Як перевірити масло в коробці ВАЗ 2115

Як поміняти своїми руками?

Конструкція вузлів автомобіля ВАЗ 2115 дуже проста, тому масло в коробці часто змінюють своїми силами. Для цього знадобляться інструменти і не більше двох годин часу.

Замена масла в коробке ВАЗ 2115

Яке масло краще лити?

Щоб правильно вибрати рідина в КПП ВАЗ 2115, потрібно враховувати заводські рекомендації. Згідно сервісній документації, в коробку необхідно заливати спеціальне трансмісійне масло, відповідне допускам SAE 80W-85 і API GL-4 або GL-5. Такий тип рідини присутній в асортименті продукції будь-якої фірми, що виробляє мастильні матеріали для автомобілів.

На заводі при випуску автомобіля в коробку заливають масло марки ТНК або Лукойл. Ці ж рідини відносяться до числа рекомендованих виробником для машини ВАЗ 2115. При експлуатації автомобіля взимку багато власників намагаються використовувати синтетичні масла, що відповідають вимогам SAE 75W-80 або 75W-90. Використання таких мастил значно зменшує гучність роботи агрегату і ви можете переключатися швидкостей при негативних температурах повітря. нижче мінус 16-18 градусів.

Серед найбільш поширених масел для ВАЗ 2115 виділяють наступні (по зростанню ціни):

 • Лукойл ТМ 4-12 80W-85;
 • THK Trans KP 80W-85;
 • ZIC GF 75W-90;
 • Shell Spirax S5 75W-90.

Заливати в механічну коробку передач моторне масло категорично заборонено.

Інструменти і матеріали

 • свіже масло, досить 3,5 літра;
 • ганчір’я і рукавички;
 • гайковий ключ на 10 і 17 мм (в ідеалі потрібен повний набір, оскільки може знадобитися зняття захисту);
 • шліцьова викрутка;
 • воронка або трансмісійний шприц;
 • ємність об’ємом не менше 4 літрів для зливу відпрацювання.

Контроль рівня і необхідний обсяг

Ємність картера коробки передач ВАЗ 2115 на 8 клапанів вміщує приблизно 3,3 літра рідини. При цьому необхідний обсяг масла не залежить від типу встановленого на машині двигуна, оскільки картери КПП ідентичні. Для перевірки кількості мастила в коробці є спеціальний щуп, що знаходиться в отворі верхньої частини картера. На стрижні вимірювача є дві ризики, що позначають критичні обсяги масла.

Для того щоб перевірити, скільки масла в коробці ВАЗ 2115, потрібно зробити наступне:

 • вийняти вимірювач.
 • Протерти його ганчіркою.
 • Потім знову занурити щуп в картер.
 • Після чого дістати і подивитися на масляний слід.

При нормальних умовах речовина має перебувати на позначці максимального рівня. При недостатній кількості рідини необхідно виконати долівку і встановити причину зменшення. Експлуатація КПП з низьким або високим рівнем мастила в картері неприпустима.

Етапи роботи

Безпосередньо перед тим як змінити масло в КПП необхідно його прогріти. Для цього достатньо проїхати близько 10-15 кілометрів.

Для того щоб замінити мастильну рідину в автомобілі ВАЗ 2115 потрібно виконати наступне:

 • Встановити машину на горизонтальну поверхню. Заміну зручніше проводити з ями в гаражі або на підйомнику.
 • Зняти захист піддонів двигуна і / або коробки. Захист годі й демонтувати в тому випадку, якщо в ній є отвір, точно збігається зі зливною пробкою.
 • Протерти кришку і картер коробки навколо неї дрантям.
 • Перевірити відсутність підтікань масла по лініях роз’єму деталей і сальникам.
 • Підставити ємність і викрутити пробку.
 • Почекати близько 20 хвилин для повного зливу масла.
 • Закрутити кришку на картері КПП.
 • Заливку мастила можна здійснювати через шприц для трансмісійних рідин або воронку з подовжувачем. У другому випадку необхідно зняти корпус повітряного фільтра, пристрій тримається на двох хомутах. дросельному вузлі і трубці вентиляції картера. Оскільки на ВАЗ 2115 застосовується інжекторний двигун, то при знятті фільтра необхідно відключити роз’єм датчика витрати повітря. Деякі власники для полегшення доступу знімають бачок абсорбера.
 • Потім потрібно вийняти щуп з отвору, який буде служити маслозаливной горловиною.
 • Залити 2,8-2,9 літра олії за допомогою воронки або шприца. При зміні мастила в картер завжди заливається менший об’єм рідини, ніж паспортна місткість коробки. Це пов’язано з тим, що деяка кількість старого масла залишається всередині.
 • Почекати кілька хвилин, щоб переглянути кількість рідини по щупі. У разі якщо рівень нижче позначки «МАХ», то масло потрібно долити. Зайву мастило можна відкачати медичним шприцом об’ємом від 50 мл з одягненою на носик трубкою від крапельниці.
 • Після цього необхідно перевірити відсутність підтікань мастила через зливну пробку і вузли коробки. Якщо помітні сліди витоку, то потрібно усунути причину її появи.
 • У разі коли заміна мастильної рідини проводилася зі зняттям фільтру, слід провести збірку деталей в зворотному порядку.
 • Через 500-700 км необхідно виконати контрольну перевірку рівня масла і герметичності вузлів агрегату.

На відео користувач Денис Онищенко демонструє процедуру заміни масла зі зняттям абсорбера машини.

Як часто треба міняти?

При розробці механічної коробки передач ВАЗ 2115 з двигуном інжектор виробники визначили періодичність заміни масла через кожні 60 тис. Пройдених кілометрів. Зазвичай мастило без проблем витримує цей пробіг, тому частіша її заміна не має сенсу. Винятком є ​​випадки потрапляння в масло води через отвір вентиляції при невдалому подоланні калюжі або стружки при поломці якої-небудь деталі в коробці.

Все про заміну масла в коробці ВАЗ 2115: скільки масла потрібно в КПП

масло, коробці, 2115

Мастило, яка знаходиться в коробці передач, в процесі експлуатації зменшується в об’ємі і втрачає властивості, що може призвести до швидким зносом деталей і повної поломкою агрегату. Розберемо, як перевірити, скільки масла в коробці ВАЗ 2115 і яка частота його заміни.

Ціна питання

При заміні масла в коробці витрати можуть скласти від 550 до 3000 рублів за 4-літрову каністру мастила. Коли пошкоджується зливна пробка, то до ціни мастильної рідини слід приплюсувати ще близько 25-30 рублів.

ЯК долити МАСЛО В КОРОБКУ ПЕРЕДАЧ

Кожен поважаючий себе автолюбитель повинен знати, як доглядати за своїм транспортним засобом, і зокрема, як долити масло в КПП. Розглянемо момент, коли його рівень виявляється на мінімальній позначці або нижче її. Отвір, звідки був викручені щуп, є вхідним отвором для змазує рідини.

Щоб регулярно додавати масло в коробку передач, потрібен спеціальний інструмент, який можна зробити самому. Для цього буде потрібно велика воронка ємністю 500-750 грам з носиком і шланг довжиною до півметра. Діаметр шланга повинен легко, але щільно вдягатися на носик воронки, а також вільно заходити у вхідний отвір коробки ПП. Шланг зафіксуйте на носику, щоб не зіскакував.

Цей інструмент розрахований на довгострокове використання, і він повинен бути у вас в багажнику автомобіля разом з іншими інструментами.

 • Візьміть воронку зі шлангом,
 • нижній його кінець вставте в отвір коробки,
 • з пляшки почніть заливати масло, періодично перевіряючи рівень щупом.
 • Як тільки досягнете оптимального рівня, відпочиньте, дайте рідини час розтектися по коробці, заповнити порожні простори між деталями.
 • Хвилин через п’ять перевірте знову щупом рівень. Якщо він впав до нижньої позначки, долийте ще трохи.

Яке масло доливати. вирішуєте ви самі, виходячи з того, що пропонує ринок. Але рекомендується доливати мастильну рідину тієї ж марки (або наближене до неї), яке вже використовується в вашому автомобілі. При його повної заміни слід враховувати рекомендації заводу-виробника, який в інструкції прописує, які трансмісійні масла слід застосовувати. Так, для автомобілів, таких як ВАЗ 2115 слід застосовувати марку GL 4, яка Росії класифікується як ТМ 4. Завод-виробник рекомендує застосовувати Лукойл ТМ 4-12 SAE 80W85.

зливаємо масло

Зніміть гумовий ковпачок сапуна КПП, очистіть його і встановіть назад. Виверніть болт зливного отвору ключем на 17, потім докрутили вручну. Відпрацювання зливаємо в заздалегідь підготовлену тару, її з коробки має витекти близько трьох літрів, за умови, що рівень масла знаходився в нормі. Після того як вдалося злити з КПП всю рідину, пробку закручуємо.

ЯК ЧАСТО ПОТРІБНО ЗМІНЮВАТИ МАСЛО

Всім початківцям автовласникам ВАЗ «Самара» необхідно знати, як часто потрібно перевіряти рівень масла в його автомобілі, а також, як часто його потрібно міняти. Тим більше що ці терміни залежать від

 • Якості застосовуваного нафтопродукту.
 • пробігу;
 • манери водіння,
 • Віку автомобіля і відповідно, віку двигуна;
 • Кліматичних умов. Перепади температур теж впливають на якість і ефективність масла.

За оптимальних умов експлуатації, заміна трансмісійної рідини проводиться через 60-80тис. км пробігу. Якщо машина експлуатується в критичних, і навіть екстремальних умовах, (грунтові дороги, пробки, часта перевезення вантажів, наприклад на дачу, жаркий, або навпаки, морозний клімат), то міняти трансмісійну мастило слід набагато частіше. через 25-30 тисяч кілометрів пробігу.

Важливо знати, що різке переключення швидкостей неприйнятно для експлуатації КПП. Двигун не встигає скидати оберти, і тому перемикання відбувається з ударом. Така агресивна експлуатація призводить до швидкого стирання, і навіть відколювання зубів шестерень, і відповідно, виходу коробки передач з ладу.

Перевіряючи рівень масла, зверніть також увагу на його колір і консистенцію. Якщо воно має загусла структуру, помутніло, або набула синюшно-чорний колір, в ньому з’явилися сторонні чорні вкраплення, або запах горілого, все це означає, що його пора міняти. Більш того, всі ці ознаки вказують на те, що сама коробка передач теж потребує ремонту. При нормальному функціонуванні коробки перемикання передач нафтопродукт довгий час зберігає свої властивості і структуру.

періодичність заміни

Незважаючи на витривалість КПП, вона теж має властивість зношуватися і періодично вимагає до себе уваги з боку автовласника. Планова заміна масла в коробці «ВАЗ-2109» необхідно заміняти кожні 70 тисяч км. пробігу або через 5 років роботи. Однак якщо з пристрою почали з’являтися сторонні звуки, процедуру необхідно здійснити раніше. Також необхідно враховувати той факт, в яких умовах експлуатується автомобіль. Іноді терміни заміни скорочуються практично вдвічі, наприклад, для машин, що піддаються великим навантаженням, періодичність обслуговування складе близько 40 тисяч пробігу.

ЯК ПРАВИЛЬНО ПЕРЕВІРИТИ РІВЕНЬ МАСЛА В МКПП АВТОМОБІЛІВ СІМ’Ї «САМАРА»

Перевірка масла в автомашинах ВАЗ 2113, 2114 і ВАЗ 2115 практично ідентична. Щоб побачити, де знаходиться щуп рівня масла в КПП ВАЗ 2114 і інших моделях, треба зняти повітряний фільтр двигуна. Ви його помітите, як тільки відкриєте капот. Фільтр займає передню частину капота зверху. Щуп розташований під термостатом внизу, дізнатися його можна по кільцю на пробці, за яке і потрібно обережно потягнути. До пробці кріпиться стрижень. щуп. Вимазаний щуп слід протерти ганчіркою. У нижній частині стержня є дві мітки рівня, що вказують на мінімальний і максимальний рівень. Насухо протертий щуп вставте на своє місце і знову вийміть. За забруднене нафтопродуктом кінця стержня ви зрозумієте, який рівень масла в КПП. В ідеалі, якщо воно в середині між мітками. Нормально, якщо рівень максимальний. Але якщо він досягає позначки min, або, що ще гірше, нижче її, то масло необхідно долити. Таким же чином можна перевірити масло в коробці ВАЗ 2115.

У моделях ВАЗ, випущених до 2003, року щуп не передбачений. Це не дуже зручно, але, тим не менш, рівень мастильної рідини в коробці перемикання передач перевіряти треба. Для цього необхідно залізти під машину і зняти, якщо є, захист картера, яка перекриває доступ до заливний пробці КПП. Викручуємо її і занурюємо в ємність палець. Якщо ви пальцем не дістаєте до масла, це означає, що потрібно його долити таким чином, щоб масло покривало ніготь. Знову укручуємо пробку на місце і встановлюємо захист.

Покрокова інструкція по заміні в КПП на «дев’ятці»

ВАЗ випускав «дев’ятки» з обслуговуються коробками, що не оснащеними вимірювальним щупом.

Перед процедурою необхідно розігріти трансмісійну рідина, щоб вона краще зливалася. Для цього достатньо проїхати 5. 10 км., Після чого загнати машину на яму або встановити на підйомник.

Регламент заміни і долив масла

Долив трансмісійного масла і його заміна на старих моделях коробок передач без щупа не найзручніша, проте доливати масло і міняти його доводиться завжди. Зручніше за все використовувати для доливання масла спеціальний шприц з насадкою з гнучкого шланга. В автомобілях випуску після 2003 року зі щупом можна обійтися невеликою лійкою, в цьому випадку масло заливається в отвір для щупа.

П’ятиступінчаста механічна КПП ВАЗ-2114 вміщує 3,3 л трансмісійного масла. старі чотириступінчасті коробки від вісімки вимагають трьох літрів масла.

Заводом встановлено суворий регламент заміни масла і його бажано дотримуватися. Виробник рекомендує міняти трансмісійне масло кожні 60 тисяч кілометрів або кожні чотири роки навіть в тому випадку, якщо автомобіль і не експлуатувався. Це пов’язано з тим, що по закінченню часу масло втрачає свої властивості, окислюється і перестає змащувати підшипники, вали і шестерні.

Ми рекомендуємо масло Motul. Чи не реклами заради, просто самі ллємо таке!

При виборі масла можна віддавати перевагу будь-якому виробнику, проте варто стежити за вязкостнимі показниками трансміссіонкі в залежності від температури.

При доливе масла ні в якому разі не можна змішувати масла різних марок, оскільки це може привести до утворення згустків і розшарування трансміссіонкі.

Таким чином можна перевірити рівень трансмісійного масла в коробці передач ВАЗ-2114. М’яких всім перемикань і добрих доріг!

Перевіряємо рівень масла в коробці передач в ВАЗ-2114 самостійно

Механічна коробка передач передньопривідних автомобілів ВАЗ проста по пристрою, проте вимагає певної уваги, часом не менше, ніж роботизовані і гідромеханічні коробки передач іномарок. В першу чергу КПП ВАЗ-2114 страждає від якості мастила і її кількості. Саме тому важливо не тільки заливати якісні трансмісійні масла, але і стежити за їх рівнем.

Як перевірити рівень масла в моторі і в коробці передач ВАЗ 2115,2114,2113,2199,2109,2108

Рівень масла в КПП зі щупом

Перевірити рівень масла зі щупом набагато простіше, а процес сильно спростить демонтаж повітряного фільтра. Справа в тому, що щуп КПП знаходиться якраз під фільтром з боку дверей водія, хоча його можна дістати і не знімаючи корпус повітроочисника.

Щуп закріплений в картері коробки передач за допомогою пробки з кільцем з щільної гуми. Він має дві мітки, що показують мінімальний і максимальний рівень масла.

Дві мітки на рівні. Рівень майже на максимальній позначці. Так рекомендують деякі власники ВАЗ-2114 з нашої спільноти

Щоб об’єктивно оцінити рівень трансмісійного масла в картері КПП, також необхідно дати автомобілю постояти не менше п’ятнадцяти хвилин на рівній поверхні з заглушеним двигуном.

Перевіряємо рівень масла в КПП за допомогою щупа

Коли мотор охолоне, можна відкривати капот і шукати гумове кільце пробки щупа КПП. Тепер просто виймаємо щуп, протираємо його насухо дрантям і заново встановлюємо в отвір.

Вставляємо щуп рівня акуратно в коробку передач. Інакше ми ризикуємо побачити таку картину

Після цього акуратно виймаємо, намагаючись не торкатися стінок картера КПП. В цьому випадку щуп покаже об’єктивний рівень масла в коробці передач.

ЯК ЧАСТО ПОТРІБНО ЗМІНЮВАТИ МАСЛО

Всім початківцям автовласникам ВАЗ «Самара» необхідно знати, як часто потрібно перевіряти рівень масла в його автомобілі, а також, як часто його потрібно міняти. Тим більше що ці терміни залежать від

 • Якості застосовуваного нафтопродукту.
 • пробігу;
 • манери водіння,
 • Віку автомобіля і відповідно, віку двигуна;
 • Кліматичних умов. Перепади температур теж впливають на якість і ефективність масла.

Как проверить уровень масла в коробке передач ВАЗ 2115

За оптимальних умов експлуатації, заміна трансмісійної рідини проводиться через 60-80тис. км пробігу. Якщо машина експлуатується в критичних, і навіть екстремальних умовах, (грунтові дороги, пробки, часта перевезення вантажів, наприклад на дачу, жаркий, або навпаки, морозний клімат), то міняти трансмісійну мастило слід набагато частіше. через 25-30 тисяч кілометрів пробігу.

Важливо знати, що різке переключення швидкостей неприйнятно для експлуатації КПП. Двигун не встигає скидати оберти, і тому перемикання відбувається з ударом. Така агресивна експлуатація призводить до швидкого стирання, і навіть відколювання зубів шестерень, і відповідно, виходу коробки передач з ладу.

Перевіряючи рівень масла, зверніть також увагу на його колір і консистенцію. Якщо воно має загусла структуру, помутніло, або набула синюшно-чорний колір, в ньому з’явилися сторонні чорні вкраплення, або запах горілого, все це означає, що його пора міняти. Більш того, всі ці ознаки вказують на те, що сама коробка передач теж потребує ремонту. При нормальному функціонуванні коробки перемикання передач нафтопродукт довгий час зберігає свої властивості і структуру.

Як часто потрібно перевіряти рівень масла

Раз на два. три тижні мінімум його рівень потрібно перевіряти. Хоча для деяких автовласників час. не найкраща міра контролю. Якщо так, то можна орієнтуватися на пробіг автомобіля: перевіряти чи все в порядку після кожних сімдесяти тисяч кілометрів.

 • Шуми в коробці передач.
 • Передчасна амортизація деталей.
 • Солідні витрати на капітальний ремонт КПП.

Варто розрізняти два схожих, але, тим не менш різні питання: «як перевірити рівень масла в КПП» і «як перевірити його ж рівень в двигуні». Це абсолютно різні поняття і процедури. Нас користь першої.

Варіантів перевірки рівня масла може бути два. Все залежить від наявності в автомобілі щупа. Про те, що це таке ми розповімо трохи пізніше. Просто майте на увазі, що до 2003 року автомобілі ВАЗ 2114 випускалися без щупа.

процедура перевірки

Відстежити рівень масла в коробці передач найзручніше за допомогою щупа. Але де знаходиться щуп рівня масла в КПП ВАЗ 2114 і що він із себе представляє?

Розташування щупа рівня масла КПП на ВАЗ 2114

Щуп зовні нагадує металеву смужку на одному кінці якої є відмітки «min» і «max», а на другому, протилежному, деталь закінчується чорним, гумовим кільцем.

 • Встановлюємо автомобіль на рівній поверхні.
 • Вичікуємо покладені п’ятнадцять хвилин.
 • Запасаємося ганчіркою (дрантям).
 • відкриваємо капот.
 • З боку водійського крила шукаємо чорне, гумове кільце нашої деталі. Воно знаходиться на коробці передач прямо під трубкою повітряного фільтра з очищення повітря.
 • Витягуємо знайдене кільце.
 • Насухо протираємо його приготовленої заздалегідь ганчіркою.
 • Акуратно, не торкаючись стінок, ставимо щуп назад до упору.
 • Виймаємо і оглядаємо ризики на щупі.

Рівень масла в КПП

Оптимальний рівень масла в КПП ВАЗ 2114 показує відмітка «max». Якщо реальний рівень нижче цієї позначки, то масло слід долити.

Корисна порада: якщо дістатися до щупа при закріпленому повітряному фільтрі не виходить, то його можна зняти.

Ну а як перевірити масло в коробці ВАЗ 2114 якщо такого щупа в ньому немає?

 • Встановлюємо машину над оглядовою ямою або на естакаду.
 • Звільняємо від захисних пристроїв дна.
 • Прибираємо (відвертаємо) пробку з коробки передач.
 • Опускаємо туди палець руки.
 • Визначаємо на дотик рівень масла.

Необхідно, щоб масло в отворі доходило до нижньої межі і палець його намацував.