Заміна масла в КПП Chevrolet Niva

Заміна масла в коробці передач

Трансмісійні масла з рівнем якості по API GL4 або універсальні GL4 / GL5 і в’язкістю SAE 75W-90, 80W-85, 80W-90

Особливості заміни масла в раздатке на Niva Chevrolet

На першому етапі слід проїхати кілька кілометрів, щоб прогріти автомобільну систему. Після цього Niva ставиться на оглядову яму, проводиться очищення від бруду корпусу, зливний і заливний пробки. Заздалегідь готується спеціальна тара, щоб туди злилася рідина, коли відкрутиться заливна пробка. Необхідно видалити сліди зносу деталей КПП. Закручується за допомогою накидного ключа зливна пробка, додається близько літра промивної рідини.

На завершення слід запустити силову установку, по черзі перемикати передачі, затримуючись на кожній по кілька секунд. Дану операцію слід провести кілька разів. Далі глушиться двигун, зливається промивна рідина і додається приблизно півтора літра нового масла. Важливо при цьому процесі контролювати його рівень. Після слід знову завести мотор на пару хвилин, проганяти по всіх передачам. Якщо буде необхідність, варто повторити, долив рідини.

Виміряти рівень масла в коробці на Chevrolet Niva можливо за допомогою щупа, який розташований під капотом.

Заміна масла в роздавальної коробці і КПП Chevrolet Niva

Автомобіль Chevrolet Niva має відмінне технічне оснащення. Салон машини досить просторий, відзначається легкість її управління. Широке поширення отримали автомобілі, де встановлена ​​5 МКПП, яка має 3-вальний схему. КПП даного транспортного засобу характеризується складністю будови, в результаті чого її ремонт може викликати певні складнощі. До системи трансмісії відноситься роздавальна коробка, функція якої полягає в тому, що вона впливає на величину моменту сили.

масло, chevrolet, niva

.2.2 Заміна масла в коробці передач || Мануал по Chevrolet Niva 1-го покоління

Згідно сервісній книжці масло в коробці потрібно замінювати через 45 тис. Км пробігу.

ПОРАДА Зливати масло рекомендується протягом 15 хв після поїздки, поки воно не охололо і порівняно рідке.

Вам будуть потрібні: ключ «на 17», шестигранник «на 12», ємність для зливу масла.

Підставте ємність під отвір для зливу масла з картера коробки передач.

Для полегшення зливу виверніть маслозаливную пробку.

Виверніть зливну пробку і злийте масло.

Очистіть зливну пробку від забруднень і металевих частинок і загорніть її на місце.

При сильно забрудненому злитім олії або наявності механічних домішок в ньому промийте коробку передач:

 • залийте в картер 0,9 л промивного масла і встановіть пробку оливозаливно∂ горловини на місце;
 • вивісите одне або обидва задніх колеса, включите I передачу і пустіть двигун на 2-3 хв;
 • злийте промивне масло;
 • протріть пробку маслосливного отвори і встановіть її на місце.

Заправте за допомогою шприца (або показаного на фото пристосування) картер коробки передач свіжим маслом. Заливайте масло до рівня маслоналивного отвори (1,6 л).

Встановіть пробку маслоналивного отвори на місце.

Заміна масла в коробці Niva Chevrolet

Вибір трансмісійних масел

Рекомендується купувати такі варіанти трансмісійних масел для Chevrolet Niva: GL-4 в’язкістю 75W-90, 80W-90. Дане пальне виробляють такі бренди як ТНК, Mobil, Castrol. Слід зазначити, що рідина не втрачає своїх властивостей при широкому діапазоні температур. Використовуючи оригінальні варіанти, автомобіліст збереже працездатність встановленої коробки передач тривалий час. У ціновому відношенні масло від зарубіжних компаній дорожче, саме тому багато хто купує робочу рідину від вітчизняного виробника.

Важливо! Експерти не рекомендують для МКПП застосовувати масло класу GL-5. Також, використання пального нижчого класу скорочує робочий термін швидкісний коробки.

Таким чином, дана машина потребує догляду, періодичної перевірки її складових вузлів, заміни масла. Виконуючи ці дії, господар Chevrolet продовжить ресурс коробки передач. На кожному ТО повинен перевірятися рівень трансмісійної рідини в коробці передач, раздатке. Заміну масла в коробці Niva Chevrolet необхідно здійснити, якщо стали відзначатися проблеми з КПП, наприклад, з утрудненням перемикаються швидкості.

Періодичність заміни масла в КПП Chevrolet Niva

Щоб даний транспортний засіб тривалий час зберігало свою працездатність, автомобіліст повинен проходити ТО. Під час даної процедури може знадобитися заміна масла КПП в Chevrolet Niva, раздатке. Технічні характеристики: обсяг картера роздавальної коробки. 0,8 л.

На автомобілі з МКПП заміна трансмісійного масла потрібна при 45000 км пробігу. Однак перша заміна може бути при позначці 60000 км. Даний інтервал потрібно дотримуватися регулярно.

Звернути увагу на стан масла в трансмісії варто, якщо стали з’являтися проблеми з перемиканням швидкостей. Зокрема, стали відзначатися стуки, вібрації. Як правило, сторонні стуки при зміні передач. це свідчення того, що є в системі витік масляної рідини.

.14 Заміна масла в коробці передач

Керівництва → Chevrolet → Niva (Chevrolet Niva)

Замінюйте масло через кожні 75 000 км пробігу або через 5 років.

п’ятиступінчаста. 3,3 л; четирехступенчатая. 3,0 л.

Тип трансмісійного масла, рекомендований заводом-виробником:

“РЕКСОЛ Т” (80W-85; GL-4); “ОМСКОЙЛ ТРАНС П” (80W-85; GL-4/5);

Рекомендуємо зливати масло відразу після поїздки, поки коробка передач не охолола.

Оптимальний рівень масла. верхня мітка на покажчику (щупі) рівня масла. Чи не заливайте масло вище верхньої мітки, оскільки воно може потекти з коробки передач. Нижня мітка позначає мінімально допустимий рівень масла. Якщо рівень масла опус-тится нижче цієї позначки, коробка передач швидко вийде з ладу.

Заміну масла рекомендується проводити на оглядовій канаві, підйомнику або піднявши автомобіль домкратом і встановивши його на опори.

Перед заміною масла зніміть гумовий ковпачок, промийте його і очистіть дротом отвір в Сапунов. Потім встановіть ковпачок на місце.

Відверніть мастилозливного пробку, попередньо підставивши під коробку передач ємність для сливаемого масла. Злийте масло і загорніть мастилозливного пробку.

Залийте через отвір під покажчик нове масло.

Протріть покажчик ганчіркою і встановіть на місце.

Знову вийміть щуп і перевірте рівень масла в коробці. При необхідності долийте масло в коробку передач до верхньої мітки.

На коробках передач більш раннього випуску (без покажчика рівня масла) маслоналивная отвір знаходиться на правій стороні картера коробки передач.

Виверніть пробку і залийте масло в коробку передач за допомогою шприца до нижньої кромки маслоналивного отвори.

Заміна масла в коробці передач на Niva

Ласкаво просимо! Масло в коробці. дуже важливо для неї, вити при сильно мінусових температурах, погане або звичайнісіньке мінеральне масло дуже твердне, в зв’язку з чим передачі починають включатися важко і механізм швидше зношується (Тому що масло засохло), якщо ж масло в коробку залито якісне (Напівсинтетика наприклад), то по-перше воно захистить метал від корозії і по-друге не затвердіє в сильний мороз у зв’язку з чим коробка буде перемикатися добре і без зайвих навантажень, тому якісне масло, може збільшити термін служби шестерень в коробці передач в дуже багато раз, на відміну від того, якщо туди воно не якісне залито буде або просте мінеральне, яке непридатне для використання в морози, навіть прі.15 воно вже твердне і передачі начиняють включатися з великими труднощами і коробка передач починає працювати на знос.

Де знаходиться коробка передач? На нивах і на всьому класичному сімействі, коробка розташовується не в підкапотному просторі як на передньому приводі, а відразу ж під важелем перемикання передач, тобто якщо ви сядете в автомобіль і подивіться де у вас важіль коштує, то саме в цьому ж місці, просто трохи нижче (А саме під днищем автомобіля) у вас коробка стояти буде, для наочності на фото вона обведена в білий круг.

Коли потрібно міняти масло в коробці передач? Все від масла залежить, якщо якісне в коробку залили, то воно може і 60.000 тис. Км., Пройти, якщо якусь невідому рідину, куплену в підвалі у дяді Васі, то вона зіпсується набагато швидше і вже через 10.000 тис. Км., швидше за все по вимагає своєї заміни, більшість людей чомусь, не звертають увагу на те, яке масло залито в коробку, все в двигун ллють хороше, а щодо коробці передач навіть і ніхто не замислюється зовсім, бувають такі люди, які все життя проїздили на автомобілі і не разу не міняли в коробці масло, а це дуже даремно і коробка передач Вам за це спасибі не скаже, насправді коробка ця той же самий механізм як і двигун, просто двигун складається з абсолютно інших деталей, але при роботі, завдяки маслу яке його змащує і охолоджує, він ходить досить довгий час, то ж саме і з коробкою, при погіршенні стану масла, передачі починають включатися з хрускотом і саме масло втрачає свої властивості при цьому, властивості у кожного масла наступні : Запобігання тертя між деталями і зниження його до мінімуму, а так само антикорозійний захист металевих деталей (У випадку з коробкою, антикорозійний захист шестерень), ну і ще одне чимало важливе властивість, це охолодження, будь-яке масло охолоджує при роботі ті чи інші деталей, в двигуні це є поршнева група і стінки циліндрів, на них йде найсильніший жар, в коробці же передач охолоджуються шестерні і тому вони не перегріваються сильно і коробка працює відмінно.

Примітка! Масло в коробці рекомендуємо міняти кожні 50.000 тис. Км., Якщо є можливість, робіть це трохи по частіше і завжди пам’ятайте, що коробка передач так само потребує змащення, вити при роботі двигуна, всі механізми і в ній теж крутяться і труться, тим самим зношуються і з часом приходять в непридатність і до речі, у будь-якого масла є свій термін придатності, його можна побачити на коробці в якій воно знаходиться і в якій ви його купили!

Як замінити масло в коробці передач на ВАЗ 21213-ВАЗ 2131?

Примітка! Рекомендуємо вам для зливання масла, використовувати оглядову яму, просто це набагато зручніше, ніж під машиною лежати і відкручувати зливну пробку, але хоча якщо враховувати той факт, що у вас Niva, то на них можна і без оглядової ями обійтися, тому що під них підлізти дуже просто (Вони високі) і при цьому коли пробку відкрутити, масло відразу ж почне литися в одне місце, а у випадку з ямою, доведеться пересувати ємність раз 5-10, тому що масло то в одну сторону зливатися буде, коли його в коробці залишиться зовсім мало, воно буде текти по чуть-чуть і вже зовсім в іншу сторону (Струмінь зміститися), тому зливати масло на ямі можна сказати навіть і не зручно, якщо звичайно ж ємність прямо в притул до коробки передач не піднести!

Зливання: Спершу подлезьте під автомобіль і розмістіть біля себе всі необхідні для роботи інструменти, порожню ємність теж покласти не забудьте, після підготовки, переступайте до вивертання зливної пробки (Вона вказана червоною стрілкою), як тільки вона буде викручені практично повністю, біля підставте ємність якщо вона ще не лежить і після цього можете її вже остаточно відкручувати але тільки дивіться щоб вона в масло не впало, а інакше в ньому її шукати потім доведеться забруднивши руки.

Додатковий відео-ролик: Інструкцію по заміні масла в коробці передач, ви можете прочитати, а так само побачити в ролику трохи нижче:

Роздавальна коробка

Це ще один важливий вузол трансмісії Chevrolet Niva. Вона включає демультіплікатор і блокується міжосьовий диференціал. Раздатка теж змінює величину крутного моменту, але не так, як коробка передач. Крім того, вона розподіляє його між мостами, переднім і заднім, дотримуючись пропорцію 50:50. Диференціал блокується для підвищення прохідності, якщо дорожні умови дуже складні.

Роздавальну коробку (на малюнку її важіль. 2), можна перемикати аналогічно КПП, тільки призначення перемикань важеля. зовсім інше. Є нейтральне положення (NII-V). Є підвищена передача (HI), яка використовується для нормальних дорожніх умов, з розблокованим диференціалом. Якщо потрібно його заблокувати, включається передача (HIV). У важкопрохідних ділянках важіль переключається на LIII, якщо диференціал ще не потрібно блокувати. Якщо дуже важко проїхати, потрібно переключитися на LIV, заблокувавши між собою мости. Колеса обертаються тоді з однаковою швидкістю.

З положення Low (L. знижена передача) в положення High (H. підвищена) можна перемикатися під час руху. При цьому слід два рази вичавлювати зчеплення, тому що раздатка не має синхронізаторів. Щоб перейти з положень Н в положення L можливо тільки після зупинки автомобіля. Крім того, блокувати диференціал на високих швидкостях не можна, так як на поворотах можна втратити керування машиною. До роздавальної коробці застосовується таке ж трансмісійне масло, що використовується для коробки передач.

Заміна масла в коробці Chevrolet Niva

Багато недосвідчених власники нових авто навіть не підозрюють, що заміна масла в коробці передач так само необхідна, як заміна мастила двигуна. Наприклад, оновлення масляної рідини всередині МКПП ВАЗ 2121 Chevrolet робиться через 45-50 тисяч км пробігу. Для цього потрібні спеціальні трансмісійні масла. Крім механічної коробки передач до складу трансмісії входить також раздатка. Там теж потрібно поміняти масло, через такий же інтервал пробігу, як і у коробки передач.

Заміна мастила в МКПП

Перша заміна масла в коробці передач після придбання автомобіля здійснюється через 60 000 км проїзду. Наступного разу поміняти масло потрібно буде після 45 000 км. Надалі цей інтервал доведеться дотримуватися постійно.

Скільки потрібно заливати масляного складу? Щоб оптимально залити масло в коробку, потрібно обсяг трансмісійної рідини 1,6 літра. Найзручніше відразу ж міняти мастило в роздавальної коробці, так як ресурс у них однаковий.

Не варто забувати про те, що через кожні 15 000 км пробігу необхідно перевіряти рівень трансмісійної рідини. як в коробці передач, так і в раздатке. Буває так, що з КПП чутні сторонні звуки (скрегіт). при перемиканні швидкостей і під час руху. Це говорить про витік масляної рідини. Винуватцем може бути продірявився сальник вторинного вала, через який йде мастило. Перед тим як поміняти мастило, необхідно підготувати інструмент і підручні матеріали:

 • гайковий ключ на 17;
 • шестигранник на 12;
 • ємність, обсяг якої не менше 2 літрів;
 • заправний шприц;
 • новий трансмісійний складу;
 • спеціальну промивну рідину для КПП об’ємом 0,8-1 літр;
 • ганчір’я.
 • Потрібно попередньо проїхати мінімум 5 км, щоб розігріти масло в трансмісії.
 • Автомобіль розміщується на підйомнику або над оглядовою ямою.
 • Очищається корпус і пробки. зливна і заливна.
 • Відкручується заливна пробка.
 • Підставляється ємність під зливну, після чого вона теж відкручується, мастило повністю випливає.
 • Магніт зливної пробки очищається від налиплого стружки. слідів зносу деталей КПП.
 • Зливна пробка закручується, КПП наповнюється промивної рідиною об’ємом близько 1 літра.
 • Чи включається нейтральне положення раздатки, запускається мотор, протягом 3 хвилин перемикаються передачі КПП.
 • Двигун вимикається, промивка повністю зливається.
 • Через заливний отвір заливається нова мастило, кількість. близько 1,6 літрів.
 • У міру надходження масла періодично перевіряється його рівень.
 • Запускається мотор, включається перша передача і працює все це 5 хвилин.
 • Після доливається масляний склад до потрібного рівня.

На цьому заміна масла в коробці ВАЗ 2121 Chevrolet завершена.

функціонування КПП

Механізм перемикання передач Niva Chevrolet. механічний п’ятиступінчастий. Його основна функція. зміна крутного моменту, що передається від двигуна до коліс. Механічна КПП має трёхвальную схему. На жаль, КПП Niva Chevrolet, маючи складний пристрій, часто виходить з ладу. Слід зазначити, що її ремонт досить дорогий. Тому важливо періодично перевіряти рівень мастильного складу і вчасно замінювати масло в коробці передач.

Для цього використовується трансмісійна рідина стандарту API GL-4 в’язкістю 75W-90 і 80W-90. Їх випускають як вітчизняні виробники (ТНК і Лукойл), так і зарубіжні. Shell, Mobil, Castrol, Total, ZIC, Motul. З усіх перерахованих вище найкращі показники щодо захисту від задирів, по стабільності плівки на дотичних поверхнях, а також протизносу характеристикам показала французька мастило Motul Gear 300 75W-90.

На другому місці трансмісійна рідина Castrol Syntrans Transaxle 75W-90, третім виявилося масло Mobil Mobilube 75W-90. Всі вони можуть працювати при температурах от.35 до 35 ° С, забезпечуючи легке перемикання швидкостей і стабільну роботу МКПП. Ціна на ці продукти досить висока, тому варто звернути увагу на вітчизняну трансмісійну напівсинтетику, виготовлену Лукойл. ТМ-4 75W-90. Вона ненабагато поступається закордонним конкурентам, але при цьому набагато дешевше і краще адаптована до низьких температур. Виробником допускається також застосування трансмісійних рідин в’язкості 80W-90 і 80W-85.

Слід пам’ятати. не можна в коробку передач заливати трансмісійний масляний склад стандарту API GL-5. За своїми показниками він начебто краще. може працювати при високих швидкостях і навантаженнях, а також високих температурах. Але в його складі містяться сірчистої-фосфорні протизадирні присадки, велика кількість яких може просто «вбити» синхронізатори коробки передач. У їх складі знаходиться бронза, а не міцна сталь. Для неї велика кількість таких присадок протипоказано. Тому склади стандарту GL-5 слід заливати в мости і редуктори.

Заміна масла в роздавальної коробці

Міняємо масло всередині раздатки схожим чином. Для роботи слід приготувати такі ж підручні матеріали і мастило, тільки промивка не потрібна.

Також потрібно прогріти трансмісію авто і заїхати або на естакаду, або на оглядову яму.

 • Відкручується заливна пробка.
 • Підставляється ємність для прийому відпрацьованої рідини.
 • Відкручується зливна пробка, рідина зливається до останньої краплі.
 • Чиститься магніт пробки від металевої стружки.
 • Шприцом заливається близько 1 літра мастильного складу, поки його рівень не досягне заливного отвору.
 • Закручується заливна пробка, перевіряється робота вентиляційного клапана, і він чиститься, якщо це необхідно.

На цьому всі операції по заміні масла всередині КПП, а також роздавальної коробки, завершені. Можна їздити ще 45 000 км до наступної заміни.

Заміна масла в мостах позашляховика Chevrolet Niva

Для даної процедури рекомендується дотримуватися ТО транспорту, а також правила по ремонту позашляховика. Заміна масла в мостах автомобіля повинна відбуватися кожні 40 тисяч кілометрів (стосується випадків експлуатації ВАЗ 2121 в нормальних умовах). Якщо ж автомобіль експлуатується в більш важких умовах, то заміну масла коштує виробляти набагато раніше.

Яке масло для коробки Chevrolet ВАЗ 2121 слід вибрати?

Chevrolet Niva є повно приводним автомобілем. Правильно підібране масло для раздатки, а також всіх мостів позашляховика є гарантією довготривалої роботи всіх механізмів трансмісії авто. Масло сприяє зменшенню тертя, а значить період зносу деталей істотно збільшується. У таблиці нижче наведені характеристики заправних рідин для Chevrolet ВАЗ 2121, взяті з офіційної інструкції по експлуатації машини.

Здійснення заміни масла в раздатке Chevrolet ВАЗ 2121

Що стосується даної моделі автомобіля, то міняти масло необхідно кожні 50-80 тисяч кілометрів. Як тільки автомобіль пройде понад 120 тисяч кілометрів шляху, необхідно замінювати масла через кожні 45 тисяч кілометрів. До відома! Інструкція по експлуатації транспортного засобу містить інформацію про частоту заміни масел, якою кожному авто власнику необхідно слідувати. Але буде правильніше, якщо процедуру зміни масла проводити трохи частіше. Це обумовлюється тим, що масло авто накопичує в собі пил, бруд, що призводить згодом до забруднення механізмів руху транспорту. Саме тому багато авто власники радять міняти масла частіше, ніж зазначено в інструкції. Щоб масло можна було злити без проблем, слід приступати до заміни після поїздки. У шляху масло встигає нагрітися, тим самим беручи більш рідку консистенцію. Замінити масло в раздатке не так вже й складно, як здається на перший погляд. Для заміни необхідно загнати транспорт на оглядову яму, або підняти авто на підйомнику. Знадобитися ємність, призначена для злиття масла, а також ганчірка, якою необхідно видалити всі патьоки. Не варто забувати про шестигранному ключі (розмір 12), а також необхідна наявність заправного шприца.

Вибір масла для переднього і заднього моста Chevrolet Niva

Щоб мости повно приводного автомобіля марки Chevrolet Niva працювали безвідмовно і довгий час, слід приділити увагу в питанні придбання високоякісного масла. Передній редуктор має заправний обсяг масла, рівний 1.15 літра, а задній 1.3 літра. Для заміни масла необхідно приблизно три літри.

Злив і заливка масла в раздатку Chevrolet Niva

Насамперед слід відкрутити зливну пробку. Потім зливається масло в підготовлену тару. 2. Перевіряється старе масло на предмет виявлення металевої стружки. Також варто приділити увагу вбудованому магніту. оглянути його. 3. Домішки і забруднення на пробці слід очистити. Після пробку варто назад закрутити. 4. Заливний отвір має закручується пробку, її слід відкрутити. 5. Трансмісійне масло заливається через заправний шприц. 6. Піддається огляду та очищення вентиляційний клапан. 7. Необхідно запам’ятати або відзначити в блокноті пробіг, який був на авто в момент заміни масла.

Детальніше заміна масла в раздатке ВАЗ 2121 показано в хорошому відео нижче.

Заміна масла в коробці передач Chevrolet ВАЗ 2121

Для заміни масла в коробці передач Chevrolet ВАЗ 2121 цього знадобляться наступні інструменти:

 • сталевий ключ-шестигранник на 12;
 • гайковий ключ на 17;
 • ємність для зливу відпрацьованого мастильного речовини.

Послідовність дій для заміни масла в КПП ВАЗ 2121 наступна:

 • Встановіть авто над оглядовою ямою або заженете на естакаду для зручності проведення робіт. Перед процедурою зливу старого трансмісійного масла необхідно обов’язково прогріти двигун. Це потрібно для того, щоб максимально і без залишку злити масло з коробки.
 • Опуститися в оглядову яму і підставити ємність під зливний отвір з урахуванням вигину виходить струменя. Зручно скористатися воронкою.
 • Очистити місця розташування заливний і зливний пробок на КПП, як показано на фото вище.
 • Спочатку краще відкрутити заливну пробку, а вже після і зливну за допомогою шестигранника.
 • Тепер необхідно дочекатися, коли все відпрацьоване масло стече до останньої краплі.
 • На зливний пробці є спеціальний магніт, до якого притягуються вся металева стружка. Якщо частинки стали є на пробці, то їх необхідно видалити. І ще важливий момент з точки зору діагностики. чим більше цих частинок присутній на кришці, тим менше прослужить коробка передач.
 • Коли старе відпрацьоване масло стекло, потрібно загвинтити зливну пробку і приступити до промивання картера. Для цього потрібно залити близько 1 літра спеціальної промивної рідини і дати автомобілю попрацювати 2-3 хвилини. При цьому потрібно включити нейтраль в роздавальної коробці і попереключать передачі зі зчепленням.
 • Далі промивна рідина аналогічним чином зливається і замість неї заливається вже нове масло в необхідному обсязі.
 • Після заливки масла потрібно перевірити його рівень на рівному майданчику і завести двигун. Протягом 2-5 хвилин необхідно дати мотору попрацювати в положенні першої передачі. Після цього перевіряється рівень масла і якщо він впав, то потрібно долити ще трохи.

Яке масло залити в трансмісію Chevrolet ВАЗ 2121?

Вибір масла для трансмісії авто Chevrolet Niva здійснюється за принципом неприпустимість змішування масел, склади яких різні. Що стосується характеристик масел по в’язкості, то краще віддати перевагу використанню наступних масел:

 • 75w-90;
 • 80w-85;
 • 80w-90.

Масла, призначені для раздатки в позашляховику, позначаються індексом API GL-4. Для заміни потрібно невеликий обсяг масла: приблизно 0.8 літра. Під час першої заправки масла в раздатку ВАЗ 2121 слід запам’ятати який його обсяг використовується. Це дозволить без труднощів здійснювати наступні заміни масла.

З досвіду автомайстрів і автолюбітілей хороше масло для трансмісії Chevrolet ВАЗ 2121 випускають такі виробники:

 • Gazpromneft: G-Box GL-4 / GL-5 75W-90, G-Box GL-5 75W-90;
 • Lukoil: TM-4 75w-90, TM-5 75w-90;
 • Shell: Spirax S4 G 75W-90 (Getriebeoil EP), Spirax S5 ATE 75W-90 (Transaxle Oil), Spirax S6 AXME (Spirax ASX);
 • Castrol: Syntrax Universal Plus 75W-90, Syntrans Transaxle 75W-90, Syntrans Multivehicle 75W-90;
 • ТНК: Trans KP Super 75W-90, Trans Gipoid Super 75W-90;
 • ExxonMobil: Mobilube 1 SHC 75W-90

Заміна масла в коробці, раздатке і мостах ВАЗ 2121

У цьому матеріалі поговоримо як проводиться заміна масла в коробці, раздатке і мостах Chevrolet ВАЗ 2121. Застосування якісних мастильних матеріалів для транспортних засобів грає важливу роль в роботі будь-якого авто. Найпоширенішим для правильної роботи транспорту є процес заміни масла. Замінити масло можливо самостійно, не вдаючись до допомоги співробітників авто сервісів, при цьому істотно заощадивши кошти.

Як правильно заливати масло в коробку передач Chevrolet Niva?

Невід’ємною частиною будь-якого автомобіля, в тому числі і Chevrolet “Niva”, є трансмісія або коробка передач. Процедура заміни масла трудомістка, але не складна при самостійному виконанні.

Щоб збільшити термін служби коробки передачі, необхідно здійснювати періодичний огляд рівня масел в автомобілі. В першу чергу, необхідно позначити кліматичні умови. Рідина повинна зберігати стабільність при різних температурах. Масло в КПП Chevrolet “Niva” слід вибирати на синтетичне основі. Синтетика відмінно змащує двигун, економить паливо, значно збільшує потужність мотора і термін його служби.

Підготовка до заміни масла

Інструментарій, необхідний для заміни масла в коробці передач:

покрокова процедура

Якщо всі інструменти підготовлені, можна заливати масло в коробку:

Для початку підставляємо ємність для зливу і потихеньку викручуємо пробку, після чого зливаємо залишки масла. Зливну пробку очищаємо від бруду, промиваємо картер спеціальною рідиною.

Перед тим як включити першу коробку передач, важіль роздавальної коробки ставимо в нейтральне положення. Заводимо двигун і чекаємо 3 хвилини. Рідина для промивки зливаємо і заливаємо нове масло до нижньої позначки горловини. Заміна масла в коробці передач Chevrolet Niva завершена.

Період експлуатації автомобіля залежить не тільки від зовнішніх факторів, а й від технічного стану автомобіля. Заміну масла необхідно проводити кожні 15 тис. Км. Слід не забувати перевіряти рівень рідини в КПП. Це допоможе уникнути незапланованих поломок і запобігти руйнуванню двигуна.

Підписуйтесь на наші стрічки в таких соціальних мережах як. Вконтакте, Instagram. Yandex Zen, і Telegram: всі найцікавіші автомобільні події зібрані в одному місці.

Заміна масла в мостах Chevrolet Niva

Принцип вибору рідини для мостів той же, що для раздатки, при можливості продукт заливають просто один. Повна відповідність цих варіантів гарантує максимальний функціонал основних складових трансмісії при постійній активній експлуатації.

Зміну рідини проводять так само, як і для раздатки. Масло прогрівають, проїхавши невелику відстань, заганяють на підйомник, естакаду або яму. Відпрацювання починають зливати в заздалегідь підготовлену тару, оглядають її на предмет наявності металевих суспензій, бруду, заливають нову мастило.

Обслуговувати мости так само просто, як КПП, обов’язково потрібно перевіряти витоку

Скільки масла в трансмісії ВАЗ 2121 Chevrolet

Кількість масла в коробці Chevrolet Niva. приблизно 1.6 л. В ході проведення процедури може знадобитися додаткова трансмісійна рідина, тому краще брати продукт з запасом. мінімум 2 л.

Виробник і автомеханіки радять купувати масло для проведення процедури з запасом

Коли міняти масло в трансмісії ВАЗ 2121 Chevrolet

Трансмісійне масло краще для ВАЗ 2121 Chevrolet вибирати з урахуванням рекомендацій виробника. в такому випадку мастило буде на 100% відповідати технічним вимогам. Але є й інший не менш важливий момент. своєчасність обслуговувань транспортного засобу. Якщо не замінювати мастило вчасно, автомобіль перестане регулювати швидкісні, тягові характеристики в широкому діапазоні так, як повинен це робити. Додатково рекомендовано регулярно проводити тести, вони покажуть стан системи, рівень мастила, допоможуть зрозуміти необхідність термінового коригування (або доведуть, що час є, можна чекати).

У Niva Chevrolet йде цілий набір валів. ведений, проміжний, ведучий. Шестерні на задньому валу мають вигляд окремого блоку. КП по конструктивних особливостях проста, працює надійно, є ефективною. Якщо дотримуватися правил догляду, вузол прослужить тривалий час, зайвих проблем при його експлуатації не буде. Заміну масла в коробці Chevrolet Niva нескладно виконувати своїми руками, головне. слідувати інструкції по виконанню робіт. Робити повний промивши щоразу необов’язково, але хоча б кожні 3-4 процедури він потрібен. Для процесу масло беруть окремо, приблизно 5 л (але цифри можуть бути іншими).

Коробка перемикання передач вимагає регулярних обслуговувань. правильних регулювань, заміни масла

Нове трансмісійне масло заливати в Niva Chevrolet потрібно хоча б раз на рік, а ще краще кожні кілька десятків тисяч км пробігу. Інтервал між обслуговуванням залежить від чинників експлуатації, якості трансмісії, в кожному разі його розраховують окремо. Якщо умови несприятливі, краще буде проводити роботи частіше.

Обсяги технічної рідини в автомобілі потрібно регулярно перевіряти. Такі процедури досить прості, займають мінімум часу, запобігають серйозні несправності в майбутньому. Щоб звести витрата трансмісійного масла 75w90 для ВАЗ 2121 Chevrolet або іншої марки до мінімуму, потрібно слідувати таким рекомендаціям:

 • Їздити не більше, ніж на 100 км / год, розгони різкими не робити.
 • При експлуатації механіки вичавлювати зчеплення дуже плавно. Аналогічна рекомендація для системи автомат. гранично акуратне перемикання селектора.
 • Часті огляди поверхонь КП на предмет витоків, патьоків, яких бути не повинно. Якщо сліди присутні, варто провести комплексну діагностику на СТО або своїми силами.

Важливо своєчасно робити долив масла після зносу старого мастила, контролювати зміни її рівня в системі. Норма. низ кромки на отворі затоки. Якщо дотримуватися цих простих рекомендацій, вийде істотно збільшити терміни служби коробки і трансмісії. Досвідчені водії зазвичай проводять роботи своїми силами, оскільки це дозволяє економити кошти.

Рекомендації заводу про олію для КПП ВАЗ 2121 Chevrolet

Трансмісійне масло для ВАЗ 2121 Chevrolet за рекомендацією виробника не повинно бути популярного стандарту API GL-5. Такі масла добре показують себе при русі на високих швидкостях, але вони містять присадки на основі фосфору, сірки, які в значних концентраціях можуть порушувати роботу МКПП синхронізаторів на Niva.

Масло в МКПП Niva Chevrolet, роздавальної коробці повинно відповідати стандартам API GL4, GL4 / GL5, мати в’язкість SAE 75W-90, підійдуть також варіанти 80W-85, 80W-90. Оптимальний вибір для мостів, редукторів. API GL5, GL4 / GL5.

Перевірені марки автомобільних масел. кращий вибір на всі випадки життя

Рекомендоване трансмісійне масло для Chevrolet Niva. Енеос, Лукойл, Кастрол, Газпромнефть, Шелл, ТНК, Мобіл. Вони спокійно проїжджають близько 45 тис. Км, при сприятливих умовах експлуатації більше. Дешева мастило має зменшений термін служби, тому її покупка небажана.

Як перевірити рівень масла в коробці ВАЗ 2121 Chevrolet

Термін служби масла в КПП Шеви Niva обмежений, тому час від часу слід перевіряти рівень. Для цього на ємності для затоки масла передбачений спеціальний покажчик. Також перевірка рівня масла в КПП Chevrolet Niva можлива із застосуванням щупа. Робити тести опціонально кожен 10 тис. Км, тим більше що роботи багато часу не займають.

Як залити і поміняти масло в коробці передач ВАЗ 2121 Chevrolet

Коли буде вибрано найкращий масло в коробку Niva Chevrolet, можна переходити до процедури обслуговування. Роботи виконують по відео або звичайної інструкції. Заздалегідь готують шприц для затоки нової мастила, ємність об’ємом мінімум 5 л, в яку буде стікати відпрацювання. Із застосуванням підйомника працювати зручніше, але без нього виконувати роботи теж реально.

 • Розігріти коробку, щоб робоча рідина стала плинної. Для цього досить проїхати на машині приблизно 12 км. Через чверть години (вичікувати цю паузу обов’язково) можна приступати до заміни.
 • Загнати машину на естакаду або яму, колеса закріпити із застосуванням підпор.
 • Залізти вниз під авто, знайти область зливу-затоки.
 • Прибрати пробку з отвору затоки масла, обов’язково оглянути кільце ущільнення для виявлення несправностей.
 • Зняти пробку зі зливного отвору, відвернувши болт, рідини дати стекти в заздалегідь підготовлену тару. Відпрацювання повинна вийти повністю, так що не слід поспішати. Якщо проігнорувати цю вимогу, новий продукт перемішається зі старим, його якість погіршиться. Після процедури пробку закручують.
 • Шприцом вливають нову рідину. Орієнтуються на нижню кромку робочого отвору.
 • Закручують болт на отворі затоки.

На цьому процедура завершена. Додавати масло в МКПП потрібно дуже обережно, оскільки легко зробити перелив, а це неприпустимо. Додатково варто проїхати на машині і перевірити змащення в коробці ще раз. Сильних змін рівня бути не повинно, в разі їх наявності потрібно провести перевірки повторно.

Не слід заливати масло в обсязі більшому, ніж спочатку потрібно. Це негативно вплине на роботу коробки. Довговічність вузла буде багато в чому залежати від правильності вибору, рівня трансмісійної рідини. Непродумана економія в майбутньому дорого обходиться водієві.

Скільки масла в коробці передач ВАЗ 2121 Chevrolet

Обсяг масла в КПП Niva Chevrolet становить 1.6 л. Саме стільки потрібно для повної промивки коробки від старої відпрацювання, видалення відкладень. Повне очищення роблять при значному пробігу. Процедуру можна провести в лідерський центрі або своїми силами будинку. Головне. дотримання етапів промивки.

Заміна масла в раздатке Chevrolet Niva

При виборі рідини для раздатки потрібно враховувати її сумісність з іншими технічними складами. Обов’язково перевіряють відповідність вязкостей мастила, хімічних параметрів. Будь-які непродумані мікси погіршують роботу автомобіля.

У процедури заміни робочої рідини в раздатке ВАЗ 2121 є свої особливості, які слід враховувати

До зміни мастила раздатку прогрівають. можна проїхати 5 км. Виконують роботи на естакаді, підйомнику, оглядовій ямі. Спочатку видаляють бруд з пробок затоки і зливу, знімають. Обов’язково оглядають вбудований магніт, очищають його від забруднень (якщо є).

Відпрацювання стікає в підготовлену ємність, коли процес завершено, пробку зливу закручують, затоки відкручують. в неї потрібно буде з застосуванням шприца додати нове масло.

Міняємо масло в коробці передач на Niva Chevrolet своїми руками

Рідина в трансмісії змащує деталі, які обертаються, і не дозволяє їм зношуватися. Коли у власника Niva Chevrolet немає бажання проводити ремонт коробки передач завчасно, йому потрібно постійно стежити за рівнем масла в агрегаті. А також, коли масло почало видавати неприємний запах або потемніло, то слід його змінити.

Коли міняти масло?

Виробник ВАЗ 2121 Chevrolet стверджує, що міняти масло в коробці передач треба через кожні 45 000 км пробігу. Якщо автомобіль буде експлуатуватися в важких умовах, то заміну масла слід проводити частіше.

вибір масла

НаіменованіеКласс в’язкості по SAEУровень експлуатаційних властивостей
Коробка передач 75W-90

Перед тим як робити заміну масла, його варто попередньо правильно вибрати. Таких речовин в даний час досить багато, а тому вибір сильно великий і не завжди зможе з ним впоратися недосвідчена в цій справі.

Досвідчені автолюбителі рекомендують масло Liqui Molly і присадку Suprotec.

При виборі слід спочатку увагу звернути на те, в яких кліматичних умовах буде експлуатуватися авто. Наприклад, якщо температура повітря взимку буде досягати 25 і більше градусів, то перевагу слід віддати рідини 85W-90. Слід також пам’ятати, що не завжди дороге означає якісне.

Слід віддавати перевагу маслам від перевірених та відомих виробників.

Заміна масла в КПП на Chevrolet Niva

Це спеціальний шприц для заливки масла в КПП на Chevrolet Niva. Без нього Вам не обійтися.

Коли масло вибрано, треба приготувати такий інструмент і витратні матеріали:

 • Ключ на «17».
 • Шестигранник на «12».
 • Рідина для промивки.
 • Ємність для зливу відпрацьованого масла.
 • Шприц для заливки нового масла.
 • Машину з прогрітим двигуном слід встановити на естакаду або яму для огляду.

На цьому роботу по заміні масла в Niva Chevrolet можна вважати завершеною. Далі? треба постійно стежити за рівнем масла і підливати його в коробку. Це допоможе уникнути багатьох неприємностей.

Заміна масла в коробці ВАЗ 2121 Chevrolet

Спочатку розглянемо процес заміни мастильного речовини в коробці передач, а потім і види даних матеріалів. Приділимо увагу популярному питання водіїв про те, яке ж краще масло заливати в позашляховик Niva Chevrolet. Але спочатку детальний процес заміни мастильного речовини КПП ВАЗ 2121 Chevrolet, який складається з наступних дій:

 • Переконатися в наявності необхідного для виконання робіт інструменту. Для цього знадобляться:
 • ключ-шестигранник на 12;
 • гайковий ключ на 17;
 • ємність для зливу відпрацьованого мастильного речовини.
 • Встановити автомобіль на оглядовій ямі або естакаді для зручності проведення робіт.
 • Перед процедурою зливу мастильного речовини необхідно обов’язково прогріти двигун. Це необхідно для того, щоб злити масло по максимуму.

  На цьому процес заміни закінчений, тепер же необхідно розглянути питання про те, яке ж масло краще заливати в свого залізного коня.

  Трансмісійне масло для Chevrolet ВАЗ 2121

  Трансмісія або як її називають в народі. коробка передач, є невід’ємною частиною будь-якого авто, в тому числі і кросовера Chevrolet Niva. Сьогодні ж ми не будемо розглядати КПП, а присвятимо час розгляду питання про те, яке масло необхідно заливати в трансмісію і як здійснюється правильно його заміна.

  Більшість молодих і малодосвідчених водіїв і не мають уявлення про те, що масло замінювати потрібно не тільки в двигуні, але і в коробці передач. Адже, як відомо, в коробці також є шестерні, які при русі автомобіля функціонують, а, значить, мають здатність до зношування. При зношуванні, в коробку передач потрапляють металеві частинки, які підвищують ймовірність зносу деталей, що труться.

  Для того щоб підвищити властивості експлуатації коробки передач в автомобілях, в тому числі і на позашляховику Niva Chevrolet, здійснюється періодична заміна масла. Про те, як, коли і яке краще масло доливати в КПП розглянемо в даному матеріалі, який буде корисний не тільки для початківців Шнівоводов.

  Щоб збільшити термін служби КПП на позашляховику Niva Chevrolet, потрібно періодично здійснювати контроль рівня масла в пристрої. Адже зміна його кольору говорить про необхідність його негайної заміни, щоб уникнути виходу з ладу механізму КПП. Зазвичай за стандартом виробник рекомендує замінювати масло в коробці передач кожні 45-50 тисяч км пробігу.

  Таким чином, якщо з яких-небудь причин не здійснити заміну мастильного речовини трансмісії, то. це викличе прискорене зношування механічних деталей, щоб цього не допустити, розглянемо, як здійснюється процес заміни.

  Масла для трансмісії

  Перш ніж переходити до питання підбору трансмісійного масла для свого позашляховика, необхідно з’ясувати його експлуатаційні властивості. У кожного транспортного засобу є керівництво по експлуатації автомобіля, в якому власне і вказуються всі технічні дані.

  Для Chevrolet ВАЗ 2121 застосовуються трансмісійні масла, що мають такі параметри, зазначені в таблиці нижче.

  Найменування Клас в’язкості по SAE Рівень експлуатаційних властивостей
  Коробка передач 75W-90 За API GL-4 або універсальні GL-4 і GL-5
  80W-85
  80W-90

  Що означають ці цифри малозрозумілою, адже маркування моторних масел має зовсім іншу абревіатуру, тому спробуємо розібратися в маркуванні.

  Точно, як і моторні, трансмісійні масла бувають літніми та зимовими. Буква «W» в найменуванні класу в’язкості розшифровується як «Winter», що в перекладі означає «Зима». Це говорить про те, що дані види призначені для зимової експлуатації, але це не означає, що влітку їх використовувати не можна. Літні масла використовуються в країнах з більш теплим кліматом, а в Росії, як відомо, частіше холодно, ніж тепло.

  SAE. це загальноприйнята класифікація трансмісійних масел, яка складається з 9 рівнів в’язкості. Представлені цифри в табличці позначають температурні діапазони використання. Так, 75W-90 допускається до експлуатації при температурах от.40 до 35, 80W-85 от.26 до 35 і 85W-90 от.12 до 35.

  Таким чином, тепер кожен бажаючий може підібрати для своєї моделі автомобіля необхідні мастильні матеріали.

  Класифікація за системою API також є загальноприйнятими. Ці прийняті стандарти поділяють мастильні матеріали на групи, в залежності від типу конструкції і умов експлуатації. За системою API мастильні матеріали для трансмісії мають позначення в буквеному вигляді GL і цифрами від 1 до 5. Важливо знати, чим вище цифра після букв, тим жорсткіше умови експлуатації мастильних матеріалів.

  Відомо, що Niva Chevrolet призначена для експлуатації в умовах бездоріжжя. Це означає що механізм автомобіля, в тому числі і КПП, відчуває серйозні навантаження. Якщо ж залити масло в коробку передач з більш низьким класом експлуатації, то вже при перших же навантаженнях виникне потреба заміни коробки.

  Заливаємо нове масло за допомогою спеціального шприца

  Обов’язково перед придбанням мастильних трансмісійних матеріалів з’ясуйте дані для вашої марки авто.

  Поради по виб ору

  Перед придбанням масла важливо дотримуватися наступних порад і рекомендацій:

  • Вивчіть рекомендації, які дає виробник автомобіля.
  • Не завжди використання більш дорогих масел виправдано, так як їх властивості можуть негативно відбитися на стабільності роботи самої системи мастила. Тому важливо вибирати саме мастильна речовина з рекомендованого діапазону.
  • Своєчасно проводити заміну мастильних матеріалів.
  • В автомобілях з великим загальним пробігом, слід замінювати трансмісійні масла набагато частіше, так як механізм коробки схильний до більш жорстких умов роботи.
  • Не допускати зниження рівня масла і постійно контролювати норму.

  Залишається з’ясувати, яке ж масло вибрати в підсумку для свого шевіков? Відомо, що є багато виробників трансмісійних масел, які відрізняються лише наклейками на каністрах. У КПП Chevrolet Niva вміщається 1,6 літра мастильної рідини.

  Не рекомендується заливати мінеральні види масел, так як вони замерзають при сильних морозах, чого не скажеш про напівсинтетиці. Серед недорогих перше місце за якістю займає ТНК, за 1 літр. Єдиним недоліком трансмісійних мастил є те, що вони продаються в літрових каністрах, а для позашляховика Niva Chevrolet, як уже згадувалося, потрібно 1,6 літра, тому доведеться взяти дві каністри. Але зате плюс полягає в можливості доливання.

  Серед дорогих варто виділити Shell Spirax, Але важливо не те, яке масло ви залили в коробку, важливо щоб воно відповідало експлуатаційним особливостям автомобіля. На цьому хотілося б зауважити наступне, що контроль і періодична заміна мастильних матеріалів продовжать життєздатність механічних деталей автомобіля на тривалий час.