Заміна радіатора грубки ВАЗ 2109 висока панель

Заміна радіатора грубки ВАЗ 2108, 2109 або 21099

Якщо міняти радіатор грубки на ВАЗ 2108 (2109 або 21099) з дотриманням всіх рекомендацій, то перед цією процедурою обов’язково треба зливати охолоджуючу рідину і повністю розбирати приладову панель. Однак досвідчені автовласники рекомендують проводити роботу простіше: без розбирання панелі приладів і навіть без попереднього зливу антифризу. Описаним нижче способом можна замінити радіатор опалення на ВАЗ 2108, 2109 і 21099 як з низькою, так і з високою панеллю. Для проведення робіт вам знадобиться помічник.

Заміна радіатора отопітеля на ВАЗ 2109 з високою панеллю

Радіатор пічки знаходиться в ногах переднього пасажира, так що для проведення робіт краще зняти переднє пасажирське сидіння.

Знайти з правого боку болти, які кріплять панель, і відкрутити їх.

Розташування болтів, які треба відкрутити, щоб замінити радіатор грубки на ВАЗ 2108, 2109 або 21099

Трохи потягнути на себе панель і в щілину, що утворилася вставити розпір (підійде дерев’яний брусок відповідного розміру).

При заміні радіатора грубки на ВАЗ 2109 треба дотримуватися обережності

Закрити краник, підкласти старі ганчірки в тих місцях, де може статися витік ОЖ.

Відкрити капот і кришку розширювального бачка на радіаторі. Щоб знизити тиск в системі, закрити кришку.

Радіатор опалення знаходиться в районі між бардачком і нижньою полицею. Подальші дії треба виконувати дуже швидко, щоб не допустити розливу антифризу. Крім того, щоб заткнути шланги, що йдуть від радіатора, потрібні дві гумові заглушки.

Приготувати одну гумову заглушку, просунути руки через відведену панель до радіатора.

Замена радиатора печки ваз 2109 без снятия панели

Зняти нижній патрубок і ШВИДКО заткнути отвір великим пальцем лівої руки, потім правою рукою вставити в шланг заглушку.

Взяти заздалегідь приготовлену ємність під охолоджуючу рідину, поставити її під патрубок, прибрати палець і злити ОЖ.

Повторити цю операцію з верхнім патрубком.

Коли охолоджуюча рідина буде злита, можна вийняти радіатор грубки і поставити новий. Під час вилучення радіатора опалювача його потрібно спочатку підняти вгору, злегка зрушити, а потім тягнути вниз.

Заміна радіатора отопітеля на ВАЗ 2108, 2109 або 21099 з низькою панеллю

У загальних рисах, порядок дій при заміні радіатора грубки на ВАЗ 2109 з низькою панеллю схожий на аналогічні для високої панелі. При цьому часу має піти трохи менше, так як поміняти радіатор грубки можна без зняття пасажирського сидіння. Крім того, досвідчені автовласники радять зняти кожух керма, щоб він не постраждав при відгинанні панелі.

Как заменить радиатор отопителя (печки) ВАЗ 2109

Зверніть увагу, що після закінчення робіт обов’язково треба видалити з рук охолоджуючу рідину, так як вона небезпечна для здоров’я! Руки обов’язково треба вимити і витерти насухо!

ВАЗ 2108-2109-21099 МЕБЛЕВИЙ РЕМОНТ

Тепер ми можемо перейти до деталей внутрішньої системи опалення. Вони повинні бути видалені.

 • Подивися під капот знову. Якщо є контейнер або зайві кошти, ми зливаємо антифриз з системи.
 • Ми знаходимо в підкапотному просторі шланги, що йдуть до сопел змішувача печі. Ми видаляємо їх, послаблюючи затискачі.
 • Опинившись всередині кабіни, зніміть шланги з труб під торпедою. Ми відкручуємо дві гайки, які кріплять пічної кран і знімаємо його.
 • Праворуч від корпусу печі виверніть гвинт, що утримує завзятий затиск скляного нагрівального клапана.
 • Відкручуємо три гвинта, які кріплять радіатор грубки і знімаємо його.
 • Зараз ми вивчаємо всі деталі. Якщо ми знайдемо помилку, замініть.

Всі змішувачі печі одноманітні, але радіатори опалювача бувають трьох типів:

 • міді;
 • унікальний дюраль (ДААЗ);
 • дюраль китайський.
грубки, 2109, висока, панель

Кращі з них унікальні, зроблені на заводі ДААЗ. Вони мають калібрування, які дозволяють кабіні нагріватися навіть при 60 ° C. Мідні радіатори міцніше, їх можна герметизувати в разі поломки, але з ними кабіна прогрівається тільки на 80-85 °. Найгірший варіант. китайські радіатори. Вони дуже слабкі, у них немає вигинів. З ними тепло в салоні, тільки якщо ви стоїте в русі або розвертаєте двигун вище 2500 об / хв.

Тепер головний секрет: яка удача, так повезло автомобілістам, у яких салон з найвищою панеллю. Все просто По-перше, їм не потрібно турбуватися про кабелях всмоктування і спідометра. По-друге, якщо вам потрібно поміняти радіатор печі, просто зніміть кришку управління, відкрутіть всі гвинти торпеди і просто вставте її правий край в кабіну. Все зроблено, радіатор можна зняти.

низька панель

Перед тим як почати розбирати приладову панель, щоб дістатися до радіатора, вам потрібно буде злити охолоджуючу рідину. Якщо вона ще гарна, то після заміни її можна залити назад або поміняти на нову в іншому випадку. Вам знадобиться:

 • торцева головка на 10;
 • Трещеточний рукоять;
 • подовжувач більше 10 сантиметрів;
 • глибока головка на 10.

Радіатор опалювальної системи знаходиться біля ніг пасажира. Щоб його зняти, відкрутити шланги, які тримаються на хомутах, і відчепите їх від радіатора. Але будьте обережні, тому що можуть потекти залишки охолоджуючої рідини і зіпсувати салон. Тому підготуйте заздалегідь тару і ганчірку під охлаждайку, щоб уникнути неприємних наслідків.

Потім відкрутіть 3 самореза, які тримають радіатор на корпусі отопітеля, і трос, який регулює заслінку обдування лобового скла. Після чого дістаньте і замініть його на новий.

Зберіть все в зворотному порядку і залийте охолоджуючу рідину. Перевірте роботу обігрівача, якщо надходження тепла після включення не буде, то, швидше за все, система завоздушена і треба випустити зайве повітря. Для цього зніміть кришку з розширювального бачка і стисніть патрубки системи охолодження.

Є ще один цікавий спосіб випустити зайве повітря. Для цього поставте автомобіль біля підніжжя гори, але щоб передня частина автомобіля була трохи піднята, і погазуйте.

ВАЗ ремонт. Плита ВАЗ 08-099 Як зняти пластину в зборі.

Існує також кардинальний спосіб доступу до частин системи: акуратно відріжте нижню полицю панелі і прикрутіть її. Тепер ви можете просто відкрутити його, коли вам потрібно потрапити в духовку. Внутрішній нагрів і торпеда повинні бути повністю змінені.

Заміна радіатора грубки ВАЗ 2109

Основна причина, по якій може знадобитися заміна радіатора грубки ВАЗ 2109. текти бачків або пластин або ж сильний її засмічення. Автовласникам у яких висока панель відкрутити і вийняти радіатор грубки трохи простіше. Труднощі для моделей з низькою панеллю полягає в тому, що радіатор впирається в нижню полицю.

Щоб поміняти радіатор грубки знадобиться обов’язково зливати охолоджуючу рідину і відкручувати кріплення панелі з боку пасажира. Інструкція також передбачає повний демонтаж всього торпедо, але якщо використовувати дерев’яний брусок і зняти сидіння щоб підлізти знизу, то можлива на ВАЗ 2109 заміна радіатора без зняття панелі. Детальний опис як це зробити дивіться нижче.

Виконання робіт

Автомашину необхідно встановити на яму або рампу. Колеса її фіксуються упорами. До роботи слід приступати не раніше ніж охолоне двигун. Не забудьте задіяти ручне гальмо! Буде потрібно також відключити акумулятор. досить буде зняти з нього мінусовий дріт.

Без зливу тосола обійтися не вдасться. Тому підготовлену ємність встановлюють під призначене для цього отвір і, відкрутивши пробку, чекають, поки ОЖ НЕ витече повністю.

Тільки після цього можна повністю розкрутити хомути і зняти патрубки. Зверніть увагу, іноді в них залишається деяка кількість тосола. Слід бути до цього готовим і мати напоготові посудину. Щоб не забруднити руки, варто також надіти рукавички.

Завершивши роботи з боку капота, потрібно перейти в салон. Без зняття торпеди, а точніше, її бічній панелі, також обійтися не вдасться. Відкривши доступ до решти патрубкам, їх демонтують. У тих ситуаціях, коли з’ясовується, що вони цілком зберегли свої властивості і в заміні не потребують, їх необхідно буде від’єднати тільки від крана. І з цих трубок також нерідко тече ОЖ. будьте до цього готові.

Після того як кран був позбавлений від трубок, знову переміщаємося під днище транспортного засобу. Тут, за допомогою ключа на 10, відкручують гайки, які утримують на місці названий вище елемент. Потім, повернувшись в салон, витягають сам кран, знявши фіксатор-пружинку. Лише після цього дозволяється демонтувати тросик, що веде до регулятору.

Встановлюючи новий механізм, не забудьте повернути тягу на місце.

Здійснюється складання в зворотному порядку.

Як показує практика, досить часто автовласники залишають старі прокладки, змінюючи сам кран. Робити це не слід ні в якому разі. Навіть якщо ущільнювачі виглядають добре, вони все ж мають досить обмежений ресурс і можуть швидко прийти в непридатність. Нові поставляються в комплекті і витрачається додатково на них не доведеться.

Повертаючи на кран патрубки, місця з’єднань слід обробити силіконовим герметиком, це дозволить забути про проточках на довгий час.

Перед заповненням системи тосолом поверніть зливну пробку на місце.

Інструкція по заміні

У більшості випадків причина криється саме в радіаторному пристрої, тому нижче ми розповімо про те, як здійснюється заміна радіатора отопітеля ВАЗ 2109.

Як поміняти вузол на машинах з високою або низькою панеллю,:

 • Сам пристрій знаходиться в ногах у пасажира, під бардачком. Процедура заміни буде ідентичною для автомобілів з високою і низькою панеллю, тільки в першому випадку вам доведеться провести демонтаж пасажирського сидіння. Знявши крісло, праворуч ви можете помітити гвинти, що фіксує панель, їх потрібно викрутити. Саму панель потрібно трохи підтягнути на себе, в що з’явилася щілина вставте якийсь розпір, наприклад, дерев’яний брус.
 • Закрутіть повністю кран, а під можливі місця протікання охолоджуючої рідини слід підкласти ганчір’я.
 • Потім відкрийте моторний відсік і відкрутіть кришку на радіаторному пристрої. Останній агрегат розташований між речовим ящиком, а також нижньою полицею під ним. Кроки, які вам належить виконати далі, необхідно виконати максимально швидко, в іншому випадку охолоджуюча рідина може розлитися. Магістралі, які йдуть від радіаторного пристрою, необхідно закрити, для цього будуть потрібні заглушки. Через відведену центральну консоль просуньте руку, від’єднайте нижню магістраль і як можна швидше заткніть отвір заглушкою.
 • Аналогічні дії повторіть з верхнім шлангом.
 • Зняття радіатора здійснюється після того, як весь витратний матеріал буде злитий. Проводиться установка нового пристрою.

Деякі автовласники вважають, що якщо на центральній консолі в районі обігрівача пропадає підсвічування, це пов’язано з роботою грубки. Пам’ятайте про те, що підсвічування грубки ніяк не пов’язана з роботою агрегату в цілому, так що якщо пропала саме підсвічування, необхідно знайти обрив в ланцюзі і усунути його.

Вибачте, в даний час немає доступних опитувань.

Заміна радіатора на високій панелі, не знімаючи приладову панель

Цей метод не потребує відкручування приладової панелі і зливання охлаждайкі. Сама робота по заміні не займе більше години за часом. Але єдиним мінусом способу є необхідність спилювання журнальної полиці під бардачком. Що потрібно:

 • Ножовка по металу.
 • викрутка хрестова.
 • Гайковий ключ на 7 або 8, в залежності від хомутів.
 • Радіатор для заміни.
 • 3 пробки від пляшки шампанського.
 • Ємність під залишки охлаждайкі.

Як замінити пластину радіатора ВАЗ 21099

Щоб дізнатися обсяг робіт, вам необхідно з’ясувати причину витоку. Для початку потрібно заглянути під торпеду з ліхтариком. Найбільш поширеним варіантом є те, що, якщо впускний шланг зламається, він буде видно відразу. Заміна займає хвилини за допомогою ремонтного комплекту і викрутки. Але найпоширенішою причиною витоків в системі опалення є тріщини в корпусі радіатора. Заміна пічного радіатора. складна річ.

В системі охолодження двигуна обігрівач салону розташований відразу після сорочки блоку циліндрів. Всі частинки, вимиті зі стінок блоку, потрапляють в трубки радіатора і з часом сильно забиваються. Охолоджуюча рідина надходить в плиту під величезним тиском, і через скупчення це тиск збільшується ще більше і проривається через зношені ділянки. Реальність підтверджує теорію: де він худий, де він ламається.

Зазвичай автомобіліста звинувачують в розгерметизації печі, яка не перевіряв, чи не чистила пристрій, не міняла шланги. Це повинно бути зроблено в обов’язковому порядку, по крайней мере, кожні 3 роки.

грубки, 2109, висока, панель

Спочатку вам потрібно з’ясувати, яка центральна панель у вашому автомобілі низька або висока. Якщо панель низька, то вам дійсно не пощастило. Щоб зняти його, потрібно попотіти.

 • Спочатку поверніть передні колеса, щоб вони виглядали прямими.
 • Потім відкрийте капот, зніміть негативну клему з акумулятора, зніміть всмоктуючий трос з важеля повітряної заслінки, від’єднайте трос спідометра від коробки передач.
 • Зніміть ручки змішувача.
 • Зніміть, потягнувши за ручку електричного вентилятора.
 • Видаліть 4 гвинти, які кріплять накладку бороди, і надіньте її
 • Ми відключаємо всі вилки, помітивши або запам’ятавши, які роз’єми необхідно буде підключити пізніше.
 • Відпустіть 4 гвинти, якими панель управління кріпиться до варильної панелі.
 • Відпустіть 2 гвинта, які кріплять козирок до панелі приладів, і зніміть його.
 • Стискаємо затискачі панелі пристрою і знімаємо її з торпеди.
 • Від’єднайте трос спідометра від панелі приладів, зніміть всі заглушки і фітинги.
 • Коли ви витягнете, зніміть регулятори рівня фар і вимикач освітлення панелі приладів.
 • Відкручуємо гайки для кріплення регулятора фар і підсвічування панелі приладів.
 • Зніміть рульове колесо і переведіть перемички.
 • Ключ запалювання знаходиться в положенні «0» і відключіть роз’єм замка запалювання.
 • Викриття гвинти і зніміть центральну панель.

розбираємо торпеду

Для початку готуємо пару ємностей, вони будуть потрібні для деталей машини. В одну можна класти пластик, а в іншу різні гвинтики.

 • Для того, щоб нам дістатися до болтів торпеди, нам треба зняти накладку, яка знаходиться в її верхній частині;

Увага: Слід і підготувати і покласти поруч порожні ємності, вони стануть в нагоді якщо побіжить раптом охолоджуюча рідина. Обсяг візьміть в межах 6 = 7 літрів. Нехай краще буде запас.

 • Найголовніше, це придбати радіатор. Перед оплатою, огляньте і перевірте його на наявність дефектів і тільки після цього робіть покупку;
 • Підготуйте і необхідний інструмент. Покладіть набір головок і викруток. Після цього візьміть ліхтар і можна приступати до подальшої роботи;
 • Заміна грубки радіатора ВАЗ 21099 починається з закриття крана, причому грубка повинна бути виставлена ​​на стані холоду. Двигун теж повинен бути повністю охолоджений;
 • Відкручуємо кріплення радіатора, яке складається з трьох болтів, піднімаємо тягу, яка розташовується над радіатором і знімаємо патрубки;
 • Коли ви будете знімати перший патрубок, будьте уважні підставте ємність. З нього повинно вибігти трохи рідини, близько 200-ти грам. Застосовуйте чисті ємності, після виконання ремонту можна буде застосувати цей тосол назад;
 • Затикаємо перший патрубок чимось знімаємо другий. З нього в принципі рідина не повинна йти, якщо і вийде то незначна кількість;
 • Заміна радіатора на грубці ВАЗ 21099 триває зняттям радіатора. Який рухається без проблем, досить легко, але на шляху руху нам буде заважати це зробити край торпеди. Її можна трохи підняти, упершись спиною в нижній край бардачка. Після цього кладемо її на кріплення нижнє, яке знаходиться з боку пасажирського сидіння. Після цього грубка вільно вийде;
 • По периметру нового радіатора кріпимо поролон, який продається в комплекті з деталлю. Можна застосувати в принципі і будь-який інший ущільнювач;
 • Вставляємо радіатор в корпус обігрівача. Одягаємо патрубки і з’єднання робимо за допомогою хомутів.

Увага: Хомути через пару днів слід підтягнути. Щоб уникнути витоку тосола.

 • Не забудьте змастити штуцера на радіаторі силіконовим клеєм і поле цього тільки надягати на патрубки;

Заміна радіатора грубки висока панель ВАЗ 21099 зроблена повністю. Тільки після заливки відразу перевіряємо роботу грубки. І можна сильно здивується тому, що вона гріє тільки на великих оборотах. Це може свідчити про наявність повітряної пробки. Її можна прибрати таким способом:

 • Ставимо машину таким чином, щоб перед вищим заду. Чим вище, тим краще.
 • Знімаємо кришку розширювального бачка;
 • Даємо обертів двигуна на 4000, не нижче. Тримаємо 2-3 мін.Потом залишаємо працювати на пару хвилин на холостому ходу. Після цього ще раз на пару хвилин тримаємо на 4000.;
 • Після цього доливаємо тосол. Закриваємо кришку. Тепер все буде нормально.

Звичайно, така поломка може статися і несподівано. Але краще іноді перевіряти підлогу в салоні під килимками. Це дозволить вчасно виявити витік і усунути несправність.

Принцип роботи.

Перш ніж визначить несправність слід знати принцип роботи системи. Тільки тоді можна судити про можливу поломку.

 • В даному вузлі є електромотор з вентилятором. Який подає гаряче повітря в салон автомобіля;
 • Потім у нас є кнопка для включення виключення;
 • Система опорів, вони забезпечують потрібну швидкість вентилятора;
 • Є радіатор грубки, через який проходить рідина.

Тобто тут не та багато деталей, які можуть привести до поломки. Це може бути радіатор.

Або відбуватися витік рідини через негерметичності з’єднань.

Оцинкований чи кузов у ​​Volkswagen Polo універсал 1998 року випуску

перевіряємо систему

Перед тим, як приступити до роботи, треба переконатися, що це саме радіатор грубки винен в несправності.

 • Відгинаємо центральну консоль, де знаходиться комп’ютер. Від’єднуємо від накладної торпеди щиток, тут ми і побачимо корпус самого обігрівача;
 • Беремо ліхтар і дивимося, там повинно бути видно, якщо сочиться вода. Відразу перевіряємо кран і патрубки.
 • Дивимося патьоки. Справа в тому, якщо витік не велика, ви її могли й не помітити в салоні. Тому варто оглянути все досить якісно.

Заміна радіатора грубки на ВАЗ 21099 відео ви можете подивитися на нашому сайті. Але тільки після ретельного огляду можна приступати до роботи.

Інструкція по цій темі наведена нижче.

Як зняти радіатор грубки на ВАЗ 21099 висока панель відео: коментарі

В цьому щось є. Тепер все зрозуміло, спасибі за допомогу в цьому питанні.

В цьому щось є. Дякую за пояснення. Я не знав цього.

Я вважаю, що Ви не праві. Можу це довести.

як зняти на ВАЗ 21099 радіатор грубки, не знімаючи панель? Зоя Зоя

Ярослав Примудритися можна Микола. бороду дербаніть все одно доведеться. Патрубки знімеш, так як незручно. весь толсол в салоні буде.

Єлизавета Це нехай зроблять хлопчики з сервіца. А то сьогодні п’ятниця треба відпочивати.

Маргарита якщо висока панель то ні як, а ось низька було б тоді знятий можна було б

В даному відео детально показана заміна (зняття і установка) радіатора опалювача автомобіля ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099.

Як змотати спідометр на ВАЗ 2114 своїми руками відео

Інструменти, матеріали

Заміна радіатора грубки ВАЗ 2109 вимагає мінімуму інструментів:

 • викрутки. хрестові, шліцьові, краще набір;
 • гайкові ключі і головки, краще в наборі, при відсутності, можна обійтися торцевою голівкою 0 і головкою глибокої, теж на 10;
 • рукоять Трещеточний, подовжувач;
 • також бажані гумові рукавички, посуд для антифризу, сам антифриз;
 • найзручніше, якщо машину можна загнати на оглядову яму.
 • Виготовлені з міді. Важкі, дорожче штатних (ненабагато, різниця близько 700 рублів). Відрізняються високою надійністю, довгим терміном служби. Головна їхня перевага. їх можна чистити, реставрувати, при виявленої течі такий радіатор можна просто пропаять. Єдиний недолік. гріє трохи гірше, ніж алюмінієвий, зігрівається повільніше.
 • Стандартний ВАЗОВСКИЙ алюмінієвий радіатор продається в комплекті з патрубками, хомутами, Гріється швидко, добре віддає тепло, при будь-якій несправності вимагає заміни, ремонтопридатність нульова.
 • Чи не оригінальні радіатори можуть коштувати до 500 рублів, їх низька якість не виправдовується малою ціною, крім цього, через рідше розміщених пластин гріють гірше.

Після підготовки всіх інструментів, запчастин, матеріалів, можна приступати до ремонту.

Що знадобиться і коли необхідна заміна радіатора

Ремонт і заміна радіатора отопітеля ВАЗ 2109 потрібні якщо:

 • протікає радіатор, в салоні запах охолоджуючої рідини, плями, патьоки від неї;
 • радіаторна решітка забита пилом, листям, комахами, в результаті повітря через неї не проходить, а прочистити їх не можна;
 • накип, корозія стінок радіаторних трубок, особливо до цього схильні алюмінієві радіатори;
 • порошковий герметик, якщо був використаний, може засмічувати систему, потрапляючи в рідину для охолодження. В цьому випадку тонкі радіаторні трубки пошкоджуються і закупорюються швидше від інших.

До того, як замінити радіатор грубки на ВАЗ 2109, треба перевірити і інші елементи системи, чи немає патьоків тосола, тріщин, повітряних пробок. Але патрубки все одно рекомендують міняти разом з радіатором.

Заміна радіатора грубки ВАЗ 2109

Піч ВАЗ 2109 має простий пристрій і дуже надійна, але має свій термін служби. Його складові. двигун, нагнітач, радіатор, повітроводи і дефлектори. Робота регулюється за допомогою важеля на панелі.

Найбільш популярні несправності радіатора, шланги і патрубки часто дають тріщини, протікають або засмічуються, в повітроводи потрапляє сміття, пил, керуюча рукоять теж схильна до різних поломок. Залежно від виниклої проблеми, потрібна заміна грубки ВАЗ 2109, заміна, як мінімум, окремих деталей. шлангів, патрубків, що можна виконати з демонтажем панелі, або без нього.

Заміна грубки ВАЗ 2109, висока панель, цілком здійсненна без зняття торпеди. У разі машини з низькою панеллю, потрібно знімати рульової кожух. Демонтаж панелі зажадає більше часу (до 8 годин), але такий спосіб рекомендований інструкцією по експлуатації. Якщо панель не демонтувати, ремонт займе від 1 до 2 годин.

Як поміняти радіатор грубки на ВАЗ 2109 покроково

На ВАЗ 2109 заміна радіатора грубки по інструкції повинна виконуватися при знятій передній панелі, стандартної або високої. Але якщо робиться заміна радіатора отопітеля ВАЗ 2109, висока панель, можна обійтися без демонтажу панелі. Треба тільки забезпечити опору панелі після відкручування і зняття всіх кріплень. Підійде звичайне поліно-підпора або потрібен помічник. Крім цього, бажано зняти або відкотити назад передні сидіння.

Так як поміняти радіатор грубки на ВАЗ 2109, висока панель, не знімаючи торпеду, можна за 1. 2 години, варто скористатися цим:

 • Перш за все треба злити тосол (антифриз). Зручніше це робити, поставивши машину на оглядову яму. Якщо ями немає, використовують опори під колеса. Машина на гальмах, мінус з батареї відключений. Руки слід захистити рукавичками.
 • З радіатора скручується кришка. За допомогою шланга метрової довжини, рідина спускають в підготовлену посудину.
 • Антифризу має стекти близько 2 л, потім спускається залишилася в системі рідина. Щоб злити її, знаходиться і скручується пробка на моторі, далі, як і з радіатором, шлангом, відводять антифриз в ємність для нього. Щоб свінтіть кришку, підійде 17-й ключ (накидною).
 • До патрубків дотягнутися можна з салону, послабити хомути і спустити залишки тосола. Одночасно патрубки знімають з радіатора.
 • Підготовка завершена, але до того, як зняти радіатор грубки ВАЗ 2109, треба викрутити шурупи-держателі панелі, а також ті, що розміщені один. в бардачку, задня стінка, інший. з боку пасажирського місця, поруч з дзеркалом заднього виду.
 • Після скручування всіх кріпильних болтів, торпеду можна зміщувати. Підняти на максимально можливу висоту, підкласти поліно, будь-яку підпірку, товщиною приблизно 7 см, на висоту зазору. Рухати панель слід акуратно, щоб не пошкодити кріплення проводів.
 • Сама піч розміщена внизу, в ногах у пасажира. Передні крісла знімають або максимально відкочують назад. Коли заміна обігрівача, радіатора ВАЗ 2109 виконується разом із заміною крана, треба зняти пластикові «поріжки», а підлогове покриття підняти і відсунути.
 • До кріпленням обігрівача доступ відкритий. Ці болти треба викрутити. Якщо робиться заміна грубки ВАЗ 2109, висока панель, дістатися до агрегату можна з підлоги, знявши тільки радіатор або демонтувати грубку повністю. Викрутивши 3 кріпильні гвинти радіатора, його можна зняти.
 • Грубку і радіатор (окремо або разом) витягують, звільняючи, заодно, від шлангів повітроводів.
 • Якщо потрібна тільки заміна радіатора отопітеля на ВАЗ 2109, висока панель, можна, знявши патрубки, витягнути радіатор в проміжок між поличкою (яку деякі автовласники нерідко зрізають ножівкою, для зручності) і бардачком.
 • Необхідно очистити посадочне місце під радіатор від пилу, листя.
 • На новий радіатор наклеюють герметизирующую гумку і встановлюють його.
 • При необхідності замінюють кран, патрубки, шланги.
 • До вентилятора пічки дістатися можна через моторний відсік і зняти окремо, попередньо від’єднавши всі дроти.
 • Якщо потрібна повна, разом з обігрівачем в кожусі, заміна грубки ВАЗ, висока панель, заміна виконується аналогічно. Корпус обігрівача до кузова пригвинчений болтами, з боку місця для пасажира. 4 штуки, з боку водійського крісла. теж 4.
 • Скрутивши гайки, витягають агрегат, прибираючи шланги воздуховодов і троси пічних заслінок, якщо не від’єднали їх раніше.
 • Чистять посадочне місце, змінюють шланги і патрубки. Нову піч можна встановити так само, як і знімали стару, в зборі.
 • Вузол монтують в зворотному порядку.
 • По завершенні, в розширювальний бачок заливають антифриз до максимальної позначки.
 • Прогрівають двигун на холостому ходу, після знову доливають рідину в бачок до максимуму. Добре прокачати систему охолодження, щоб уникнути пробок.

При даному способі можна навіть не зливати антифриз, а закрити на час ремонту кран. Деяка кількість тосола витече з патрубків, їх отвори прикривають пробками (від шампанського, наприклад). Але якщо антифриз вимагає заміни, його краще замінити, а повітряні пробки прибрати раніше, ніж вони стануть причиною серйозної поломки.

Якщо є час і бажання виконати роботи ретельно, з усіма зручностями, приладову панель можна демонтувати. Для цього:

 • Підготовка така ж, як і в випадку без зняття панелі. установка авто на яму або опори, відключення акумулятора, слив антифризу.
 • Тяги заслінок, приводний трос від’єднують.
 • Також потрібно зняти всі керуючі обігрівачем, вентилятором, рукояті.
 • Накладка забирається, від’єднують дроти.
 • Кермо, замок запалювання, прилади демонтуються.
 • Викручують кріпильні болти і панель можна зняти.

При низькій передній панелі всі роботи ведуться точно також. Відмінність одна, з рульової колонки треба зняти кожух, щоб при зміщенні панелі на себе і в бік її не пошкодити. При цих діях також треба стежити за тим, щоб не обірвати і не порушити проводку, що йде до щитка.

Як зняти грубку ВАЗ 2109 висока панель

Як швидко зробити заміну радіатора опалювача (грубки) на ВАЗ 2109? Чув можна замінити грубку без зняття панелі. Як простіше все вийняти радіатор?

 • Гріється, з радіатора жене піну. 5 відповідей
 • Погано гріє пічка на холостих в ВАЗ 2109. 2 відповіді
 • ВАЗ 2108 машина закипіла, а з печі пішов холодне повітря. 1 відповідь
 • Перегрів двигуна ВАЗ. 16 відповідей
 • Чи не заводиться авто, пічка не працює, не світиться панель приладів. 6 відповідей

Щоб зняти радіатор грубки з мінімальними зусиллями для початку потрібно запастися набором інструментів і зняти сидушку пасажира. Далі на ВАЗ 2109 заміна радіатора грубки буде відбуватися в такому порядку:

Потім відкрутити всі можливі болтики тримають панель з правого боку.

Підмостки що-небудь під панель, щоб демонтаж радіатора був максимально простий.

Таким чином радіатор опалення повинен акурат пройти між поличкою нижньої і бардачком.

Єдина складність такої техніки заміни грубки буде в тому, що всі дії потрібно виконувати максимально швидко. Буде потрібно дві заглушки закрити краник, підкласти ганчірочку щоб не залити салон тосолом. Відкрити кришку радіатора щоб спустити тиск якщо таке є, після чого закрити для герметизації системи.

Далі діяти максимально швидко і точно, суем обидві руки до радіатора грубки, в правій руці тримаємо затичку, зриваємо патрубок, великим пальцем лівої руки затикаємо патрубок радіатора, правою рукою вставляємо затичку в шланг, що звільнилася правою рукою беремо тару для зливу тосола і підставляємо під патрубок радіатора, прибираємо палець-затичку, зливаємо тосол. Тепер можна з полегшенням зітхнути

За аналоги чинимо і з другим шлангом. Можливо доведеться трохи висунути радіатор, щоб зручніше підлізти.

Радіатор повинен вийти між внутрішніми відливами бардачка і полки.

Витягати його буде трохи важко правда, буде потрібно невелика вправність (потрібно підняти вгору, а потім за допомогою різних маніпуляцій вийняти вниз).

Починаємо установку в місце під радіатор в зворотній послідовності.

Привіт з даної статті Ви дізнаєтеся причини виходу з ладу радіатора грубки і як замінити радіатор грубки на ВАЗ 2108, 2109, 21099 самостійно. Радіатор пічки, як і радіатор охолодження має свій термін служби і не може служити вічно. По-перше він може забитися різної брудом або заіржавіти, особливо швидко це відбувається, якщо дуже довго не міняти охолоджуючу рідину в системі охолодження. По-друге від віку або неякісного матеріалу, з якого зроблений радіатор, він може потекти. Помітити це можна по запаху тосола або антифризу в салоні і калюжі охолоджуючої рідини в ногах у пасажира. Заварювати або якось ремонтувати радіатор грубки не має ніякого сенсу, коштує він не дорого, тому краще відразу замінити його на новий, тим більше, що у нового радіатора грубки повинна бути відмінна тепловіддача і в машині, особливо взимку, стане ще тепліше, ніж раніше. Перед тим, як приступити до зняття самого радіатора грубки, необхідно злити охолоджуючу рідину з системи, до речі заодно можна і її поміняти, тоді тепла в машині стане ще більше. Радіатор пічки розташовується зліва в ногах пасажира. Відкручуємо болти на хомутах шлангів і від’єднуємо їх від радіатора (будьте обережні, швидше за все вся охолоджуюча рідина не злилася і вона поллється з шлангів, тому приготуйте заздалегідь ганчірки або яку-небудь ємність

Після цього необхідно відкрутити три самореза, якими радіатор грубки кріпиться до корпусу печі

Потім залишається тільки витягти радіатор грубки, але заважає тросик регулювання заслінки обдування лобового скла, тому просто відкручуємо його кріплення, трохи відводимо убік і виймаємо радіатор грубки з корпусу

Установка нового радіатора грубки проводиться в порядку зворотному зняттю. Так само заливаємо охолоджуючу рідину в систему і перевіряємо, як гріє новий радіатор. Спочатку тепла може не бути, це значить, що в системі є повітря, треба просто покататися на автомобілі, щоб прогріти мотор до робочої температури, або можна відкрутити кришку розширювального бачка і посжімать патрубки охолоджуючої системи. Ще допомагає такий спосіб, можна встати на гірку, щоб перед автомобіля дивився вгору і погазовать.

Так само ви можете подивитися відео про заміна радіатора грубки на ВАЗ 2108, 2109, 21099:

Якщо при плановому огляді бачка з охолоджувальною рідиною ВАЗ 2108 2109 21099 Ви помітили, що її стало менше, долили до нормального рівня, а через кілька днів рівень знову впав. Те значить в системі охолодження десь є текти. Шукається вона за допомогою візуального огляду: перевіряються місця кріплення шлангів, хомути, відсутність тріщин в шлангах.А якщо при огляді ви з’ясували, що охолоджуюча рідина тече в салон. то це вказує на підтікання радіатора опалення ВАЗ 2108 2109 21099. При даній несправності тосол як правило починає капати на педаль газу, а разом з нею і на взуття водія. Тосол. рідина їдка, тому можна при цьому зіпсувати хороше взуття. Та й сам тосол коштує грошей, літрова пляшка тосола коштує близько 2. Тому, як тільки тосол починає витікати з системи охолодження ВАЗ 2109, необхідно знаходити цей витік і усувати. Отже, Вам належить заміна радіатора отопітеля (печі) ВАЗ 2109. Але до нього не так то просто подобраться.Все керівництва по експлуатації автомобіля говорять, що необхідна розбирати всю передню панель. Звичайно, без неї Вам буде набагато зручніше поміняти радіатор, проте на це у Вас піде близько 3 годин часу, не кажучи про зворотній збірці. Тому нижче буде наведено спосіб заміни радіатора отопітеля ВАЗ 2108 2109 21099 без зняття передньої панелі. Але спочатку Вам необхідно злити весь тосол з системи охолодження двигуна. Всього в системі охолодження ВАЗ 2109 циркулює близько 8 літрів тосола, тому заздалегідь підготуйте ємності куди будете його зливати. Одягніть гумові рукавички, так як голими руками тосол краще не чіпати. Також не зайвим буде мати в запасі пару літрів. так як напевно трохи, але проллється. Відкриваємо пробку бачка з ОЖ (охолоджувальною рідиною), знаходимо пробку внизу радіатора охолодження.

Зливна пробка радіатора системи охолодження ВАЗ 2109

Підготуйте заздалегідь шланг довжиною близько метра і діаметром близько сантиметра. Один кінець опустите в ємність для зливу тосола. Викриття пробку радіатора охолодження і притисніть другий кінець шланга до зливного отвору радіатора. У радіаторі ВАЗ 2108 2109 21099 як правило знаходиться близько двох літрів тосола. Коли тосол перестане витікати, закручуємо пробку назад. Тепер необхідно злити тосол малого кола охолодження. У двигуні є спеціальна пробка для зливу тосола. вона ж найнижча точка системи охолодження автомобіля.

Зливна пробка системи охолодження ВАЗ 2109

Підготуйте кілька пластикових пляшок (бажано по п’ять літрів), відріжте їм шийки, щоб легше було злити тосол. Відрийте краник обігрівача в салоні (на зображенні закритий), щоб з радіатора витік весь тосол.

Відкрийте краник радіатора опалювача ВАЗ 2109

Викручуємо пробку ключем на 17 і знову притискаємо шланг до зливного отвору в двигуні. Чекаємо поки весь тосол НЕ зіллється з малого кола охлажденія.Затем ставимо пробку на місце.

Тепер необхідно зняти послабити хомути на радіаторі опалення. Якщо Ви людина не дуже худий, можна зняти пасажирське крісло. Буде більше місця для маневрів. Чи не хочете знімати. відсуньте його якнайдалі назад. Подлазов до місця кріплення радіатора опалювача до шлангів системи опалення.

Послаблюємо хомути і знімаємо шланги з радіатора. Будьте готові до того, що може вилітся ще трохи тосола, тому майте під рукою ємність. Вітаю, тосол злитий.

Тепер переходимо безпосередньо до заміни грубки ВАЗ 2108 2109 21099. Викручуємо шурупи кріплення передньої панелі.

Відпустіть шурпи кріплення панелі приладів ВАЗ 2109

Відкриваємо бардачок, дістаємо з нього все, і відкручуємо шуруп на задній стінці.

І відкручуємо шуруп кріплення панелі біля бічного дзеркала пасажира.

Відкручуємо шуруп біля дзеркала ВАЗ 2109

Тепер передня панель з пасажирської сторони рухається вгору-вниз. Тепер необхідно підсунути брусок (близько 7 см в товщину) між панеллю і рамою автомобіля ВАЗ 2108 2109 21099. Також візьміть кілька дощечок товщиною по сантиметру, якщо не буде вистачати товщини бруска.

Після цього викрутити три шурупа кріплення грубки і спробуйте потихеньку діставати её.Делать це все краще лежачи на спині на пасажирському килимку. Якщо піч буде впиратися в панель. підкладіть додаткову дощечку. І ось, Ви дістали печку.Скорее всього вона буде вся липка і мокра від тосола. Також на ній будуть приклеєні листя від берези і голки від сосни.

Візьміть в руки ганчірку і почистіть місце, звідки дістали грубку, там напевно буде сміття. Беремо нову піч, обклеюємо її ущільнювальної гумкою, що йде в комплекті і вставляємо наместо. Затискаємо шурупами і приєднуємо шланги. Потім прибираємо бруски і закріплюємо панель. Нова піч ВАЗ 2108 2109 21099 встановлена, але тепер необхідно залити тосол в систему. Залив тосол до потрібного рівня переконайтеся, що ніде немає течі і після цього заведіть двигун. Після кількох хвилин його роботи ви побачите, що рівень тосола впав. це нормально, водяний насос видавив повітря. Доливаємо до потрібного рівня. Ну ось і все, Ваш ВАЗ 2108 2109 21099 тепер оснащений новою піччю.