Заміна ламп підсвічування приладової панелі Kalina

LADA Kalina заміна лампочок в приладовій панелі.

Поміняти лампочки надійніше в гаражі, який буде відмінно висвітлюватися.

Підготовка до заміни ламп

підміна лампочок в приладовій панелі Лади Kalina легкий процес, тому впоратися з таким заходом зуміє навіть шофер без досвіду. Найважче тільки лиш в цій роботі дістатися до приладів освітлення, проводиться цей захід не тільки для підміни поламаних лампочок, та й тоді, якщо володар авто побажає поміняти звичайну лампу на світлодіодні.

Замена ламп подсветки отопителя лада калина

Далі залишається тільки перевірити підсумок виконаної роботи, повернувши для цього ключ запалювання. Якщо на щитку будуть загорятися лампочки, значить, робота виконана правильно і автовласник, навіть без досвіду, зможе пишатися своїм успіхом.

Насамперед слід пройти попередній процес, сутність якого полягає в знятті авто панелі. Якщо торпеда буде знята, буде потрібно приготувати наступні інструменти:

 • пристрій з назвою «тестер»;
 • кілька викруток;
 • нові світлодіодні або звичайні лампи.

Заміна ламп. Приладова панель. Kalina.

Тут відео я ретельно розповідаю що яким способом замінити лампи підсвічування комбінації приладів на Kalina.

 • Після зняття торпеди приладової панелі за допомогою хрестоподібної викрутки потрібно відкрутити два кріплення, які фіксують спідометр.
 • Далі від’єднується від панелі колодка контактів, при від’єднанні слід враховувати їх колір, щоб при складанні нічого не переплутати.
 • Після від’єднання проводки задіюється тестер, за допомогою якого кожна лампочка перевіряється на працездатність. Якщо прилад покаже, що елемент вийшов з ладу, його слід замінити, вийнявши цоколь.
 • Найзручніше відкручувати цоколь за допомогою звичайних плоскогубців, прокручуючи їм цоколь проти годинникової стрілки.
 • На місце прийшла в непридатність лампочки встановлюється нова такого ж розміру.
 • Всі деталі, які знімалися, встановлюються на колишні місця в зворотній послідовності.

Заміна лампочок в приладовій панелі Chevrolet Niva.

На цьому процес заміни звичайних ламп можна буде вважати завершеним, а займе таке захід не більше 2-х годин, враховуючи підготовчий процес і підбір потрібних інструментів. Важко не погодитися, що замінити на щитку приладів лампочки досить легко без допомоги професіоналів, але якщо в ході роботи виникнуть труднощі, можна в будь-який час подивитися на інтернет-ресурсі навчальне відео.

Поетапний процес по заміні

А тепер розповімо, як поміняти лампочки. З метою забезпечення коректної заміни фахівцями рекомендується виконувати весь перелік маніпуляцій в наступному алгоритмі.

 • Після демонтажу панелі, скориставшись викруткою з хрестоподібним профілем, відкручуємо два гвинти, які утримують блок спідометра LADA Kalina.
 • Тепер переходимо до від’єднання від панелі електричних роз’ємів проводів. Важливо не переплутати місця приєднання. Для це рекомендується виконати додаткове маркування кабелів.
 • Далі за допомогою тестера виконуємо перевірку кожної лампи окремо. Якщо якийсь із освітлювальних компонентів несправний, то його міняємо на новий аналог. Витяг лампи проводиться за допомогою щипців. Для цього утримуючи ними цоколь, виконуємо поворот лампи проти стрілки годинника. На це посадочне місце встановлюємо нову лампу, здійснюючи маніпуляції по зворотному алгоритму. Так чинимо з кожної що стала непридатною лампою.
 • Повертаємо все демонтовані компоненти салону на колишні місця і виробляємо комутацію з бортовою мережею, виключивши можливість плутанини.
 • Перевірку підсумку виконану операції здійснюємо за допомогою включення запалювання. Якщо все виконано вірно, то лампи будуть світитися, осяваючи панель.

Заміна лампочок в приладовій панелі завершена. На проведення робіт власник витратить близько двох годин з урахуванням підготовчої процедури і залучення повного переліку інструментів. Іноді в процесі власники стикаються з різного роду труднощами. У таких випадках рекомендуємо звернутися до майстра або переглянути в мережі навчальні відеоматеріали на відповідну тематику.

Заміна лампочок приладової панелі “LADA-Kalina

Для установки нових елементів знадобиться розібрати “приборку”. Для Lada Kalina працюйте за наступним алгоритмом:

опустіть кермо вниз (інакше буде заважати, регулятор розташовується за колонкою);

відкрутіть саморізи, що кріплять накладку (підберіть знизу);

відкрутити кріплення намагніченим інструментом;

відключіть дроти з колодкою, накренивши панель.

Під час процесу заміни ламп приладової панелі “Калини” будьте обережні і не розгубіть дрібних запчастин. Вирушаючи в дорогу, подбайте про наявність запасного “освітлювального” комплекту і мінімального набору інструментів в авто. Тоді несподівано відмовила приладова панель не стане критичним подією. ви швидко зможете виправити ситуацію. Якщо є сумніви у власних знаннях, знайдіть відео з покроковою інструкцією.

Заміна лампочок підсвічування в приладовій панелі “LADA-Kalina” своїми руками: фото, відео

Приладовий щиток важливо тримати в справному вигляді, щоб своєчасно отримувати інформацію про вузли та системах автомобіля.

Термін придатності ламп зменшується через вібрації, стрибків напруги і перепадів температур. В результаті питання заміни встає регулярно. Для проведення подібної роботи знадобляться плоскогубці, хрестоподібні викрутки і комплект нових світильників. Краще купувати відразу набір з 5 предметів 12 В безцокольне розжарювання. Також знадобляться нові патрони, так як виробник припаює підсвічування до патронам вусиками (в разі покупки кожної одиниці окремо знадобиться паяльник). Щоб зберегти гвинти кріплення, намагнітьте викрутку. Таким чином дрібні деталі залишаться під вашим контролем.

Не витрачайте час даремно. скористайтеся пошуком Uremont і отримаєте пропозиції найближчих сервісів з конкретними цінами!

Заміна ламп в панелі приладів “Калини”. установка світлодіодів

Найчастіше застосовуються LED (любителі тюнінгу без них взагалі не обходяться). Вони яскраві і економічні, але є нюанси:

при монтажі важливо дотримуватись полярності (в іншому випадку вони не будуть працювати);

регулятор інтенсивності світіння в даному випадку марний.

Перевагою світлодіодів вважають їх довговічність (можуть прослужити кілька років). При цьому важливо забезпечувати їм своєчасне охолодження (при температурі вище 80 градусів Цельсія скорочується термін придатності і виходять блідими).

Монтаж таких деталей здійснюється на канонічній схемі. Тільки спиляєте спочатку кінчик світлодіода (бережіть під час процедури світиться складову). Якщо про це забути, розсіяного свічення не буде. При використанні стрічок такого типу їх наклеюють по периметру “приборки”.

Послідовність заміни ламп підсвічування приладової панелі “Калини

Технологія дуже проста. Для вилучення патронів, поверніть їх впівоберта проти годинникової. Приберіть згорілий елемент руками або пасатижами, підхопивши хвостовик. Поставте нову запчастину. Вмонтуйте патрон (крутите за годинниковою стрілкою).

Рада по заміні ламп приладової панелі “Калини” від досвідчених автовласників. міняйте відразу всі лампоі.

Так ви виключіть необхідність повторювати процедуру найближчим часом. Вона хоч і проста, але все-одно трудомістка. Ще один важливий плюс такого ради. рівномірне підсвічування всієї “приборки” (елементи з часом видають світіння різної інтенсивності). Робота досить проста, але пильності втрачати не варто. завжди є ризик пошкодити різьблення або тонкі елементи.

Заміна ламп підсвічування панелі приладів “Kalina”. тюнінг

Коли мова йде про автосвета, хочеться згадати і про ефектних модифікаціях. Любителі оригінального підходу іноді вирішують прикрасити і приладову панель. Для цього використовують супер-яскраві діоди і світлову стрічку. Установка проводиться за стандартною схемою. Пошук потрібних елементів тут залежить від уподобань автовласника і технічних обмежень. При стандартному сценарії купують світлові прилади W1, W2, A12-1 потужністю 1,2 Вт. Якщо ви хочете застосувати нестандартний підхід, проконсультуйтеся з фахівцями техцентров.

Агрегатор Uremont.com дає можливість з’ясувати технічні нюанси в онлайн-форматі. Щоб отримати кваліфіковану відповідь, напишіть в чат питання. Професіонали партнерських СТО оперативно дадуть вам необхідну інформацію. Також тут для зручності автовласників передбачені:

інтерактивна карта з позначенням адрес автомайстерень;

Замена ламп. Приборная панель. Калина.

онлайн-бланк заявки для оформлення запиту;

Не горить підсвічування щитка приладів

Я б для початку перевірив напругу на регуляторі яскравості освітлення щитка приладів, на вході і на виході.

Простий лампочкою з двома проводками Якщо напруги немає (природно при включеному освітленні) то підключити регулятор до будь-якого джерела на який подається напруга.

підсвічування, приладової, панелі, kalina

Шукати поганий контакт можна до посиніння а так якщо він відновиться то струм буде надходити по двох паралельних лініях, без будь-якої шкоди для проводки і споживачів струму.

 • to Авто Вован: Підтримую тільки в одному. перевірити регулятор освітленості.
 • Все інше загрожує замиканням в приборке.
 • to RDA58: Я Вам раджу просто пропаять приборку.

Запобіжник панелі приладів на Kalina

 • Запобіжник панелі приладів знайти дуже просто він знаходиться в монтажному блоці.
 • F1. блок управління іммобілізатор, вимикач аварійної сигналізації, комбінація приладів
 • У разі заміни не забуваємо дотримуватися ампераж запобіжників.

силові запобіжники

Основні силові запобіжники і діагностичний роз’єм знаходяться під кришкою поруч з прикуривателем.

Можете також прочитати про запобіжники LADA Granta, якщо у вашому автопарку є така модель.

Якщо у вас є якісь питання по електриці або історії, можете написати їх у коментарях.

Пристрій карбюратора Солекс

Запобіжники і реле ВАЗ 2110. 2112

Заміна ламп приладової панелі Калини

Після проведених маніпуляцій залишилася справа за малим. знайти і витягти перегоріла лампу підсвічування приладової панелі і поставити на її місце нову.

Робиться це досить легко. прокручуємо лампу підсвічування приладів проти годинникової стрілки і витягуємо. Так же само вставляємо нову лампочку підсвічування приборки, тільки вже будемо вкручувати за годинниковою. Після заміни встановлюємо все в зворотній послідовності, нічого складного.

F23. резерв F24. резерв

F26 (25 А). ABS. аналогічно F19.

F27 (5 А). запасний F28 (7,5 А). запасний F29 (10 А). запасний

F31 (50 А). електропідсилювач керма. Якщо кермо крутиться туго, перевірте цей запобіжник, а також запобіжник F5. Якщо причину несправності встановити не вдається, зверніться в автосервіс, тому що рульове управління серйозна річ, що впливає на безпеку. Можливо щось з блоком управління або проводкою.

Проблеми з лампочками

Можливий варіант, коли підсвічування приладового щитка пропала через що вийшли з ладу лампочок. Всього на приладовому щитку «LADA Kalina» 5 лампочок.

 • Демонтований приладовий щиток перевертають, так як лампочки знаходяться ззаду.
 • Виймають лампочки і перевіряють їх працездатність за допомогою мультиметра. Патрон повертають проти годинникової стрілки. Якщо виникнуть труднощі з витягуванням лампочки з гнізда руками, можна скористатися плоскогубцями.

Зняття панелі приладів

Демонтаж панелі приладів Lada Kalina проводиться таким чином:

 • опустити кермо в нижнє положення, щоб не заважав. Регулятор розташований під рульовою колонкою;
 • відкрутити два самореза, які утримують декоративну накладку. Вони знаходяться у верхній частині, підібратися можна знизу;
 • рухом на себе вийняти накладку;
 • намагніченою викруткою відкрутити два кріплення, що втримують приладовий щиток;
 • нахилити панель і від’єднати колодку з проводами. Вона там одна, більше ніякі елементи приладову дошку не утримують.

Необхідно акуратно діяти і стежити, щоб кріпильні елементи не впали всередину або на підлогу.

Покрокова інструкція по заміні

Заміна лампочок не представляє ніякої складності. Для того, щоб вийняти патрони, треба повернути їх на півоберта проти годинникової стрілки. Порядок дій:

 • витягти згорілий світильник. Можна обійтися голими руками, але частіше акуратно прихоплюють хвостовик патрона вузькими пассатижами і легко повертають його проти годинникової стрілки;
 • вставити нову лампу в патрон;
 • встановити патрон в гніздо, повернувши його за годинниковою стрілкою.

Порада! Досвідчені користувачі рекомендують міняти відразу весь комплект, щоб точно знати про час початку експлуатації. Необхідність повторювати всю процедуру через тиждень через згорілої сусідній лампочки нікого не обрадує. Крім того, всі світильники будуть володіти однаковою яскравістю, що дасть рівномірне підсвічування панелі. Якщо такий варіант не підходить, можна озброїтися тестером і перевірити лампи на працездатність. Після цього змінюють перегорілі екземпляри.

Установка світлодіодних ламп

Сучасні освітлювальні прилади в більшості мають LED конструкцію. Світлодіоди економічні, споживають мало енергії, мають високу яскравість. Крім того, можна вибрати різний відтінок кольору підсвічування, що дозволить урізноманітнити і прикрасити приладову панель Лади Калини. Однак, слід пам’ятати про деякі особливості ЛІД підсвічування:

 • світлодіоди довше звичайних лампочок, тому яскравість світіння може виявитися надмірним;
 • при установці треба уважно стежити за полярністю, інакше лампи не будуть горіти;
 • регулятор яскравості на ЛІД прилади практично не діє.

Істотною перевагою світлодіодного підсвічування є тривалий термін служби. Користувачі, які встановили такі лампи, забувають про необхідність заміни на кілька років. Єдиною умовою роботи стане необхідність охолодження ЛІД пристроїв, так як при нагріванні вище 80 ° вони втрачають яскравість і стрімко витрачають свій ресурс.

Підсвічування приладової панелі Kalina

Проблеми з лампочками

Можливий варіант, коли підсвічування приладового щитка пропала через що вийшли з ладу лампочок. Всього на приладовому щитку «LADA Kalina» 5 лампочок.

 • Демонтований приладовий щиток перевертають, так як лампочки знаходяться ззаду.
 • Виймають лампочки і перевіряють їх працездатність за допомогою мультиметра. Патрон повертають проти годинникової стрілки. Якщо виникнуть труднощі з витягуванням лампочки з гнізда руками, можна скористатися плоскогубцями.

Проблеми з проводкою

Один з найнеприємніших варіантів. порушення в роботі електропроводки автомобіля, яке призводить до виходу з ладу підсвічування приладового щитка. Це може статися в результаті обриву проводу. Щоб його виявити, треба за допомогою мультиметра перевірити дроти, що відповідають за харчування підсвічування приборки. Визначити їх можна на схемі електрообладнання автомобіля. Після знаходження обриву його усувають і ізолюють.

Крім цього, причина може бути в окислені контактах монтажного блоку або колодок проводів. В такому випадку від’єднують колодку біля блоку запобіжників і на приладовій панелі. Після цього оглядають і при необхідності виконують чистку контактів.

Покрокова інструкція

Маленькій хрестової викруткою відкрутіть два гвинти кріплення пластикової накладки щитка.

Зніміть пластикову накладку щитка приладів, вивівши з зачеплення два пружинних фіксатора знизу.

Маленькій хрестової викруткою відверніть два гвинти кріплення щитка приладів.

 • Опустіть верхню частину панелі вниз і висуньте її на себе, щоб отримати доступ до відповідного роз’єму.
 • Підніміть фіксатор роз’єму живлення в сторону і від’єднайте його.
 • Зніміть щиток приладів і перейдіть в добре освітлюється місце для заміни лампочок. Варто відзначити, що нижня частина щитка проборов вставляється в поглиблення і тримається на валиках, які з боків.

  Для заміни лампи візьміться плоскогубцями за патрон і поверніть проти годинникової стрілки. Після повороту витягніть патрон разом з лампою.

  Візьміть новий патрон з лампою, встановіть в посадочне місце і поверніть за годинниковою стрілкою до упору. Варто зазначити, якщо у вас плафон в хорошому стані лампу можна замінити окремо. Лампу витягаєте, просто потягнувши на себе.

 • Проведіть заміну всіх перегорілих ламп.
 • Встановіть щиток приладів на місце посадки так, щоб нижні валики потрапили в пази.
 • Опустіть щиток трохи на себе і підключити його до гнізда живлення. Не забудьте закрити фіксатор.
 • Заведіть панель так, щоб збіглися кріпильні отвори і потім закрутіть два кріплять гвинти.
 • Встановіть пластикову накладку спочатку защелкнув два нижніх пружинних фіксатора, а потім закрутіть два гвинта кріплення накладки зверху.
 • Одягніть мінусову клему і перевірте роботу підсвічування.
 • Подивитися порядок робіт по заміні лампочок в приладовій панелі LADA Kalina можна в цьому

  Чому не горить підсвічування панелі приладів на «LADA Kalina»

  Під час експлуатації «LADA Kalina» можуть виникати ситуації, коли пропадає підсвічування приладової панелі. Якщо таке трапилося, то треба при першій можливості знайти причину поломки і усунути її. Є кілька причин зникнення підсвічування, але всі вони пов’язані з порушенням роботи електромережі автомобіля.

  підсвічування, приладової, панелі, kalina