Де датчик кисню на клапанах інжектора Vaz 2110 8. Де знаходиться…

Де датчик кисню на клапанах інжектора Vaz 2110 8

Висначі системи з каталізатором почали використовуватись на автомобілях на передньому колесі родини Ваз із впровадженням екологічних норм євро-2 та євро-3, невід’ємною частиною двигунів з каталітичним нейтралізатором є vaz-2110 lambda- зон. Датчик кисню (інша назва цієї частини) призначений для контролю рівня токсичних речовин у вихлопних газах і, якщо норма перевищена, передайте сигналізацію до блоку управління двигуном.

Як і всі деталі в машині, Lambda-Zond (LZ) з часом може провалюватися, через це, в двигуні трапляються різні збої. У цій статті ми розглянемо основні ознаки несправності датчика, причин їх виникнення, особливості заміни частини, а також можливий зрив каталізатора, методи їх усунення.

Датчик кисню VAZ-2110

Основна функція ЛЗ. визначення кількості кисню у вихлопних газах, на основі отриманих даних, датчик надсилає сигнал до блоку, який контролює електронну систему двигуна. Відповідно до свідчень про Ламбда-Зонд, ECU виправляє функціонування всіх елементів паливної системи та запалювання, роблячи роботу двигуна найбільш оптимальним.

На автомобілі VAZ-2110 (2111, 2112) з 8-клапанним двигуном датчик кисню розташований на приймальній трубі глушника, в безпосередній близькості від його з’єднання з резонатором. Оскільки Lambda Zond не починає працювати негайно, але лише при нагріванні вихлопної труби до 360 градусів, часто датчики VAZ оснащені інтегрованим електричним нагрівачем, такі LZ мають чотири дроти та відповідну пробку для підключення до електронного ланцюга машина.

Основні виробники датчиків кисню Vaz. Bosch та NGK, запасні частини “Бошевський” вважаються універсальними, використовуються не лише на “десятках” та “dwenes”, а й на інших вазах, моделях інших брендів, зокрема, на автомобілях :

 • Opel Omega/ Vectra/ Astra/ Calibra з двигуном C20NE (вам потрібно лише змінити пластикову пробку);
 • VAZ 2108-2115;
 • Chevrolet Niva;
 • ГАЗель з двигуном Cummins;
 • Уаз патріот.

, Ви можете придбати датчик майже в будь.якому автомобільному магазині, часто реклама про продаж деталей знаходиться в Інтернеті.

4 дроти різних кольорів підходять для 4-контактного роз’єму LZ:

 • Чорний. сигнал;
 • сірий. маса;
 • Два білі. для підключення електричного нагрівача (полярність з’єднання проводів не має значення).

Bosch Lambda-Zond продається у фірмовій упаковці, із захисною пластиковою кришкою, до різьбового з’єднання деталі застосовується спеціальна мастила, яка запобігає датчику.

Основні ознаки несправної лямбда-зон

Служба служби в середньому датчик кисню становить 80-120 тисяч. КМ, але ресурс частини часто зменшується з різних причин:

 • Погано бензин виливається в машину автомобіля;
 • Відкається перегрів двигуна;
 • Запалювання неправильно відрегульоване, внаслідок чого відбувається детонація;
 • Встановлена ​​несправна частина.

Часто лямбда-Zond не виходить з передчасно через удар, крихкий керамічний елемент легко знищується від ударного навантаження. Саме з цієї причини датчик кисню неможливо вдарити, скинути його з висоти на тверду поверхню.

Ви можете визначити несправний лямбда-зонд за різними непрямими ознаками, проблеми в роботі двигуна:

 • Двигун нестабільний на холостому ходу, швидкість постійно змінюється, частіше це трапляється на неопалюваному двигуні;
 • Споживання палива збільшилося, а чорний дим надходить із глушної труби;
 • На панелі приладів освітлюється лампа сигналу двигуна;
 • Світлові пробки швидко покриті сажою;
 • Двигун “дурний”. не розвиває швидкість, не дозволяє машині прискорити до потрібної швидкості.

Якщо ви видалите з автомобіля лямбда-зонду, ви можете помітити, що його всередині покрита сажом (сажом)-це говорить про те, що паливо не спалює повністю, частка паливної суміші порушується.

Заміна Lambda-Zond (клапани двигуна 8)

Щоб замінити LZ автомобілем 2110 на двигун 8 клапанів, автомобіль повинен бути загнаний у яму або автоматичний підйом, тому буде набагато зручніше дістатися до потрібної частини. Перед початком роботи необхідно чекати повного охолодження частин вихлопної системи, щоб уникнути отримання опіків.

Часто купується датчик кисню, особливо у випадках, коли його не видаляли вже давно, а пробіг автомобіля вже досить великий. Щоб зробити Lambda-Zond легше на основі нитки, ви можете обробити його кріплення WD-40 перед роботою, лише вам потрібно протистояти часом (протягом години), нехай рідина дозволяє рідині проникнути в різьбове з’єднання. Слід зазначити, що на приймальній трубі LZ не купується стільки, скільки на випускному колекторі у автомобілях з 16-клапанним двигуном, там VD-40 зазвичай не допомагає, необхідно використовувати інші методи для демонтажу деталей. Справа в тому, що температура поблизу двигуна, ніж у вихлопній трубі, а метал окислюється більш інтенсивно.

Заміна Lambda-Zond здійснюється наступним чином;

 • Відкрийте капюшон, розділення вилки з проводами (роз’єм розташований десь під головним гальмівним циліндром);
 • Ми спускаємося під машиною і вимикаємо сам датчик 22.хрестовиною;
 • Встановіть новий LZ на місце, затягніть його силою близько 30-45 н м;
 • Ми підключаємо дроти, на це робота може вважатися повною.

Датчик кисню VAZ 2110 8 клапани Інжектор

 • Фото, ціна, конфігурація Volkswagen Tiguan 2017, ціна, конфігурація, відео Tiguan 2017. Volkswagen Tiguan 2017 довго чекав у нашій країні. Люба.
 • НОВА HYUNDAI SOLARIS 2017 ФОТО, ЦІНА, Конфігурація Hyundai Solaris 2017 Модельний рік. Нова Hyundai Solaris 2017 Фото, ціна та асамблея.
 • Новий Ssangyong Tivoli (Ssangyong Tivoli) ціна, фото, відео, характеристики. Новий ssangyong tivoli або ssangyong tivoli дістався до ro.
 • Lada xray Sport Photo, технічні характеристики, ціна Lada xray Sport. Lada xray Sport офіційно представлений на столиці.
 • Lada Vesta Sports Photo, технічні характеристики, ціна Lada Vesta Sport. Lada Vesta Sports офіційно демонструється машині.
 • Лада Xray Cross Photo, технічні характеристики, ціна Lada Xray Cross. Lada xray Cross 4×4 ще не з’явився, він став відомим.
 • Лада Веста крос.фото, відео, технічні характеристики, ціна Lada Vesta Cross SW. Вагон станції Lada Vesta перейшов минулого року.
 • Фото Lada Vesta Cross Sedan, технічні характеристики, ціна Lada Vesta Cross. Lada Vesta Cross Sedan був несподіванкою для багатьох. X.
 • Фотографії, відео, характеристики Lada Vesta. Довго- Запалені підписи Lada Vesta показали широку публіку.

VAZ 2110 Датчики інжектора, функції та мета датчиків датчика “десятки”

Опубліковано 01.03.2015 | Автор: Адміністратор

Датчики інжекторів VAZ 2110 є найважливішими елементами загальної системи, яка відповідає за стабільну роботу живлення, оснащеного впорскуванням палива. Датчики інжектора “Десятки” збирають інформацію про стан певних частин двигуна та відправляють їх до електронного блоку управління двигуном (ECU), який, аналізуючи всі дані, регулює роботу блоку живлення.

Насправді ви запитуєте, чому такі труднощі? Причина полягає в тому, що двигун інжекторів VAZ 2110 набагато ефективніший, ніж співробітник карбюратора. Більше потужності, менше споживання палива, стабільна робота, висока надійність, все це типово для «десятків» з хорошою електронікою. І несправність одного або декількох датчиків обов’язково призводить до відмови всього двигуна або його нестабільної роботи. Сьогодні ми детально поговоримо про датчики інжектора VAZ 2110. на який залежить нормальна робота двигуна.

Датчик потоку повітря ваз 2110

VAZ 2110 Повітряний датчик або датчик потоку маси розташований між кожухом повітряного фільтра та гумовою трубою. Власне, не важко знайти десятки під капотом, оскільки датчик повітря розташований у найвизначнішому місці. На фотографії в колекції він виглядає так.

Датчик повітря вимірює кількість повітря, що проходить повз, тим самим оцінюючи його обсяг. Негайно скажіть, що датчик масового потоку повітря дуже чутливий, і навіть кілька частинок пилу або підвищена вологість можуть його відключити. Його слід враховувати, коли його видаляють або замінюють.

Принцип експлуатації датчика повітря VAZ-2110 такий, як слідує, є нагрівальні елементи, які охолоджуються потоком повітря, що проходить повз. Чим більше енергії витрачається на нагрівання цих елементів, тим більший об’єм повітря проходить повз. Таким чином, датчик обчислює масове споживання палива.

Неправильна робота датчика масового споживання палива інжектора VAZ 2110 зазвичай призводить до збільшення споживання палива, падіння потужностей, нестабільної роботи та поганого запуску. Через цей датчик двигун може просто зупинитися на холостому ходу. Причина проста, електронний блок управління двигуном приймає неправильні дані з датчика повітря, починають подавати неправильні команди для формування робочої суміші. Суміш повітряного та бензинового спалювання в моторних балонах може бути дуже збагаченою або дуже обідньою, що призводить до ненормальної роботи блоку живлення інжектора.

VAZ 2110 Датчик положення дросельної заслінки

Положення дросельної заслінки інжектора Vaz 2110 розташоване безпосередньо на вузлі дросельної заслінки. Ми пропонуємо фотографію для ясності, де датчик можна побачити без труднощів.

Цей датчик реагує на натискання педалі газу водієм, застосовуючи сигнал до електронного контрольного блоку, тим самим збільшуючи кількість введеного палива через форсунки. Тобто, чим гостріше ви натискаєте на педаль газу, тим більше палива буде вводитись у двигун. Датчик положення дросельної заслінки є досить надійним, оскільки він механічно з’єднаний з осі демпфера.

Ви можете визначити несправність цього датчика за допомогою звичайного тестера, який повинен показувати зміни напруги при натисканні на газову педаль. З закритою демпфером вихідна напруга зазвичай становить від 0,3 до 0,7 Вт. Якщо натиснути на газ “на підлогу”, напруга збільшується до 4 Вт. Несправність датчика іноді може бути визначена без будь.яких тестерів, скажімо, якщо автомобіль починає рухатися з ривками під час прискорення або виникає ненормальна недостатність, то, швидше за все, проблема полягає в датчику положення дросельної заслінки.

Lambda Sound Vaz 2110: Перевірте наявність роботи та заміни своїми руками

Насправді датчик кисню на VAZ 2110 відіграє одну з найважливіших ролей у функціонуванні двигуна та вихлопної системи.

Більше того, не всі власники автомобілів знають, що це за пристрій, які завдання він виконує, як перевіряє експлуатацію датчика кисню. Сьогодні ми поговоримо про це і не тільки.

Що це?

Датчик кисню або лямбда для Ламбда для Vaz 2110. це пристрій, який розташований на витяжному колекторі у вихлопній системі вашого автомобіля.

Дані, що передаються з пристрою, дозволяють електронному блоку управління оптимізувати склад паливної суміші. Якщо суміш переходить до камери згоряння, погана або надмірно збагачена, датчик повідомляє про нього, після чого починається регулювання суміші.

Пристрій

Конструкція зонда зонда включає такі елементи:

 • Корпус з металу;
 • Ізолятор, матеріал для виготовлення якого є кераміка;
 • Герметичне кільце з манжетами та проводкою;
 • Захисне покриття з вентиляційними отворами;
 • Контакт ланцюга, через який проводиться струм;
 • Порада кераміки;
 • Розжарка;
 • Захисний щит з отворами, які видаляють гази.

Більше того, пристрої надходять від одного.wire до чотирьох.провідів.

Причини поломки

Старий та новий зразок

Перш ніж продовжувати аудит, необхідно визначити причини, чому датчик перестав правильно працювати.

 • Охолоджуюча рідина потрапила всередину пристрою.
 • Використовувались невідповідні засоби для очищення для очищення корпусу пристрою.
 • У бензині, з яким ви заправляєте свій автомобіль, є велика кількість свинцю. Популярна розбиття, характерна для автомобілів тих власників, які віддають перевагу дешевих АЗС.
 • Банальний перегрів датчика стійкого до тепла, який знову виникає через погану якості палива.

Симптоми несправності

Де він встановлений

За поведінкою автомобіля можна легко визначити, що зонд лямбда стало непридатним:

 • Автомобіль смикається під час руху;
 • Революції плавають;
 • Каталізатор працює неправильно;
 • Споживання палива помітно зростає;
 • У вихлопних газах спостерігається велика кількість токсинів.

Робота цього датчика вимагає постійного контролю. Відповідно до посібника з експлуатації, перевірка проводиться кожні 10 тис. Кілометрів. Але якщо умови експлуатації машини складні, вам доведеться регулярно їздити в складних умовах, двигун перевантажений, то краще частіше перевіряти.

Візуальний огляд

Ви завжди повинні почати перевірити з візуального дослідження стану датчика кисню.

 • Перевірте дроти. Вони повинні бути цілими, без слідів пошкоджень, дефектів. Перевірте всі з’єднувачі на наявність міцності стиків.
 • Сота на зонді Lambda вказує на несправність нагрівача пристрою. Також такі родовища викликані надмірно збагаченою паливною сумішшю.
 • Якщо на поверхні елемента, ви помітили блискучі відкладення, це вказує на надлишок свинцю в паливі, який заповнює бак. Така ситуація вимагає обов’язкової заміни датчика кисню, оскільки свинець може пошкодити внутрішній пристрій.
 • Сірі або білі родовища є результатом впливу на датчик різних видів добавок з палива. Вони часто викликають зрив зонду, який доведеться замінити.

Перевірка на пристроях

Для такої роботи ви можете використовувати тестер, осцилоскоп або цифровий вольтметр. Враховуючи особливості цих пристроїв, вольтметр буде найкращим рішенням.

датчик, кисню, клапан, інжектора, 2110, знаходиться

Послідовність аудиту буде такою:

 • Запустіть двигун, нехай машина розігрівається.
 • Далі ми знаходимо для нас елемент інтересу. У присутності сажних родовищ або інших зовнішніх ознак несправності не має сенсу проводити подальшу перевірку пристроями. І тому зрозуміло, що він не вдався і його потрібно замінити.
 • Також перевірте стан проводки, наявність або відсутність механічних пошкоджень на пристрої.
 • Якщо все виглядає нормально, вимкніть роз’єм і підключіть вольтметр.
 • Тепер ви можете запустити мотор.
 • Клацніть на педаль газу в нейтральній передачі, щоб дістатися до позначки 2500 обертів. Після цього відпустіть педаль.
 • Вийміть вакуумну трубку з регулятора тиску палива.
 • Ми перевіряємо датчик кисню на наявність функціональності. Для цього подивіться, що показує Вольтметр. Якщо читання на 0,8 вольт і менше, зонд не працює.
 • Не буде зайвим перевірити пристрій на погану суміш. Для цього потрібно увімкнути витік повітря за допомогою вакуумної трубки.
 • Якщо вольтметр показує 0,2 Вт або менше, датчик кисню працює нормально. Відхилення від цих показників вказує на поломку пристрою. Тому його потрібно замінити.

Заміна

датчик, кисню, клапан, інжектора, 2110, знаходиться

Підключення провід

Замінити лямбда зонду зовсім не важко. Ось головне, що знайти пристрій, ідентичний старому. Для цього датчики мають відповідну маркування, за допомогою якого ви можете легко знайти аналог.

 • Зачекайте повного охолодження двигуна. Переконайтесь, що запалювання вимкнено;
 • Старий датчик демонструє звичайний гайковий ключ. Лише до цього дроти, що надходять до зонду Lambda, обов’язково відключені;
 • Далі встановлений новий пристрій;
 • Прокрутіть новий датчик уважно, оскільки надмірна сила на гайкові ключі може призвести до того, що нитка зламається;
 • Підключіть дроти назад і перевірте новий зонд у роботі.

Датчик кисню VAZ 2110 Знаки несправності

Датчик кисню має значний вплив на стабільність двигуна, а також на економічне споживання палива та мінімізацію вивільнення шкідливих речовин в атмосферу. В принципі, з його несправністю, VAZ 2110 не встане, ніби копання, але буде набагато гірше працювати.

Наприклад, доведено, що СО у вихлопних газах під час розбиття цього датчика не стане в межах 0,3 %, як кажуть стандарти, але 3, а то й 7 %.

Отже, чим раніше відбувається заміна невдалого пристрою, тим краще.

Lambda Sunda нового зразка Bosch

Датчик кисню встановлений на прийомі глушника, в його нижній частині. Він вимірює кількість кисню в вихлопі двигуна VAZ 2110 і передає сигнал до електронного блоку управління. І контролер вже регулює оптимальну тривалість фази впорскування, регулюючи склад паливної суміші.

Не вступаючи в складні деталі, можна сказати, що якщо в вихлопі є кисень, то суміш збідніла, вона повністю відсутня. збагачена. І ECU вже веде все, щоб він був оптимальним для цього конкретного режиму роботи двигуна.

Строк служби

Згідно з рекомендаціями виробників, заміна датчика кисню для Vaz 2110 має відбуватися для лямбди зондів NO кожні 50. 80 тис. Км пробігу, для нагрітого. через 100 тисяч.

Але це не означає, що несправності не можуть з’являтися раніше:

Датчик кисню з ґрунтом на робочій частині порівняння нового та брудного зонду лямбда

Симптоми поломки

Симптоми допоможуть підозрювати несправності лямбда Ламбда на VAZ 2110:

 • Динаміка прискорення (отримання) погіршується;
 • Простої плавання;
 • Споживання палива зростає;
 • Підвищена токсичність вихлопу.

Змінити пристрій

Оскільки датчик кисню не відремонтується, йому потрібна регулярна заміна. Робота проводиться на шляхопроводі, ямі або підйом. Вам просто потрібно відключити роз’єм і відкрутити пристрій 22.ключем. Новий, у зворотній послідовності.

Дроти підключення

Висота датчика кисню з нагріванням включає чотири дроти:

 • Чорний провід, його також називають сигнал. підключений до контролера, який читає вхідні сигнали про кількість кисню, який міститься у вихлопі;
 • Два білі дроти розроблені для нагрівального елемента, розташованого в контролері. Не має значення, який провід підключитися до плюса, який. до мінус;
 • Четвертий дріт велосипеда Lambda Lazda Vaz 2110 сірий, це заземлення. Електричний ланцюг (розклад) датчика кисню

Lambda Lambda, яка не має опалення, може мати руку на два.три дроти.

Вам потрібно врахувати кілька моментів:

 • Заміна неопалюваного датчика на нагрітий датчик можливо, навпаки, ні;
 • При встановленні переконайтеся, що бруд або мастило не потрапляє до роз’єму чи наконечника, що значно зменшує термін експлуатації пристрою;
 • Зверніть новий під час заміни, вам потрібно до динамометричного ключа з моментом затримки близько 40 нм.

Особливості роботи та виникнення несправностей у Lambda Zond

Моделі лямбда-зондів-це особливі зразки датчика кисню, який необхідний для належної роботи електронної системи в камерах згоряння палива. Завдяки цьому елементу, системі вдається збалансувати і постійно контролювати відсоток між киснем та бензином. Використовуючи зонд, електронна система постійно виправляє структуру паливної суміші, що постачається до двигуна, а також попереджає про дестабілізацію в процесі роботи двигуна.

Працюючи цей крихкий пристрій у дуже агресивних умовах, він поступово зношується і вимагає заміни після двох років використання. Завдяки заміні Lambda-Zond, ви можете уникнути зриву двигуна. З періодичною перевіркою Lambda-Zond, у вас буде справжній гарант із стабільною операцією вашого автомобіля.

Як працює Lambda-Zond?

Основна мета датчика. своєчасне визначення хімічного складу вихлопного газу та визначення рівня відсотка кисню в ньому. Для того, щоб уникнути проблем з експлуатацією двигуна, цей показник повинен проводитись в інтервалі 0,1-0,3%.

Типи лямбда.Zonds

Зараз на ринку автомобільного обладнання лише 2 варіанти пристрою можна знайти все частіше:

 • Дво.канал зондування зонда. Цей тип датчика в основному використовувався у 80-річних автомобілях, а також використовується на автомобілях сучасних економ-класу.
 • Ламбда-датчик широкосмугового типу. Цей тип зонда стандартично використовується у 70% машин середнього та вищого класу. Цей тип датчика, не тільки точність.

Усі зразки сучасних Zonds Lambda встановлені у спеціальному колекціонері випускних, де з’єднання шлангів та труб відбувається безпосередньо. Це розташування датчика дозволяє отримати максимальну продуктивність та точність цього пристрою.

Основним завданням будь-якого Lambda-Zond є значно збільшити робочі ресурси автомобіля за рахунок зменшення споживання палива та підвищення стабільності для підтримки швидкості під час холостого ходу. Як результат, цей датчик не дає конкретних значень параметрів паливної суміші, але реагує лише при дестабілізації отриманих значень. Після того, як невідповідність буде виявлена ​​вказаними параметрами, датчик передає інформацію до центрального блоку, що виправляє співвідношення палива повітрям.

Порада: Якщо ви замінили паливний фільтр на апрію чи інший автомобіль, обов’язково перевірте правильність роботи зонда. При заміні цієї запасної частини правильна робота пристрою може бути порушена.

Опис датчика кисню

Почнемо з опису пристрою. Ми пропонуємо ознайомитися з його призначенням, пристроєм, а також принципом роботи.

Мета та місцезнаходження

Lambda Lazi Vaz 2110 значною мірою впливає на стабільне функціонування двигуна, забезпечуючи нормальну роботу його параметрів. Цей контролер. це електронний пристрій, який використовується для визначення об’єму кисню, доступного в вихлопних газах. Це необхідно для зменшення обсягу шкідливих домішок та елементів, які містяться у вихлопних газах. Для того, щоб забезпечити необхідну частку паливної суміші, що впливає на зменшення концентрації домішок, повітря в потрібній кількості повинно входити в двигун.

Сайт встановлення Lambda Lambda

Не завжди можливо досягти цього, і причини можуть бути різними. Якщо контролер виходить з ладу, то оксид вуглецю у вихлопних газах становитиме близько 3-7%!,(Відсутній), хоча норма вважається 0.3%! (Відсутній) Що стосується місця, то цей датчик на вазі розміщується на приймальній трубі глушника., внизу. Показання про те, що записи Lambda Lambda передаються до блоку управління двигуном. І вже є ECU, зосереджуючись на них, регулюючи склад горючої суміші, таким чином розкриваючи необхідний час для фази ін’єкції.

Пристрій та принцип роботи

Датчик кисню VAZ 2110 складається з таких елементів:

 • сталева будівля;
 • ізоляторний компонент, який виготовлений з кераміки;
 • герметичне кільце з проводкою та манжетами;
 • спеціальна обкладинка, в якій є отвори для вентиляції;
 • керамічна кінчик;
 • провідний контакт;
 • Спеціальний щит, в якому є також отвори, за допомогою яких виводяться гази;
 • Спіраль розжарювання.

Пристрій заснований на двох електродах. внутрішніх та зовнішніх, перший виготовлений із цирконію, а другий. з платини. Цирконієвий електрод контактує безпосередньо з вихлопними газами, а платина. з повітрям. Значення, які отримує контролер, ґрунтуються на різниці в потенціалах між цими елементами. Щоб забезпечити оптимальну роботу контролера кисню, пристрій повинен нагріватися до 300-400 градусів (автор відео-канал двигуна).

Температура досить висока, вона досягається внаслідок використання спеціального нагрівального компонента, який вбудований у структуру лямбда. Коли двигун запускається, блок управління, що регулює склад горючої суміші, на основі свідчень інших контролерів, а не лише лямбда зонда. Зокрема, ми говоримо про DMRV, датчик відкриття дросельної заслінки, температуру антифриз у системі тощо.D. І управління зондом блоку управління починає посилатися на свідчення зонда лише після того, як пристрій зігрівається до робочої температури.

Види

На перших інжекторних двигунах “десяток” використовували регулярні кисневі контролери виробника Bosch. У 2004 році, коли ці машини почали оснащуватися більш сучасними системами впорскування, які називали 7 січня.2, Bosch M7.9.7, машини почали оснащуватися модернізованими версіями кисневих регуляторів VAZ. Остання версія відрізняється від раніше в тому, що вона оснащена керамічним нагрівальним елементом, завдяки якому досягається менша кількість споживання електроенергії.

Але навіть це дозволило контролеру швидше розігрітися. В даний час Bosch виробляє сім різних сортів датчиків кисню з різною потужністю. на 12 та 18 Вт. Слід зазначити, що ці пристрої відрізняються, якщо тільки значенням споживаної енергії та кількістю контактів. У всіх інших аспектах вони однакові.

Фотогалерея “Пристрої та робота пристрою”

Сорти пристроїв

Заміна Lambda-Zond (клапани двигуна 8)

Щоб замінити LZ автомобілем 2110 на двигун 8 клапанів, автомобіль повинен бути загнаний у яму або автоматичний підйом, тому буде набагато зручніше дістатися до потрібної частини. Перед початком роботи необхідно чекати повного охолодження частин вихлопної системи, щоб уникнути отримання опіків.

Часто купується датчик кисню, особливо у випадках, коли його не видаляли вже давно, а пробіг автомобіля вже досить великий. Щоб зробити Lambda-Zond легше на основі нитки, ви можете обробити його кріплення WD-40 перед роботою, лише вам потрібно протистояти часом (протягом години), нехай рідина дозволяє рідині проникнути в різьбове з’єднання. Слід зазначити, що на приймальній трубі LZ не купується стільки, скільки на випускному колекторі у автомобілях з 16-клапанним двигуном, там VD-40 зазвичай не допомагає, необхідно використовувати інші методи для демонтажу деталей. Справа в тому, що температура поблизу двигуна, ніж у вихлопній трубі, а метал окислюється більш інтенсивно.

Заміна Lambda-Zond здійснюється наступним чином;

 • Відкрийте капюшон, розділення вилки з проводами (роз’єм розташований десь під головним гальмівним циліндром);
 • Ми спускаємося під машиною і вимикаємо сам датчик 22.хрестовиною;
 • Встановіть новий LZ на місце, затягніть його силою близько 30-45 н м;
 • Ми підключаємо дроти, на це робота може вважатися повною.
 • Важливо поєднати пробку, щоб ізоляція не торкалася вихлопних труб.

  Повідомлення 6

  Тема: роз’єм кисню відірвався, як підключитися за кольором? VAZ 2109

  Роз’єм зійшов.Як зараз підключити дроти без цього роз’єму? Який провід, до якого? Їх немає за кольором. Скажи мені, хто натрапив!?

  Додано: 2014-11-30 01:15:08

  Я забув сказати, VAZ 2109I CAR

  Re: Відрізаний датчик кисню, як підключитися за кольором? VAZ 2109

  З якої сторони датчика або спалювання було зламано ? На перерві є листи A B C D

  Датчик A. від виходу датчика (сірого та чорного) B. D обігрівача датчика (як правило, білі дроти)

  Поверніть A. Рожевий на ногу ECU 28 B. Pink.Cherce 12V Сила нагрівача C. Redbel до ECU 10 ноги D. Belchren до ECU

  Re: Відрізаний датчик кисню, як підключитися за кольором? VAZ 2109

  Дякую. Тільки сам роз’єм. це не просто дротя. 4 від датчика та 4 з турніка.

  Lambda Sunda (його також називають контролером кисню, O2, DC Sensor) є невід’ємною частиною вихлопних систем транспортних засобів, які відповідають екологічним стандартам євро-4 і вище. Це мініатюрний пристрій (як правило, 2 лямбда зонда встановлюється і більше) контролює O2 у вихлопних сумішах транспортного засобу, що значно зменшує вивільнення токсичних відходів в атмосферу.

  У випадку неправильної роботи Центру відпочинку або якщо лямбда зонда відключена, функціонування живлення може бути порушено, саме тому двигун перейде в режим аварійного режиму (перевірка двигуна засвітиться на панелі). Так що цього не відбудеться, автомобільна система може бути перевічена, встановивши трюк.

  Візуальний огляд

  Ви завжди повинні почати перевірити з візуального дослідження стану датчика кисню.

  • Перевірте дроти. Вони повинні бути цілими, без слідів пошкоджень, дефектів. Перевірте всі з’єднувачі на наявність міцності стиків.
  • Сота на зонді Lambda вказує на несправність нагрівача пристрою. Також такі родовища викликані надмірно збагаченою паливною сумішшю.
  • Якщо на поверхні елемента, ви помітили блискучі відкладення, це вказує на надлишок свинцю в паливі, який заповнює бак. Така ситуація вимагає обов’язкової заміни датчика кисню, оскільки свинець може пошкодити внутрішній пристрій.
  • Сірі або білі родовища є результатом впливу на датчик різних видів добавок з палива. Вони часто викликають зрив зонду, який доведеться замінити.

  Діагностика

  Слід зазначити, що випробування лямбда зонду слід проводити спільно з підтримкою автомобіля, з частотою. кожні 10 тисяч кілометрів пробігу. Однак якщо автомобіль експлуатувався в несприятливих кліматичних умовах, що застосовується до або в агресивному режимі, технічне обслуговування повинно проводитися частіше. Це рекомендація виробника.

  Крім того, виробник не рекомендує виконувати незалежну діагностику або ремонт у разі ознак будь.якої несправності. Щоб усунути його, слід звернутися до сервісного центру.

  Діагностика візуального огляду

  Початок будь.якого діагнозу починається з візуального огляду. Основними методами діагностики датчика кисню є:

  • візуальний огляд електричної проводки зонда для цілісності та відсутності механічного пошкодження або розриву;
  • Огляд самого Ламбда Ламбда. На його поверхні не повинно бути сажі або твердих відкладень.

  Форт на тілі датчика кисню вказує на несправний електричний обігрівач або надмірно насичену горючу суміш, що входить у камери згоряння.

  Суцільні відкладення на датчику свідчать про низьку якість палива та наявність шкідливих домішок у ньому, або про неправильну частку горючої суміші.

  За відсутності видимих ​​причин несправності проводиться більш детальний діагноз.

  Детальний діагноз

  У сервісному центрі, підключивши діагностичний комп’ютер, всі електронні системи автомобіля перевіряються. У разі несправності одного з них комп’ютер на дошці виявляє помилку і зберігає її у своєму реєстрі помилок. Кожна помилка має свій код, за допомогою якого легко дізнатися джерело несправності.

  За відсутності діагностичного комп’ютера необхідна діагностика слюсаря, яка передбачає часткове розбирання та діагностику вольтметром. Він складається з таких операцій:

  • запуск двигуна та нагрівання до робочої температури;
  • зупинка двигуна;
  • відключення роз’єму датчика та підключення до нього вольтметра;
  • Re.Launch внутрішнього двигуна згоряння та одноразовий підйом швидкості на холостому ходу до 2500 тисяч на хвилину;
  • Відключення вакуумної труби від регулятора тиску палива;
  • Перевірка показань вольтметра. У випадку, якщо вказівка ​​рівна або менше 0.8 V, Датчик кисню 2110 несправний. Тому він не підлягає ремонту, тому необхідна заміна;
  • Перевірка датчика кисню на наявність на обідню паливну суміш. У той же час подача повітря до двигуна штучно блокується. Якщо показання вольтметра становлять 0.2 в або менше, датчик працює. Інші показання вказують на несправність датчика.

  Також у сервісному центрі за допомогою вольтметра сигнал, що подається до лямбда, можливий від електронного блоку управління, що постачається до лямбда. Якщо напруга, що постачається, вище 0.45 В, потрібен більш детальний діагноз контрольного блоку.

  Як відремонтувати Lambda-Zond

  Зробіть.це.це ремонт Lambda досить простий з власними руками, оскільки це необхідно визначити, який вузол.це невдача.

  Якщо проблема пов’язана з контактами ланцюга, то, перш за все, необхідно знайти місце проміжок і перевірити, чи були окислені контакти. Сигнал може, елементарно, не переходити з блоку управління. Тому перевірте силу лямбда. Якщо контакти елемента окислюються, вони повинні бути оброблені WD40.

  Якщо у випадку зонду є багато туш, то може знадобитися очистити всі частини системи. І тут виникає логічне питання, як промити зонд лямбда. Справа в тому, що обробка платинової електроди та керамічного стрижня з наждаком суворо заборонена. Тому необхідно використовувати спеціалізовані інструменти, розроблені для розчинення іржі.

  Для очищення датчика необхідно виконати наступні кроки:

  • Від’єднайте зонд лямбда, після нагрівання його справи до 50 градусів.
  • Видаліть захисну кришку.
  • Замочіть датчик ортофосфорної кислоти протягом 30 хвилин (він буде впоратися навіть із найскладнішими відкладами).
  • Промийте лямбду у воді, висушіть і встановіть елемент назад. Не забудьте змащувати нитку датчика спеціальним інструментом для створення повної герметичності (але просто не використовуйте силіконовий герметик).

  датчик, кисню, клапан, інжектора, 2110, знаходиться

  Оскільки для одного елемента цілком розумно спробувати відремонтувати Lambda Lambda своїми руками (переглянути відео нижче), а потім почніть встановлювати новий елемент.

  Пристрій

  Конструкція зонда зонда включає такі елементи:

  • Корпус з металу;
  • Ізолятор, матеріал для виготовлення якого є кераміка;
  • Герметичне кільце з манжетами та проводкою;
  • Захисне покриття з вентиляційними отворами;
  • Контакт ланцюга, через який проводиться струм;
  • Порада кераміки;
  • Розжарка;
  • Захисний щит з отворами, які видаляють гази.

  Як ви могли помітити, дизайн передбачає використання матеріалів, стійких до тепла. Не дивно, тому що датчик кисню повинен працювати з екстремальними температурними навантаженнями.

  Більше того, пристрої надходять від одного.wire до чотирьох.провідів.

  Ремонт

  Діагностика

  Lamda-Zond Vaz 2110 має чотири висновки:

  Перевірка нагрівача датчика кисню зводиться до елементарної перевірки ланцюга нагрівача:

  • наявність напруги на контакті мережі на дошці автомобіля (за його відсутності перевірити всю схему);
  • наявність цілісності ланцюга негативного контакту.

  В майбутньому нас цікавить лише сигнальний провід, а точніше, зміна напруги, що йде по ній від датчика до ECU під час різних режимів роботи двигуна. Ви можете перевірити операцію датчика двома способами:

  Оскільки ця інструкція призначена для простого мирян, який просто в принципі не може бути професійним обладнанням, діагностика сенсорів здійснюватиметься за допомогою вольтметра.

  Перший метод: читання кодів несправностей

  Для підрахунку кодів несправності, які знаходяться в пам’яті контролера, це необхідно до діагностичного блоку (розташований з лівого боку під консоллю приладової панелі) або підключити спеціальне діагностичне обладнання (занадто просте для нас) або закрити “B” до Меси, яка також може встановити контакти “A” та “B”, підключивши.

  Діагностичний блок VAZ 2110

  • “A”. контакт, підключений до “маси” автомобіля;
  • “B”. контакт сигналу контролера;
  • “G”. контроль газового насоса Vaz;
  • “M”. Зверніться до видачі інформації (послідовні дані).

  Після закриття контактів ми повертаємо ключ запалювання в положення “III” (ми не запускаємо двигун), ми спостерігаємо за пристроєм сигналізації “перевірки”, який повинен відображати число 12:

  • Спалах;
  • 1-2 секунди паузи;
  • Спалах;
  • Спалах;
  • Довга пауза 2-3 секунди;
  • Подвійне повторення вищевказаного циклу.

  Читання коду несправності під номером “12”

  Увага! Цей код говорить про те, що програма самодіагностики працює, інакше ця програма не працює.

  Після цього програма в потрійному циклі висвітлює коди існуючих несправностей (кожен код три рази), за відсутності їх код “12” продовжує постійно відображатися.

  Увага! В кінці діагнозу відкрийте контакти контактів лише після вимкнення запалювання, через десять секунд.

  Вилучення збоїв із кодів пам’яті ECU, щоб переконатися, що несправність усунута, відбувається через контроль потужності контролера щонайменше десять секунд. Потужність відключається або клемою підводного човна від акумулятора, або витягуванням запобіжника контролера.

  Увага! Операції з контролером електроенергії повинні здійснюватися суворо, коли запалювання вимкнено!

  По.друге: Перевірка змін параметрів LZ

  Отже, ми переходимо до “смачного”:

  • Негативний зонд вольтметра кріпиться до корпусу автомобіля;
  • Ми прикріплюємо позитивний зонд до сигнального дроту лямбда-зонду;
  • Ми розігріваємо двигун до робочої температури;
  • Ми нагріваємо сам датчик, встановлюючи швидкість двигуна на 2500. 3000 обертів протягом трьох хвилин.
  • Включення має відбуватися, тобто напруга повинна бути в межах 0,8. 1,0 вольт і вмикатися з частотою 8. 10 разів за десять секунд;
  • Якщо вольтметр показує значення 0,45 вольт, і воно не змінюється, то датчик не працює. замінити;
  • З різким отвором демпфера напруга повинна підскочити приблизно до одного вольта, з різким закриттям до майже до нуля.

  Третій метод: метод виключення

  Звичайно, всі вищезазначені методи є хорошими, але без чіткого розуміння системи існує велика ймовірність помилки в діагностиці, а також зрозуміти принцип краху Колодоки на VAZ 21102. Наприклад, “втрата” коду P 0131 (низький рівень сигналу LZ) не означає, що датчик почав “запастися”, можливо, він дійсно “бачить” суміш “збідніла”, оскільки вона лише “моніторить” Система не менше і не менше і не менше і не менше. Тому є чеки, що виключають ці помилки:

  Причини поломки

  Старий та новий зразок Перед початком аудиту необхідно визначити причини, чому датчик перестав працювати правильно.

  • Охолоджуюча рідина потрапила всередину пристрою.
  • Використовувались невідповідні засоби для очищення для очищення корпусу пристрою.
  • У бензині, з яким ви заправляєте свій автомобіль, є велика кількість свинцю. Популярна розбиття, характерна для автомобілів тих власників, які віддають перевагу дешевих АЗС.
  • Банальний перегрів датчика стійкого до тепла, який знову виникає через погану якості палива.

  Як визначити, що постійний струм несправний

  Перші ознаки несправності лямбда-зонда або як перевірити датчик кисню. Автомобілісти часто запитують, які симптоми поломки можуть мати несправний датчик кисню. Ось найбільше зустрічається з них:

  • Нестабільний запуск холодного та гарячого двигуна.
  • На інформаційній панелі з’явилися помилки. Ознаки несправності центру відпочинку. це несправності P0137 та P0578. Вони також часто виникають з несправністю DTOZH, тому вам потрібна чек.
  • На невеликих відстанях занадто багато споживання палива.
  • Запалювання робочої суміші в циліндрах.
  • Чорно-синьо-чорні вихлопні гази-це також ознаки несправності. Він також може говорити про бідну якість палива.
  • Двигун починає “труба”. Спостерігаються носні звуки. Що говорить про те, що водій довго використовував суміш палива низької якості.

  Симптоми несправності

  Де він встановлений

  За поведінкою автомобіля можна легко визначити, що зонд лямбда стало непридатним:

  • Автомобіль смикається під час руху;
  • Революції плавають;
  • Каталізатор працює неправильно;
  • Споживання палива помітно зростає;
  • У вихлопних газах спостерігається велика кількість токсинів.

  Робота цього датчика вимагає постійного контролю. Відповідно до посібника з експлуатації, перевірка проводиться кожні 10 тис. Кілометрів. Але якщо умови експлуатації машини складні, вам доведеться регулярно їздити в складних умовах, двигун перевантажений, то краще частіше перевіряти.

  Опис датчика кисню

  Почнемо з опису пристрою. Ми пропонуємо ознайомитися з його призначенням, пристроєм, а також принципом роботи.

  Мета та місцезнаходження

  Lambda Lazi Vaz 2110 значною мірою впливає на стабільне функціонування двигуна, забезпечуючи нормальну роботу його параметрів. Цей контролер. це електронний пристрій, який використовується для визначення об’єму кисню, доступного в вихлопних газах. Це необхідно для зменшення обсягу шкідливих домішок та елементів, які містяться у вихлопних газах. Для того, щоб забезпечити необхідну частку паливної суміші, що впливає на зменшення концентрації домішок, повітря в потрібній кількості повинно входити в двигун.

  Сайт встановлення Lambda Lambda

  Не завжди можливо досягти цього, і причини можуть бути різними. Якщо контролер виходить з ладу, то оксид вуглецю у вихлопних газах становитиме близько 3-7%!,(Відсутній), хоча норма вважається 0.3%! (Відсутній) Що стосується місця, то цей датчик на вазі розміщується на приймальній трубі глушника., внизу. Показання про те, що записи Lambda Lambda передаються до блоку управління двигуном. І вже є ECU, зосереджуючись на них, регулюючи склад горючої суміші, таким чином розкриваючи необхідний час для фази ін’єкції.

  Пристрій та принцип роботи

  Датчик кисню VAZ 2110 складається з таких елементів:

  • сталева будівля;
  • ізоляторний компонент, який виготовлений з кераміки;
  • герметичне кільце з проводкою та манжетами;
  • спеціальна обкладинка, в якій є отвори для вентиляції;
  • керамічна кінчик;
  • провідний контакт;
  • Спеціальний щит, в якому є також отвори, за допомогою яких виводяться гази;
  • Спіраль розжарювання.

  Пристрій заснований на двох електродах. внутрішніх та зовнішніх, перший виготовлений із цирконію, а другий. з платини. Цирконієвий електрод контактує безпосередньо з вихлопними газами, а платина. з повітрям. Значення, які отримує контролер, ґрунтуються на різниці в потенціалах між цими елементами. Щоб забезпечити оптимальну роботу контролера кисню, пристрій повинен нагріватися до 300-400 градусів (автор відео-канал двигуна).

  Температура досить висока, вона досягається внаслідок використання спеціального нагрівального компонента, який вбудований у структуру лямбда. Коли двигун запускається, блок управління, що регулює склад горючої суміші, на основі свідчень інших контролерів, а не лише лямбда зонда. Зокрема, ми говоримо про DMRV, датчик відкриття дросельної заслінки, температуру антифриз у системі тощо.D. І управління зондом блоку управління починає посилатися на свідчення зонда лише після того, як пристрій зігрівається до робочої температури.

  Види

  На перших інжекторних двигунах “десяток” використовували регулярні кисневі контролери виробника Bosch. У 2004 році, коли ці машини почали оснащуватися більш сучасними системами впорскування, які називали 7 січня.2, Bosch M7.9.7, машини почали оснащуватися модернізованими версіями кисневих регуляторів VAZ. Остання версія відрізняється від раніше в тому, що вона оснащена керамічним нагрівальним елементом, завдяки якому досягається менша кількість споживання електроенергії.

  Але навіть це дозволило контролеру швидше розігрітися. В даний час Bosch виробляє сім різних сортів датчиків кисню з різною потужністю. на 12 та 18 Вт. Слід зазначити, що ці пристрої відрізняються, якщо тільки значенням споживаної енергії та кількістю контактів. У всіх інших аспектах вони однакові.

  Фотогалерея “Пристрої та робота пристрою”

  Сорти пристроїв

  Причини поломки

  Старий та новий зразок Перед початком аудиту необхідно визначити причини, чому датчик перестав працювати правильно.

  • Охолоджуюча рідина потрапила всередину пристрою.
  • Використовувались невідповідні засоби для очищення для очищення корпусу пристрою.
  • У бензині, з яким ви заправляєте свій автомобіль, є велика кількість свинцю. Популярна розбиття, характерна для автомобілів тих власників, які віддають перевагу дешевих АЗС.
  • Банальний перегрів датчика стійкого до тепла, який знову виникає через погану якості палива.

  Симптоми несправності

  Де він встановлений

  За поведінкою автомобіля можна легко визначити, що зонд лямбда стало непридатним:

  • Автомобіль смикається під час руху;
  • Революції плавають;
  • Каталізатор працює неправильно;
  • Споживання палива помітно зростає;
  • У вихлопних газах спостерігається велика кількість токсинів.

  Робота цього датчика вимагає постійного контролю. Відповідно до посібника з експлуатації, перевірка проводиться кожні 10 тис. Кілометрів. Але якщо умови експлуатації машини складні, вам доведеться регулярно їздити в складних умовах, двигун перевантажений, то краще частіше перевіряти.

  Візуальний огляд

  Ви завжди повинні почати перевірити з візуального дослідження стану датчика кисню.

  • Перевірте дроти. Вони повинні бути цілими, без слідів пошкоджень, дефектів. Перевірте всі з’єднувачі на наявність міцності стиків.
  • Сота на зонді Lambda вказує на несправність нагрівача пристрою. Також такі родовища викликані надмірно збагаченою паливною сумішшю.
  • Якщо на поверхні елемента, ви помітили блискучі відкладення, це вказує на надлишок свинцю в паливі, який заповнює бак. Така ситуація вимагає обов’язкової заміни датчика кисню, оскільки свинець може пошкодити внутрішній пристрій.
  • Сірі або білі родовища є результатом впливу на датчик різних видів добавок з палива. Вони часто викликають зрив зонду, який доведеться замінити.

  Перевірка потужності датчика (напруга на датчик кисню)

  Перш ніж замінити датчик, вам потрібно переконатися, що це їжа, і всі ланцюги працюють над ним. Для цього відкрийте капюшон і відключіть роз’єм датчика (він кріпиться до охолоджуючої труби затискачем).

  • Перевірте схему нагрівального елемента. Ми беремо тестер, і його “мінус” ми підключаємось до двигуна, “плюс” ми додаємо до контакту “C”. Увімкніть запалювання та подивіться на свідчення тестера: повинен показувати 12В. Якщо показники тестера менше 12 В або повністю відсутні, то або акумулятор або виписаний (що мало ймовірно), або ланцюг живлення (усуньте несправність). Комп’ютер також може бути несправним, але, як правило, комп’ютер на дошці негайно вказує на цю помилку.
  • Перевірте ланцюг чутливого елемента. Вимірюємо напругу між контактами “A” та “C”. Мінус на “c” плюс на “a”. Напруга повинна становити 0,45 В. Якщо напруга відсутня або відрізняється на 0,02 В і більше, то схема живлення несправна (вам потрібно знайти та усунути) або ECU несправний (що також дещо ймовірно).

  Можна повністю перевірити датчик на наявність працездатності лише за допомогою осцилографа, якого у більшості автомобілістів немає, тому я не бачу сенсу опису цієї ситуації. Я скажу лише, що для перевірки потрібно буде штучно курорт і збагатити паливну суміш і подивитися на читання датчика.

  Якщо датчик залишив більше 100.000 км, тоді його можна безпечно замінити. Тому що, навіть якщо він є працівником, чутливість помітно погіршилася. що призводить до додаткових витрат на бензин.

  Є так звані “імміітатори лямбда-зонда”. Я негайно скажу, що вони не підходять для наших автомобілів, t.До. ECU не читає їх сигналів.

  Принцип експлуатації датчика повинен точно зрозуміти. Зверніть увагу на наступні помилки

  Помилка P0131 Низький рівень сигналу датчика кисню 1
  Помилка P0132 Високий рівень сигналу колінчастого вала 1

  Низький рівень сигналу датчика означає, що суміш занадто багата.

  Високий рівень датчика показує, що суміш занадто погана.

  Зверніть увагу, що ці помилки показують стан паливної суміші, і не виправляйте несправність датчика. Тому, коли виникають ці помилки, спершу потрібно подивитися на тиск палива та наявність повітря, смокче в системі, і лише потім звернути увагу на сам датчик. Головна сторінка

  Ламбда.зонд на VAZ 2110: Ремонт або зміна?

  У домашньому “десятку” процес управління живленням проводиться за допомогою різних пристроїв та вузлів. Одним із них є датчик кисню або Lambda Laz Vaz 2110. Несправності в роботі цього контролера, як правило, виникають внаслідок того, що пристрій зношується з часом, розробляючи своє життя. Ви можете дізнатися більше про мету, місце розташування, а також замінити пристрій з цієї статті.

  Діагностика

  Слід зазначити, що випробування лямбда зонду слід проводити спільно з підтримкою автомобіля, з частотою. кожні 10 тисяч кілометрів пробігу. Однак якщо автомобіль експлуатувався в несприятливих кліматичних умовах, що застосовується до або в агресивному режимі, технічне обслуговування повинно проводитися частіше. Це рекомендація виробника.

  Крім того, виробник не рекомендує виконувати незалежну діагностику або ремонт у разі ознак будь.якої несправності. Щоб усунути його, слід звернутися до сервісного центру.

  Діагностика візуального огляду

  Початок будь.якого діагнозу починається з візуального огляду. Основними методами діагностики датчика кисню є:

  • візуальний огляд електричної проводки зонда для цілісності та відсутності механічного пошкодження або розриву;
  • Огляд самого Ламбда Ламбда. На його поверхні не повинно бути сажі або твердих відкладень.

  Форт на тілі датчика кисню вказує на несправний електричний обігрівач або надмірно насичену горючу суміш, що входить у камери згоряння.

  Суцільні відкладення на датчику свідчать про низьку якість палива та наявність шкідливих домішок у ньому, або про неправильну частку горючої суміші.

  За відсутності видимих ​​причин несправності проводиться більш детальний діагноз.

  Детальний діагноз

  У сервісному центрі, підключивши діагностичний комп’ютер, всі електронні системи автомобіля перевіряються. У разі несправності одного з них комп’ютер на дошці виявляє помилку і зберігає її у своєму реєстрі помилок. Кожна помилка має свій код, за допомогою якого легко дізнатися джерело несправності.

  За відсутності діагностичного комп’ютера необхідна діагностика слюсаря, яка передбачає часткове розбирання та діагностику вольтметром. Він складається з таких операцій:

  • запуск двигуна та нагрівання до робочої температури;
  • зупинка двигуна;
  • відключення роз’єму датчика та підключення до нього вольтметра;
  • Re.Launch внутрішнього двигуна згоряння та одноразовий підйом швидкості на холостому ходу до 2500 тисяч на хвилину;
  • Відключення вакуумної труби від регулятора тиску палива;
  • Перевірка показань вольтметра. У випадку, якщо вказівка ​​рівна або менше 0.8 V, Датчик кисню 2110 несправний. Тому він не підлягає ремонту, тому необхідна заміна;
  • Перевірка датчика кисню на наявність на обідню паливну суміш. У той же час подача повітря до двигуна штучно блокується. Якщо показання вольтметра становлять 0.2 в або менше, датчик працює. Інші показання вказують на несправність датчика.

  Також у сервісному центрі за допомогою вольтметра сигнал, що подається до лямбда, можливий від електронного блоку управління, що постачається до лямбда. Якщо напруга, що постачається, вище 0.45 В, потрібен більш детальний діагноз контрольного блоку.

  Як відремонтувати Lambda-Zond

  Зробіть.це.це ремонт Lambda досить простий з власними руками, оскільки це необхідно визначити, який вузол.це невдача.

  Якщо проблема пов’язана з контактами ланцюга, то, перш за все, необхідно знайти місце проміжок і перевірити, чи були окислені контакти. Сигнал може, елементарно, не переходити з блоку управління. Тому перевірте силу лямбда. Якщо контакти елемента окислюються, вони повинні бути оброблені WD40.

  Якщо у випадку зонду є багато туш, то може знадобитися очистити всі частини системи. І тут виникає логічне питання, як промити зонд лямбда. Справа в тому, що обробка платинової електроди та керамічного стрижня з наждаком суворо заборонена. Тому необхідно використовувати спеціалізовані інструменти, розроблені для розчинення іржі.

  Для очищення датчика необхідно виконати наступні кроки:

  • Від’єднайте зонд лямбда, після нагрівання його справи до 50 градусів.
  • Видаліть захисну кришку.
  • Замочіть датчик ортофосфорної кислоти протягом 30 хвилин (він буде впоратися навіть із найскладнішими відкладами).
  • Промийте лямбду у воді, висушіть і встановіть елемент назад. Не забудьте змащувати нитку датчика спеціальним інструментом для створення повної герметичності (але просто не використовуйте силіконовий герметик).

  Оскільки для одного елемента цілком розумно спробувати відремонтувати Lambda Lambda своїми руками (переглянути відео нижче), а потім почніть встановлювати новий елемент.

  Заміна датчика кисню на VAZ 2110

  Датчик кисню на VAZ 2110 має високу чутливість до ремонту, тому вам потрібно бути максимально обережним із заміною несправної частини. Крихкий керамічний елемент легко знищується механічним опроміненням, і, як результат, вимагає повної заміни несправної частини новою. Нижче наведені детальні інструкції щодо заміни датчика.

  Видалення несправного датчика:

  • Зафіксуйте машину стоячим гальмом.
  • Відкрийте кришку капота та надайте доступ до двигуна.
  • Зачекайте, коли двигун охолоне. Переконайтесь, що запалювання вимкнено.
  • Киньте акумулятор зі знаку “-“. Тож потужність автомобіля відключена.
  • Від’єднайте кінцевий затискач датчика кисню.
  • Відкрутіть і витягніть лямбду-зон.

  Встановлення нового датчика здійснюється у зворотному порядку видалення. Однак перед цим його слід змащувати з різьбовим з’єднанням з проникаючим змащуванням, щоб гарантувати жорсткість у вихлопній системі.

  Датчик кисню в будь.який час може вступати в непридатність

  Купуючи не оригінальний Lambda Zond, важливо розуміти, що він може зламатися перед початковою деталізацією. При правильному підході не важко визначити несправність, тим більше, що заміна датчика є досить простим процесом, якщо ви дотримуєтесь рекомендацій з цієї статті

  Пристрій

  Конструкція зонда зонда включає такі елементи:

  • Корпус з металу;
  • Ізолятор, матеріал для виготовлення якого є кераміка;
  • Герметичне кільце з манжетами та проводкою;
  • Захисне покриття з вентиляційними отворами;
  • Контакт ланцюга, через який проводиться струм;
  • Порада кераміки;
  • Розжарка;
  • Захисний щит з отворами, які видаляють гази.

  Як ви могли помітити, дизайн передбачає використання матеріалів, стійких до тепла. Не дивно, тому що датчик кисню повинен працювати з екстремальними температурними навантаженнями.

  Більше того, пристрої надходять від одного.wire до чотирьох.провідів.

  Симптоми несправності

  За поведінкою автомобіля можна легко визначити, що зонд лямбда стало непридатним:

  • Автомобіль смикається під час руху;
  • Революції плавають;
  • Каталізатор працює неправильно;
  • Споживання палива помітно зростає;
  • У вихлопних газах спостерігається велика кількість токсинів.

  Робота цього датчика вимагає постійного контролю. Відповідно до посібника з експлуатації, перевірка проводиться кожні 10 тис. Кілометрів. Але якщо умови експлуатації машини складні, вам доведеться регулярно їздити в складних умовах, двигун перевантажений, то краще частіше перевіряти.

  Датчик кисню VAZ 2112

  Lambda Zond встановлений у вихлопній системі. Датчики поділяються на два типи: два.точки та широкосмуговий.

  Дво.точковий датчик складається з кераміки, елементи якої покриті діоксидом цирконію з обох боків. Встановлений перед каталітичним нейтралізатором або після нього. Принцип експлуатації. вимірювання рівня концентрації кисню в навколишньому середовищі та вихлопних газах. Якщо рівень змінюється і стає різним, на кінцях елементів датчика створюється напруга, від низького до високого. Низька напруга створюється, якщо кисень у системі з надлишком. В іншому випадку, якщо системі не вистачає бажаного рівня кисню, то буде створена висока напруга. Ці сигнали потрапляють у блок управління двигуном, що відрізняє їх струмом.

  Як перевірити

  Підключіть адаптер і запустіть двигун з частотою 2000 об / хв. Щоб датчик кисню залишався гарячим протягом усього циклу вимірювання. Не відключайте блок датчика, щоб уникнути порушення повного циклу зворотного зв’язку в системі вприскування палива. Підключіть осцилоскоп до сигнального дроту датчика кисню. Будьте обережні, є нагріті датчики (три.чотири.провід). У цьому випадку необхідно підключитися до сигнального проводу. Осцилоскоп покаже вам осцилограми роботи вашого датчика і дасть уявлення про рівні сигналу в ланцюзі сигналу.

  Перед вимірюваннями перевірте шкалу, прикріплену до вимірювального інструменту. Він повинен мати рацію. Правильно роботи датчика кисню покаже вам сигнал,