Де знаходиться блок запобіжників Ford Focus 2

Блок запобіжників і реле Ford Focus 2

Сучасні автомобілі рідко демонструють проблеми з електричною частиною. Але будь-які непрофесійні спроби підключити нове обладнання або неакуратні роботи з проводкою можуть привести до сумних наслідків. Розуміючи це, виробники встановлюють окремі запобіжники на кожну електричну ланцюг автомобіля. Це зручно, так як при перевищенні допустимої сили струму запобіжний елемент просто згорає і не допускає серйозних проблем у вигляді загоряння проводки.

В автомобілі Ford Focus 2 встановлений якісний блок запобіжників. Вся система електричних контактів виконана надійно і по-німецьки просто. Якщо виникла необхідність ремонту або заміни деталей, зробити це можна і своїми руками. Але важливо розуміти, за що відповідає кожен контакт. Ми не приводитиме повну схему запобіжників в Ford Focus 2, так як вона вказана в інструкції про експлуатацію, але наведемо деякі важливі відомості по роботі з обладнанням.

Навіщо власнику авто шукати блок запобіжників?

Якщо ви вирішили знайти дані блоки, велика ймовірність того, що в автомобілі вийшли з ладу певні електричні деталі. Водій може також шукати цей блок, щоб перевірити наявність і справність запобіжника певної системи. Взагалі, потрібно знати, де цей пристрій знаходиться, щоб в аварійній ситуації швидко зреагувати і замінити що вийшов з ладу елемент. У блоках розташовані не тільки запобіжники, але і реле всіх електричних систем.

расположение блоков предохранителей и реле на форд фокус 2 2007г

Основні приводи для пошуку обладнання наступні:

 • відмовили деякі деталі електричної системи, не працюють двірники, світло в салоні або інші елементи;
 • є підозри на те, що контакт в одному з ланцюжків окислився, потрібно перевірити даний модуль;
 • можливо, в пристрій потрапила вода, що може стати причиною «глюків» електричної системи автомобіля;
 • по черзі почали відмовляти певні системи, підключені до електричного живлення авто;
 • чути запах гару в салоні. потрібно терміново перевірити справність всіх пристроїв в блоці.

Часто можна легко розпізнати несправність саме запобіжників, коли відмовляють кілька систем одночасно. Наприклад, на одному запобіжнику підключені елементи салонного світла в авто і система енергозбереження. При підключенні нового електричного обладнання часто доведеться виконати установку нових запобіжників в вільні гнізда, щоб забезпечити безпечну роботу пристроїв. Неполадки і короткі замикання трапляються саме після декількох невдалих спроб підключення електроустаткування.

Порядок заміни запобіжників в Focus 2

Тепер ви знаєте, де знаходяться запобіжники на Ford Focus 2 і можете своїми руками усунути базові несправності електропроводки автомобіля. Але для цього потрібно розуміти порядок дій. Він простий, але важливо виконати всі завдання правильно.

Для правильного ремонту електрики враховуйте такий порядок дій:

 • Заглушіть автомобіль і перевірте, щоб ключ запалення не був вставлений в замок. Вимкніть всі електричні прилади. Найкраще зняти клеми з акумулятора на час виконання робіт.
 • Доберіться до блоку запобіжників в салоні або в підкапотному просторі, акуратно вивчіть особливості його установки і можливості відкрити кришку.
 • Для блоку під капотом за допомогою плоскої викрутки акуратно подденьте верхню кришку і зніміть її. Для салонного блоку просто рукою відкиньте кришку, отщелкнув засувку.
 • Прочитайте в інструкції, який саме запобіжник відповідає за потрібний вам елемент електричної проводки. Знайдіть його за номером або місцем розташування.
 • За допомогою пластикових щипців спеціального типу захопіть запобіжник і акуратно тягніть його на себе з похитується рухами.
 • Огляньте пристрій, переконайтеся в тому, що воно згоріло. Встановіть на місце старого вийшов з ладу запобіжника новий, який буде виконувати поставлені завдання.
 • Зберіть блок назад, закрийте кришку, переконайтеся в тому, що всі засувки введені в зачепи. Перевірте роботу пристроїв з новим запобіжником.

Не варто міняти ніякі реле та інші деталі електричної системи при запущеному двигуні або включеному запалюванні. Це може привести до того, що в момент установки нового елемента в блок відбудеться подача надмірно високої напруги, проводка оплавітся або навіть загориться.

Блок запобіжників в салоні Ford Focus 2 (рестайлінг):

№- ампер Опис запобіжника100. 10. Електронні модулі (живлення від замка запалювання) 101. 20. Блок управління приводом вентиляційного люка, сидіння водія з електро приводом, блок управління приводом даху (тільки для а / м зі знімним дахом) 102. 10. Регулятор пічки, рульова колонка, фільтр твердих продуктів згоряння дизельного палива, приймач системи дистанційного управленія103. 10. Харчування органів управління зовнішнім освітленням від акумуляторної батареі104. 10. Система економії електроенергії, плафони внутрішнього освещенія105. 25. Обігрівач заднього стекла106. 20. Система управління без ключа107. 10. батарейне харчування комбінації приладів, бортова діагностіка108. 7,5. Додаткові функції комбінації приладів (аудіосистема і система навігації) 109. 20. Прикуриватель, додаткова електрична розетка сзаді110. 10. харчування перемикача системи зовнішнього освітлення в денний час від генератора111. 15. Паливний насос (тільки варіанти з бензиновим двигуном) 112. 15. Модулі а удіосістеми (живлення від акумуляторної батареї) 113. 10. Лампи зовнішнього освітлення в денний час (підфарники) 114. 10. Харчування комбінації приладів від генератора, іммобілайзер двігателя115. 7,5. Харчування органів управління зовнішнім освітленням від генератора116. 20. Протитуманні фари / фонарі117. 7,5. Ліхтар освітлення номерного знака118. 20. Модуль електрообладнання двері (лівої задньої) 119. 15. Додаткове гніздо живлення в багажному отделеніі119. 25. Додаткове гніздо живлення в багажному відділенні (автомобілі з модулем буксирування причепа) 120. 20. модуль електрообладнання двері (правої задньої) 121. 20. Електрообігрівання передніх сіденій122. 10. модуль подушки безопасності123- 7,5. Електрообігрівання зовнішніх дзеркал заднього віда124. 7,5. Задні і передні габаритні вогні, стоп-сигнали (ліва сторона) 125. 7,5. Задні і передні габаритні вогні, стоп-сигнали (права сторона) 126. 20. Система управління без ключа127. 25. Електричні стеклопод’емнікі128. Не іспользуется129. 20. Очисник вітрового стекла130. Не іспользуется131. 15. Очисник заднього стекла132. 15. Стоп-сігнали133. 25. Реле центральної системи блокування, модуль двері пассажіра134. 20. Система централізованого блокування замків, модуль електрообладнання двері водітеля135. 20. підсвічування при русі в світле время136. 15. Насос склоомивача, що підігріваються жиклери стеклоомивателя137. 10. Динамік включення аварійного батарейного пітанія138. 10. Блок управління силовим агрегатом, педаль акселератора, автоматична трансміссія139. 10. Дальнє світло фар, права сторона140. 10. Дальнє світло фар, ліва сторона141. 10. Ліхтар заднього ходу, дзеркала заднього виду з електропріводом142. 15. Ближнє світло фар (права сторона) 143. 15. Ближнє світло фар (ліва сторона)

Де знаходиться блок з запобіжниками в Фокусі?

Focus другої генерації можна умовно поділити на два варіанти автомобілів. до рестайлінгу до 2007 року випуску, а також авто після рестайлінгу з 2007 по 2011 рік. Але на електричні схеми зміна іміджу не вплинуло. У автомобіля залишилося два блоки, кожен з яких зберіг своє цілком зручне розміщення. Розташування блоку запобіжників в Ford Focus 2 досить зрозуміле:

 • Салонний модуль знаходиться в ногах у пасажира. Під ящиком рукавички можна побачити його, якщо трохи нахилитися. Для виймання згорілих запобіжників тут потрібні спеціальні щипці, руками виконати процедуру буде дуже складно.
 • Другий блок знаходиться під капотом. Шукати його потрібно в лівій частині, недалеко від АКБ автомобіля. Блок представлений у вигляді чорної пластикової коробки зі схемою зверху, знайти його нескладно. Також на оригінальній кришці часто можна подивитися розташування запобіжників і дізнатися, за що вони відповідають.

На кришці подкапотного блоку намальований запобіжник, знайти його нескладно. Під кришкою є кріплення для пластикового пінцета і запасних запобіжників, але в старих машинах самих пінцетів і «запасок» часто немає.

Типи запобіжників і їх позначення

На блоках в салоні нумерація починається зі значення F37, а до рестайлінгу починалася з номера 100. У моторному відсіку нумерація починається з F1, а також тут встановлено 14 найважливіших реле електричного обладнання. від R1 до R14. Щоб не переплутати особливості будови електричної системи, найкраще подивитися інформацію в інструкції по експлуатації для вашого автомобіля. Можна завантажити у вільному доступі інструкцію, вказавши VIN-код.

При установці нових запобіжників забезпечте повне відключення електричного живлення. При установці нових реле стоїть і зовсім зняти клему з акумулятора. Інакше може статися замикання при неправильному підключенні. Вибирайте саме такі запобіжники за кольором, які встановлені з заводу. Колір означає граничну силу струму, яку можуть витримувати конкретні варіанти обладнання. Якщо цей параметр змінити, то сама суть оберігають пристроїв втрачається.

Блок запобіжник під капотом Ford Focus 2 (рестайлінг)

№- ампер Опис запобіжника1. 40. Електровентилятор охолодження двігателя2. 80. Рульове управління з усілітелем3. 60. Внутрішній блок запобіжників 14. 60. Внутрішній блок запобіжників 25. 80. Допоміжний отопітель6. 60. Свічки підігріву (тільки для автомобілів з дизельними двигунами) 7. 30. антиблокувальна система, насос системи динамічної стабілізаціі8. 20. антиблокувальна система, клапани системи динамічної стабілізаціі9. 20. Модуль управління силовим агрегатом (PCM) 10. 30. Вентилятор системи клімат-контроля11. 20. Вимикач запалювання (стартера і приладів) 12. 40. реле зажіганія13. 20. Електрична обмотка стартера14. 40. Обігрів лобового скла, права сторона15. 30. реле вентилятора охолодження (Sigma. тільки варіанти без A / C) 16. 40. Обігрів вітрового скла, ліва сторона17. 30. Складається криша18. 30. Инвертирующий підсилювач мощності19. 10. Модуль ABS20. 15. Звуковий сігнал21. 20. Допоміжний отопітель22. 10. Модуль підсилювача рульового у правленія23. 30. Омивачі фар24. 15. Допоміжний обігрівач (тільки для автомобілів з дизельними двигунами) 25. 10. Реле зажіганія26. 15. Автоматична коробка передач27. 10. Муфта компресора системи кондіціонірованія28. 10. Управління свічкою розжарювання (тільки для автомобілів з дизельними двигунами) 29. 10. Система роздільного клімат-контроля30. 3. PCM, автоматична коробка передач31. 10. Інтелектуальна зарядка акумуляторної батареі32. 10. автоматична коробка передач33. 10. підігріваються кисневі датчики (тільки для автомобілів з бензиновими двигунами) 33. 10. пропускний клапан проміжного охолодження повітря (тільки для автомобілів з дизельними двигунами) 34. 10. Форсунки, котушки зажіганія35. 10. PCM, клапани, електромагнітні клапани36. 10. PCM

Підкапотний модуль запобіжників

Перший блок запобіжників FORD FOCUS 2 знаходиться біля водійського крила під капотом, близько АКБ. Для перевірки або заміни ПП необхідно зняти кришку і скористатися пінцетом, закріпленим з її зворотного боку. Реле й великі запобіжники дістаються руками.

З внутрішньої сторони є схема розташування ПП. Вона з часом вигоряє, в такому випадку можна роздрукувати нову та закріпити її на кришці.

Розшифровка подкапотного модуля плавких запобіжників автомобіля Ford Focus 2

№Номінал, АЗащіщаемий прилад або ланцюг
1 40 Електродвигун вентилятора ОЖ
2 80 Електропідсилювач рульового механізму
3 60 Салонний модуль ПП
4 60 Салонний модуль ПП
5 80 Клімат-контроль, кондиціонер
6 60 запасний роз’єм
7 30 Електронасос блоку ABS
8 20 Гідроблок системи ABS
9 20 Main Relay, обмотка
10 30 Електродвигун вентилятора пічки
11 20 Переривник електроживлення ДВС
12 40 Силовий роз’єм запуску ДВС
13 20 запобіжник стартера
14 40 Правий підігрів лобового скла
15 25 Реле додаткового вентилятора радіатора
16 40 Лівий підігрів лобового скла
17 0 запасний роз’єм
18 0 запасний роз’єм
19 10 Система ABS, блок контролю
20 15 клаксон
21 25 Webasto, для авто з північної підготовкою
22 10 Електропідсилювач керма, Блок контролю
23 30 Насос форсунок очищувача головних фар
24 15 запасний роз’єм
25 15 Реле підігріву вітрового скла, силова обмотка
26 10 Запобіжник ЕБУ на авто з АКПП
27 10 Привід муфти кондиціонера
28 10 запасний роз’єм
29 10 Управління клімат контролером
30 3 Двигун, ЕБУ. АКПП, ЕБУ
31 15 Запобіжник контролера зарядки АКБ
32 10 Селектор положення лаштунки АКПП
33 15 Підігрів ламбда-зондів
34 15 Котушки, паливні електрофорсункі
35 15 Двигун, блок контролю та управління
36 10 ЕБУ

Де знаходиться монтажний блок Ford Focus 2

Автомобіль Ford Focus 2 випускався з 2004 до 2010 р Після 2007 був випущений рестайлінг має деякі відмінності в схемі запобіжників. Самі модулі розташовуються в однакових місцях, підкапотні блоки однакові, відмінності тільки у внутрішніх модулях і в відсутності ПП замку багажника у дорестайлінгової моделі.

Внутрішньосалоновим монтажний блок ПП

У Ford Focus 2 внутрішній модуль плавких запобіжників знаходиться з пасажирської сторони під відділенням для рукавичок (бардачок). В авто, випущених з 2004 по 2007 р (дорестайлінг), для перевірки та заміни ПП, необхідно потягнути за фіксатори і зняти верхню кришку. Там є фіксатор, повернувши який можна опустити весь модуль.

Терморегулятори ПП внутрішнього модуля в автомобілі Ford Focus другого покоління до 2007 р.

Захищається прилад або цепьНомінал, А№
Головний фара, Лампа далекого світло зліва 15 37
Головний фара, Лампа далекого світло праворуч 15 38
Доп. розетка, прикурювач 25 39
сервопривод люка 20 40
Передні праві двері, запобіжник електромодуля 20 41
Підігрів зовнішніх дзеркал 10 42
12В на електрообладнання від АКБ 10 43
Роз’єм OBD2, діагностика 10 44
Лампочки на габарити 10 45
12В на приладову панель від АКБ 10 46
Мотор омивача лобового скла. обігрів форсунок омивача 15 47
Лампочки ближнього світла. Денні ходові вогні 20 48
Перемикач освітлення 12В від АКБ 15 49
Привід двірників переднього скла 25 50
запобіжник бензонасоса 20 51
Дистанційний пульт елемент скла заднього огляду 25 52
Паркувальні вогні і габарити, зліва 7.5 53
Паркувальні вогні і габарити, праворуч 7.5 54
Запобіжник ЦЗ та електромодуля передньої лівої двері 20 55
Безключевого доступ 20 56
Привід дзеркал зовнішнього огляду, контроль напруги АКБ 10 57
12 В харчування автомагнітоли від АКБ 20 58
Електроживлення причепа 20 59
Лампочка ближнє світло, праворуч 20 60
Лампочка ближнє світло, зліва 20 61
Сервопривод крісла водія 20 62
Привід бічних стекол 25 63
вільний роз’єм 64
AirBag 10 65
12В освітлення салону 10 66
12В харчування іммобілайзера і панелі приладів 10 67
Панель приладів, доп. обладнання 7.5 68
лампочки противотуманок 20 69
12В від АКБ, харчування едектромодулей 10 70
Денні ходові вогні 10 71
вільний роз’єм 72
Підсвічування заднього номера 7.5 73
Лампочки стоп сигналів задніх 15 74
ЕБУ двигуна 15 75
вільний роз’єм 76
Харчування реле ЦЗ 25 77
Харчування на двірники 12В задній 15 78
12В доп. розетка багажника 15 79
Вимкнення внутрішнього освітлення, таймер 15 80
Права двері, електромодуля задній 15 81
Ліві двері, електромодуля задній 15 82
Підключення магнітоли Bose 10 83
Лампочки заднього ходу. 12В від АКБ 10 84
ЕБУ системи кондиціонування 10 85
Підігрів крісел, перед 20 86

Схема запобіжного блоку внутрішнього Ford Focus 2 після 2007 г. (рестайлінг)

Захищається прилад або релеНомінал, А№
12 В харчування електроприладів 15 100
Сервопривод люка, сервопривід водійського крісла 25 101
Мотор пічки. сажеуловітель для дизельних ДВС 10 102
12 В від АКБ, освітлення внутрішнє 10 103
Таймер салонного освітлювача 10 104
Підігрів скла задній 25 105
Безключевого доступ, KeyFree 20 106
OBD2 роз’єм, приладова панель 10 107
Автомагнітола та доп. прилади 7.5 108
Задня доп. розетка 25 109
Перемикач денних ходових вогнів на генератор 15 110
20 111
12В від АКБ паливного насоса
12 В від АКБ, автомагнітола 15 112
Лампочки габаритних вогнів 5 113
12 В від АКБ, іммобілайзер і приладова панель 5 114
Перемикання освітлення на генератор під час руху 7.5 115
лампочки противотуманок 15 116
Підсвічування заднього номерного знака 15 117
Задні двері, електромодуля лівий 20 118
Доп. розетка в багажнику 10 119
Доп. розетка харчування для причепа 30 119
Задні двері, електромодуля правий 25 120
Підігрів крісел передніх 25 121
AirBag 10 122
Підігрів дзеркал зовнішнього огляду 10 123
ліві габарити 10 124
праві габарити 10 125
система KeyFree 20 126
Мотор підйомника бічних стекол 30 127
запасний роз’єм 128
Двірники переднього скла 25 129
запасний роз’єм 130
задній двірник 20 131
задні стопи 10 132
Блокування дверей, електромодуля пасажирських дверей 20 133
Центральний замок, електромодуля водійських дверей 20 134
DRL 20 135
Моторчик склоомивача, обігрів форсунок омивача 15 136
зумер салону 15 137
Акселератор, ЕБУ АКПП 15 138
Лампочка дальнього світла 20 139
Лампочка дальнього світла 20 140
Привід дзеркал зовнішнього огляду 15 141
Права лампочка основного світла 20 142
Ліва лампочка основного світла 20 143

Запобіжники Ford Focus 2

Електроприлади та ланцюга харчування в автомобілі захищені від короткого замикання або високого навантаження плавким запобіжником (ПП). Пристрої споживають високий струм додатково захищені реле. Запобіжники і реле знаходяться в монтажних блоках під капотом і в салоні автомобіля.

Перевірка і заміна запобіжників

Перевірити працездатність запобіжника можна візуально або за допомогою приладу електровимірювання. Перегорілі ПП необхідно поміняти на нові, такого ж номіналу. Використання запобіжників номіналом нижче рекомендованого, приведе його до виходу з ладу. Застосування більш потужного ПП може стати причиною оплавлення або загоряння проводки, а також не захистить прилад від збільшеного навантаження.

Запобіжники і реле Ford Focus 2

Розглянуто автомобілі Ford Focus 2 дорестайлінг і Ford Focus 2 рестайлінг 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 року випуску. Хетчбек, седан, універсал.

Більшість ланцюгів живлення електрообладнання автомобіля захищене плавкими запобіжниками. Потужні споживачі струму підключені через реле. Запобіжники і реле встановлені в монтажних блоках які знаходяться в салоні під панеллю приладів з правого боку і в підкапотному просторі поруч з акумулятором. Заміна запобіжників здійснюється спеціальним пінцетом, який знаходиться на внутрішній стороні кришки блоку запобіжників моторного відсіку, великі запобіжники замінюємо рукою. Рукою також змінюються реле. Чи не замінюйте запобіжники розраховані на іншу силу струму.

Де знаходиться блок запобіжників і реле Ford Focus 2.

Один блок: під кришкою капота. (Циферка 8)

для доступу до запобіжників і реле потягніть за важіль в задній частині блоку і зніміть кришку.

На внутрішній стороні кришки блоку розташований пінцет для вилучення запобіжників і нанесена схема розташування запобіжників і реле.

Схема розташування запобіжників і реле в монтажному блоці моторного відсіку Ford Focus 2.

для збільшення зображення натисніть на ньому.

Розшифровка реле і запобіжників Ford Focus 2 під капотом

Електричний двигун вентилятора системи охолодження

Підсилювач керма (де знаходиться запобіжник на електро ГУР на Ford Focus 2)

Монтажний блок реле і запобіжників в салоні

Монтажний блок реле і запобіжників в салоні

Кондиціонер з ручним або автоматичним управлінням

Електричний двигун вентилятора обігрівача (запобіжник грубки)

Обігрів вітрового скла. правий елемент

Лівий елемент обігріву вітрового скла

Блок управління підсилювачем рульового управління

Обмотка реле обігріву вітрового скла

Блок управління двигуном, блок управління автоматичною коробкою передач

Система зарядки акумуляторної батареї

Блок управління автоматичною коробкою передач, датчик положення селектора

Підігрів датчиків концентрації кисню

Реле системи рециркуляції ОГ (EGR). для бензинових двигунів

R12 (для деяких моделей). реле електродвигуна вентилятора системи охолодження, реле свічок розжарювання. дизель

Реле вентилятора системи охолодження. Електричний двигун вентилятора

Блок запобіжників в салоні Ford Focus 2 (рестайлінг і дорестайлінг).

Для доступу до запобіжників (дорейсталінг) потягніть вниз два фіксатора і зніміть захисний кожух.

потім поверніть фіксатор і опустіть салонний блок запобіжників вниз.

Монтажний блок реле і запобіжників в салоні Ford Focus 2 до 2007 року (дорестайлінг)

для збільшення зображення натисніть на ньому.

Розшифровка запобіжників в салоні Ford Focus 2 до 2007 року

ампер терморегулятори
37 10 Дальнє світло фар, ліва сторона
38 10 Дальнє світло фар, права сторона
39 20 запобіжник прикурювача FORD FOCUS 2, задня електрична розетка
40 20 Електричний привід люка
41 20 Модуль електрообладнання двері переднього пасажира
42 7,5 Електричний обігрівач дзеркал заднього виду
43 10 Електронні модулі (живлення від акумулятора)
44 10 Колодка каналу інформаційного зв’язку
45 10 Ходові вогні. габарити
46 10 Панель приладів (живлення від акумулятора), основний блок плавких запобіжників
47 15 Насос склоомивача, що підігріваються жиклери склоомивача
48 20 Фари ближнього світла, зовнішнє освітлення для руху в денний час
49 15 Вимикач освітлення (живлення від акумуляторної батареї)
50 20 Очищувач вітрового скла
51 15 Паливний насос (запобіжник бензонасоса)
52 25 Електричний обігрівач заднього скла
53 7,5 Стоянкові вогні, габаритні ліхтарі, ліва сторона кузова
54 7,5 Стоянкові вогні, габаритні ліхтарі, права сторона кузова
55 20 Центральний замок, модуль електрообладнання двері водія
56 20 Система Кеу Fгее
57 10 Електричний привід складання зовнішніх дзеркал або датчик визначення рівня заряду акумуляторної батареї
58 15 Модулі музичної системи (живлення від акумуляторної батареї)
59 20 Модуль управління електроустаткуванням причепа
60 15 Ближнє світло фар (права сторона)
61 15 Ближнє світло фар (ліва сторона)
62 20 Електричний привід регулювання сидіння водія
63 25 електросклопідйомники
64
65 10 Модуль подушок безпеки
66 7,5 Вимикач освітлення (подача харчування від замка запалювання)
67 10 Панель приладів (подача харчування від замка запалювання), іммобілайзер двигуна
68 7,5 Додаткові елементи на панелі приладів
69 20 Передні і задні протитуманні фари
70 10 Електронні модулі (подача харчування від замка запалювання)
71 10 Зовнішнє освітлення для руху в денний час
72
73 7,5 Ліхтар освітлення номерного знака
74 15 стоп-сигнали
75 10 Блок управління силовим агрегатом
76
77 25 Реле системи центрального замка
78 15 Очисник заднього скла
79 15 Електрична розетка в багажнику
80 10 Таймер відключення освітлення салону з метою економії акумулятора
81 20 Модуль електричного обладнання двері (правої задньої)
82 20 Модуль електричного обладнання двері (лівої задньої)
83 10 Модулі аудіосистеми ( “Високого класу”). магнітола
84 10 Ліхтарі заднього ходу, харчування електричного обладнання причепа від замка запалювання
85 10 Блок електричного обладнання системи охолодження
86 20 Електрообігрів передніх сидінь

Для того щоб дістатися до запобіжників моделей рестайлінг потрібно повернути проти годинникової стрілки два фіксатора і, зсунувши монтажний блок на себе, опустити його.

Схема розташування запобіжників в салонному блоці моделей після 2007 року випуску (рестайлінг)

Розташування запобіжників на Ford Focus 2

Якщо на автомобілі Ford Focus 2 перестав працювати один з електропреборов, не поспішайте бити тривогу і в терміновому порядку записуватися на обслуговування до автоелектрика. В електричному ланцюзі будь-якого автомобіля присутні запобіжники, які перегорають при скачках напруги, тим самим захищаючи ланцюг від перевантажень і загоряння. Якщо перестав працювати один з електроприладів в автомобілі, для початку варто перевірте чи справний відповідає за нього запобіжники. Найчастіше саме вони є першопричиною виходу з ладу електроніки в автомобілі.

Як і в більшості автомобілів, в електроланцюзі Ford Focus 2 присутні 2 блоку запобіжників. Нижче ми описали який блок за що відповідає і де він розташовується.

Схема розташування запобіжників в основному блоці запобіжників:

 • 36. РСМ
 • 35. запобіжник клапанів, РСМ
 • 34. запобіжник котушки запалювання, форсунок
 • 33. запобіжник перепускного клапана проміжного охолодження дизельного мотора
 • 32. запобіжник датчиків кисню
 • 31. запобіжник зарядки акумулятора
 • 30. запобіжник коробки передач, РСМ
 • 29. запобіжник системи клімат-контролю
 • 28. керування свічкою
 • 27. компресор кондиціонера
 • 26. коробка передач
 • 25. запобіжник запалювання
 • 24. запобіжник допоміжного обігрівача
 • 23. запобіжник омивача
 • 22. запобіжник підсилювача керма
 • 21. запобіжник допоміжного обігрівача
 • 20. звукова сигналізація
 • 19. запобіжник ABS
 • 18. інвертується підсилювач потужності
 • 17. дах
 • 16. запобіжник лівого обігрівача вітрового скла
 • 15. запобіжник вентилятора охолодження двигуна
 • 14. запобіжник правого обігрівача вітрового скла
 • 13. запобіжник стартера
 • 12. реле запалювання
 • 11. запобіжник стартера і приладів
 • 10. вентилятор клімат-контролю
 • 9. запобіжник силового агрегату
 • 8. запобіжник клапанів динамічної стабілізації, антиблокувальною системи
 • 7. насос системи динамічної стабілізації, антиблокувальна система
 • 6. запобіжник свічок підігріву
 • 5. запобіжник допоміжного обігрівача
 • 4. блок запобіжників
 • 3. блок запобіжників
 • 2. запобіжник підсилювача керма
 • 1. запобіжник вентилятора охолодження

Чи не знайшли запобіжник, який відповідає за потрібний вам прилад? У салоні автомобіля розташовується ще один блок запобіжників. Його можна знайти під бардачком.

Схема розташування запобіжників в салоні Ford Focus:

 • 143. запобіжник лівого ближнього світла
 • 142. запобіжник правого ближнього світла
 • 141. електропривод дзеркал заднього виду, габарити заднього ходу
 • 140. запобіжник лівого дальнього світла
 • 139. запобіжник правого дальнього світла
 • 138. трансмісія, акселератор, силовий агрегат
 • 136. запобіжники жиклерів і насоса омивача
 • 135. нічна підсвітка
 • 134. електрика водійських дверей, центральний замок
 • 133. електрика пасажирських дверей, центральна система блокування
 • 132. стоп-сигнал
 • 131. запобіжник заднього склоочисника
 • 130. не задіяне
 • 129. запобіжник очищувача вітрового скла
 • 128. не задіяне
 • 127. запобіжник склопідйомників
 • 126. система управління без ключа
 • 125. запобіжник правих габаритів
 • 124. запобіжник лівих габаритів
 • 123. запобіжник обігріву дзеркал
 • 122. подушка безпеки
 • 121. обігрів передніх сидінь
 • 120. електрика задніх правих дверей
 • 119. гніздо живлення в багажнику
 • 118. електрика задніх лівих дверей
 • 117. підсвічування номера
 • 116. запобіжник фар і протитуманних фар
 • 115. зовнішнє освітлення від генератора
 • 114. іммобілайзер, харчування від генератора
 • 113. підфарники
 • 112. запобіжник аудіо-системи
 • 111. паливний насос
 • 110. перемикання освітлення від генератора (в денний час)
 • 109. додаткове гніздо живлення ззаду, прикурювач
 • 108. система навігації, аудіо-система
 • 107. система бортової діагностики, харчування приладів від акумулятора
 • 106. система управління без ключа
 • 105. запобіжник обігрівача заднього скла
 • 104. внутрішнє освітлення
 • 103. зовнішнє освітлення від акумулятора
 • 102. приймач дистанційного керування, фільтр продуктів згоряння на дизелі, рульова колонка, регулятор обігрівача
 • 101. привід даху, привід водійського крісла, привід люка
 • 100. харчування електронних модулів від замка запалювання

Чи можна самому змінювати запобіжники в Focus 2?

Як в дорестайлинговой версії, так і в більш свіжих FORD можна сміливо робити цей нескладний ремонт своїми руками. Для цього досить виконати кілька нескладних маніпуляцій. Подбайте про те, щоб у вас в наявності було потрібну кількість запасних запобіжників, а також знайдіть спеціальні щипці для роботи з цими деталями. Важливо простежити, щоб всі електричне обладнання автомобіля було вимкнено на момент виконання робіт з реле і запобіжними елементами. В іншому ніяких складнощів у вас не повинно виникнути.

Блок запобіжників в салоні Ford Focus 2 (рестайлінг):

№- ампер Опис запобіжника100. 10. Електронні модулі (живлення від замка запалювання) 101. 20. Блок управління приводом вентиляційного люка, сидіння водія з електро приводом, блок управління приводом даху (тільки для а / м зі знімним дахом) 102. 10. Регулятор пічки, рульова колонка, фільтр твердих продуктів згоряння дизельного палива, приймач системи дистанційного управленія103. 10. Харчування органів управління зовнішнім освітленням від акумуляторної батареі104. 10. Система економії електроенергії, плафони внутрішнього освещенія105. 25. Обігрівач заднього стекла106. 20. Система управління без ключа107. 10. батарейне харчування комбінації приладів, бортова діагностіка108. 7,5. Додаткові функції комбінації приладів (аудіосистема і система навігації) 109. 20. Прикуриватель, додаткова електрична розетка сзаді110. 10. харчування перемикача системи зовнішнього освітлення в денний час від генератора111. 15. Паливний насос (тільки варіанти з бензиновим двигуном) 112. 15. Модулі а удіосістеми (живлення від акумуляторної батареї) 113. 10. Лампи зовнішнього освітлення в денний час (підфарники) 114. 10. Харчування комбінації приладів від генератора, іммобілайзер двігателя115. 7,5. Харчування органів управління зовнішнім освітленням від генератора116. 20. Протитуманні фари / фонарі117. 7,5. Ліхтар освітлення номерного знака118. 20. Модуль електрообладнання двері (лівої задньої) 119. 15. Додаткове гніздо живлення в багажному отделеніі119. 25. Додаткове гніздо живлення в багажному відділенні (автомобілі з модулем буксирування причепа) 120. 20. модуль електрообладнання двері (правої задньої) 121. 20. Електрообігрівання передніх сіденій122. 10. модуль подушки безопасності123- 7,5. Електрообігрівання зовнішніх дзеркал заднього віда124. 7,5. Задні і передні габаритні вогні, стоп-сигнали (ліва сторона) 125. 7,5. Задні і передні габаритні вогні, стоп-сигнали (права сторона) 126. 20. Система управління без ключа127. 25. Електричні стеклопод’емнікі128. Не іспользуется129. 20. Очисник вітрового стекла130. Не іспользуется131. 15. Очисник заднього стекла132. 15. Стоп-сігнали133. 25. Реле центральної системи блокування, модуль двері пассажіра134. 20. Система централізованого блокування замків, модуль електрообладнання двері водітеля135. 20. підсвічування при русі в світле время136. 15. Насос склоомивача, що підігріваються жиклери стеклоомивателя137. 10. Динамік включення аварійного батарейного пітанія138. 10. Блок управління силовим агрегатом, педаль акселератора, автоматична трансміссія139. 10. Дальнє світло фар, права сторона140. 10. Дальнє світло фар, ліва сторона141. 10. Ліхтар заднього ходу, дзеркала заднього виду з електропріводом142. 15. Ближнє світло фар (права сторона) 143. 15. Ближнє світло фар (ліва сторона)

Типи запобіжників і їх позначення

На блоках в салоні нумерація починається зі значення F37, а до рестайлінгу починалася з номера 100. У моторному відсіку нумерація починається з F1, а також тут встановлено 14 найважливіших реле електричного обладнання. від R1 до R14. Щоб не переплутати особливості будови електричної системи, найкраще подивитися інформацію в інструкції по експлуатації для вашого автомобіля. Можна завантажити у вільному доступі інструкцію, вказавши VIN-код.

При установці нових запобіжників забезпечте повне відключення електричного живлення. При установці нових реле стоїть і зовсім зняти клему з акумулятора. Інакше може статися замикання при неправильному підключенні. Вибирайте саме такі запобіжники за кольором, які встановлені з заводу. Колір означає граничну силу струму, яку можуть витримувати конкретні варіанти обладнання. Якщо цей параметр змінити, то сама суть оберігають пристроїв втрачається.

Замена предохранителя на Форд Фокус 2

під бардачком

Другий блок під бардачком на Ford Focus 2 також знаходиться в зручному місці, і щоб отримати до нього доступ, потрібно потягнувши донизу зняти захисну полку.

Відкручуємо фіксатори Блок під бардачком

Повернувши замочки, отримуємо доступ до блоку. У цьому блоці пінцет не передбачений, і для заміни запобіжників знадобиться той, що знаходиться в підкапотному просторі.

При заміні запобіжника Ford Focus 2 насамперед з’ясуйте його номінал, тому що, якщо він буде перевищений, відбудеться його перегорання і ланцюг буде розімкнути.

Якщо ви зважилися на рестайлінг свого авто, який стосується електричний ланцюг, то передбачені вільні роз’єми.

Порядок заміни запобіжників в Focus 2

Тепер ви знаєте, де знаходяться запобіжники на Ford Focus 2 і можете своїми руками усунути базові несправності електропроводки автомобіля. Але для цього потрібно розуміти порядок дій. Він простий, але важливо виконати всі завдання правильно.

Для правильного ремонту електрики враховуйте такий порядок дій:

 • Заглушіть автомобіль і перевірте, щоб ключ запалення не був вставлений в замок. Вимкніть всі електричні прилади. Найкраще зняти клеми з акумулятора на час виконання робіт.
 • Доберіться до блоку запобіжників в салоні або в підкапотному просторі, акуратно вивчіть особливості його установки і можливості відкрити кришку.
 • Для блоку під капотом за допомогою плоскої викрутки акуратно подденьте верхню кришку і зніміть її. Для салонного блоку просто рукою відкиньте кришку, отщелкнув засувку.
 • Прочитайте в інструкції, який саме запобіжник відповідає за потрібний вам елемент електричної проводки. Знайдіть його за номером або місцем розташування.
 • За допомогою пластикових щипців спеціального типу захопіть запобіжник і акуратно тягніть його на себе з похитується рухами.
 • Огляньте пристрій, переконайтеся в тому, що воно згоріло. Встановіть на місце старого вийшов з ладу запобіжника новий, який буде виконувати поставлені завдання.
 • Зберіть блок назад, закрийте кришку, переконайтеся в тому, що всі засувки введені в зачепи. Перевірте роботу пристроїв з новим запобіжником.

Не варто міняти ніякі реле та інші деталі електричної системи при запущеному двигуні або включеному запалюванні. Це може привести до того, що в момент установки нового елемента в блок відбудеться подача надмірно високої напруги, проводка оплавітся або навіть загориться.