Датчик положення дросельної заслінки Priora несправність

Принцип роботи регулятора

Контролер знаходиться в дросельному вузлі, неподалік від регулятора холостого ходу. Пристрій має три виходи.

Один з них. сигнальний, який підключається до блоку управління, другий. це живлення від бортової мережі, а третій. це маса, що підключається до кузова транспортного засобу.

Найбільший опір пристрою фіксується при закритій заслінці. Коли водій тисне на педаль газу, заслінка починає відкриватися, в результаті чого змінюється показник опору.

ЕБУ автомобілі оснащується операційною системою, де відзначена вся необхідна інформація. Відповідно до рівня відкриття заслінки ЕБУ змінює кут запалювання, а також час, при якому повинні відкриватися форсунки.

При натисканні на газ постійний магніт пристрою починає обертатися. В цей же момент здійснюється зміна параметра опору чутливого компонента пристрою, це відбувається в результаті зміни магнітного поля навколо нього.

Але в цьому випадку блок керування автомобілем фіксує не напруга, а зміна кута запалювання.

датчик, положення, дросельної, заслінки, priora, несправність

Типові неполадки ДПДЗ

Несправність датчика дросельної заслінки можна визначити за такими ознаками як:

 • зростання інтенсивності оборотів при відключеному навантаженні;
 • погіршення динамічних показників;
 • поява ривків при досягненні швидкості;
 • різке останавліваніе мотора на нейтралці;
 • сигнальне оповіщення лампочкою.

Крім того існують інші несправності. Однією з найбільш частих є зниження товщини напилення підстави в початковій частині ходу повзунка. Це не дає підвищуватися лінійному рівнем напруги сигналу на виході.

Інша причинний зв’язок може критися в виході з ладу рухомого осердя. Поломка якогось одного наконечника сприяє появі великої кількості задирів біля основи.

Як наслідок, ламаються і інші, через що відбувається втрата контакту повзунка з резистивної частиною.

Датчик дросельної заслінки можна перевірити самостійно, виконавши наступні кроки. Насамперед необхідно запустити запалювання, якщо не загоряється сигнальна лампочка, то беремося безпосередньо за перетворювач. Мультиметром слід заміряти різницю потенціалів між «-» і проводом повзунка. Отримані параметри не повинні бути вище 0,7 У.

Рекомендуємо: Заміна радіатора грубки ВАЗ 2110: інструкція

Далі потрібно розгорнути сектор для повного відкриття заслінки. Потім знову слід перевірити ще раз напруга. Показники повинні бути не менше 4 В. Після цього треба включити запалювання, вийняти роз’єм. Знову поміряти опір в місці контакту повзунка з одним з висновків. Прокручуючи сектор, стежити за показаннями мультиметра.

Пересування стрілки повинно здійснюватися м’яко і неспішно, оскільки поштовхи і різкі коливання вказують на поломку. Плавність функціонування приладу залежить від стану плівкового резистора.

Датчик положення дросельної заслінки буває декількох типів: пленко-резистивний і безконтактний.

Перший з них встановлюється заводом-виробником, другий автовласник вибирає в процесі водіння і експлуатування машини.

Тривалість служби ДПДЗ може коливатися в залежності від якості і дотримання технології при виготовленні приладу. Штатний агрегат можна не міняти і 60 000 км, а іноді він вимагає заміни і через 5 000 км.

Купуючи датчик дросельної заслінки, ціна залежить від вибору його типу:

Датчик дроссельной заслонки. Признаки неисправности ДПДЗ

 • Плівковий-резистивні є найбільш часто купуються в колі автомобілістів через бюджетну ціни, але їх термін експлуатації практично не витримує критики;
 • Безконтактні. при більш високій вартості (майже в два рази) тривалий термін використання покриває всі витрати. Якісна робота приладу обумовлена ​​дією принципу магніторезистивну. При покупці слід знати, що цей тип приладу функціонує при напрузі постійного струму, пропорційному куті відкривання заслінки дроселя в системі впорскування палива електродвигуна.

Вал датчика обертається за годинниковою стрілкою з боку заслінки. Гарантія експлуатаційного строку припадає на 3 роки. Резистивний датчик водії не ремонтують, а міняють на безконтактний. він, безперечно, надійніше. У його конструкцію входять ротор і статор.

На ротор магнітне поле не діє, адже в його основі лежить магніт. Статор є деталлю, досить чутливою до електромагнітного поля.

Його збірка пов’язана з програмуванням, тому прилад даної категорії часто служить для установки в вузли електрокерування.

Заміна датчика положення дросельної заслінки (Priora)

Процедура зняття і установки досить проста. Все що потрібно це викрутка.

Пристрій для визначення положення заслінки розташовується безпосередньо на дросельному вузлі і кріпиться за допомогою всього двох болтів.

 • Перше що потрібно зробити. від’єднати контактні дроти від корпусу вироби. Штекер утримується на місці за допомогою невеликої пластикової засувки, яку при знятті необхідно відвести. Перед проведенням робіт, не забудьте знеструмити бортову мережу в автомобілі, попередньо від’єднавши мінусову клему акумуляторної батареї.
 • За допомогою викрутки відкрутіть два болти і вийміть виріб з місця його кріплення.
 • При зворотній установці зверніть увагу на спеціальне ущільнювальне поролонове кільце. Переконайтеся, що воно не має пошкоджень.
 • На цьому заміна ДПДЗ для пріори закінчена.

Якщо розглядати питання ціни датчика, то на ринку найдешевший виріб відпускається за ціною 300 рублів, а найдорожче досягає суми в більш ніж одну тисячу рублів.

процес перевірки

Перевірку необхідно здійснювати з включеним запалюванням!

Перше що необхідно зробити. це перевірити цілісність ланцюга живлення датчика. Для цього виймаємо роз’єм з ДПДЗ і заміряємо напруга між контактами «А» і «В». Напруга має становити близько 5В. Якщо все в нормі приходимо до наступного пункту.

Підключаємо назад роз’єм датчика. Для даної перевірки знадобляться дві голки. Вставляємо їх між контактами «В» і «С» і заміряємо напруга. При закритій заслінці напруга повинна бути 0,4-0,7В, а при повністю відкритій 4-4,7В. Якщо свідчення не збігаються, то датчик найімовірніше несправний.

На ринку зустрічається безліч різних датчиків. Всі вони залежать від виробника, ніж імениті виробник, тим відповідно і дорожче сам датчик. Нижче наведена таблиця з артикулами і цінами на ДПДЗ для Лади Пріори.

Через що нам може знадобитися ремонт датчика?

Нічого вічного ще не винайшли, і цей елемент теж ламається. Розглянемо, які причини можуть спровокувати його вихід з ладу і як це можна помітити. Несправності датчика положення дросельної заслінки в основному викликані природним зносом. Так, напилений шар основи, по якій переміщається повзун, стирається.

В результаті прилад видає неправильні показання. Ще однією причиною некоректної роботи може служити вихід з ладу рухомого осердя. А якщо один з наконечників пошкодиться, то на підкладці з’явиться ряд задирів, які приведуть до поломки і інших елементів.

Це спровокує погіршення контакту між резистивним шаром і повзунком, а в деяких випадках і його відсутність.

Знос датчика положення дросельної заслінки

Зрозуміти ж, що пора звернутися в сервісний центр або зробити самостійну діагностику і при необхідності ремонт, можна за такими ознаками.

Перш за все прислухайтеся до свого автомобіля під час холостого ходу, якщо обороти «плавають», то не зволікайте з перевіркою пристрою. Ще тривожним знаком повинна послужити зупинка движка при різкому скиданні педалі.

А під час набору швидкості може створитися враження, що паливо не потрапляє в систему, автомобіль сіпається і з’являються ривки.

Іноді ж обороти як би зависають в одному діапазоні (1,5-3 тисячі) і не змінюють своє положення навіть при перемиканні на нейтральну передачу. Крім того, погіршується динаміка. Загалом, найменше порушення в роботі двигуна повинно насторожити.

До речі кажучи, зверніть увагу і на приладову панель, на ній повинна загорітися сигнальна лампочка «Check engine».

Якщо таке сталося, то ваш автомобіль автоматично переходить в аварійний режим, а зробивши комп’ютерну діагностику, ви побачите, що причина криється саме в датчику.

ДПДЗ Priora. ознаки несправності, заміна

Сучасні автомобілі управляються і контролюються бортовим комп’ютером. Не стала винятком і модельна волосінь «LADA Priora», центральним контролюючим пристроєм якої, служить ЕБУ (електронний блок управління).

При управлінні двигуном з боку комп’ютера, останньому необхідно отримувати найактуальнішу інформацію від численних датчиків розташованих в підкапотному просторі і інших місцях автомобіля.

Одним з таких важливих елементів є датчик положення дросельної заслінки або ДПДЗ Пріори.

Важливість цього елементу обумовлена ​​його призначенням. обчисленням положення заслінки на поточний момент часу.

Коли ви натискаєте на педаль газу (пов’язану з дросельним вузлом за допомогою спеціального троса), заслінка відкривається рівно на стільки, на скільки ви доклали нажимное зусилля. При цьому від ступеня натискання залежить і кількість подаваного в циліндри палива. Для того щоб ЕБУ міг розрахувати кількість бензину для подачі, він опитує ДПДЗ який і фіксує необхідні дані.

Який краще датчик. безконтактний або плівковий

Відремонтувавши або купивши якісний ДПДЗ, можна ще кілька років користуватися своїм автомобілем, забувши про цю проблему.

Основні причини несправностей

Залежно від того, який тип датчика використовується на автомобілі, можна виділити основні проблеми, з якими вони схильні до.

Бюджетні плівковий-резистивні датчики положення дросельної заслінки найчастіше виходять з ладу через знос резистивного шару механічним шляхом. Так при роботі може бути зношений движок датчика. Ще однією розповсюдженою причиною виходу з ладу плівковий-резистивного варіанта датчика є потрапляння на нього бруду, яка приводить в непридатність робочу поверхню.

Безконтактні ДПДЗ найчастіше виходять з ладу через механічну поломку рухомого вузла. Також серед типових «хвороб» можна виділити несправності в роботі електронного перетворювача одержуваних магнітних сигналів в постійну напругу.

Як перевірити датчик положення дросельної заслінки

Перевірка датчика положення дросельної заслінки вимагає наявності мультиметра. Залежно від типу датчика і автомобіля, на якому він встановлений, будуть варіюватися наведені в інструкції нижче значення напруги і опору, що знімається з датчика. При цьому кардинально процес перевірки ДПДЗ відрізнятися на різних моделях автомобілів і датчик не буде.

Щоб перевірити датчик положення дросельної заслінки, виконайте наступні дії:

 • Вимкніть двигун і усуньте перешкоди для легкого доступу до датчика положення дросельної заслінки. У більшості випадків для цього буде потрібно зняти повітроводи повітряного фільтра з патрубка і прибрати шланги вентиляції;
 • Далі відключіть дроти, які підходять до ДПДЗ, найчастіше вони відщіпає;

Слідом потрібно завести двигун і підключити плюсову клему мультиметра до висновку харчування, а мінусову до висновку маси. Тестер повинен бути включений в режим виміру напруги. В даному вимірі повинно вийти значення близько 5 Вольт (можливий невеликий розкид);

 • Вимірявши напруга, необхідно вимкнути запалення і перемкнути мультиметр на вимірювання опору;
 • Далі із закритою дросельною заслінкою необхідно виміряти опір між контактами маси і сигналу для блоку управління. В результаті має вийти значення близько 1 кОм (можливі свідчення від 0,8 до 1,2 кОм);
 • Після цього необхідно відкрити дросельну заслінку і повторити вимірювання опору. Має вийти значення від 2,3 до 2,7 кОм.
 • Як зазначалося вище, цифри вимірів можуть варіюватися, залежно від моделі датчика і автомобіля. Подивитися результати для конкретної машини можна в технічному керівництві до неї або на спеціалізованих форумах в інтернеті.

  Якщо в результаті діагностики був зроблений висновок про несправності датчика, його потрібно замінити.

  Види датчиків положення дросельної заслінки (ДПДЗ)

  Залежно від типу конструкції можна розділити датчики положення дросельної заслінки на наступні види:

  • Плівковий-резистивні. Прості варіанти потенціометрів, і вони здатні пропрацювати близько 50 тисяч кілометрів до виходу з ладу;
  • Магніторезистивні або безконтактні. Їх принцип роботи заснований на ефекті Холла, а вартість подібних датчиків набагато вище, ніж плівковий-резистивних варіантів. При цьому ресурс датчика залежить тільки від якості виконання механічних елементів, і вони здатні працювати більше 100 тисяч кілометрів.

  Встановлюється ДПДЗ, в більшості випадків, на корпусі дросельної заслінки з боку протилежної приводу повітряної заслінки. Рухомий елемент датчика має механічну зв’язок з віссю заслінки.

  Симптоми виходу з ладу датчика положення дросельної заслінки

  Незалежно від типу датчика, визначити його несправність можна за такими ознаками:

  Натискання на педаль акселератора призводить до того, що двигун перегазовивать або глухне;

 • Мотор працює нестабільно і глухне на холостому ходу;
 • Зниження динаміки двигуна, особливо на низьких передачах;
 • Підвищився витрата палива;
 • Мотор мимовільно глухне на нейтральній передачі.
 • Якщо на автомобілі проявляються перераховані вище несправності і горить лампочка Check Engine, велика ймовірність, що вийшов з ладу саме датчик положення дросельної заслінки. При цьому важливо відзначити, лампочка «Перевірте двигун» включається при несправності датчика положення дросельної заслінки не на всіх автомобілях.

  Датчик положення дросельної заслінки: як перевірити, замінити, відрегулювати

  Дросельна заслінка. один з ключових компонентів, який відповідає за роботу двигуна автомобіля. Вона є частиною впускної системи, і від її належного функціонування залежить кількість повітря, яке надійде в камеру згоряння, де він детонує після змішування з бензином.

  Щоб процес детонації був максимально ефективним, електронний блок управління автомобіля повинен контролювати час відкриття дросельної заслінки, тим самим впускаючи стільки повітря, скільки буде потрібно для утворення ідеальної суміші в конкретний момент часу. За інформацію про те, в якому становищі знаходиться дросельна заслінка, відповідає відповідний датчик. При його виході з ладу водія очікують неприємності, які можуть привести до поломки деталей двигуна.

  Як замінити датчик положення дросельної заслінки

  Процес заміни датчика положення дросельної заслінки складається з трьох етапів: зняття старого датчика, установка нового і скидання помилки про несправну роботу пристрою з пам’яті електронного блок управління. Щоб замінити ДПДЗ, необхідно виконати наступні дії:

  • Вимкнути запалення, при цьому клеми з акумулятора можна не скидати, оскільки датчик буде знеструмлено;
  • Далі потрібно зняти роз’єм з датчика і відкрутити гвинти кріплення (найчастіше два);
  • Після цього починається процедура установки нового датчика. Акуратно потрібно з’єднати торець осі заслінки з посадковим місцем датчика;

  Повертаючи датчик по колу, необхідно поєднати отвори і вкрутити гвинти;

 • Слідом надіньте роз’єм;
 • Щоб скинути помилку з пам’яті контролера, зніміть клеми акумулятора на ніч (більш ніж на 8 годин), за цей час пам’ять повинна обнулитися. Якщо видалити помилки не вийшло, можна спробувати продовжити експлуатацію машини в «щадному режимі», чекаючи поки електронний блок управління самостійно її скине. Більш надійний варіант. звернутися до майстрів на сервісі для скидання помилки мотортестером.
 • Слід зазначити, що деякі сучасні датчики потрібно не тільки замінити, але і відрегулювати. Наприклад, в машинах компанії АвтоВАЗ регулювання датчика положення дросельної заслінки не потрібно, але в багатьох іномарках вона необхідна.

  Як відрегулювати датчик положення дросельної заслінки

  Регулювання ДПДЗ виконується наступним чином:

  Необхідно після установки нового датчика повністю закрити повітряну заслінку;

 • Далі щупи мультиметра в режимі вольтметра підключаються, відповідно до полярністю, до маси машини і виходу датчика;
 • Після цього датчик слід повернути (попередньо послабивши кріплення) таким чином, щоб вольтметр показував мінімальна напруга датчика (в ідеалі 0 Вольт, але на практиці це значення може бути більше);
 • Коли мінімального показника вольтметра вдасться домогтися, потрібно закрутити болти.
 • Якщо після того як ви встановите виникають проблеми з холостими оборотами (завищені), буде потрібно провести процедуру навчання електронного блоку управління автомобіля параметрам нового датчика. Робиться це в такий спосіб:

  • З акумулятора необхідно скинути обидві клеми на 15-20 хвилин;
  • Далі потрібно повернути клеми на місце і переконатися, що дросельна заслінка закрита;
  • Після цього слід на кілька секунд включити запалювання, але не заводити двигун;
  • Через секунд 10-15 після старту запалювання його можна вимикати;
  • Знову необхідно почекати близько 15-20 секунд, за цей час електронний блок управління зможе «запам’ятати» параметри датчика, який був встановлений замість оригінального.

  Вкрай не рекомендується купувати неоригінальні датчики положення дросельної заслінки, особливо низької якості. Пов’язано це з температурним режимом роботи елемента. При перегрів неоригінальні датчики будуть спотворювати результати, що позначиться на роботі двигуна.

  Принцип роботи ДПДЗ

  Датчики положення дросельної заслінки діляться на два типи: контактні і безконтактні. За конструкцією вони різні, але методи їх перевірки однакові. Привід їх може бути механічним або електричним.

  Перші механічні (плівковий-резистивні або потенціометри) представляють собою повзунок з розміщеними на ньому контактами.

  Дросельна заслінка через привід і шестерню з валом змінюючи своє положення (кут нахилу) переміщує по резисторного доріжках повзунок. По напрузі від 0.7 до 4В (змінюється через зміну опору резисторних доріжок) ЕБУ розуміє, де знаходиться заслінка і коригує подачу палива.

  Тобто збільшення кутового положення заслінки збільшує значення напруги постійного струму і навпаки.

  Коли водій тільки включає запалювання ЕБУ отримує дані від датчиків температури про ступінь прогріву мотора. Виходячи з цього дросельна заслінка виставляється в передпускових положення під певним кутом.

  Наприклад, на LADA Priora і Kalina, де стоїть два ДПДЗ (в автомобілях з електронним модулем дросельного патрубка), в цей момент вихідна сигнальне напруга повинна бути:

  • Перший висновок. в межах 0,39-0,52В.
  • Другий. 2,78-2,91В.

  Для кожної марки авто ці показники можуть відрізнятися, але якщо розглядати вищезгадані моделі, то далі відбувається наступне:

  • Якщо після включення запалення в перебігу 15 с. нічого не відбувається (не вичавлювати педаль газу, не заводиться мотор) ЕБУ відключає електропривод дроселя, а заслінка опускається до 7%.
  • Через 30 секунд після включення запалення і бездіяльності водія ЕБУ закриває заслінку повністю з подальшому поверненням її в передпускових положення.

  При цьому сигнальне вихідна напруга дорівнює:

  • У першому випадку 0,5-0,6В.
  • У другому. 2,7-2,8В.

  У разі обриву в ланцюзі датчиків дросельної заслінки ЕБУ відключає привід дроселя і записує в пам’ять код помилки.

  Також на автомобілях з двома ДПДЗ, як у випадку з LADA Priora і Kalina, їх сумарна сигнальне вихідна напруга не повинна перевищувати 3.2-3.4В.

  Принцип роботи безконтактних (магніторезистивних ДПДЗ) заснований на магнітно-резистивном ефекті. виходять з ладу рідко, через відсутність тертьових один про одного контактів. З цієї причини вони надійніше і служать довше, хоча і дорожче контактних.

  Поширені причини несправності. коротке замикання в електричних ланцюгах, обрив проводки.

  Ознаки несправності датчика дросельної заслінки або чому може відмовити ДПДЗ

  Статистика показує, що часто проблеми з датчиком положення дросельної заслінки виникають на автомобілях ВАЗ 2114, 2110, 2112, Kalina, Niva Chevrolet, Пріори. Як правило, сигналізує про це код помилки p0120, але не завжди (цей момент розглянуто детально нижче). До речі, інші автомобілі теж не застраховані від такої поломки.

  Код p0120 означає, що в електричному ланцюзі між ДПДЗ і ЕБУ є проблема, але він не вказує на збої в роботі самого пристрою. Тому далі ми поговоримо про ознаки і причини несправності ДПДЗ, які характерні для всіх машин з інжекторної системою харчування.

  Перевірка діагностичним приладом

  Слова «діагностичний прилад» звучать голосно, але насправді достатнім буде придбати автосканер ELM327 або Scan Tool Pro працює на тому ж чіпі і встановити на смартфон (Android) або iPhone (iOS) спеціальний софт, наприклад, OpenDiag.

  Також можна провести повну діагностику автомобіля через ноутбук. Або використовувати мультисистемний сканер АВТОАС-F16 CAN.

  За посиланнями вище, ви отримаєте вичерпну інформацію як підключиться до діагностичного роз’єму, який софт використовувати і багато іншої корисної інформації по цій темі.

  Але коротко суть використання сканерів в тому, щоб підключитися до ЕБУ і за допомогою спеціального софту побачити номери помилок в ньому прописаних.

  ПРИЗНАКИ НЕИСПРАВНОСТИ ДАТЧИКА ЗАСЛОНКИ

  Підключення можливо по: проводу USB, WI-FI, Bluetooth. Але важливо знати, що деякі ЕБУ, особливо на старих автомобілях, не підтримують протоколи WI-FI і Bluetooth і підключити до них сканер ELM327 можна тільки через USB з перехідником USB to MicroUSB Adapter. Відповідно модель сканера потрібно купувати дротову.

  Краще використовувати сканери з 32. х розрядних чіпом, вони надають більше можливостей з діагностики автомобіля.

  Про можливі помилки, пов’язані з ДПДЗ і електричним колом, згадувалося вище, але також в ЕБУ можуть бути прописані і інші помилки, пов’язані з нестабільною роботою двигуна і електронних систем автомобіля. Деякі з них можна скинути, наприклад, «перегрів мотора».

  Перевага використання сканера. спостереження за роботою датчика в реальному часі. Для цього повертайте заслінку вичавлюючи педаль газу. У програмі будуть відображатися зміна вольтажу, кута нахилу. Різкі перепади напруги будуть вказувати на проблему.

  Основні ознаки виходу з ладу ДПДЗ

  Якщо пристрій несправний, то можлива поява помилки p0120 про яку згадувалося вище, а також інших помилок показують, що виникли відхилення в роботі датчика: P2135, P0222, P0122, P0223, P0123, P0220, P01578. Самі помилки на приладовій панелі не відображаються, загоряється тільки лампочка “Check Engine”, їх можна побачити на діагностичних сканерах, мобільних пристроях або ноутбуці (про це далі).

  Що стосується помилки P2135, то вона характерна для сучасних автомобілів з електронними управлінням положення ДЗ. Її повна назва «Розбіжність показань датчиків і положення дросельної заслінки». Виникає при збільшеному опорі в ланцюзі одного з проводів (їх чотири). Про її причини в наступному розділі.

  • Плаваючі обороти, на холостих машину сильно трясе чи вона глухне. Різкий стрибок оборотів до 2000. 3000.
  • Падає динаміка авто, особливо при розгоні (провали, ривки), буксирування, підйомі в гору, перевезення вантажів, як кажуть в народі, не тягне двигун. Це ж відбувається з причини нестабільної роботи АКПП, тут все взаємопов’язане. Або, навпаки, при незначному натисканні на педаль газу машина різко прискорюється.
  • Підвищений витрата палива. виявлятися відразу ж після появи збоїв в роботі датчика.
  • При переході на підвищену або знижену передачі, включаючи і нейтральну, мотор глухне.
  • Перехід роботи машини в аварійний режим, частота обертання коленвала не перевищує 1500 оборотів в хвилину, так як заслону в такому режимі прочинені тільки на 6-7%.

  Такі ж ознаки вказують і на несправність дросельної заслінки, стан якої важливо періодично перевіряти і при необхідності чистити.

  Діагностика несправностей датчика дросельної заслінки

  Перше, що потрібно зрозуміти, якщо датчик положення дросельної заслінки вийшов з ладу, то ремонту він не підлягає, а змінюється в зборі.

  Діагностика проводиться мультиметром шляхом заміру постійної напруги або опору в ланцюзі, також застосовується сканер.

  На початковому етапі перевірки ДПДЗ для замірів показань напруги (напруги і сигнального) знадобитися мультиметр.

  Перевірка мультиметром (кращий метод)

  • Увімкніть запалювання.
  • Перевірте чи подається харчування на датчик. Для цього від’єднайте фішку і заміряйте показання напруги на відповідних до датчика проводах. Для цього виставте перемикач на приладі в положення «20В» і заміряйте показання (норма 4.5-5.5В). Якщо напруга відсутня, то шукаємо обрив в ланцюзі або іншу причину.
  • Перевіряємо наявність сигнального напруги, що надходить від датчика до ЕБУ при повністю закритій і відкритій заслінці. Для цього «-» мультиметра ставимо на масу (блок двигуна або АКБ), а «» приєднуємо до третього сигнального контакту. При закритій заслінки (відтиснуті педаль газу) напруга не повинна перевищувати 0.6-0.7В. При повністю відкритій (акселератор повністю вичавлений). не менше 4В.
  • Далі перевіряємо на наявність стрибкоподібного напруги при переміщенні заслінки між положеннями «закрито» і «повністю відкрито». Для цього використовуйте додатковий провід, який вставте в Pin дроту, що йде до ЕБУ, а другий кінець підключіть до плюса приладу. Контактор одягніть назад на датчик. Поступово натискайте педаль газу або тягніть за тросик і стежте за показаннями приладу. Напруга має збільшуватися і зменшуватися плавно. Якщо відбуваються скачки U, це означає, що резисторні доріжки в деяких місцях зносилися і ДПДЗ підлягає заміні.

  Перевірити датчик можна і шляхом заміру його опору. Для цього так само застосовується мультиметр перемкнутий в відповідний режим. Знімаються показання між мінусовим і сигнальним контактами. Для зручності робіт виріб можна зняти.

  Нормативні свідчення вазовских моделей:

  • Заслінка закрита. 1.5 кОм.
  • Відкрита. 7.5 кОм.

  Наприклад, у Niva Chevrolet нормативні показання інші:

  • Заслінка закрита. 2.4 кОм.
  • Відкрита. 8.2 кОм.

  Тому дані по напрузі і опору дивіться в керівництві по експлуатації і ремонту для своєї моделі авто.

  Процес зміни опору також повинен відбувається плавно без стрибків. Для цього провертається кріплення датчика.

  На що впливає робота датчика положення дросельної заслінки

  ДПДЗ (інша назва TPS) призначений для визначення кута положення дросельної заслінки (встановлюється на її осі) і передачі знятих показань ЕБУ. Також він відстежує швидкість переміщення заслінки (при різкому натисканні на педаль газу) і моменти, коли вона знаходиться в крайніх положеннях.

  Від цих показань залежить багато. електронний блок управління, на підставі отриманих даних, формує правильний кут випередження запалювання при певних режимах роботи двигуна, подає команди на подачу палива в потрібній дозуванні. Все це впливає на формування оптимальної паливно-повітряної суміші, а відповідно, і на показники потужності двигуна.

  Також, на основі отриманих даних ЕБУ коригує роботу електронних систем: ABS, ESP, круїз-контроль, протибуксувальна і інших.

  Ознаки несправності датчика положення дросельної заслінки

  Всі сучасні автомобілі мають в своїй конструкції безліч електротехнічних і електронних пристроїв. З їх допомогою здійснюється контроль і автоматична настройка параметрів функціонування різних вузлів, агрегатів і систем. Вони можуть бути дуже складними і дорогими, як, наприклад, електронний блок керування двигуном (ЕБУ), так і зовсім простенькими. Примітно, що багато «дрібниці», вартість яких зовсім невелика, грають на практиці дуже важливу практичну роль. Наприклад, якщо виявляються ознаки несправності датчика положення дросельної заслінки, то якщо залишити їх без уваги, швидкий і дуже дорогий ремонт силового агрегату практично забезпечений.

  За що відповідає датчик положення дросельної заслінки

  Така деталь, як датчик положення дросельної заслінки (ДПДЗ) призначена для того, щоб передавати в електронний блок керування двигуном інформацію про те, в якому саме стані в даний конкретний момент часу знаходиться пропускної клапан. По суті справи, він являє собою комбінацію постійного і змінного резистора, а його максимальну сумарну опір дорівнює приблизно 8 Ом. ДПДЗ має в своїй конструкції три контакту, причому на два з них подається напруга (зазвичай його величина становить близько 5 В), а третій є сигнальним і пов’язаний з відповідним контролером.

  Датчик положення дросельної заслінки виробництва GM

  Датчик положення дросельної заслінки встановлюється на її корпусі і реагує на обертання осі, коли вона або відкривається, або закривається. Відповідно, змінюється і його опір: якщо заслінка повністю відкрита, то напруга на сигнальному контакті становить як мінімум 4 B, а якщо повністю закрита. то максимум 0,7 В. За всіма змінами напруги стежить контролер, в результаті чого регулюється кількість палива, що надходить для формування повітряно-паливної суміші.

  Якщо ДПДЗ не функціонує належним чином, то воно буде або менше, або більше необхідного, що може привести (і часто дійсно призводить) до різних порушень в роботі силового агрегату, а часом навіть до його виходу з ладу. Слід також сказати, що несправність датчика положення дросельної заслінки досить часто є причиною виникнення проблем з коробкою перемикання передач. Ремонт і двигуна, і КПП. це дуже витратний захід, так що якщо виявляються ознаки несправності датчика положення дросельної заслінки, то її потрібно обов’язково перевірити.

  Симптоми несправності датчика положення дросельної заслінки

  • Двигун починає погано заводитися;
  • Істотно зростає витрата палива;
  • Автомобіль їде «ривками»;
  • Серйозно зростає кількість обертів двигуна на холостому ходу;
  • Коли автомобіль прискорюється, то це відбувається з деякою затримкою;
  • З впускного колектора лунають «ляскаючі» звуки;
  • Двигун глухне на холостому ходу;
  • Лампочка Check Ingine або горить постійно, або загоряється періодично.

  Якщо виявляється хоч один з перерахованих вище ознак, то цілком ймовірно, що ДПДЗ несправний. Як показує практика, в більшості випадків поломка цієї деталі пов’язана з її природним зносом. Справа в тому, що змінний резистор, наявний в конструкції датчика положення дросельної заслінки, має напилений шар основи, який металевий контакт, що переміщається по ньому, з часом стирається. Відповідно, ДПДЗ починає видавати неправильні дані.

  Досвідчені фахівці стверджують, що найвірніший ознака того, що датчик положення дросельної заслінки несправний. це «плавання» оборотів силового агрегату в режимі холостого ходу. Якщо такі симптоми виявляються, то необхідно звернутися на станцію технічного обслуговування, або ж зробити діагностику самостійно.

  конструкція ДПДЗ

  Датчик положення дросельної заслінки. це пристрій, який призначений для точного розподілу кількості паливної суміші, що потрапляє в камеру згоряння двигуна. Його використання в сучасних моторах дозволяє підвищити економічність автомобіля, а також підвищення коефіцієнта корисної дії силового агрегату. Він розташований в системі подачі палива на осі дросельної заслінки.

  На сучасному етапі розвитку автомобільної техніки на ринку представлені такі види ДПДЗ:

  Останні конструктивно мають резистивні контакти у вигляді доріжок, за якими визначається напруга, а з використанням безконтактної технології проводять даний завмер на основі магнітного ефекту. Відмінності датчиків характеризуються їх ціною і терміном служби. Безконтактні є більш дорогими, але і термін служби у них помітно вище.

  Ознаки несправності датчика положення дросельної заслінки

  Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, що двигун нерівномірно працює на холостому ходу або ж автомобіль періодично глухне по незрозумілим причинам, то виною такій поведінці силового агрегату може служити несправність датчика положення дросельної заслінки. Вам не варто відразу ж направлятися на станцію технічного обслуговування, адже дану неприємність можна усунути власними силами.

  У даній статті ми розглянемо основні ознаки, які свідчать про вихід з ладу даного датчика, дізнаємося як перевірити ДПДЗ, а також ознайомимося з його конструкцією. Ця інструкція підійде для власників автомобілів ВАЗ 2110, 2114, Priora, Kalina і навіть Renault Logan.

  Принцип дії

  Як вказувалося вище датчик розташовується біля дросельної заслінки. При натисканні на педаль він проводить завмер вихідного напруги. У тому випадку, коли дросельна заслінка має положення «закрито», напруга в датчику становить до 0,7 Вольт. Коли водій натискає на газ, вісь заслінки повертається і відповідно змінює нахил повзунка під конкретним кутом. Реакція датчика проявляється в зміні опору на контактних доріжках і, отже, підвищенням вихідної напруги. При повному відкритті дроселя напруга становить до 4 Вольт. Дані вказані для автомобілів ВАЗ.

  Зчитуванням цих значень займається електронний блок управління автомобіля. На підставі отриманих даних він застосовує зміни в кількість подачі горючої суміші. Варто зауважити, що вся ця процедура відбувається практично миттєво, що дозволяє ефективно підбирати режим роботи мотора, а також витрата палива.

  Ознаки несправності датчика

  При справному ДПДЗ ваш транспортний засіб працює без нехарактерний ривків, смикань і швидко відгукується на натиснення педалі газу. Якщо ж якийсь з цих умов не дотримується, то можливо має місце бути несправність датчика. Це можна визначити за такими ознаками:

  • Пуск двигуна утруднений як на гарячу, так і на холодну;
  • Підвищується витрата палива при чому значно;
  • При русі з’являються ривки мотора;
  • На холостому ходу обороти частіше завищені, ніж в нормі;
  • Прискорення автомобіля відбувається мляво;
  • Іноді виникають сторонні звуки схожі на удари в районі впускного колектора;
  • Силовий агрегат може глухнути на холостому ходу;
  • На панелі приладів моргає індикатор Check або світиться постійно.

  Найчастіше датчик приходить в непридатність через перевищення термінів експлуатації внаслідок вироблення. Контактна група має напилення і відповідно для нього характерний знос. Ті ДПДЗ, які працює по безконтактному принципом позбавлені такого недоліку і відповідно служать набагато довше.

  Для того, щоб остаточно переконатися в необхідності заміни цієї деталі, потрібно вміти провести перевірку датчика.