Чи не працює електропідсилювач керма на Kalina причини

Артикул

Стандартний Електропідсилювач керма ВАЗ 1118 (Kalina), Granta, Datsun On-Do (Mi-Do), Priora 11186-3450008-02, 1117-3450008-02

Виробник: Автоелектроніка р Калуга, Росія

Причини поломки ЕУР

Чому електропідсилювач керма на Ладі Kalina не працює, відключається і відмовляється працювати, за якими ознаками рульове колесо з ЕУРом стукає, підклинює, закушує або пищить? Щоб зробити ремонт системи своїми руками, потрібно знати, як здійснюється діагностика і які причини передують поломки. Найчастіше вихід з ладу підсилювача обумовлений поломкою самого вузла і підсилювач відмовляє. Неполадки такого плану усуваються шляхом ретельної перевірки системи для виявлення точної несправності.

Як показує практика, найчастіше непрацездатність електропідсилювача (відмова) пов’язана з поломкою контролера швидкості.

 • кермо клинить,
 • заїдає
 • стає тугий,
 • та інші

Оскільки датчик контролера швидкості забезпечує активацію і відключення ЕУР при різних режимах руху. Підсилювач на Kalina працює в тому випадку, якщо авто пересувається на невеликій швидкості. Коли швидкість починає збільшуватися, підсилювач автоматично відключається, що дозволяє забезпечити більш безпечне управління машиною при їзді на високих оборотах.

Отже, коротко про причини непрацездатності ЕУР:

 • Вийшов з ладу контролер швидкості або на блок управління не надходить або пропадає сигнал від нього. В даному випадку причина може критися як в поломці датчика, так і в пошкодженні проводки або поганому контакті контролера з бортовою мережею.
 • В електромережі транспортного засобу знизилося напругу. Причини можуть бути різними, починаючи від сів акумулятор і непрацездатного генератора і закінчуючи використанням в машині електрообладнання невідповідною потужності.
 • Перевищено допустиму кількість обертів колінчастого вала.
 • Некоректна робота або вихід з ладу керуючого модуля. Залежно від причини, блок управління може підлягати ремонту, потрібно робити більш детальну діагностику.

Які несправності загрожують ЕУР на Kalina і які способи їх усунення?

Електропідсилювач керма являє собою вузол, що використовується для забезпечення більш комфортного керування автомобілем. Не так давно ЕУРом стали комплектуватися автомобілі вітчизняного виробництва, зокрема, в даній статті поговоримо про ладах Калинах. Які можуть трапитися несправності ЕУР Kalina і які є способи усунення неполадок? Відповіді на ці та інші запитання шукайте нижче.

Як підтягнути рульову рейку з електропідсилювачем?

Як можна змастити і відрегулювати ЕУР?

Схема підключення електропідсилювача керма зі значками

коди помилок

с1044. невірна послідовність датчика положення ротора (ДПР)

c1011. ланцюг сигналу оборотів двигуна автомобіля, відсутність сигналу. сигнал з датчика хола (або штатного тахометра через обмежувач напруги) розділити на 4 і подати на вхід тахометра,

c1022. помилка, напруга основного виведення датчика моменту. можливо, що кришка вала перетерла ізоляцію і середньої, зелений провід замикає на масу

Як можна змастити і відрегулювати ЕУР?

Як мастила може використовуватися «Літол», процедура виконується так:

 • Для початку необхідно зняти пластиковий кожух, для цього викрутити болти, які його кріплять. Для відкручування використовуйте викрутку з хрестовим наконечником. Також бажано демонтувати і нижню поперечину приладової панелі, розташовану під рульовим колесом.
 • Далі, викрутити два болти, які фіксують сам підсилювач, для цього вам буде потрібно гайковий ключ на 13. Після цього колонку можна відпустити вниз.
 • Викриття ще один болт, після чого можна зайнятися безпосередньо мастилом.
 • Спочатку рульове колесо провертається вліво до упору. Мастильна речовина заливається в 10-кубовий шприц, яким потрібно бризнути в отвір. Потрібно виплеснути все 10 кубів.
 • Потім рульове колесо провертається вправо до упору. шприц знову прямує в отвір, виприсківает вся мастило.
 • Після цього кермо слід провернути в середнє положення і знову перейдуть мастилом в отвір.
 • Далі, рульове колесо необхідно покриття в різні боки до упору по кілька разів. Операція по мастила повторюється ще раз.
 • Потім здійснюється складання все складових елементів в зворотній послідовності.

Демонтаж і розбір електропідсилювача

Перед тим, як зняти підсилювач, потрібно демонтувати всі підрульові перемикачі. Зніміть накладку рульової рейки і демонтуйте пристрої, не забувши відключити роз’єми від харчування.

працює, електропідсилювач, керма, kalina, причинить
 • Знявши перемикачі, потрібно буде провести демонтаж нижньої поперечки приладової панелі. Для цього вам необхідно натиснути на кріплення, за допомогою яких фіксується роз’єм з проводами, а потім відключити проводку від керуючого модуля. Коли ці дії будуть виконані, можна буде відключити роз’єм від вимикачів.
 • Кронштейн системи закріплений за допомогою гайок, вам потрібно буде їх відкрутити гайковим ключем.
 • Після цього рульову рейку потрібно буде акуратно опустити вниз. Щоб зробити це, вам потрібно буде знайти болт, що кріпить кардан до валу підсилювача. Даний болт необхідно викрутити, але при відкручування потрібно буде зафіксувати гайку, це дозволить запобігти її проворачивание. Коли болт буде витягнуто, кріплення треба буде розтиснути, після чого проміжний вал акуратно демонтується. На даному етапі рекомендуємо зазначити положення вала і шестерень, для цього можна використовувати маркер. Цей крок дуже важливий, оскільки його виконання дозволить запобігти можливим проблемам з установкою в подальшому. У тому випадку, якщо мітки на валах не відповідатимуть, це може призвести до її несправності в роботі підсилювача. При демонтажі будьте обережні і не зашкодить проводку, оскільки це також призведе до непрацездатності ЕУР.
 • Коли вузол буде демонтований, його треба буде розібрати і замінити вийшли з ладу елементи. Подальший монтаж проводиться в зворотному порядку (автор відео. Мурзик Білий).

перестав працювати ЕУР (((

Спочатку працював відмінно як взяв машину потім начитав виробляти працював через раз щяс працює взагалі раз в тиждень хвилини на 2 максимум (((задав питання в групі Kalina все говорили по змінювати датчик швидкості по міняв толку не будь нету ((9 запобіжники цілі (що ще може бути? може у кого є фото як дістатися до реле підсилювачем або хоча б де його шукати приблизно

LADA Kalina Седан 2007, 95 л. с несправність

Коментарі 23

Товариші, ЕМУР став працювати туговато. Kalina 2 2014 року випуску, пробіг 10 000 км.Перед цим ЕМУР два рази відключався. У пам’яті була помилка “обрив ланцюга датчика швидкості”. Датчик замінив. ЕМУР не відключається, але працює з великим зусиллям.

У мене два ЕУРа у одного несправний датчик моменту тобто він сам відключається а у другого походу механічна проблема, не великий люфт на руле.Із двох можна один зібрати?

самий нормальний ЕУР це Модо корейський. датчик швидкості тут ні до чого він же працює ось якби не працював тоді так.

Ось тільки він не ремонтується, а заміна 10-12 тис. По кишені б’є не слабо! 🙁

Я в цьому не бум бум. Але хлопці відразу знайшли причину. Замінили датчик положення і ще якийсь непропая був. Взагалі частіше говорять непропая буває. У Махачкалі девченки не надто паяють. Все ремонтується. Роботи було на годину. Благо пощастило Новочеркаськ поруч.

Така ж проблема, якщо не важко, напиши адресу майстрів в Новочеке і вартість ремонту.

На жаль машину продав. Телефон не пильнує. Але на них можна вийти через фірму. Там що то пов’язано з авіацією. Ціна була смішна в межах 1 тис рупій.

у мене 2 ЕУРа і обидва не працюють по своєму. у одного 1ошібка і несправність в іншого 2 ошібка.пріходіться їздити з механікою. (((((

Я в цьому не бум бум. Але хлопці відразу знайшли причину. Замінили датчик положення і ще якийсь непропая був. Взагалі частіше говорять непропая буває. У Махачкалі девченки не надто паяють. Все ремонтується. Роботи було на годину. Благо пощастило Новочеркаськ поруч.

Собі відремонтував махачкалінський ЕУР у розробників в Новочеркаську. Вартість ремонту в 15 разів менше ніж новий ЕУР. Тепер все “тіп-топ”.

Собі відремонтував махачкалінський ЕУР у розробників в Новочеркаську. Вартість ремонту в 15 разів менше ніж новий ЕУР. Тепер все “тіп-топ”.

Там на платі управління відпаяні якась хрень. Я не спеціаліст.Но зроблено все було швидко недорого і якісно. Спасибі хлопцям розробникам. До речі Махачкалінський ЕУР, набагато більш прогресивний ніж мотлох з Калуги і Китайсько-Корейська хрень Мондо.

Собі відремонтував махачкалінський ЕУР у розробників в Новочеркаську. Вартість ремонту в 15 разів менше ніж новий ЕУР. Тепер все “тіп-топ”.

підкажи пожалуйста.у мене на даний момент 2 ЕУРа у одного походу механічні проблема а у 2 проблема в електріке.мастера толком не знають що робити можна з ними типу кричать все не справні типу їх можна викінуть.а може можна зібрати з двох один?

Як зібрати не знаю, Але в Новочеркаську їх ремонтують розробників.

можна папробивать протягнути масу і перевірити все проводку на ЕУР, якщо в ній все ок то чисто кишки ЕУРа мозок компосіруют

на Kalina ЕУР це темна конячка, вони не ремонтуються, у мене так само було, хоче працює хоче немає, бортовий комп’ютер видавав дикі помилки типу неправельную положення ротора o_O яка нафіг ротора ?! =) (І це видавав блок самого ЕУРа) їздив до вазеповцам на стенд, розбирають по гаечкой, працює, збирають назад фигушки =) запобіжник цілий датчик швидкості теж =) дуже довго будеш шукати причину, підкоп грошенят і купи новий, менше головнека буде

Ті які виробництва “Махачкала”. Прекрасно ремонтуються на відміну від калуга і Мондо. Мені самому хлопці відремонтували. Коштувало це мені 800 рублів або что.то близько того. хлопці розробники з Новочеркаська. Час на ремонт зі зняттям і установкою 1.5 години. Після ремонту став працювати краще нового. основна проблема, як сказали розробників як пайки заводу Махачкала. неякісний припой. і обриви ланцюгів. Так що все ремонтується і дуже навіть швидко і недорого. не вірте тим хто каже протилежне в автосервісах. просто вони не хочуть зв’язуватися з оправкой в ​​ремонт.

Чи не працює електропідсилювач керма на «Kalina»

Добрий вечір! перестав працювати ЕУР на Kalina, облазив всю машину, ніяк не можу знайти причину. Почалося все пару днів назад, коли я їхав додому з роботи. Раптово кермо став важким і я ледве зміг його вивернути щоб уникнути ДТП. Зараз це стало повторюватися набагато частіше, я вже звик. Хочу зрозуміти в чому проблема і усунути її самостійно. Допоможіть порадою! Заздалегідь вдячний!

Якщо спідометр не працює. то і ЕУР буде вимикатися!

Дачік швидкості у мене він взагалі не стояло 1год так їздив мучився поставив і все працює як треба

У мене так було! Виявляється окислився запобіжник ЕУР. Він під капотом в боксі чорному поруч з акумум

У мене на Nissan марч було таке, контакт проподает на дроті що підходив до плюсової клеми. Затягнув і більше такого не було Глюка.

А у мене окислилися контакти на датчику швидкості, незрозуміло яким чином туди потрапила вода, і ось будь ласка.

З ABS машина? Якщо так, може гнати датчик швидкості в КПП. Якщо датчик в порядку, в самому еуре можуть доріжки на платі вигоріти. В основному такі причини.

Де то поганий контакті, запобіжник або реле перевір, перевір з’єднання електрики в ЕУР

Може датчик швидкості, а може і сам ЕУР. Можна перевірити сканером, а можна і в польових умовах скріпкою

Відкрию секрет він не відключається ні понад 40 ні понад 60 і навіть 100.Он просто знижує зусилля так би мовити.

Витягни з коробки датчик швидкості і подивися на наявність на ньому стружки. Якщо є. почистити і встанови назад, повинна пропасти проблема. Принаймні мені допомогло

Ще варіант пропаивают оптопари, допоможе, проверено.сам особисто лікував кілька, та й допоміг радою кому допомогло, вже 27человек де-то.за годину впораєшся незнавші.плохой контакт в датчиках, через металу на ніжках, пропаивают з флюсом або каніфоль. скоро взагалі працювати не буде, тільки пропайка.еслі спідометр нормально працює, не стрибає стрілка, то справа точно в них.

Завдання електропідсилювача керма. зменшення зусиль, докладених водієм при виконанні повороту. До складу ЕУР входить блок управління і датчики: система розраховує роботу підсилювача в «контексті» конкретного крутного моменту і швидкості. Зрозуміло, що вихід з ладу будь-якого елемента системи негативно позначається на легкості управління авто.

Причини відмови ЕУР «Калини»

У момент повороту ключа запалювання відбувається самодіагностика системи: якщо в ній буде виявлено несправність, на приладовій панелі загоряється сигнал: жовтий або червоний. У першому випадку експлуатація допускається, у другому. немає. Причини проблеми:

 • вихід з ладу швидкісного датчика;
 • мала (

коди помилок

с1044. невірна послідовність датчика положення ротора (ДПР)

c1011. ланцюг сигналу оборотів двигуна автомобіля, відсутність сигналу. сигнал з датчика хола (або штатного тахометра через обмежувач напруги) розділити на 4 і подати на вхід тахометра,

c1022. помилка, напруга основного виведення датчика моменту. можливо, що кришка вала перетерла ізоляцію і середньої, зелений провід замикає на масу

діагностика

Для перевірки підсилювача в авто потрібно демонтувати пластмасову накладку на рульовій колонці, для цього відкрутіть болти, що фіксують її знизу.

Потім вам потрібно буде дістатися до 8-контактного штекера, його терморегулятори наступна:

 • контакт блакитного кольору підключається до замку запалювання, це харчування 12 вольт;
 • контакт червоно-коричневого кольору. це кабель підключення до тахометра;
 • сірий контакт йде на контролер швидкості авто;
 • біло-рожевий дріт. контрольний індикатор підсилювача;
 • чорно-жовтий контакт. це діагностична волосінь;
 • Наступного контакт порожній, провід до нього не підключений;
 • контакт коричневого кольору. це маса;
 • порожній.

Більш точні результати дозволить отримати перевірка підсилювача за допомогою сканера. Але оскільки таке обладнання зазвичай можна знайти тільки на СТО, можна спробувати перевірити роботу системи скріпкою.

 • Спочатку відключається запалювання.
 • Потім, використовуючи скріпку, необхідно замкнути контакти під номерами 6 і 7 цього штекера, при цьому сам штекер демонтувати не обов’язково.
 • Далі, запалювання потрібно включити.
 • Виконавши ці дії, індикатор поломки ЕУР, розташований в приладовій панелі, почне блимати, за кількістю моргань можна визначити поломку системи (автор відео. Гоша Вахромеев).
 • один довгий сигнал і один короткий. електропідсилювач справний;
 • один довгий і два коротких. немає сигналу оборотів мотора;
 • один довгий і три коротких. вийшов з ладу або відсутній харчування контролера моменту;
 • один довгий і чотири короткі мигання. проблеми в роботі електродвигуна ЕУР;
 • один довгий і п’ять коротких. вийшов з ладу контролер положення рульового вала;
 • один довгий і шість коротких. вийшов з ладу контролер положення ротора мотора;
 • один довгий і сім коротких. неполадки в роботі електромережі. напруга або занадто висока, або дуже низький;
 • один довгий і вісім коротких. вийшов з ладу керуючий модуль електропідсилювача;
 • один довгий і дев’ять коротких. поломка контролера швидкості.

Відключається електропідсилювач керма на Kalina причини

Добрий вечір! перестав працювати ЕУР на Kalina, облазив всю машину, ніяк не можу знайти причину. Почалося все пару днів назад, коли я їхав додому з роботи. Раптово кермо став важким і я ледве зміг його вивернути щоб уникнути ДТП. Зараз це стало повторюватися набагато частіше, я вже звик. Хочу зрозуміти в чому проблема і усунути її самостійно. Допоможіть порадою! Заздалегідь вдячний!

працює, електропідсилювач, керма, kalina, причинить

Якщо спідометр не працює. то і ЕУР буде вимикатися!

Дачік швидкості у мене він взагалі не стояло 1год так їздив мучився поставив і все працює як треба

У мене так було! Виявляється окислився запобіжник ЕУР. Він під капотом в боксі чорному поруч з акумум

У мене на Nissan марч було таке, контакт проподает на дроті що підходив до плюсової клеми. Затягнув і більше такого не було Глюка.

А у мене окислилися контакти на датчику швидкості, незрозуміло яким чином туди потрапила вода, і ось будь ласка.

З ABS машина? Якщо так, може гнати датчик швидкості в КПП. Якщо датчик в порядку, в самому еуре можуть доріжки на платі вигоріти. В основному такі причини.

Де то поганий контакті, запобіжник або реле перевір, перевір з’єднання електрики в ЕУР

Може датчик швидкості, а може і сам ЕУР. Можна перевірити сканером, а можна і в польових умовах скріпкою

Відкрию секрет він не відключається ні понад 40 ні понад 60 і навіть 100.Он просто знижує зусилля так би мовити.

Витягни з коробки датчик швидкості і подивися на наявність на ньому стружки. Якщо є. почистити і встанови назад, повинна пропасти проблема. Принаймні мені допомогло

Ще варіант пропаивают оптопари, допоможе, проверено.сам особисто лікував кілька, та й допоміг радою кому допомогло, вже 27человек де-то.за годину впораєшся незнавші.плохой контакт в датчиках, через металу на ніжках, пропаивают з флюсом або каніфоль. скоро взагалі працювати не буде, тільки пропайка.еслі спідометр нормально працює, не стрибає стрілка, то справа точно в них.

Завдання електропідсилювача керма. зменшення зусиль, докладених водієм при виконанні повороту. До складу ЕУР входить блок управління і датчики: система розраховує роботу підсилювача в «контексті» конкретного крутного моменту і швидкості. Зрозуміло, що вихід з ладу будь-якого елемента системи негативно позначається на легкості управління авто.

Як підтягнути рульову рейку з електропідсилювачем?

Поява стуку в роботі ЕУР пов’язано з необхідністю підтягти рульову рейку.

Лада Калина не работает электроусилитель руля Основная причина

 • Для початку потрібно відключити АКБ, для цього від’єднайте від нього клеми. Викриття кріплення акумулятора, для цього потрібно відкрутити ще дві гайки, розташований по краях. Після цього батарея витягується і забирається в сторону.
 • Потім потрібно підняти пластикову підставку, під нею розміщено ще чотири гвинта, вони також викручуються.
 • Зробивши це, необхідно відсунути цю підставку вперед, поки майданчик не від’єднається від подушки фіксатора корпусу повітряного фільтра. Після цього накладку можна буде зрушити назад, це дозволить забезпечити більш вільний доступ до самої рейці.
 • На наступному етапі необхідно буде підлізти рукою під рейку. Прямо під нею, як показано на фото, розташований прогумований ковпачок, його потрібно буде демонтувати, це дозволить забезпечити доступ ключа до регулювальної гайки.
 • Для виконання робіт по регулюванню вам буде потрібно спеціальний ключ для підтягування рейки, без нього здійснити процедура регулювання не вийде. Використовуючи цей ключ, необхідно підлізти під рейку автомобіля, щоб встановити інструмент в необхідний отвір.
 • При регулюванні будьте обережні, щоб не перетягнути рейку. Якщо її підтяжка буде дуже сильною, то при русі на поворотах рейку буде закушувати, а це, в свою чергу, може відбитися на безпеці пересування. Кут регулювання завжди різний, він залежить від того, як сильно гайка розбовталася, але зазвичай при виконанні таких робіт гайка підтягується приблизно на 30 градусів. Це повинно бути досить для того, щоб все стало правильно. Після того, як регулювання буде закінчена, необхідно буде перевірити правильність виконання даного завдання. Тобто вам треба буде переконатися в тому, що рульове колесо повертається нормально в будь-яке положення до упору і стуку при цьому немає. Якщо стук залишився, то регулювання триває.

Демонтаж і розбір електропідсилювача

Перед тим, як зняти підсилювач, потрібно демонтувати всі підрульові перемикачі. Зніміть накладку рульової рейки і демонтуйте пристрої, не забувши відключити роз’єми від харчування.

 • Знявши перемикачі, потрібно буде провести демонтаж нижньої поперечки приладової панелі. Для цього вам необхідно натиснути на кріплення, за допомогою яких фіксується роз’єм з проводами, а потім відключити проводку від керуючого модуля. Коли ці дії будуть виконані, можна буде відключити роз’єм від вимикачів.
 • Кронштейн системи закріплений за допомогою гайок, вам потрібно буде їх відкрутити гайковим ключем.
 • Після цього рульову рейку потрібно буде акуратно опустити вниз. Щоб зробити це, вам потрібно буде знайти болт, що кріпить кардан до валу підсилювача. Даний болт необхідно викрутити, але при відкручування потрібно буде зафіксувати гайку, це дозволить запобігти її проворачивание. Коли болт буде витягнуто, кріплення треба буде розтиснути, після чого проміжний вал акуратно демонтується. На даному етапі рекомендуємо зазначити положення вала і шестерень, для цього можна використовувати маркер. Цей крок дуже важливий, оскільки його виконання дозволить запобігти можливим проблемам з установкою в подальшому. У тому випадку, якщо мітки на валах не відповідатимуть, це може призвести до її несправності в роботі підсилювача. При демонтажі будьте обережні і не зашкодить проводку, оскільки це також призведе до непрацездатності ЕУР.
 • Коли вузол буде демонтований, його треба буде розібрати і замінити вийшли з ладу елементи. Подальший монтаж проводиться в зворотному порядку (автор відео. Мурзик Білий).

Причини поломки ЕУР

Чому електропідсилювач керма на Ладі Kalina не працює, відключається і відмовляється працювати, за якими ознаками рульове колесо з ЕУРом стукає, підклинює, закушує або пищить? Щоб зробити ремонт системи своїми руками, потрібно знати, як здійснюється діагностика і які причини передують поломки. Найчастіше вихід з ладу підсилювача обумовлений поломкою самого вузла і підсилювач відмовляє. Неполадки такого плану усуваються шляхом ретельної перевірки системи для виявлення точної несправності.

Як показує практика, найчастіше непрацездатність електропідсилювача (відмова) пов’язана з поломкою контролера швидкості.

 • кермо клинить,
 • заїдає
 • стає тугий,
 • та інші

Оскільки датчик контролера швидкості забезпечує активацію і відключення ЕУР при різних режимах руху. Підсилювач на Kalina працює в тому випадку, якщо авто пересувається на невеликій швидкості. Коли швидкість починає збільшуватися, підсилювач автоматично відключається, що дозволяє забезпечити більш безпечне управління машиною при їзді на високих оборотах.

Отже, коротко про причини непрацездатності ЕУР:

 • Вийшов з ладу контролер швидкості або на блок управління не надходить або пропадає сигнал від нього. В даному випадку причина може критися як в поломці датчика, так і в пошкодженні проводки або поганому контакті контролера з бортовою мережею.
 • В електромережі транспортного засобу знизилося напругу. Причини можуть бути різними, починаючи від сів акумулятор і непрацездатного генератора і закінчуючи використанням в машині електрообладнання невідповідною потужності.
 • Перевищено допустиму кількість обертів колінчастого вала.
 • Некоректна робота або вихід з ладу керуючого модуля. Залежно від причини, блок управління може підлягати ремонту, потрібно робити більш детальну діагностику.

завантажити PDF

Складається електропідсилювач з електромотора, механізму передачі зусилля і електронної системи управління. Управління, роботою електропідсилювача, здійснює електронний блок з трьома спеціальними датчиками, які повинні оперативно визначати швидкість машини, обороти мотора і необхідне зусилля для повороту передніх коліс.

Під час заводу мотора стартером, електропідсилювач керма (ЕУР), не працює. Він включається тільки з моменту досягнення 400 оборотів в хвилину клонували і припиняє працювати, коли автомобіль розганяється більше 60 км. на годину.

Розбір польотів

Електронний блок управління (ЕБУ) електропідсилювачем керма, закріплений в невдалому місці, під радіатором грубки обігрівача. Будь-яка негерметичність цієї деталі, викликає намокання (ЕБУ), після чого ви відчуєте, що підсилювач керма не працює і рульове колесо стало важким.

Якщо під час руху ви помітите що стрілка тахометра або спідометра лежать на нулі і не ворушаться, будьте впевнені, (ЕУР) вашої машини не працює. Це відбувається тому, що ці прилади і (ЕУР) задіяні від одних і тих же датчиків.

Частіше за всіх на Kalina, виходить з ладу датчик швидкості. Купівля нового датчика і його заміна вирішує цю проблему. Дуже часті випадки, коли заміна датчиків, не допомагає, (ЕУР) все одно не працює. Починайте методично промацувати весь ланцюг проводів, що відноситься до системи (ЕУР).

Через постійну вібрації автомобіля і поганої якості виробництва сполучні штекера і колодочки, самостійно розривають електроланцюзі в самий невідповідний момент.

Підсилювач керма Калини, погано себе веде при перепадах бортового напруги. Якщо, старенький генератор, видає замість 15 Вольт, менше 30, то електронний блок управління, підсилювача керма також може відмовитися працювати.

ознаки несправності

Чому не працює електропідсилювач керма на Kalina відразу розібратися неможливо. Проте в більшості випадків несправності (ЕУР), на приладовому щитку повинна спалахнути лампочка зображає рульове колесо зі знаком оклику. Після чого, фахівці автозаводу ВАЗ рекомендують на невеликій швидкості рухатися в автосервіс.

Чому на невеликій швидкості? Тому що перші роки випуску (ЕУР) махачкалінський заводом, він мав особливість повертати провідні колеса машини максимально вліво або вправо і самостійно фіксуватися в такому положенні.

Електромотор і механічна частина (ЕУР) рідко викликають нарікання, але ось електрика і електроніка вимагають докладного вивчення поломок.

Якщо зламався по дорозі

Останні роки випуску автомашин LADA Kalina, (ЕБУ) вітчизняного виробництва замінили на корейські. Такі, як ставлять на автомобілі «Hyundai». Після чого, відмов роботи підсилювача керма стало значно менше. Але це на нові машини стали ставити корейські блоки. А скільки тисяч Калин колесять по всіх дорогах, зі старою електронікою?

Наша вам порада, при першій можливості поміняйте на своїй машині електронний блок управління на сучасний, целее будете.

Які ознаки поломки ЕУР на Ладі Kalina

В причини неробочого стану електропідсилювача керма Kalina відразу ж розібратися не вдасться. В основному, коли є несправність щодо ЕУР, на приладовій панелі загоряється лампочка із зображенням рульового колеса і знаком оклику. Крім того, колір помилки свідчить про міру небезпеки:

 • червоний колір вказує на термінове виправлення неполадки;
 • жовтий колір сигналізує про те, що використання автомобіля можливо, однак необхідно вжити заходів обережності.

Факторів, через які рульове колесо не працює, буває кілька:

 • неполадки в контролері швидкості;
 • пошкодження приладу крутного моменту;
 • швидкісний режим перевищує 60 км на годину;
 • частота обертань двигуна менше 400 за 1 хвилину;
 • слабо припаяні контакти;
 • збій в ЕБУ (електроблок управління);
 • малопотужне напруга.

Кваліфіковані фахівці в такій ситуації рекомендують направляти на СТО, при цьому вибравши невелику швидкість. Чому їхати слід повільно? Справа в тому, що ЕУР на початку випуску (на Махачкалінському заводі) мав відмінну прикмету повертати провідні шини автомобіля до межі вліво / вправо і фіксуватися в такій позиції самостійно.

Про наслідки не доводиться говорити. Навіть коли лампочка на приладовому щитку не запалився, колесо керма може видавати тріск, тремтіти. Будь-який автовласник Kalina відчує, що періодично електропідсилювач відключається сам і включається без видимих ​​на те причин.

Механічна складова електропідсилювача і електромотора аж ніяк не часто викликають закиди, проте електрика, так само як і електроніка, потребує докладного дослідження поломки.

Що робити, якщо не працює електропідсилювач керма на Ладі Kalina

Електропідсилювач керма. це вузол, що експлуатується для того, щоб забезпечити комфортне керування транспортним засобом.

Ладу Kalina в базовій комплектації з ЕУР (електропідсилювачем керма) почали випускати в 2004 р З того часу минуло 15 років, однак проблеми з електромеханічної системою існують і понині.

ЕУР складається з електромотора, пристрої передачі напруги і електросистеми управління. Діяльність електропідсилювача проводиться за допомогою електронного блоку з 3 спецдатчікамі. Останні покликані своєчасно визначати швидкість Лади Kalina, обороти двигуна і необхідну силу для повороту передніх шин.

Коли мотор заводиться стартером, ЕУР не функціонує. Включення відбувається виключно в той момент, коли колінчастий вал досяг 400 обертань в хвилину, а відключення. при розгоні понад 60 кілометрів на годину.

Детальніше про неполадки електропідсилювача керма

Якщо немає можливості відразу досліджувати причину поломки ЕУР на вашій Kalina, для початку витягніть з блоку запобіжник. Це необхідно для того, щоб запобігти несподіване включення пристрою, що веде до аварійної ситуації.

Практика показує: найчастіше електропідсилювач відмовляє працювати, коли неполадки в контролері швидкості.

 • неможливо керувати, заклинює;
 • кермо заїдає;
 • спрацьовує дуже туго і ін.

Прямою ознакою неполадки контролера швидкості в неможливості рулити Kalina виступає нефункціонірующіх спідометр і знак оклику, запалюють на приладовому щитку. Причина може бути в зовнішньому вигляді датчика. Уважно його огляньте: якщо є забруднення, звичайно почистіть. Далі погляньте, Намагнітити металева стружка чи ні, при необхідності видаліть і її.

Что делать, если не работает электроусилитель руля на Ладе Калине?

Причина поломки електропідсилювача керма в Kalina, крім іншого, може бути і в генераторі. Для діяльності ЕБУ потрібно вольтаж 13,6, при меншому показнику слід зробити заміну на ньому регулятора напруги.

Разом з тим через неякісну припою могли попросту від’єднатися контакти. Саме час їх розібрати, а потім акуратно припаяти або ж звернутися в автосервіс.

Якщо проблема в ЕБУ, своїми силами виправити поломку проблематично. На СТО пристрій пропаяв або знадобиться придбати новий.

Щоб не розгадувати причини електропідсилювача керма, впору під’єднати діагностичний порт. По-перше, можна придбати сканер з монітором. По-друге, за допомогою кабелю під’єднати ноутбук, попередньо скачавши софт на пристрій. Останній варіант більш прийнятний і обійдеться дешевше, оскільки надає повні відомості про вашу Kalina. Всі коди помилок є у вільному доступі в Мережі.

Ще в електропідсилювач керма слабкою ланкою виступає блок запобіжників. Коли щось відмовляє працювати, є сенс перевірити їх. Для того щоб до них підступитися, необхідно відкрити приладовий щиток лівіше керма. Потягніть на себе верхню частину, щоб засувка відкрилася. Перевірте, як працює запобіжник, якщо не виконує своєї функції. замініть. Крім того, повинна допомогти зміна з 50 А реле на 30 А.

Пам’ятайте, що будь-яка негерметичність ЕУР здатна викликати намокання електроблока управління. І не важко відчути, як рульове колесо поважчав, і, відповідно, електропідсилювач відмовляє працювати.

Якщо в русі ви виявили, що курсор тахометра або спідометра знаходиться на нульовій позначці і не колишеться, без сумнівів ЕУР в Kalina не працює. Подібне трапляється через те, що пристрої, в тому числі ЕУР, взаємодіють з одним і тим же датчиком.

На завершення відзначимо, що ваше завдання як власника Лади Kalina своєчасно реагувати на будь-які дзвінки, будь то висвітлення помилки або деренчання, неплавний хід або заїдання керма і т. Д. Якщо дбайливо ставитися до свого транспортного засобу, він буде служити вірою і правдою довгі роки.

Електропідсилювач керма на Kalina. ремонт несправностей, схема

Електропідсилювач керма в LADA Kalina покликаний забезпечувати підвищений комфорт під час керування. Сам автомобіль на вітчизняному ринку присутній недавно, проте встиг обзавестися вагомою популярністю. Машина досить практична і зручна, що дозволяє їй мати широку армію шанувальників. Вартість моделі невисока, що забезпечує вигідне позиціонування на ринку на тлі суперників в класі. В даній статті поговоримо на тему несправності і способи усунення їх.

Несправності ЕУР і їх діагностика

Незважаючи на простоту конструкції розглядуваного нами вузла, при виникненні потреби в ремонті здійснити його складно, різні бувають несправності і способи усунення часто складні. Важливим «обтяжуючою» обставиною є не саме вдале місце розташування механізму. Виробник розмістив цей модуль безпосередньо під радіатором контуру опалення салону LADA Kalina.

Експлуатація в холодну пору надає на електропідсилювач керма температурний вплив. Згодом цей фактор викликає несправності в підсилювачі. Це явище для LADA Kalina досить часте. При відмові вузла водій відразу відчуває ускладнення управління автомобілем на малих швидкостях. Найпоширеніші чинники, що призводять до несправностей електричного підсилювача можна згрупувати за наступними напрямками:

Окреслені несправності і способи усунення обговоримо далі. Під час включення запалювання ЕБУ самостійно виконує діагностику системи підсилювача на предмет можливих збоїв і несправностей. Якщо від якогось із датчиків відсутній сигнал, то бортовий контролер автоматично ідентифікує даний сенсор, як несправний, про що на табло передньої панелі салону відразу загоряється відповідна лампа. Цей індикатор має вигляд керма зі знаком оклику і підсвічується помаранчевим кольором.

Інструкція, що додається заводом до автомобіля LADA Kalina, передбачає невідкладний ремонт при виявленні факту появи несправності в механізмі електричного посилення рульового вузла, особливо, коли відключається підсилювач. У такій ситуації водієві слід на малій швидкості направлятися в сервіс. Практика показує, що дане розвиток подій не завжди має місце. Який загорівся на приборке помаранчевий символ може не припускати потреба в ремонтних процедурах. Він свідчить про присутність неполадки в одному зі структурних компонентів системи. Іноді збої можуть виникнути в живильної ланцюга або якийсь із датчиків вийшов з ладу. Дані ситуації ніяким чином не впливають на функціонал вузла, і контроль управління залишається активним.

Якщо рульове колесо після підсвічування зазначеного символу втратило чутливість, то несправність такого роду вважається досить небезпечною, оскільки відбувається створення перешкод нормальному функціонуванню механізму в цілому, також погано, коли підсилювач відключається. Такі проблеми досить часто виникають і дійсно вимагають невідкладного втручання. Ігнорування цієї стану справ може бути пов’язане з сумними наслідками для автомобіля LADA Kalina. З метою оперативного реагування на виниклу проблему швидко витягаємо запобіжник, що розташувався в блоці панелі ліворуч від рульового колеса. Дана міра дозволяє виключити заподіяння подальшої шкоди системі електричного посилення, оскільки повністю деактивує його. До місця ремонту можна направлятися, однак буде потрібно прикладати до керма більше зусилля, адже підсилювач тепер не функціонує.

Причини відмови ЕУР «Калини»

У момент повороту ключа запалювання відбувається самодіагностика системи: якщо в ній буде виявлено несправність, на приладовій панелі загоряється сигнал: жовтий або червоний. У першому випадку експлуатація допускається, у другому. немає. Причини проблеми:

 • вихід з ладу швидкісного датчика;
 • мала (

З чого складається підсилювач керма Калини?

Цей вузол є самостійним пристроєм, що входять в рульовий механізм LADA Kalina. Він дозволяє водієві обертати кермо без особливих зусиль, а також забезпечує м’якість і плавність роботи рухомих частин рульової системи.

Конструктивно даний механізм можна віднести до складних вузлів. Електропідсилювач керма має наступні деталі:

 • електромотор;
 • блок редуктора;
 • модуль управління;
 • датчики, які відстежують момент, швидкість і число оборотів, що здійснюються колінчастим валом.

Бортовий контролер LADA Kalina безперервно відстежує функціонування даного підсилювача і управляє його роботою, але трапляються несправності і способи усунення їх дуже цікавлять багатьох власників авто. Включення механізму відбувається при оборотах мотора від 400 об / хв. Коли швидкісний показник перевищить 60 км на годину, то електричний підсилювач перестає функціонувати. Це зроблено на догоду безпеки, адже на великих швидкостях у водія має бути присутня впевнена зворотний зв’язок на кермі, чого «легке» рульове колесо забезпечити не в змозі. З ростом швидкості спостерігається поступове зниження величини зусилля в механізмі.

Що робити, якщо не працює електропідсилювач керма на Ладі Kalina

Електропідсилювач керма. це вузол, що експлуатується для того, щоб забезпечити комфортне керування транспортним засобом.

Ладу Kalina в базовій комплектації з ЕУР (електропідсилювачем керма) почали випускати в 2004 р З того часу минуло 15 років, однак проблеми з електромеханічної системою існують і понині.

ЕУР складається з електромотора, пристрої передачі напруги і електросистеми управління. Діяльність електропідсилювача проводиться за допомогою електронного блоку з 3 спецдатчікамі. Останні покликані своєчасно визначати швидкість Лади Kalina, обороти двигуна і необхідну силу для повороту передніх шин.

Коли мотор заводиться стартером, ЕУР не функціонує. Включення відбувається виключно в той момент, коли колінчастий вал досяг 400 обертань в хвилину, а відключення. при розгоні понад 60 кілометрів на годину.

Чи не працює електропідсилювач керма на «Kalina»

Добрий вечір! перестав працювати ЕУР на Kalina, облазив всю машину, ніяк не можу знайти причину. Почалося все пару днів назад, коли я їхав додому з роботи. Раптово кермо став важким і я ледве зміг його вивернути щоб уникнути ДТП. Зараз це стало повторюватися набагато частіше, я вже звик. Хочу зрозуміти в чому проблема і усунути її самостійно. Допоможіть порадою! Заздалегідь вдячний!

Якщо спідометр не працює. то і ЕУР буде вимикатися!

Дачік швидкості у мене він взагалі не стояло 1год так їздив мучився поставив і все працює як треба

У мене так було! Виявляється окислився запобіжник ЕУР. Він під капотом в боксі чорному поруч з акумум

У мене на Nissan марч було таке, контакт проподает на дроті що підходив до плюсової клеми. Затягнув і більше такого не було Глюка.

А у мене окислилися контакти на датчику швидкості, незрозуміло яким чином туди потрапила вода, і ось будь ласка.

З ABS машина? Якщо так, може гнати датчик швидкості в КПП. Якщо датчик в порядку, в самому еуре можуть доріжки на платі вигоріти. В основному такі причини.

Де то поганий контакті, запобіжник або реле перевір, перевір з’єднання електрики в ЕУР

Може датчик швидкості, а може і сам ЕУР. Можна перевірити сканером, а можна і в польових умовах скріпкою

Відкрию секрет він не відключається ні понад 40 ні понад 60 і навіть 100.Он просто знижує зусилля так би мовити.

Витягни з коробки датчик швидкості і подивися на наявність на ньому стружки. Якщо є. почистити і встанови назад, повинна пропасти проблема. Принаймні мені допомогло

працює, електропідсилювач, керма, kalina, причинить

Ще варіант пропаивают оптопари, допоможе, проверено.сам особисто лікував кілька, та й допоміг радою кому допомогло, вже 27человек де-то.за годину впораєшся незнавші.плохой контакт в датчиках, через металу на ніжках, пропаивают з флюсом або каніфоль. скоро взагалі працювати не буде, тільки пропайка.еслі спідометр нормально працює, не стрибає стрілка, то справа точно в них.

Завдання електропідсилювача керма. зменшення зусиль, докладених водієм при виконанні повороту. До складу ЕУР входить блок управління і датчики: система розраховує роботу підсилювача в «контексті» конкретного крутного моменту і швидкості. Зрозуміло, що вихід з ладу будь-якого елемента системи негативно позначається на легкості управління авто.

Про кваліфікованої заміни електричного підсилювача

Якщо виникає потреба в заміні механізму, коли не працює ЕУР, то рекомендуємо звернутися до досвідчених майстрів. Коли автомобіль перебуває на гарантійному забезпеченні, то найбільш раціональної мірою буде звернення до дилерської мережі з метою усунення виниклої проблеми.

Бувають ситуації, які не дозволяють вдатися до вказаних двома методами усунення з’явилася несправності підсилювача. Тоді єдиним рішенням буде власноручний заміна що стало непридатним механізму.

Відразу обмовимося, що процес заміни, якщо не працює ЕУР характеризується достатньою складністю. Для його успішного проведення буде потрібно досвід і володіння спеціальним інструментом. Некваліфіковані дії по заміні здатні погіршити масштаб поломки, що спричинить істотну витрату коштів на більш дорогий ремонт в умовах сервісу.

Перед безпосередньою процедурою заміни рекомендуємо ретельно вивчити весь перелік особливостей і дій, якщо не працює ЕУР. Тут потрібно вникнути в схему підключення вузла, що дозволить уникнути пошкодження електричних компонентів механізму.

Для вилучення підсилювача необхідна часткова розбирання передньої панелі LADA Kalina. Після цього сам пристрій потрібно відключити від всього переліку підвідних проводів. Іноді власники ремонтують електропідсилювач керма, уникаючи потреби в заміні на новий вузол. Як правило, після комплексу відновлювальних робіт штатні пристрої працюють не гірше за своїх нових аналогів.

Поширеною несправністю є виникнення стуку, який чітко доноситься до водія з-під панелі або відключається підсилювач. Таке явище може супроводжуватися характерним скрипом, що виникають під час здійснення обертальних дій з рульовим колесом LADA Kalina. Зазвичай дана ситуація вирішується за допомогою застосування спеціальної мастила. Якщо таку поведінку не приносить очікуваного результату, то буде потрібно більш детальне діагностування механізму посилення.

Щоб встановити електропідсилювач керма в посадочне місце LADA Kalina знадобиться запастися уважністю і терпінням. Всі кабельні роз’єми повинні бути щільно посаджені, а сам пристрій впевнено закріплено. Тільки після цього можна переходити до зворотного збірці раніше демонтованих компонентів передньої панелі.