Як підтягнути рульову колонку на ВАЗ 2107

Як прибрати люфт керма на ВАЗ 2107

Для того щоб зрозуміти, в яких місцях і які чинники здатні впливати на надлишковий вільний хід в рульовому управлінні ВАЗ 2107, розглянемо пристрій і принцип його роботи.

Причини люфту керма ВАЗ 2107

Якщо ви помітили неприпустимий люфт керма ВАЗ 2107, причини його можуть полягати в наступному:

 • не затягнуті центральна гайка кріплення рульового колеса на осі;
 • ослаблена гайка кріплення рульової колонки до редуктора;
 • не відрегульований черв’ячний редуктор рульового механізму;
 • зношені втулки маятника рульового механізму;
 • пошкоджені кермові тяги або зношені їх наконечники.

Всі перераховані проблеми вимагають негайного втручання. Інакше рульовий механізм може вийти з ладу і машина втратить управління.

черв’ячний вал.

-Шлицевое з’єднання. Поява нещільні посадок і відносних зсувів в шліцах. це небезпечний і непереборний дефект. Виправляється тільки заміною.

-Опорні підшипники. При виході їх з ладу, виникає осьове биття. Це не дозволяє провести коректну регулювання механізму. усувається заміною.

Окремо варто приділити увагу кріпленню картера. Найчастіше його не діагностується на надійність кріплення. Але не рідкісні випадки, коли погано затягнуті болти були причиною люфту. Не завжди руками це можна промацати, так як потрібно докласти чималу силу, щоб зрушити з місця знаходиться в напрузі систему.

Регулювання люфту керма ВАЗ 2107

Збільшений люфт керма ВАЗ 2107. досить поширена проблема, характерна для всього сімейства “класики”. У більшості випадків усунути несправність можна самостійно, не вдаючись до складного дорогого ремонту. Важливо лише правильно діагностувати і локалізувати причини люфту в рульовому механізмі.

підтягнути, 2107

Як прибрати люфт керма на ВАЗ 2107

Почати роботу слід з перевірки затягування різьбових з’єднань рульового механізму і стану рульових тяг (наконечників). Погнуті тяги або зношені шарніри рульових наконечників підлягають заміні. Для цього доведеться скористатися знімачем і гайковим ключем на 22. Не варто намагатися вирівняти тяги або відремонтувати наконечники. З метою безпеки ці деталі завжди потрібно замінювати новими. Далі слід перевірити стан маятника і регулювання черв’ячного редуктора. Зношені втулки маятника необхідно замінити новими. Для цього необхідно відкрутити від нього кермові тяги (використовується ключ на 22 і знімач) і демонтувати маятник з автомобіля, відкрутивши болти кріплення. Маятник затиснути в лещата, вийняти шплінт і відкрутити регулювальну гайку. Коли гайка відкручу, можна розібрати маятник і замінити зношені втулки новими. При складанні маятника необхідно закрутити регулювальну гайку так, щоб його сошка оберталася із зусиллям 1-2 кілограми. Якщо всі деталі замінені або справні, а нарізні сполучення затягнуті, регулювання люфту керма ВАЗ 2107 здійснюється за рахунок регулювання рульового редуктора. Для цього знадобиться ключ на 19 і потужна шліцьова викрутка. Регулювання виконується наступним чином:

 • вирівняти колеса, встановивши їх в положення, відповідне прямолінійного руху;
 • очистити кришку рульового редуктора від бруду і масляних патьоків;
 • зняти захисний ковпачок з регулювального гвинта;
 • ключем на 19 послабити контргайку, фіксуючу регулювальний гвинт;
 • викруткою закрутити регулювальний гвинт, зменшуючи люфт рульового редуктора;
 • затягніть контргайку, утримуючи регулювальний гвинт викруткою;
 • перевірте, чи легко обертається рульове колесо і чи відповідає люфт допустимим межам;
 • при необхідності повторіть регулювання.

Таким чином можна відрегулювати люфт керма ВАЗ 2107 відповідно до меж, встановлених виробником.

Як зняти колонку

Зняття і ремонт редуктора відноситься до непростої процедури, але її можна виконати своїми силами, маючи хоча б невеликий досвід по ремонту автомобілів. Для проведення операції буде потрібно наступний список інструментів:

 • ключі на 17 (накидною і ріжковий);
 • торцеві головки на 17;
 • рукоятка з тріскачкою;
 • монтування;
 • молоток;
 • знімач рульових тяг;
 • комірець.
 • Знімаємо з АКБ мінусовій провід.
 • Відкручуємо кріплення і демонтуємо кермо.

Відвертаємо гайку воротком з головкою і демонтуємо деталь

Хрестовій викруткою відкручуємо кріплення декоративного кожуха і знімаємо його

Відвертаємо кріплення замку запалювання, після чого знімаємо пристрій

Кронштейн вала фіксується до кузова болтами, відкручуємо їх

Как отрегулировать рулевую колонку ВАЗ-классика. Убираем люфт руля.

Відкрутивши гайки, від’єднують кермові тяги від сошки рульового редуктора

Комірчиком або ключами відкручують кріплення редуктора до кузова

Как отрегулировать рулевую колонку ВАЗ. Регулировка рулевого редуктора ВАЗ-2106. Редуктор руля ВАЗ.

Відвернувши кріплення, знімаємо редуктор з автомобіля

Як відрегулювати люфт, він же вільний хід біля керма на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

Примітка! Роботу краще робити з помічником, так як це набагато простіше і зручніше!

1) На початку зніміть захисний ковпачок, який закриває регулювальний гвинт колонки.

2) Потім звільніть гайку регулювального гвинта (Вказана червоною стрілкою) за допомогою гайкового ключа «на 17». Гайку потрібно послабити до того, щоб можна було підняти розташовується під цією гайкою шайбу (Вказана синьою стрілкою).

Слідом коли гайку буде ослаблена, попросіть вашого помічника сісти за кермо в вашу машину і різко кілька разів повертаючи рульове колесо в різні боки, ви в цей час викруткою вверніть регулювальний гвинт який вказаний зеленої стрілки.

Примітка! Робіть це до того, поки люфт біля керма не стане в межах норми. А так же не затягуйте боляче сильно регулювальний гвинт, а інакше через це кермо може почати дуже важко крутитися!

3) Далі повністю закрутіть гайку регулювального гвинта яка вказана червоною стрілкою, а під час загортання за допомогою викрутки утримуйте сам гвинт від його провертання.

Примітка! Після виконаних операцій, перевірте вільний хід рульового колеса в тому випадку якщо кермо крутиться важко, тоді трохи ослабте регулювальний гвинт послабивши для цього гайку. У тому випадку якщо після завершення робіт люфт керма залишився колишнім або ж зрушився але не значно, і якщо повертання керма це супроводжується скрипом і клацанням, то в такому випадку відремонтуйте в автомайстерні або ж замініть рульовий механізм на новий!

Рульовий механізм річ ​​дуже тонка і тому не рекомендується її лагодити самостійно, тому що при неправильній збірки механізм може заклинити на дорозі у зв’язку з чим машина перестане відгукуватися на рухи керма!

Якщо ви не знаєте як перевірити люфт рульового колеса, то в такому випадку прочитайте статтю під назвою: «Перевірка вільного ходу біля керма на ВАЗ»!

Питання? А як ви регулюєте вільний хід у рульового колеса? (Відповідь пишіть в коментарях)

Додатковий відео-ролик: Більш детальну регулювання вільного ходу керма, ви зможете поспостерігати в відео-ролику який розташований трохи нижче:

Таблиця: причини вібрацій і стукотів на кермі і способи їх усунення

Причина несправності рульового управління Спосіб усунення несправності
Збільшений зазор в підшипниках маточин передніх коліс Налаштуйте зазор маточин передніх коліс
Ослаблення гайок кульових пальців рульових тяг Затягніть гайки кульових пальців рульових тяг
Збільшений зазор між віссю маятникового важеля і втулками Замініть втулки маятникового важеля або кронштейн в зборі
Ослаблена регулювальна гайка осі маятникового важеля Налаштуйте затягування гайки маятникового важеля
Порушений зазор в зачепленні ролика з черв’яком або в підшипниках черв’яка Налаштуйте зазор
Збільшений зазор в кульових шарнірах рульових тяг Замініть наконечники або рульові тяги
Ослаблення болтів кріплення картера рульового механізму або кронштейна маятникового важеля Затягніть гайки болтів
Ослаблення гайок кріплення поворотних важелів затягніть гайки

Читати далі: Порівняння двох літровий Duster і ховер 5

Як самостійно відрегулювати рульовий редуктор

В автомобілях класичних моделей, таких, наприклад, як ВАЗ 2107, основним елементом рульового механізму є редуктор. Завдяки йому обертальні рухи керма через систему тяг передаються переднім колесам. Ремонт редуктора ВАЗ 2107. явище досить рідкісне. Єдиний випадок. це заміна рульової черв’ячної пари, в зв’язку зі значним її зносом.

В інших випадках можна обійтися стандартною процедурою технічного обслуговування рульової системи. Ці операції не уявляють особливої ​​складності і можуть бути вільно виконані своїми руками. В рамках технічного обслуговування заводом-виготовлювачем рекомендується контроль рівня і періодична заміна масла редуктора рульового механізму. Для цього зняття його з автомобіля не потрібно, всі операції виконуються без розбирання.

Контроль рівня виконується за допомогою тонкої чистої викрутки. Ключем на 8 відкручуємо пробку і викруткою перевіряємо наявність масла. Його рівень повинен бути трохи нижче заливного отвору. Якщо рівень менше необхідного, потрібно долити масло.

Для заміни необхідно в першу чергу злити старе мастило. Це можна зробити, виконавши зняття кришки редуктора рульового механізму, яка кріпиться чотирма болтами. Після того, як все масло витече, кришку ставлять на місце, і через заливний отвір заливають нове. На цьому заміна мастила в рульовій може вважатися закінченою.

Крім питання контролю масла, періодично рекомендується перевіряти наявність люфту рульового механізму ВАЗ 2107. При його наявності виконується регулювання. Для роботи знадобиться велика плоска викрутка і ключ на 19. Бажано так само залучити помічника, удвох робота буде виконана набагато швидше.

Для регулювання необхідно ключем на 19 відпустити контрящім гайку і плоскою викруткою поступово закручувати регулювальний гвинт. При цьому помічник перевіряє люфт, перебуваючи в салоні автомобіля. Після закінчення регулювання, притримуючи викруткою гвинт, фіксуємо його положення за допомогою контргайки.

Якщо регулювання для усунення люфту не допомогла, значить червячная пара має занадто великий знос, і необхідний ремонт. В такому випадку вирішити проблему може тільки її заміна. Цю роботу також можна виконати своїми руками, не вдаючись до допомоги фахівців.

Тут вже потрібно повне зняття редуктора з автомобіля ВАЗ 2107:

Подальше зняття і ремонт ніяких труднощів не викличе. Слід лише пам’ятати кілька основних правил:

Після того, як ремонт закінчено, редуктор збирається і встановлюється у зворотній послідовності.

Стук і вібрація

Якщо під час руху на кермі відчувається віддача, то причин такого явища може бути чимало. Керування транспортним засобом в такому технічному стані призводить до швидкої стомлюваності і знижує рівень безпеки. Тому рульовий механізм потребує діагностиці.

Як прибрати люфт керма на ВАЗ 2107

Почати роботу слід з перевірки затягування різьбових з’єднань рульового механізму і стану рульових тяг (наконечників). Погнуті тяги або зношені шарніри рульових наконечників підлягають заміні. Для цього доведеться скористатися знімачем і гайковим ключем на 22. Не варто намагатися вирівняти тяги або відремонтувати наконечники. З метою безпеки ці деталі завжди потрібно замінювати новими. Далі слід перевірити стан маятника і регулювання черв’ячного редуктора. Зношені втулки маятника необхідно замінити новими. Для цього необхідно відкрутити від нього кермові тяги (використовується ключ на 22 і знімач) і демонтувати маятник з автомобіля, відкрутивши болти кріплення. Маятник затиснути в лещата, вийняти шплінт і відкрутити регулювальну гайку. Коли гайка відкручу, можна розібрати маятник і замінити зношені втулки новими. При складанні маятника необхідно закрутити регулювальну гайку так, щоб його сошка оберталася із зусиллям 1-2 кілограми. Якщо всі деталі замінені або справні, а нарізні сполучення затягнуті, регулювання люфту керма ВАЗ 2107 здійснюється за рахунок регулювання рульового редуктора. Для цього знадобиться ключ на 19 і потужна шліцьова викрутка. Регулювання виконується наступним чином:

Читати далі: Як поміняти ланцюг ГРМ на Niva

вирівняти колеса, встановивши їх в положення, відповідне прямолінійного руху;

Таким чином можна відрегулювати люфт керма ВАЗ 2107 відповідно до меж, встановлених виробником.

Багато водіїв задаються питанням, як прибрати люфт керма на ВАЗ 2107. Адже така напасть відвідує цей автомобіль досить часто. Причин у такого поведінки предостатньо. І як водиться, практично завжди в люфт винні «рівні» вітчизняні дороги. Часто люфтіть починає прямо посеред дороги. Це може неабияк налякати навіть досвідченого водія. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, то головне не панікувати.

До будинку доїхати з такою несправністю можна. Тільки їхати потрібно дуже акуратно, намагатися уникати зайвих маневрів. Не варто перевищувати швидкість, при неспішної їзди ви напевно впораєтеся з управлінням. Приїхавши в гараж, обов’язково займіться виявленням і усуненням причини несправності.

Как отрегулировать рулевую колонку ВАЗ.

Причини люфту керма ВАЗ 2107

Якщо ви помітили неприпустимий люфт керма ВАЗ 2107, причини його можуть полягати в наступному:

Всі перераховані проблеми вимагають негайного втручання. Інакше рульовий механізм може вийти з ладу і машина втратить управління.

Рульовий вал

За допомогою вала обертання від бублика передається до рульової колонки. Вал закріплений за допомогою кронштейну до кузова автомобіля. Конструктивно елемент виконаний у вигляді карданчика з хрестовинами і верхнім валом. У разі зіткнення відбувається складання механізму, тим самим забезпечується безпека водія.

Усунення люфту в рульовому управлінні

Перш за все, перевірку слід почати з карданного шарніра і його гвинтів. Прокручивайте регулювальний гвинт до необхідного показника. Після, знову перевірте наявність і величину люфту. У разі незадовільних показників, виконайте роботу знову.

Якщо і це не допомогло, значить причина поломки криється в іншому. Наступним пунктом необхідно загнати автомобіль в оглядову яму. Проблема люфту може бути укладена в шарнірах рульових тяг. Швидше за все, ці деталі зношені і є необхідність в їх заміні або ж міцною фіксації. Також слід перевірити кріплення рульових тяг і по потребі підтягнути їх.

Однак якщо і це не усунуло причину, значить швидше за все доведеться розібрати всю систему рульового управління. Зробити це краще в автосервісах, так як є ризик пошкодити систему.