Підключення реле ближнього світла ВАЗ 2106

Реле дальнього і ближнього світла «шістки»

Як вже було сказано, штатні реле дальнього і ближнього світла ВАЗ 2106 абсолютно однакові, мають схожі номенклатурні номери по каталогу (90.3747-10 або 113.3747-10), одного типу з реле ініціації вентиляторного пристрою радіатора охолоджувального комплексу силової установки і можуть бути замінені один з другом.

Для підключення реле світла на ВАЗ 2106 використовуються пристрої з номенклатурним номером 113.3747, які встановлені в блоковому пристрої монтажного типу. Аналогічні пристрої інстальовані в систему для включення ЕДГ вентиляторного пристрою, обігріву кормового скла і подачі сигнальних звуків.

Напруга ініціації пристрою при середньому температурному значенні близько 23 ° С знаходиться в межах 8 В, а резистентність обмотки пристрої при температурі 20 ° С становить значення 85 ± 8,5 Ом.

Установка реле на дальний ближний свет фар(подробно,”на пальцах”)

Замість виробів під каталоговими номером 113.3747 допускається застосування оновлених реле дальнього і ближнього світла ВАЗ 2106 90.3747-11 в пластмасовому корпусі і зі збільшеними габаритами. Також допускається заміна виробів 113.3747-10 з кріпильним кронштейном на гаджети з кріпленням під номенклатурним значенням 90.3747-10 з однаковими характеристиками.

Автомобільна промисловість практикується у випуску реле світла ВАЗ 2106 під номенклатурними номерами 902.3747 (версія 11. без кріплення і 10. з кріпленням), що використовуються на інжекторних «шістка», тому що в пристрій інтегровано додатковий опір для придушення перешкод, підключений паралельно релейного обмотці. У таких реле дальнього і ближнього світла резистентність між роз’ємами «85» і «86» має значення 65. 80 Ом. Вони взаємозамінні з реле світла ВАЗ 2106 з цифрами 113.3747.

Порядок роботи та характеристики реле дальнього і ближнього світла «шістки»

Незалежно від позиції пластмасового тумблера включення зовнішнього освітлення допускається на нетривалий час ініціювати світло далекої оптики, притягнувши на себе важіль світлового перелючателя, тобто практично здійснювати сигналізацію світловими сигналами. Це відбувається з. за надходження струму на контактну групу директивно від вмикача запалювання, без участі перемикача зовнішнього світу.

підключення, реле, ближнього, світла

Звичайна кондиція контактної групи. в розімкнутому вигляді. Замикання контактів реле дальнього і ближнього світла «шістки» відбувається при включенні оптики.

 • Напруга підключення реле при 20-30 ° С. 8 В,
 • Зазор між роз’єднаними контактами, мм, не менше. 0,02,
 • Опір релейного обмотки при температурі 20 ° С. 5 Ом.

Рекомендація: при поломці реле дальнього і ближнього світла ВАЗ 2106 пропонується проводити заміну виробів цілком, т. К. Ремонт економічно недоцільний через дешевизну нового пристрою.

Заміна реле світла на «шістці». порядок виконання робіт

Світло «шістки» набуває особливого значення, коли автолюбителю доводиться пересуватися в умовах слабкої видимості, в складних метеорологічних умовах і в нічний час. Однак будь-який водій повинен пам’ятати, що дефекти системи електричного обладнання автомобіля, так чи інакше, впливають на функціонал силової установки. І це, незважаючи на те, що основні електроланцюзі захищені релейними елементами, як захищене і освітлення «шістки» запобіжні пристрої якого виведені на блок запобіжників транспортного засобу.

На ВАЗ 2106 реле світла фар, поряд з іншими основними приладами електричного обладнання цього транспортного засобу з високим споживанням струму великої напруги, приєднані за допомогою релейних елементів. Основне призначення реле світла ВАЗ 2106, ціна яких невелика. захист контактів вимикачів від енергетичної перевантаження.

Часто автолюбителі запитують, де знаходиться реле дальнього і ближнього світла на «шістці», і як вони виглядають. Пояснюємо, що майже всі релейні пристрої, а також реле. регулятор напруги, знаходяться у відсіку силової установки. Виняток становлять реле «поворотников» і «аварійки», які дислокуються під комбінацією приладів в салоні автомобіля, закриті фасадним щитком. Обидва реле зовні однакові (їх легко знайти на бризковики справа по ходу руху автомобіля) і розташовані поруч з реле сигналізатора зарядки АКБ.

Електрична схема реле світла розташована нижче:

На загальній схемі електрообладнання «шістки» видно під номером 5. реле ближнього світла ВАЗ 2106, а під номером 6. реле дальнього світла ВАЗ 2106, які є взаємозамінними елементами. Також тут можна побачити інтеграцію основних електронних пристроїв транспортного засобу в загальну електричну схему постачання автомобіля даної модифікації.

Заміна реле світла «шістки»

Російські автолюбителі, керуючі жігульовськой «класикою», задають питання, як підключити реле світла на ВАЗ 2106, щоб воно надалі функціонувало без проблем. Аналогічні роботи проводяться і при заміні реле світла «шістки».

Роботи проводяться в наступній послідовності:

 • Вивертаємо кріплення і демонтуємо реле світла фар для подальшої заміни;
 • Запам’ятовуємо періодичність підключення електропроводки або помічаємо їх маркером. Знімаємо проводку з роз’ємів пристрою;
 • Виробляємо монтаж оновленого пристрою в зворотній послідовності.

«Євроблоки» ВАЗ 2106 (нового зразка), схема

Нижче показана картинка, як виглядає «євроблоки» в життя.

Фото євро блоку ВАЗ 2106

Нижче позначена терморегулятори БП нового зразка або як кажуть в народі «євроблоки». Так само на схемі написано який запобіжник за що відповідає.

Схема блоку запобіжників ВАЗ 2106 з розшифровкою

Розглянуто автомобілі ВАЗ 2106 з двигунами 21011, 2103, 2106

Блоки плавких запобіжників ланцюгів електроустаткування (основний і додатковий) встановлені в салоні зліва від рульової колонки під панеллю приладів. Номери запобіжників нанесені на кришках блоків. Залежно від сили максимального струму запобіжники мають різні кольори.

Розшифровка запобіжників:

Заміна реле склоочисника (PC514)

Реле склоочисника розташоване в салоні на лівій боковині кузова під панеллю приладів і призначене для забезпечення переривчастого режиму роботи. Для виконання роботи будуть потрібні два пластмасових тримача оббивки.

1.Сняв ущільнювач з відбортовки передньої стійки дверей водія, викруткою піддягаємо оббивку боковини і знімаємо її, виймаючи два тримачі з отворів в боковині (власники при цьому, як правило, руйнуються). відгинаємо шумоізоляцію.

Від’єднуємо колодку проводів реле від джгута. Роз’єм знаходиться знизу панелі приладів

Хрестовій викруткою відвертаємо два самореза і знімаємо реле.

Установка виконується в зворотній послідовності. Оббивку боковини закріплюємо новими власниками.

Заміна реле-переривника покажчика повороту і аварійної сигналізації (231.3747 або 23.3747)

Реле-переривник встановлено на перегородці моторного відсіку за щитком приладів. Реле призначене для отримання переривчастого світлового сигналу покажчиків повороту як в режимі аварійної сигналізації, так і в режимі вказівки повороту і контролю справності ламп покажчиків повороту. При перегорання лампи, реле подвоює частоту миготіння.

 • Знімаємо щиток приладів (див. С. 174, «Щиток приладів. зняття і установка»).
 • Торцевих ключем на 10 мм відвертаємо гайку кріплення реле. Під гайкою знаходяться наконечники двох «масових» проводів.

Установка всіх знятих деталей виконується в зворотній послідовності.

Заміна реле включення світла фар (90.3747-10 або 113.3747-10)

Два реле включення ближнього і дальнього світла встановлені в моторному відсіку на верхній частині правого бризковика. Хрестовій викруткою відвертаємо саморез кріплення і знімаємо реле. Під кронштейном кріплення реле дальнього світла знаходиться наконечник масового «проводи».

Вместо реле фар РС527 ставим квадратное реле типа 75.3777

Помітивши або запам’ятавши розташування проводів, від’єднуємо їх від висновків реле. Для зручності можна послідовно отсоединяя дроти, відразу підключати їх до справного реле.

Установка всіх знятих деталей виконується в зворотній послідовності.

Заміна реле контрольної лампи заряду акумуляторної батареї (РС702)

Реле встановлено в моторному відсіку на верхній частині правого бризковика. Реле служить для включення контрольної лампи на щитку приладів при виникненні несправності в ланцюзі заряду акумуляторної батареї. При включеному запалюванні контрольна лампа горить, а після запуску двигуна (при справній ланцюга заряду) лампа повинна згаснути

 • Хрестовій викруткою відвертаємо два самореза кріплення і знімаємо реле. Під одним з саморізів закріплений «масовий» провід.

Всё про реле РС-527,подключение.

 • Помітивши або запам’ятавши розташування проводів, від’єднуємо їх від висновків реле. Для зручності можна послідовно отсоединяя дроти, відразу підключати їх до справного реле.

Установка реле виконується у зворотній послідовності.

Заміна реле включення вентилятора радіатора системи охолодження (90.3747-10 або 113.3747-10)

Реле включення вентилятора радіатора системи охолодження, встановлено в моторному відсіку на верхній частині лівого бризковика.

 • Хрестовій викруткою відвертаємо саморез кріплення і знімаємо реле.
 • Помітивши або запам’ятавши розташування проводів, від’єднуємо їх від висновків реле. Для зручності можна послідовно отсоединяя дроти, відразу підключати їх до справного реле.

Електричні схеми (запобіжники і реле) електрообладнання ВАЗ 2106

Новий блок запобіжників ВАЗ 2106 або блок запобіжників 2106 євро

Установка. Як правильно підключити блок.

Для початку необхідно відключити масу від акумулятора. Потім відкручуємо старий блок запобіжників, акуратно, щоб не злетіли дроти з клем. Після того, як ви відкрутили блок необхідно його відвести вниз, наскільки це дозволяють зробити дроти.

Важливо. Встановлювати перемички потрібно на ті дроти, які йдуть з напругою з підкапотного простору, тобто з дроту джерела напруги, встановлювати до запобіжника. Якщо підключити перемичку після запобіжника, то вийде що через один запобіжник проходить струм, який живить два споживача.

Далі по черзі знімаємо по одному дроту (починаючи з 1 запобіжника) зі старого блоку і переставляємо на новий, і так до останнього блоку. Після установки всіх проводів, потрібно перевірити, чи правильно підключено, зробити це досить легко. Наприклад, включаємо ближнє світло і витягуємо запобіжник. відповідно повинна згаснути ліва фара, вставляємо запобіжник на місце, витягуємо запобіжник, повинна згаснути права фара. Якщо це сталося, то ці ланцюги підключені правильно. За аналогією необхідно протестувати інші ланцюги.

Якщо ж при витягуванні одного запобіжника все одно горять дві фари (наприклад, чи працює обладнання). то перемичка встановлена ​​неправильно, перевірте схему підключення.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ. запобіжники і реле для:

Реле включення ближнього світла фар

Реле включення дальнього і ближнього світла фар і реле включення вентилятора радіатора системи охолодження двигуна однотипні (90.3747-10 або 113.3747-10), взаємозамінні і замінюються однаково.

Реле покажчиків повороту і аварійної сигналізації на автомобілі ВАЗ 2106

Реле повороту і аварійної сигналізації на шістці знаходиться за щитком приладів. Знаходиться він приблизно за тахометром.

Реле двірників-скло очищувачів ВАЗ 2106

Реле двірників на автомобілі ВАЗ 2106 знаходиться в ногах з лівого боку під обшивкою. Як би виходить зліва від важеля відкриття капота і основних запобіжників.

Ну ось і все ми розглянули основні штатні реле і запобіжники на автомобілі ВАЗ 2106. Всім поки.

Реле дальнього і ближнього світла «шістки»

Як вже було сказано, штатні реле дальнього і ближнього світла ВАЗ 2106 абсолютно однакові, мають схожі номенклатурні номери по каталогу (90.3747-10 або 113.3747-10), одного типу з реле ініціації вентиляторного пристрою радіатора охолоджувального комплексу силової установки і можуть бути замінені один з другом.

Для підключення реле світла на ВАЗ 2106 використовуються пристрої з номенклатурним номером 113.3747, які встановлені в блоковому пристрої монтажного типу. Аналогічні пристрої інстальовані в систему для включення ЕДГ вентиляторного пристрою, обігріву кормового скла і подачі сигнальних звуків.

Напруга ініціації пристрою при середньому температурному значенні близько 23 ° С знаходиться в межах 8 В, а резистентність обмотки пристрої при температурі 20 ° С становить значення 85 ± 8,5 Ом.

Замість виробів під каталоговими номером 113.3747 допускається застосування оновлених реле дальнього і ближнього світла ВАЗ 2106 90.3747-11 в пластмасовому корпусі і зі збільшеними габаритами. Також допускається заміна виробів 113.3747-10 з кріпильним кронштейном на гаджети з кріпленням під номенклатурним значенням 90.3747-10 з однаковими характеристиками.

Автомобільна промисловість практикується у випуску реле світла ВАЗ 2106 під номенклатурними номерами 902.3747 (версія 11. без кріплення і 10. з кріпленням), що використовуються на інжекторних «шістка», тому що в пристрій інтегровано додатковий опір для придушення перешкод, підключений паралельно релейного обмотці. У таких реле дальнього і ближнього світла резистентність між роз’ємами «85» і «86» має значення 65. 80 Ом. Вони взаємозамінні з реле світла ВАЗ 2106 з цифрами 113.3747.

Реле включення вентилятора радіатора системи охолодження двигуна

Реле вентилятора на ВАЗ 2106 знаходиться не далеко від реле напруги ближче до розширювального бачка.

Порядок роботи та характеристики реле дальнього і ближнього світла «шістки»

Незалежно від позиції пластмасового тумблера включення зовнішнього освітлення допускається на нетривалий час ініціювати світло далекої оптики, притягнувши на себе важіль світлового перелючателя, тобто практично здійснювати сигналізацію світловими сигналами. Це відбувається з. за надходження струму на контактну групу директивно від вмикача запалювання, без участі перемикача зовнішнього світу.

Звичайна кондиція контактної групи. в розімкнутому вигляді. Замикання контактів реле дальнього і ближнього світла «шістки» відбувається при включенні оптики.

 • Напруга підключення реле при 20-30 ° С. 8 В,
 • Зазор між роз’єднаними контактами, мм, не менше. 0,02,
 • Опір релейного обмотки при температурі 20 ° С. 5 Ом.

Рекомендація: при поломці реле дальнього і ближнього світла ВАЗ 2106 пропонується проводити заміну виробів цілком, т. К. Ремонт економічно недоцільний через дешевизну нового пристрою.

Реле ближнього і дальнього світла ВАЗ 2106. за що відповідає

Реле. це електричний пристрій, призначений для комутації або захисту електричних ланцюгів. В електрообладнанні автомобіля. це важливі елементи, без яких експлуатація багатьох електричних приладів стає неможливою.

Такий вузол як реле є своєрідним комутатором, який дозволяє за допомогою вузлів з малим струмом (кнопок і перемикачів) включати вузли з великим струмом в нашому випадку передні фари автомобіля. Якби цього вузла не було, то кнопка від високого навантаження могла би просто-напросто розплавитися, тому важливість реле дуже велика.

на

РЕЛЕ ВАЗ 2106. ПОЗНАЧЕННЯ

Огляд всіх реле ВАЗ 2106, де яка знаходиться і за що отвечает.нужная інформація для господарів ВАЗ. подпи.

Для підключення реле світла на ВАЗ 2106 вживаються пристрої з номенклатурним номером 113.3747, які встановлені в блоковому пристрої монтажного типу. Регулювання світла фар Niva ВАЗ 21213, 21214, 2131. Подібні пристрої інстальовані в систему для включення ЕДГ вентиляторного пристрою, підігріву кормового скла і подачі сигнальних звуків.

Напруга ініціації пристрою при середньому температурному значенні близько 23 ° С знаходиться в межах 8 В, а резистентність обмотки пристрої при температурі 20 ° С становить значення 85 ± 8,5 Ом.

Замість виробів під каталоговими номером 113.3747 допускається застосування оновлених реле далекого і ближнього світла ВАЗ 2106 90.3747-11 в пластмасовому корпусі і зі збільшеними габаритами. Також допускається підміна виробів 113.3747-10 з кріпильним кронштейном на девайси з кріпленням під номенклатурним значенням 90.3747-10 з схожими рисами.

Автомобільна промисловість практикується у випуску реле світла ВАЗ 2106 під номенклатурними номерами 902.3747 (версія 11. без кріплення і 10. з кріпленням), що застосовуються на інжекторних «шістка», тому що в пристрій інтегровано додатковий опір для пригнічення перешкод, приєднане паралельно релейного обмотці. У таких реле далекого і ближнього світла резистентність між роз’ємами «85» і «86» має значення 65. 80 Ом. Вони взаємозамінні з реле світла ВАЗ 2106 з цифрами 113.3747.

розташування реле на автомобілі ВАЗ 2106

На автомобілі ВАЗ 2106 прилади електрообладнання, які споживають при роботі великий струм, підключені через реле, що захищають від перевантаження контакти вимикачів. Більшість реле, а також регулятор напруги, зосереджені в підкапотному просторі. Реле покажчиків повороту і аварійної сигналізації розташоване на щиті передка під комбінацією приладів.

КОРИСНА ПОРАДАПри виході з ладу рекомендується замінювати реле в зборі, так як, якщо згоріла обмотка, або сильно обгоріли контакти реле, якісно відновити його працездатність важко.

Так розташовані реле в підкапотному просторі на правому бризковики: 1. реле сигналізатора заряду акумуляторної батареї; 2. реле включення дальнього світла фар; 3. реле включення ближнього світла фар.

Так розташовані реле в підкапотному просторі на лівому бризковики: 1. регулятор напруги; 2. реле включення вентилятора радіатора системи охолодження двигуна.

Реле включення дальнього і ближнього світла фар і реле включення вентилятора радіатора системи охолодження двигуна однотипні (90.3747-10 або 113.3747-10), взаємозамінні і замінюються однаково. Заміна реле включення вентилятора радіатора, реле покажчиків повороту, реле контрольної лампи заряду акумуляторної батареї і регулятора напруги показані окремо. Для заміни на автомобілі ВАЗ 2106 всіх реле вам будуть потрібні: ключ «на 8», викрутка, маркер.

Заміна реле включення вентилятора радіатора системи охолодження двигуна

Заміна реле покажчиків повороту і аварійної сигналізації

Заміна реле контрольної лампи заряду акумуляторної батареї

Усунення інших несправностей

Якщо не горить ближнє світло на ВАЗ 2106, то для виявлення несправності знадобиться мультиметр, щоб продзвонити проводку, або хоча б контрольна лампочка. Перевіряти ланцюг і обладнання слід за схемою, яка наведена нижче.

Треба сказати, що нерідко виходить з ладу реле дальнього і ближнього світла на ВАЗ 2106, які позначені на схемі під номером 6 і 4.

Реле ближнього світла на ВАЗ 2106 (під)

Зверніть увагу! Реле включення ближнього світла фар на ВАЗ 2106 взаимозаменяемо з реле дальнього освітлення, так ці пристрої однотипні.

 • Якщо ж на реле і запобіжники не подається напруга, слід перевірити ділянку проводки від перемикача до клеми 6 на реле, а також ділянку від перемикача до вимикача зовнішнього освітлення Якщо проводка машини нормальна, значить, вийшов з ладу вимикач.
 • Якщо ж на запобіжники подається напруга, значить обрив ланцюга треба шукати на ділянці від блоку до фар. Найчастіше поломка полягає в поганому контакті маси. У такому випадку потрібно лише зачистити контакт.

Ось, власне, і всі причини, за якими може не працювати зовнішнє освітлення на «шістці».

Рада! Багато автовласників цікавляться. як поліпшити ближнє світло на ВАЗ 2106. який мало кого влаштовує? Проблему можна вирішити досить просто. підключити ближнє освітлення в другій фаре.Дело в тому, що в цьому приладі також встановлена ​​двухнітевая лампа, однак, третій контакт не підключений до ланцюга.

Порядок роботи та характеристики реле дальнього і ближнього світла «шістки»

Незалежно від позиції пластмасового тумблера включення зовнішнього освітлення допускається на нетривалий час ініціювати світло далекої оптики, притягнувши на себе важіль світлового перелючателя, тобто фактично виробляти сигналізацію світловими сигналами. Це відбувається з. за надходження струму на контактну групу директивно від вмикача запалювання, без ролі перемикача зовнішнього світу.

Рядова кондиція контактної групи. в розімкнутому вигляді. Замикання контактів реле далекого і ближнього світла «шістки» відбувається при включенні оптики.

 • Напруга підключення реле при 20-30 ° С. 8 В,
 • Зазор між роз’єднаними контактами, мм, більше. 0,02,

Рекомендація: при поломці реле далекого і ближнього світла ВАЗ 2106 пропонується створювати підміну виробів повністю, т. К. Ремонт економічно недоцільний через дешевизну нового пристрою.

За Науці 2. Що робити якщо не працює ближнє світло фар в ВАЗ 2106

90% того що не горить одна фара при включенні ближнього, а при включенні далекого працюють всі 4 є.

Запобіжники і реле ВАЗ 2106

Порядок роботи та характеристики реле дальнього і ближнього світла «шістки»

Незалежно від позиції пластмасового тумблера включення зовнішнього освітлення допускається на нетривалий час ініціювати світло далекої оптики, притягнувши на себе важіль світлового перелючателя, тобто практично здійснювати сигналізацію світловими сигналами. Це відбувається з. за надходження струму на контактну групу директивно від вмикача запалювання, без участі перемикача зовнішнього світу.

Звичайна кондиція контактної групи. в розімкнутому вигляді. Замикання контактів реле дальнього і ближнього світла «шістки» відбувається при включенні оптики.

 • Напруга підключення реле при 20-30 ° С. 8 В,
 • Зазор між роз’єднаними контактами, мм, не менше. 0,02,
 • Опір релейного обмотки при температурі 20 ° С. 5 Ом.

Рекомендація: при поломці реле дальнього і ближнього світла ВАЗ 2106 пропонується проводити заміну виробів цілком, т. К. Ремонт економічно недоцільний через дешевизну нового пристрою.