Установка карбюратора солекс 21083 на ВАЗ 2106

Установка 53-ого Карбюратора на ВАЗ-2106 От НАИЛЯ!

Як встановити карбюратор солекс на автомобіль ВАЗ 2106

Уніфікація запасних частин і вузлів автомобіля в радянський період дала можливість встановлювати різні деталі замість штатних запчастин. Така ж доля чекала і варіант установки карбюратора солекс на ВАЗ 2106, хоча тут необхідно враховувати деякі особливості конструкції виробу. За кріпленню такий прилад ідеально підходить до штатного місця «шістки» для карбюратора.

Особливості карбюраторів солекс

При установці Солекса на ВАЗ 2106 збільшуються потужності параметри силової установки, розгінний період транспортного засобу стає рівнішим. У той же час, при комплектуванні солекс 21083 підвищуються вимоги до якісного складу пального, що вимагає більш частої зміни фільтруючих елементів. При цьому автомобільні експерти радять застосовувати в системі очищення «шістки» фільтруючі елементи для систем інжекторних двигунів. Із застосуванням цих нововведень знижується частота заменяемости змінних компонентів.

Якщо монтується карбюратор солекс на ВАЗ 2106, який раніше був у вжитку, то слід провести повну чистку вироби, полірування дифузорів і продування магістралей. Також необхідно провести заміну жиклерів, диафрагменной пластини і прокладки вироби. При отполіровке дифузорів важливо усунути різні задираки і нерівності і піддати їх шліфувальною обробці. При неусунення таких дефектів знижується повнота наповнення циліндрів силової установки паливно-повітряною сумішшю і утворюються вихрові аерозольні потоки, що знижують динаміку мотора.

Заміні карбюратора солекс 21083 на ВАЗ 2106

До проведення робіт по заміні карбюратора солекс 21083 потрібно підготувати прокладки з пароніту, шланг подачі пального близько 80 см в довжину, карбюраторну кулісу і власне виробу «солекс». Для роботи знадобиться набір слюсарних приладдя автомобіліста.

Установка карбюратора солекс 21083 на ВАЗ 2106:

установка, карбюратор, солекс, 21083, 2106
 • Проводимо клінінг силового відсіку для запобігання забруднення мотора і системи харчування.
 • Роз’єднувати троси і тяжкі карбюраторного пристрою, кріплення паливних проводів і шлангів підігрівальні комплексу.
 • Прибираємо скобу, яка утримує кожух, що прикриває трос приводного механізму дросельної заслінки.
 • Проводимо чистку колекторної майданчики для кріплення карбюратора.
 • Наносимо шар герметичній мастила для запобігання потрапляння повітря в систему.
 • Ставимо прокладочні вироби в такій послідовності: тонка, потім товста, потім знову тонка прокладка. Прокладка великого перерізу застосовується для теплоотведенія і недопущення передачі тепла на карбюраторне пристрій.
 • Монтуємо на посадковому місці солекс, для комфортності роботи знявши фронтальну частину виробу.
 • Встановлюємо кулісу з боку Надклапанний кришки ГБЦ.
 • Натягуємо трос від дросельного приводу карбюраторної заслінки і встановити необхідну довжину троса з подальшим підключенням до карбюраторному пристрою.
 • Встановлюємо оновлену прокладку і замикаємо фронтальну карбюраторну кришку.
 • Під’єднуємо шланги підігрівальні і розподільної системи запалювання.
 • Приєднати трійник до фільтруючому елементу тонкого очищення палива і включити в паливну систему шланг «обратки».
 • Під’єднуємо клапан зворотного ходу в шланг «обратки», а потім під’єднати до карбюраторному пристрою.
 • Проводимо зчленування пружини поворотного типу до осьового елементу куліси, які розташовані на кожусі ГБЦ.
 • Монтуємо додатковий пружинний елемент для дросельного приводу карбюраторної заслінки на період обкатки вироби (за потребою).
 • Приєднати до релейного роз’єму електромагнітний клапан холостого ходу.
 • Відновити початкове положення корпусних частини фільтра повітря та приєднати відвідною газовий шланг.
 • На цьому установка Солекса закінчена.

Важливо правильно підібрати модель на ВАЗ 2106 карбюратора солекс, ціна якого досить прийнятна для російських автолюбителів. Тут все залежить від обсягу силової установки. У деяких випадках доцільно встановити виріб солекс 21073, при цьому слід знати, що при використанні такої модифікації карбюратора поліпшується динаміка транспортного засобу, правда прямо пропорційно збільшується і витрата палива.

В автомобілі ВАЗ 2106 регулювання починається з корекції паливного рівня в камерах поплавка. При всіх різних способах облаштування «обратки» (безпосередньо в паливний бак або врізка в бензопровід перед насосом) необхідно виконати такі дії:

 • Встановлюємо транспортний засіб на рівну площадку, запускаємо мотор, прогріваємо його, тестуємо на всіх оборотах і вимикаємо силову установку.
 • Знімаємо з карбюраторного пристрої паливний шланг, причому робимо це акуратно, щоб паливо не потрапило в камери, тому що рівень поплавка буде невірний.
 • Демонтуємо фронтальну кришку солекс разом з тросом акселератора, після чого штангельциркулем вимірюємо відстань від рівня пального до зрізу корпусу вироби (має становити 24 мм в обох камерах) з похибкою в 1 мм. У зв’язку з можливою системною помилкою горизонту автомобіля можна взяти середнє арифметичне значення по вимірах в камерах карбюратора.
 • За проведеними вимірами підгинаємо язичок поплавка в необхідну сторону, після чого перевіряємо, зібравши виріб, на предмет переливання пального з камер.
 • Далі проводимо регулювання холостого ходу.

Така робота проводиться на силовій установці, нагрітої до експлуатаційної температури. Особливість полягає в тому, що регулятор якості суміші забезпечений стрілкою червоного кольору, а регулятор кількості суміші. синьою. В іншому регулювання носить звичайний характер, тільки виставляється кількісним регулятором значення 9000 разом 800 на попередніх моделях.

Заміна карбюратора на Solex 21083 (Інструкція)

Зібравши двигун я зрозумів що старий карбер зовсім мертвий і не піддається нормальній регулюванню.

Рішення знайдено в інеті в повному варіанті зі звітом так що кому цікаво все детально читайте.

Щоб виключити потрапляння бруду у впускний колектор і встановлюється карбюратор, спершу слід вимити моторний відсік.

Від’єднуємо тяги і троси приводу штатного карбюратора «Озон», а також шланги системи підігріву і топлівопроводи.

Для зняття кожуха троса приводу повітряної заслінки з тильного боку панелі «підсосу» витягуємо пружну скобу.

Акуратно очищаємо посадкову поверхню на колекторі, уникаючи попадання бруду всередину двигуна.

Наносимо герметик для виключення підсмоктування повітря (в разі наявності на посадочній площадці дрібних раковин).

Встановлюємо прокладки по бутербродної схемою. тонка-товста-тонка. Товста прокладка забезпечує теплоізоляцію.

Для зручності монтажу встановлюємо карбюратор без верхньої кришки таким чином, щоб привід дросельної заслінки був попереду автомобіля.

Монтуємо кулісу тяг приводу дросельної заслінки з боку кришки головки блоку.

Щоб виключити підклинювання заслінки при штатній пружині, на тяги краще встановити старі пластмасові наконечники до розроблених посадочними гніздами.

Простягаємо трос приводу повітряної заслінки над кришкою головки циліндрів, підганяємо його по довжині, обрізаючи кожух, і підключаємо до карбюратора.

Встановлюємо верхню кришку карбюратора, використовуючи нову прокладку.

Підключаємо до трійника карбюратора шланги системи підігріву (від системи охолодження) і вакуумного регулятора розподільника запалювання.

У паливопровід до фільтру тонкого очищення врізати трійник і приєднуємо паливний шланг обратки карбюратора.

Врізати в шланг обратки зворотний клапан і під’єднують до карбюратора.

Штатну поворотну пружину чіпляємо за стару вісь лаштунки на кришці головки блоку.

На період обкатки для підробітки нових кульових наконечників тяг приводу дросельної заслінки встановлюємо додаткову пружину.

Підключаємо електроклапан ЕПХХ до плюсового контакту реле світла.

Встановлюємо корпус повітряного фільтра, фільтруючий елемент і кришку, підключивши до них шланги відводу картерних газів.

Протягом 30 років випуску «класичних» задньопривідних ВАЗів їх конструкція, на відміну від зовнішності, практично не змінилася. Тому автовласники постійно намагаються їх модернізувати, впроваджуючи нові вузли і агрегати від іномарок або більш сучасних ВАЗів. Багатьох, наприклад, не влаштовує робота карбюратора «Озон», який не забезпечує хорошою розгінної динаміки, рівномірного прискорення, малої витрати палива і низького рівня токсичності. У той же час все це під силу його «молодшого брата» «Солекс». Саме тому багато замінюють рідний карбюратор ліцензійним «французом».

Дімітровградський автоагрегатний завод (ДААЗ) за ліцензією французької фірми Solex випускає близько десятка модифікацій карбюраторів «Солекс» для двигунів з різними робочими обсягами. Ця модель карбюратора спочатку створювалася для передньопривідних моделей ВАЗ, так як «Вебер» і «Озон», встановлені на поперечно розташований в моторному відсіку двигун, в певних режимах руху (при різких розгонах, в поворотах, на крутих підйомах) переобеднялі паливо-повітряну суміш. Відбувається це через небажаних переміщень поплавця в камері поплавця. «Солекс» цього недоліку позбавлені, оскільки їх поплавкові камера двосекційна, тобто зі спареними поплавками, які переміщаються в площині, перпендикулярній поздовжній осі автомобіля (а не паралельно, як у «Озону» і «Вебера»). Крім «вісімок» і «дев’яток», в середині 80-х «Солекс» почали встановлювати і на інші нові передньопривідні моделі. «Москвичі» АЗЛК-21412 (з їх звичайним поздовжньо розташованим двигуном УЗАМ-331.10) і «Таврії» ЗАЗ-1102.

Димитровградского карбюратори з сімейства «Солекс» відрізняються один від одного переважно геометричними параметрами жиклерів, дифузорів, емульсійних трубок, а також профілем важеля управління пусковий системою. Незважаючи на ці відмінності, будь-який з карбюраторів може без негативних наслідків встановлюватися на всі моделі, для яких вони призначалися на етапі створення. передньопривідні ВАЗ-2108 і.2109, АЗЛК-21412, ЗАЗ-1102. Є модифікації і для «класики». ВАЗ-2104.2105.2107. З цього випливає, що «Солекс» без перероблення кріплення (геометрії ліжку і розташування шпильок) легко монтуються на будь-які двигуни задньопривідних «Жигулів». Хоча зауважу, що від початкового вибору буде залежати результат модернізації. характеристики двигуна. У будь-якому випадку мотор стане тяговитее і машина буде більш рівно розганятися. Для економною їзди слід вибрати модифікацію для «Таврій». ДААЗ-2181 (для двигуна 1,1 л). Отримати високу розгінну динаміку і велику «максималку» можна з ДААЗ-21073 (має дифузори зі збільшеним діаметром), створеної для двигуна з робочим об’ємом 1,7 л, однак при цьому серйозно зросте витрата палива. «Солекс» 2108 (1,3 л), 21083 (1,5 л), 21051-30 (1,3 л) є «золотою серединою». забезпечують гідну розгінну динаміку і зменшений, порівняно з «Озоном», витрата палива.

Можна встановлювати як новий карбюратор (220. 260 грн.), Так і «беушний» (80. 120 грн.). В останньому випадку вузол слід піддати ревізії. вимити, почистити, продути канали, відполірувати дифузори (за допомогою нитки і пасти ГОІ). Бажано також встановити нові жиклери, прокладки і діафрагми, виготовлені на Димитровградского автоагрегатний завод (до складу «лівих» ремкомплектов часто входять жиклери з невідповідними таріровочнимі розмірами). Для ефективної роботи дифузора з його деталей за допомогою алмазного надфіля бажано видалити всі задирки і виступи (дефекти лиття), які створюють додаткові завихрення повітря, що погіршують наповнення циліндрів свіжим зарядом

Всі карбюратори «Солекс», крім модифікації 21073, мають дуже тонкі отвори жиклерів, які дуже чутливі до будь-якого механічного сміття, що потрапляє в паливі. З цієї причини фільтри тонкого очищення слід своєчасно міняти, а для більшої надійності краще встановити фільтр від інжекторних систем харчування. Це дорожче, однак інтервали між обслуговуванням карбюратора помітно збільшаться (у 2-3 рази).

Якщо вирішено встановити карбюратор “Солекс”, в кошторис, крім його вартості, слід внести витрати (40-50 грн.) На придбання додаткових комплектуючих (див. Фото). Технологія установки «Солекса» на ВАЗ- «класику» показана на схемі. Ми наводимо найпростіший спосіб модернізації. без підключення ЕПХХ. економайзера примусового холостого ходу (про нього ми розповімо в одній з наступних публікацій). За твердженням фахівців, система ЕПХХ зменшує витрату палива на 5-10%, проте часто виходить з ладу, тому в цілому знижує надійність карбюратора. Щоб електроклапан не перекриває подачу палива при відсутності блоку ЕППХ, його пластмасову голку можна обрізати або висмикнути з корпусу. Однак доцільніше підключити клапан в схему електрообладнання, щоб він відкривав канал холостого ходу тільки при включеному запалюванні. Так вдасться уникнути продовження роботи двигуна після виключення запалення в разі використання неякісного або нізкоетілірованного бензину. джерела детонації, перегріву і калильного запалювання.

установка, карбюратор, солекс, 21083, 2106

При установці карбюратора від передньопривідних модифікацій ВАЗ, мають паливопровід-обратку, штуцер повернення палива можна заглушити пробкою або підключити через зворотний клапан в ланцюг подачі палива до фільтру тонкого очищення. Прислухаючись до порад фахівців, ми вибрали другий спосіб модернізації, який дозволяє виключити перевантаження клапанного механізму карбюратора і порушення в його роботі.

Щоб отримати максимальну користь від заміни цього основного елемента системи харчування, є сенс модернізувати і систему запалювання, встановивши безконтактну. Карбюратори “Солекс” спочатку налаштовані для створення збідненої суміші. Для її ефективного займання на свічці запалювання необхідно створити більш потужний іскровий розряд. Забезпечити це здатна тільки безконтактна система запалювання, котушка якої виробляє напругу до 25000 В, а міжелектродний зазор у свічок запалювання становить 0,7-0,8 мм. Нагадаю, що в контактно-транзисторної системи запалювання вищевказані характеристики мають значення 17000 В і 0,5-0,6 мм відповідно. Зазор в контактній системі можна збільшити, проте це стане причиною прискореного виходу з ладу підшипника рухомий пластини переривника, його контактів і конденсатора.

Після установки карбюратора і успішного запуску двигуна обов’язково слід звернутися до фахівців для остаточного регулювання вузла на предмет токсичності відпрацьованих газів. Без цієї операції, крім підвищення токсичності відпрацьованих газів, може збільшитися витрата палива і погіршитися динаміка.

Можливі проблеми при налаштуванні ХХ

При закручуванні гвинта кількості двигун ніяк не реагує. Ця неполадка може виникнути під час вступу до дифузор холостого ходу великої кількості палива. Причин для цього може бути декілька:

 • встановлений жиклер ХХ більшого розміру, ніж необхідно;
 • погано закручена заглушка або електромагнітний клапан, тому відбувається підсос бензину, минаючи жиклер ХХ;
 • деформований жиклер або його посадочне місце.

Щоб виявити конкретну причину вищевказаної неполадки, необхідно при працюючому двигуні відключити провід від клапана, при цьому мотор повинен відразу відключитися. Якщо це сталося, найімовірніше, встановлений жиклер ХХ не ту розміру. Коли двигун при відключенні харчування клапана не глухне, значить, паливо надходить, минаючи систему ХХ, в тому числі і сам жиклер.

Установка карбюратора Солекс на ваз классика (2106) ч.1

Для усунення несправності спочатку знімаємо заглушку або електромагнітний клапан і перевіряємо стан жиклера і посадкового місця на предмет відсутності деформацій. Якщо пошкоджено посадочне місце, доведеться замінити кришку карбюратора. У тому випадку, коли не виявлено пошкоджень і деформації, надягаємо жиклер на електромагнітний клапан і змащуємо маслом кільце ущільнювача. Потім закручуємо жиклер ключем, затиснувши його одним пальцем без особливих зусиль.

налаштовуємо Солекс

Регулюємо рівень палива. Налаштування карбюратора Солекс зазвичай починається з виставляння необхідного рівня в камері поплавця. Для цього необхідно спочатку запустити двигун і прогріти його протягом 5 хв. Після цього вимикаємо мотор і виконуємо наступні операції:

 • Обережно від’єднуємо шланг подачі палива.
 • Викручуємо 5 гвинтів, які фіксують кришку карбюратора.
 • Від’єднуємо трос системи подсоса.
 • Акуратно піднімаємо кришку, щоб уникнути пошкодження поплавців.
 • За допомогою лінійки, а краще штангенциркулем, заміряємо рівень палива в камері.

Середня відстань від поверхні бензину до привалочной кромки кришки в кожній камері повинно бути 24 ± 1 мм. Так як колектор не може перебувати в ідеально горизонтальному положенні, рівень палива в камерах може бути різним. Тому слід вибрати середнє значення. Якщо величина цього параметра виходить за рамки зазначеного діапазону необхідно акуратно підігнути власники поплавців. Після цього видаляємо частина бензину і виробляємо збірку карбюратора в зворотному порядку.

Заводимо двигун і дивимося, підсвічуючи ліхтариком, в камери протягом не менше 30 сек. У цьому проміжку часу не повинно бути надходжень палива з малих дифузорів. Якщо бензин все ж надходить, значить, вийшов перелив. Після вимикання двигуна, проводимо повторний замір рівня бензину в камерах.

Якщо параметри в межах допустимої норми, настройка карбюратора Солекс 21083 на першому етапі завершений, можна приступати до настройки режиму холостого ходу.

Регулювання ХХ (холостого ходу). Після завершення процедури налаштування рівня в поплавцевих камерах і прогріву двигуна, виконуємо наступні операції:

 • В отворі підошви карбюратора знаходимо гвинт якості за допомогою плоскої викрутки і закручуємо його до упору в напрямку зворотному ходу годинникової стрілки.
 • Викручуємо гвинт якості за годинниковою стрілкою на 51 обертів.
 • Запускаємо мотор і прибираємо повністю підсмоктування.
 • Обертанням гвинта кількості встановлюємо мінімальну частоту обертання, при якій двигун працює стійко. Якщо при цьому обороти будуть в межах 850 ± 350 об / хв, отже, карбюратор працює справно і в каналі вакуумного випередження створюється мінімальне розрядження.
 • Повільно закручуємо регулювальний гвинт якості, поки не почнеться нестійка робота двигуна. Від цього положення викручуємо гвинт на 1,00,5 обороту, щоб відновилися усталені звороти.
 • Виставляємо обороти ХХ в межах 875 ± 25 об / хв обертанням гвинта кількості. Якщо при цьому не вдається добитися нормальної роботи двигуна, допомагаємо гвинтом якості.

В результаті настройки ХХ необхідно домогтися оптимально співвідношення, при якому мотор буде працювати стійко з мінімальним розрядженням в трубці вакуумного випередження.

Налаштування карбюратора Солекс

Існує багато різних модифікацій карбюраторів Солекс, в той же час серія 21083 є базовим варіантом з мінімальним перетином дифузорів. Ця модель, як правило, встановлюється на 1,5-літрові двигуни автомобілів ВАЗ. Раніше ми вже писали про налаштування “Озон” на моделях 2106 і 2107.

Величезна популярність цієї серії обумовлена ​​можливістю проточки дифузорів. Таким чином, можна зробити практично будь-яку модифікацію карбюратора. Фахівці не рекомендують встановлювати Солекс на двигуни об’ємом більше 1,5 літра, так в цьому випадку на великих оборотах мотор буде «душитися». Якщо передбачається настройка цього карбюратора під силовий агрегат УЗАМ, необхідно виконати заміну жиклерів через те, що слід забезпечити більш збагачену паливну суміш.

Як підібрати жиклери?

Підбір жиклерів для Солекс 21083 проводиться з урахуванням обсягу мотора. Фахівці рекомендують починати підбір з паливного жиклера для першої камери. Вибравши потрібний зразок, підбираємо до нього відповідний повітряний аналог. А потім в такому ж порядку вибираємо жиклери для другої камери. Попередньо потрібно пошукати заводський карбюратор, розрахований на обсяг вашого двигуна, зняти з нього жиклери і взяти їх в якості точки відліку. Подальший підбір жиклерів проводиться за таким принципом. Якщо вам потрібно трохи збіднити суміш, вибирайте більший жиклер на один крок. Якщо хочете збагатити, менший жиклер.

Разом з Жиклер йдуть в зборі емульсійні шланги. Ці трубки призначені для регулювання складу паливної суміші відповідно до оборотами двигуна. Існує три види трубок: 23, ZC і ZD. Перші застосовуються для карбюраторів Солекс 21083, встановлених на поперечних зубильні двигунах. Для першої камери карбюраторів силових агрегатів УЗАМ використовуються трубки ZD, а для других. ZC.