ВАЗ 2115 датчик холостого ходу ознаки несправності

Зняття несіправності пристрої

 • Поставити авто на рівну поверхню, встановивши ручне гальмо;
 • Підняти і закріпити кришку капота;
 • Відключити живлення. Народних обранців черговий. він обов’язковий!
 • Зняти захисний кожух мотора;
 • Послабити хомут, і зняти гумову трубку, що йде від повітряного фільтра;
 • Зняти кріплення патрубків ВФ і гофру;
 • Відкрутити кріпильні болти і витягнути трос, що йде від дросельної заслінки до педалі газу.
 • Очистити за допомогою ганчірки все поверхню близько дросельного вузла;
 • Змастити WD-40 кріпильні гвинти ДУ і регулятора холостого ходу, щоб вони легко відгвинчуємо;
 • Відкрутити гайки на 13 мм і витягнути дросельний вузол;
 • Відключити РХХ і зняти його з клем;
 • Якщо в будь-яких місцях є бруд, її потрібно ретельно витерти;
 • Викруткою потрібно відкрутити кріпильні болти ДУ і РХХ;
 • Витягти клапан з кріпильного гнізда.
 • ЯКІ БУВАЮТЬ ОЗНАКИ ЙОГО НЕСПРАВНОСТІ

  Поки ще такі датчики не додавати до системами для проведення діагностики, водій не побачить на табло сигналу про його несправність. Поки судити про проблеми з ним або перевірити РХХ на ВАЗ 2114, можна тільки за непрямими ознаками, яких цілком достатньо для постановки правильного діагнозу. До таких ознак можна віднести:

  • Непередбачені зупинки при роботі на холостому ходу;
  • Спостерігаються плаваючі обороти при роботі на оборотах холостого ходу;
  • Не можна домогтися підвищення оборотів під час пуску холодного двигуна;
  • При виключенні швидкості відбувається зупинка двигуна.

  Хочеться попередити власників машин про те, що схожі ознаки несправностей бувають і у інших датчиків, але на деякі з них реагує контролер і видає на табло код помилок.

  Несправності і симптоми

  Це один з небагатьох датчиків, які не можуть різко викликати явні ознаки несправності, але з часом можна констатувати високий витрата палива, падіння тяги на низах, провали на високих витках, можуть виникнути проблеми з холодним пуском. Може спалахнути лампа СЕ.

  Незважаючи на те що персоною складністю двигун другого Самари не відрізняється, іноді буває складно розібратися, з’ясувати симптоми і вина некоректної роботи. Особливо коли під рукою тільки тестер і комплект ключів. Але можливо все. Тому для усунення несправностей електроніки 2115-й необхідно в першу чергу схематично розібратися в принципі роботи системи управління двигуном.

  На відміну від карбюраторних двигунів, безвідносно всі процеси по контролю і регулюванню систем двигуна віддані на відкуп електроніці. Основний елемент керуючої системи. це електронний блок керування двигуном. Він збирає дані про стан кожного датчика, робить висновки щодо білоруського режиму роботи мотора в реальному порі і регулює кількість палива і повітря, що подається в камеру згоряння, кут випередження запалювання, навіть контролює ступінь викиду шкідливих речовин на вихлопі.

  За весь час випуску, а це без малого з 1997 по 2012 рік, автомашина поміняв кілька двигунів і кілька електронних блоків управління. Січень, Bosch, Ітелма. Тим не трохи набір датчиків на ВАЗ 2115 залишався стабільним і саме вони часто трапляються винними в багатьох раптових несправності з різними симптомами.

  Виняток становить лише датчик температури зовнішнього повітря, тому його ми залишимо в спокої. На порядку денному. лише найважливіші з них.

  Який датчик вибрати?

  Для того, щоб правильно підійти до вибору датчика холостого ходу на ВАЗ-2114, ви повинні знати, то, що останні дві цифри на артикул датчика мають особливе значення. Тому як, якщо артикул старого, закінчувався на «01», а на заміну буде поставлений датчик з цифрами «04», то ніякого толку від цього не буде, тому, як він просто-напросто не запрацює належним чином.

  2115, датчик, ознаки, несправності

  Взаємозамінними вважаються датчики з номера «01» на «02» і «03» на «04» відповідно.

  Як перевірити

  Якщо несправний датчик тиску масла, то в системі з тиском все має статися в нормі. Перевіряється це за допомогою манометра. Викручують датчик, замість нього ввинчивают манометр і запускають двигун. Прилад повинен показати 0,6-0,7 бар на неодружених. В цьому випадку датчик змінюють.

  Ніякі неприємності з мотором не зможуть поставити в глухий кут навіть в дорозі, якщо добре знати систему управління двигуном, датчики ВАЗ 2115, їх напрямок і несправності.

  Датчик холостого ходу. Принцип роботи, ознаки несправності.

  Датчик холостого ходу (ДХХ), а правильніше називати «регулятор холостого ходу» (РХХ) на ВАЗ 2114 і на інших родинах Самари призначений для стабілізації і автоматичного регулювання холостого ходу. Датчик холостого ходу являє собою електродвигун з конусної голкою.

  Ознаки несправності датчика холостого ходу (РХХ)

  На жаль регулятор холостого ходу не оснащений системою самодіагностики, тому ні бортовий комп’ютер (бк), ні загоряється чек Ейндж не повідомив нам про це. Але якщо у вас трапляються такі проблеми, то датчик потрібно перевірити (Як перевірити РХХ?), Почистити (Як почистить РХХ?) Відремонтувати (Як відремонтувати РХХ?) Або замінити (Як замінити датчик холостого ходу?) В разі несправності.

  • Глухне на холостому ходу.
  • Плавають обороти холостого ходу.
  • При запуску холодного двигуна відсутні підвищені обороти.
  • Глухне в момент зняття передачі на коробці.

  В принципі все симптоми смерті РХХ схожі з симптомами ДПДЗ. Але відмінність в тому, що при смерті ДПДЗ помилку покаже бортовий комп’ютер або загориться чек Ейндж.

  DaniForce Блог РЕГУЛЯТОР холостого ходу. Датчики (ВАЗ 2108-2115) Діагностика, сумісність, принцип роботи

  Регулятор холостого ходу (РХХ) служить для підтримки встановлених оборотів двигуна на холостому ходу за рахунок зміни кількості повітря, що подається в двигун при закритому дроселі. РХХ розташований на дросельному патрубку і являє собою кроковий двигун анкерного типу з двома обмотками. При подачі імпульсу на одну з них голка робить один крок вперед, на іншу. крок назад. Через червячную передачу обертальний рух крокової двигуна перетворюється в поступальний рух штока. Конусна частина штока розташовується в каналі подачі повітря для забезпечення регулювання холостого ходу двигуна. Шток регулятора висувається або втягується в залежності від керуючого сигналу контролера. Регулятор холостого ходу регулює частоту обертання колінчастого вала на режимі холостого ходу, керуючи кількістю повітря, що подається в обхід закритої дросельної заслінки. У повністю висунутому положенні (висунуте до упору положення відповідає “0” кроків), конусна частина штока перекриває подачу повітря в обхід дросельної заслінки. При відкриванні клапан забезпечує витрату повітря, пропорційний переміщенню штока (кількості кроків) від свого сідла. Повністю відкрите положення клапана відповідає переміщенню штока на 255 кроків. На прогрітому двигуні контролер, керуючи переміщенням штока, підтримує постійну частоту обертання колінчастого вала на холостому ходу незалежно від стану двигуна і від зміни нагрузкі.В системах “Мікас” частіше застосовується кілька інша назва. Регулятор Додаткового Повітря (РДВ). РДВ має іншу конструкцію: замість крокової двигуна застосований моментний двигун, який повертає запірний елемент на певний кут, пропорційний напрузі.

  Діпазон напруги живлення В: 7,5-14,2 для РХХ212-1148300-02 (Виробництво КЗТА) і РХХ212-1148300-01 (Виробництво ВАТ Пегас, м Кострома)

  Неисправен датчик холостого хода,диагностика

  ТестірованіеВиключіть запалювання. Від’єднати колодку джгута від регулятора. За допомогою мультиметра перевірити опір обмоток РХХ. Опір між контактами системи регулювання холостого ходу А і В, і С і D має бути 40-80 Ом. Якщо немає замінити РХХ. Якщо так Перевірити опір між контактами В і С, А і D. Прилад повинен показувати нескінченність (обрив ланцюга). Якщо немає замінити РХХ. Якщо так ланцюг РХХ в порядку.

  Ознаки несправності датчика холостого ходу (РХХ) На жаль регулятор холостого ходу не оснащений системою самодіагностики, тому ні бортовий комп’ютер (бк), ні загоряється чек Ейндж не повідомив нам про це. Але якщо у вас трапляються такі проблеми, то датчик потрібно перевірити (Як перевірити РХХ?), Почистити (Як почистить РХХ?) Відремонтувати (Як відремонтувати РХХ?) Або замінити (Як замінити датчик холостого ходу?) В разі несправності.

  3) При запуску холодного двигуна відсутні підвищені обороти

  4) Глохнет в момент зняття передачі на коробці

  В принципі все симптоми смерті РХХ схожі з симптомами ДПДЗ. Але відмінність в тому, що при смерті ДПДЗ помилку покаже бортовий комп’ютер або загориться чек Ейндж.

  ДЕТАЛЬНІШЕ МОЖНА ПРОЧИТАТИ ТУТ

  Брати участь в обговореннях можуть лише зареєстровані користувачі.

  визначення несправності

  Зрозуміти, що проблема саме в датчику не складно, для цього не потрібно їхати на дорогу діагностику. Є видимі показники, які допомагає визначити дану поломку:

  • Плавають обороти на холостому ходу ВАЗ 2114. Особливо це помітно, якщо додатково включити якісь прилади, такі як піч, автомагнітолу, світло;
  • При перемиканні на нейтральну швидкість двигун глухне;
  • Мотор троит;
  • Можлива і вібрація кузова. Всі разом це вже ознаки несправності датчика холостого ходу. Також показником є ​​і горіння значка «Check engine», але спалахнути вона в такому випадку може і не завжди.

  Існує кілька варіантів розв’язання проблеми:

  • почистити його;
  • замінити що вийшла з ладу запчастина на нову.

  Але перш ніж вирішити, що буде необхідно в даному конкретному випадку, спочатку з’ясовуємо, чи підлягає він ремонту. У будь-якому випадку для точної діагностики регулятор необхідно зняти. Нижче розміщена картинка, яка для спрощення пошуку покаже, як виглядає датчик холостого ходу.

  Із зовнішнім виглядом визначилися, але, щоб його зняти, треба визначитися, де стоїть датчик холостого ходу. Орієнтуємося на педаль газу, до якої йде тросик. Регулятор холостого ходу на ВАЗ 2114 шукаємо навпаки даного троса, а саме на дросельної заслінки, яка розташована нижче її датчика положення. Він приклеєний або прикріплений всього на два болта.

  • Відключити обов’язково запалювання автомобіля і зняти затиски-клеми акумулятора;
  • Витягнути роз’єм шляхом від’єднання проводів, що ведуть до нього;
  • Відкручуємо підходящої викруткою дроти і виймаємо саму запчастина;
  • У разі, коли датчик приклеєний, то перш доведеться витягти дросельний вузол повністю, а потім вже акуратно відклеїти датчик.

  Де знаходиться Регулятор холостого ходу (РХХ)?

  Датчик холостого ходу розташований на корпусі дросельного вузла. Датчик холостого ходу розташований поруч з датчиком положення дросельної заслінки. ДХХ кріпиться двома гвинтиками. Так само зустрічається, що датчик посаджений на лак.

  Ознаки несправності датчика холостого ходу на ВАЗ 2114

  Датчик холостого ходу ВАЗ 2114 покликаний контролювати і розвивати необхідні обороти на двигуні автомобіля. Так він необхідний і за що відповідає датчик холостого ходу? За своєю суттю він є електродвигуном з вмонтованою в корпус голкою, яка має форму конуса. Його завдання полягає в доставці потрібних (необхідних) обсягів повітря для постійної роботи автомобільного двигуна на холостих обертах.

  Робота його починається, як тільки включається запалювання на автомобілі. Голка конусна прикріплена до штоку. Датчик починає його рухати, а голка то відкриває, то закриває в дросельному патрубку каліброване отвір, що припиняє подачу або, навпаки, дозволяє повітрю проходити. В цьому і полягає принцип роботи датчика холостого ходу. Це дозволяє відразу починати рух легкового автомобіля ще при холодному двигуні. Таким чином, нестійка робота двигуна на холостому ходу ВАЗ 2114 повинна насторожити автовласника.

  На різних сайтах, форумах, пошукових системах можна зустріти питання: «Що таке РХХ?». Це скорочена назва датчика або регулятора холостого ходу, отже, в цій статті він будемо позначатися його по-різному.

  Як працює і як не працює?

  Датчик, або регулятор холостого ходу, призначений для дозованої подачі повітря у впускний колектор в той час, коли дросельна заслінка закрита.

  Датчик холостого ходу в розібраному вигляді.

  Пристрій приладу не надто складне. Він складається з крокового електромоторчіком, каліброваного подпружиненного конуса і штока. Встановлюється у впускному колекторі після дросельної заслінки. Саме цей регулятор і відповідає за безперебійну і рівну роботу двигуна на холостих обертах.

  Попросту, регулятор-датчик холостого ходу. це простий клапан або виконавчий механізм, який контролює подачу повітря при закритій заслінці, згідно командам електронного блоку управління двигуном. При запуску двигуна в холодну погоду, ЕБУ відкриває регулятор холостого ходу і подає більше палива в камеру згоряння, підвищуючи обороти для прискорення прогріву двигуна.

  Як тільки двигун прогрівається до робочої температури, кроковий електродвигун переміщує шток з конічним клапаном вперед і скорочує кількість споживаного повітря, тим самим знижуючи обертів. Так датчик працює.

  Ознаки несправності датчика

  • двигун не тримає холості, обороти плавають;
  • мотор глухне на неодружених і при русі на нейтралці при закритому дроселі;
  • холодний двигун не запускається без відкритої дросельної заслінки, тобто, поки ми не натиснемо на педаль газу, мотор не запуститься;
  • низькі і нестабільні неодружені при прогріванні двигуна.

  При цьому лампа Check Engine горіти не буде. Якщо вона загоряється, тоді причину шукаємо в датчику положення дросельної заслінки. У тому випадку, коли симптоми в наявності, але лампа не горить, причину слід шукати саме в нашому датчику. Тому зараз ми його перевіримо на працездатність.

  Регулятор холостого хода ВАЗ 2115. Симптомы неисправности, замена.

  Перевіряємо датчик своїми руками

  Датчик розташований в корпусі дроселя і щоб його зняти для перевірки, необхідно всього лише відкрутити два гвинти.

  Для демонтажу РХХ потрібно від’єднати колодку і викрутити два гвинти.

  Перед демонтажем потрібно добре очистити місце його кріплення від пилу і бруду і зняти мінусову клему з АКБ. Але для початку. перевірка.

  Дивимося на схему підключення і перевіряємо датчик за допомогою звичайного мультиметра в такій послідовності:

   Перевіряємо наявність харчування на датчику. Для цього заміряємо напруга на двох крайніх контактах колодки, А і D. Включаємо запалювання, чорний щуп мультиметра ставимо на масу двигуна, плюсової щуп. на контакти по черзі. Напруга має бути в межах 12 Вольт. Якщо менше або відсутній зовсім. шукаємо обрив по ланцюгу або звинувачуємо в усьому електронний блок управління. Але для початку перевіряємо напругу на висновках з ЕБУ 4 і 54. Тут, природно, теж має бути 12 В.

  Плавает холостой ход ВАЗ 2113-15

  Не можна сказати, що такий метод перевірки на 100% гарантує працездатність датчика, ми перевірили тільки електричну його частина. Величезне значення має рухливість конусного клапана і величина його ходу. А перевірити це можна тільки або на спеціальному стенді, або маючи особливий тестер.

  Датчик холостого ходу на ВАЗ-2110

  Для початку визначимося з каталожними номером і ціною вузла. З конвеєра на автомобілі з 1,5 і 1,6-літровими інжекторними двигунами встановлювали датчик холостого ходу з оригінальним каталожними номером 2112-1148300. Його в залежності від жадібності продавця.

  До слова, точно такий же регулятор встановлюється і на все Пріори і Калини, на Таврію, Нанос і Сенс.

  Обережно, не переплутайте датчик, необхідний нам знизу.

  Основні ознаки несправності датчика холостого ходу на ВАЗ-2110 (алгоритм перевірки датчика)

  Будь-інжекторний двигун дуже чутливий до працездатності електроніки і датчиків. Достатньо вийти з ладу самому, здавалося б, малозначущих компоненту, як режим роботи двигуна порушується, потужність падає, а витрата палива зростає. Одним з таких елементів на двигунах ВАЗ-2110 є датчик холостого ходу. Як перевірити, замінити, вибрати його, розберемося сьогодні разом.

  Перевірка роботи механічної частини датчика

  Для перевірки знімає датчик з дросельного вузла.

  Проте, якщо електрична частина в порядку, можна перевірити механічну частину регулятора на око:

  • Відкручуємо датчик і виймаємо його з корпусу дроселя.
  • Підключаємо контактну колодку до датчика.
  • Включаємо запалювання. У момент включення клапан повинен висуватися вперед. Якщо цього не відбулося. закоксовавшіеся шток або кроковий електродвигун працює неправильно.
  • Вимірюємо відстань між корпусом датчика і конічним клапаном. номінал 24 мм.

  Якщо ми зняли датчик з автомобіля і тест електричної частини пройдено, але рухливості конусного клапана ми так і не добилися, пробуємо очистити регулятор за допомогою м’якого тампона, ватної палички і проникаючої мастила WD-40 або аерозольним засобом для чищення карбюраторів. Вдалою всім роботи і стабільних холостих обертів при будь-якій погоді!