Як самому зробити димогенератор для авто

Інструкція по виготовленню

Якщо ви будете чітко слідувати інструкції, то процедура виготовлення димогенератора для авто не викличе проблем. В цілому конструкцій і схем до таких девайсів досить багато, але ми пропонуємо ознайомитися з виробництвом генераторної установки зі шприца і твердого змащення.

 • сам шприц;
 • свічка розжарення, такі використовуються на дизельних моторах;
 • проводка з клемами, потрібно для підключення свічок;
 • термозбіжна паста;
 • патрубки з хомутами, а також ущільнювальними прогумованими прокладками;
 • мідна трубка, її діаметр повинен становити приблизно 6 мм;
 • дриль і набір свердел;
 • штуцер для подачі повітряного потоку;
 • також потрібно металева сіточка для миття посуду (автор відеоогляду простого саморобного димогенератора. канал ZP GARIK).

Як же з таких матеріалів можна зробити димогенератор для автомобіля:

 • В першу чергу необхідно розібрати шприц, демонтувати шланг нагнітача, а також підкачувати пристрій. Для подальших робіт вам потрібен буде корпус від шприца, саме в ньому буде здійснюватися процес утворення диму, який згодом буде використовуватися для діагностики. Крім того, в кришці розташовано спеціальний отвір, який буде потрібно для нормальної роботи. У цей отвір необхідно встановити відрізок мідної труби, її довжина повинна складати близько 16 см. Для кращої фіксації трубки місце з’єднання краще обробити епоксидною смолою.
 • Через мідний шланг буде надходити стиснене повітряний потік в масло, як правило, для цього використовується трансмісійна рідина. Масло використовується для утворення диму і подальшого його видавлювання з корпусу. Шланг встановлюється до упору, це дозволить перегородити прохід повітряного потоку.
 • Потім, вам необхідно буде просвердлити мідну трубу через вхідний отвір. Це дозволить направити повітряний потік в конкретному напрямку, зокрема, в корпус генераторного вузла.
 • Коли ці дії будуть виконані, у другий отвір необхідно буде вмонтувати штуцер, через який буде виходити повітря. Надійно зафіксуйте цей елемент, щоб не допустити можливий витік в майбутньому.
 • Тепер переходимо до наступного етапу. виготовлення електричної складової системи. Для цього в нижній кришці девайса потрібно буде вмонтувати свічку напруження від дизельного двигуна, при цьому для кращої герметичності використовуйте прокладки. Також свічку слід максимально затягнути, в іншому випадку можливий витік трансмісійного масла. Коли свічка буде встановлена ​​і зафіксована, до неї потрібно підключити провід з швидкознімними зажимами. крокодилами.
 • Далі, в отвір, через яке буде надходити масло, слід вмонтувати спеціальний перехідник для патрубка подачі диму. В даному випадку краще всього використовувати прозорі патрубки, це дозволить автовласнику контролювати подачу повітряного потоку в діагностується вузол або систему. На кінець патрубка потрібно встановити наконечник, для цього можна використовувати деталь, яка була вмонтована в шприц, але перед цим з нього треба буде прибрати кулька зворотного клапана. Також вам необхідно передбачити можливість регулювання повітряного потоку, але тут потрібно спиратися на те, який саме джерело повітря буде застосовуватися. Крім того, слід також провести монтаж зворотного клапана в магістраль подачі.
 • Власне, на цьому процедуру складання пристрою можна вважати завершеною, тепер система готова до експлуатації. Далі, вам буде потрібно залити робочу рідину, тобто масло в резервуар, його обсяг повинен бути трохи вище свічки напруження. Через кілька хвилин у вихідному патрубку ви зможете побачити утворився дим. Рівень тиску повітря, що поступає може становити близько 0.5-1 бар, але більш точно даний параметр слід підібрати експериментальним методом. Якщо у вас є компресор, то користуйтеся ним, якщо немає, то в принципі можна застосовувати і інші варіанти, наприклад, запасне колесо автомобіля або насосний пристрій для надування водних матраців.
 • Коли дії по виготовленню будуть завершені, вам залишається тільки перевірити працездатність системи.

Димогенератор для авто

зробити, димогенератор, авто

 • Призначення і характеристики
 • Інструкція по виготовленню
 • фото
 • Відео

Автомобіль являє собою комплекс взаємопов’язаних агрегатів і систем, які, на жаль, в процесі його експлуатації виходять з ладу. При виникненні непередбачених поломок машина відправляється на діагностику для з’ясування причини сталася несправності.

Як правило, під діагностикою мається на увазі перевірка основних систем автомобіля за допомогою комп’ютерного тестера. Однак для встановлення причини поломки використання даного обладнання потрібно не завжди, адже досить часто несправність настільки проста, що усунути її можна і в гаражних умовах.

Якщо ж дана проблема пов’язана з порушенням герметичності однієї з систем автомобіля, то в цьому випадку виникає необхідність в придбанні димогенератора для машини. Купівля такого пристрою обійдеться приблизно в шість тисяч рублів. При бажанні заощадити ці кошти можна виготовити димогенератор для авто своїми руками.

Перелічимо основні елементи найпростішого димогенератора:

 • Камера згоряння. металева труба, в яку завантажується деревна тріска (або тирса) і де відбувається згорання палива.
 • Зольник. камера для збору золи, розташована під камерою згоряння.
 • Решітка для тріски. металева сітка, яка встановлюється поверх зольника, що виконує функцію колосників.
 • Пристрій для нагнітання повітря (компресор або вентилятор).
 • Ежектор. вузол, який формує потік диму і направляє його в коптильную камеру.
 • сполучні патрубки.
 • Дефлегматор (їм оснащуються не всі димогенератори).
 • Ємність для збору конденсату.

Конструкція класичного димогенератора має наступну схему.

При цьому слід розрізняти димогенератори з верхнім і нижнім відбором диму.

Більшість користувачів, які розповіли про конструкцію своїх димогенераторів на сторінках FORUMHOUSE, вважають більш практичною схему з нижнім забором диму.

Побудував коптильную камеру і зробив димогенератор з вихлопом вгорі: тріска гасне через 20 хвилин роботи. Після того як «поворожив» з ним, став працювати 2 години, але деревина повністю не згорає, в результаті чого спостерігається зависання тріски. Порадили з нижнім відбором диму пристрій виготовити.

Верхнє розташування забірного патрубка виглядає непрактичним з двох причин:

 • Щоб димогенератор з верхнім забором диму працював стійко, йому необхідний потужний компресор, а чим потужніший компресор, тим швидше тліє деревина, що, в свою чергу, призводить до перевитрати деревної тріски.
 • При верхньому розташуванні забірного патрубка конденсат, що утворюється вгорі камери згоряння, стікає вниз, просочуючи собою весь шар деревини. Це призводить до «зависання» тріски і до її неповного згоряння.

А зараз невелика, але важливе відступ.

З приводу зависання тріски в димогенераторах: тріска для всіх типів димогенераторів повинна бути сухою (її вологість не повинна перевищувати 14%). Як визначити вологість? Цього я не знаю, але роблю наступним чином: перед копченням розміщую тріску в духовку. Витримую її при температурі 80-90 ° С і включеному конвекторе протягом 1-1,5 годин. Що в результаті? Під час копчення тріска у мене не зависає.

Але повернемося до теми: розглянемо конструкцію ключових елементів пристрою більш детально.

Димогенератор для діагностики авто

Це пристрій потрібно для виявлення місць, де порушена герметичність, необхідна для нормального функціонування тієї чи іншої системи. впускного і випускного трактів автомобіля, наприклад.

Димогенератор нагнітає густий білий дим, який добре видно при його витоку з діагностується тракту.

Принцип його використання простий, як все геніальне. в систему або деталь, яку потрібно перевірити, нагнітається дим, який починає виходити назовні в місцях, де порушена герметичність. Дуже схожим чином працівники шиномонтажних майстерень перевіряють на витік повітря колесо, занурюючи його в ванну з водою. минає повітря проявляє себе у вигляді спливаючих бульбашок. Димогенератор ж нагнітає густий білий дим, який добре видно при його витоку, потрібно лише під’єднати вихідний його шланг до диагностируемой деталі, «заглушивши» перед тим в ній всі інші отвори. Принцип дії димогенераторів, що виготовляються різними фірмами-виробниками автоустаткування, полягає в нагріванні рідкого масла (на кшталт ATF), яке, випаровуючись, і створює необхідний дим. До складу димогенератора входить компресор. для нагнітання диму.

За основу конструкції беремо корпус від шприца-змазки. Його можна придбати приблизно за 300-500 рублів. Як і в першому випадку з пістолетом, шприц доведеться доопрацювати своїми руками. посередині пристрою потрібно вмонтувати перегородку-перехідник. З одного її боку угвинчується свічка розжарення. Останню можна взяти з будь-якого вітчизняного дизельного двигуна (наприклад, від ММЗ Д 240 або 245, який встановлюється на ЗІЛ «Бичок»). За вольтажу свічка розжарення повинна відповідати 12 або ж 24V. Для першої необхідно застосувати схему обмеження потужності. Найбільш простим і дешевим варіантом буде використання реле поворотів. Завдяки даній деталі час роботи свічки зменшується майже в два рази.

Як далі виготовляється димогенератор для авто своїми руками? Далі потрібно просвердлити кілька отворів у верхній кришці шприца. Вони будуть потрібні нам для подачі повітря з одного боку і для виходу диму з іншого. На вході необхідно встановити регулятор тиску, який буде забезпечувати потік кисню не більше 0.2-0.3 атмосфер. На вихідному шлангу монтується зворотний клапан. Його можна взяти від системи харчування карбюраторного мотора. Що ж стосується використання масла, для діагностики згодиться будь-який, проте зазвичай застосовують дитяче Johnsons baby, гліцерин або рідина для концертних димових установок. Все, на цьому етапі димогенератор для авто своїми руками успішно виготовлений. Як бачите, все за кілька хвилин можна створити прилад, аналогічний за своїм функціоналом професійного,

Отже, ми з’ясували, як зробити димогенератор своїми руками і які інструменти та матеріали для цього потрібні.

Саморобний димогенератор для авто з випарником масла

Для виготовлення такого пристрою будуть потрібні:

Для виготовлення димогенератора потрібно дві необхідні умови. це істоніков стисненого повітря і диму.

 • Ємність, яка буде служити основним модулем. Це можуть бути шприц-нагнітач для мастила, металева банка з щільною кришкою або навіть старий вогнегасник з різьбовий кришкою.
 • Свічка розжарювання від дизельного двигуна.
 • Реле часу.
 • Шланги, трубки для подачі повітря.
 • Джерело стисненого повітря.

Крім того, можуть знадобитися мітчики для нарізування різьблення, склади для ущільнення стиків штуцерів, хомути. все це Ви підберете відповідно до того, з яких вихідних матеріалів буде виготовлений основний модуль автомобільного димогенератора, який Ви створите своїми руками. випарник. Точний креслення для виготовлення своїми руками димогенератора для авто виконувати абсолютно ні до чого. адже Ви самі будете підбирати матеріали, значить, і розміри деталей можуть бути різними (крім свічки напруження).

В якості реле часу використовують реле поворотів, підключаючи замість лампочок свічку. Це потрібно для того, щоб вона не перегоріла. свічка розжарення не призначена для тривалої роботи, і реле буде періодично включати і вимикати її. Щоб підключити негативний висновок АКБ до свічки, з’єднайте його проводом з корпусом пристрою. Зверніть увагу, що рівень масла в ємності невеликий. інакше свічка не прогріє його досить, і воно не буде випаровуватися. Вхідна трубка для повітря повинна бути занурена в масло. це буде своєрідним зворотним клапаном для повітря при невеликому тиску.

Якщо під рукою немає компресора, то в якості джерела стисненого повітря підійде Накочена автомобільна камера або запаска.

Якщо у Вас немає компресора, то в якості ресивера (накопичувача) повітря можете скористатися своїм же запасним колесом. або використовуйте автомобільну камеру, попередньо накачавши її. Як бачите, нічого складного. такий найпростіший димогенератор для авто обійдеться Вам значно дешевше покупного. Свічку напруження можна просто попросити у знайомих в автосервісі. майстри нерідко залишають подібні речі «на всякий випадок», і вони роками лежать без діла в майстерні. Подачу повітря можна регулювати, вмонтувавши в шланг відповідний вентиль. Для початку. в процесі випробувань. досить віджимати шланг рукою, зігнувши його навпіл.

Як зробити своїми руками димогенератор для авто

, тому багато автолюбителів виготовляють саморобні пристрої, проявляючи незвичайну винахідливість.

Як зробити димогенератор для авто своїми руками

Знайти причину несправності авто. значить вже наполовину полагодити його. Саме тому в хорошому автосервісі завжди знайдеться чимало засобів діагностики. причому не завжди електронних. До таких засобів відносяться і димогенератори. Про те, що це таке, для чого потрібно це пристосування і як можна зробити димогенератор своїми руками для авто і піде мова в цій статті.

Димогенератор своїми руками для авто з сигарети

Димогенератор з сигарети і пневмопістолету для обдування

Цей найпростіший «димогенератор» для авто не потребує зайвих коментарів. досить лише виготовити перехідник для під’єднання сигарети до шлангу. тобто банальний мундштук.

Як бачите, за страшним спочатку назвою пристрою не варто нічого особливо складного. Особливо, якщо Ви в дитинстві практикувалися у виготовленні різноманітних «димовух». з казеїну, газети, просоченої розчином аміачної селітри і ін.

Щоб відловити всі дірочки під впуску та вентиляції картера зробимо просту саморобку, а саме димогенератор, який і допоможе знайти всі ці уразливості.

Димогенератор зробимо найпростіший з підручних засобів на основі однієї сигарети, як показала практика цього вистачить хоч греблю гати, щоб знайти всі дірки. Покажу як я зробив, швидко, просто.

Знадобиться всього два водяні підводки і будь-яка трубка довший сигарети. Трубка сантехнічна з різьбленням на обох кінцях. З одного підводки відрізаємо штуцер і зачищаємо набагато обплетення, як на фото.

Оплетку, що б НЕ кололась, обмотуємо синенький ізолентою, куди ж без неї?

Далі прикуренну сигарету вставляємо фільтром в підводку. Дуже щільно входить, зручно.

На неї ще один не довгий шматок підводки. У неї і будемо дути.

Що б краще продувався я його тонкою викруткою наскрізь пробив. На один кінець вихід нашого димогенератора приєднуємо ну а іншим кінцем в гусеницю його.

Для того що б провести всю перевірку не поспішаючи, потрібно 6 сигарет. Знайшов не затягнуті хомутик в вентиляції картера, сочився трохи. Ось так все виявляється просто

Димогенератор для діагностики авто

Це пристрій потрібно для виявлення місць, де порушена герметичність, необхідна для нормального функціонування тієї чи іншої системи. впускного і випускного трактів автомобіля, наприклад.

Димогенератор нагнітає густий білий дим, який добре видно при його витоку з діагностується тракту.

Принцип його використання простий, як все геніальне. в систему або деталь, яку потрібно перевірити, нагнітається дим, який починає виходити назовні в місцях, де порушена герметичність. Дуже схожим чином працівники шиномонтажних майстерень перевіряють на витік повітря колесо, занурюючи його в ванну з водою. минає повітря проявляє себе у вигляді спливаючих бульбашок. Димогенератор ж нагнітає густий білий дим, який добре видно при його витоку, потрібно лише під’єднати вихідний його шланг до диагностируемой деталі, «заглушивши» перед тим в ній всі інші отвори. Принцип дії димогенераторів, що виготовляються різними фірмами-виробниками автоустаткування, полягає в нагріванні рідкого масла (на кшталт ATF), яке, випаровуючись, і створює необхідний дим. До складу димогенератора входить компресор. для нагнітання диму.

димогенератор

Судячи по живому інтересу, проявленого відвідувачами форуму до можливості самостійного виготовлення даного пристрою, було вирішено оформити опис у вигляді окремої статті.

Для початку пропоную Вам подивитися наступний відеоролик, в якому розповідається для чого потрібен димогенератор.

А тепер пропоную свій варіант димогенератора. Джерелом диму є дитяче масло «Johnson’s Baby». Нагрівальним елементом служить факельна свічка 1102. 3740 від КАМАЗа. Дана свічка розрахована на 18 V, струм споживання. 6 A. Я її допрацював. Отвір для подачі палива заглушив.

У моєму варіанті корпусом послужила стара оправлення для сальника з деякими доробками. Кришкою димогенератора послужила кришка від 20.ті літрової алюмінієвої каністри, які раніше виточували самі. Мінімум токарних робіт.

І, нарешті, остаточний варіант пристрою:

Механічний таймер для димогенератора узятий від старої пральної машини. Також підійдуть таймери від СВЧ-печей.

Для нормальної роботи уcтройства необхідне тиск повинен становити 0. 8. 1 атм., Яке можна отримати від будь-якого компресора.

Наводжу креслення свого димогенератора (основи). Конструктивно може бути виконано і по-іншому.

Відразу відповім на найбільш поширені питання.

Чи можна використовувати для подачі повітря отвір в свічки?

Так можна. Але при цьому трубка подачі повітря повинна знаходитися вище рівня масла. І свічку треба помістити в саркофаг, інакше при такій подачі повітря разом з димом потраплятиме масло.

Чому штуцера для подачі повітря і диму знаходяться під кутом?

Тому що корпус був виготовлений з уже існуючою заготовки, але це виправдалося і конструктивно. Немає перегинів шлангів.

Який повинен бути рівень масла?

Рівень масла повинен бути трохи нижче найвищої точки свічки. Масло безпосередньо заливається в корпус.

Що може бути використано в якості нагрівального елементу?

Можуть бути використані свічки розжарювання від дизелів (термін служби свічок сильно залежить від їх тривалості включення. Таймер необхідний).

Модернізуємо шприц-змазку

За основу конструкції беремо корпус від шприца-змазки. Його можна придбати приблизно за 300-500 рублів. Як і в першому випадку з пістолетом, шприц доведеться доопрацювати своїми руками. посередині пристрою потрібно вмонтувати перегородку-перехідник. З одного її боку угвинчується свічка розжарення. Останню можна взяти з будь-якого вітчизняного дизельного двигуна (наприклад, від ММЗ Д 240 або 245, який встановлюється на ЗІЛ «Бичок»). За вольтажу свічка розжарення повинна відповідати 12 або ж 24V. Для першої необхідно застосувати схему обмеження потужності. Найбільш простим і дешевим варіантом буде використання реле поворотів. Завдяки даній деталі час роботи свічки зменшується майже в два рази.

Робимо димогенератор для авто своїми руками. спосіб

На відміну від першого способу, пристрій такого димогенератора буде більш витратним у виготовленні. Але в результаті ми отримуємо набагато більший вихід диму, відповідно пристрій буде більш зручним у користуванні.

Приступаємо до роботи

Продувний пістолет доведеться трохи модернізувати. Те внутрішній отвір, куди буде вставлятися сигарета (носик інструменту), повинно мати діаметр 8-8.3 міліметра. У разі якщо це значення менше, за допомогою свердла рассверливаем отвір до вищевказаних параметрів.

Далі з’єднуємо регулятор тиску повітря з уже допрацьованим пістолетом. Сюди ж підключаємо джерело стисненого повітря. Варто зазначити, що вихідний тиск має бути не сильно великим, тому компресор можна вибирати найслабший. Можливо, доведеться варіювати потік повітря, щоб отримати найбільш оптимальний вихід диму. Саме ж тиск не повинен перевищувати позначку в 0.5 Бар. Якщо це значення більше, продіагностувати деталі на предмет витоків буде складніше, бо доведеться запастися цілим набором сигарет.

Далі все просто. Вставляємо в носик пістолета сигарету, підпалюємо її і вкручувати в перший інструмент. Все, на даному етапі димогенератор своїми руками успішно виготовлений!

Можна скористатися і іншим, більш складним методом виготовлення даного діагностичного обладнання. Таким чином, ми забезпечимо автомобілю майже професійну діагностику на предмет витоків.

Як зробити димогенератор для авто своїми руками?

Автомобіль. це цілий комплекс різних систем і агрегатів, робота яких тісно взаємопов’язана. Стало бути, будь-який транспортний засіб не застрахований від непередбачених поломок. У разі виникнення таких несправностей автомобіль обов’язково відправляється на діагностику. Часто під цим словом водії мають на увазі перевірку машини з використанням комп’ютерного тестера. Але це не завжди актуально. іноді причина поломки настільки проста, що впоратися з нею можна, не виходячи з дому. Але якщо ця проблема стосується порушення герметичності будь-якої системи, тут доведеться купувати димогенератор для авто. Але можна піти й іншим шляхом.

Як зробити димогенератор для авто? готуємо інструменти

Для виготовлення даного пристрою нам знадобляться:

 • Продувний повітряний пістолет.
 • сигарети.
 • Джерело стисненого повітря.
 • Регулятор тиску.

Характеристика і призначення

Взагалі димогенератор для авто (своїми руками зроблений, або заводський. не важливо) використовується для ефективного обстеження на предмет негерметичні різних вузлів двигуна. Це може бути система випуску відпрацьованих газів, впуску повітря, що охолоджує або будь-яка інша система, в яких не допускаються витоку під час роботи. Також даний пристрій використовується для виявлення проколів в шинах або для перевірки герметичності оптики (часто в таких випадках вона «потіє). Принцип роботи димогенератора грунтується на використанні густого диму (найчастіше білого кольору), що подається під тиском в 0.3-0.5 Бар в систему і дозволяє виявити будь-які нещільності з мінімальними зусиллями, які неможливо було б визначити неозброєним оком.

Друга частина робіт

Як далі виготовляється димогенератор для авто своїми руками? Далі потрібно просвердлити кілька отворів у верхній кришці шприца. Вони будуть потрібні нам для подачі повітря з одного боку і для виходу диму з іншого. На вході необхідно встановити регулятор тиску, який буде забезпечувати потік кисню не більше 0.2-0.3 атмосфер. На вихідному шлангу монтується зворотний клапан. Його можна взяти від системи харчування карбюраторного мотора. Що ж стосується використання масла, для діагностики згодиться будь-який, проте зазвичай застосовують дитяче Johnsons baby, гліцерин або рідина для концертних димових установок. Все, на цьому етапі димогенератор для авто своїми руками успішно виготовлений. Як бачите, все за кілька хвилин можна створити прилад, аналогічний за своїм функціоналом професійного,

Отже, ми з’ясували, як зробити димогенератор своїми руками і які інструменти та матеріали для цього потрібні.

Симптоми поганої або несправною прокладки впускного колектора

Прокладки впускного колектора є одними з найбільш важливих прокладок на двигуні. Прокладки. це ущільнення, поміщені між компонентами двигуна до їх складання, щоб забезпечити надійне ущільнення. Вони можуть бути зроблені з паперу, гуми, металу, а іноді і з комбінації трьох.

Електроніка та обладнання Електросхеми

Як зробити димогенератор для авто своїми руками?

Реле свічок розжарювання. як перевірити його працездатність? Відео

В кожному автомобілі є своя схема реле свічок розжарювання. Вона, як і кожна деталь, може вийти з ладу і її доведеться замінити. Щоб розібратися з досить-таки серйозним питанням, як саме проводити заміну, необхідно почати з азів.

Автомобільний софт Керівництва по рем / експлуатації

Як зробити своїми руками димогенератор для авто

, тому багато автолюбителів виготовляють саморобні пристрої, проявляючи незвичайну винахідливість.

Димогенератор з жерстяних банок

Консервні бляшанки відмінно підійдуть для самостійного виготовлення простого димогенератора. Цей дешевий спосіб отримати непоганий коптильний апарат сподобається багатьом.

 • три бляшані консервні банки циліндричної форми: дві. однакових, одна. трохи меншого розміру;
 • з’єднувальні хомути або металева стрічка;
 • стрічка ФУМ;
 • трійник і гайка для його закріплення;
 • шматок мідної трубки з невеликим діаметром;
 • шматок трубки більшого діаметру і довжини для з’єднання димогенератора з коптильні шафою.
 • Очистити і висушити консервні банки.
 • З’єднати дві банки однакового діаметра за допомогою залізного хомута або металевої стрічки. Попередньо у одній банки відрізати дно.
 • Внизу першої банки виконати отвори для розпалювання палива і регулювання тяги.
 • У дно третьої, меншою, банки встановлюється трійник. Зсередини він кріпиться гайкою. З’єднання має бути дуже щільним і не пропускати повітря.
 • До однієї сторони трійника кріпиться зганяння з трубкою, з’єднання герметизується стрічкою ФУМ.
 • Мідну трубку вставити одним кінцем в патрубок так, щоб вона виступала з іншого боку трійника на кілька сантиметрів. Місце входу загерметизувати. ежектор готовий.
 • Трубку більшого діаметра прикріпити до другого отвору трійника. До неї буде приєднуватися коптильна камера.
 • Насипати тирсу або тріску в нижні банки на висоту близько двох третин і підпалити через отвори.
 • Закрити конструкцію зверху ежектором.
 • На другий кінець мідної трубки прикріпити шланг компресора.

Потрібно врахувати, що не ставте виріб потрібно на рівну поверхню з негорючого матеріалу, адже під час роботи з отворів для підпалу може висипатися попіл.

Інструкція по виготовленню

Якщо ви будете чітко слідувати інструкції, то процедура виготовлення димогенератора для авто не викличе проблем. В цілому конструкцій і схем до таких девайсів досить багато, але ми пропонуємо ознайомитися з виробництвом генераторної установки зі шприца і твердого змащення.

 • сам шприц;
 • свічка розжарення, такі використовуються на дизельних моторах;
 • проводка з клемами, потрібно для підключення свічок;
 • термозбіжна паста;
 • патрубки з хомутами, а також ущільнювальними прогумованими прокладками;
 • мідна трубка, її діаметр повинен становити приблизно 6 мм;
 • дриль і набір свердел;
 • штуцер для подачі повітряного потоку;
 • також потрібно металева сіточка для миття посуду (автор відеоогляду простого саморобного димогенератора. канал ZP GARIK).

Як же з таких матеріалів можна зробити димогенератор для автомобіля:

 • В першу чергу необхідно розібрати шприц, демонтувати шланг нагнітача, а також підкачувати пристрій. Для подальших робіт вам потрібен буде корпус від шприца, саме в ньому буде здійснюватися процес утворення диму, який згодом буде використовуватися для діагностики. Крім того, в кришці розташовано спеціальний отвір, який буде потрібно для нормальної роботи. У цей отвір необхідно встановити відрізок мідної труби, її довжина повинна складати близько 16 см. Для кращої фіксації трубки місце з’єднання краще обробити епоксидною смолою.
 • Через мідний шланг буде надходити стиснене повітряний потік в масло, як правило, для цього використовується трансмісійна рідина. Масло використовується для утворення диму і подальшого його видавлювання з корпусу. Шланг встановлюється до упору, це дозволить перегородити прохід повітряного потоку.
 • Потім, вам необхідно буде просвердлити мідну трубу через вхідний отвір. Це дозволить направити повітряний потік в конкретному напрямку, зокрема, в корпус генераторного вузла.
 • Коли ці дії будуть виконані, у другий отвір необхідно буде вмонтувати штуцер, через який буде виходити повітря. Надійно зафіксуйте цей елемент, щоб не допустити можливий витік в майбутньому.
 • Тепер переходимо до наступного етапу. виготовлення електричної складової системи. Для цього в нижній кришці девайса потрібно буде вмонтувати свічку напруження від дизельного двигуна, при цьому для кращої герметичності використовуйте прокладки. Також свічку слід максимально затягнути, в іншому випадку можливий витік трансмісійного масла. Коли свічка буде встановлена ​​і зафіксована, до неї потрібно підключити провід з швидкознімними зажимами. крокодилами.
 • Далі, в отвір, через яке буде надходити масло, слід вмонтувати спеціальний перехідник для патрубка подачі диму. В даному випадку краще всього використовувати прозорі патрубки, це дозволить автовласнику контролювати подачу повітряного потоку в діагностується вузол або систему. На кінець патрубка потрібно встановити наконечник, для цього можна використовувати деталь, яка була вмонтована в шприц, але перед цим з нього треба буде прибрати кулька зворотного клапана. Також вам необхідно передбачити можливість регулювання повітряного потоку, але тут потрібно спиратися на те, який саме джерело повітря буде застосовуватися. Крім того, слід також провести монтаж зворотного клапана в магістраль подачі.
 • Власне, на цьому процедуру складання пристрою можна вважати завершеною, тепер система готова до експлуатації. Далі, вам буде потрібно залити робочу рідину, тобто масло в резервуар, його обсяг повинен бути трохи вище свічки напруження. Через кілька хвилин у вихідному патрубку ви зможете побачити утворився дим. Рівень тиску повітря, що поступає може становити близько 0.5-1 бар, але більш точно даний параметр слід підібрати експериментальним методом. Якщо у вас є компресор, то користуйтеся ним, якщо немає, то в принципі можна застосовувати і інші варіанти, наприклад, запасне колесо автомобіля або насосний пристрій для надування водних матраців.
 • Коли дії по виготовленню будуть завершені, вам залишається тільки перевірити працездатність системи.

Переваги і недоліки використання

Для початку розберемо основні переваги:

 • в першу чергу. це можливість оперативного виявлення можливих порушень герметичності у роботі тих чи інших систем транспортного засобу;
 • ергономічність і надійність пристроїв, якщо мова йде про фірмових установках;
 • завдяки наявності керуючого модуля в фірмових аксесуарах автовласник під час діагностики може самостійно змінювати значення щільності диму;
 • якщо пристрій обладнаний таймером, то це дозволить запобігти перегріву нагрівального компонента і, відповідно, його поломку;
 • в фірмових аксесуарах є спеціальний резервуар, який дозволяє довгий час зберігати димову рідина;
 • при необхідності пристрій можна розмістити в моторному відсіку, а також на стіні в гаражі і т.д.

Що стосується недоліків, то якщо мова йде про фірмових системах, то їх вартість не така низька, як хотілося б. Якщо ж ви вирішите спорудити такий девайс своїми руками, то повинні розуміти, що для цього вам будуть потрібні певні навички і знання.

Подивіться ще тут!

 • Заміна крана під тиском. покроковий опис як своїми руками поміняти під тиском водопровідний кран (80 фото відео)
 • Що таке акустичний вимикач: пристрій, робота, види та особливості пристрою (100 фото)
 • Фільтр низьких і високих частот: робимо частотні фільтри і як створити схемотехнику високого класу (95 фото відео)
 • Відійдіть від кінця труби на 2 см і зробіть пропили на 2-х протилежно розташованих сторонах.
 • З металевої сітки виріжте квадрат площею, трохи перевищує площу перерізу труби.
 • Вставте його в пророблені пропили.

З іншого кінця за допомогою зварювання прикріпіть трубу 3/4 дюйма, а навпроти неї. штуцер, через який згодом буде підключений компресор. Їх осі повинні збігатися. Тонку трубку помістіть в штуцер, проведіть її через корпус та виведіть в трубку навпаки. Вона зобов’язана заходити в неї рівно на 1 см. Через цей елемент буде надходити повітря від компресора.

Виготовте кришку. Для цього з металевого листа виріжте квадрат необхідного розміру, в його центрі встановіть ручку, а по периметру з внутрішньої сторони приварите смугу металу шириною в 1 см.

До закріпленої внизу сітці приваріть ніжки з прутка. Процес створення генератора диму завершений. Можна приступити до випробувань. відзначимо, що зібрати самому димогенератор можливо. Головне, бути уважним, акуратним і терплячим. А також не завадить пам’ятати про техніку безпеки при роботі зі зварювальним апаратом.

Процес складання димогенератора

Розберемо, як зібрати подібний пристрій з профільної труби 1010 см. У цьому випадку, інструкція як зробити генератор диму своїми руками буде виглядати так:

з відер

Будуть потрібні такі матеріали:

 • два відра або великих каструлі, бака;
 • 4. 5 шампурів для шашлику (або сталева сітка);
 • металевий патрубок діаметром 30. 40 мм;
 • компресор для акваріума.

Думка експертаБородін Василь ПлатоновічПечнік-каменьщик, фахівець з камінів, печей і опалювальним сістемамВедра або баки обов’язково повинні мати кришки. Вони необхідні для утримання диму всередині ємностей.

Збірка проходить наступним чином:

 • в першому відрі проробляємо два отвори (обидва повинні розташовуватися ближче до верхньої частини резервуара);
 • в перший отвір вставляємо вихідний патрубок аквариумного компресора;
 • у другу отвори вставляємо металевий патрубок;
 • в другому відрі проробляємо одне отвори (маємо його в нижній або середній частині);
 • вставляємо туди інший кінець металевого патрубка;
 • сгінаем шампури так, щоб вони утворили букву П (при цьому залишаємо на їх кінцях подобу гачків);
 • розміщуємо шампури в другому відрі, зафіксувавши за допомогою гачків.

Конструкція працює за такою схемою:

 • на розміщення в другому відрі шампури укладають м’ясо або рибу для копчення, закривають кришкою;
 • на дно першого відра кладуть дерев’яну тріску, підпалюють, закривають кришкою;
 • запускають акваріумний компресор;

Повітря, що нагнітається компресором, направляє дим в димохід, а звідти. в резервуар з оброблюваних продуктом.

Конструкція має як плюси, так і мінуси. Головна перевага цієї моделі. простота і дешевизна збірки.

Основний мінус полягає в тому, що компресор «заганяє» в камеру згоряння занадто багато повітря. Це призводить до:

 • ініціації повноцінного горіння деревної тріски (тому за неї потрібно постійно стежити);
 • розведення диму повітрям і його недостатню концентрацію.

Довжина труби між відрами повинна становити не менше 25. 30 см. В іншому випадку температура в коптильної камері буде занадто високою, і технологія порушитися.

Горіння деревини можна уникнути, не допускаючи її прямого контакту з вогнем. Для цього перше відро, де генерується дим, ставлять на вогонь. Дно нагрівається, тріска починає тліти і виділяти дим, але так і не загоряється.

Подивіться ще тут!

 • Електровелосипед своїми руками: як побудувати з нуля недорогий і потужний електробайк (100 фото)
 • Як вибирати газовий котел. кращі моделі і виробники. Огляд сучасних котлів і варіанти їх застосування (145 фото і відео)
 • Як вибрати розсувні двері: комплектація розсувних дверей, система відкривання стулок, типи дверних систем. Інструкція з відео, як своїми руками встановити розсувні двері

Як працює димогенератор?

Перед тим, як зробити димогенератор, я ретельно вивчив принцип його роботи. Вся суть полягає в гідролізним розкладанні деревини при нестачі кисню. Всередину конструкції закидається тріска, включається прилад і відбувається її нагрівання.

Так як в ємність не влучає кисень, тріска починає тліти. Готові генератори. це конструкції закритого типу, оснащені кришками. У заводських моделях можна зустріти оснащення приладів дозатором тирси, а також контролерами температури.

Детальніше про принцип роботи пристрою:

 • Прилад ставлять на жароміцних основу. керамічну, бетонну або металеву плиту. Агрегат швидко гріється тому з нього можуть висипатися частки сировини.
 • Всередину труби засипається 800 грам тирси, накривається кришка.
 • Приєднується димохідна трубка, а також компресор.
 • Через бічний отвір підпалюється паливо.

Термометр контролює температуру копчення. Від трубки, що подає дим окремо облаштовується контейнер для копчення. Генератор диму відправляє палаючий пар в цю ємність, там знаходиться продукт, наприклад, риба. Протягом деякого часу продукт обдається димом і коптиться. Протягом процесу їжу необхідно повертати різної стороною до генератора, щоб копчення було рівномірним.

Характеристики димогенератора з праски

Решта фото дивіться нижче. Запевняємо, прилад працює дійсно добре. Була використана суміш води і гліцерину, і хоч поки не знайшов ідеальних пропорцій, можна брати по половині. Більше води = більше тиску, але менше диму. Менше води = щільніший дим.

Виготовлення генератора диму

В принципі, весь цей девайс являє собою нагрівальну плиту. Це алюмінієвий блок, в який занурений нагрівач (зрозуміло, ізольований від силікону алюмінієвим блоком). В сучасних праски тонкий сталевий хромований лист поміщається знизу для полегшення прасування. Цей лист найкраще видалити, і тоді буде гола алюмінієва поверхня. Далі слід закрити всі отвори, через які спочатку виходить пар. в даному випадку це гвинти з силіконовим покриттям. Ось і вся конструкція.

В даному прасці можна було дуже зручно відкалібрувати термостат. обертаючи маленький гвинт, поміщений всередину відповідної ручки регулятора температури. На малюнках видно праву ручку, всередині якої є гвинт діаметром близько 2 мм для калібрування. Тести почалися, закривши всі отвори гвинтами і залишивши лише одне. Проштовхнути трубку насоса через термостійкий шматок звивистого предмета, який був в прасці. Це справа працювало дуже добре, але протікало. Довелося допрацьовувати конструкцію. Верхня частина камери була виготовлена ​​з тонкого алюмінієвого листа, який був запечатаний силіконом і ретельно приклеєний до основи праски. Треба було зняв лист і відполірувати верхню поверхню, щоб вона вирівнялася.

Потім вирізати верхню частину алюмінієвого листа, зробити отвори для шурупів, отвір для подачі рідини, фрезерування для біметалу. Фрезерувати за допомогою настільного свердла, тому результат вийшов смішним, але він виконує свою роль.

Корисне: Акустичні концертні колонки своїми руками

Також відрізали передню частину праски і просвердлили там отвір. Поки є тільки 3-міліметровий отвір. Ціле було запечатано силіконом для духовок, які можуть витримувати до 1500С, тому що не було потрібного жаростійкого під рукою. Після цієї операції оберніть блок термостійкої ватою.

Звичайно вийшов саморобний димогенератор виглядає негарно і можна було зробити краще, але не було необхідності. Немає сенсу, наприклад, в точній шліфуванні бічних сторін алюмінієвої пластини, тому що це ніяк не впливає на функціонування пристрою. Також ця частина може бути виконана більш точно, як і деякі інші речі, але до чого?

Виготовлення генератора диму для авто

Щоб зробити правильний димогенератор для автомобіля своїми руками, знадобиться:

 • банку з металевою кришкою на різьбі;
 • 2 вентиля безкамерної шини;
 • свердло на 12-13 мм;
 • дриль;
 • гумовий або силіконовий шланг;
 • сигарета.

Покроковий процес виготовлення автомобільного димогенератора для перевірки витоку повітря.

 • Просвердлите в кришці зсередини 2 отвори.
 • При необхідності обробіть їх на точильному камені, щоб прибрати задирки.
 • Вставте вентилі в отвори. До одного з них буде приєднуватися насос.
 • З другого вентиля витягніть золотник, щільно надіньте на нього шланг, щоб вийшло герметичне з’єднання.
 • Зі зворотного боку вставте в нього сигарету.

Як зробити простий ефективний димогенератор для діагностики авто своїми руками

Розповідаємо, як зробити простий димогенератор для перевірки автомобіля, і як їм правильно користуватися. Незважаючи на бюджетность виготовлення, він відмінно допомагає знаходити підсосі повітря у впускному колекторі.

Діагностика автомобіля димогенератором

Суть процесу діагностики авто за допомогою генератора диму полягає в наступному. Через вентиль з золотником в банку подається тиск насосом або компресором. Повітря з банки може вийти тільки через другий вентиль зі шлангом. Для цього йому потрібно пройти через сигарету. Тим самим в шлангу буде створюватися велика кількість диму, за допомогою якого можна перевірити автомобіль.

Для діагностики авто димогенератором необхідний мінімальний набір матеріалів та інструментів:

 • компресор, ножний або ручний насос;
 • целофановий пакет;
 • викрутка;
 • ліхтар.

Покрокова інструкція використання димогенератора для авто.

 • Зніміть гофру дросельного вузла і закрийте його целофаном, щоб дим не виходив назад в повітряний фільтр.
 • Вимкніть шланг від колектора і підключіть на штуцер клапана вентиляції картера димогенератор.
 • Підпаліть сигарету і закрийте банку.
 • Подайте повітря у впускний колектор за допомогою насоса або компресора.
 • Коли піде дим, спостерігайте звідки він виходить. Також пройдіть в салон і подивіться, чи немає в ньому диму. У важкодоступних місцях підсвітите собі ліхтарем.

Цей бюджетний димогенератор допомагає знаходити всілякі підсосі повітря, які часто зустрічаються в з’єднаннях, прокладці форсунок, прокладках впускного колектора і ГБЦ, біля датчика холостого ходу і сапуна. За допомогою цієї робочої схеми можна легко і швидко перевірити автомобіль.