Заміна лампочки ближнього Kia RIO 3

Заміна лампочки ближнього Kia RIO 3

Поради при покупці автомобільних ламп

 • Купувати лампочки в якості головного світла бажано у відомих виробників, таких як: Philips (і його бренд Narva), а також OSRAM і GE.
 • Не встановлюйте лампи збільшеною яскравості, наприклад OSRAM Night Breaker, це може привести до перегорання запобіжника або електропроводки.
 • Купувати лампочки необхідно з характеристиками, які збігаються з заводськими параметрами.
 • Фахівці не рекомендують купувати лампочки для заміни з позначками: Offroad use only або Not for use in Europe, за нормами ЄЕК ООН, так як вони не сертифіковані.
 • Замість галогенових джерел світла не можна застосовувати світлодіодні, вони не в змозі забезпечити оптимальний світловий потік.
 • Конструкція фар автомобіля Kia RIO-3 спроектована на певну висоту нитки розжарювання вироби, що сприяє оптимальному світловому потоку.
 • Застосовуйте для якісного головного освітлення Kia RIO-3 лампочки з колірною температурою 4000 і 6500 К.
 • З міркувань ефективності та практичності кращим варіантом ламп для Kia RIO-3 можна сміливо вважати галогенні.
  лампочка, ближнього

Увага. Галогенові лампи містять газ під тиском, який в разі розбиття скла може викликати виліт його осколків.

Будь-який автовласник повинен подбати про якісне ближньому освітленні, так як від нього багато в чому залежить безпека його і його пасажирів, а також безпеку інших учасників дорожнього руху.

Заміна лампи противотуманной фари Kia RIO

Для виконання даної операції нам потрібно оглядова яма або підйомник. Якщо ви гнучкий є можливість поміняти все просто лежачи під машиною. На розі бампера є захисний кожух, який тримається на двох саморезах. Хрестовій викруткою викручуємо два гвинти, захисний кожух знімається і ми отримуємо доступ до противотуманной фарі. Витягуємо штекер з лампи. Повертаємо її проти годинникової стрілки і витягуємо. Збірку здійснюємо в зворотній послідовності.

Які лампочки знаходяться в передній фарі

У передніх блок-фарах Kia RIO-3 знаходяться лампочки головного світла (ближній / дальній), габаритного світла і покажчика поворотів.

Заміна ламп в передній фарі Kia RIO-3

Заміна лапочек в автомобілі це найпростіше, що може виконати самостійно навіть автолюбитель новачок. З цього, в разі перегоряння будь-якої лампочки, звертатися на СТО і платити за це не варто. Краще зекономлені гроші витратьте на покупку якісних ламп.

Порада: лампочки в передніх фарах слід міняти парами, тобто в разі перегоряння однієї, друга справна теж підлягає заміні. Це робиться для того, щоб світло обох фар був однаковим (нові лампочки завжди світять яскравіше). Крім того, лампочки мають однаковий ресурс, тому в разі перегоряння однієї лампочки, існує висока ймовірність перегорання найближчим часом другий.

Заміна ламп в ліхтарі який встановлений в кришці багажника Kia RIO

Для початку нам треба хрестової викруткою зняти 3 фіксатора патронів. Відгинаємо обшивку і бачимо модуль лампочок.

Заміна здійснюється поворотом проти годинникової стрілки і витягуванням лампи.

Заміна ламп Kia RIO 3

Необхідний інструмент: викрутки з плоским і хрестоподібним лезом.

Розташування Позначення по EAK
Лампа далекого / ближнього світла Н4 (55/60 Вт)
Лампа передніх / задніх покажчиків повороту PY21W (21Вт)
Лампа бічних покажчиків повороту WY5W (5Вт)
Лампа протитуманних фар H8 (35Вт)
Лампа задні протитуманні ліхтарів P21W (21Вт)
Лампа освітлення номерного знака / додаткового стоп-сигналу / передніх габаритних вогнів W5W (5Вт)
Ліхтар світла заднього ходу W16W (16Вт)

Інформація по заміні ламп актуальна для автомобілів Kia RIO 3 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 року, 2016 2017 року випуску, з кузовом седан, з бензиновими двигунами об’ємом 1.4 л (107 к.с.), 1.6 л (123 к.с.).

Для заміни лампи ближнього / дальнього світла фари виконайте наступні операції.

Для заміни лампи габаритного вогню виконайте следующее.1) Поверніть проти годинникової стрілки і зніміть кришку лампи ближнього / дальнього світла і лампи габаритного вогню.

Для заміни лампи переднього покажчика повороту виконайте наступні операції. 1) Поверніть патрон лампи покажчика повороту проти годинникової стрілки. 2). і витягніть патрон з лампою з блок-фари.

Для заміни лампи бічного ліхтаря покажчика повороту виконайте наступні операції. 1) Подденьте ліхтар покажчика повороту. 2). і витягніть його з отвору в крилі. 3) Проверните патрон проти годинникової стрілки і витягніть його з ліхтаря покажчика повороту. 4) Вийміть лампу з патрона.5) Встановіть лампу бічного ліхтаря покажчика повороту в порядку, зворотному зняттю.

Для заміни лампи заднього протитуманного ліхтаря виконайте наступне. Показана заміна ламп лівого заднього ліхтаря. Лампи в правому задньому ліхтарі замінюють аналогічно.1) Зніміть облицювання кришки багажника (див. «Зняття і установка облицювання кришки багажника», с. 243). 2) Поверніть патрон лампи заднього протитуманного ліхтаря проти годинникової стрілки. 3). і витягніть патрон з ліхтаря.

Для заміни лампи ліхтаря світла заднього ходу виконайте следующее.1) Зніміть облицювання кришки багажника (див. «Зняття і установка облицювання кришки багажника», з, 243) »2) Поверніть патрон лампи ліхтаря світла заднього ходу проти годинникової стрілки. 3). і витягніть патрон з ліхтаря 4) Вийміть лампу з патрона.5) Встановіть нову лампу і всі деталі в порядку, зворотному зняттю.

Для заміни лампи заднього габаритного вогню в ліхтарі кришки багажника виконайте следующее.1) Зніміть обшивку кришки багажника (див. Тут). 2) Поверніть патрон лампи заднього габаритного вогню в ліхтарі кришки багажника проти годинникової стрілки. 3). і дістаньте патрон з ліхтаря. 4) Натисніть на лампу, поверніть її проти годинникової стрілки і витягніть лампу з патрона, 5) Встановіть нову лампу і всі деталі в порядку, зворотному зняттю.

Для заміни лампи заднього покажчика повороту виконайте наступне. Для заміни ламп заднього покажчика повороту лампи стоп-сигналу і габаритного вогню на новому автомобілі необхідно обережно прорізати перемички з’єднують клапан і облицювання багажника в нижній і бічних частинах. після чого, долаючи опір фіксаторів, підняти клапан. 2) Поверніть патрон лампи заднього покажчика повороту проти годинникової стрілки. 3). і витягніть його з корпусу ліхтаря 4) Натисніть на лампу, поверніть її проти годинникової стрілки і витягніть лампу з патрона.5) Встановіть лампу в порядку, зворотному снятію.6) Заміна лампи заднього покажчика повороту другого ліхтаря виконується аналогічно.

Для заміни лампи стоп-сигналу / заднього габаритного вогню виконайте наступне, 1) Відстебніть фіксатори і відкрийте клапан в бічному облицюванні багажника. 2) Поверніть патрон лампи проти годинникової стрілки. 3). і витягніть патрон з лампою з корпусу ліхтаря. 4) Натисніть на лампу, поверніть її проти годинникової стрілки і вийміть з патрона.5) Встановіть лампу в порядку, зворотному снятію.6) Лампу стоп-сигналу і габаритного вогню другого заднього ліхтаря замінюють аналогічно.

Для заміни ламп в ліхтарях освітлення номерного знака виконайте наступне. 1) Відіжміть плафон лампи ліхтаря освітлення номерного знака. 2). і витягніть плафон з отвору кришки багажника. 3) Поверніть патрон лампи проти годині виття стрілки. 4). і витягніть патрон з плафона. 5) Вийміть лампу з патрона.6) Встановіть лампу ліхтаря освітлення номерного знака в порядку, зворотному снятію.7) Аналогічно замініть лампу в іншому ліхтарі освітлення номерного знака.

Для заміни лампи в плафоні освітлення багажника виконайте наступні операції. 1) Відіжміть фіксатор. 2). і витягніть плафон з отвору, 3) Відіжміть пружинний контакт і витягніть лампу.4) Встановіть лампу освітлення в плафон, а плафон в отвір задніх полки.

Для заміни лампи додаткового стоп-сигналу виконайте наступні операції. 1) Поверніть патрон лампи освітлення додаткового стоп-сигналу проти годинникової стрілки і витягніть патрон з лампою з корпусу ліхтаря. 2) Вийміть лампу з плафона, 3) Встановіть лампу додаткового стоп-сигналу в порядку, зворотному зняттю,

покажчик поворотів

Для цього потрібно витягнути з блок-фари RIO весь патрон, повернувши його проти годинникової стрілки. Далі заміна йде шляхом повертання лампи в патроні також проти годинникової стрілки, після чого її можна вийняти, вставити нову (типу PY21W на 21 Вт) і зібрати все назад.

Замена ламп ближнего / дальнего света КИА Рио 2011-2016 (KIA Rio 3)

Заміна лампочки Kia RIO 3

Заміна лампочок на автомобілі. здавалося б, що простіше? Адже кому хочеться відганяти свій RIO на сервіс через таку дріб’язкової проблеми? Проте, саме ця процедура часто стає джерелом даремно витрачених нервів. А нерідко все закінчується обламаними штекерами на Kia і іншими неприємностями. Саме тому таке питання як. «Заміна лампочок на Kia RIO». необхідно розглянути максимально прискіпливо, щоб уникнути проблем.

Не варто акцентувати увагу виключно на головній оптиці RIO, а звертати увагу також на протитуманні фари і «поворотники».

Протитуманні фари

До них доступ є тільки знизу, так що заміна лампочок в противотуманной оптиці вимагає заїзду на естакаду або оглядову яму. Спочатку необхідно демонтувати пластикові підкрилки Kia, для чого слід, озброївшись фігурної викруткою, викрутити гвинти пістонів і вийняти останні з місць фіксації. Відкрутивши і відігнувши підкрилок, необхідно зняти штекер з противотуманки, стиснувши 2 фіксатора на ньому. Далі лампа викручується проти годинникової стрілки, виймається з патрона, а на її місце ставиться нова. типу H8. Збірка противотуманной фари RIO відбувається в зворотній послідовності.

Головна оптика RIO

Заміна перегоріли лампи здійснюється досить просто. Головне. все робити акуратно, щоб нічого не пошкодити. Спочатку потрібно зняти з фари Kia захисну кришку, повернувши її проти годинникової стрілки. Це відкриє доступ до ламп ближнього і дальнього світла, а також до габаритних. Далі потрібно від’єднати колодку проводів безпосередньо від лампи головного світла. Потім необхідно натиснути на кінець фіксатора (пружинного), вивести його із зачеплення і відвести вгору.

Після цього заміна має на увазі виймання головного лампи з блок-фари RIO і установку аналогічної тим же способом. Вибір лампочок просто величезний. Можна використовувати такі ж, що встановлені заводом. Серед інших фахівці рекомендують вироби фірм Osram і Philips, типу Н4 потужністю на 60/55 Вт.

Поради при покупці автомобільних ламп

Увага. Галогенові лампи містять газ під тиском, який в разі розбиття скла може викликати виліт його осколків.

Будь-який автовласник повинен подбати про якісне ближньому освітленні, так як від нього багато в чому залежить безпека його і його пасажирів, а також безпеку інших учасників дорожнього руху.

Габарити

Заміна габаритної лампочки Kia здійснюється шляхом виймання всього патрона, з якого дістається лампа. На її місце необхідно встановити таку ж. типу W5W на 5 Вт. і вставити патрон в блок-фару.

Якому виробнику ламп віддати перевагу?

Існує думка, що в Kia RIO краще використовувати лампочки іменитих виробників. Philips, Osram і т. П. Але тут виникає серйозна проблема. Продукція цих фірм коштує чималих грошей, і, як показала практика, не завжди подібні витрати себе виправдовують.

Лампочки менш відомих компаній нерідко працюють нітрохи не менший термін, світять не гірше, але коштують набагато дешевше. Виняток можуть становити лише зовсім вже відверті китайські підробки типу «Phulups», виготовлені дядечком Ляо в гаражі на колінах і стоять по 5 центів за пучок.

Лампочки яких виробників можна порекомендувати для Kia RIO? Тут все залежить від бюджету та особистих уподобань, але я б порадив звернути увагу на продукцію наступних компаній, які я розташував у порядку убування вартості (але не характеристик. це дуже спірне питання) їх ламп:

 • Philips.
 • Osram Original.
 • Bosch.
 • HELLA.
 • «Маяк».
 • «ДіаЛуч».

Які лампочки потрібні

У Kia RIO 1-3 поколінь (всього їх 4) лампа ближнього світла відповідає і за дальнє світло. Вона галогенна, має дві спіралі потужністю 55/60 Вт (ближній / дальній) і оснащена цоколем H4. Що стосується автомобілів четвертого покоління, то в їх фарах головного світла може стояти як лампочка H4 (P43T), так і HB3 12v 65W.

Лампочки H4 (зліва) і HB3, використовувані в фарах головного світла Kia RIO

Щоб дізнатися, яка лампа де стоїть, досить розібратися у відмінностях оптики різних поколінь Kia RIO.

Замена лампы ближнего света Киа Рио \ Kia Rio (2011-2015 г.)

Як поміняти лампу ближнього і дальнього світла на Kia RIO всіх поколінь

Дуже часто автовласники звертаються в автосервіс з несправностями, усунути які можна і без послуг фахівця. У цій статті я розповім про заміну лампи ближнього світла на Kia RIO своїми руками, яка займе не більше п’яти хвилин і не зажадає ніяких особливих знань і інструментів.

Інструкція по заміні

Слід віддати належне конструкторам Kia RIO. заміна ламп головного світла в цих машинах дуже проста. Її можна виконати прямо з моторного відсіку, що не розносячи при цьому сам автомобіль на шматки, зриваючи, як з іменитих брендів, бампери, колеса, підкрилки, акумулятори та навіть бензонасос. Не треба валятися в грязі і шукати естакаду. Не потрібно їхати на спеціалізовану СТО, де за скажені гроші добрий дядько з утворенням в 3 класи церковно-приходської зробить все за 5 хв.

Інструментів теж ніяких не знадобиться. тільки чисті бавовняні рукавички. Якщо лампочки на заміну куплені заздалегідь і лежать в багажнику, то встановити їх в Kia RIO на місце згорілих можна навіть в чистому полі за лічені хвилини.

Отже, відкриваємо капот моторного відсіку Kia RIO. Перед нами фари у всій красі. До правої доступ взагалі вільний, до лівої. злегка обмежений.

Доступ до правої (фото зліва) і лівої блок-фарі на Kia RIO практично вільний

Для заміни лампочки далекого / ближнього світла з блок-фари необхідно зняти захисну кришку. Робиться це відверненням її проти годинникової стрілки до упору.

Зняття захисної кришки з блок-фари Kia RIO

Під кришкою ми бачимо колодку харчування, яку просто знімаємо, потягнувши за осі лампи. Чи піде туго, але тягнути потрібно без фанатизму.

Сама лампочка кріпиться пружинним фіксатором, який я позначив стрілкою.

Пружинне кріплення лампочки головного світла на Kia RIO

Віджимаємо і відкидаємо пружину, тепер лампочку можна вийняти з гнізда.

Важливо! Всі дії щодо від’єднання колодки і демонтажу згорілої лампи виробляй гранично акуратно. Згоріла лампочка може мати тріщини на колбі! Якщо ти розчавити колбу згорілої лампочки, то доведеться демонтувати всю фару, щоб витягти з неї осколки.

Перш ніж братися за установку нової лампи, необхідно надіти рукавички, оскільки дотик до колби галогенною джерела світла голими руками неприпустимо. Надягаємо рукавички, беремо нову лампу і встановлюємо її на місце згорілої. Защелкиваем пружинний фіксатор, одягаємо на цоколь лампочки колодку харчування, щільно загортаємо захисну кришку. Включаємо запалювання, перевіряємо роботу фари.

Відмінності оптики різних поколінь

Автомобіль Kia RIO налічує 4 покоління, які за роками випуску розподіляються наступним чином:

 • I. 2000-2005 рр.;
 • II. 2005-2011 рр.;
 • III. 2011-2017 рр.;
 • IV. з 2017 року по теперішній час.

Зовні світлові прилади в поколіннях мають відмінності, але конструктивно вони практично не змінилися, а значить, не змінився і алгоритм заміни джерел далекого / ближнього світла. Виняток становить лише Kia RIO четвертого покоління: деякі його модифікації отримали лінзові фари і лампочку HB3. Вона односпіральной, але відповідає і за дальній, і за ближнє світло.

Важливо! У лінзових блок-фарах Kia RIO IV дійсно за дальній і ближній відповідає один односпіральной прилад потужністю 65 Вт. У цих модифікаціях зміна світлового потоку і напрямок променя змінюється електромеханічної шторкою.

Де знаходиться запобіжник ламп ближнього світла на Kia RIO

Здавалося б, цей розділ не має ніякого відношення до заміни лампочок у фарах Kia RIO, але це не зовсім так. Нерідко трапляється, що після заміни лампочок фари не оживають. Причина найчастіше проста. У момент згоряння галогенні лампи споживає великий струм, і живить її запобіжник не витримує навантаження.

Отже, якщо лампи справні, але світла так і немає, має сенс перевірити запобіжники, що відповідають за нього. Вони встановлені, як і у всіх автомобілях, в блоці запобіжників.

Запобіжники, що відповідають за головне світло, знаходяться в моторному відсіку.

Розташування блоку запобіжників в моторному відсіку

Місцезнаходження же запобіжників в блоці наступне:

Місцезнаходження запобіжників Kia RIO

Тут нас цікавлять позиції 31 і 28, що відповідають за харчування правої і лівої фари відповідно. Перевіряємо запобіжники і, якщо виявляємо згорілі, міняємо їх, але після того як встановили нові лампи.

Ось і все про головний світлі автомобіля Kia RIO. Тепер ти без праці зможеш самостійно замінити в ньому лампи, які відповідають за дальнє і ближнє світло.

Підсвічування номерного знака

Номери на транспортних засобах повинні бути чистими, підсвіченими у темну пору, тобто, читаним. Такий Технічний регламент.

Для заміни лампочки набувають елемент з цоколем 5w5 і потужністю 5 Вт.

 • Перед роботою відключають мінусову клему акумулятора.
 • Через паз піддягають плафон викруткою, зміщують його вниз, збільшують зазор між кузовом і плафоном.
 • витягують плафон.
 • Викручують патрон з лампочкою.
 • Вставляють новий елемент, проробляють зворотний роботу.

Цей спосіб швидкий, але можна пошкодити плафон. Інший варіант зі зняттям обшивки багажника вимагає вправності і часу.

Лампи ВТФ полярні. Тому, якщо після включення вони не горять, їх просто потрібно перевернути.

Заміна лампи ближнього / дальнього світла

Власники з початковими знаннями електрики для заміни світлових приладів автомобіля не звертаються в автосервіс.

Лампи ближнього світла Kia RIO 2014 року змінюють парами. Коли перегорає одна, через час згасне інша. у них однаковий ресурс. Світло фар повинен бути однаковим, а новий прилад буде горіти яскравіше.

 • відкривають капот.
 • З тильного боку фари знаходять захисну кришку. Відкручують її. Права фара доступніше лівої. Якщо до неї важко підібратися, знімають блок запобіжників.
 • У відкритому просторі на центральному місці знаходять лампу головного світла. Від’єднують від неї електроживлення.
 • Елемент утримується пружиною-фіксатором. Її виводять із зачеплення натисканням пальця.
 • Дістають який прийшов став непридатним лампу, ставлять нову.

Далі роботу проводять в зворотному порядку. Галогенові прилади голими руками не чіпають. працюють в бавовняних рукавичках.

противотуманки

Протитуманні фари дислокуються нижче передньої оптики. Вони висвітлюють поверхню дорожнього покриття нижче рівня очей водія в горизонтальній площині, а також захоплюють бічну частину дороги. При цьому не засліплюють зустрічні машини і пішоходів.

Для зручності заміни ламп в ВТФ Kia RIO 3 машину ставлять на естакаду. Міняють парами. Беруть з цоколем Н8 і потужністю 35 Вт.

 • На естакаді або оглядовій ямі забезпечують доступ до нижньої частини бампера.
 • Відкручують два гвинти кріплення передньої частини підкрилки.
 • Відгинають його, відкриваючи вид на задню частину ВТФ.
 • Від’єднують дроти електроживлення: для цього стискають бічні фіксатори.
 • Виймають стару лампочку, змінюють на нову.

Встановлюють все на місце у зворотному порядку. Потім переходять до другої противотуманки.

Які лампи краще для Kia RIO

У перших двох поколіннях автомобілів корейської розробки (випуск до 2012 року) стоять звичайні фари з маркуванням 60/55 Н4.

 • Philips X-treme Vision польського виробництва. Лампи виготовлені з кварцового скла, світять на 45-50 м, служать 450 годин. Світло. яскравий білий, з колірною температурою 3500 К. Лампи продають парами. За результатами тесту Загального німецького автомобільного клубу ADAC, лампи отримали оцінку «добре».
 • Philips LongLife EcoVision виробляють Німеччина і Польща. Кварцеве міцне скло не боїться вібрації. Сильний світловий потік, комплектація по 2 штуки. Термін служби. 1 500 годин. Колір близький до рідних.
 • Philips LongLife EcoVision. Оптика виготовлена ​​в Німеччині і Польщі, дає на 90% більше світла. Продають по одній штуці. Нове дизайнерське рішення. срібне напилення і блакитний сектор.
 • Osram Original Line німецького виробника. Покращують видимість на дорозі на 130% порівняно зі штатними лампам. Без заміни працюють 500 годин. Продають по одній штуці.

Лампи на Kia RIO 3 в рестайлинге 2015 року та четвертого покоління 2018 роки з заводу йдуть з кодом 1864755007L. Оснащені лінзами. прожекторними фарами. Марковані 55 Н7. Їх замінюють аналогами:

 • Philips X-treme Vision. Виготовлені в Польщі. Світять яскравіше на 130%, служать довше. 450 годин. Продаються по 2 штуки в упаковці. Кварцові скло водонепроникно.
 • Osram Original Line. Потужність. 58 Вт, служать 550 годин. Німецьке виробництво. Покращена на 130% видимість. В упаковці одна лампа, до неї купують пару, щоб міняти одночасно.
 • Philips LongLife EcoVision польського і німецького виробництва. Витримують перепади температур. Міцні, працює 1 500 годин. Продаються парами. Технологія. галоген.

Технічний регламент наказує міняти оптику головного світла в парі.

Які лампочки знаходяться в передній фарі Kia RIO 3

Зовнішній освітлювальний комплект автомашини включає передні (головні) фари, задні ліхтарі, габаритні (стоянкові) вогні, підсвічування салону і номерного знака, стоп-сигнали.

 • освітлення дороги вночі і в погану погоду (туман, снігопад);
 • позначення контуру автотранспорту і напрямок його руху;
 • попередження інших учасників дорожнього руху про зміну маршруту і швидкості.

У міжнародній практиці автомобільне освітлення засноване на колірній мнемонике. Головні вогні. білі, задні ліхтарі випромінюють червоне світло, бічні. жовтий.

Автомобіль оснащений світловими приладами, які відповідають його конструкції. На Kia RIO в передній оптиці застосовують:

 • Прилади ближнього і дальнього світла. Форма цоколя. На ближнє світло припадає 55 Вт, на дальній. 60 Вт.
 • Поворотники PY21W. Скло забарвлене, потужність. 21 Вт.
 • елемент габаритного світла W5W. 5 Вт.

У міжнародній маркування буква «Н» позначає галогенні фари.

Галогенові лампи ближнього світла Kia RIO 2013 служать 600 годин, якщо в ланцюзі стабільну напругу.

Лампи Kia RIO 3, заміна ламп ближнього і дальнього світла, протитуманних фар

Автомобільна світлова техніка. комплекс приладів, які забезпечують безпечну їзду. Лампи на Kia RIO 3 в фарах, ліхтарях і подсветках перегорають, розбиваються. Водії стежать за станом освітлювальних приладів, несправність яких тягне покарання за статтею 12.20 КоАП.

Як замінити лампу в поворотниках Kia RIO

Машина. засіб постійної небезпеки. Для зниження ризиків на заводах автомобілі постачають освітлювальними приладами. До них відносять лампи поворотников.

Розташовують їх спереду, з боків і ззаду. Це неодмінний атрибут сучасного автотранспорту. Поворотні оптичні прилади повідомляють пішоходам та іншим водіям, що автомобіль змінює траєкторію руху, пригальмовує або зупиняється.

Поворотники Kia RIO не горять постійно. блимають. Інформація про їхню роботу у водія знаходиться на панелі приладів. Коли прилади несправні, власники змінюють їх самостійно:

 • Викручують патрон з перегорілим елементом.
 • Натискають, повертають вліво, виймають.
 • Вставляють і закручують змінний елемент.
 • Після фіксують патрон на місце.

Справні поворотники. засіб взаєморозуміння водіїв.

Заміна лампи габаритного світла

Габаритні вогні називають стоянковими, або паркувальними. Їх включають, щоб позначити корпус автомобіля, коли він стоїть в темний час. Згідно ПДР (пункт 19.3), це обов’язкова умова, за недотримання якого карають штрафом.

У припаркованому транспорті малопотужні вогні повинні горіти постійно. У Кия RIO спереду вони розташовані в блок-фарі.

Порядок дій для заміни лампочки з цоколем 5w5 і потужністю 5 Вт:

 • Демонтують задній кожух.
 • Тягнуть за патрон «габарітку», виймають разом з перегорів елементом.
 • Витягують лампочку з гнізда патрона.
 • вставляють запасну.

Потім збирають демонтовані частини, встановлюють на місце. Стоянкові вогні світять тьмяно, акумулятор не саджають.