Як налаштувати фари на ВАЗ 2112

У продажу RANGE ROVER VOGUE 2009 07.07.2017

Щоб побачити флеш. встановіть флеш плеєр.

крок 4

Щоб відрегулювати горизонтальний кут нахилу фар, знайдіть верхні регулювальні гвинти. Коли ви повертаєте гвинт проти годинникової стрілки, він знижує промінь; обертання за годинниковою стрілкою підніме промінь. Вам потрібно, щоб фара загорілася на 2-5 дюймів нижче горизонтальної косильною волосіні.

Як відрегулювати фари Volkswagen

При русі вночі необхідно бачити всі перешкоди на дорозі, щоб уникнути аварії. Ви також не хочете зліпити інших водіїв з зміщеними фарами. Приблизно один раз на рік або після заміни лампочки в фарах ви повинні перевіряти стан фар. Це займе всього близько п’ятнадцяти хвилин.

Попередня робота перед регулюванням без розбирання

Якщо в самій фарі немає дефектів, ви не можете її розібрати, просто налаштуйте промінь світла.

Перед початком регулювання фар ВАЗ-2110 своїми руками необхідно виконати кілька підготовчих дій. На фото показана планування стіни. Вам також необхідно буде виконати наступні умови:

налаштувати, фари, ваза, 2112
 • Повністю заправте паливний бак, щоб задня частина автомобіля була опущена.
 • Промити всі стекла на фарах.
 • У багажнику лежав запасний, вогнегасник, набір ключів. Іншими словами, все, що ви зазвичай носите з собою.
 • Перевірте тиск у всіх колесах і, при необхідності, прокачайте.
 • Поставте автомобіль на рівну поверхню. Надзвичайно важливо, щоб поруч була ідеально плоска стіна або паркан. Відстань від нього до передньої частини автомобіля має бути не менше 8 метрів.

Обов’язково правильно відзначте вертикальну площину, оскільки вона залежить від того, наскільки точно відрегульований світло.

альтернативний тюнінг

Для регулювання фар на ВАЗ-2110 ви можете використовувати альтернативний метод.Для цього виконайте такі дії:

 • Ображати різьблення на кріпленнях регуляторів світлового потоку.
 • Затягніть гвинти всередині світильників і надіньте на них шайби.
 • Зніміть пластикові затискачі.
 • Встановіть смуги, на яких розташовані відбивачі далекого і ближнього світла.
 • Встановіть шайбу поверх планки. Ще потрібно встановити на неї пружину і знову шайбу.
 • Вся конструкція фіксується за допомогою контрольної гайки.

Як відрегулювати фари на ВАЗ 2110 своїми руками

Не секрет, що більшість аварій на дорозі відбувається саме тоді, коли сонце йде, і настає темрява. Деякі автомобілісти просто забувають включити фари, у інших вони не працюють, а треті і зовсім сліплять зустрічні машини своїми неправильно відрегульованими вогнями.

Щоб не створювати проблеми собі та іншим учасникам дорожнього руху, необхідно обов’язково внести корективи. Така необхідність виникає при заміні ліхтарів, або після тривалої експлуатації автомобіля, у якого через вібрації і нерівностей на дорозі порушується геометрія світіння головної оптики.

Підготовка до регулювання

Для початку рекомендуємо подивитися відео з регулювання фар на ВАЗ 2110. Навчальні уроки дозволять більш детально розібратися в нюансах процедури, звернути увагу на важливі моменти операції.

Все не так складно, як може здатися на перший погляд. Для початку підготуйте відповідним чином автомобіль до регулювання оптики.

 • Проведіть мийку автомобільних фар, щоб вони були максимально чистими.
 • Вивчіть стан скла оптики. У деяких випадках доведеться відполірувати. Процедура не складна, але вимагає ретельного і акуратного підходу.
 • Тепер перевірте відбивач на предмет наявності дефектів, пошкоджень. Якщо вони є, краще відразу замінити його на новий.
 • Якщо автомобіль експлуатується давно, тоді наявні лампи навряд чи сучасні та високоефективні. Фахівці рекомендують використовувати сучасні галогенові лампочки, які відмінно справляються з освітленням дорожнього полотна.
 • Зверніть увагу на нормативні показники, зазначені в керівництві з експлуатації вашого автомобіля. Перед регулюванням фар на ВАЗ 2110 необхідно: наповнити паливний бак, підкачати колеса до необхідних показників, перевірити запасне колесо.

Виконавши підготовку з отримання необхідних умов, можна приступати безпосередньо до налаштувань.

Нюанси вітчизняних авто

Власники сучасних іномарок в чому щасливі люди. Зрозуміло, їх машини «напхані» електронікою, автоматикою, тому більшість наших налаштувань виконується автомобілем автоматично, або за допомогою комп’ютера.

Це стосується і фар. Їх світіння коригується електронікою в залежності від дорожнього покриття, рівня тиску в шинах і ряду інших параметрів. Тому вони рідко можуть зліпити зустрічні машини, вчасно помічають перешкоди на дорозі, встигають розгледіти попереджувальні знаки, обмеження швидкості.

Вітчизняні автомобілі, в тому числі і ВАЗ 2110, цих переваг позбавлені. Коригування світла доводиться виконувати вручну. Якщо цього не зробити, проблем уникнути буде складно.

налаштувати, фари, ваза, 2112

Як відрегулювати фари ВАЗ 2110 своїми руками?

 • Першу волосінь малюємо паралельно майданчику, відстань від майданчика до косильною волосіні має дорівнювати відстані від майданчика до верхівки фар.
 • Другу волосінь проводимо паралельно попередньої, на 7,5 см нижче.
 • Проводимо 2 косильною волосіні, умовно йдуть по центру фар. Назвемо ці косильною волосіні А і В. Вони паралельні між собою і перпендикулярні лініям 1 і 2. Точки перетину їх з лінією 2 назвемо Е. Відстань між цими точками дорівнює 936 мм.
 • Якщо у вашому ВАЗ 2110 є гидрокорректор, то встановіть його в положення 1 і включіть ближнє світло фар.
 • Накрийте чимось светонепропускним одну з фар (тканиною)
 • Добиваємося світіння пучка фари по косильною волосіні 2. (Використовуючи регулювальний гвинт ззаду фари)
 • Другим гвинтом добиваємося суміщення точки зламу світла у вертикальній кордоні центру фар.
 • Тепер закрийте цю фару тканиною і відрегулюйте другу аналогічно першої.

Бачимо, що нічого складного немає і часу довго не потрібно. Зате ви будете впевнені в тому, що в темний час доби ви будете добре бачити поверхню дороги і не будете зліпити водіїв зустрічних авто.

регулювання фар

Найпоширенішою причиною ДТП є погана видимість. Тому не варто пояснювати, чому ваші фари повинні бути добре відрегульовані. На іномарках можна зустріти адаптивне світло. це коли фари направляють світло в залежності від кута нахилу авто, завантаженості і інших параметрів.

Найпростішим способом регулювання світла фар є станція техобслуговування. Але, ми ж все робимо своїми руками і не хочемо віддавати зайві гроші. Тому в даній статті я розповім вам як відрегулювати фари на ВАЗ 2110.

Перед початком регулювання, щоб уникнути похибок слід перевірити кілька речей, а саме:

 • Перевірити фари на наявність забруднень.
 • Переглянути фари на наявність пошкоджень.
 • Перевірити тиск шин.
 • За кермом повинен бути вага, який приблизно дорівнює вашому.

Як на ВАЗ 2112 регулювати фари дальнього світла

Налаштовувати ближній і дальнє світло можна тільки в окремо. Роблять сітку або розмітку, робочі поверхні стін затирають, очищають, косильною волосіні малюють так, щоб вони добре проглядалися. потім:

 • Автомобіль заганяють на підготовлену рівну площадку.
 • Для закріплення робочих точок роблять основний перелік налаштувань, потім косильною волосіні з’єднують в одну, яка йде нижче перших приблизно на 10 см.
 • Автомобіль відганяють назад, регулятор виставляють на нуль.

Світловий пучок по обидва кордонів (низ, верх) виконує функцію граничних значень рівнів.

Як на ВАЗ 2112 відрегулювати фари ближнього світла

Налаштування пучка світла виконують так, щоб він не заважав природним регулюванням. Виставляють кути. в ідеалі їх накладають поверх розмітки стін. Інші схеми до застосування допустимі, але це оптимальна. Гвинти з тильної частини фар завжди якісно закручують.

Налаштування фар повинна бути послідовною. Вибирають один джерело, закривають його і налаштовують другий. Потім накривають іншу фару в черзі з застосуванням листа картону, пластика, повторюють аналогічні операції.

Автомобіль для проведення точних налаштувань виставляють гранично рівно

Як налаштувати фари на ВАЗ 2112 по горизонталі

Горизонтальні настройки теж роблять, зазвичай з метою доведення до ідеалу напрямку потоку фар. Щоб заміряти відстань від шосе до центрів оптичних приладів через екран малюють рівну волосінь. Окремо передбачають відступ, знову проводять межу. Також слід створити вертикальні смуги, які будуть спрямовані на центральні частини прожекторів, мати вигляд рівної єдиної косильною волосіні.

Зрозуміти, чи правильно все зроблено, можна після завершення налаштувань

Чому погано світять фари на ВАЗ 2112

Підняти світло фар на ВАЗ 2112 може бути потрібно з різних причин. Процедура не тривала, але діяти потрібно за інструкцією. Налаштування здійснюють в рамках планового ТО або в міру виникнення проблем. Передумови для обслуговування раніше покладеного терміну. дороги поганої якості, агресивне водіння. Також може різко падати яскравість оптики, що призводить до створення аварійних ситуацій на дорогах. Спосіб дій тут один. термінове проведення обслуговування.

Регулювання лінз фар ВАЗ 2112 вимагає застосування повного набору інструментів, аксесуарів. Як правило, вистачає стандартного переліку з валізи водія. Кути можна налаштовувати будь-яким зручним чином, головне, в результаті виставити оптимальний напрямок світлового потоку в рамках потрібної траєкторії.

При налаштуванні коректорів фар потрібно строго слідувати регламенту

Екстрені і планові регулювання світла виконують з таких причин:

 • недавно були замінені лампи, фари;
 • замість стандартного комплекту поставлені нові диски, шини;
 • після ДТП були деформовані окремі ділянки кузова;
 • останні роботи включали в себе доопрацювання підвіски транспортного засобу.

Роботи з фарами прості, при належній старанності і уважному підході кожен водій зможе зробити їх сам.

Корисні поради

Коректор для налаштувань застосовують за бажанням, він спрощує проведення робіт. Без нього обійтися теж можна, достатньо виконувати всі за схемою. Початківцям майстрам варто постійно звіряти свої дії з зазначеними в інструкції, робити додаткові перевірки.

Водій повинен розуміти, як виглядають фари в розборі

Без розмітки на стінах, зробленої згідно з правилами, виконати роботи на адекватному рівні не вийде. Схему роблять так, щоб вона була на 100% точною. Зручно застосовувати фломастери або крейди.

Як відрегулювати протитуманні фари на ВАЗ 2112

Перед тим, як виставляти за схемою протитуманні фари, затискачі послаблюють. Коли це буде готово, починають обертати фари до виставлення оптимального кута. Докладніші відомості про процес

 • Машину коректують і виставляють на відстані 6 м від головної осі, підійде будь-яка рівна віддалена стіна. На зону розмітки вісь повинна дивитися повністю перпендикулярно.
 • Вимірюють тиск усередині коліс, стежать за тим, щоб воно було середнім. Повертаються назад, кузов з боку акуратно штовхають.
 • Перевіряють віддаленість підстави до центрально розташованих точок.
 • Роблять розмітку лінійки сету, обов’язково враховують мітки, які були зроблені раніше.
 • Виставляють косильною волосіні по вертикалі, наносять на оптику центри точок.
 • Включають тумблер, який йде першим за рахунком, після відключення протитуманних фар.
 • Забирають обмежувач пучка світла у верхній частині, нижні косильною волосіні пом’якшують на 10 см у напрямку вниз. Оптику фіксують в паралельному положенні до поздовжньої косильною волосіні.

Між потоками світла від фар роблять інтервали близько метра. На стінах відзначають косильною волосіні для розмітки, які ділять автомобіль на пару частин. Внизу малюють додаткову смугу незначно нижче попередньої.

Способи регулювання фар на ВАЗ 2112

Для настроювання оптики застосовують такі доступні варіанти:

 • в гаражних умовах вручну;
 • на вулиці;
 • із застосуванням спеціального апарату;
 • на стенді.

Стенди є в автомайстерень, в умовах гаража встановлювати їх просто немає особливої ​​необхідності.

Своїми силами зазвичай роблять ручні, а не стендові настройки

Що потрібно для налаштування фар на ВАЗ 2112

Регулювання фар 2112 Bosch передбачає застосування стандартного набору інструментарію. Стане в нагоді також лінійка, крейда або маркер для створення розмітки. Якщо роботи будуть виконувати в дорожніх умовах, обов’язково ставлять аварійний знак зупинки (це важливе правило безпеки). Спрощує виконання поточних операцій домкрат.

КАК НАСТРОИТЬ ФАРЫ ВАЗ.РЕГУЛИРОВКА света ФАР СВОИМИ РУКАМИ

Для регулювання потоку зручно використовувати коректор. пристрій, що вимагає попереднього налаштування

процес регулювання

Щоб підвищити точність, слід додатково приготувати інструменти:

 • будівельний рівень;
 • щільну тканину або картон;
 • засіб для миття вікон;
 • рукавички;
 • противідкатні башмаки;
 • чисті серветки.

Рівнем можна визначити положення кузова і суттєво підвищити якість настройки. Перед коригуванням потрібно помити фару засобом для вікон і насухо протерти серветками.

 • Встановити машину на майданчик. Відстань від стіни має дорівнювати 5 метрам.
 • Укласти вантаж на місце водія або посадити на нього помічника.
 • Покачати кузов для розслаблення сайлентблоков і пружин.
 • Перевірити ухил кузова рівнем.
 • Встановити електрокоректор в нульове положення.
 • На стіні відзначити центр машини вертикальною лінією.
 • Нанести косильною волосіні А і В на відстані 1108 мм.
 • Накреслити позначку висоти в 60 см горизонтальним пунктиром.
 • Відступити від основного горизонтального позначення на 75 мм вниз і провести жирну волосінь.

Чіткі позначки на стіні збільшать точність фар в процесі робіт.

Для коригування пучка можна використовувати гидрокорректор: він повинен знаходитися на позначці 0. Усі настройки проводяться вручну, спеціальними гвинтами, вбудованими в корпус фари.

Підняти фари на ВАЗ можна за допомогою гвинта, який знаходиться близько решітки радіатора. Щоб повернути рефлектор вліво або вправо, крутять пластикову рукоятку, яка розташована біля крила.

Регулировка света фар

Якщо гвинт йде туго, то потрібно викрутити його до упору, нанести краплю олії і закрутити назад. При повороті ручок не можна прикладати силу: це призведе до поломки рефлектора або порушить кут штока.

 • заглушити двигун ВАЗа;
 • включити світло;
 • накрити одну фару картоном;
 • за допомогою ручок виставити пучок фар за схемою;
 • відкоригувати другий ліхтар ВАЗа.

При правильному корегуванні светотеневая волосінь повинна збігатися з основної горизонтальної відміткою, а місця переходу косильною волосіні в галку. упиратися в точки А і В. Регулювання вважається закінченою, якщо фари світять відповідно графіком і не дають засвічень за межі відміток.

За часом одна фара регулюється 10-15 хвилин в залежності від досвіду водія. Процедура не вимагає особливих навичок і складного інструменту.

Підготовчі роботи

Правильно виставити рефлектор ВАЗ 2110 можна кількома способами:

 • На станції технічного обслуговування за допомогою спеціального приладу.
 • Самостійно за схемою, рекомендованої в інструкції по експлуатації ВАЗ.

Щоб відрегулювати світло фар в автосервісі, потрібно заплатити не менше 1000-2000 рублів за роботу. При самостійній роботі можна домогтися гарного результату і зберегти гроші.

Для початку потрібно знайти рівну площадку і стіну. Як поверхні підійдуть ворота від гаража, паркан, невеличке приміщення. Схема регулювання фар наноситься за допомогою крейди або маркера. Дані по висоті і відстань між точками відміряються рулеткою і є основними в процесі коригування ліхтарів ВАЗ.

налаштувати, фари, ваза, 2112

Для отримання максимальної точності в коригуванні кута потрібно підготувати машину:

 • Помити кузов на мийці.
 • Накачати колеса відповідно до вказівок на стійці водія або двері.
 • Очистити багажний відсік від зайвого вантажу і укласти запасне колесо, а також балонний ключ і домкрат.
 • Наповнити повний бак паливом.
 • Взяти з собою помічника або додатковий вантаж вагою в 50-70 кілограмів.
 • Приготувати необхідні інструменти.

При постановці ВАЗа на рівну площадку варто використовувати підкладки під колеса або спеціальні черевики. Установка ручного гальма змінює кут кузова і негативно позначається на коригуванні оптики.

Як правильно відрегулювати фари на ВАЗ 2110 і 2112 своїми руками

Регулювання фар ВАЗ 2110 потрібно для забезпечення оптимального кута світлового потоку і поліпшення видимості при поганих погодних умовах. Оптика з порушеними кутами знижує яскравість освітлення узбіччя і дороги перед автомобілем. Високо піднятий промінь може засліпити зустрічного автовласника і привести до серйозного ДТП.

Коли потрібна регулювання

Коригування положення рефлектора потрібно в наступних випадках:

 • дальнього і ближнього світла спрямований занадто низько або високо;
 • основне пляма направлено в сторону узбіччя або зустрічного транспорту.

Перевірка і коригування ліхтарів знадобиться після заміни лампочок, затяжний поїздки по розбитому ділянці дороги або невеликого ДТП.

модернізація

Із заводу на ВАЗ 2112 і ВАЗ 2110 встановлюється 2 типу ліхтарів:

Російський ліхтар легко відрізнити по вбудованої лінзі в ближньому модулі. На німецькій фарі використовується рефлектор.

Автовласники ВАЗ часто встановлюють фари від Bosch через широкого пучка і кращої освітленості під час сутінків, дощу, туману. Збирає лінза в фарі від «Киржач» світить купчасто і недостатньо зачіпає узбіччя.

Модернізувати світло і поліпшити огляд в нічний час можна за допомогою монтажу оптики від Bosch і правильної її налаштування за схемою.

Своєчасне коригування кута світла в ВАЗ допоможе добре орієнтуватися на темних ділянках траси, не заважати водіям зустрічного потоку і без проблем пройти щорічний техогляд.

Перелік і значення параметрів

Завдання регулювання приводу складається в створенні відстаней. зазорів між функціоналами зчеплення:

 • між поршнем основного циліндра і штовхачем;
 • між фрикційним кільцем наполегливої ​​фланця і підшипником відключення.

Перший люфт створюється за допомогою регулювання обмежувального гвинта важеля педалі зчеплення. Відстань, на яке поршень може бути віддалений від штовхача, знаходиться в діапазоні від 0,1 до 0,5 мм. Тоді вільний хід важеля складе, відповідно, від 0,4 до 2 міліметрів.

Другий люфт визначається значенням вільного ходу, яке відбувається штовхачем. Його значення наступні: від 4 до 5 мм. А зазор, що відокремлює підшипник від кільця, повинен бути рівний 2 мм. Після закінчення налагоджень вільний хід важеля педалі становить від 25 мм до 35 мм.

Підготовка до регулювання зчеплення

Деякі автовласники задаються питанням, як ВАЗ 2106 з меншими фінансовими витратами і краще без залучення дорогих фахівців. Тому в нашій статті викладається, як провести весь комплекс технологічних операцій по регулюванню зчеплення вазовской «класики» своїми руками в умовах гаража або оглядової ями.

Слід усвідомити, якщо в цьому механічному вузлі з’являються недоліки, то потрібно регулювання зчеплення, яка дозволить тс коректне функціонування. Регулювання, відео кінофільм про яку розташований в мережі Інтернет, потрібна, коли при натисканні на ножну педаль включення цього вузла механізму виявляються недоліки роботи агрегату. До таких несправностей відносяться:

 • провали при натисканні;
 • відсутня повна інтеграція механізму в робочому зчленуванні з коробкою з втратою пружності;
 • інші ймовірні недоліки.

Регулювання зчеплення ВАЗ 2106 своїми руками відео

У пристрої будь-якого автомобіля присутній такий елемент, як зчеплення. Даний вузол призначений для передачі крутного моменту від маховика двигуна на коробку передач. Щоб ці два агрегати (мотор і трансмісію) ввести в зачеплення, використовується спеціальний диск зчеплення. ВАЗ-2106 оснащується елементом фрикційного типу. Він тут однодисковий. Також в роботі задіюється головний і робочий циліндр зчеплення. ВАЗ-2106 має досить простий пристрій. Однак іноді трапляються проблеми. Так, при експлуатації власниками періодично проводиться регулювання зчеплення ВАЗ-2106. Фото і опис процесу. далі в нашій статті.

що далі

На наступному етапі ми маємо зняти кошик зчеплення. Для цього фіксуємо положення маховика (можна використовувати монтировку) і відкручуємо по черзі болти кошика. Знадобиться ключ на тринадцять (для прискорення процесу скористайтеся головкою з Трещеточний воротком). Акуратно відсуваємо открученную кошик в сторону і виймаємо зношений диск зчеплення. Також нам потрібно витягти вижимний підшипник первинного валу КПП і вилку вимикання зчеплення.

Перевірка зчеплення

Щоб переконатися, що всі проведені роботи виконані правильно, приступаємо до наступних маніпуляцій:

 • Встановити важіль КПП в режим “нейтрали”.
 • Заводиться мотор, після чого потрібно прогрівається двигун до робочої температури.
 • Вичавлюємо зчеплення до упору, і переводимо важіль перемикання передач в режим задньої швидкості.
 • Триває перевірка працездатності, і тепер можна включити першу передачу і рушити. Включаємо по черзі кожну передачу і прислухаємося до відсутності скреготу.
 • При переходах передачі з однієї на іншу не повинно виникнути сторонніх шумів у вигляді скреготу і стуку. Відсутність сторонніх шумів означає, що система зчеплення відрегульована правильно.
 • Якщо передачі включаються плавно і без сторонніх шумів, значить все зроблено правильно.
 • Залишається виконати ще одну перевірку. на кожній передачі набираємо швидкість і спостерігаємо за тим, щоб машина набирала обертів плавно, без ознак пробуксовування. Якщо вони присутні, то це говорить про те, що зчеплення буксує, і знадобиться повторно провести регулювання.

На цьому процес регулювання зчеплення на сімці вважається завершеним, і як видно, реалізувати його самостійно цілком реально. Рекомендуємо прочитати: про заміну головного і робочого циліндрів зчеплення, що робити якщо пропало зчеплення або воно буксує.

періодичність настройки

Регулювання вільного ходу педалі зчеплення ВАЗ-2106 здійснюється в тому випадку, якщо значення перевищує 2 мм. Якщо у педалі дуже великий хід і присутні провали, то необхідно коригувати положення. Поки ви не зробите регулювання механізму, функціонувати зчеплення буде неправильно.

У тому випадку, якщо присутній люфт в механізмі, то ведений і ведучий диски не зможуть від’єднуватися один від одного. Якщо ви помітили, що з’явилися провали педалі, потрібно виставити заново вільний хід. Встановлюєте зазор між виделкою зчеплення і робочим циліндром. Люфт не повинен перевищувати 5 мм. Щоб оцінити вільний хід вилки, розташованої біля коробки передач, необхідно посувати її в різні боки і виміряти відстань зміщення.

Біля коробки передач встановлений робочий циліндр, на якому не повинно бути патьоків гальмівної рідини. У тому випадку, якщо на пильовику є пошкодження або герметичність всіх з’єднань порушена, обов’язково потрібно зробити заміну механізму.

Якщо установка не допомогла

Якщо ж регулювання педалі зчеплення ВАЗ-2106 не принесла належного ефекту, то причина великого вільного ходу криється в кошику і диску. Бажано встановлювати новий комплект, до якого входять:

 • Кошик (провідний диск встановлюється безпосередньо на маховику колінчастого вала).
 • Ведений диск (розташовується всередині кошика, пов’язаний з первинним валом КПП шліцьовим з’єднанням).
 • Вижимний підшипник (встановлений на первинному валу і приводиться в рух виделкою).
 • Болти і гроверние шайби.
 • Регулировка фар головного света и птф от канала RS.

  Після установки всіх нових елементів необхідно провести регулювання зчеплення ВАЗ-2106 і переконатися в тому, що гальмівна рідина в системі хорошої якості і не містить ніяких домішок. Намагайтеся міняти рідина не рідше одного разу на два роки.