Заміна передніх гальмівних колодок Renault Sandero

Аналоги Renault 41 06 021 92R

 • Allied Nippon ADB1431 ціна від 1000 руб
 • AMD AMDBF323 від 750 руб
 • Avantech AV014 від 950 руб
 • Bosch 0 986 467 720 від 1200 руб
 • Fenox BP43002 від 750 руб
 • Finwhale V706 від 700 руб
 • FranceCar FCR210329 від 400 руб
 • Frixa FPE100 від 1000 руб
 • LYNXauto BD6301 від 950 руб
 • Pilenga FDP2885 від 530 руб

Всі зазначені вище ціни за комплект з 4 колодок. Заміну слід проводити відразу всіх 4 передніх колодок.

Ремкомплект тормозного суппорта

У разі необхідності заміни пильовика гальмівного циліндра або направляючих пальців, нижче вкажемо номера оригінального комплекту і аналогів.

передніх, гальмівних, колодка, renault, sandero

 • Renault 77 01 208 339 оригінал
 • ASAM 32702 аналог

Ціна оригіналу можна сказати захмарна для ремкоемлекта. від 1700 руб, а ось аналог ASAM коштує від 400 руб. Є звичайно варіант ще простіше. зняти старий пильовик і по ньому пошукати схожі. Часто на Renault підходять деталі від вазовских автомобілів.

Заміна гальмівної рідини в Sandero

Заміна рідини для гальмівної системи проводиться в періоди передбачені виробником (раз на три роки) або при виконанні автомобілем кілометражу в 30 тис. Км. Для відкачування гальмівної рідини слід використовувати спеціальну грушу великих розмірів. У цьому випадку без допомоги другої людини не обійтися.

Роботи з відкачування рідини слід виконувати при вимкненому моторі. Первинно, за допомогою груші, витягується стара рідина зі спеціальної ємності в підкапотному просторі, після чого відбувається долив нової. Технологія відкачування рідини передбачає поконтурної її виконання. Відео показує всі деталі подібних операцій. Спочатку роботи виконуються з лівим колесом спереду, потім з заднім правим, після з правого боку на передній осі і потім на лівому задньому. Сопла для прокачування розташовані з внутрішньої частини колісних маточин. З них знімаються захисні пробки і трохи попускаються за допомогою ключа на 8.

Використовуючи невелику трубочку по довжині, діаметр якої ідентичний діаметру випускного отвору, проводитися її фіксація на штуцері, а другий кінець поміщається в бутель з новою рідиною. Друга людина різко робить 5-6 прокачування і залишає педаль в натиснутому положенні. Штуцер викручується впівоберта до моменту поки потече рідина з повітрям, після чого педаль гальма провалитися і упреться повністю в підлогу, як показано на відео.

Далі виконується затягування штуцера, а інший кінець трубочки повинен залишатися в ємності. Дану операцію слід виконати не один раз в зазначеній черговості. Якщо бульбашки повітря припинили з’являтися при прокачуванні системи, то це говорить про завершення процедури. При цьому слід регулярно доливати рідину в бачок Renault Sandero, щоб виключити можливість появи повітряних мас в системі автомашини. Як бачите, заміна рідини необхідна процедура, але тим немее заміна не складна, і її можна цілком здійснити з напарником.

Штани комплектуючої є продукція від фірми ELF FRELUB 650 (DOT 4). Як альтернативні варіанти можна застосовувати марку FEBI (21754 або 23930).

Виходячи з отриманого матеріалу, ви тепер розумієте, що не складе труднощів змінити рідина в гальмівній системі, а також поміняти колодки, в тому числі і передні.

Інструкція по заміні колодок

Домкрачувати автомобіль і знімаємо колесо. Далі при необхідності відкачуємо гальмівну рідину з бочка, якщо вона знаходиться на позначці Max. Якщо рідини небагато годі й відкачувати.

За допомогою ключа на 17 мм утримуємо «спрямовує палець» і відкручуємо накидним ключем на 13 мм нижній болт кріплення.

Далі акуратно піднімаємо супорт вгору

При необхідності очищаємо супорт від бруду і пилу, а так само перевіряємо пильовики на напрямних і гальмівному поршні. Якщо пильовик порваний його необхідно замінити. Так само слід перевірити направляючий палець, якщо він туго ходить, слід змастити його мастилом.

Встановлюємо нові колодки на місце, а щоб супорт легко сіл, буде потрібно втопити поршень повністю в циліндр. Для цього за допомогою кліщів необхідно тиснути на нього, поки він повністю не зайде.

Після заміни колодок і збірки, натисніть кілька разів на педаль гальма, щоб поршень в супорті встав в робоче положення.

Встановлюємо нові витратні матеріали для системи

Перед виконанням процедури установки нових гальмівних колодок на Renault Sandero слід використовувати домкрат для підняття машини, при цьому фіксація авто повинна бути надійною. Потім, використовуючи велику викрутку з плоским вістрям з певним зусиллям відводять колодку на максимально можливу відстань від диска. Після цього знімається нижній болт, що фіксує кріпильний вузол колеса передньої осі. Застосовується для цього ключ ріжкового виду 7, притримує направляючу деталь. Ключ 3 використовується для викруткі самого болта. Після відкручування болтів, необхідно вивернути корпус супорта вгору і зняти зі штатних місць відпрацьовані гальмові колодки. Попередньо слід провести зачистку поверхонь, де були гальмівні колодки і дбати про безпеку пружин для їх розпірки. Подібний перелік робіт виконується без проблем самостійно, в тому числі і на передніх колодках. При цьому особливого досвіду і знання технології виконання процедури не потрібно. Заміна застарілих гальмівних колодок безпосередньо на нові, абсолютно не складна. Замінити може власник авто самостійно.

Замість старих запчастин Renault Sandero монтуються нові гальмівні колодки, як передні, так і задні, і процес складання виконується в зворотній послідовності. Сучасний ринок автомобільних запасних частин пропонує значний вибір аналогових деталей для системи.

Автовласники хетчбека Renault Sandero зазвичай використовують гальмівні колодки наступних брендів TEXTAR (TX 2146303/2146318234), RH (2141.32), Ferodo (FE fdb845) і TRW (gdb400).

Первинно проводитися зняття колеса на піднесеному авто при демонтажі задніх барабанів. Трос ручного гальма Renault Sandero повинен бути допущена небагато. Застосовуючи широку плоску викрутку і молоток, вибивають заглушку з металу, необхідну для захисту фіксує гайки. Ключем ріжкового типу на 30 викручується велика гайка і з використанням спеціального пристрою демонтується барабан. В цьому випадку слід виключити можливість розбирання підшипників колеса. Інакше його доведеться замінити. Для демонтажу гальмівних колодок з барабана на Renault Sandero буде потрібно виконати поворотні руху, що ослабляють їх кріплення. Вони схожі на дюбеля з різьбленням, які фіксують колодку на поверхні барабана. Проводиться розлучення, наприклад, передніх колодок в різні боки за допомогою викрутки і вони виймаються з барабана. Встановлені нові запчастини стискаються пружиною і розміщуються в базових місцях. Збірка виконується в зворотному черговості.

Найбільшим попитом користуються комплектуючі гальмівні колодки від наступних виробників запасних частин LPR (07490), NK (2739637), ABE (C0P014ABE). Таким чином, виконано заміну відповідних запчастин. З матеріалу читачам повинно бути зрозуміти, як замінити відповідно передні, так і задні колодки.

Самостійна заміна передніх гальмівних колодок на Renault Sandero

Завод виробник не регламентує періодичність заміни як передніх, так і задніх гальмівних колодок на Renault Sandero. Однак з досвіду експлуатації автомобіля, заміна передніх гальмівних колодок потрібно в середньому кожні 25-35 тис км пробігу. Термін служби передніх гальмівних колодок на Renault Sandero залежить від стилю водіння, а так само від якості самих колодок.

Заміна передніх колодок на прикладі Renault Logan, Sandero

Код гальмівних колодок на Logan / Sandero 1 фаза, 2 фаза

Оригінальний код Renault. 7701207066, 7711130078, 7711130071

Ціну на запчастини Renault для ви можете дізнатися у наших партнерів (екзіст, emex, Автодок і ін), які надають знижки по карті Renault-Drive

Коли міняти передні гальмівні колодки?

Мінімальна товщина колодки разом з основою. не менше 6 мм.

Колодки змінюються при заміні гальмівного диска. Заміна передніх колодок виробляється тільки всіх відразу (4 шт)

Якщо рівень рідини в бачку гідроприводу гальм знаходиться на позначці «MAX», то перед установкою нових колодок шприцом відкачати частину рідини, щоб при натисканні на гальмівний поршень рідина не витекла з бачка.

Для заміни передніх колодок знімаємо колесо і плоскою викруткою зрушуємо колодку в сторону диска, утапливая гальмівний поршень.

Ключем на 13 відкрутите нижній болт кріплення направляючої, при цьому фіксуйте його ключем на 17.

Підніміть відкидну частина супорта і зніміть старі колодки. На фото колодки в нормальному стані.

Далі необхідно зняти металеві пластини-направляючі гальмівних колодок. Зачистіть їх від бруду і нальоту.

Перевірте стан гумових пильовиків на пальцях супорта.

Далі втопите гальмівний поршень і встановіть нові колодки. Міняємо на іншій стороні.

Після заміни гальмівних колодок кілька разів натисніть на гальмівну педаль.

Перевірте рівень гальмівної рідини в бачку під капотом.

У перші 100-200 кілометрів нові колодки будуть притиратися до дискам, враховуйте це при експлуатації вашого автомобіля.

Якщо у Вас є, що додати до статті, або Ви хочете поділитися своїм досвідом на дану тему. будь ласка, залиште коментар

Якщо Ви є автором звіту про ремонт, доопрацювання автомобіля Renault або рекомендуєте матеріал для Бази знань Renault-Drive. повідомте нам про це

Сподобалася стаття? Підтримайте Renault-Drive: поділіться з друзями, кнопки нижче.

Заміна передніх колодок Renault Sandero

Заміна передніх колодок Renault Sandero робиться тільки тоді, коли досягається максимально можливий знос гальмівного механізму. Як правило, в передній частині автомобіля ТО повинно проводитися своєчасно, тому час від часу перевіряємо стан гранично допустимого значення. Спочатку це не менше 6 мм.

Також звертаємо увагу на відображення відколів, тріщин, а також різних накладочних відслонень від основних колодок. Гальмівні накладки в гальмівному механізмі здійснюється виключно попарно. Якщо виробляти процедуру тільки для одного колеса, при екстреної зупинки машину може занести.

Якщо в резервуарі рівень рідини на максимумі або вище цього, за допомогою шприца виймаємо залишкову. Це здійснюється для того, щоб в період зворотного установки поршня не створювалося тиск в гальмівній ємності, і рідина не просочувалася через пробку.

Для того щоб замінити їх, слідуємо наданої нижче інструкції.

Крок 1 Спочатку відкручуємо болти закріплюється переднього шасі. Перед тим як встановити нові накладки, переміщаємо поршень всередину циліндра до упору.

Крок 2 Потім в супорт, в виїмку з досить широким відстанню, спираємося і зрушуємо за допомогою скоби, встановлюючи в циліндричний відділ компонент.

Крок 3 За допомогою накидного ключа на 13 мм відкручуємо закріплює скоби гайку до внутрішнього пальчику, фіксуючи другим ключем болт на 17 міліметрів.

Крок 4 Витягуємо старі накладки за стандартною технологією і за допомогою щітки по металу чистимо від іржі і забруднення спеціальні посадочні місця для колодок по траєкторії до напрямних.

Крок 5 Перед тим як встановити нові колодки, необхідно перевірити спеціальні захисні чохли, встановлені на пальчиках. Якщо вони порвані або не еластичні, їх необхідно також замінити.

Крок 6 Щоб замінити чохол, необхідно відгвинтити бортове кріплення.

Крок 7 Перед тим як встановити пальчик, спочатку ставимо трохи змазує рідини в спеціальні стики і тонким шаром наносимо на пальчик також рідина. Встановлюємо накладки в гальмівній системі в правильному місцезнаходження.

Крок 8 Використовуючи пасатижі втапливают поршень до кінця.

Якщо рідина виходить з гальмівного циліндра, беремо розсувні плоскогубці.

Крок 9 Точно також міняємо колодки зі зворотного боку.

Після виконання всіх необхідних операцій по заміні передніх колодок Renault Sandero спочатку тиснемо на педаль газу в якості установки між дисками і колодками. Використовуючи рівень рідини, доводимо до нормального кріплення.

Спочатку, в період експлуатації гальмівного механізму присутні нерівності, так як нові колодки ще не притерлися. Однак з плином 100 кілометрів пробігу все встане на свої місця. Будьте обережні під час пересування. Перший час гальмівний шлях погіршений.

Підпишись на наш канал в Я ндекс.Дзене

Ще більше корисних порад в зручному форматі

Інструменти для заміни

Щоб зробити заміну передніх колодок нам буде потрібно накидний ключ на 13, ріжковий ключ на 17, викрутка з плоским наконечником, а так же груша або шланг для відкачування зайвої гальмівної рідини з бачка.

При заміні колодок, поршень в супорті буде втоплений майже повністю, тому щоб гальмівна рідина не витекла з розширювального бочка, потрібно трохи відкачати її, а після заміни колодок при необхідності долити. Справа в тому, що при зношених колодках поршень утапливается сильніше, отже рідини потрібно більше.

Заміна передніх гальмівних колодок на Renault Sandero

Ви володар шикарною і сучасної машини. Renault Sandero? Як же почувається іноземець на вітчизняних дорогах, чи справляється він з труднощами погодних умов вашого регіону? Думаємо, що задовільно, адже в плані технічних новацій Renault Sandero вважається тим транспортним засобом, яке дарує комфортне водіння. І якщо стежити вчасно за станом автомобіля, розуміючи, наскільки важлива оперативна заміна гальмівних колодок Renault Sandero, тоді машина прослужить тривалий термін. Власники бренду позиціонують Renault SANDERO, як компактний сімейний хетчбек, він буде практично ідеально маневрувати в умовах міста, але з напругою слідувати по бездоріжжю. Вже дуже він делікатний і схильний до комфорту!

Renault SANDERO

Обладнаний Renault SANDERO системою ESP, яку доповнили дуже важливою функцією. Hill Start Assist, а вона не дозволяє транспортному засобу скочуватися при старті на естакаді, а це так важливо для новачків!

Функція Hill Start Assist

Додатково зазначимо, що розробники Renault SANDERO в основу своєї роботи поставили принцип забезпечення безпеки і для цього доповнили трансмісію спеціальними настройками, які не дозволяють машині йти в неконтрольований занос, коли проводиться входження в поворот.

Входження в поворот

Ось і виходить, що якщо ви власник такого надійного і компактного сімейного автомобіля, то варто піклуватися про його технічний стан, оперативно визначати момент, коли показана заміна задніх гальмівних колодок Renault Sandero. Якщо затягувати з ремонтом, допускаючи максимальний знос колодок, то можна дійти і до того, що змушені будете купувати гальмівний диск. А це додаткові витрати на вашого шикарного сталевого коня!

Підбираємо інструменти, щоб заміна задніх гальмівних колодок Renault Sandero пройшла без затримок

Щоб була вдало виконана заміна гальмівних колодок Renault Sandero, підготуйте заздалегідь накидний ключ на 13 з добротного матеріалу, спеціальний ріжковий ключ на 17, а ще для робіт з глибокими кріпленнями знадобиться звичайна викрутка з плоским і широким наконечником для захоплення потрібних елементів. Для роботи з гальмівною рідиною, можливо, варто застосувати тонкий прозорий шланг або медичну грушу, якої виконайте відкачування зайвої рідини в системі.

накидний ключ

У момент роботи машина повинна стояти або на підйомнику, або на домкратах. Так що варто продумати і систему фіксації машини, все підступи до гальмівної системи, щоб заміна задніх гальмівних колодок Renault Sandero виконалася без затримок і зайвих сюрпризів.

домкрат

Може знадобитися в роботі і металева щітка, якою доведеться зносити всі верстви бруду та корозії з корпусу супорта, щоб виконалася підготовка посадочних місць для колодок. Заздалегідь готуються і закріплені лещата, вони дозволять зафіксувати невеликі деталі, над якими будуть виконуватися ремонтно-профілактичні роботи.

Аналоги Renault 41 06 021 92R

 • Allied Nippon ADB1431 ціна від 1000 руб
 • AMD AMDBF323 від 750 руб
 • Avantech AV014 від 950 руб
 • Bosch 0 986 467 720 від 1200 руб
 • Fenox BP43002 від 750 руб
 • Finwhale V706 від 700 руб
 • FranceCar FCR210329 від 400 руб
 • Frixa FPE100 від 1000 руб
 • LYNXauto BD6301 від 950 руб
 • Pilenga FDP2885 від 530 руб

Всі зазначені вище ціни за комплект з 4 колодок. Заміну слід проводити відразу всіх 4 передніх колодок.

Самостійна заміна передніх гальмівних колодок на Renault Sandero

Завод виробник не регламентує періодичність заміни як передніх, так і задніх гальмівних колодок на Renault Sandero. Однак з досвіду експлуатації автомобіля, заміна передніх гальмівних колодок потрібно в середньому кожні 25-35 тис км пробігу. Термін служби передніх гальмівних колодок на Renault Sandero залежить від стилю водіння, а так само від якості самих колодок.

Увага!

Зазначені ціни робіт є приблизною і можуть відрізнятися від дійсної. Точну вартість послуг дізнавайтеся у представників автотехцентру.

Запишіться онлайн і ми повідомимо вартість потрібних вам послуг по телефону.

63-5-12-03-04

Пасатижами від’єднуємо нижній кінець пружини регулятора зазорів від передньої колодки

Які ознаки зносу?

Всім зрозуміло, що після зносу, потрібна заміна передніх гальмівних колодок, як зрозуміти, що вони зношені? Існують деякі вагомі симптоми, що дозволяють чітко визначити необхідність майбутньої заміни колодок.

 • По ходу важеля приводу гальма стоянки. Цей фактор адресований заднім барабанів. Якщо ручник не здатний утримати авто, то причина може критися не тільки в розтягся тросі. Можливий факт стирання накладок. Справний вузол ручного гальма зобов’язаний утримати автомобіль на ухилі в 160 при зведеному рукоятці на 3-4 клацання. Якщо бажаний ефект буде досягнутий за 6-7 клацань, то вас чекає гарантована заміна передніх гальмівних колодок.
 • За величиною ходу гальмівної педалі. Якщо «схоплювання» гальм відчувається в кінцевому положенні педалі, то це суттєвий симптом зносу накладок. Тут рекомендується не нехтувати перевіркою трубок і манжет гальмівних контурів на предмет їх герметичності, оскільки несправність, як видно, має двоїстий характер. Відсутність герметичності виявляється по вогнищу витоку і зниженого рівня рідини.
 • Поява скрипів. Під час зниження швидкості може спостерігатися даний ефект. Це також свідчить про потребу перевірити гальмівні елементи. Писк проявляється не завжди, а тільки в тих випадках, коли колодки мають механічні датчики ступеня зносу. В якості такого датчика виступає пластина, яка після зносу накладок починає тертися об робочу зону диска. Даний елемент нешкідливий для гальмівного вузла і не здатний зносити відповідну поверхню диска. Писк колодок. гарантований ознака критичного зносу.

Характеристики гальмівних колодок

Під поняттям «жорсткість» розробники розуміють те, що колодка повинна добре стискатися під навантаженнями. Є навіть Європейський стандарт якості, за яким стиснення колодки має бути не більше 2%, якщо випробування проходять в умовах навколишнього середовища, і 5%. при нагріванні елемента до 400 градусів.

Даний норматив внесли для того, щоб зробити водіння безпечним. Використання так званих «м’яких» колодок з приємних тертям може зменшити безпеку.

Тоді на що ж повинен дивитися покупець? Найголовніше. це з чого виготовлена ​​колодка. Так як сьогодні цей компонент автомобіля повинен відповідати багатьом вимогам, які іноді суперечать один одному, то і матеріалів у виробництві використовується дуже багато. Пристрій повинен спокійно гальмувати, незалежно від зовнішніх умов, також має бути і утворення пилу, яка не буде заважати рухомим елементам автомобіля та людині.

Всі гальмівні колодки можна розділити на три великі групи:

 • Semi Metallic. містять близько 50% металу. Відрізняються ефективністю гальмування і досить велику теплопровідність. Звичайно, у них є і мінуси: занадто рясне утворення пилу і «жорстке» звернення з гальмівним диском. Найчастіше їх застосовують на повітряному транспорті.
 • Зроблені в Європі і містять невелику кількість металу. дуже часто застосовується рецептура Low Stell, по який колодка містить близько 30% металу. У цій рецептурі сталь заміщена іншими інгредієнтами, про які виробник часто вважає за краще замовчувати. Але тим не менш, завдяки цьому вийшло довести коефіцієнт тертя до позначки в 0,5. Колодки, виготовлені за даною рецептурою, володіють великою міцністю, стабільністю і добре очищають іржу гальмівних дисків. Більш того, вони забезпечують хороше пилоутворення. Такі колодки добре підійдуть для руху на великих швидкостях.

Азіатські колодки. застосовується рецептура NAO. У них взагалі не використовується сталь, вона там заміщена на інші матеріали і кераміку. Дана технологія була розроблена в Японії. в азіатських колодках, зроблених за рецептурою NAO. Дані колодки забезпечують комфортне водіння, пилоутворення в цих колодках зведено на мінімум, але в той же час вони мають низький тертям.

NAO використовують в основному на американському ринку, для більш вимогливих європейців поставляються колодки, виготовлені за рецептурою Low Stell. На даний момент існує дві компанії, які займаються виробництвом колодок: німецька. Textar, виробляє Low Stell, і японська. Nisshinbo, прихильник технології NAO. Найчастіше продукція японської компанії продається дорожче, ніж німецька.

63-5-12-03-03

Знімаємо гальмівний барабан в зборі з підшипником.

Увага! Не натискайте педаль гальма після зняття гальмівного барабана, так як поршні можуть повністю вийти з колісного циліндра.

Очищаємо деталі гальмівного механізму від забруднень.

Увага! Для очищення деталей гальмівного механізму забороняється застосовувати бензин і дизельне паливо.

Renault Duster, як замінити задні гальмівні колодки

Якщо зміна пройшла успішно, і диск з колодкою знаходяться в щільному контакті після натискання на педаль гальма, то слід додати гальмівну рідину до найбільшого рівня.

При будь-яких обставинах під час роботи з гальмівною системою Renault завжди рекомендується прокачувати рідину, особливо якщо змінюється барабан або диск.

Аналогічним чином проводиться зміна схожих деталей на іншій стороні машини. Перед їх зміною на Sandero слід уважно оглянути диски і барабан на предмет механічних пошкоджень або величезного зносу і при наявності таких потрібно відразу змінювати диски і барабан, тому що зміна колодок тут ні до чого не приведе.

1-і 100 км пробігу Renault Sandero слід бути особливо уважним, тому що диски і барабан мають нерівну поверхню і повинні бути притертися зі свіжими колодками, щоб площа зіткнення стала найбільшою. Щоб правильно змінювати колодки на Sandero, рекомендується завчасно подивитися відео в інтернеті.

Аналоги Renault 41 06 021 92R

 • Allied Nippon ADB1431 ціна від 1000 руб
 • AMD AMDBF323 від 750 руб
 • Avantech AV014 від 950 руб
 • Bosch 0 986 467 720 від 1200 руб
 • Fenox BP43002 від 750 руб
 • Finwhale V706 від 700 руб
 • FranceCar FCR210329 від 400 руб
 • Frixa FPE100 від 1000 руб
 • LYNXauto BD6301 від 950 руб
 • Pilenga FDP2885 від 530 руб

Всі зазначені вище ціни за комплект з 4 колодок. Заміну слід проводити відразу всіх 4 передніх колодок.

Як визначити необхідність заміни колодок

При зносі передніх колодок ви будите чути різкий скрип при натисканні на педаль гальма. Це говорить про те, що колодки досягли гранично допустимої товщини робочої поверхні, або почав стиратися вже метал. Якщо не зробити заміну зношених колодок під час, вони можу дряпати гальмівний диск, який надалі так само буде потрібно замінити.

Перевірити знос колодок можна за допомогою штангенциркуля або візуально-на-віч. Відкручуємо колесо і оглядаємо колодки. Гранично допустима товщина колодки повинна становити не менше 6 мм. Якщо менше, такі колодки потрібно змінювати.

Які колодки вибрати для заміни

Із заводу на Renault Sandero встановлюються оригінальні гальмівні колодки Renault 41 06 021 92R. Вартість комплекту на даний момент від 1300 руб і вище. Крім оригіналу можна встановити дешевші аналоги, проте слід пам’ятати, що ресурс у аналогів нижче, ніж у оригінальних колодок.

Самостійна заміна передніх гальмівних колодок на Renault Sandero

Завод виробник не регламентує періодичність заміни як передніх, так і задніх гальмівних колодок на Renault Sandero. Однак з досвіду експлуатації автомобіля, заміна передніх гальмівних колодок потрібно в середньому кожні 25-35 тис км пробігу. Термін служби передніх гальмівних колодок на Renault Sandero залежить від стилю водіння, а так само від якості самих колодок.

Інструменти для заміни

Щоб зробити заміну передніх колодок нам буде потрібно накидний ключ на 13, ріжковий ключ на 17, викрутка з плоским наконечником, а так же груша або шланг для відкачування зайвої гальмівної рідини з бачка.

При заміні колодок, поршень в супорті буде втоплений майже повністю, тому щоб гальмівна рідина не витекла з розширювального бочка, потрібно трохи відкачати її, а після заміни колодок при необхідності долити. Справа в тому, що при зношених колодках поршень утапливается сильніше, отже рідини потрібно більше.

Інструкція по заміні колодок

Домкрачувати автомобіль і знімаємо колесо. Далі при необхідності відкачуємо гальмівну рідину з бочка, якщо вона знаходиться на позначці Max. Якщо рідини небагато годі й відкачувати.

За допомогою ключа на 17 мм утримуємо «спрямовує палець» і відкручуємо накидним ключем на 13 мм нижній болт кріплення.

Далі акуратно піднімаємо супорт вгору

При необхідності очищаємо супорт від бруду і пилу, а так само перевіряємо пильовики на напрямних і гальмівному поршні. Якщо пильовик порваний його необхідно замінити. Так само слід перевірити направляючий палець, якщо він туго ходить, слід змастити його мастилом.

Встановлюємо нові колодки на місце, а щоб супорт легко сіл, буде потрібно втопити поршень повністю в циліндр. Для цього за допомогою кліщів необхідно тиснути на нього, поки він повністю не зайде.

Після заміни колодок і збірки, натисніть кілька разів на педаль гальма, щоб поршень в супорті встав в робоче положення.

Ремкомплект тормозного суппорта

У разі необхідності заміни пильовика гальмівного циліндра або направляючих пальців, нижче вкажемо номера оригінального комплекту і аналогів.

 • Renault 77 01 208 339 оригінал
 • ASAM 32702 аналог

Ціна оригіналу можна сказати захмарна для ремкоемлекта. від 1700 руб, а ось аналог ASAM коштує від 400 руб. Є звичайно варіант ще простіше. зняти старий пильовик і по ньому пошукати схожі. Часто на Renault підходять деталі від вазовских автомобілів.