LADA Granta заміна масла в коробці

Заміна масла на Granta: коробка передач

Отже, хоча коробка 2181 стала надійнішою, як і в будь-якому іншому агрегаті, мастильну рідину рекомендується періодично міняти. В іншому випадку ресурс КПП може значно скоротитися, а також з пробігом можливі проблеми під час експлуатації (шум, виття КПП, проблеми з включенням передач і т.д.);

При цьому регламент заміни масла в КПП АвтоВАЗ визначає, що міняти масло потрібно тільки при необхідності ремонту КПП при її розбиранні, а також в тому випадку, якщо пробіг перевищив позначку в 200 тис. Км. Іншими словами, масло залито на весь термін служби автомобіля.

Також слід враховувати особливості експлуатації ТЗ, навантаження на трансмісію, сама якість трансмісійного масла, можливі незначні витоки через сальники, прокладки та ущільнювачі. Цілком очевидно, що питання стану та рівня масла в КПП слід приділяти підвищену увагу. Простими словами, мастило потрібно освіжати і міняти.

 • Що стосується самої заміни, для цих цілей потрібно викрутити зливну пробку, також викриття пробку контрольного отвору рівня масла, злити відпрацювання і залити свіже масло в КПП. Заливку цілком можна здійснити через вимикач заднього ходу.

Також багатьох цікавить, яке масло залито в КПП Granta на заводі. Як правило, на заводі в коробку 2181 LADA Granta ллють Татнефть Транслюкс 75W85 або Роснефть Kinetic Service 75W85. Це масла класу GL-4. Для повної заміни необхідно мати 2.2 літра трансмісійного масла.

З урахуванням того, що в мануалі не вказано, яке масло заливати в коробку Granta з тросовим приводом, можна підбирати продукти, зазначені вище. Також слід вивчити рекомендації в інструкціях для інших моделей з КПП 2181, що дозволяє розширити список масел, тобто використовувати аналоги.

Головне, щоб продукт відповідав класу GL-4 або GL-4 / GL-5, але не GL-5, а також всім рекомендованим виробником допускам і стандартам. Справа в тому, що масла GL-5, з одного боку, вважаються більш сучасним варіантом, однак вони більше розраховані на захист шестернею і навантажених поверхонь. При цьому сильно зношуються синхронізатори коробки передач, які виконані з м’яких сплавів.

Також при виборі масла для КПП Granta потрібно враховувати і температурний діапазон, в рамках якого експлуатується той чи інший автомобіль. Коротко, якщо взимку температура не опускається ніже.12 і не піднімається вище 50 за Цельсієм, тоді підійде масло 85W90.

Зниження температури до.26 говорить про необхідність заливати в коробку 80W90. Якщо влітку температура піднімається вище 35, а взимку падає до.40, тоді оптимально використовувати масла 75W80 або 75W85. У випадках, коли влітку підвищення температури доходить до 45, а взимку показник знижується до.40, тоді підійде трансмісійне масло з індексом в’язкості 75W90.

розвідка боєм

Ми намагаємося зняти вимикач заднього ходу. На картері шукаємо пластиковий роз’єм (див. Фото) і відразу відключаємо його.

Круглим ключем «на 22» постарайтеся викрутити корпус вимикача. Скасуйте заміну, якщо не можна виконати нічого. ні вивернути «верхню» пробку, ні зняти вимикач.

У випадку вимкнення повертають на місце, різьблення обробляють герметиком. Момент затягування має становити 28-45 Нм.

Як замінити масло в коробці LADA Granta самому

Перш за все, перед заміною необхідно підготувати саме масло, потрібні ключі, ганчір’я, ємність для зливу відпрацювання, шланг і воронку, а також встановити автомобіль на рівну площадку з оглядовою ямою або підняти на підйомнику.

Ще в ряді випадків може знадобитися заміна шайби під вимикач заднього ходу з артикулом 21080-3512115-00. Зверніть увагу, часто шайба визначається по каталогам як прокладка пробки регулятора тиску. При пошуку аналогів і замінників немає.

 • Йдемо далі. Перед тим, як викручувати зливну пробку, бажано прогріти коробку передач. Для цього не слід стояти і газувати на нейтральній передачі, як роблять деякі власники помилково. Коробка прогрівається в роботі, тобто під навантаженням. Щоб підняти температуру масла в КПП, потрібно проїхати на автомобілі 5-15 км (в залежності від температури навколишнього повітря).
 • Після прогріву КПП автомобіль потрібно загнати на яму або на підйомник, після чого потрібно зняти захист ДВС і викрутити контрольну пробку ключем на «17». Вкрай бажано вивернути цю пробку, тому що в противному випадку виникнуть складності з контролем рівня масла в КПП при заміні.
 • Наступним кроком стає викручування вимикача, який знаходиться зверху на картері. Щоб отримати доступ, потрібно знімати фільтр. Для цього знімається мінусова клема, откручиваются гвинти кріплення. До речі, хомут, який фіксує шланг розширювального бачка, потрібно зняти.
 • Потім потрібно відключити роз’єм ДМРВ, а також роз’єм клапана адсорбера. У другому випадку потрібно підібрати язичок, і відвести в сторону клеммник. Після закінчення корпус фільтра можна відсунути, причому не слід від’єднувати його від гофри.
 • Гумові кріплення знімаються таким чином, що елемент з гуми утримується пассатижами, при цьому корпус зміщують назад, вліво, а потім потрібно подати його вперед. Зняття краще починати з опори спереду зліва.
 • Після того, як рівень наблизився до потрібно позначці, все пробки, вимикач (при його знятті) та інші сполуки простягаються рекомендованими моментами затяжки. Також на місце ставиться фільтр, захист ДВС. Перед установкою фільтра і захисту оптимально видалити чистими ганчірками патьоки масла з катера КПП та інших поверхонь.
 • Процес заміни трансмісійного масла в КПП LADA Granta

  Заміна масла. процес досить нескладний. Перед усіма маніпуляціями бажано помістити автомобіль на естакаду або над оглядовою ямою. При відсутності відповідної можливості можна виконати дії і без оглядової ями, проте зробити їх буде трохи складніше.

  Розглянемо варіант, коли оглядова яма або естакада недоступні.

  • Для початку потрібно ознайомитися з пристроєм і розташуванням зливного і заливного отвору коробки передач;
  • Найперше і обов’язкове дію. прогрівання трансмісійної коробки. Якщо цього не зробити, масло в КПП LADA Granta залишиться в’язким і буде набагато складніше видалити його. Щоб прогріти коробку перед роботою необхідно зробити недовгу поїздку на автомобілі протягом декількох хвилин. цього часу буде достатньо для розігріву рідини до потрібної температури;
  • Далі слід заздалегідь підставити під зливний отвір приготовлену ємність;
  • Наступним кроком буде застосування домкрата. з його допомогою необхідно підняти праву сторону транспортного засобу. Дуже важливо на даному етапі підставити упори під колеса, щоб уникнути мимовільного скочування автомобіля. Наступний етап. установка бруска безпосередньо під авто і ослаблення домкрата. Така дія дозволить надійно закріпити автомобіль, убезпечивши власника від небажаних випадковостей;
  • Далі необхідно знайти зливний отвір. Якщо захист картера присутній, необхідно виконати в ній спеціальний отвір, щоб замінити мастило. Після того як отвір буде виявлено, необхідно очистити його за допомогою металевої щітки від забруднень. Після очищення необхідно протерти пробку зливного отвору за допомогою дрантя;
  • Наступний крок. відкручування пробки. Необхідно робити це з обережністю і в захисних рукавичках, адже масло всередині гаряче і може обпалити. Тепер потрібно почекати, поки масло остаточно не стече;
  • На наступному етапі необхідно отримати доступ до заливного отвору, тому в першу чергу потрібно відключити клему батареї акумулятора. Потім необхідно відкрутити гвинти, на яких тримається корпус фільтруючого елемента і відключити всі шланги або проводи, що заважають демонтажу корпусу;
  • Наступний етап. відведення в сторону повітряного фільтра;
  • Потім на КПП потрібно знайти спеціальний щуп, яким змиритися рівень масла;
  • Наступний хід. загвинчування зливної пробки, після того як рідина остаточно скла;
  • Далі потрібно вставити лійку в заливний отвір, іноді для цього можна використовувати разом з лійкою спеціальний шланг;
  • Після цього потрібно залити нову трансмісійну рідина. При цьому необхідно уважно стежити, щоб не утворювалася текти через недостатнє затяжки пробки. У перший раз необхідно залити рідину трохи менше рекомендованого обсягу;
  • Тепер потрібно заміряти рівень масла за допомогою щупа. У разі недостатньої кількості необхідно долити рідина, однак перед цим потрібно зняти транспортний засіб з домкрат;
  • Наступним кроком встановлюється повітряний фільтр.

  Після основних маніпуляцій рекомендується зробити невелику поїздку на автомобілі, послідовно перемикаючи ступені коробки передач. Далі необхідно знову заміряти рівень масла і знову його долити в разі потреби.

  З поширених помилок при самостійній заливці можна виділити кілька:

  • Прогрівання коробки, утапливая педаль газу на нейтральній швидкості. В даному випадку це швидко зношує двигун;
  • Відсутність перевірки можливості відкривати заливний отвір перед тим, як злити відпрацьовану рідину;
  • Втрата мідної шайби-прокладки.

  Заміна масла в КПП Lada Granta, Kalina, Priora, Vesta і XRAY

  Автомобілі LADA Granta, LADA Priora і LADA Kalina 2 покоління комплектуються однотипними коробками передач. Якщо мова йде про “механіці”, то це знаменита МКПП-2180-2181. На цій базі побудована і автоматизована трансмісія (АМТ). А АКПП Jatco від Nissan в даний час встановлюється тільки на LADA Granta і Kalina 2. Розглянемо процес заміни масла в КПП 2181 та АКПП в деталях.

  Замена масла в КПП Гранта FL. Механика

  Коробка передач Lada Granta: заміна масла на Granta МКПП

  LADA Granta є популярним автомобілем завдяки сучасному дизайну, технічним характеристикам і доступній ціні. Що стосується КПП LADA Granta, трансмісія може бути як механічної, так і автоматичною. Хоча LADA Granta АКПП користується попитом, на практиці переважна більшість автолюбителів по ряду причин віддають перевагу надійною і перевіреною механіці.

  Як стверджує виробник, офіційно таку коробку можна вважати не потребує постійного обслуговування. Це означає, що заміна масла в КПП LADA Granta за регламентом не передбачена. Однак на практиці багато автовласників відзначають, що масло з заводу в коробці Granta не найкращої якості, а також його необхідно міняти для збільшення терміну служби агрегату.

  Коробка передач Lada Granta: заміна масла на Granta МКПП

  LADA Granta є популярним автомобілем завдяки сучасному дизайну, технічним характеристикам і доступній ціні. Що стосується КПП LADA Granta, трансмісія може бути як механічної, так і автоматичною. Хоча LADA Granta АКПП користується попитом, на практиці переважна більшість автолюбителів по ряду причин віддають перевагу надійною і перевіреною механіці.

  Як стверджує виробник, офіційно таку коробку можна вважати не потребує постійного обслуговування. Це означає, що заміна масла в КПП LADA Granta за регламентом не передбачена. Однак на практиці багато автовласників відзначають, що масло з заводу в коробці Granta не найкращої якості, а також його необхідно міняти для збільшення терміну служби агрегату.

  LADA Granta заміна масла в коробці

  Заміна масла в КПП. один з найбільш важливих моментів в обслуговуванні автомобіля і, зокрема, в трансмісії. Ні для кого не секрет, що масла з часом втрачають свої охолоджуючі і змащувальні властивості, тому для коректної роботи вашого автомобіля вкрай важливо, щоб мастило, залита в коробку передач, була в прийнятному стані. Для автомобілів російського виробництва це особливо важливо, тому що саме вони найчастіше експлуатуються в суворих умовах російських доріг. Однією з найбільш популярних моделей російського автопрому на даний момент є LADA Granta (за даними на 2016 рік вона є найбільш продаваним в Росії автомобілем). У цій статті буде розглянута заміна масла в коробці передач ВАЗ-2190 LADA Granta, а також в наступній її версії. 2 181.

  Коробка передач, що встановлюється на «Granta» перших років випуску (приблизно з 2011 по 2013), носить маркування 2190 і є вдосконаленою версією МКПП ВАЗ-2108. У ній були усунені такі недоліки, як надмірно великий хід важеля, велике зусилля, яке необхідно було докласти для перемикання, занадто сильна вібрація при низьких оборотах і на холостому ходу. Однак для сучасного авто навіть така конструкція є недостатньо надійною, тому в 2013 році на «Granta» почали ставити коробку 2181, яка отримала тросової механізм перемикання (замість тягового, використовуваного раніше). Важливо відзначити, що «Granta» стандартної комплектації навіть після 2013 року обладнана більш старою версією коробки (2190). Зміна типу використовуваної трансмісії кілька відбилося на технічні регламенти з обслуговування КПП, тому процедура заміни на різних коробках дещо відрізняється.

  Перевірка рівня масла в КПП Granta

  Для того, щоб перевірити рівень масла в КПП LADA Granta робимо наступне:

  Розміщуємо машину на оглядову яму, на придорожню естакаду. Ключем на «14» відкручуємо пробку контролю рівня, вона розташована в АКПП і МКПП ідентично.

  Якщо при відкритій пробці масло починає текти, значить, рівень достатній. В іншому випадку заповните відсутню кількість за допомогою шланга і воронки.

  Заміна масла в МКПП і АМТ

  Про обсяг масла в коробці передач. Залежно від типу МКПП може знадобитися різна кількість трансмісійного масла:

  Замена масла в коробке передач Лада Гранта Лифтбэк, Datsun Mi-Do, On-Do (хроники LADA GRANTA)

  • МКПП з тяговим приводом управління. 3,1 літра.
  • МКПП з тросовим приводом управління або АМТ (робот). 2,25 літра.
  lada, granta, масло, коробці

  Буде потрібно: набір ключів, нове трансмісійне масло, порожня ємність, воронка і шланг. Прогріти масло в КПП (проїхати 5-10 км), щоб воно стало менш в’язким.

  • Знаходимо зливний отвір на картері коробки передач знизу автомобіля і відкручуємо його, використовуючи ключ «на 17».
  • Старе трансмісійне масло зливаємо в порожню тару, яку встановлюємо під зливний отвір.
  • Заливаємо нове трансмісійне масло через шланг, який вставляємо (в залежності від типу МКПП): замість щупа (для зручності корпус повітряного фільтра можна відкрутити і зрушити в сторону), або замість вимикача заднього ходу, який відкручуємо ключем «на 22».

  Доливати масло в КПП зручно через жовту заглушку. Н еобходимо зняти тільки повітряний резонатор (для Lada Vesta / XRAY). Сама заглушка кріпиться на одному болті з головкою TorX, який можна відкрутити і звичайної головкою (автор фото):

  Увага! Якщо злите з коробки передач масло темного кольору і в ньому помітні металеві частинки, коробку слід промити. Залийте в картер коробки 1-1,5 літра спеціального промивного масла. Вивісивши одне з передніх коліс, запустіть двигун і включите передачу. Через 5-7 хвилин злийте промивне масло і залийте чисте трансмісійне.

  Залежно від типу МКПП перевірка рівня масла в КПП здійснюється:

  • за допомогою щупа (рівень масла повинен бути між позначками MIN і MAX).
  • через контрольну пробку (рівень масла повинен бути по нижній кромці контрольного отвори).

  Як замінити масло в коробці LADA Granta самому

  Перш за все, перед заміною необхідно підготувати саме масло, потрібні ключі, ганчір’я, ємність для зливу відпрацювання, шланг і воронку, а також встановити автомобіль на рівну площадку з оглядовою ямою або підняти на підйомнику.

  Ще в ряді випадків може знадобитися заміна шайби під вимикач заднього ходу з артикулом 21080-3512115-00. Зверніть увагу, часто шайба визначається по каталогам як прокладка пробки регулятора тиску. При пошуку аналогів і замінників немає.

  • Йдемо далі. Перед тим, як викручувати зливну пробку, бажано прогріти коробку передач. Для цього не слід стояти і газувати на нейтральній передачі, як роблять деякі власники помилково. Коробка прогрівається в роботі, тобто під навантаженням. Щоб підняти температуру масла в КПП, потрібно проїхати на автомобілі 5-15 км (в залежності від температури навколишнього повітря).
  • Після прогріву КПП автомобіль потрібно загнати на яму або на підйомник, після чого потрібно зняти захист ДВС і викрутити контрольну пробку ключем на «17». Вкрай бажано вивернути цю пробку, тому що в противному випадку виникнуть складності з контролем рівня масла в КПП при заміні.
  • Наступним кроком стає викручування вимикача, який знаходиться зверху на картері. Щоб отримати доступ, потрібно знімати фільтр. Для цього знімається мінусова клема, откручиваются гвинти кріплення. До речі, хомут, який фіксує шланг розширювального бачка, потрібно зняти.
  • Потім потрібно відключити роз’єм ДМРВ, а також роз’єм клапана адсорбера. У другому випадку потрібно підібрати язичок, і відвести в сторону клеммник. Після закінчення корпус фільтра можна відсунути, причому не слід від’єднувати його від гофри.
  • Гумові кріплення знімаються таким чином, що елемент з гуми утримується пассатижами, при цьому корпус зміщують назад, вліво, а потім потрібно подати його вперед. Зняття краще починати з опори спереду зліва.
 • Після того, як рівень наблизився до потрібно позначці, все пробки, вимикач (при його знятті) та інші сполуки простягаються рекомендованими моментами затяжки. Також на місце ставиться фільтр, захист ДВС. Перед установкою фільтра і захисту оптимально видалити чистими ганчірками патьоки масла з катера КПП та інших поверхонь.
 • Періодичність заміни трансмісійного масла

  Кожні 15 тисяч кілометрів слід перевіряти рівень трансмісійної рідини коробки LADA Granta. Для цього потрібно ключем 17-го розміру відкрутити пробку контролю рівня. Знаходиться вона на верхній частині корпусу КПП поруч з місцем з’єднання первинного вала коробки з маховиком. Попросту кажучи, інших там пробок немає, ви не переплутати.