Яке масло залити в коробку Hyundai Solaris

Hyundai Solaris масло для МКПП

Hyundai Solaris це субкомпактний автомобіль, розроблений і запущений в серійне виробництво південнокорейським виробником Hyundai Motors.

У 2011 році почався випуск першого покоління. Перше покоління Hyundai Solaris є для споживачів в кузовах чотирьохдверний седан і п’ятидверний хетчбек. Під капотом у автомобіля може бути розташований один з двох моторів, серед яких G4FA і G4FC. Двигун G4FA має 16 клапанів і чотирициліндровий блок з робочим об’ємом в 1.4 літра. Максимальна потужність на виході у такого агрегату складає 107 кінських сил. Двигун G4FC так само, як і перший є чотирициліндровим з 16 клапанами. Робочий об’єм у нього становить вже 1.6 літра, а максимальна потужність досягає відмітки в 135 кінських сил. Залежно від комплектації Hyundai Solaris може бути оснащений п’ятиступінчастою механічною або ж чотириступінчастою автоматичною коробкою передач. Що стосується підвіски, то спереду у автомобіля застосована незалежна підвіска типу McPherson, а ззаду напівзалежна пружинна.

У 2014 році модель була піддана досить суттєвої переробки. Виробник змінив зовнішній вигляд автомобіля, оснастивши його зміненим светотехническим обладнанням, а також і новими зміненими кузовними частинами. В інтер’єр також були внесені деякі зміни, а технічна складова отримала нові КПП. Для двигуна об’ємом в 1.6 літра тепер пропонуються тільки шестиступінчасті механічна і автоматична коробка передач.

Друге покоління виробник запустив в серійне виробництво в 2017 році. Для цього покоління були залишені тільки шестиступінчасті КПП. Новий Hyundai Solaris відрізняється від свого попередника значно зміненим зовнішнім виглядом. Модель отримала нову передню частину, трохи змінені боки і задню частину з деякими доробками. Технічна складова автомобіля має тепер допрацьовані версії раніше використовуваних двигунів. Модель оснащується:

 • Атмосферних чотирициліндровим бензиновим агрегатом, оснащеним 16 клапанами. Робочий об’єм такого двигуна складає 1.4 літра, а максимальна потужність 100 кінських сил. Цей двигун відноситься до серії Kappa;
 • Атмосферних чотирициліндровим бензиновим двигуном, що має також 16 клапанів і робочий об’єм в 1.6 літра. Двигун здатний розвинути максимальну потужність на виході в 123 кінські сили. Такий варіант відноситься вже до серії Gamma.

Наслідки несвоєчасної заміни

До яких проблем може привести несвоєчасна заміна рідини:

 • швидкий знос підшипників і фрикционов;
 • проблеми в роботі гідротрансформатора;
 • вихід з ладу коробки передач. найсумніше наслідок;
 • труднощі при включенні швидкостей;
 • поява шуму і вібрацій при запущеному двигуні;
 • довгий прогрів агрегату в зимову пору року;
 • поява поштовхів при перемиканні режимів АКПП.

Вибір і заміна масла в АКПП Hyundai Solaris

масло, коробка, hyundai, solaris

замена масла в коробке хендай солярис

Правильна робота трансмісії в будь-якій машині залежить від якості змащування компонентів всередині агрегату. Якщо рідина втрачає властивості, то не може виконувати свої функції, в результаті чого коробка передач починає працювати з перебоями. Щоб не допустити цього, повинна своєчасно виконуватися заміна масла в АКПП Hyundai Solaris.

Як поміняти моторне масло своїми руками?

періодичність заміни

Багатьом автовласникам цікаво, коли і через скільки виконується зміна витратного матеріалу в трансмісії Hyundai Solaris 2011, 2012, 2014 і інших років випуску. Тому для початку розберемо, при якому пробігу потрібно змінювати мастильна речовина в коробці передач. За офіційними даними, масло до АКПП Соляріса не змінюється. Виробник заливає рідину на весь ресурс експлуатації автомобіля. Але за фактом мастильна речовина з часом виробляється, втрачає свої характеристики і не може виконувати покладені на нього функції, тобто не забезпечує належну мастило агрегату. На практиці зміна трансмісійного витратного матеріалу в автомобілі Hyundai Solaris з двигуном внутрішнього згоряння повинна здійснюватися кожні 50-60 тисяч км пробігу. Фахівці радять виконувати цю процедуру один раз в два роки.

Є кілька важливих факторів, які впливають на ресурс експлуатації рідини:

 • Температурні перепади. Коли часто змінюється температура повітря, це призводить до зміни вязкостних характеристик масла. Якщо ж перепади занадто різкі, це стає причиною втрати технічних характеристик мастила.
 • Постійна експлуатація автомобіля в режимі старт-стоп. Наприклад, автомобіль використовується в умовах пробок великого міста.
 • Стиль водіння. Якщо водій часто перемикає швидкості, різко гальмує або починає рух, на мастильна речовина покладається додаткове навантаження. Через це мастило швидше забруднюється і її робота стає менш ефективною.

Яким «симптоми» можуть повідомити про необхідність поміняти масло в автоматичній коробці перемикання швидкостей Hyundai Solaris:

 • поява осаду і продуктів зносу в видатковому матеріалі;
 • наявність запаху гару;
 • поява складнощів при активації тієї чи іншої передачі;
 • наявність вібрацій в районі селектора перемикання АКПП;
 • поява сторонніх звуків при роботі агрегату;
 • трансмісія стала штовхати і штовхатися.

Ціна запитання

Повний обсяг агрегату. 6,8 літра. Для частково заміни потрібно близько трьох літрів рідини, що обійдеться покупцеві в 1500 рублів. Для повної зміни з промиванням потрібно близько 9 літрів, тоді

повна заміна

Найбільш ефективно повністю змінити мастило в трансмісії можна за допомогою спеціалізованого обладнання, яке можна знайти на СТО. Але якщо ви вирішили все зробити своїми руками, можна обійтися і без нього.

 • Перевірте рівень мастила. Це робиться для того, щоб розуміти, який обсяг масла залишився в системі. Якщо рівень рідини низький, перевірте всі складові трансмісійної системи на предмет витоків.
 • Залезьте під днище машини. Знайдіть зливну пробку і підставте під неї відро або тазик для збору відпрацьованої мастила. При зливі щуп повинен бути витягнутий з контрольного отвору, щоб знизити тиск в картері коробки передач і прискорити процедуру.
 • Зачекайте, поки з трансмісійного агрегату повністю не вийде вся мастило. Потім пробку зливного отвору треба закрити.
 • Встановіть лійку в отвір для контролю рівня і через неї залийте в АКПП нову мастило.
 • Вийміть воронку з контрольного отвору, встановіть в нього щуп і заведіть силовий агрегат на 5 хвилин. При запущеному двигуні треба по черзі включити всі режими роботи коробки передач, на кожному з яких слід витримати 10-секундну паузу. Ці дії дозволять розігнати мастильна речовина по всіх каналах системи і частково її промити від залишків відпрацьованої рідини. Завдяки циркуляції масла можна вивести з коробки передач всі продукти зносу.
 • Відкрийте зливну пробку і злийте мастило. Оцініть її якість. Якщо в маслі залишилися продукти зносу і відкладення, процедуру промивання потрібно повторити. Залийте масло до максимальної позначки і закрутіть пробку.
 • Запустіть силовий агрегат. Селектором КПП активуйте всі режими роботи трансмісії. Злийте мастильна речовина і якщо його якість покращився, то залийте нове масло по рівню. Виконайте контрольну поїздку. Перевірте ще раз рівень рідини в системі і якщо треба, додайте олію.

Яке масло краще вибрати?

Водієві важливо знати, яку рідину треба лити в агрегат. Виробник Hyundai рекомендує споживачам заливати в систему оригінальний продукт ATF SP 3, який виготовляється концерном. Це масло дозволяє оптимально виконати функцію змащування компонентів, а також забезпечити охолодження вузлів і якісну промивку всіх деталей. При використанні оригінального продукту можна домогтися оптимальної передачі крутного моменту. Що стосується ступеня в’язкості, то краще вибрати витратний матеріал, який відноситься до зниженого класу. Наприклад, всесезонні масла повинні мати індекс 90W, 140W, а зимові рідини. 75W, 80W або 85W.

підготовка

 • нове мастильна речовина;
 • воронка або обрізана верхня частина пляшки;
 • ганчір’я;
 • шприц з підключеним шлангом;
 • відро або таз, в який буде зливатися мастило.

часткова заміна

Часткова зміна мастильного речовини. більш простий і економічний спосіб заміни масла.

Така процедура виконується через кожні 20-30 тисяч кілометрів пробігу. Але врахуйте, при частковій заміні можна злити з системи тільки близько третини рідини, не більше. Потрібно демонтувати піддон, тому можна додатково виконати заміну фільтруючого пристрою. Основний недолік полягає в тому, що свіжа мастило змішається з відпрацьованою, а це ніяк не поліпшить роботу трансмісії в цілому. Тому якщо використовується масло в КПП неякісне, а в роботі агрегату з’явилися проблеми, то часткова заміна вам не підходить.

 • Спочатку відкрийте капот машини і перевірте рівень видаткової рідини в системі.
 • Для неповної заміни заведіть мотор на кілька хвилин. Селектор АКПП при заведеному двигуні потрібно перемістити за всіма положеннями, на кожній передачі зупиняйтеся на кілька секунд.
 • Один кінець шланга, приєднаного до шприца, треба встановити в контрольне отвір і викачати з нього близько 25-40% мастила.
 • Потім, використовуючи цей же шприц, налийте в нього свіжу мастило і заправте нею коробку передач.

Процедура часткової і повної заміни наочно показана на ролику, знятому каналом Hyundai Solaris.

Яке краще заливати масло в МКПП на Hyundai Solaris?

У виробників автомобілів і споживачів іноді бувають не зовсім схожі трактування термінології. Наприклад, в компанії Hyundai кажуть, що будь-яке масло не було залито в МКПП Соляріса, залито воно на весь термін служби. А самі мають на увазі «до першого ремонту». Споживач же наївно думає, що термін служби. це і є термін служби всього автомобіля цілком. Так міняти, чи не змінювати? розберемося разом.

Что в коробке Хендай Солярис на 120.000 пробега?

Яке масло залито в МКПП Hyundai Solaris з заводу

На конвеєрі механічну коробку передач Соляріса заправляють тільки трансмісійним маслом Hyundai GENUINE PARTS MTF 75W-90 або маслом з в’язкістю Hyundai / Kia MTF 75W85, обидві рідини відповідають стандарту GL-4.

Обсяг масла в механічній коробці. 1,9 л. При цьому МКПП навіть не має щупа для перевірки рівня.

Коли масло в МКПП підлягає заміні

Масло в МКПП необхідно міняти кожні 90-100 тисяч км пробігу.

Однак це не означає, що масло в МКПП не підлягає заміні. Ось тільки ряд випадків, коли заміна масла вкрай необхідна:

 • Ми купуємо Solaris з міцним пробігом і хочемо переконатися, що з коробкою все буде в порядку найближчих 100 тисяч км. Навіть якщо заміна масла і не потрібна, варто хоча б переконатися в його наявності та проконтролювати рівень.
 • Після будь-якого, навіть самого невеликого ремонту КПП масло підлягає заміні. Навіть в тому випадку, якщо на вигляд воно цілком пристойне, в ньому немає твердих домішок, стружки, води. У тому випадку, коли масло темного кольору, необхідність заміни очевидна.
 • Як і будь-яка експлуатаційна рідина, трансмісійне масло схильне до старіння, тобто, йому властива втрата характеристик. Про це може сказати тугий хід важеля перемикання передач. сторонні шуми в коробці під час руху або перемикання, масляні патьоки.

Отже, після 90-100 тисяч км пробігу фахівці настійно рекомендують поцікавитися станом і рівнем трансмісійного масла, а по можливості провести його заміну.

Масло в АКПП Solaris 1.6

Моделі Hyundai Solaris з об’ємом двигуна 1,6 літрів оснащували як чотирьох-ступінчастим автоматом A4CF1, так і шестиступінчастою автоматичною трансмісією A6GF1.

Як перевірити рівень масла АКПП Solaris

Перевірка рівня трансмісійної рідини в чотириступінчастому автоматі A4CF1 проводиться за допомогою масляного щупа. Шестиступінчаста АКПП A6GF1, конструктивно яка не володіє таким, дозволяє перевірити масляний рівень за допомогою зливного отвору:

 • авто встановлюється на рівну площу
 • трансмісійне масло прогрівається до 55 градусів
 • після чого викручується зливна пробка

Далі стежимо за течею масла з зливного отвору ::

середня. нормальний рівень масла в АКПП

рясна. надлишок олії в автоматі

відсутність течі масла. недостача трансмісійної рідини в АКПП.

A4CF1

Порядку дев’яти літрів трансмісійної рідини потрібно вам при заміні масла в чотириступінчастою гідромеханіки A4CF1. Крім це до заміні підлягають:

 • фільтром АКПП 4632123001
 • прокладкою зливної пробки 2151321000
 • герметиком піддону LOCTITE

Масло в коробку автомат Solaris A4CF1

Чотириступінчастий гидромеханічеський автомат можна побачити на моделях Hyundai Solaris першого покоління з двигунами:

 • 1.4 л, 107 к.с.
 • 1.6 л, 123 к.с.

Оригінальна корейське масло, залите в дану автоматичну трансмісію, має назву Hyundai-Kia ATF SP-III. До його аналогам можна віднести масла ZIC ATF SP-III, ENEOS ATF III, Ravenol SP3 і інші трансмісійні рідини, які підходять за допуску.

Масло Hyundai-Kia ATF SP-III. 550р. Масло ENEOS ATF III. 500р.

A6GF1

Заміна масла АКПП Hyundai Solaris оснащені даної шестиступінчастою трансмісією, можна розділити на повну і часткову. Відповідно купувати коштує 7,5 або 4 літри трансмісійної рідини в залежності від обраного способу заміни.