Який газ використовують при зварюванні напівавтоматом

Особливості виконання зварювання під газом

Перед тим, як приступити до роботи, врахуйте наступні важливі особливості. Забезпечує найкращу якість зварних швів можна лише в тому випадку, якщо на зварювальному апараті правильно встановлена ​​потужність, дріт, захисний газ для зварювання напівавтоматом і їх подача підібрані відповідно до тим завданням, яке необхідно виконати. Тут не вийде знайти універсальний метод.

Врахуйте, що зварюються поверхні будуть досить повільно нагріватися і охолоджуватися. Тому потрібно регулювати температуру полум’я, якщо ви зварюєте сталеві або титанові деталі. Температура регулюється відповідно до положення полум’я і змінюється разом з кутом нахилу.

Для кузовних зварювальних робіт або зварювання трубопроводу на вулиці краще використовувати балони з меншим тиском, це спрощує зварювання. У свою чергу, балони з високим тиском максимально ефективні, якщо ви не переміщується під час проведення зварювальних робіт.

При зварюванні з газом рекомендується використовувати дріт з кремнієм і марганцем в складі. У зварювальних стандартах строго вказані марки дротів, використовуваних при зварюванні напівавтоматом. Витрата дроту потрібно контролювати прямо під час роботи і подавати одночасно разом з газом. Це забезпечує мінімальний вплив кисню на якість готового шва.

Переваги зварювання за допомогою газу

Будь-який вибраний вами газ, який використовується при зварюванні напівавтоматом, дасть наступні додаткові переваги:

 • Якість зварного шва стане помітно краще, а його механічна надійність, пластичність і щільність збільшиться в рази.
 • Продуктивність праці зварника збільшується, а значить і ефективність зварювальних робіт стає вище.
 • Будь-метал починає плавитися набагато швидше, заощаджуючи час і ресурси, при цьому практично не розбризкується під час роботи.
 • Зварювальник отримує стабільну дугу, завдяки чому працювати легше.
 • Практично немає задимлення.

критерії вибору

На які критерії спиратися при виборі газу для зварювання? Перш за все, зверніть увагу на показник температури, який може забезпечити кожен вид газу. Від цього показника багато в чому і залежить вибір того чи іншого речовини. Також враховуйте кількість тепла, що виділяється завдяки горінню газу. В інтернеті можна легко знайти таблиці з характеристиками кожного з видів газів.

Зверніть увагу! Якщо ви вибираєте речовина і знаєте, що будете зберігати його довго, то віддайте перевагу готовим газам. Чи не здобувайте гази за допомогою генератора. Ця особливість неактуальна, якщо ви плануєте недовго зберігати обраний газ.

Область застосування захисного газу для зварювання напівавтоматом

Область застосування захисного газу широка: без нього неможливо уявити процес зварювання напівавтоматичним зварювальним апаратом (крім тих випадків, коли використовується самозахисна дріт), газ широко використовується в авторемонтних майстерень, а також в цехах для збірки складних конструкцій з кольорового металу. Крім того, на більшості металургійних підприємств і заводів використовується напівавтоматичне зварювальне обладнання, а де напівавтомат, там і газ.

Який газ потрібен для зварювання напівавтоматом

Вибираючи, який газ використовувати для напівавтоматичного зварювання, потрібно заздалегідь знати види і властивості кожного з газів, що використовуються в роботі зварника. Найчастіше використовуються такі гази:

 • Аргон. Використовується найчастіше. Незамінний при застосуванні аргонодугового зварювання (вона ж TIg-зварювання). Аргон відноситься до інертних газів, тому його можна використовувати для роботи з хімічно активними і тугоплавкими металами.
 • Гелій. Ще один інертний газ, часто застосовуваний при зварюванні напівавтоматом. Дозволяє отримати широкі якісні шви.
 • Вуглекислота. Вуглекислий газ активний, застосовується для напівавтоматичного зварювання на короткій дузі. Його можна використовувати як в чистому вигляді, так і змішувати з інертними газами.
 • Суміші з цих газів в різній пропорції

технологія зварювання

Технологія зварювання за допомогою газу буде однаковою і у випадку з використанням зварювальної суміші, і в разі з використанням вуглекислоти. Нижче ви можете бачити таблицю з рекомендованими режимами зварювання в углекислоте.

При газовому зварюванні вкрай важливо дотримуватися техніки безпеки. Перед роботою обов’язково перевірте всі компоненти, їх працездатність і справність. Особливо це стосується клапана подачі газу для зварювального напівавтомата. Під час проведення зварювальних робіт газ повинен повністю заповнювати зварювальну ванну, тільки в цьому випадку його застосування дасть потрібний результат.

Газ для напівавтоматичного зварювання: види і особливості

Найчастіше зварювальний напівавтомат використовують в зв’язці з дротом без захисного середовища, яка властива електродів. При цьому виникає небезпека негативного впливу кисню на зварювальну ванну. Потрапляючи з атмосфери кисень погіршує якість зварного шва, а саме з’єднання ненадійно і легко піддається механічній дії.

Цих труднощів можна уникнути шляхом ізоляції зварювальної ванни за допомогою газу. Звичайно, ви можете застосувати метод обмазки електрода і використовувати його, але зв’язка проволокагаз набагато ефективніше. У цій статті ми детально розповімо, який газ застосовувати при зварюванні напівавтоматом, де він застосовується і які переваги є у такого методу зварювання.

замість висновку

Зараз напівавтоматичне зварювальне обладнання використовується практично повсюдно, починаючи від приватних умільців і закінчуючи великими підприємствами. Ми вже з’ясували, що газ ідеальний саме для напівавтоматичного зварювання, він покращує характеристики готового шва і забезпечує надійність зварного з’єднання. Але для позитивного результату важливо вибрати газ, який підходить саме для ваших зварювальних робіт. Також кожен зварювальник повинен знати нюанси зберігання і застосування газів, щоб уникнути нещасних випадків.

який, використовують, зварюванні, напівавтоматом

Використання зварювального напівавтомата в зв’язці з газом забезпечує високу якість роботи. Звичайно, собівартість зварювальних робіт з використанням газу може здатися завищеною, але враховуйте, що газ розширює ваші можливості і дозволяє зварювати практично будь-які метали. Найчастіше саме професіонали використовують в своїй роботі газ, тому що зварювання за допомогою напівавтомата вимагає високої кваліфікації, але ніщо не заважає новачкові спробувати цей метод зварювання. Бажаємо успіхів!

Який газ використовується для зварювання напівавтоматом

Зварювальний напівавтомат дає можливість збільшити продуктивність і якість роботи. Обладнання не передбачає використання традиційних електродів. Замість них застосовується спеціальна присадний дріт, яка намотана на котушку. Перевага такого підходу полягає в тому, що фахівцеві не доводиться розривати шов, щоб змінити стрижень. Операція виконується безперервно, зберігається цілісність шва і економиться час.

Крім цього, обладнання дозволяє зварювати заготовки різної товщини: від 0,2 мм до декількох сантиметрів. При цьому зварник може працювати з заготовками з різних матеріалів або їх сплавів. Для того, щоб скористатися всіма перерахованими перевагами потрібно газ для зварювання напівавтоматом. Він буде перешкоджати проникненню в зварювальну ванну атмосферної вологи і містяться в повітрі інших елементів.

Технологія виконання робіт

Принципової відмінності від дугового зварювання немає, оскільки в основу покладені ті ж фізико-хімічні процеси. Між електродом і робочою поверхнею створюється різниця потенціалів, що дає можливість сформувати електричну дугу. Вона загострюється до температури, якої достатньо для плавлення металів. Розплавлена ​​присадний дріт зв’язується з тілом заготовки на атомарному рівні. Після охолодження утворюється цілісний конструкційний елемент. Міцність з’єднання присадки і тіла заготовки становить приблизно 90% від показника основного конструкційного матеріалу.

Потрібно враховувати і особливості, які характерні для напівавтоматичного зварювання:

 • Присадний дріт подається в робочу зону безперервно через спеціальний проводить електрику мундштук. При цьому витрата матеріалу можна відрегулювати вручну, притримуючи або відпускаючи кнопку подачі.
 • Замість звичного флюсу в твердій формі, від плавлення якого утворюється газова хмара, тут подається вже готова газова суміш або ж чисте середовище. Газ надходить весь час: як при активній, так і погаслою електричної дузі.

Завдяки такому рішенню зменшується кількість бризок, показники роботи дуги більш стабільні, підвищується продуктивність праці зварника і, відповідно, знижується трудомісткість зварювальних процесів.

Особливості зварювання під газом

Техніка зварювання напівавтоматичними пристроями практично нічим не відрізняється від прийомів, які застосовуються в традиційній зварці. За допомогою напівавтоматів можна формувати горизонтальні або вертикальні шви, робити “прихватку”, робити стики герметичними, робити сполучення встик або внахлест.

Способи формування залишаються точно такими ж, як і при використанні класичних апаратів ММА-серії. Більш того, за загальною схемою визначаються оптимальна сила струму і режиму зварювання. на основі даних про товщину стику і діаметрі електрода.

Єдина особливість, яку відзначають практично всі користувачі. простота з’єднання тонких листів металу. Тому найчастіше напівавтомати використовуються в кузовному ремонті і при зварюванні металевих конструкцій з тонких листів.

Зварювальний суміш для напівавтомата

Вибираючи суміш для напівавтомата, фахівець враховує такі критерії: тип матеріалу заготовок, діаметр використовуваного дроту, оптимальна товщина зварного шва. На практиці для вибору суміші досить зіставити наведені в спеціальних таблицях дані. Тут вже підібрані оптимальні варіанти складів для роботи з конкретними матеріалами з урахуванням технологічних особливостей процесу.

Досвідчений зварювальник враховує і супутні ефекти від використання тієї чи іншої газової суміші. Наприклад, застосування вуглекислого газу дає можливість знизити разбризгіваемость. Тому їх часто вибирають для формування стельових швів.

Який газ потрібен для зварювання напівавтоматом

Технологічним регламентом при роботі напівавтоматичним зварюванням передбачається застосування інертного або активного газу в якості флюсу. Активний вступає в хімічну реакцію під час зварювання і змінює фізико-хімічні показники зварного шва. Захисний газ не реагує, але захищає робоче середовище від окислювальних процесів. Такий спосіб особливо актуальне у випадках зварювання заготовок з алюмінієвого сплаву, які швидко піддаються окисленню.

Найбільш поширеними газами з числа інертних є гелій і аргон. Активна група складається з поширених елементів: вуглекислий газ (СО2), кисень, азот. Найпопулярніші з’єднання:

 • суміш аргону з вуглекислотою. Інертно-активне середовище мінімізує кількість бризок;
 • склад з гелію і аргону. Інертна середовище, що дозволяє підвищити температуру дуги;
 • аргоно-киснева газове середовище. Інертно активне з’єднання, яке використовується при роботі з легованої і низьколегованої сталлю;
 • вуглекислий газ в поєднанні з киснем. Активне середовище, що застосовується для підвищення продуктивності напівавтоматичного обладнання.

Основні переваги зварювання напівавтоматом з газом

 • Висока температура впливає на обмежену ділянку заготівлі. Тому метали не змінюють свіх фізичних властивостей.
 • Немає диму в робочій зоні. Це істотно полегшує візуальний контроль над зварювальним процесом.
 • Універсальність. Технологія відмінно підходить для з’єднання різних металів: від алюмінію і титану до високолегованої конструкційної сталі.
 • Немає обмежень щодо просторового розташування заготовки. Досить відрегулювати потужність пальника для того, щоб покласти похилий або стельовий шов.
 • Відсутні обмеження по мінімальній товщині. Технологія дає можливість працювати з листами товщиною від 0,2 мм. Максимальна товщина заготовки залежить від навичок фахівця.
 • Не потрібно постійно зачищати шви навіть при багатошаровому зварюванні. Газовий флюс випаровується відразу після припинення подачі суміші.
 • Висока продуктивність установки.

Який газ використовується для зварювання напівавтоматом

Как настроить давление на редукторе для сварки

робочі параметри

Наступна особливість. можливість встановити індивідуальні робочі параметри. Завдяки цій функції можна налаштувати обладнання під конкретну ситуацію.

Щоб отримати надійне і міцне з’єднання, необхідно вміти правильно встановити дані параметри.

Це такі характеристики, як швидкість подачі газу, його витрата, потужність, варіант використовуваного дроту.

Сварка полуавтоматом. Как настроить давление защитного газа и его расход.

природний

Це органічний вигляд газу, який виходить шляхом змішування таких складових: бутан, метан і пропан. Природний газ повністю відповідає всім параметрам зварювальних газових сумішей. Газ набув широкого застосування за рахунок унікальних якостей і доступною вартості.

Балони з таким газом дозволяється зберігати під відкритим небом. Відсутність строгих вимог також зіграло важливу роль в поширенні газу. Створити даний вид шляхом синтезу не можна. Видобуток в природних родовищах. єдиний спосіб отримати сировину.

Робочий процес

Даний вид розхідники застосовують для певного характеру роботи. Цей матеріал використовують для стаціонарної зварювання в умовах закритих приміщень (майстерень). У деяких випадках можна використовувати балони під відкритим небом, проте, такий варіант має безліч незручностей.

Замітка: газ для напівавтомата використовується в основному досвідченими працівниками, які мають досвід роботи з такими витратними матеріалами.

Якщо знання в цій області відсутні, необхідно обов’язково ознайомитися з особливостями газу кожного виду.

Вибір витратного сировини

Фахівці запевняють, що виконувати роботу зі зварювання можна двома способами. В одному випадку необхідно зробити вибір на користь вуглекислоти без будь-яких добавок. Також можна використовувати різні домішки. Часто використовують склади, розроблені на базі аргону.

водень

Наступний вид газу відомий багатьом. Він знайшов активне застосування при роботі з виробами з алюмінію. Також його часто використовують для плазмового різання нержавіючої сталі. Цей вид газу абсолютно безбарвний і не має запаху, тому при роботі з ним треба бути максимально обережним. Це вибухонебезпечну речовину, яка утворює гримучу суміш при з’єднанні з водою або повітрям.

Отримують водень за допомогою синтезу води. Молекули рідини поділяють на кисень і водень. Для цього процесу використовують особливі генератори.

Водень строго заборонено зберігати в балонах під тиском, якщо його показник перевищує 15 МПа. Таке правило встановлено нормативно-правовим актом техніки безпеки.

вибір

Для зварювання різних металоконструкцій застосовується безліч видів газу. Не існує точного питання на відповідь, яким газом краще варити. Все залежить від характеру роботи, використовуваного обладнання та інших параметрів. Працівником, які не мають великого досвіду поводження з напівавтоматичними зварювальними апаратами, складно вибрати відповідний балон і його вміст. При виборі досвідчені майстри радять звертати особливу увагу на наступні два показника.

 • Кількість тепла, що виділяється під час горіння витратного матеріалу.
 • Максимальний температурний показник.

На просторах всесвітньої мережі можна знайти безліч таблиць, в яких порівнюють зварювальні гази. Дана інформація знаходиться у відкритому доступі. Пропонуємо вашій увазі одну з таких таблиць.

Також зверніть увагу на цю порівняльну характеристику.

Замітка: Якщо ви купуєте газ у великому обсязі або збираєтеся довго зберігати витратний матеріал, досвідчені фахівці рекомендують вибрати готові суміші.

Самостійно виконувати процедуру синтезу газу небезпечно. Для цього потрібне спеціальне обладнання, інструменти та вміння.

Також при виборі газоподібного витратного матеріалу необхідно обов’язково враховувати тип робочої поверхні. Наприклад, для роботи з мідними деталями необхідно використати чисту азот. Цей газ підійде ідеально за рахунок особливих властивостей.

ацетилен

Спочатку розглянемо з’єднання, яке вийшло саме широке поширення серед всіх. Головна особливість його полягає в вазі, який легший за повітря. Газ не має кольору, але має різким запахом. Найчастіше ацетилен використовують для різання різних металів через високу температуру горіння.

При використанні цього газу в виробничих масштабах, робочі використовують спеціальні генератори. У ємностях міститься карбід калію, який взаємодіє з водою. Газ такого типу необхідно правильно зберігати. Необхідно враховувати, що карбід вуглецю має властивості вбирати вологу з атмосфери, це створює певні незручності.

Особливості виконання зварювання під газом

Перед тим, як приступити до роботи, врахуйте наступні важливі особливості. Забезпечує найкращу якість зварних швів можна лише в тому випадку, якщо на зварювальному апараті правильно встановлена ​​потужність, дріт, захисний газ для зварювання напівавтоматом і їх подача підібрані відповідно до тим завданням, яке необхідно виконати. Тут не вийде знайти універсальний метод.

Врахуйте, що зварюються поверхні будуть досить повільно нагріватися і охолоджуватися. Тому потрібно регулювати температуру полум’я, якщо ви зварюєте сталеві або титанові деталі. Температура регулюється відповідно до положення полум’я і змінюється разом з кутом нахилу.

Для кузовних зварювальних робіт або зварювання трубопроводу на вулиці краще використовувати балони з меншим тиском, це спрощує зварювання. У свою чергу, балони з високим тиском максимально ефективні, якщо ви не переміщується під час проведення зварювальних робіт.

При зварюванні з газом рекомендується використовувати дріт з кремнієм і марганцем в складі. У зварювальних стандартах строго вказані марки дротів, використовуваних при зварюванні напівавтоматом. Витрата дроту потрібно контролювати прямо під час роботи і подавати одночасно разом з газом. Це забезпечує мінімальний вплив кисню на якість готового шва.

Область застосування захисного газу для зварювання напівавтоматом

Область застосування захисного газу широка: без нього неможливо уявити процес зварювання напівавтоматичним зварювальним апаратом (крім тих випадків, коли використовується самозахисна дріт), газ широко використовується в авторемонтних майстерень, а також в цехах для збірки складних конструкцій з кольорового металу. Крім того, на більшості металургійних підприємств і заводів використовується напівавтоматичне зварювальне обладнання, а де напівавтомат, там і газ.

Для чого потрібні захисні гази при зварюванні і різанні

Захисний газ є важливим компонентом, що забезпечує продуктивність і гідну якість зварювального процесу. Найменування захисного газу говорить сама за себе, він потрібен для захисту твердіє розплавленого зварювального шва від окислення, а також від наявної в повітрі вологи і домішок, здатних знизити стійкість шва до корозійних процесів, привести до виникнення пір і послабити міцність шва, вплинувши на геометрію зварного з’єднання. До того ж захисний газ охолоджує зварювальний пістолет.

Вибір газу для певного типу зварюваного металу

Який газ використовується при зварюванні того чи іншого металу, один з найбільш часто зустрічаються питань новачків в зварюванні на тематичних форумах. Приклади застосування різноманітних захисних газів і газових сумішей для зварювання різних металів приведені в таблиці.

зварюваний метал Захисний газ, який використовується при зварюванні Особливості процесу зварювання
Вуглецева сталь 75% Ar25% CO2 Велика швидкість зварювального процесу без прожогов металу товщиною до 3 мм, мінімум деформації і бризгообразованія
CO2 Глибоке проплавление, велика швидкість зварювання
Нержавіюча сталь 90% He7,5% Ar2,5% CO2 Відсутність окислення металу, що зварюється і прожога, невелика околошовной зона,
низьколегована сталь 60-70% He25-35% Ar4,5% CO2 Висока ударна в’язкість, мінімальна реакційна здатність,
75% Ar25% CO2 Достатня міцність, невелика Набризкування по контуру зварного з’єднання, висока стійкість дуги.
Алюміній і його сплави Ar Стабільна дуга і відмінна передача електродного матеріалу в ході зварювального процесу деталей товщ. до 25 мм
35% Ar65% He Більша тепловкладення, в порівнянні зі зварюванням чистим аргоном, поліпшена характеристика злиття, використовується при зварюванні металу товщ. 25- 76 мм
25% Ar75% He Максимум тепловкладення, незначна пористість, використовується при зварюванні металу більше 76 мм
магнієві сплави Ar Бездоганна якість шва (чистота)
Нержавіюча сталь Ar-1% O Покращена стабільність дуги, гарне злиття контуру валика зварного шва, більш рідка керована зварювальний ванна, мінімальні пропали при зварюванні важких нержавіючих сталей
Ar2% O Стійка дуга, злиття і швидкість зварювання, ніж при утриманні 1% кисню, використовується для зварювання тонких нержавіючих сталей
Вуглецева сталь Ar1-5% O Покращена стабільність дуги, відмінне злиття контуру валика зварного шва, більш рідка керована зварювальний ванна, мінімум прожогов, швидкість зварювання більше в порівнянні зі зварюванням чистим аргоном
Ar 3-10% Гарний зварений шов, зварювання тільки з позиціонуванням електрода, мінімальне бризгообразованіе
низьколегованісталі Ar2% O Незначний ризик прожога, міцність зварного шва
Титан Ar Хороша стабільність дуги
Мідь, нікель і їх сплави Ar Відрізняється хорошим злиттям, зменшеною плинністю металу, використовується для зварювання металу товщ. до 3 мм
Ar80-75% He Характеризується підвищеним тепловкладенням
Мідь, стали duplex
N Затребуваний для захисту кореня шва. Зменшує утворення оксидних плівок в корені шва

Грамотно визначивши тип захисного газу, ви забезпечите оперативність і якість зварювання, а також гарантуєте відмінне зварене з’єднання і глибину проплавлення, підвищите надійність створеного шва і якість деталі. Вибір відповідного захисного газу і його якість значно впливають на витрату зварювальних матеріалів, праця виконавця зварювання і на виправлення дефектів і підсумкову обробку зварювального з’єднання.

Якщо у Вас є будь-які питання, рекомендуємо знайти найактуальнішу інформацію на нашому сайті, або безпосередньо звернутися до консультантів компанії Тіберіс.

Найчастіше зварювальний напівавтомат використовують в зв’язці з дротом без захисного середовища, яка властива електродів. При цьому виникає небезпека негативного впливу кисню на зварювальну ванну. Потрапляючи з атмосфери кисень погіршує якість зварного шва, а саме з’єднання ненадійно і легко піддається механічній дії.

Цих труднощів можна уникнути шляхом ізоляції зварювальної ванни за допомогою газу. Звичайно, ви можете застосувати метод обмазки електрода і використовувати його, але зв’язка проволокагаз набагато ефективніше. У цій статті ми детально розповімо, який газ застосовувати при зварюванні напівавтоматом, де він застосовується і які переваги є у такого методу зварювання.

технологія зварювання

Технологія зварювання за допомогою газу буде однаковою і у випадку з використанням зварювальної суміші, і в разі з використанням вуглекислоти. Нижче ви можете бачити таблицю з рекомендованими режимами зварювання в углекислоте.

При газовому зварюванні вкрай важливо дотримуватися техніки безпеки. Перед роботою обов’язково перевірте всі компоненти, їх працездатність і справність. Особливо це стосується клапана подачі газу для зварювального напівавтомата. Під час проведення зварювальних робіт газ повинен повністю заповнювати зварювальну ванну, тільки в цьому випадку його застосування дасть потрібний результат.

Який газ використовується при зварюванні напівавтоматом

Напівавтоматичне зварювання вимагає уважного ставлення до використовуваних захисним газам. В якості захисних газів при зварюванні плавленням застосовують інертні гази (аргон, гелій), активні гази (вуглекислий газ, азот, водень і ін.) І їх суміші інертних і активних газів. Вибір захисного газу визначається хімічним складом зварюваного металу, вимогами, що пред’являються до властивостей зварного з’єднання, економічністю процесу та іншими факторами.

Суміш інертних газів з активними газами рекомендується застосовувати для підвищення стійкості дуги, збільшення глибини проплавлення і зміни форми шва, металургійної обробки розплавленого металу, підвищення продуктивності зварювання. При зварюванні в суміші газів підвищується перехід електродного металу в шов.

Суміш аргону з 1-5% кисню використовують для дугового зварювання електродом, низьковуглецевої і легованої сталі. Добавка кисню до аргону знижує критичний струм, попереджає виникнення пір, покращує форму шва.

Суміш аргону з 10-25% вуглекислого газу застосовують при зварюванні плавиться. Добавка вуглекислого газу при зварюванні вуглецевих сталей дозволяє уникнути утворення пір, дещо підвищує стабільність дуги і надійність захисту зони зварювання при наявності протягів, покращує формування шва при зварюванні тонколистового металу.

Суміш аргону з вуглекислим газом (до 20%) і з не більше 5% кисню використовують при зварюванні плавиться вуглецевих і легованих сталей. Добавки активних газів покращують стабільність дуги, формування швів і попереджають пористість.

Суміш вуглекислого газу з киснем (до 20%) застосовують при зварюванні плавиться вуглецевої сталі. Ця суміш має високу окислювальну здатність, забезпечує глибоке проплавлення і хорошу форму, охороняє шов від пористості.

Напівавтоматичне зварювання чистим аргоном не часто використовується на нержавіючих сталях. Без активного захисного газу (кисню або CO2) дуга не стабільна. Теплопровідність і енергія іонізації аргону низькі, а нагрівання деталі недостатній. В результаті плавлення ставати дуже повільним, а передача металу і характеристики плинності низькими. Це призводить до нерівних швах і незадовільного проникненню. Для подолання цих ефектів захисні гази для зварювання повинні містити активні компоненти, такі, як кисень або вуглекислий газ. Це стабілізує дугу, покращує характеристики плинності і збільшує нагрівання деталі.

Аргонокіслородние суміші для захисних газів при зварюванні хром-нікелевих сплавів містять від 1 до 3% кисню. Вони забезпечують стабільність дуги і низьке розбризкування в процесі роботи. Однак, у порівнянні з газами, що містять СО2, це викликає високу ступінь окислення, недостатній нагрів і утворення пор. Нагреваемость може бути досягнута підвищенням вмісту кисню, що пропорційно підвищить окислюваність шва. Це збільшує зашлакованості, тому перед травленням зварного шва необхідно очистити його за допомогою молотка або шліфуванням.

У зв’язку з цим найбільш широке поширення при напівавтоматичному зварюванні хром-нікелевих сталей отримали захисні газововие суміші на основі аргону з м СО2 близько 2,5%. В результаті дисоціації і перетворень молекул СО2 на дузі досягається більш високий нагрів з одночасним зниженням окислення і зменшення кількості пір. У порівнянні з сумішшю ArO2 шов виходить ширше, а плавлення матеріалу надійніше через більш високого нагріву.

Захисні суміші з додатковим м гелію можуть бути використані для поліпшення характеристик плинності і збільшення швидкості зварювання. гелію зазвичай коливається від 20% до 50%. У порівнянні з аргоном енергія іонізації і теплопровдность гелію значно вище, що створює більший нагрів деталі. В результаті розплав нагрівається сильніше і стає більш рідким. Гелій, дозволяє сильніше розігріти базовий матеріал. На стику поверхонь, що зварюються буде добре видно, що при невеликому поглибленні шва його наплавочні валик стає ширше. Газові суміші з гелієм підвищують якість зварювання дуже вузьких молібденових сплавів хром-нікелевих сплавів. Ці стали, особливо під час зварювання підвищеною напругою, схильні утворювати нагар на поверхні, який видаляється з великими труднощами. При використанні захисного газу, що містить гелій кількість нагару помітно знижується.

Працівники авторемонтних майстерень, монтажники та інші фахівці зі зварювальних робіт в ході зварювання нерідко застосовують природний газ і різноманітні газові суміші. Про те, які бувають гази, про їх особливості та властивості ви дізнаєтеся з нашої статті. Ми наведемо також рекомендації по вибору і використанню того чи іншого захисного газу при різних методах зварювання і в залежності від зварюваного матеріалу.

критерії вибору

На які критерії спиратися при виборі газу для зварювання? Перш за все, зверніть увагу на показник температури, який може забезпечити кожен вид газу. Від цього показника багато в чому і залежить вибір того чи іншого речовини. Також враховуйте кількість тепла, що виділяється завдяки горінню газу. В інтернеті можна легко знайти таблиці з характеристиками кожного з видів газів.

Зверніть увагу! Якщо ви вибираєте речовина і знаєте, що будете зберігати його довго, то віддайте перевагу готовим газам. Чи не здобувайте гази за допомогою генератора. Ця особливість неактуальна, якщо ви плануєте недовго зберігати обраний газ.

Які типи газів для зварювання та різання використовуються: їх властивості та особливості застосування

В якості захисних газів, що застосовуються для зварювання, використовуються інертні і активні гази, а також їх суміші.

Інертні гази для зварювання. Інертними іменуються гази, які не здатні до хімічних реакцій і практично не розчиняються в металах. Атоми таких газів наділені зовнішніми електронними оболонками, наповненими електронами, чим і пояснюється їх хімічна інертність. До них відносяться аргон, гелій і їх суміші.

Аргон (Ar). інертний газ, який не вступає в хімічні реакції з розплавленим металом і іншими газами в зоні горіння дуги. До переваг цього інертного газу відноситься те, що він на 38% важчий за повітря, аргон витісняє його із зони зварювання і надійно ізолює зварювальну ванну від контакту з атмосферою. Найчастіше Ar застосовується в якості захисного газу в процесі аргонодугового TIG зварювання, MIG / MAG зварювання. Приклади зварюються за допомогою аргону і особливості застосування наведені нижче в таблиці 1.

 • в будівництві та машинобудуванні (при зварюванні деталей з високолегованої сталі; оперативна різання металів, включаючи і товсті листи тугоплавких металів);
 • в гірничодобувній промисловості і металургії (виплавка металів; видалення газових включень з рідкої сталі).

Гелій (He) як і Ar є хімічно інертним, але відрізняється від нього тим, що набагато легше повітря, що робить захист зварювальної ванни більш складним процесом, що вимагає великих витрат захисного газу. Гелій застосовується як інертний захисний газ в ході зварювання нержавіючих сталей, кольорових металів і сплавів, активних і хімічно чистих матеріалів. Він забезпечує підвищений проплавление, в зв’язку з чим, іноді використовується з метою проплавления товстих металевих листів або отримання шва спеціальної форми. Але через підвищеної витрати і високу вартість гелію в порівнянні з аргоном сфера його застосування досить обмежена.

Гелій (He) як захисний газ використовується:

 • при зварюванні нержавіючих сталей, кольорових металів і сплавів, хімічно чистих і активних матеріалів.

1.1. Інертні газові суміші включають зазвичай аргон і гелій. Маючи велику щільність, ніж гелій, такі суміші забезпечують більш надійний захист металу зварювальної ванни від повітря.

Якщо необхідно зварити хімічно активні метали часто застосовують інертну суміш, яка містить 60-65 об. % He, 40-35 об. % Ar. Інертні газові суміші помітно дорожчою від щирого аргону, але забезпечують більш інтенсивне виділення теплоти електричної дуги в місці зварювання. Це є значущим при напівавтоматичному зварюванні металів, що характеризуються високою теплопровідністю.

Активні гази для зварювання. Це гази, що забезпечують захист зварювання від доступу повітря і при цьому вступають в хімічні реакції з зварюваних металом або фізично розчиняються в ньому.

Вуглекислий газ (CO2) (двоокис вуглецю) є безбарвним не отруйні газом, розчинним у воді, він важчий за повітря. Газ вуглекислий для зварювання не повинен мати мінеральних масел, гліцерину, сірководню, соляної, сірчаної та азотної кислоти, спирту, ефірів, аміаку, органічних кислот і води. Через рідкості зварювальної вуглекислоти 1 сорту для зварювання застосовується зварювальний вуглекислота 2 сорту і харчова вуглекислота. Але, підвищений водяної пари в такій углекислоте при зварюванні веде до виникнення пір в швах і зниження пластичних властивостей зварного з’єднання.

У зварювальному процесі може використовуватися і тверда двоокис вуглецю, відповідна ГОСТ 12162-66 двох марок. харчова і технічна. При зварюванні низьковуглецевих і низьколегованих конструкційних сталей застосовується так само газова суміш вуглекислого газу з киснем (СО2 О2). Використовують суміш, яка включає 30 об. % Кисню. Суміш СО2 О2 надає більш інтенсивне окисляє дію на рідкий метал, на відміну від чистого вуглекислого газу.

Вуглекислий газ в якості захисного застосовується:

 • в будівництві та машинобудуванні (електрозварювання; процеси тонкої заточки, холодна посадка частин машин)

Кисень (O) включений в газові суміші СО2 О2 і Аr О2. Це безбарвний газ, який не має запаху, що підтримує горіння. У разі охолодження до температури.183 гр. Цельсія кисень перетворюється в рухливу рідина блакитного кольору, а при температуре.219 гр. Цельсія замерзає. Кисень гарантує дуже широкий профіль зварного шва, що характеризується неглибоким проплавлением, а також забезпечує високу тепловкладення на металевій поверхні. Киснево-аргон суміші відрізняються особливим профілем проплавления зварювального шва, що нагадує «капелюшок цвяха».

Кисень як захисний газ буває необхідний:

 • в будівництві та машинобудуванні (киснево-ацетиленовий газорезка і газозварювання металів, наплавлення і напилення металів, плазмовий розкрій металів)

Водень (H) не має кольору, запаху і є пальним газом. Водень не підходить для мартенситних або феритних сталей через утворення тріщин, він може використовуватися в концентрації від 30 до 40% з метою плазмового різання нержавіючої сталі. для підвищення потужності і зменшення шлаку.

 • Водень знайшов застосування при атомно-водневої зварювання.

Азот (N). газ без кольору і запаху, який не горить і не підтримує горіння. Відповідно до ГОСТу 9293-59, азот буває чотирьох сортів: електровакуумний, газоподібний газоподібний 1-го сорту, газоподібний 2-го сорту і рідкий. Включення азоту в цих сортах має бути відповідно не менше об.%: 99,5; 99,9; 99 і 96. Головною домішкою в кожному з них є кисень.

Азот в якості захисного газу найчастіше використовується:

2.1. Суміші інертних і активних газів все частіше використовуються в процесі зварювання плавиться сталей різних класів через їх технологічних переваг. До них відносяться:

 • висока стабільність дуги, сприятливий характер перенесення електродного металу через дугу,
 • менша, якщо порівнювати з активними газами ступінь хімічного впливу на металеву поверхню зварювальної ванни.

Добавка до аргону незначної кількості кисню або іншого окисного газу істотно збільшує стійкість горіння дуги, і покращує якість освіти зварних з’єднань. Кисень в атмосфері дуги забезпечує дрібнокрапельне перенесення електродного металу.

гелій

«Головний інертний газ» гелій (He) набагато легше повітря, не має кольору і запаху. Найчастіше чистий гелій використовують для відповідальної зварки заготовок з алюмінію і його сплавів. При роботі з іншими кольоровими металами можуть використовуватися суміші Ar-He і Ar-He-CO2 з різними пропорціями компонентів. Застосування чистого гелію в MIG- і TIG-зварюванні дає такі переваги:

 • висока теплопровідність і, як наслідок, можливість накладення широких швів;
 • висока енергія дуги, незначно змінюється при зміні її довжини;
 • надійна ізоляція зварювальної ванни від будь-якого хімічного впливу.

Однак важливо пам’ятати, що гелій дорого коштує і швидко витрачається. Йому властиво посилювати розбризкування розплавленого матеріалу, а з підпал дуги в гелієвої середовищі у недосвідченого зварника можуть виникнути великі труднощі.

Аргон

Одноатомний інертний газ аргон (Ar) знайшов широке застосування як в чистому вигляді, так і в складі газових сумішей. Він важчий за повітря, безбарвний, не пахне і не відчувається в повітрі, але небезпечний у великих концентраціях. Найчастіше аргон використовують для з’єднання заготовок з кольорових металів і їх сплавів, в тому числі тендітних і хімічно активних.

 • запобігання всіх сторонніх хімічних реакцій;
 • глибоке проплавлення при малій ширині шва;
 • швидкий підпал і стабільне горіння дуги;
 • відносно малий витрата.

Головним недоліком аргону є його дорожнеча. Крім того, в деяких випадках газ може сприяти підвищеного розбризкування металу зі зварювальної ванни, а також не завжди забезпечує достатню енергію дуги.

Так, з’єднання товстих заготовок з тугоплавких матеріалів частіше проводиться не чистим аргоном, а аргоносодержащімі сумішами.

Критерії вибору захисного газу для напівавтоматичного зварювання. Види використовуваних газів

На відміну від ручного дугового зварювання використання напівавтомата в більшості випадків передбачає проведення робіт непокритим плавиться, що вимагає постійного захисту зварювальної ванни від згубного впливу атмосферного повітря. Крім того, деякі метали, схильні до швидкого поверхневого окислення, пред’являють особливі вимоги до кількості та якості зовнішнього середовища навколо стику зварюваних заготовок.

піролізний газ

При нагріванні деревних і деяких інших волокон до температури не менше 450 ℃ виділяється кілька газів (водень, метан, етан, пропилен і т. П.), Які, змішуючись, утворюють піролізний газ з температурою горіння до 1100 ℃. У порівнянні з іншими середовищами пиролизная володіє такими перевагами:

 • простота синтезу;
 • відносна дешевизна;
 • щадна опрацювання зварювальної ванни без ризику прожогов заготовок.

При цьому матеріал не виключає ймовірність виникнення окислювальних реакцій при роботі з хімічно активними металами. Його спільне використання з іншими газами не рекомендується, а ось збіднення шляхом видалення зайвих фракцій може поліпшити якість піролізного газу.

Які гази використовуються для зварювання напівавтоматом

Надійний захист зварювальних ванн при напівавтоматичному зварюванні забезпечують активні гази (метод MAG) і інертні гази (метод MIG), а також їх суміші. Вони формують середовище, непроникну для атмосферного повітря, і утримують її з моменту початку плавлення до кристалізації ванни. Вибір конкретного захисного матеріалу визначається складом і характеристиками заготовок, режимом зварювання, необхідною якістю шва. Розглянемо найбільш затребувані гази.

Вуглекислий газ

Вуглекислота відноситься до активних газів, вона в 1,5 рази важчий за повітря, безбарвна і має ледь помітний запах. Є єдиним неінертним газом, який можна застосовувати в чистому вигляді. Найчастіше вуглекислий газ використовують для захисту зварювальної ванни при роботі порошковими електродами і / або на короткій дузі. Це пов’язано з такими його перевагами:

 • вкрай висока енергія дуги;
 • швидке і глибоке проплавлення;
 • дуже низька вартість.

Вуглекислий газ не повністю виключає сторонні хімічні реакції, тому не рекомендується до використання в чистому вигляді з активними металами.

Крім того, він робить дугу нестабільної і провокує розбризкування розплавленого речовини, що ускладнює зварювання.

коксовий газ

Матеріал виділяється при нагріванні кам’яного вугілля до температури 900-1100 ℃. Його основними компонентами є водень, метан і оксиди карбону, крім того, можуть міститися смоли, сірководень, аміак. Наявність цих домішок робить коксовий газ непридатним для зварювання більшості кольорових металів. При роботі зі сталевими заготовками дріб’язок середу гарантує:

Для поліпшення властивостей шва проводиться фізико-хімічне очищення коксового газу, в процесі якого частково уловлюються і зв’язуються механічні домішки, видаляються небажані газові фракції.

ацетилен

 • безбарвний;
 • легший за повітря;
 • володіє специфічним запахом.

Це один з найпоширеніших газів, який використовується в даній сфері діяльності. Він володіє серед інших видів газу найбільш високою температурою горіння, має високу полярність. Часто застосовується через високу температуру горіння при різанні металевих конструкцій.

Для виробництва ацетилену застосовуються спеціалізовані генератори. Отримати ацетилен можна за допомогою з’єднання води з карбідом кальцію, який здатний навіть поглинати вологу з атмосферного середовища. Тому відповідно до вимог безпеки до даного хімічній сполуці передбачаються особливі умови зберігання.

Газозварювання полуавтоматом

Газова напівавтоматичне зварювання сталевих мідних, титанових зразків, їх сплавів являє собою процедуру з’єднання окремих металевих виробів за допомогою подачі на ділянку з’єднання присадного дроту, газу, який захищає розплавлені матеріали від несприятливих впливів повітря.

газ піролізний

Витягується в процесі розпаду нафтових продуктів. Цей газ сприяє утворенню корозії мундштуків пальника, в результаті чого вони швидко виходять з ладу. Піролізний газ перед його безпосереднім використанням піддається очищенню. Застосовується дана субстанція, як для зварювання металевих конструкцій, так і для їх різання.

Природний газ: метан, бутан, пропан

Досить поширені види газів, що застосовуються для безлічі зварювальних робіт. До них немає особливих вимог при транспортуванні, зберіганні. Видобуток цих різновидів газів для зварювання напівавтоматом проводиться на їх родовищах.

Переваги газового зварювання

 • Для здійснення зварних з’єднань металевих конструкцій з застосуванням газу немає необхідності купувати досить дороге устаткування.
 • При використанні вуглекислого газу зварні роботи можна здійснювати на будь-яких ділянках будівель, споруд. При цьому додаткове споживання енергії виключається.
 • У період виконання зварювальних робіт присутня можливість зміни потужності полум’я. Це надає можливість зварювати різнотипні зразки, наприклад, титанові з мідними, свинцеві з латунними, інші метали з різною температурою плавлення.
 • Даним способом зварювання можна не тільки з’єднувати металеві конструкції, а й виробляти їх загартування, різання.
 • Зварні шви полуавтоматом в газі виходять набагато міцніше, ніж при зварці.

Застосовувані гази для зварювання

Підбирати газ для зварювальних робіт полуавтоматом необхідно, грунтуючись на його властивості.

коксовий газ

 • безбарвний;
 • має специфічний запах.

Це побічний продукт, який отримують в процесі видобутку коксу, який, в свою чергу, виводиться з кам’яного вугілля. Цей газ можна транспортувати за допомогою трубопровідних магістралей.