Заміна троса ручного гальма ВАЗ 2110

призначення ручника

Воно у ручного гальма просте: зупинити автомобіль в аварійній ситуації. Крім того, цей пристрій використовується для надійної фіксації автомобіля на стоянці з вимкненим двигуном і для запобігання скочування машини при екстрених зупинках на ухилах величиною до 25% включно. Важіль ручного гальма розташований між передніми сидіннями автомобіля.

Коли слід міняти троси

 • Якщо на тросі обірвано більше 10% пасом, його слід негайно замінити.
 • Якщо кріпильні наконечники сильно стерті або на них є сколи та тріщини.
 • І нарешті, якщо трос навіть після рясної мастила важко переміщається всередині захисної сорочки, це теж причина для його негайної заміни.

заміна троса

Для роботи знадобляться, ріжковий ключ «на 10», мастило WD-40, набір викруток, ріжковий і накидною ключі «на 13». Оглядова яма і домкрат повинні бути присутніми в гаражі або боксі. Заміна троса здійснюється наступним чином:

  ВАЗ 2110 необхідно зняти зі стоянкового гальма. для цього слід до упора опустити ручник в підлогу. Необхідно простежити, щоб система утримування ВАЗ 2110 була активована;

трос, гальма, 2110

Покрокова інструкція

 • Автомобіль ставиться на оглядову яму, під задні і передні колеса підкладаються противідкатні башмаки.
 • Важіль ручного гальма опускається в крайнє нижнє положення (до клацання стопора).
 • З автомобіля знімається глушник і резонатор. Після цього можна буде дістатися до уравнителя троса.

Замена троса ручника и задних тормозных колодок ВАЗ 2110. 2112

Гайка і контргайка гальмівного троса ВАЗ 2110

Демонтаж гальмівних колодок ВАЗ 2110 і від’єднання другого наконечника троса

Замена троса ручника ваз 2110-12. АВТОпрактик

Призначення і розташування стоянкового гальма

Розташування ручника відомо кожному водієві ВАЗ 2110. між кріслами переднього ряду встановлений важіль, при натисненні на який відбувається гальмування. Металевий трос є механічним приводом в цьому вузлі. Опускаючи важіль, автомобіліст забезпечує натяг троса, який притискає колодки задніх гальм до дисків коліс. Поломка важеля зустрічається вкрай рідко, так як основні навантаження припадають на металевий трос, як результат, через якийсь час він втрачає потрібне натяг.

У керівництві з експлуатації та обслуговування ВАЗ 2110 зазначено, що хоча б раз на півроку потрібно виконувати діагностику гальмівної системи, включаючи гальмо стоянки. У ПДР є вимоги до цього вузла. він повинен утримувати автомобіль при ухилі 25 градусів. Якщо металевий трос не пошкоджений, а регулювання не принесла результатів, значить проблема в задніх гальмах. тут потрібно повноцінна діагностика у фахівців.

ВАЗ 2110 заміна троса ручника

Незважаючи на те що ручний (стоянка) гальмо використовується рідко, у власників ВАЗ 2110 досить часто виникають проблеми з цим вузлом. відсутність зворотної тяги, ослаблення троса або поломка важеля. Виявивши, що ручник працює несправне, необхідно відразу почати ремонт, так як від цього вузла залежить безпека всіх учасників дорожнього руху. Найчастіше проблему можна вирішити регулюванням торса, але в деяких випадках потрібно заміну. В даному матеріалі детально описано, як підтягти і поміняти цей елемент гальмівної системи. Також читачі дізнаються, як проявляються несправності і що з ними робити.

Заміна троса ручника на ВАЗ-2110, 2111, 2112

Ручник, по-науковому ручної або гальмо стоянки. незамінна частина автомобіля, користь якої багато хто недооцінює.

Ручник. це важіль, який в несподіваній ситуації допоможе зробити екстрене гальмування автомобіля, а в складній. рушити з місця на гірці, без шкоди ззаду стоять автомобілів. І все ж основним завданням ручного гальма є утримання машини від випадкового руху.

Ручник істотно полегшує життя автомобілістам, а іноді навіть виручає. Тому, щоб не сталося форс-мажорній ситуації і в необхідний момент ручне гальмо не підвів, потрібно стежити за станом троса, за його справністю.

Як виявити неполадки в роботі ручного гальма? Перелічимо основні проблеми і причини збою в роботі ручника.

Основні несправності ручного гальма:

 • Важко або зовсім неможливо поставити машину на ручник, трос важко переміщається.

Причина: в середині лопнули нитки і розпушились;

 • Машина котиться, навіть при піднятому ручнику.
 • При спробі поставити на ручник, машина присідає на один бік.
 • Ручник занадто легко піднімається, а машина котиться.

Причина: трос зносився, почали рватися нитки.

При виявленні несправності, трос слід замінити. Якщо поблизу не виявилося автосервісу, озбройтеся двома ключами на «13», одним на «10», балонним ключем і плоскогубцями. поїхали!

Заміна троса ручника на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

Ласкаво просимо! Трос ручного гальма. з часом він розтягується і приходить в непридатність, а іноді навіть буває що він рветься (Насправді все від його якості залежить, деякі троси бувають взагалі навіть і не розтягуються), всі ці проблеми пов’язані з тросом, викликають купу незручностей. все починається з того, що автомобіль просто на ручник не можна буде поставити або він буде тримати машину, але дуже і дуже слабо, тому щоб таких незручностей не було, трос час від часу підлягає заміні на новий, зробити це не складно і можна самому і навіть їхати на послуги не потрібно.

Примітка! Для здійснення робіт по заміні троса, рекомендуємо щоб було зручно працювати: По-перше загнати автомобіль на оглядову яму і по-друге запастися воротком і до нього накидними головками, якщо у вас немає такої можливості, тоді звичайними ключами запасіться, такими як накидні і гайкові!

Де знаходиться трос ручника? Він проходить під днищем автомобіля, щоб більш детально зрозуміти його місце розташування, спершу на ручник потрібно буде глянути (Вказано червоною стрілкою на великому фото), поруч з ним є кронштейн він ще синьою стрілкою вказано, отож під днищем трос точно в цьому ж місці розташовується. взагалі троса всього три і два останніх обов’язково повинні замінюватися в зборі (Парою), перший трос це той який від ручника йде (Маленький трос, см. маленьке фото), два других це які до кронштейну приєднуються, кронштейн так само показаний на маленькому фото і зазначений синьою стрілкою.

Коли потрібно міняти трос ручника? Він від старості може пріржаветь або якщо їм не користуватися, точно така ж ситуація трапиться, в зв’язку з цим в оболонки він почне переміщатися з великими труднощами, буде заїдати і навіть можливо до ладу не тримати машину, крім цієї проблеми, трос потрібно міняти коли він размахрілся (Це можна зрозуміти поглянувши на нього) або сильно витягнувся (Якщо трос навіть регулюванням можна вже налаштувати, то він сильно витягнувся, як регулювати трос, читайте в цій же статті нижче).

Перевірка задньої гальмівної системи

 • Автомобіль встановлюється на естакаду або в гаражі на оглядову яму. Під передні колеса підкладаються противідкатні пристосування. Задня частина піднімається домкратами, встановлюються надійні підпори. Важіль опускається вниз до межі.
 • Знімаються задні барабани і перевіряються на знос. У них не допустимо великий знос. Перевіряються задні гальмівні колодки. їх товщина повинна становити більше 2/3 нових колодок. Знизу оглядається стан троса, він не повинен мати потертостей і обірваних пасом.

Примітка. Обірвані пасма ускладнюють рух троса в оболонці, перевіряється стан наконечників.

 • Знос гальмівної системи відбувається за час експлуатації будь-якого автотранспортного засобу.

Для чого потрібен ручне гальмо

Згідно з чинними Правилами дорожнього руху ручник ВАЗ повинен утримати транспорт при ухилі до 25%. Піднімаючи важіль вгору, він повинен виробляти від 2 до 8 клацань. Якщо автомобіль знаходиться в експлуатації більше трьох років, то необхідно провести перевірку гальмівної сістеми.Можно заїхати в автосервіс, там кваліфіковані фахівці проведуть якісну діагностику. Так само виконати цей процес потрібно самостійно. Зупинивши автомобіль на рівному майданчику, плавним рухом піднімається важіль до упору вгору. При цьому проводиться підрахунок клацань, їх повинно бути не більше 8-ми. Вийшовши з салону, треба докласти зусилля ззаду, намагаючись зрушити машину. Якщо вона прокотилася, отже, доведеться зайнятися регулюванням ручника. Провівши затяжку троса, результат той же, значить залишається одне. повністю перевіряти стан гальмівної задній системи.

Заміна троса ручного гальма

Переконайтеся, що машина стоїть не на ручнику. Якщо це так, опустіть його. Щоб забезпечити собі безпеку і запобігти відкат машини, поставте її на швидкість і під передні колеса покладіть протидії відкати.

Далі зриваємо колісні болти балонним ключем проти годинникової стрілки, «домкрати» машину і знімаємо будь-яке з задніх коліс.

Викручуємо два барабанних болта і ними, шляхом вкручування в спеціальні отвори в барабані, знімаємо його.

Плоскогубцями знімаємо верхню і нижню пружини, послаблюючи тим самим колодки, отримуючи доступ до внутрішніх пружин, відсунувши які, безперешкодно знімаємо колодки.

Висмикуємо тросик з гальмівного щита.

Послаблюємо держатель троса на балці і витягуємо з нього трос.

Відсуваємо резонатор (глушник) в сторону рукою, якщо не виходить, знімаємо глушник.

Послаблюємо гайки натяжителя ручника (1,8). Знімаємо з кріплення (4) і важеля (3).

Витягуємо сорочку троса з уравнителя і витягуємо тросик з тяги.

Збираємо в зворотній послідовності.

ВАЗ 2110: заміна троса ручника своїми силами

Гальмо або ручне гальмо автотранспорту призначений для екстреного гальмування в такій аварійної ситуації. Основне призначення. при стоянці більше 6 хв з вимкненим двигуном, гальмо стоянки приводиться в дію важелем. Він розташований між передніми сидіннями автотранспортного засобу. На ВАЗ 2110 заміна троса ручника буває викликана необхідністю турботи про безпеку. Заміна троса ручника ВАЗ 2110 може бути проведена своїми силами.

Заміна троса ручного гальма

Переконайтеся, що машина стоїть не на ручнику. Якщо це так, опустіть його. Щоб забезпечити собі безпеку і запобігти відкат машини, поставте її на швидкість і під передні колеса покладіть протидії відкати.

Далі зриваємо колісні болти балонним ключем проти годинникової стрілки, «домкрати» машину і знімаємо будь-яке з задніх коліс.

Викручуємо два барабанних болта і ними, шляхом вкручування в спеціальні отвори в барабані, знімаємо його.

Плоскогубцями знімаємо верхню і нижню пружини, послаблюючи тим самим колодки, отримуючи доступ до внутрішніх пружин, відсунувши які, безперешкодно знімаємо колодки.

Висмикуємо тросик з гальмівного щита.

Послаблюємо держатель троса на балці і витягуємо з нього трос.

Відсуваємо резонатор (глушник) в сторону рукою, якщо не виходить, знімаємо глушник.

Послаблюємо гайки натяжителя ручника (1,8). Знімаємо з кріплення (4) і важеля (3).

Витягуємо сорочку троса з уравнителя і витягуємо тросик з тяги.

Збираємо в зворотній послідовності.

Трос стоянкового гальма і особливості його експлуатації

Основним елементом приводу гальма стоянки є трос, який хоч і залізний, але має свій ресурс. Трос працює в досить складних умовах, постійно в пилу і бруду, воді і солі, тому ресурс його може бути не таким високим, як цього хотілося б. Згодом трос розтягується. Це і є основна причина заміни. зміна довжини троса може не дозволити колесам блокуватися, хоча ручка гальма може бути піднята на максимальну висоту. Тут деякий час може допомогти регулювання, яка зводиться, в принципі, до укорочення троса.

До нескінченності трос вкорочувати механізм не зможе, та й сам трос не завжди може витримати навантаження і починає лопатися, від прожилки до прожилками, поступово зменшуючись в діаметрі. І так до тих пір, поки його розтин не стане критичним і він просто порветься.

Можливі причини поломки і поетапна заміна

Перш ніж приступати до ремонту (заміни), рекомендується з’ясувати причину, чому ручник не працює. Справа в тому, що при деяких поломки, коли ручник не працює, його повна заміна може не знадобитися.

Основний і найпоширенішою першопричиною, по якій робочий механізм виходить з ладу, є знос гальмівного вузла.

Від важеля ручного гальма відходить трос, що тягнеться до механізму, який активізує гальмівний вузол. Незважаючи на те що тросик постійно піддається сильним навантаженням, його розрив трапляється вкрай рідко. Найчастіше тросик зіскакує або відбувається знос (перетирання) наконечників в барабані. Також може статися стирання гальмівних колодок або знос барабанних гальм.

Сталеві волокна стоянкового гальма в процесі інтенсивної експлуатації можуть розтягуватися, що утруднює їх рух в оболонці, і пристрій виходить з ладу.

Заміна троса ручника на ВАЗ 2110 нескладна, але для зручності краще покликати помічника.

Далі слід виконати наступні дії:

 • Автотранспортний засіб необхідно зняти з гальма стоянки. Для цього потрібно опустити ручник в підлогу до максимуму (до упору).
 • Демонтують гальмівний барабан колеса.
 • Зняття глушника і резонатора з задніх подушок.
 • Зняття уравнителя. Після того як буде відведена в сторону вихлопна труба, потрібно підлізти під машину і відкрутити регулювальну гайку і контргайку. Після відкручування зрівнювач можна зняти з тяги. Щіткою потрібно очистити шток ручника ВАЗ 2110.
 • Витяг наконечника троса з управління.
 • Трос ручного гальма прикріплений до авто за допомогою спеціальних скоб. Їх потрібно відігнути.
 • Демонтаж задніх гальмівних колодок і від’єднання наконечника троса.
 • На балці заднього моста є гайки, які кріплять ручник. Їх потрібно послабити і витягнути трос з тримача пристрою.

Якщо на приладовій панелі не світиться контрольний індикатор стоянкового гальма, потрібно перевірити запобіжник. Можливо, буде потрібно заміна концевика ручника ВАЗ 2110.

Механічний знос ручника

Принцип роботи ручника на всіх автомобілях з барабанним типом задніх гальм просто, хоч і має деякі нюанси від моделі до моделі. Але на десятці все просто. За допомогою ручки гальма стоянки водій надає руху трос, який двома кінцями вводиться в зачеплення з важільним механізмом активації ручного гальма в гальмівних барабанах. На диску супорта трос входить в зачеплення з приводним важелем, який розводить колодки, блокуючи тим самим задні колеса.

В процесі експлуатації автомобіля гальмівні колодки зношуються, а оскільки механічний привід ручника не має автоматичного регулювання величини робочого ходу троса в залежності від зносу колодок, доводиться регулювати натяг троса вручну. Чи не така це і проблема, єдине, що ускладнює регулювання. постійний бруд і іржа на регулювальних з’єднаннях.

Самостійна заміна троса ручного гальма на ВАЗ 2110

Заміна троса ручного гальма ВАЗ 2110. це актуальна проблема для всіх власників даної моделі автотранспортного засобу і не тільки. Гальмо стоянки грає важливу роль в процесі експлуатації автомобіля. З цієї причини його часте використання призводить до швидкого зносу. Знання того, як поміняти трос ручного гальма своїми руками або як підтягнути ручник, дозволить заощадити витрати на ремонт авто.

підсумки заміни

Після складання, слід перевірити правильність заміни троса.

 • Підняти задню частину машини за допомогою домкрата, або загнати на оглядову яму;
 • Опустити важіль вниз до кінця;
 • Послабити контргайку і затягнути до натягу троса регулювальну гайку;
 • Перевірити клацання, норма від 2 до 5;
 • Для надійності закриття контргайку, притримуючи регулювальну від провертання.

Перевіряємо роботу ручника: ставимо машину на ручник і обертаємо колеса. Обертання має бути рівномірним і без непорозумінь.

Для більшої впевненості вибираємо круту гору (з зразковим ухилом не менше 25%) і ставимо машину на ручне гальмо. Варто? Значить заміна зроблена правильно.

Основні причини поломки

Головна причина, по якій може зламатися таке важливе пристрій і потрібно його заміна. механічний знос ручника. Як відомо, основа системи. це невеликий трос, який передає зусилля від важеля до механізму. Він, власне, і включає цей вузол.

Умови експлуатації троса досить складні. постійне навантаження від зусилля, яке передає водій через важіль ручного гальма до системи, рано чи пізно, можуть вивести пристрій з ладу.

Перш ніж приступити до заміни троса настійно рекомендується розібратися в пристрої гальмівної системи: https://vazweb.ru/desyatka/tormoza/tormoznaya-sistema.html

Однак рветься трос виключно рідко. найчастіше, троси просто зіскакують. Або ж закріплені в барабані наконечники перетіраются дуже довгими колісними болтами. Необхідний ремонт. Також гальмо стоянки може не працювати через знос задніх барабанних гальм (а також стирання колодок, в залежності від конструкції).

Як наслідок, вузол перестає виконувати покладені на неї функції. ручник банально не тримає. Потрібна заміна і подальша регулювання стоянкового гальма. Але не все так однозначно. в деяких випадках, пристрій можна пошкодити при екстреному гальмуванні машини. як наслідок, буде потрібно його ремонт або заміна.

Часто метал не перетирається повністю, проте сталеві волокна розтягуються і переміщення в оболонці його дуже важко. Але неважливо, яка причина виходу з ладу гальма стоянки, чому він не тримає. Мета нашої статті. розібратися, як вирішити проблему.

Для безпомилкового визначення несправності лаштунки створений даний матеріал: https://vazweb.ru/desyatka/transmissiya/kulisa.html

ВАЗ 2110: заміна троса ручника своїми силами

Гальмо або ручне гальмо автотранспорту призначений для екстреного гальмування в такій аварійної ситуації. Основне призначення. при стоянці більше 6 хв з вимкненим двигуном, гальмо стоянки приводиться в дію важелем. Він розташований між передніми сидіннями автотранспортного засобу. На ВАЗ 2110 заміна троса ручника буває викликана необхідністю турботи про безпеку. Заміна троса ручника ВАЗ 2110 може бути проведена своїми силами.

Міняємо трос ручника на ВАЗ-2110 своїми руками

Щоб екстрено загальмувати в аварійній ситуації або надійно поставити машину під схилом більше ніж на 6 хвилин з вимкненим двигуном, буде потрібно ручник. В дію ця система приводиться за допомогою важеля, який розташований в салоні між передніми сидіннями.

Регулювання ходу троса ручника на ВАЗ-2110

Важіль повинен міцно затягувати трос при 2-4 клацаннях.

 • Колодки ставляться на місце і надягають колеса. Вони повинні спочатку обертатися вільно при відпущеному важелі.
 • Потім на автомобілі варто проїхати 1-2 кілометри. При цьому треба кілька разів загальмувати.
 • Потім варто спробувати барабан рукою. Він не повинен бути гарячим. Коли він нагріється сильніше, то трос потрібно трохи відпустити.
 • Всю процедуру повторювати до тих пір, поки барабан не перестане грітися.

Крутити гайку ручника набагато зручніше головкою з подовжувачем.

регулювання

Регулювання являє собою кілька нескладних кроків:

 • Автомобіль ставимо на домкрат. щоб задні колеса можна було легко обертати рукою;
 • Відремонтований ручник наводимо в положення блокування;
 • Озброюємося двома ключами на «13» і знаходимо регулювальний болт і гайку стоянкового гальма;
 • Затягуємо гайку регулювання натяжки. Тягнемо до моменту, поки колеса будуть повністю не заблоковані;
 • Затягуємо контргайку;
 • Перевіряємо якість роботи відремонтованого вузла

Перевірка на схилі

Також роботу ручника можна перевірити і на схилі. Для цього потрібно заглушити мотор і поставити авто на ручник, включивши нейтральну передачу. Він не повинен рухатися самостійно при ухилі в 25%. Коли він почне котитися, то трос варто підтягнути.

Міняємо трос ручника ВАЗ 2110 своїми руками

Досить часто власники вітчизняного автомобіля ВАЗ 2110 стикаються з проблемою. поломка стоянкового гальма і відсутність зворотної тяги на важелі. Власне, в цій статті ми детально розглянемо, як проводиться ремонт і регулювання цього важливого пристрою, попутно зупинившись на основних причинах, чому система не тримає і не працює.

Якщо регулювання не допомогла

Випадків, коли регулювання стоянкового гальма не дала ніякого ефекту, не так багато. Тим не менш, це не привід впадати у відчай.

Не виключено, що трос ручного гальма обірвався. Це рідкісне явище, але потрібно розглядати всі варіанти. Особливо, якщо ваш ВАЗ 2110 не першої свіжості. До речі, на новіших моделях тросик теж рветься, якщо автомобіль експлуатується дуже інтенсивно. На подібні навантаження гальмівна система попросту не розрахована.

Можна навести кілька ситуацій, при яких потрібно обов’язково замінити трос ручного гальма:

 • Трос обірвався;
 • Наконечники дали слабину;
 • Нитки троса мають розтягування, які з плином часу можуть перетворитися на повноцінний розрив;
 • Трос насилу переміщається всередині оболонки навіть після рясної мастила.

підтягування ручника

Цілком ймовірно, що вам достатньо буде просто підтягти гальмо стоянки на ВАЗ 2110, щоб виправити проблему.

 • Заїдьте на оглядову яму, звідки виконувати регулювання найбільш зручно. Інший варіант. підйомник. Тут вже що знайдете. Так ви зумієте без проблем дістатися до потрібних вузлів.
 • Переконайтеся, що важіль гальма розташований в крайньому нижньому положенні.
 • Візьміть два ключа. Першим ви будете послаблювати контргайку, а другим натягувати регулювальну гайку.
 • Затягувати гайку регулювання слід до тих пір, поки трос як слід не натягнеться.
 • Настійно рекомендується при затягуванні гайки регулювання пассатижами утримувати шток.
 • Тепер переконайтеся в тому, що повний хід важіль здійснює за 2-4 клацання, не більше.
 • Якщо після перевірки все виявилося добре, і робочий хід справний, затягніть контргайку вирівнювача, притримуючи при цьому другим ключем гайку регулювання.
 • Відпустіть важіль ручного гальма вниз і руками поверніть задні колеса. Обертання має відбуватися рівномірно без будь-яких заїдань.
 • Але якщо регулювання не дозволила натягнути трос, тоді елемент обов’язково підлягає заміні.

Перевірка ефективності регулювання стоянкового гальма виконується теж просто. Заїжджаєте на ділянку з ухилом, ставите машину на ручне гальмо і дивіться на реакцію автомобіля. Якщо на нейтралці машина не рухається, значить, ви добре впоралися з поставленим завданням.

Менше роботи. довше експлуатація?

Багато водіїв вважають, що рідкісне використання ручного гальма забезпечує максимальну працездатність даного вузла. Насправді подібна спроба зберегти ресурс РТ дає абсолютно протилежний ефект.

Чим рідше ви використовуєте ручник на вашому автомобілі, тим менше переміщень здійснює трос в своїй оболонці. Це призводить до втрати ефективності, працездатності троса. Втрата рухливості веде до появи обривів при рідкісних включених ручного гальма. Як результат, в самий невідповідний момент машина не стоїть на місці, як це має бути.

Щоб не допустити проблем з РТ, періодично оглядайте стан вузла, а також не забувайте вичавлювати ручку гальма стоянки тоді, коли це необхідно і потрібно правилами ПДР.

Будь-який механізм з плином часу починає сильно зношуватися, досить часто автовласники стикаються з зносом накладок, які встановлені в задніх гальмівних колодках. Не менш часто виникають проблеми з витягуванням тросів приводу, через що господареві транспортного засобу доводиться періодично регулювати хід ручника. У нижчеподаному матеріалі надана покрокова інструкція, строго дотримуючись яку кожен автолюбитель зможе самостійно підтягти важіль стоянкового гальма на автомобілі ВАЗ-2110, не вдаючись до допомоги досвідчених фахівців і, відповідно, заощаджуючи значну суму грошових коштів. Варто відзначити, що вироблена нижчеописаних способом регулювання ручника дозволяє зробити ідентичну маніпуляцію практично на всіх передньопривідних машинах, що мають вітчизняні коріння.

Багато власників ВАЗ-2110 хотіли б знати як можна натягнути або послабити ручник

ВАЗ-2110 є досить поширеним транспортним засобом (якщо розглядати в межах Росії), досвідчені автолюбителі і механіки відзначають простоту натягування ручника в цій машині, а також легкість його заміни. Про те, наскільки важливо стежити за справністю цього елемента транспортного засобу, знають навіть початківці водії. Несправне функціонуюча деталь може сприяти самостійного руху авто. Немає необхідності навіть міркувати про можливі наслідки, так як вони можуть бути різними.

огляд троса

Коли автомобіль експлуатується тривалий час без проведення ТО, то здійснювати огляд гальмівного троса треба раз на рік.

Для цього треба поставити авто на рівній горизонтальній площадці і натягнути важіль приводу троса в салоні. Має прозвучати 6-8 клацань.

Після цього треба вийти з салону і спробувати зрушити машину, приклавши зусилля. Клацань обов’язково не повинно бути більше восьми. Коли автомобіль покотитися при затягнутому тросі, то треба провести його регулювання.

Вузол регулювання ручного гальма: 1. контргайка, 2. регулювальна гайка, 3. тяга важеля, 4. зрівнювач тросів.

Особливості ручного гальма на ВАЗ-2110

Пристрій ручного гальма на автомобілі ВАЗ-2110.

Іноді заміна троса може бути проведена своїми силами, якщо немає поблизу СТО. Таку роботу рекомендується виконувати при наявності мінімального досвіду. Коли такого немає, то заміну повинні проводити фахівці в сервісі. Це забезпечить більш якісну роботу і дасть гарантію.

У правилах дорожнього руху зазначено, що ручник повинен утримувати транспорт на схилі в 25%. При цьому водій натягує важіль на 6-7 клацань.

На нашому сайті ви знайдете:

Якщо у вас виникли питання, що стосуються ремонту вашого авто, матеріалів і запчастин для нього, ви можете отримати консультацію фахівця. Для цього перейдіть в розділ КОНТАКТИ і відправте свій вопрос.Ето і багато іншого про особливості вітчизняних машин ви знайдете на нашому порталі ОЛАДЕ.РУ

призначення ручника

Воно у ручного гальма просте: зупинити автомобіль в аварійній ситуації. Крім того, цей пристрій використовується для надійної фіксації автомобіля на стоянці з вимкненим двигуном і для запобігання скочування машини при екстрених зупинках на ухилах величиною до 25%! Включно. Важіль ручного гальма розташований між передніми сидіннями автомобіля.