Дизель погано заводиться на гарячу причини

завоздушіна в паливній системі

Відмінність конструкції дизельного мотора. повітря і паливо потрапляють в циліндри окремо. Якщо в паливній системі утворюється повітряна пробка, мотор буде глухнути.

Повітря потрапляє в паливні магістралі через ділянки порушення їх герметичності. Щоб видалити пробку, ТНВД і магістралі прокачиваются.

вийшли з ладу свічки розжарювання

Свічки розжарювання полегшують пуск дизельного ДВС, подогервая солярку в циліндрах. Свічки харчуються через реле, а нагріванням їх управляє блок управління з урахуванням заданого часу, після якого реле перестає передавати напругу на свічки накалу.

Несправність свічок накалу непросто визначити: навіть при виході з ладу 1 або 2 свічок, двигун може насилу, але запускатися, навіть якщо на уліце.5.

Неякісні свічки напруження виходять з ладу буквально за один сезон, тому на якості свічок економити не можна.

Перевіряють свічки напруження, викручуючи з і заміряючи опір. Про те, що проблема саме зі свічками напруження, власнику підкаже запізнювання в момент схоплювання мотора. А ще холодний ДВС буде «троить» в момент пуску і вимагати підтримки стартером.

Ознакою несправності реле або блоку управління злучити відсутність характерного звуку (тихий клацання) в момент повороту ключа в запалюванні перед пуском дизеля.

дизель, заводить, гарячу

причин, чому дизель погано заводиться «на холодну» (і заходи боротьби)

Багато власників дизелів після тривалої нічної стоянки стикаються з тим, що машина відмовляється заводиться, або двигун заводиться погано. вібрує, глухне. У чому причини і що робити, щоб полегшити холодний пуск дизеля?

АКБ розрядилася, стартер клинить

Акумулятор в холодну пору справляється з екстремальними навантаженнями.

Якщо він старий або рівень його заряду після нічної стоянки впав, колінвал НЕ провернеться з потрібною частотою для створення тиску, а свічки розжарювання НЕ прогріються для нормального підігріву палива-повітряної суміші в циліндрах.

Стартеру складніше прокручувати коленвал на морозі через загусає на холоді моторного масла. Якщо він зношений, його може клинить. і тоді стартер крутить, клацає, але не запускає двигун.

низька компресія в циліндрах

Якщо двигун досить віковий, причиною, чому його складно завести в холод, може бути низька компресія в циліндрах.

ДИЗЕЛЬ ПЛОХО ЗАВОДИТСЯ на горячую. Чистка датчика t на впуске. 3C-TE

Проблема в такому випадку буде проявлятися в основному після тривалого простою. А повторний пуск вже прогрітого мотора буде даватися з трудом. Після запуску такої мотор буде «троить», обороти на ньому будуть плавати в процесі їзди. На холостому ходу дизель сильно вібрує і навіть може стихнути.

Причина такої нестійкої роботи дизеля полягає в сильно зношених деталях ЦПГ: між ними утворюються зазори, герметичність циліндрів падає, компресія знижується. В результаті паливно-повітряна суміш недостатньо стискається і нагрівається, тобто не може спалахнути.

А після виходу дизеля на робочу температуру під впливом тепла зазори між елементами ЦПГ скорочуються, компресія підвищується і робота двигуна стає більш стабільною.

Чому дизель важко запустити “на холодну

В холоду мотор завести складно. Особливо це стосується дизельних агрегатів.

Причин, за якими двигун погано заводиться на холодну, багато. Перелічимо деякі поширені.

 • низька компресія в циліндрах
 • замерзли паливні магістралі і паливо в них
 • моторне масло загусло
 • низький рівень заряду АКБ, несправний стартер
 • вийшли з ладу свічки напруження
 • завоздушіна в паливній системі
 • несправний ТНВД і форсунки

Плохо заводится дизель на гарячую

несправний ТНВД, форсунки

Форсунки дизельного двигуна з часом забиваються відкладеннями домішок з палива, частинками іржі і металлостружкі.

Зношені і забруднені форсунки не можуть нормально прокачувати і розпорошувати паливо в камеру згоряння. В результаті дизель втрачає потужність, троит на холостому ходу, працює нестійкий і глухне.

Якщо ж дизельний ДВС нормально заводиться в холод, але після прогріву і виходу на робочу температуру відмовляється заводитися «на гарячу», проблему варто шукати в плунжерній парі ТНВД. Рішення. ремонт або заміна паливної апаратури.

Допомогти встановити причину, чому дизельний мотор погано заводиться в холод і працює нестійкий, допоможе і колір вихлопу. Детально ми писали про те, як встановити проблеми з дизелем за кольором вихлопу, ми писали тут.

загусло моторне масло

Якщо масло в картері дизеля занадто загусло або не підходить за коефіцієнтом в’язкості для зимової експлуатації, двигун не заведеться.

Тому корисно витягнути щуп і оцінити стан масла. Якщо воно не тече, потрібно поміняти моторне масло, знизивши його в’язкість.

Почему дизель не заводится на горячую

Про те, як вибрати відповідне моторне масло, ми писали тут.

Причини, за якими движок дизельного класу не хоче заводитися

Дизельний двигун відрізняє відсутність свічок запалювання і принцип займання від стиснення. Часто машина не заводиться, тому що дизельний мотор дуже вимогливий до якості палива, особливо під час зимових доріг.

Проблеми з повітряним фільтром

У зимовий період при великому перепаді температур можлива причина таких проблем, як обмерзання повітряного фільтра. Недолік повітря теж є причиною, яка не дозволяє машині завестися. В цьому випадку рекомендується при перших ознаках несправностей відразу замінити повітряний фільтр. Процедура досить проста і не вимагає спеціальних навичок.

ВАЖЛИВО! Одним з ключових чинників, що провокують поганий запуск транспортного засобу на холодну, може бути неправильно підібране масло для двигуна. Якщо ви залили масло в’язкістю 10W-ХХ і вище, а стукнули серйозні морози, то масло загусає і його прокачиваемость в холодній системі різко падає, що призводить до істотного зносу движка при старті; як підсумок. машина не заводиться.

Взимку важливо вибирати тільки якісні масла перевірених виробників, так як це гарантує відповідність масел заявленим параметрам «поведінки» на морозі.

Причини поганого запуску двигуна «на гарячу»

Для початківця автолюбителя утруднений старт на гарячу виглядає як щось надприродне. Чому двигун погано заводиться? Буквально півгодини тому заводив машину з полтичка, гарячий двигун забезпечений, а зараз машина не заводиться! Чудеса, та й годі. Ніякої магії. банальна механіка і фізика. Якщо машина не заводиться на гарячу, то причина може бути в несправності будь-якого датчика. Неправильна робота одного датчика може стати причиною відмови двигуна в цілому.

При проведенні технічного обслуговування необхідно перевіряти працездатність і стан датчиків. Некоректна їх робота часто є проблемою, через яку двигун погано заводиться на гарячу. При проведенні процедури заміни використовувати кошти для монтажу електричних контактів, вони дозволяють зменшити ризик виходу з ладу.

Можна використовувати спрей для електропроводки Electronic-Spray.

Чому машина не заводиться «на холодну».

Головними причинами, за якими машина погано заводиться на холодну, є:

Погано заводиться бензиновий двигун

Бензиновий двигун відрізняється від дизельного, перш за все, наявністю свічок запалювання. Не плутати зі свічками напруження. Тобто, для того щоб бензиновий двигун працював як належить, необхідно підпалювати паливно-повітряну суміш іскрою від свічки запалювання.

Двигун погано заводиться: причини і вирішення проблеми

Якщо машина не заводиться, потрібно відразу визначити причини, які негативно позначаються на запуск двигуна. А для цього необхідно систематизувати і скоротити кількість варіантів проблем роботи двигуна. Мотор проблемно працює «на холодну» чи «на гарячу»? Двигун працює на бензиновому або дизельному паливі? Відповіді на ці питання допоможуть скоротити кількість причин поганої роботи двигуна.

Чому погано заводиться двигун? Потрібно зрозуміти ключову причину!

З півоберта можливо завести лише ідеально відбудовані типи двигунів з карбюратором або механічним уприскуванням перших поколінь, які не мають в складі ніякої електроніки. У всіх інших випадках блок керування двигуном повинен опитати датчики і, проаналізувавши їх сигнали, дати команду на подачу іскри.

На це йде кілька оборотів мотора стартером. При несправності процес затягується, що сильно нервує господаря авто. У таких випадках має місце проблема з запуском транспортного засобу. Слід розділити фактори, що негативно впливають на запуск бензинового і дизельного двигуна.

Низька якість бензину

Не існує обивательського методу оцінки якості палива. Доводиться використовувати непрямі ознаки, наприклад, поганий завод після заправки на неперевіреною АЗС. При цьому поки ваша машина не заводиться, є великий шанс посадити акумулятор, «вбити свічки», засмітити інжектор і навіть зруйнувати движок в разі неправильної детонації.

Якщо погано заводиться на гарячу движок, причина напевно в невдалої заправці. Рішення даної проблеми. використання присадок в бензобак, що поліпшують основні показники бензину.

Щоб убезпечити себе від наслідків заправки неякісним паливом і зберегти інжектор в хорошому стані, рекомендуємо завжди тримати під рукою довготривалий очищувач інжектора Langzeit Injection Reiniger для бензинових моторів і довготривалу дизельну присадку Langzeit Diesel Additiv для дизельних.

Рекомендується використовувати дані присадки в паливо при заправках на неперевірених АЗС, а також на трасах.

Слабкий підсів акумулятор

Даний фактор поганого запуску двигуна широко поширений! Мороз приводить до прискореної розрядці акумуляторних батарей.

 • транспортний засіб можна ввести, замінивши акумулятор на заряджений, або зарядити наявний;
 • якщо це допускає автовиробник, то можна «прикурити авто». При цьому обов’язково враховувати послідовність дій, зазначену в інструкції по експлуатації.

Порада! Якщо ви сумніваєтеся, чи заведеться ТЗ в мороз через «підсів» акумулятора, то слід розуміти, що найбільш сильний заряд у акумулятора буде тільки при першій спробі запустити двигун. З моменту відкриття машини «брелоком» в системі запускаються процеси, які споживають електрику, тому важливо діяти швидко!

Найбільшою ймовірністю завести ТЗ з підсів акумулятором є:

 • Стоячи поруч з машиною, відкрити її і тут же сісти на водійське сидіння, включивши запалювання.
 • Почекати 2-4 секунди для активації всіх систем ТС.
 • Повернути ключ запалювання далі, активувавши стартер і запустивши мотор.

Чому дизель не заводиться на “гарячу“, але інших проблем немає?

“Двигун не заводиться на” гарячу “, але відмінно заводиться на” холодну “, працює без будь-яких негативних моментів по витраті палива і тязі. Перебуваю в США, тому все йде набагато складніше з фахівцями. У дилерському центрі викачали грошей, причини не знайшли, пропонують міняти форсунки, навіщо. не зрозумію. Поїхав в інший сервіс, там довго мучилися, думали і припустили, що справа в плунжерній парі, але не нічого не гарантують, кажуть, що комп’ютер видає помилку на форсунку п’ятого циліндра. Зійшлися на тому. що будуть міняти плунжерні пару, так як всі симптоми вказують на неї. Але що робити, якщо не допоможе? У сервісі сказали, що наступний етап. інжектори, однак я не думаю, що їх треба міняти. Куди тоді рухатися далі? Автомобіль Freightliner M2-106 “.

Якщо мова йде про дизелі, оснащеному системою харчування з механічним паливним насосом високого тиску, то заміна зношеної плунжерній пари дійсно може з великою ймовірністю допомогти впоратися з ситуацією, коли мотор без питань заводиться на “холодну”, але відмовляється заводитися на “гарячу“. При зносі плунжерній пари відбувається наступне. Поки двигун, а вірніше. ТНВД, в якому в залежності від конструкції може знаходитися одна або кілька плунжерних пар, що складаються з плунжеров і гільз і є основним робочим елементом насоса, що не нагрівся, зазор між плунжером і гільзою, званої також обоймою або втулкою плунжера, залишається в межах норми. Це дозволяє плунжерній парі на порівняно невеликих оборотах, з якими стартер обертає колінчастий вал в період запуску, створювати необхідний тиск уприскування і забезпечувати достатню подачу палива.

Далі в міру нагрівання через температурного розширення зазор між плунжером і його обоймою збільшується. Якщо він стає надмірним, більше палива по зазору видавлюється з простору над плунжером, а створюване плунжером тиск і подається кількість палива може виявитися недостатнім для впевненого запуску, поки насос залишається нагрітим. Існує народний спосіб перевірити стан плунжерній пари. Він полягає в тому, що відразу після безуспішного запуску “гарячого” мотора ТНВД рясно поливають холодною водою. Якщо після такого охолодження двигун запуститься без труднощів, проблему, по всій видимості, створює плунжерні пара.

Але може виявитися, що свою лепту в труднощі з гарячим запуском вносить стартер. При цьому під час запуску з буксира питань немає. Пов’язано це з тим, що обороти двигуна, коли його запускають з “штовхача”, як правило, вищі за ті, що забезпечуються стартером. При більш високій швидкості, з якою в цьому випадку рухається плунжер в гільзі, плунжерні пара, навіть будучи підношення, здатна створювати достатній тиск. Це також пояснює, чому двигун, незважаючи на труднощі з запуском на “гарячу“, в подальшому працює без будь-яких негативних моментів по витраті палива і тязі.

Однак якщо двигун оснащений ТНВД з електронним управлінням за умови, що з стартером проблем немає, важче сказати, чи допоможе заміна плунжерній пари. Справа в тому, що електронне урядування може втручатися в запуск. Втручання полягає в тому, що в холодному дизелі смесеобразование утруднено через низьких температур, несприятливих для швидкого і якісного випаровування палива, розпорошеного форсунками. В результаті частина розпорошеного палива не перетворюється в пар, а осідає на стінках камери згоряння. Щоб компенсувати цю втрату, в момент запуску блок управління навмисно збагачує суміш. Іншими словами, впорскується трохи більше палива, ніж потрібно було б для нормального сумішоутворення в гарячому моторі.

Зате при запуску гарячого двигуна впорснути паливо випаровується добре, через що збагачувати суміш немає ніякого сенсу. Більш того, оскільки запуск супроводжується неповним згорянням, а отже, насиченням вихлопних газів вуглеводнями і сажею, з екологічних міркувань подача палива в момент запуску гарячого дизеля навіть штучно обмежується. Електроніка сучасних дизелів коригує також випередження уприскування палива, про що блоку управління сигналізує підйом голки форсунки. У зв’язку з цим не завадило б знати, в чому полягає помилка, яку виявила діагностика по одній з форсунок.

Якщо ж система харчування. Common Rail, то крім електронного управління значення має ще й те, що в ній процеси створення високого тиску для вприскування і безпосередньо самого уприскування і зовсім розділені. В який бік в такому випадку “копати”? У нас немає відповіді, що робити, якщо заміна плунжерній пари не допоможе. Проблема повинна вирішуватися в реальних умовах роботи з конкретним двигуном, а не шляхом міркувань на основі явно недостатньою інформації, що стосується даного випадку, коли будь-яка з припущень може направити по невірному шляху і викликати недоцільні грошові витрати.