Який дизельний двигун можна поставити на Niva

Hyundai з дизельним двигуном. який мотор можна поставити?

який, дизельний, двигун, можна, поставити, niva

Комплектація класичної моделі https://Hyundai.nnmotors.ru/TucsonNLine мотором 2,7 л здійснюється досить давно. При цьому показники потужності агрегату. 83 л. с. і крутного моменту. 129 Нм не є видатними для позашляхового автомобіля. Тому багато власників популярного позашляховика всерйоз розглядають можливість встановити дизельний двигун на Niva незважаючи на додаткові витрати.

повновагих «За» дизельний мотор

Серед любителів тюнінгу постійно оскаржуються два напрями модернізації машини. Одна група задається питанням, як збільшити потужність двигуна, більш радикально звучить пропозиція поставити дизельний двигун. В очах власника Hyundai з дизельним двигуном має безперечні переваги в порівнянні з класичним зразком:

 • Високий крутний момент. що дозволяє в поєднанні з повним приводом підвищити можливості автомобіля.
 • Паливна економічність. що при їзді по бездоріжжю має вагоме значення.
 • Збільшений ресурс і надійність мотора дозволить знизити експлуатаційні витрати.
 • Якість дизельного палива в поєднанні з простим агрегатом не так шкодить ТНВД дизельного движка.

Відчутним незручністю установки дизельного двигуна на Niva є необхідність заміни і коробки передач. Наприклад, тестова партія Hyundai з дизелем, показала, що автомобіль має короткі передачі.

Якщо власник йде на крок заміни мотора, то повинен взяти в руки калькулятор:

 • Вартість відповідного мотора. в діапазоні 100-150 тис. Руб.
 • .

Легко зрозуміти, що встановлюються агрегати не окуплять ту економію палива, яку вже запланував власник.

Hyundai

Бажання прищепити паливну економічність і додати силоньок моделі робилися не раз і самим виробником. Так, активно тестувався в 2014 році на ВАЗ-2121 движок від машин Fiat під загальною назвою MultiJet. Цей силовий агрегат ще в 2005 році отримав звання «Двигун року», і його активно ставили на Fiat Doblo.

Важко назвати технічні характеристики мотора видатними з позиції сьогоднішніх днів:

 • Робочий об’єм. 1,3 л.
 • Крутний момент. 180 Нм.
 • Встановлена ​​потужність. 85 л.с.

При тестуванні мотора з’ясувалося, що потрібна була модернізація елементів трансмісії, оскільки поставити на Niva можна агрегат з обертовим моментом до 165 Нм. З урахуванням кризи, що настала в країні на той момент хорошу ідею відклали незрозуміло на який термін.

Модель Chevrolet Niva отримала набір з двох дизелів. з атмосферним дизелем і мотором з приставкою турбо. Машина мала такі технічні характеристики:

 • Робочий об’єм. 1,9 л.
 • Крутний момент. 195 Нм.
 • Встановлена ​​потужність атмосферного мотора і турбо. 100/120 л. с. відповідно.
 • Витрата палива. близько 7,5 л / 100 км в змішаному режимі руху.

В такому оснащенні Hyundai втрачала в динаміці, а якість виготовлення не задовольняло покупців. Можливо через це широкого поширення така машина не отримала.

Практичні поради по установці дизеля

При вирішенні провести самостійну установку варто звернути увагу на наступний досвід. Серед можливих агрегатів, які розглядали конструктори, як класичної машини, так і Hyundai, називався мотор Peugeot з індексом XUD-9SD. Чи не найпотужніший агрегат (від 69 до 75 л. С.) Відрізняється високою надійністю.

При плануванні такого тюнінгу потрібно бути готовим провести деякі доопрацювання:

 • Провести заміну КПП. Серед варіантів пропонувалася коробка від Fiat Полнез, як працювала з таким мотором. Але агрегат від рідкісного зараз автомобіля розшукати буде нелегко.
 • Механізм зчеплення. При пошуку коробки відразу підбирають і механізм зчеплення, який повинен забезпечити передачу обертання і збігатися за розмірами.
 • Точки опори двигуна. При установці на Niva доопрацювання вимагали передні опори мотора.
 • Форма піддону. З урахуванням щільного компонування моторного відсіку ВАЗ 2121 піддон вимагає оригінальної форми, і частіше виготовлявся індивідуально.
 • Система випуску. Потрібні мінімальні доопрацювання випускного трубопроводу.

В окремих випадках для збільшення запасу міцності наголошується на необхідності установки деталей переднього приводу від моделі Hyundai. Але при щадить експлуатації така доробка необов’язкова.

Серійна Hyundai з таким мотором випускалася до 2009 року і йшла, в основному, на експорт. При певній частці удачі машину можна і зараз зустріти в оголошеннях про продаж. Особливістю машини є низька динаміка. Першу сотню автомобіль розмінює тільки через 25 секунд.

При проведенні самостійної модернізації не забувайте ще про один аспект. Заміна двигуна не на аналогічний варіант зажадає проведення технічної експертизи. Практично таку процедуру пройти вийде, але це потребуватиме певних витрат часу, грошей і нервів. Тільки після цього ви маєте право розраховувати на безпроблемну реєстрацію автомобіля в ГИБДД. Можливо, слід почекати поява машини в дизельної версії при виході нового покоління.

Дизельна Niva: який мотор підійде

Серійні версії повнопривідного позашляховика Niva (Lada 4 × 4) традиційно зустрічаються на дрогах СНД виключно з бензиновим двигуном, хоча завод-виробник робив спроби встановити дизельний ДВС на цю модель. З цієї причини однією з тем, пов’язаних з популярним джипом, є можливість самостійно встановити дизельний двигун на Niva.

Дизельний двигун, особливо в простій атмосферній версії, на серйозних позашляховиках є кращим варіантом порівняно з бензиновим агрегатом. Такий мотор має багато очевидних переваг:

 • високий крутний момент дизеля на низьких оборотах незамінний для позашляхової машини;
 • дизельний двигун витрачає набагато менше палива, що важливо при їзді по бездоріжжю;
 • вимоги до якості солярки помітно знижуються за умови використання атмосферного дизеля;
 • більший ресурс дизельного двигуна до серйозного ремонту дозволяє активно і довго експлуатувати такий мотор;

Головним недоліком є ​​вразливість високоточної паливної апаратури дизеля, а також складність і дорожнеча подальшого ремонту. В системі живлення дизельного двигуна часто виходять з ладу ТНВД і дизельні форсунки. Певні складнощі в процесі експлуатації може викликати також наявність турбонаддува (турбодизель), так як стан турбіни сильно залежить від якості палива і дизельного моторного масла.

Серійна Niva з дизельним двигуном

Ідею установки дизельного двигуна на модель Niva 2121 з самого початку намагалися реалізувати інженери на заводі. Для ВАЗ 2121 передбачалося використовувати вітчизняну версію 1.5-літрового турбодизельного мотора. З таким агрегатом дослідні зразки не змогли ефективно справлятися з їздою по бездоріжжю через недостатню потужність. Наступним кроком стала установка аналогічного дизеля на 3-х і 5-й дверну версію ВАЗ 2121, але вже зі збільшеним робочим об’ємом до 1.9 літра. Дані спроби успіхом не увінчалися, дизельна Niva з зазначеними ДВС не потрапила в серію.

Конструкція двигуна: дизельний, рядний, 4-циліндровий, з поздовжнім розташуванням. Робочий об’єм: 1905 см 3. Одна з модифікацій цього дизеля при установці на Niva забезпечила машині такі динамічні показники і експлуатаційні характеристики:

Niva з таким дизелем виявилася економічною і непогано показала себе на бездоріжжі, так як дизельний мотор Peugeot xud9sd забезпечував повнопривідному автомобілю пристойний крутний момент на «низах». Додатковим плюсом імпортного дизельного двигуна на Niva виявилася його надійність і відносна простота в ремонті і обслуговуванні.

Що стосується динаміки, Niva 2121 з двигуном Peugeot xud9sd розганяла до «сотні» дуже повільно. Accent був зроблений на головному цільове призначення автомобіля. підвищена прохідність на тотальному бездоріжжі. Модель Niva з дизельним двигуном Peugeot потрапила в серію, але машина випускалася обмеженими партіями, а також йшла виключно на експорт. У 2009 році серійне заводське виробництво дизельної ВАЗ 2121 повністю припинилося.

Niva-Chevrolet дизель

Подальші спроби майже «офіційно» встановити дизельний двигун на Niva (модель Niva-Chevrolet) зробили в місті Тольятті. Для цього тюнінг-ательє під назвою «Тема-Плюс» отримало дозвіл від виробника GM-АвтоВАЗ. Головною доопрацюванням моделі Niva-Chevrolet стала установка італійського дизельного двигуна виробництва Fiat в парі з японською трансмісією Aisin.

Встановлюємо дизельний мотор на Niva

Одним з доступних варіантів стає самостійна установка дизельного двигуна на Niva. Для цього можна скористатися послугами великих тюнінг-ательє або приватних професіоналів, які займаються доопрацюванням автомобілів. Встановити дизель на Niva можна також самому при наявності певного досвіду і спеціалізованого інструменту. Потрібно бути готовим до того, що для законної експлуатації автомобіля після заміни двигуна обов’язково потрібно реєструвати внесені зміни у відповідних державних органах.

У процесі підбору дизельного агрегату багато хто задається питанням, який дизель поставити на Niva. Існує достатня кількість дизельних двигунів, які можуть бути встановлені на цей автомобіль. На Niva своїми руками найчастіше встановлюють дизельні мотори японських і європейських брендів. Головною вимогою стають відповідні фізичні розміри силового агрегату для розміщення в підкапотному просторі ВАЗ 2121.

Необхідність внести зміни в конструкцію починається з особливостей кріплення дизеля. Другим аспектом виступає збільшення навантаження на передній осі після установки дизельного ДВС на Niva, так як мотор даного типу часто виявляється більш важким. З цієї причини необхідно додатково підсилити як підвіску, так і кузов після розміщення мотора. Практично завжди заміні підлягатиме і штатна коробка передач.

У списку загальних змін в конструкцію ВАЗ 2121 під дизельний мотор відзначені: заміна передніх опор двигуна, доопрацьований піддон, зміни випускної системи. Модернізації підлягає і система охолодження двигуна. Радіатор охолодження часто змінюють (підходить радіатор від автомобіля ГАЗ ГАЗель).

Також вносяться зміни по ходової частини, окремі елементи замінюються на посилені. Для звичайної ВАЗ 2121 їх можна запозичити у Niva-Chevrolet. Що стосується експлуатації дизеля, окремо рекомендується установка системи підігріву дизпалива.

На Niva також можна встановити дизель Peugeot з індексом xud 11, але в даному випадку КПП вже потрібно буде міняти. Коробка ВАЗ з цим мотором довго не витримає. Рішенням стає КПП від моделі Fiat Polonez. Додатково буде потрібно установка іншого зчеплення. Не менш часто на Niva встановлюють дизельні двигуни з японських автомобілів. Підходять агрегати c індексом Toyota 3c / ct потужністю 80 і 100 к.с. Для заміни КПП можна використовувати 5-ступінчасту коробку від моделі Noah виробництва Toyota.

Оптимальним варіантом стане дизельний двигун і КПП, які спочатку були спроектовані для роботи в парі. У цьому випадку завдання спрощується завдяки відповідності всіх точок кріплення, а також збігом по осях валів ДВС і трансмісії. Даний підхід дозволяє виключити труднощі в процесі суміщення дизельного двигуна і коробки передач, а також значно збільшує термін служби сполучених вузлів. Немає необхідності вираховувати, який показник крутного момент здатна витримати та чи інша коробка з різними дизельними двигунами.

Переваги установки дизельного силового агрегату замість бензину або ГБО. Вибір відповідного дизеля для ГАЗелі і UAZ (UAZ) на заміну бензиновому мотору.

Чому дизельний мотор має більший коефіцієнт корисної дії в порівнянні з двигунами на бензині. Крутний момент і обороти, енергія дизпалива.

Порівняння бензинового і дизельного двигуна. Переваги та недоліки дизеля, надійність дизельного мотора, особливості його обслуговування і експлуатації.

Чому масло тече з сапуна двигуна: ознаки і основні причини такої несправності. Як зрозуміти, чому через сапун жене масло, діагностика неполадок.

Причини шумів і стукотів при роботі двигуна внутрішнього згоряння на різних режимах. Детонація, стукіт гідрокомпенсаторів, несправності запалювання й інші причини.

Модуль збільшення потужності дизельного двигуна. Види чіп-боксів, особливості підключення і роботи даних блоків. Переваги та недоліки тюнінг-боксу.

Серійна Niva з дизельним двигуном

Ідею установки дизельного двигуна на модель Niva 2121 з самого початку намагалися реалізувати інженери на заводі. Для ВАЗ 2121 передбачалося використовувати вітчизняну версію 1.5-літрового турбодизельного мотора. З таким агрегатом дослідні зразки не змогли ефективно справлятися з їздою по бездоріжжю через недостатню потужність. Наступним кроком стала установка аналогічного дизеля на 3-х і 5-й дверну версію ВАЗ 2121, але вже зі збільшеним робочим об’ємом до 1.9 літра. Дані спроби успіхом не увінчалися, дизельна Niva з зазначеними ДВС не потрапила в серію.

Відмовившись від ідеї поставити власний дизель на Niva, інженери запропонували варіант установки дизельного двигуна марки Peugeot. Французький дизель отримав заводський індекс Peugeot xud9sd, має кілька версій з різною форсировкой (69-75 к.с.) і широко представлений на різних моделях автомобілів.

Конструкція двигуна: дизельний, рядний, 4-циліндровий, з поздовжнім розташуванням. Робочий об’єм: 1905 см 3. Одна з модифікацій цього дизеля при установці на Niva забезпечила машині такі динамічні показники і експлуатаційні характеристики:

Максимальна потужність: 48 кВт (69 к.с.) при 4600 об / хв
Обертаючий момент: 121 Нм / 2200 об / хв
Максимальна швидкість: 120 км / год
Розгін 0-100 км / ч: 25 сек
Середня витрата палива на 100 км: 8,0-8,7 л

Niva з таким дизелем виявилася економічною і непогано показала себе на бездоріжжі, так як дизельний мотор Peugeot xud9sd забезпечував повнопривідному автомобілю пристойний крутний момент на «низах». Додатковим плюсом імпортного дизельного двигуна на Niva виявилася його надійність і відносна простота в ремонті і обслуговуванні.

Що стосується динаміки, Niva 2121 з двигуном Peugeot xud9sd розганяла до «сотні» дуже повільно. Accent був зроблений на головному цільове призначення автомобіля. підвищена прохідність на тотальному бездоріжжі. Модель Niva з дизельним двигуном Peugeot потрапила в серію, але машина випускалася обмеженими партіями, а також йшла виключно на експорт. У 2009 році серійне заводське виробництво дизельної ВАЗ 2121 повністю припинилося.

Niva-Chevrolet дизель

Подальші спроби майже «офіційно» встановити дизельний двигун на Niva (модель Niva-Chevrolet) зробили в місті Тольятті. Для цього тюнінг-ательє під назвою «Тема-Плюс» отримало дозвіл від виробника GM-АвтоВАЗ. Головною доопрацюванням моделі Niva-Chevrolet стала установка італійського дизельного двигуна виробництва Fiat в парі з японською трансмісією Aisin.

Робочий об’єм: 1 929 см 3
потужність: 90 к.с
Максимальний крутний момент: 195 Нм
Середня витрата палива на 100 км: 7,5 л

Установка дизельного двигуна і поліпшеною трансмісії дозволила забезпечити тюнинговой моделі Niva-Chevrolet 1.9 TD великий крутний момент в діапазоні низьких оборотів, а також прийнятну розгінну динаміку. Серійним такий автомобіль вважати не можна, але дана версія ВАЗ 2121-Chevrolet дизель помітно наближається за рівнем до заводській збірці. Єдиний мінус полягає в сильно зрослої підсумкової ціною модернізованого тюнерами позашляховика.

від Admin

Продавцем надаються такі гарантії:

Для легкових і позашляхових автомобілів BMW. гарантію на два роки на весь автомобіль без обмеження по пробігу, відповідно до стандартів виробника Автомобіля BMW AG з моменту першої реєстрації Автомобіля; Термін гарантії на додаткове обладнання, яке не було вироблено і / або встановлено BMW AG, визначається згідно гарантійними умовами виробника і / або фірми, яка виконує установку відповідного устаткування; Зміна власника автомобіля не впливає на гарантійні зобов’язання Продавця щодо Автомобіля, перейдіть ремонт BMW.

Гарантія недійсна, якщо: Продавець своєчасно не повідомляє про дефект або не надає можливість негайно усунути дефект, про який повідомив; Автомобіль був перевантажений, неправильно експлуатувався або використовувався для участі в змаганнях або ралі; Автомобіль видозмінений таким чином, який не береться BMW AG; Продавцем не були прийняті до уваги інструкції і правила по експлуатації та обслуговуванню Автомобіля.

Гарантія недійсна і витрати не покриваються в разі природного зносу Автомобіля, а також при заміні комплектуючих в разі їх природного зносу (шини, свічки, склоочисники, гальмівні колодки, диски, і т. Д.). Гарантії не покриваються витрати, пов’язані з періодичним обслуговуванням Автомобіля, регулюванням і перевірками, а також з витратами або шкодою, що виникли в результаті простою Автомобіля.

Гарантія стає недійсною після закінчення терміну, зазначеного в 1-му пункті.

BMW AG зберігає за собою право вносити зміни в деякі пункти гарантійних умов. Більш детальну інформацію Ви можете отримати у наших фахівців з питань гарантії.

Продавцем надаються такі гарантії:

Для легкових і позашляхових автомобілів BMW. гарантію на два роки на весь автомобіль без обмеження по пробігу, відповідно до стандартів виробника Автомобіля BMW AG з моменту першої реєстрації Автомобіля; Термін гарантії на додаткове обладнання, яке не було вироблено і / або встановлено BMW AG, визначається згідно гарантійними умовами виробника і / або фірми, яка виконує установку відповідного устаткування; Зміна власника автомобіля не впливає на гарантійні зобов’язання Продавця щодо Автомобіля, на сайті ремонт BMW.

Гарантія недійсна, якщо: Продавець своєчасно не повідомляє про дефект або не надає можливість негайно усунути дефект, про який повідомив; Автомобіль був перевантажений, неправильно експлуатувався або використовувався для участі в змаганнях або ралі; Автомобіль видозмінений таким чином, який не береться BMW AG; Продавцем не були прийняті до уваги інструкції і правила по експлуатації та обслуговуванню Автомобіля.

Гарантія недійсна і витрати не покриваються в разі природного зносу Автомобіля, а також при заміні комплектуючих в разі їх природного зносу (шини, свічки, склоочисники, гальмівні колодки, диски, і т. Д.). Гарантії не покриваються витрати, пов’язані з періодичним обслуговуванням Автомобіля, регулюванням і перевірками, а також з витратами або шкодою, що виникли в результаті простою Автомобіля.

Гарантія стає недійсною після закінчення терміну, зазначеного в 1-му пункті.

BMW AG зберігає за собою право вносити зміни в деякі пункти гарантійних умов. Більш детальну інформацію Ви можете отримати у наших фахівців з питань гарантії.

Серійні версії повнопривідного позашляховика Niva (Lada 4 × 4) традиційно зустрічаються на дрогах СНД виключно з бензиновим двигуном, хоча завод-виробник робив спроби встановити дизельний ДВС на цю модель. З цієї причини однією з тем, пов’язаних з популярним джипом, є можливість самостійно встановити дизельний двигун на Niva.

Дизельний двигун, особливо в простій атмосферній версії, на серйозних позашляховиках є кращим варіантом порівняно з бензиновим агрегатом. Такий мотор має багато очевидних переваг:

високий крутний момент дизеля на низьких оборотах незамінний для позашляхової машини; дизельний двигун витрачає набагато менше палива, що важливо при їзді по бездоріжжю; вимоги до якості солярки помітно знижуються за умови використання атмосферного дизеля; більший ресурс дизельного двигуна до серйозного ремонту дозволяє активно і довго експлуатувати такий мотор;

Головним недоліком є ​​вразливість високоточної паливної апаратури дизеля, а також складність і дорожнеча подальшого ремонту. В системі живлення дизельного двигуна часто виходять з ладу ТНВД і дизельні форсунки. Певні складнощі в процесі експлуатації може викликати також наявність турбонаддува (турбодизель), так як стан турбіни сильно залежить від якості палива і дизельного моторного масла.

Встановлюємо дизельний мотор на Niva

Одним з доступних варіантів стає самостійна установка дизельного двигуна на Niva. Для цього можна скористатися послугами великих тюнінг-ательє або приватних професіоналів, які займаються доопрацюванням автомобілів. Встановити дизель на Niva можна також самому при наявності певного досвіду і спеціалізованого інструменту. Потрібно бути готовим до того, що для законної експлуатації автомобіля після заміни двигуна обов’язково потрібно реєструвати внесені зміни у відповідних державних органах.

У процесі підбору дизельного агрегату багато хто задається питанням, який дизель поставити на Niva. Існує достатня кількість дизельних двигунів, які можуть бути встановлені на цей автомобіль. На Niva своїми руками найчастіше встановлюють дизельні мотори японських і європейських брендів. Головною вимогою стають відповідні фізичні розміри силового агрегату для розміщення в підкапотному просторі ВАЗ 2121.

Необхідність внести зміни в конструкцію починається з особливостей кріплення дизеля. Другим аспектом виступає збільшення навантаження на передній осі після установки дизельного ДВС на Niva, так як мотор даного типу часто виявляється більш важким. З цієї причини необхідно додатково підсилити як підвіску, так і кузов після розміщення мотора. Практично завжди заміні підлягатиме і штатна коробка передач.

У списку загальних змін в конструкцію ВАЗ 2121 під дизельний мотор відзначені: заміна передніх опор двигуна, доопрацьований піддон, зміни випускної системи. Модернізації підлягає і система охолодження двигуна. Радіатор охолодження часто змінюють (підходить радіатор від автомобіля ГАЗ ГАЗель).

Також вносяться зміни по ходової частини, окремі елементи замінюються на посилені. Для звичайної ВАЗ 2121 їх можна запозичити у Niva-Chevrolet. Що стосується експлуатації дизеля, окремо рекомендується установка системи підігріву дизпалива.

Найпростішим варіантом заміни двигуна для автомобіля Niva виявиться дизельний мотор Peugeot xud9sd. Головною перевагою цього дизеля виступають його кріплення, аналогічні штатним бензиновому агрегату. Така особливість значно спрощує установку дизельного мотора на Niva. Також Peugeot XUD9SD не вимагає обов’язкової зміни коробки передач, дозволяючи використовувати рідну КПП ВАЗ.

На Niva також можна встановити дизель Peugeot з індексом xud 11, але в даному випадку КПП вже потрібно буде міняти. Коробка ВАЗ з цим мотором довго не витримає. Рішенням стає КПП від моделі Fiat Polonez. Додатково буде потрібно установка іншого зчеплення. Не менш часто на Niva встановлюють дизельні двигуни з японських автомобілів. Підходять агрегати c індексом Toyota 3c / ct потужністю 80 і 100 к.с. Для заміни КПП можна використовувати 5-ступінчасту коробку від моделі Noah виробництва Toyota.

Оптимальним варіантом стане дизельний двигун і КПП, які спочатку були спроектовані для роботи в парі. У цьому випадку завдання спрощується завдяки відповідності всіх точок кріплення, а також збігом по осях валів ДВС і трансмісії. Даний підхід дозволяє виключити труднощі в процесі суміщення дизельного двигуна і коробки передач, а також значно збільшує термін служби сполучених вузлів. Немає необхідності вираховувати, який показник крутного момент здатна витримати та чи інша коробка з різними дизельними двигунами.

Розрахунок на іноземний ДВС

Численні експерименти з дизельним двигуном Niva Chevrolet показали, що мотор від іномарки аналогічного об’єму і потужності (не більше 120 к.с.) значно перевершує штатний бензиновий мотор.

Установка вітчизняного барнаульского дизеля і іноземних атмосферников, навпаки, не виявили серйозних переваг. Автомобіль вийшов млявим, впала максимальна швидкість і еластичність, дошкуляв характерний тракторний звук працюючого дизеля. Тому оптимальним рішенням вважається установка сучасних моторів з турбонаддувом, який усуває більшість цих недоліків.

Ідеальним варіантом нового «серця» для ВАЗ 2121 Chevrolet вважаються мотори лінійки XUD SD від Peugeot. Ці моторчики добре відомі за такими моделями як PEUGEOT Partner, 307 і іншим машинам концерну. Ресурс двигуна перевищує 500 тис. Км при своєчасному обслуговуванні.

Перевага цього дизеля. установка на штатні кріплення під капотом і стикування з КПП ВАЗ, що значно спрощує обсяг переробок. У деяких випадках з цим же двигуном встановлюють коробку передач від Fiat Polonez з оригінальним зчепленням. Така гібридна Niva споживає всього 7,5 літрів ДТ на 100 км, а крутного моменту в 195 Нм досить для бездоріжжя і комфортного руху на трасі.

Переваги ВАЗ 2121 Chevrolet на дизелі і який двигун можна поставити

Для популярного позашляховика Niva Chevrolet заводом був передбачений лише один двигун. ВАЗ21214, об’ємом 1,7 л і потужністю 80 л.с. Модифікація FAM1 з мотором «Opel» випускалася обмеженим тиражем і зустрічається рідко. Стандартний мотор не особливо підходить багатьом автолюбителям через невеликого крутного моменту і нестачі потужності, що позначається на прохідності і динаміці машини. Вирішити проблему допоможе установка дизельного двигуна на Niva Chevrolet.

Який дизельний двигун підійде на Niva Chevrolet

Розміри підкапотного простору не дозволять встановити двигун об’ємом більше 1,5-2 л. Тому дизель для ВАЗ 2121 Chevrolet. це модифікації моторів від легкових автомобілів і невеликих розвізних вантажівок. Серед вдалих моделей зустрічаються як з турбонаддувом, так і без нього.

Найпопулярнішим варіантом заміни на дизель вважається установка мотора Peugeot моделей xud9 SD, xud11 SD об’ємом 1,9 л. Популярний варіант з двигуном Toyota серії 3с і коробкою від Noah. Зустрічаються варіанти імплантації рушія від Фіат, Toyota, Volkswagen та інших іномарок.

Головні труднощі в установці мотора на Niva полягає в адаптації імпортного агрегату з вітчизняної КПП і розміщенні в моторному відсіку. Конструктивні особливості ВАЗ 2121 Chevrolet (повний привід, оригінальна роздавальна коробка) не завжди дозволяють розмістити бажаний двигун.

Дизель на Niva своїми руками

Який двигун можна поставити на Niva Chevrolet власник машини вибирає сам, виходячи з наявності донорських агрегатів і сервісів, які зможуть виконати ці роботи. Вибирати доведеться між японськими або європейськими виробниками.

Оптимальні характеристики мотора:

 • 4 циліндри;
 • маса без КПП. 100-130 кг;
 • турбонаддув;
 • потужність 90-120 к.с.

Приблизна послідовність установки іноземного мотора під капот Шеви ВАЗ 2121:

 • Підготовка ДВС і коробки передач для установки. Для подальших робіт будуть потрібні переробки: нова система випуску, система харчування двигуна, радіатор охолодження і патрубки до нього, перехідники зі стандартних опор до нового мотору.
 • Демонтуємо старий мотор разом з КПП і приміряємо на його місце новий. Визначаємо місця розміщення опор ДВС і коробки передач. Якщо замінити КПП на імпортну, а раздатку залишити стару, то переробка трансмісії зводиться до мінімуму. Потрібно буде замінити тільки еластичну муфту і проміжний вал.
 • Встановлюємо дизель на своє місце, прокладаємо випускний тракт, бензонасос, підключаємо систему охолодження та опалення салону.
 • Найскладніший етап. це підключення проводки і ЕБУ від нового мотора до штатного монтажного блоку і замку запалювання. Дану операцію краще всього довірити кваліфікованому автоелектрика. Якщо все зібрано правильно, двигун відразу запуститься.
 • Реєстрація в ГИБДД. Офіційно зареєструвати дизельний мотор можливо, але потрібно офіційний висновок з НАМИ з експертизою. По-іншому зареєструвати ДВС не вийде, тому старий двигун краще не викидати, він може стати в нагоді для реєстраційних дій.

Маса дизельного мотора більше штатного, тому може знадобитися установка посилених пружин в передній підвісці. Мотор при цьому повинен бути встановлений таким чином, щоб не порушувати заводський розваговки.

Спроби заводу впровадити дизельний двигун

На АвтоВАЗі розглядали варіант установки дизельного мотора від іномарки спільно з концерном GM, однак, далі напрацювань і досвідчених примірників справа не пішла.

Відомі такі модифікації ВАЗ 2121:

 • Версія з установкою дизеля від Peugeot об’ємом 1,9 л. Перші експерименти проводилися ще на 3-х дверний Niva, а на Niva Chevrolet був уже встановлений сучасний мотор з турбонаддувом і потужністю 120 к.с. Двигун відмінно себе зарекомендував і показав непогані динамічні характеристики, при цьому вимагав мінімум доробок під капотом. У серію він не пішов через високу вартість і складності виробництва на конвеєрі.
 • Спроба встановити дизельний мотор Fiat об’ємом 1,9 л і потужністю 90 л.с. спільно з досвідченим підприємством «Тема Плюс». ДВС поєднувався з японською коробкою передач Aisin і рідний трансмісією. Одержаний гібрид продавався під позначенням TURBO-DIESEL до 2009 року. Виробництво було незабаром згорнуто, а причинами послужило низька якість збірки, погана динаміка, шум, прорахунки конструкції і завищена ціна.

Неодноразово робилися спроби впровадити на Niva Chevrolet та інші іноземні мотори, але заводського схвалення і сертифікації вони не отримали.

Порада. На експорт поставлялися ВАЗ 2121 ВАЗ212151 з французьким ДВС, які мають сертифікат відповідності і всі потрібні доопрацювання. Якщо вдасться знайти такий автомобіль, то переставити з нього силовий агрегат в Шеви Niva буде простіше.

переваги дизеля

Для експлуатації поза дорогами двигун, що працює на дизпаливі, краще. Переваги дизельного мотора перед бензиновим на позашляховику очевидні:

 • більший крутний момент, який досягається на низьких оборотах;
 • витрата палива у дизеля буде нижче за аналогічних умов експлуатації, за рахунок роботи мотора в оптимальному режимі;
 • ресурс сучасного дизеля до капремонту вище;
 • атмосферні дизельні мотори без електронних форсунок можуть працювати на дешевому солярці низької якості;
 • установка дизеля допускає використання великих коліс і інших головних пар.

При цьому у будь-якого дизельного мотора є свої недоліки: двигун вимогливий до якісної паливу, а вартість ремонту і обслуговування паливної апаратури буде помітно вище ніж у бензинового. Більш потужний двигун потребує доопрацювання КПП, раздатки, редукторів мостів. Пуск мотора на важкому паливі взимку має свої особливості і часто вимагає спеціальних підігрівачів.

Спільноти Diesel Power (Дизельні ДВС) Блог Підбір дизеля на Niva

Всім привіт! Хочу підібрати простий і надійний дизель на Niva! Хто що порадить?

Коментарі 88

Шукаю (платно / безкоштовно) креслення плити для компонування КПП ВАЗ і двигуна vw 1.6d (golf 1).Будемо вдячний будь-якої допомоги.

Мужики підкажіть будь ласка для установки КПП ВАЗ на XUD 9 TE дзвін від полонез КПП потрібен? Заздалегідь дякую!

Мужики підкажіть будь ласка для установки КПП ВАЗ на XUD 9 TE дзвін від полонез КПП потрібен? Заздалегідь дякую!

Я бачив варіант стикування коли від рідної КПП яка йде до дизелю Peugeot відрізають передню частину і за допомогою аргону приварюють задню частину КПП ВАЗ. Все перед цим звичайно розраховують і розмічають.

Denis72russМужчіни! Підкажіть будь ласка маркування КПП яка стикується з XUD9

Хлопці підкажіть пож. КПП Айсіна підійде на XUD 9 без проставок

vag 1.9 td або 1.9 tdi перехідну плиту можу виготовити

Якщо кого з України цікавить дизель на Niva так ось один з перевірених продавців є www.olx.ua/uk/obyavlenie/yy-motor-bu-ID7sqHP.html знайомі брали так кажуть що вони гарантію дають і по порівнянню не дорого в межах 600 дол. за комплект з обвісом і МКПП без перехідних плит і так ще всякої нісенітниці накидали, яка потім знадобилася)) коротше залишилися задоволені правда як тільки взяли так відразу злякалися))) не була помитий і подумали що не робітник, а потім як поставили, так говорять краще і не треба. в два рази менше витрата і прохідність в рази краще, а на рахунок запчастин так їх валом і дешево, так як на даного типу двигунах якщо я не помиляюся катають і Peugeot 205, 305, 405, і Partner, Citroen Scudo, Jampi, C15, навіть Fiat Ducato і т.д. коротше дуже багато))) І тому гріх для маркетологів не поставляти на движки деталі. Особисто для мене це показник хороших движків якщо їх не тільки в одній фірмі на одну лінійку ставлять, а й під інші бренди

XUD9 Pegeot коробка aisin або проставка під дзвін для ВАЗ коробки.