Заміна жаби педалі гальма ВАЗ 2110

ВАЗ 2107 жаба педалі гальма

Вимикач стоп-сигналу, або як його ще називають «жаба», знаходиться з боку водія якраз на початку педалі гальма в безпосередній близькості до рульового валу. Саме ця деталь іноді буває причиною неспрацьовування стопаке. Нижче на фото показано наочно її місце розташування:

жаби, педалі, гальма, 2110

Щоб приступити до її заміни, необхідно насамперед від’єднати від цього вимикача всі дроти:

Тепер беремо ключ на 19 і злегка послаблюємо гайку, фіксуючу жабу в одному положенні:

Тепер створюємо однією рукою на педаль гальма, а другий в цей час відкручуємо кріпить гайку, яка знаходиться з самого краю:

І після цього можна остаточно викручувати вимикач стоп-сигналу ВАЗ 2106, і це можна зробити рукою, так як особливих зусиль докладати не доведеться.

Остаточний результат зняття показаний на фотографії нижче:

Стоп-сигнал призначений попереджати водіїв, які їдуть позаду про гальмування. Він повинен включатися, як тільки буде натиснута педаль гальма. Якщо стоп несправний, це може стати причиною ДТП. У статті розглядається стоп-сигнал, принцип роботи, типові несправності, способи їх усунення, дається інструкція по заміні своїми руками.

Способи усунення поломки

Пошук та усунення несправностей. процес не складний і цілком під силу навіть початківцям автолюбителям (автор відео. Автоелектрика ВЧ).

В першу чергу слід перевірити цілісність і стан проводки.

Скориставшись мультиметром, потрібно продзвонити проводку. Пошкоджені або обірвані ділянки слід замінити цілими або спаяти. Якщо на контактах є сліди окислювальних процесів, їх потрібно зачистити.

Якщо перегоріли світлодіоди, то їх потрібно міняти парами. Якщо вийшов з ладу переривник, його потрібно замінити новим, так як він не підлягає ремонту. Перед заміною слід вимкнути живлення автомобіля, знявши негативну клему з акумулятора. Потім від переривника від’єднуємо дроти живлення. Далі потрібно послабити контргайку і викрутити основну гайку кріплення вимикача до кронштейну.

Заміна вимикача гальмівних сигналів

Перед установкою нову жабу слід перевірити на працездатність. Це можна зробити за допомогою омметра. Підключаємо пристрій до приладу і заміряємо опір. При замкнутому контакті опір має бути нульовим. Якщо натиснути на шток, контакти повинні разомкнуться, опір в цьому випадку прагне до нескінченності.

Щоб убезпечити себе та інших учасників руху, необхідно стежити за справністю стоп-сигналів.

Якщо виявилися якісь несправності, їх терміново потрібно усунути. Виконати багато операцій можна своїми руками. Таким чином, можна заощадити час і гроші на відвідування станції техобслуговування. Але якщо немає досвіду електротехнічних робіт, краще довіритися майстру.

Принцип роботи стоп-сигналу

Стоп-сигнали розташовані ззаду автомобіля. Ліхтарі червоного кольору. Вони автоматично спалахують, якщо водій гальмує. Коли водій прибирає ногу з педалі гальма, вони так само автоматично відключаються. Наявність стопів обов’язково для транспортних засобів.

Ліхтарі повинні бути розташовані симетрично і горіти яскравіше габаритних вогнів. Встановлюються стоп-сигнали з боків, на заднє скло, в центрі вище косильною волосіні бічних стопів.

Основні і додаткові гальмівні ліхтарі можуть являти собою одиночну лампу, неонову трубку або набір світлодіодних лампочок. Автолюбителя додатково обладнають машину повторителем стоп-сигналу. Задній стоп-сигнал може ще виконувати функцію противотуманки. Можна встановити стоп-сигнал формула 1 (автор відео. Михайло Єрмолаєв).

Найпростіший стоп-сигнал включає в себе переривник (вимикач) і ліхтар. Вимикач стоп-сигналу часто називають ще жабою. У пластиковому корпусі переривника розташовані дві клеми, шток і пружина. Встановлюється даний пристрій на педаль гальма.

Коли водій натискає на педаль шток входить в корпус переривника, контакт замикається і загоряється лампочка. Як тільки водій прибирає ногу з педалі гальма, пружина виштовхує шток, контакти розмикаються і лампочка гасне.

Світлодіодні стопи складаються з мікросхеми і датчика, який в цьому випадку є жабою, він посилає сигнал, коли водій натискає на гальмо. Як і в разі одиночної лампи, жаба встановлена ​​під педаллю гальма.

Схема пристрою управління стопами

Будь-яка педаль має вільний хід. Тому хоча водій натискає на педаль, машина гальмує не відразу. Гальмівний ліхтар спалахує, як тільки натискається педаль гальма. Водії транспортних засобів, що рухаються ззаду, дізнаються про гальмування раніше, ніж машина починає гальмувати. Таким чином, у них є час для підготовки до гальмування.

Фотогалерея

Якщо на автомобілі встановлений повторювач з лампами розжарювання, то при підключенні приладу зі світлодіодами за наведеною схемою, буде неправильно працювати контроль ламп через різної навантаження. В цьому випадку слід завести плюсової провід до блоку контролю лампочок і приєднати його до клеми 54н.

Як стоп-сигналу на заднє скло у верхній частині по всій довжині можна приклеїти стрічку зі світлодіодами. Її потрібно підключити до штатного пристрою, і вона буде працювати аналогічно. Важливо дотримати полярність. Щоб стрічка не впадала в очі, її можна пофарбувати в чорний колір. Приклеюємо стрічку за допомогою двостороннього скотча. Робимо перевірку на працездатність.

характерні несправності

Якщо не горять стоп сигнали, то це може бути сама лампа стоп сигналу плафона автомобіля. Одночасний вихід ламп обох плафонів рідкісний, але і така поломка зустрічається.

 • Стоп сигнали на ВАЗ 2107 можуть відмовити через поганого з’єднання електричних роз’ємів автомобіля.
 • Вийшов з ладу запобіжник.
 • Вийшла з ладу жаба гальма.
 • Проблеми лампи стоп сигналу.

Лампа може перегоріти по ряду причин. Це і тривалий термін експлуатації, і заводський брак, і бруд або вода, що потрапили на цоколь.

Найбільш часто зустрічається такий заводський брак, як відсутність з’єднання корпусного проводка лампи. В цьому випадку цоколь лампи часто починає крутитися навіть від незначних зусиль.

Іноді окислюється припій на цоколі. Цю проблему легко усунути, зачистивши припій ножем або наждачним шкіркою.

Окислюється і плата плафона. У цьому випадку поверхня очищається пральної гумкою до появи блиску.

У різних плафонах одночасно можуть виникнути різні несправності. Це може статися і одночасно!

Візуальний огляд лампи може нічого не дати. Її слід перевіряти прямим підключенням до джерела 12.

Погане з’єднання роз’єму. Задні ліхтарі з’єднуються з електричною схемою роз’ємами. Саме тут таїться максимальну кількість неприємностей.

Стопари можуть не горіти від поганого з’єднання або від окислення плати. Зніміть роз’єм і протріть плату пральної гумкою до блиску.

Поломка може бути і в самому роз’ємі. Контакти роз’єму дуже ніжні. Вони можуть відійти або отгореть. Якщо вони відійшли, їх трохи піднімають вгору голкою. Якщо контакт отгорел, то або замініть його, або замініть весь роз’єм.

У блоці запобіжників є роз’єм Ш12. Там теж можуть відійти контакти. Поворухнете його.

Несправність запобіжника. Лампи стоп сигналу працюють через запобіжник 11. Перевірити його можна тестером. Запобіжник в старих блоках має номінал 8А. У нових блоках 10А. Запобіжники необхідно ставити тільки розрахункового номіналу. Вони розраховані на спрацьовування при певному струмі в ланцюзі. На трохи більший струм розраховані і всі ток передають елементи електропроводки. Перевищення струму в ланцюзі може привести до виходу з ладу як самої проводки, так і доріжок блоку запобіжників.

Несправність жаби. Жаба розташована зверху педалі гальма. Перевірити її справність дуже просто. Зніміть обидва роз’єми з жаби і з’єднайте їх між собою. Якщо стоп сигнали загорілися, значить її необхідно замінити.

Жаба кріпиться гайкою на штоку і контргайкою. Зніміть фіксуючу пластмасову гайку, зніміть контргайку і вийміть жабу з кронштейна.

При установці жаби добийтеся такого положення, щоб стопари спалахували при натисканні на педаль гальма на 1,5-2 см. Обов’язково встановлюйте захисну пластмасову гайку штока. Це охоронить шток від виходу з ладу.

Можливі несправності: ознаки і причини

Якщо не горять стопи, причина може бути в наступному:

 • погані контакти;
 • пошкодження проводки, розташованої в гофре між дверима і кузовом;
 • перегорілі освітлювальні елементи.

Буває ситуація, коли гальмівні ліхтарі горять постійно, якщо включені габаритні вогні. При цьому передні фари можуть і не горіти. Якщо вони вимкнені, додаткові освітлювальні прилади працюють в штатному режимі.

 • закоротити контакти габаритних вогнів і стопів;
 • відсутня маса на габаритах;
 • несправна двоконтактний лампа;
 • ланцюг замкнувся, а розмикання не відбулося.

Якщо габарити і стоп-сигнали горять, а запалення вимкнене, то необхідно перевірити, чи немає замикання плафонів на корпус. Причина може бути в неякісному контакті мінусового проводу з масою.

Де знаходиться датчик заднього ходу ВАЗ 2110?

Розташовується цей датчик з лівого боку внизу коробки передач. У його пошуку ви не помилитеся, адже це єдиний елемент в КПП з підведеними проводами.

Заміна жаби заднього ходу ВАЗ 2110

Знизу лізти не хотілося тому спробувала його знайти зверху що виявилося ні так вже й легко. Зняв акумулятор і повітряний фільтр щоб підлізти до нього.

Знайшов в гаражі каністру із залишками трансмісіонкі яка у мене залита, щоб після заміни датчика було що долити

Але всі спроби відкрутити датчик не увеньчалісь успіхом = ((вирішив підключити новий датчик до проводку і перевірити на всяк випадок в ньому справа і як з’ясувалося що в ньому) Психанув вирішив підключити проводку до старого датчику який нехотел откручіватся і О ЧУДО все працює як ні вчем небувало))) Мда

Вирішив заховати тумблери які були зроблені як зазвичай тимчасово на швидку руку і в підсумку провисіли між приборки і замком запалювання на проводах, ні багато не мало 2 місяці) виглядало це жахливо і всім находяшаяся в машині було дуже цікаво що це? навіщо? а не замкне? згоріти НЕ боишся? і т.д. і т.п. Вирішив переробити все по феншую і врізав тумблера над кнопками передніх і задніх туманок. На жаль забув сфотать як було до цього але напевно і на краще) навіщо людей лякати? Ну в загальному вийшло як то так

Для тих хто може переживає скажу відразу що що все спочатку навіть на швидку руку було живиться через додаткові запобіжники, проводи хороші і все заізаліровано)

Ну ось власне і все) Всім хто прочитав спасибі! хоча наврятли цей бредт кому або цікавий)

Будь-який автомобіль, призначений для доріг громадського користування, має задню передачу. Вона дозволяє рухатися на машині заднім ходом. Щоб інші учасники дорожнього руху дізналися про ваші наміри, на задній оптиці повинні спрацьовувати відповідні сигнали. ліхтарі заднього ходу.

Датчик заднього ходу на ВАЗ 2110

Саме в цьому випадку в роботу включається датчик заднього ходу на ВАЗ 2110. Він передає інформацію, включається напруга на ліхтарі, тим самим навколишні вас водії бачать, що ви збираєтеся здавати назад. З метою безпеки наявність працездатного датчика заднього ходу неймовірно важливо.

Причина в датчику?

Дійсно, як визначити, що це саме він вийшов з ладу, а не перегорів запобіжник або лампочка? Все досить просто.

 • Вам доведеться витягти запобіжник, перевірити його на цілісність. Для автомобіля ВАЗ 2110 передбачається установка запобіжника під номером 19, номінальний струм якого становить 7,5А. Знаходиться він в монтажному блоці, а монтажний блок. під панеллю приладів.
 • Перевірте стан лампи. Якщо з нею теж все добре, тоді варіант залишається один. зламався датчик заднього ходу.

симптоматика несправностей

Зрозуміло, запідозрити про непрацюючий датчику заднього ходу дуже легко. при включенні задньої передачі ліхтарі не запалюються.

У такій ситуації існує всього три варіанти розвитку події:

 • Сама лампочка перегоріла, тому сам елемент може бути цілим.
 • Перестав працювати живить запобіжник. Не рідко він просто перегорає.
 • Чи не працює сам датчик. Трапляється це не так часто, але перевірити його стан доведеться.

Пристрій і принцип роботи.

Принцип роботи датчика досить простий: при включенні задньої передачі на ліхтар надходить напруга, від чого він загоряється. Відбувається це завдяки спеціальному кульці вимикача, який при включеній передачі заднього ходу виходить з штока і замикає контакти. У момент вимкнення «задній» контакти під дією поворотної пружини розмикаються, і все повертається у вихідне положення.

Нерідко доводиться чути (або навіть бачити на дорозі), що не працює сигнал, що не запалюється світло при реверсному пересуванні. Така несправність за великим рахунком не позначиться на ході автомобіля по дорожньому полотну, проте цілком може викликати дискомфорт у водінні або навіть створити аварійну ситуацію на дорозі. Причиною подібного невідповідності нормального стану авто може виступати ряд варіантів, з’ясувати єдино вірний з яких випливає на оглядовій ямі або естакаді. Найбільш поширеними з них по праву прийнято вважати такі.

Де він знаходиться і як його перевірити

Щоб приступити до заміни датчика заднього ходу на автомобілі ВАЗ 2110, спершу слід визначити його місцезнаходження.

Розташування пристрою

А й справді, де він знаходиться? Складного в пошуках цього елемента нічого немає.

 • Вам буде потрібно естакада або яма. Так чи інакше, ви повинні опинитися під автомобілем.
 • Тепер дивіться в бік задніх коліс машини і підніміть очі до коробки передач. Зліва від неї знаходиться ваш шуканий датчик.
 • Чи можна його переплутати з іншими пристроями? Навряд чи. Тільки для цього елемента передбачається підводка проводів від коробки передач. Тому інших схожих пристроїв поруч ви точно не знайдете.

Починаємо перевірку. Адже нам потрібно переконатися, що датчик вийшов з ладу, і що його заміна дійсно дасть результат.

Для перевірки виконайте наступні маніпуляції:

 • Вимкніть клему від вимірювача;
 • Підключіть до роз’ємів мультимера і включіть його в режим вимірювання опорів;
 • Увімкніть коробку передач в режим задньої швидкості;
 • Заведіть мотор;
 • Подивіться, що видає прилад;
 • Якщо на пристрої показано опір, рівний 0 Ом, плюс звучить пищалка, тоді все добре, датчик справний;
 • Погано, якщо на вимірнику показана нескінченність. Це свідчить про те, що датчик відслужив своє і потребує термінової заміни.

Перегоріла лампочка.

Вирішення питання: заміна лампочки нової. Для цього вам доведеться демонтувати оббивку, розташовану позаду ліхтаря, потім відключивши зовнішні світлові прилади, відкрити багажник і від’єднати джгут проводів. Після чого слід вийняти панель, стиснувши бічні фіксатори, викрутити лампу, натиснувши на неї. Потім поставте нову лампочку і повернути все в вихідні місця.

де знаходиться вимикач, жаба і повторювач

Стоп-сигнал призначений попереджати водіїв, які їдуть позаду про гальмування. Він повинен включатися, як тільки буде натиснута педаль гальма. Якщо стоп несправний, це може стати причиною ДТП. У статті розглядається стоп-сигнал, принцип роботи, типові несправності, способи їх усунення, дається інструкція по заміні своїми руками.

Заміна жаби педалі гальма ВАЗ 2110

Щоб убезпечити себе та інших учасників руху, необхідно стежити за справністю стоп-сигналів.

Якщо виявилися якісь несправності, їх терміново потрібно усунути. Виконати багато операцій можна своїми руками. Таким чином, можна заощадити час і гроші на відвідування станції техобслуговування. Але якщо немає досвіду електротехнічних робіт, краще довіритися майстру.

Заміна повторювача стопів своїми руками

Якщо ремонт повторювача недоцільний, його слід замінити.

Процес заміни являє собою виконання наступних кроків:

 • За допомогою ключа відкручуємо кріплення задньої частини стопа і знімаємо її.
 • Потім приєднуємо позитивне проведення освітлювального приладу до клеми, де знаходиться жаба стоп-сигналу. Для цього необхідно завести провід в багажне відділення, відвернути з правого боку обшивку, і підключити до потрібної клеми. Як мінуса може виступати болт в багажному відділенні.
 • На проводку слід одягнути термоусадку. Щоб дроту не бовталися, їх потрібно закріпити ізоляційною стрічкою.
 • Завершальним кроком буде перевірка приладу на працездатність.

як безпосередньо від жаби провести стоп сигнали в автомобілі.

у мене був такий випадок, жаба в порядку, лампочки, харчування, все в порядку, а стопари не горять (був перебитий провід по косі після аварії), протягнули дріт від жаби безпосередньо, все запрацювало, тільки проводити потрібно правильно

Принцип роботи стоп-сигналу

Стоп-сигнали розташовані ззаду автомобіля. Ліхтарі червоного кольору. Вони автоматично спалахують, якщо водій гальмує. Коли водій прибирає ногу з педалі гальма, вони так само автоматично відключаються. Наявність стопів обов’язково для транспортних засобів.

Ліхтарі повинні бути розташовані симетрично і горіти яскравіше габаритних вогнів. Встановлюються стоп-сигнали з боків, на заднє скло, в центрі вище косильною волосіні бічних стопів.

Основні і додаткові гальмівні ліхтарі можуть являти собою одиночну лампу, неонову трубку або набір світлодіодних лампочок. Автолюбителя додатково обладнають машину повторителем стоп-сигналу. Задній стоп-сигнал може ще виконувати функцію противотуманки. Можна встановити стоп-сигнал формула 1 (автор відео. Михайло Єрмолаєв).

Найпростіший стоп-сигнал включає в себе переривник (вимикач) і ліхтар. Вимикач стоп-сигналу часто називають ще жабою. У пластиковому корпусі переривника розташовані дві клеми, шток і пружина. Встановлюється даний пристрій на педаль гальма.

Коли водій натискає на педаль шток входить в корпус переривника, контакт замикається і загоряється лампочка. Як тільки водій прибирає ногу з педалі гальма, пружина виштовхує шток, контакти розмикаються і лампочка гасне.

Світлодіодні стопи складаються з мікросхеми і датчика, який в цьому випадку є жабою, він посилає сигнал, коли водій натискає на гальмо. Як і в разі одиночної лампи, жаба встановлена ​​під педаллю гальма.

Будь-яка педаль має вільний хід. Тому хоча водій натискає на педаль, машина гальмує не відразу. Гальмівний ліхтар спалахує, як тільки натискається педаль гальма. Водії транспортних засобів, що рухаються ззаду, дізнаються про гальмування раніше, ніж машина починає гальмувати. Таким чином, у них є час для підготовки до гальмування.

Можливі несправності: ознаки і причини

Якщо не горять стопи, причина може бути в наступному:

 • погані контакти;
 • пошкодження проводки, розташованої в гофре між дверима і кузовом;
 • перегорілі освітлювальні елементи.

Буває ситуація, коли гальмівні ліхтарі горять постійно, якщо включені габаритні вогні. При цьому передні фари можуть і не горіти. Якщо вони вимкнені, додаткові освітлювальні прилади працюють в штатному режимі.

 • закоротити контакти габаритних вогнів і стопів;
 • відсутня маса на габаритах;
 • несправна двоконтактний лампа;
 • ланцюг замкнувся, а розмикання не відбулося.

Якщо габарити і стоп-сигнали горять, а запалення вимкнене, то необхідно перевірити, чи немає замикання плафонів на корпус. Причина може бути в неякісному контакті мінусового проводу з масою.

як безпосередньо від жаби провести стоп сигнали в автомобілі.

на самій жабі два проводка, один з них плюс постійний а на другий надходить плюс коли жаба змикає ланцюг, тобто коли натискаємо на педаль гальма, що б перевірити плюс є або його немає можна звичайною лампочкою або тестером))))) якщо немає на обох проводах плюса тоді можна кинути з блоку запобіжників інший плюс ось і вся дилема)))) тільки треба переконається що другий провід йде на стоп сигнали

у мене був такий випадок, жаба в порядку, лампочки, харчування, все в порядку, а стопари не горять (був перебитий провід по косі після аварії), протягнули дріт від жаби безпосередньо, все запрацювало, тільки проводити потрібно правильно

Поширені неполадки зі стоп-вогнями

 • перегоріли запобіжник;
 • несправний датчик;
 • перетертий або перебитий провід живлення.

Найпоширеніша причина. це перегоріли запобіжник, який відповідає за захист ланцюга сигнальних ламп. Розташований цей запобіжник на блоці, вбудованому зліва від рульової колонки. Витримує цей конденсатор струм в 7,5 ампер, про що і свідчить напис на ньому. Розташований він в нижньому ряду четвертим від правого краю.

Якщо після заміни цього елемента ланцюга проблема не була усунена, слід розглянути інші ймовірні причини поломки.

Наступним пунктом пошуку несправності буде перевірка датчика стоп-сигналу. Для цього необхідно перевірити, чи надходить напруга на датчик і виходить чи з нього. При цьому потрібно використовувати контрольну лампу. Якщо лампа не світиться після під’єднання перед датчиком, то проблема, можливо, в проводах, що йдуть до датчика. Якщо до датчика лампа спрацьовує, а після вже немає, то проблема полягає саме в цій деталі. Також можна просто від’єднати вхід і вихід датчика і замкнути «безпосередньо» за допомогою мідного дроту, якщо після цих маніпуляцій лампочки в стоп-сигналах загоряться, значить, причина саме в датчику. Датчик не підлягає ремонту, і єдиний вихід. це заміна цієї деталі нової.

Не горят стоп сигналы. проблема в лягушке

Також причиною можуть бути пошкоджені дроти, особливо це буде помітно при перегорання тільки що заміненого запобіжником. значить, провід перетерся, і є контакт на масу. При перегорання запобіжника без натискання на педаль гальма. пошкоджено провід до датчика, а при перегорання після натискання. пошкоджений провід після датчика. При відсутності напруги, можливо, провід просто перебитий і не замикає на масу. При пошуку несправності слід особливу увагу звернути на місця згинів і можливі ділянки ушкодження проводів.

Наступна причина неполадок. це перегорілі світлодіоди в ліхтарі стопового світла, бували випадки, коли перегорали відразу обидві. Для заміни лампочок необхідно зняти плату ліхтаря, здаючи її з боків і трохи потягнувши на себе. Далі слід візуально оглянути лампочки, можливо, візуальний огляд вже відповість на питання про причини непрацюючого стопового сигналу. Після цього слід замінити старі лампи новими.

Щоб убезпечити себе та інших учасників руху, необхідно стежити за справністю стоп-сигналів.

Якщо виявилися якісь несправності, їх терміново потрібно усунути. Виконати багато операцій можна своїми руками. Таким чином, можна заощадити час і гроші на відвідування станції техобслуговування. Але якщо немає досвіду електротехнічних робіт, краще довіритися майстру.

З чого почати перевірку

Ланцюги харчування ламп стоп-сигналу захищає запобіжник F17 на 7,5 Ампера, але крім них на ньому запитані лампи освітлення салону, підсвічування замка запалювання, годинник або комп’ютер. У тому випадку, коли все це не працює, слід перевірити цей захисний прилад. Якщо запобіжник перегорів, перед установкою нового спробуйте встановити причину його виходу з ладу. Якщо в ланцюзі є коротке замикання, то перегорання відбуватиметься нескінченно, поки не буде, знайдена і усунена причина короткого замикання.

Далі слід перевірити справність вимикача стоп-сигналу, який встановлюється на кронштейні педалі гальма. На одному з двох відповідних проводів повинно бути наявність бортового напруги. Його можна перевірити роботу приладу контрольної лампою. Якщо харчування надходить, перевірте роботу вимикача. Для цього від’єднайте дроти від нього і замкніть їх між собою відрізком проводу, після чого можна подивитися горять лампи чи ні. Поява світла підтвердить відмову вимикача, його відсутність пропонує продовжити пошук.

Не горят стоп сигналы. Как найти неисправность.

Заміна жаби педалі гальма ВАЗ 2110

Єкатеринбург, Москва, СПБ, Подольск, Воронеж, Іркутськ, Краснодар, Новосибірськ

Включаємо стоп-сигнали примусово

Реле K1 успішно замінюється майданчиком з перемичками. На рис. 1 якраз показана її схема. Якщо ж подібного майданчика немає, можна тимчасово замкнути контакти 4-5. А спочатку перевірте все, про що говорилося вище.

Нехай спостерігач стежить за тим, що відбувається з лампами. В один дотик натисніть педаль і відпустіть її. Якщо лампи не включилися, перевірте справність запобіжника. Він перегорів. значить, шукайте коротке замикання.

Переваги стоп-вогнів ВАЗ-2110

На відміну від старих моделей ВАЗ, де датчик, що включає «стопаки», замикався від тиску, рідини або газу, безпосередньо при спрацьовуванні колодок, на моделі 2110 датчик стоїть на педалі гальма, і таким чином вогні спалахують при найменшому натисканні на педаль ще до початку гальмування, трохи завчасно попереджаючи учасників дорожнього руху.

Фотогалерея

Якщо на автомобілі встановлений повторювач з лампами розжарювання, то при підключенні приладу зі світлодіодами за наведеною схемою, буде неправильно працювати контроль ламп через різної навантаження. В цьому випадку слід завести плюсової провід до блоку контролю лампочок і приєднати його до клеми 54н.

Як стоп-сигналу на заднє скло у верхній частині по всій довжині можна приклеїти стрічку зі світлодіодами. Її потрібно підключити до штатного пристрою, і вона буде працювати аналогічно. Важливо дотримати полярність. Щоб стрічка не впадала в очі, її можна пофарбувати в чорний колір. Приклеюємо стрічку за допомогою двостороннього скотча. Робимо перевірку на працездатність.

Перевірка запобіжників

На більшій частині авто встановлюється одна вставка плавка для ланцюжка гальм і клаксона. Завдяки цій особливості, перевірка цілісності запобіжника не займає багато часу. досить натиснути на кнопку сигналу в центрі рульового колеса. Якщо звук виходить, то запобіжник цілий, і причину, чому не горять стоп-сигнали, шукайте в іншому місці. Але навіть при наявності звуку огляньте блок запобіжників і контактні групи на факт окислення. Якщо така проблема має місце, зачищайте і змащуйте з’єднання за допомогою спеціальних складів. Останні покривають метал спеціальною плівкою і захищають від появи іржі, окислювальних процесів і нагару.

Як визначити проблему і усунути її?

Поширена причина несправностей, пов’язаних з електропроводкою. недостатній догляд за автомобілем, небажання або нездатність власника діагностувати і усувати поломку. Але при наявності певних знань виявити, чому не працюють стоп-сигнали, нескладно. Причини наступні:

 • Окислення контактної групи в роз’ємі лампи, що сигналізує про натисканні на гальмо.
 • Окислення вставки плавкої в блоці запобіжників, відповідальної за стоп-вогні, або її перегорання.
 • Несправність (залипання) концевика ( «жаби»). сигналу натискання на гальмо.
 • Перегорання лампочок в одній або обох секцій стоп-сигналів.
 • Пошкодження електричної проводки.

Якщо розглядати найбільш часті причини, чому не горять стоп-сигнали, осібно стоїть перегорання вставки плавкої, лампочки або окислювальний процес на контактній групі. Ось чому ремонтні роботи варто починати саме з діагностики цих неполадок.

Як самому поміняти лампочку стоп сигналу. читайте тут.

Блок запобіжників розташований в салоні автомобіля, перед сидінням водія, під панеллю приладів (трохи лівіше рульової колонки). Чіткої схеми розташування вставок плавких, яка б підходила для всіх автомобілів, немає. У кожного виробника індивідуальні особливості розміщення, що належного бути враховано при ремонті. Щоб уникнути помилок загляньте в технічне керівництво до автомобіля, де прописано призначення кожного з запобіжників. Там же ви знайдете, яка вставка плавка відповідає за гальмові вогні.

вступ

Датчик педалі гальма на автомобілях LADA бере участь не тільки в посилці сигналу про гальмування на степових вогні автомобіля, але і для регулювання паливо-повітряної суміші.

Як відомо норми токсичності викидів від автомобілів з кожним роком стають дедалі жорсткішими і виробники змушені дотримуватися цих критеріїв, щоб виводити свої продукти на ринок.

Датчик педалі гальма (ДПТ) бере участь у формуванні паливної суміші тільки на автомобілях LADA обладнаних системою Е-ГАЗ. Якщо в автомобілі привід педалі акселератора здійснюється за допомогою троса, то датчик відповідає тільки за включення стоп-сигналів при натисканні на педаль газу.

При несправності або неправильному регулюванні даного датчика автомобіль буде працювати в аварійному режимі, про що буде сигналізувати лампа «перевірте двигун»

У даній статті мова піде про несправності датчика гальма на автомобілях LADA Granta, а так само його заміні та регулюванню.

Чому не горять стоп сигнали?

Проблеми з електричною частиною авто небезпечні і часто несуть негативні наслідки для власника. Відмова в роботі габаритів, «поворотников» або сигнальних вогнів руху заднім ходом. поломки, які можуть стати причиною як невеликих, так і великих ДТП. Ось чому вони повинні виявлятися і усуватися без зволікань. Нижче розглянемо одну з найбільш поширених несправностей. не горять стоп-сигнали транспортного засобу. Дивіться нижче відео «Не горять стоп сигнали. Як знайти несправність »

принцип пошуку

Для пошуку несправності в якій би то не було системи бортової мережі автомобіля слід застосовувати метод послідовного виключення елементів. Суть в тому, щоб послідовно перевіряти електроприлади і ділянки ланцюга, виключаючи елементи з переліку причин, які могли спровокувати поломку. Для цього необхідно чітко розуміти будову та принцип роботи системи. При пошуку несправності рухатися необхідно від вузлів, перевірка яких вимагає найменше зусиль, до найскладніших в діагностиці елементам.

Електрична схема

Відразу робимо Accent на те, що терморегулятори роз’ємів і кольорове маркування проводів можуть відрізнятися не тільки у різних моделей одного автовиробника, але і у однієї моделі різних років випуску. Перед початком пошуку причини поломки вам необхідно знайти електричну схему конкретно для вашої моделі автомобіля.

Розглядати принцип роботи стоп-сигналів і алгоритм пошуку несправності будемо на прикладі схеми ВАЗ 2101-2102. На фото представлена ​​загальна схема освітлення і світлової сигналізації автомобіля. Нам необхідно виділити компоненти, що беруть участь в роботі стоп-сигналів.

 • 6. монтажний блок запобіжників;
 • 13. кінцевик включення стоп-сигналів. Являє собою нефіксіруемие кнопку (повертається у вихідне положення після зняття зусилля). Розташовується безпосередньо у педалі гальма. Коли педаль гальма відпущена. контакти концевика розімкнуті, струм через нього не проходить. Відповідно, при натисканні контакти замикаються, забезпечуючи протікання через лампи;
 • 19. лампи, що загоряються при натисканні на педаль гальма.

Схеми монтажного блоку ми не маємо, але попередньо знаємо, що гальмівні вогні працюють тільки при включеному запалюванні. Від монтажного блоку до концевику стоп-сигналів йде провід, на якому після включення запалення постійний Як тільки контакти концевика замикаються, йде до лампочок стоп-сигналів, які з’єднані паралельно. «Маса» у задніх ліхтарів загальна і являє собою провід, прикручений до кузова автомобіля.

У представленій нами схемою елементи зображені максимально наближене до того, як вони виглядають в реальності. Не варто лякатися, якщо до свого авто ви знайдете тільки принципову схему з умовними зображеннями елементів. Принципова схема зовнішнього освітлення для ВАЗ 2114, 2115:

 • 3. монтажний блок;
 • 8. лампи габаритного світла і стоп-сигналів;
 • 11. кінцевик гальмівних вогнів;
 • К4. реле контролю справності ламп стоп-сигналу і габаритних вогнів.

Перевірка, розташування, заміна вакуумного підсилювача гальм ВАЗ 2110

Вакуумний підсилювач гальм (ВУТ). це пристрій, що відповідає за спрощення ходу педалі гальма. Агрегат створює додатково зусилля, завдяки чому педаль легко піддається натискання. Дістатися до пристрою досить просто, тому заміна може бути виконана своїми руками. Для роботи знадобиться стандартний набір інструментів: ключі і викрутки.

Призначення і розташування ВУТ

 • поворотна пружина.
 • корпус.
 • Штовхач гальмівної педалі.
 • Робочий клапан і діафрагма.
 • шток циліндра.

Розташований вакуумний підсилювач під капотом. він утворює цілісний вузол разом з головним гальмівним циліндром. Пристрій додає зусилля при поштовху шток циліндра, в результаті чого в системі з’являється компресія.

Перевірка стану підсилювача

Зрозуміти, що ВУТ вийшов з ладу, зможе навіть недосвідчений автомобіліст, так як для натискання на педаль потрібно набагато більше зусиль. Заміна ВУТ ВАЗ 2110 потрібно в тому випадку, якщо при натисканні педалі чутно шипіння, а педаль стає занадто тугий. Перевіряти пристрій слід на заглушеному моторі: автомобілісту слід кілька разів натиснути на педаль, а потім потримати її в вичавленому положенні. Далі необхідно завести мотор, і якщо педаль гальма опуститься до днища машину без сильного опору, то агрегат працює справно.

Якщо ж педаль протискуєте насилу, то в вузлі присутній дефект. Щоб зайвий раз не проводити розбір системи, рекомендується перевірити зворотний клапан підсилювача і вакуумний шланг. це елементи повинні бути герметичні і не пошкоджені. Найчастіше зустрічаються такі дефекти:

 • пошкодження пружини.
 • обрив шланга.
 • Розрив або тріщина діафрагми.

Як виконати заміну?

Заміна проводиться за допомогою набору ключів і викруток. Вакуумний підсилювач гальм розташований під капотом, тому роботу можна проводити в гаражі або на повітрі. Проходить заміна наступним чином:

  Спочатку потрібно розібрати стінку моторного відділення ВАЗ 2110, потім зняти жабо. Цей елемент кріпиться за допомогою ущільнювача і оббивки;

Важливо! У демонтажі вакуумного підсилювача гальм найнеприємнішим моментом є відкручування чотирьох гайок в салоні. Щоб дістатися до них доведеться видалити кілька елементів торпедо.