Заміна помпи LADA Granta 8 клапанна

✌ # LADA #Granta 8 клапанна заміна ременя # ГРМ # заміна водяного насоса (# помпи)

Навіть після нетривалої роботи ремінь почне зношуватися тільки з одного боку, якщо є вироблення підшипників помпи

помпи, lada, granta, клапанна

Інструкція по зміні помпи на Granta

Ще до початку роботи автовласникові рекомендується ознайомитися з експлуатаційним керівництвом машини, це допоможе вам більш детально вивчити пристрій і місце розташування водяного насоса. Пам’ятайте. неправильно проведена зворотна зборка призводить до псування антифризу в системі.

Потім необхідно підготувати місце для роботи, в нормі це має бути сухою бокс з рівною підлогою. Подбайте і про хороше освітлення, це не тільки полегшить процес, але і застрахує вас від втрати невеликих елементів кріплення і дрібних деталей.

На самому початку роботи автомобіль знеструмлюють, скинувши клеми з АКБ. Крім того, машину надійно фіксують за допомогою стоянкових черевиків або ручного гальма. Всі ці маніпуляції проводяться для забезпечення максимальної безпеки і зручності робочого процесу.

При заміні вкрай важливо не відступати від наведеної нижче послідовності виконання дій, оскільки порушення описаного порядку проведення роботи може спровокувати поломку охолоджуючої системи і стати причиною пожежі автомашини.

Сама заміна насоса зажадає від вас виконання наступних дій:

 • Для початку потрібно повністю злити ОЖ;
 • Далі викрутити елементи кріплення і зробіть демонтаж передньої кришки кожуха газорозподільного механізму;
 • Потім зафіксуйте поршень першого циліндра у верхній мертвій точці;
 • Автомашина ставитися на передачу;
 • Домкратом здійснюється підйом переднього колеса авто;
 • Колесо прокручується до того моменту, поки позначка на шківі не співпаде з відміткою, розташованої на кришці кожуха газорозподільного механізму ззаду;
 • Проводяться роботи з демонтажу ременя газорозподільного механізму, демонтується ролик натяжителя;
 • Знімається задня кришка кожуха газорозподільного механізму;
 • Викручуються елементи кріплення, які фіксують водяний насос;
 • Елемент акуратно піддягають за допомогою викрутки, після чого він витягується назовні;
 • Надалі слід провести монтаж нового насоса і демонтованих раніше елементів і вузлів, зробивши дії, аналогічні демонтажу, але вже в протилежному порядку.
 • Перед монтажем нового насоса привалочную поверхню блоку циліндрів чистять від залишків колишньої прокладки і встановлюють замість неї нову, попередньо тонким шаром завдавши на неї водостійкий герметик. Дренажний отвір на корпусі водяної помпи після її установки повинно бути направлено вниз;
 • Останній етап робочого процесу включає в себе затоку ОЖ в охолоджуючу систему.
 • Рідина заливається до рівня на 25-30 мм нижче максимальної позначки на бачку, це приблизно 8 літрів антифризу. Праця завершена.

Заміна помпи на LADA Granta. 8-й і 16-й клапанні мотори

Зняття, заміна і установка помпи. Для вас буде потрібно: пара викруток, ключі 10 і 17. Для початку вимкніть акумулятор і злийте охолоджуючу рідину. Це допоможе позбутися від непотрібних наслідків при демонтажі. Далі дотримуйтесь інструкцій. LADA Granta заміна помпи, також дотримуйтесь особливі примітки в процесі демонтажу і зборки.

Принципово! Встановіть 1-ий циліндр в положення ВМТ. Зніміть натяжна ролик і ГРМ. Після чого категорично забороняється перемішати, колінчастий і розподільний вал!

Далі демонтуйте шків колінчастого вала. Знімаємо задню кришку ГРМ і болти кріплення помпи.

помпи, lada, granta, клапанна

Акуратно викруткою, подденьте помпу і вийміть її з блоку двигуна. Не забудьте замінити прокладку помпи! Далі в зворотному порядку зняття, встановіть помпу і зберіть всі деталі. Пам’ятайте що номер на помпі повинен бути вгорі

На восьми-клапанних версіях моторів Granta, це ВАЗ 11183 (82 л.с.) і ВАЗ 21116 (87 л.с.) дуже часто ремінь ГРМ рветься не через повного зносу, а через поломки роликів або помпи в слідстві « клина ».

Помпа LADA Granta. 8 клапанна, а саме, має термін служби близько 40-50 тисяч км, при гарантійному терміні в 1 рік. Для цього необхідно бути уважним до всіх частин власного авто. Також вибирати високоякісні запасні частини. Номер водяного насоса в каталозі. 21114-1307010.

При заміні помпи йдуть запеклі суперечки про те чи потрібно промащувати прокладку помпи герметиком або немає, офіційні джерела на автозаводі і фабрики по виробництву водяних насосів. стверджують своє категоричне НІ! А ось багато майстрів використовують цю «допомогу для зміцнення» системи охолодження.

Помпа на Granta, встановлюється, не сказати що дуже за хитромудрим методом, але звертати свою увагу на якісь речі необхідно. Як наприклад, при демонтажі потрібно дивитися щоб не вискочила шпонка з распредвала. Ну і звичайно НЕ МОЖНА провертати колінчастий або розподільний вал після зняття ременя ГРМ.

Послідовність дій при самостійній заміні помпи на Ладі Granta 8 клапанної ВАЗ 11183 (82 л.с.), ВАЗ 21116 (87 л.с.)

Водієві на замітку! На ВАЗ-11183 кришка розподільного фіксується трьома болтами, на ВАЗ-21126 п’ять шестигранників на «5».

Порядок заміни помпи на 8 клапанних двигунах Granta ВАЗ 11183 (82 л.с.) і ВАЗ 21116 (87 л.с.)

Для початку стандартно відключаємо акумулятор і зливаємо охолоджуючу рідину. Ключі знадобляться 10 і 17 і 2 викрутки.

Також заміна помпи на Granta 8 клапанної незначно відрізняється від 16 клапанних версій. Це відмінності в демонтажі захисних кришок, в цілому демонтаж відбувається за принципом. зняття шківа колінчастого вала, і задньої кришки ГРМ.

При заміні або зняття для перевірки помпи, потрібно побачити прокладку яка з’єднує помпу з блоком двигуна. Це неодмінна умова щільності системи охолодження.

Характеристика відмінностей процедури для «LADA Granta» 8 і 16 клапанів

В цілому істотних відмінностей в конструкції двигунів з 8 і 16 клапанами у «LADA Granta» не спостерігається. Однак процедура заміни водяного насоса буде відрізнятися тільки за однією ознакою: у 8-клапанною моделі варто один шків коленвала, а у 16-клапанної. два.

Відповідно, на демонтаж і монтаж водяного насоса на 16-клапанних версіях буде потрібно більше часу, проте схема заміни буде ідентичною для 8-клапанних моделей.

На автомобілі «LADA Granta» з 16-клапанним двигуном встановлюється два колінчастих валу, в зв’язку з чим тривалість заміни помпи істотно зростає

При виборі нової помпи потрібно бути акуратним: на «Ладу Granta» з 8 і 16 клапанами встановлюються водяні насоси різних конструкцій. Тобто їх не можна вважати взаємозамінними, як це зазвичай буває на інших модифікаціях автомобілів ВАЗ.

Виявити несправність помпи на «Ладі Granta» і замінити її своїми руками. це цілком доступні процедури для будь-якого водія. Для роботи не буде потрібно спеціальне обладнання. в справу піде стандартний набір інструментів, який є в будь-якому гаражі.

Заміна помпи на LADA Granta

Подібно будь-якій автомашині, Granta потрібно періодичне і своєчасне сервіс. Нерідко автолюбителі намагаються створювати дані роботи своїми силами, не звертаючись в сервісні центри. З цієї причини багатьом автовласникам корисно докладніше дізнатися про такий ремонтної маніпуляції, як заміна водяного насоса на LADA Granta. Це допоможе автовласникам грунтовно підготуватися до проведення описаної маніпуляції і уникнути ряду проблем при її проведенні.

Призначення водяного насоса

До головної функції водяної помпи відноситься збереження ременя ГРМ і переміщення антифризу по системі охолодження двигуна. У свою чергу, система охолодження покликана забезпечити необхідну циркуляцію антифризу, охолоджуючи агрегат і забезпечуючи його деталей захист від імовірного перегріву. Відсутність охолодження робить нормальне функціонування мотора нездійсненним, так як навіть малі навантаження в даному випадку призводять до моментального нагрівання і наступного закипанню агрегату.

Працює насос завдяки приводу від ременя ГРМ. Робота всієї системи охолодження побудована наступним чином: спочатку ОЖ заливається в розширювальний бачок, а вже після запуску двигуна відбувається її надходження в насосну порожнину. Помпа працює в температурному діапазоні від. 40oС до 40oС при вологості повітря до 90%.

Набір необхідних інструментів

Для успішної зміни водяного насоса приготуйте шлицевую викрутку, головку на 10, ключ на 17 і домкрат.

✌������#Лада #гранта 8 клапанная замена ремня #ГРМ #замена водяного насоса ( #помпы )

Заміна помпи LADA Granta 8 клапанів

підготовка інструментів

Для роботи буде потрібно кілька гайкових ключів, типових допоміжних інструментів і матеріалів:

ємність для зливу охолоджувальної рідини (не менше 10 літрів);

Заміна помпи на «Ладі Granta» не вимагає спеціальних пристосувань. достатньо стандартного набору інструментів

Скільки охолоджуючої рідини потрібно злити і залити при заміні

Незалежно від наявності часу або бажання водія, зливати антифриз при зміні водяного насоса все одно доведеться. Це потрібно для того, щоб стравити наявне тиск в системі охолодження і убезпечити себе від можливих ризиків. Однак головне питання полягає в тому, скільки саме потрібно злити рідини.

Традиційно при заміні помпи зливається весь обсяг антифризу, так як новий водяний насос потребуватиме нової охолоджуючої рідини. Однак якщо зовсім недавно заливався новий антифриз, то сенсу в його заміні вже немає. Досить злити 4-5 літрів рідини, щоб зменшити тиск, а потім залити ці ж літри назад.

Злив можна здійснити двома способами:

Від’єднати патрубки від радіатора і підставити під зливні отвори ємність. Цей спосіб дозволяє видалити з системи охолодження практично всю рідину.

помпи, lada, granta, клапанна

Викрутити заглушку з корпусу розширювального бачка. витече не більше 5 літрів антифризу.

Заливати нову охолоджуючу рідину потрібно тільки після повного завершення всіх монтажних робіт. Рекомендується переконатися в тому, що шланги подачі і відведення антифризу герметично приєднані до штуцерів.

Симптоми поломки помпи

Ресурс сучасної водяної помпи вазовского інжекторного мотора становить в середньому від 40000 до 50000 км пробігу. Поломки насоса, викликані його експлуатацією, діагностуються досить просто. Для встановлення причин виниклої несправності вам буде потрібно візуально оглянути відділ СО водяного насоса, або здійснити повний демонтаж зазначеного відділу. До найбільш характерних симптомів несправності відносять:

 • патьоки в області розташування водяної помпи;
 • в бачку різко знижується рівень ОЖ;
 • мотор починає стрімко нагріватися;
 • в місці знаходження насоса відзначається шум і гудіння підшипників.

Заміна помпи на LADA Granta. 8-й і 16-й клапанні мотори

Зняття, заміна і установка помпи. Вам буде потрібно: пара викруток, ключі 10 і 17. Для початку вимкніть акумулятор і злийте охолоджуючу рідину. Це допоможе позбутися від небажаних наслідків при демонтажі. Дотримуйтесь інструкції. LADA Granta заміна помпи, а також дотримуйтесь особливі примітки в процесі демонтажу і зборки.

Важливо! Встановіть перший циліндр в положення ВМТ. Зніміть натяжна ролик і ГРМ. Після цього категорично забороняється перемішати, колінчастий і розподільний вал!

Далі демонтуйте шків колінчастого вала. Знімаємо задню кришку ГРМ і болти кріплення помпи.

Акуратно викруткою, подденьте помпу і витягніть її з блоку двигуна. Не забудьте замінити прокладку помпи! Далі в зворотному порядку зняття, встановіть помпу і зберіть всі деталі. Пам’ятайте що номер на помпі повинен бути вгорі

На восьми-клапанних версіях моторів Granta, це ВАЗ 11183 (82 л.с.) і ВАЗ 21116 (87 л.с.) дуже часто ремінь ГРМ рветься не через повного зносу, а через поломку роликів або помпи в слідстві «клина ».

Помпа LADA Granta. 8 клапанна, зокрема, має термін служби близько 40-50 тисяч км, при гарантійному терміні в 1 рік. Для цього потрібно бути уважним до всіх частин свого авто. А також вибирати якісні запасні частини. Номер водяного насоса в каталозі. 21114-1307010.

При заміні помпи йдуть запеклі суперечки про те чи потрібно промащувати прокладку помпи герметиком чи ні, офіційні джерела на автозаводі і заводи з виробництва водяних насосів. заявляють своє категоричне НІ! А ось багато майстрів використовують цю «допомогу для зміцнення» системи охолодження.

Помпа на Granta, встановлюється, не сказати що сильно за хитромудрою способом, але звертати свою увагу на деякі речі потрібно. Як наприклад, при демонтажі необхідно стежити щоб не вискочила шпонка з распредвала. Ну і звичайно ж НЕ МОЖНА провертати колінчастий або розподільний вал після зняття ременя ГРМ.

Де розташовується помпа

Так як помпа запускається в роботу газорозподільним механізмом, то цілком очевидно, що вона буде вмонтована до складу системи ГРМ. Тобто шукати розташування помпи на «Ладі Granta» потрібно з бічної правого боку від двигуна.

Візуально побачити помпу до зняття ременя ГРМ неможливо. видно тільки шків насоса, який якраз і запускає в роботу крильчатку.

Заміна помпи на LADA Granta

Подібно будь-який автомашині, Granta потрібно періодичне і своєчасне обслуговування. Часто автовласники намагаються виробляти дані роботи своїми силами, не звертаючись в сервісні центри. З цієї причини багатьом автолюбителям буде корисно докладніше дізнатися про таку ремонтної маніпуляції, як заміна водяного насоса на LADA Granta. Це допоможе автолюбителям грунтовно підготуватися до проведення описаної маніпуляції і уникнути ряду труднощів при її проведенні.

замена помпы гранта