Як відрегулювати фари на LADA Granta

Самостійно здійснюємо ремонт і регулювання фар на Ладі Granta

Регулювання фар LADA Granta необхідна для того, щоб оптика автомобіля могла забезпечити якісне освітлення дороги в темний час доби. Без регулювання безпеку водія і пасажирів ставиться під загрозу. Як правильно відрегулювати освітлення та що робити, якщо вийшов з ладу гидрокорректор фар. про це ми розповімо нижче.

Як зняти самостійно фари, як підняти оптику, як відрегулювати положення пристрою лампи ближнього і дальнього світла? Почнемо з питання діагностики та налаштування, описані нижче способи актуальні для багатьох моделей авто. Лади Granta обладнуються линзованной оптикою з галогенними лампочками. За допомогою гидрокорректора здійснюється регулювання світла лівої і правої фари своїми руками, при необхідності можна активувати функцію затримки вимкнення освітлення після активації запалювання через 45 сек. Що стосується задніх фар, то зрозуміло, вони не потребують регулювання.

Для настройки світлового потоку вам буде потрібно набір гайкових ключів, а також викрутка з хрестовим наконечником. Щоб правильно відрегулювати фари, запасне колесо має перебувати на місці, в ніші під багажним відсіком, також бажано заправити повний бак палива. Ці нюанси дозволять забезпечити максимальне навантаження на авто, для більш точної діагностики машину слід розмістити на горизонтальній поверхні.

 • В першу чергу треба запустити силовий агрегат машини і почекати кілька хвилин, поки він попрацює на холостих обертах. Сам автомобіль слід поставити на гальмо стоянки.
 • Перевірте рівень тиску в гумі. якщо є необхідність, шини слід підкачати.
 • Бажано, щоб перед машиною розташовувалася рівна і світла стіна, але якщо такої можливості немає, то приблизно в трьох метрах перед авто слід встановити лист фанери або гіпсокартону. Його висота повинна бути близько 2 метрів. На самій стіні слід нанести розмітку.
 • Далі, на крісло водія лягає вантаж вагою близько 75 кг, щоб зімітувати знаходження автомобіліста за кермом. Це дозволить вирівняти волосінь ближнього освітлення від джерел світла.
 • Щоб запобігти можливим коливання від кузова авто і амортизаторів, машину необхідно трохи розгойдати з боку в бік.
 • Далі, електрокоректор необхідно встановити в положення однієї людини в авто, відповідному вантажу на місці водія.
 • Після цього здійснюється активація ближнього освітлення і проводиться регулювання ліхтарів. окремо лівого і правого. Для настройки використовується коректор. Відповідно до наведеної схемою освітлювальний потік від ламп повинен бути аналогічним тому, що представлений на малюнку.

несправність гидрокорректора

За своєю конструкцією коректор. досить простий пристрій, що складається з основного циліндра, а також двох додаткових. по одному на кожну фару. Ці циліндри з’єднані між собою за допомогою спеціальних трубок. На центральній консолі Лади Granta розташований регулятор коректора, який використовується для настройки оптики. Коли водій тисне на ручку коректора, в основному циліндрі змінюється рівень тиску. згодом воно передається на робочі циліндри. Завдяки зусиллям, які діють на поршень відбивача, змінюється кут розташування оптики.

Якщо мова йде про електричний коректорі, то в даному випадку опція передачі зусилля здійснюється завдяки спеціальним моторчикам. Ці пристрої живляться від електричної мережі автомобіля. Такі девайси на практиці показали себе більш стійкими до перепадів температур, на відміну від гідравлічних коректорів. Відповідно, вартість перших також більш висока.

Регулювання фар в Lada Granta своїми руками

Транспортний засіб завоювало значну популярність на вітчизняному ринку відразу після презентації. Регулювання фар Granta потрібно не так часто, як калібрування дзеркал і інших важливих елементів. Однак для самостійного здійснення процедури потрібні знання і деякі спеціальні інструменти, про що в цій статті і піде мова.

Інструкція по налаштуванню фари

Для настройки освітлювального потоку по горизонталі використовується спеціальна баранчика, а для регулювання освітлення по вертикалі застосовується шестигранний гвинт. При необхідності ви можете підняти або опустити освітлення від оптики, наприклад, якщо в багажнику лежить важкий тягар і передня частина піднята. Коли регулювання ближнього освітлення буде завершена, необхідно виконати пробний заїзд для перевірки якості і правильності виконання процедури. Не можна допустити, щоб світло від вашої оптики зліпив водіїв зустрічних авто.

Відмітка схеми на стіні

Світлові прилади Granta видають щільний потік світла з рівною горизонтальною лінією і «галкою» для правостороннього руху. Для правильного регулювання потрібно намалювати схему.

 • Встановити Granta на рівній поверхні на відстані 5 метрів від стіни.
 • Похитати кузов, щоб розслабити підвіску.
 • відкрити капот.
 • Начисто протерти фари.
 • Заміряти висоту від землі до розташування лампи в фарі.
 • Намалювати горизонт маркером.
 • Відзначити центр автомобіля за допомогою вертикальної косильною волосіні.
 • Заміряти відстань між лампочками фари і перенести його на схему від центральної точки Лади Granta. Орієнтир. значок решітки радіатора.

Після того як схема намальована, виконуються настройки.

Регулюючи кут нахилу, також робляться відмітки на стіні, щоб наочно бачити зміна налаштувань фари.

Коли слід проводити регулювання світла в Ладі Granta

На щорічному технічному огляді співробітники станції завжди перевіряють кут світла за допомогою приладу. Якщо в ході робіт виявляються відхилення від встановлених вимог, то потрібно відрегулювати фари Granta.

Також операція може знадобитися після зміни перегорілих ламп. Налаштування легко збиваються при сильному тиску на цоколь. Підняти фари можна за допомогою шайби коректора, розташованої в салоні. Однак, якщо збилася висота одного пучка, то доведеться відкривати капот і налаштовувати кут вручну.

Корисні поради

Ми привели деякі рекомендації, які дозволять підвищити точність регулювання фар і з легкістю виконати процедуру самостійно:

 • Виробники налаштовують фари з урахуванням наявності запасного колеса в багажнику, тому необхідно перевірити наявність «запаски» під час коригування;
 • Якщо є можливість використовувати рівень для регулювання, найкраще переносити косильною волосіні на схему саме з його допомогою;
 • Якщо з’явилася необхідність черзі працювати з фарами, необхідно скористатися щільною тканиною для закриття стекол;
 • Коригування краще здійснювати після заміни ущільнювачів стекол і герметика, що підвищить точність відображення результату.

Регулювання світлових пучків Granta ніколи не буває зайвою і дозволяє вберегти себе від неприємних ситуацій на дорозі, поліпшити огляд в нічний час доби і вберегти очі водія.

Подивіться це відео з поетапною заміною фар Лади Granta і скористатися корисними рекомендаціями від фахівців.

Інструменти для настройки положення рефлектора Granta

Щоб відрегулювати світло фар, будуть потрібні наступні інструменти:

 • хрестова викрутка середніх розмірів;
 • чиста ганчірка;
 • маркер або крейда;
 • рулетка;
 • будівельний рівень;
 • помічник для правильного розподілу ваги.

Використання рівня допоможе визначити кут установки автомобіля і більш точно налаштувати світлові прилади, однак використання даного інструменту не обов’язково.

Коли необхідна регулювання фар на Granta. чому збивається

Необхідність регулювання фар може бути обумовлена ​​багатьма факторами, через які в процесі експлуатації змінюється інсталяційний кут оптичних приладів і рух на автомобілі стає небезпечним. Причинами для нерегламентованої світлового потоку могли стати дрібні ДТП, навіть коли злегка був зачеплений бампер, їзда з великою швидкістю по поганих дорогах.

необхідні інструменти

Для проведення робіт по самостійній регулюванню фар вам будуть потрібні:

 • Шестигранник на шість або хрестова викрутка;
 • Рулетка (її можна замінити довгою лінійкою);
 • Лист ДСП розміром 2 на 3 м, або будь-яка інша відповідна вертикальна поверхня;
 • Кілька крейди;
 • Дві-три газети середнього обсягу.

Інструкція для самостійного регулювання

Для регулювання знадобиться допоміжний екран

Загальна інформація

Налаштування фар збиваються з найрізноманітніших причин. починаючи від бездоріжжя і закінчуючи дрібним дорожніми подіями. Симптоми теж можуть відрізнятися, наприклад, проблеми з ближнім світлом найчастіше виникають через поломки реле або запобіжника. Обмовимося і про те, що встановлюється на грант подкорректор фар здатний лише компенсувати різне навантаження автомашини, однак, вирівнювати горизонтальну площину власник автомобіля повинен самостійно.

Регулировка фар Лада Гранта

Головним мотивом регулювання фар є недолік світла при освітленні дороги, що має в основі кілька можливих причин:

 • Зазвичай зійшов з конвеєра автомобіль налаштовується під масу середньостатистичного автовласника (75 кг). Якщо вага вашого тіла відрізняється від ваги, передбаченого настройками, то регулювання краще провести відразу після придбання автомобіля;
 • При поломці гидрокорректора, що виражається у викривленні світла фар і скруті коригування;
 • Після проїзду по бездоріжжю;
 • При покупці б / у машини, оскільки в цьому випадку регулювання фар вироблялося колишнім господарем автомобіля під власні потреби і вага.

Зупинимося трохи докладніше на гидрокорректор. Ці пристрої встановлюються на автомашинах виробником і покликані регулювати фари вище або нижче, в залежності від ступеня завантаженості авто. Оскільки автоматична настройка у них відсутній, то і регулювання потрібно здійснювати самостійно, органи управління коректором розташовані у рукоятки включення світла. Нульове положення відповідає машині з однією людиною в салоні (водієм).

Принцип роботи приладу полягає в наступному:

 • управління циліндром коректора здійснюється завдяки рукоятці;
 • циліндр відповідальний за регулювання рівня тиску в трубках, що йдуть до штовхача;
 • штовхачі розташовані безпосередньо в фарах, і чим вище буде підніматися тиск в трубці, тим активніше стане тиснути на шток рідина, розташована у внутрішній частині штовхача;
 • найважливішим для регулювання фар положенням є те положення, в якому знаходиться шток.

При поломці коректора, яка часто виражається в тому, що одна з фар перестає на нього реагувати, потрібно відремонтувати штовхач. саме його несправність в абсолютній більшості випадків веде до несправності приладу в цілому. Існує два методи ремонту штовхача. Перший з них не передбачає його подальшої регулювання, для втілення цієї методики в життя вам знадобиться:

 • Витягти з фари зламаний штовхач;
 • Прогріти трубку штовхача (це додасть їй більшу еластичність), після чого зняти з неї штовхач;
 • Закрутити з боку трубки саморіз (обов’язково закручуйте його під кутом, від глибини закрутки самореза прямо залежить ступінь випирання штока);
 • Потім відрегулюйте довжину шурупа для отримання необхідного вам підсумкового результату.

Другий метод передбачає повернення гидрокорректора в повністю функціональний стан. Для цього потрібно:

 • Витягти з фари штовхач;
 • Після зігрівання трубки зняти її з штовхача;
 • Спробувати посувати штовхач за допомогою плоскогубців (прилад не працюватиме, якщо в ньому недостатньо рідини, або відсутнє належне тиск);
 • При русі штока в штовхач докачувати тосол (за допомогою звичайного шприца), після чого система збирається назад;
 • При відсутності руху штока слід закачати в штовхач незначна кількість тосола (до необхідного рівня), і спробувати розробити шток;
 • Визначити оптимальний рівень рідини, що знаходиться всередині штовхача, можна як досвідченим шляхом, так і методом порівняння несправного гидрокорректора з робочим приладом.

Як відрегулювати світло: механізм робіт

 • Ставимо працюючу на холостому ходу машину на рівну поверхню, включаємо ручне гальмо;
 • Навантажуємо автомобіль будь-якими відповідними вантажами для оптимального балансування кузова, щоб його положення було наближено до повсякденної експлуатації;
 • Виробляємо контроль тиску в шинах;
 • У трьох метрах від фар автомобіля ставимо підготовлений екран;
 • Розмічаємо екран так, як показано на малюнку.

Таким чином ми робимо розмітку екрана для подальшої оптимізованої регулювання фар

Протитуманні фари повинні працювати тільки з габаритними вогнями або ближнім світлом фар (ПДР, чинна редакція). Світло їх регулюється тільки по висоті.

регулювання фар

Для початку автомашину потрібно підготувати до регулювальним робіт: перевірте тиск в шинах, виставте подкорректор в нульове положення, після включите ручне гальмо.

На водійському місці розміщується вантаж вагою в 70-75 кг, покликаний імітувати водія, з листа ДСП робиться екран, який потім виставляють перед автомобілем на відстані від трьох до п’яти метрів. Заправте повний бак і покладіть запаску. все це допоможе відтворити стандартну при управлінні машиною ситуацію. Також видаліть пил і будь-які забруднення з фар і перевірте, чи немає деформацій на кузові автомашини, при їх наявності налаштувати фари буде дуже складно.

Пам’ятайте. регулювальні роботи повинні проводитися тільки в приміщенні з рівними стінами (як мінімум. з одного).

Процес по самостійній регулюванню фар проводиться в такій послідовності:

 • Спочатку поставте автомобіль на рівну ділянку поверхні навпаки рівної стіни, відстань до стіни має становити від трьох до п’яти метрів;
 • Заміряйте рівень висоти від поверхні підлоги до ламп ближнього світла, після чого відзначте їх крейдою на стіні навпроти кожної з фар. так ви відзначите верхню межу проходження пучка світла;
 • Потім відступите вниз приблизно на 35 мм і зробіть ще одну мітку;
 • Закрийте одну з фар газетою таким чином, щоб її світло не наклався на світловий пучок сусідній фари, після чого потрібно увімкнути ближнє світло;
 • За допомогою регулюючого пристрою скоректуйте висоту світла так, щоб верхній край відповідав залишеним вами настінним мітках;
 • Закрийте другу фару і налаштуйте його аналогічним чином;
 • Якщо це необхідно. корегуйте світло вправо-вліво за допомогою спеціальних вентилів (вони розміщуються безпосередньо на фарах).

При правильно і послідовно проведеної регулюванню фар по горизонталі, верхні частини зламів плями світла виявляться на тій же відстані, на якому вони знаходяться між лампами ближнього світла.

Крім іншого, приділіть увагу і галогенною фарі, особливо її потужності, оскільки будь-які відхилення ускладнять процес регулювання і позначаться на якості його проведення. Не забувайте про те, що кожна партія автомашин володіє власними особливостями, що стосуються постановки пучків світла. Ознайомитися з ними ви зможете прочитавши інструкцію по експлуатації автомобіля.

Як видно з написаного вище, самостійна регулювання фар на Ладі Granta не відноситься до складних і важко виконуваним завданням, весь процес займе у вас приблизно двадцять хвилин.

фари, lada, granta

На автомобіль LADA Granta встановлені дві фари головного світла з галогенними лампами ближнього і дальнього світла. Також на автомобілі встановлений гидрокорректор, що дозволяє при необхідності (при різному навантаженні) змінювати напрямок світлового пучка у вертикальній площині з салону. У цій статті розглянемо ситуацію, коли з’являється необхідність відрегулювати світло фар LADA Granta у вертикальній і горизонтальній площині своїми руками за допомогою регулювальних болтів.

Для регулювання світла фар потрібно:

 • Приготувати хрестову викрутку або шестигранник “на 6”.
 • Підготувати автомобіль (тиск шин має відповідати нормі, заправити автомобіль до повного бака, перевірити наявність запаски в багажнику і розмістити вага 75кг. На водійському сидінні).
 • Встановити автомобіль навпроти стіни на відстані 3м.
 • Розмістити на стіні екран, як показано на схемі.

Пристрій фари автомобіля LADA Granta

Пристрій фари автомобіля LADA Granta (з боку водія)

регулятор світлового потоку в горизонтальному напрямку; 2. місце під патрон лампочки поворотников; 3. гніздо головного гідроциліндра гидрокорректора; 4. місце під патрон лампи дальнього світла; 5. регулятор потоку світла в вертикальному напрямку; 6. місце під патрон лампи габаритів і денних ходових вогнів.

малюємо схему

Коли автомобіль готовий, на імпровізованому екрані зображують наступну схему:

 • А і В. осьові косильною волосіні по центрам фар;
 • Про. осьова волосінь машини;
 • d. відстань між осями ламп;
 • h. відстань від центрів ламп до землі (підлоги гаража);
 • 1. горизонтальна волосінь, на якій розташовані центри фар;
 • 2. на цій косильною волосіні розташовуються центри світлових плям.

волосінь 1 малюється на висоті h; волосінь 2 нижче на 55 мм.

Опис і механізм головних освітлювальних приладів

Подібну систему мають фари на Kalina, Priora і Granta. В одному блоці знаходиться поворотник, лампа дальнього світла і денні ходові вогні. Крім патрона під кожен з блоків є гідроциліндр подкорректора (3) і два регулювальних шестикутника. Один відповідає за горизонтальне (1), другий за вертикальне (5) направлення світлового потоку.

Ліва фара. вид зі зворотної сторони. 2, 4, 6. патрони відповідно поворотников, далекого світла і ходових вогнів

Чому збивається настройка світла фар

Причинами збитої настройки може бути багато чинників, від поганої дороги до дрібного ДТП. Часта їзда по бездоріжжю здатна привести до необхідності корекції фар. Granta має автоматичний подкорректор фар, але його можливості можуть тільки компенсувати різне навантаження автомобіля (один водій або з супутницею). Про вирівнювання в горизонтальній площині водій повинен думати сам.

Підготовка авто до самостійної регулюванню

З ДСП роблять екран перед автомобілем. Відстань між переднім бампером і листом 3-5 метрів.

 • Перевіряють тиск в шинах і подкачивают, якщо треба.
 • Виставляють положення подкорректора в положення «нуль».
 • Включають ручне гальмо.
 • На переднє (водійське) сидіння викладається вантаж приблизно 75 кг.

Для чистоти настройки перед регулюванням можна заправити повний бак і покласти запаску.

Це потрібно для створення максимально стандартної ситуації управління автомобілем.

коригування

 • Включають ближнє світло.
 • Газетою закривають одну з фар і дивляться на пляму світла, відображена на стіні.
 • Шестигранником обертають відповідні контакти.

Ніяких спроб вигнути, зігнути і т.п., як робилося на старих моделях. Поломка корпусу блок-фари до гарантійного ремонту не відноситься.

Правильно відрегульований світловий потік повинен виглядати, як на схемі вище. Ліва сторона кожного плями стосується косильною волосіні 2, точки перетину горизонтальних і похилих ділянок розташовуються точно на лініях А і В.

Протитуманні фари регулюються тільки по висоті.

Для остаточної настройки проводиться тестовий заїзд.

Налаштування своїми руками

інструмент

Для настройки знадобиться наступний інструментарій:

 • шестигранник на 6;
 • лист ДСП, приблизно 2 на 3 м;
 • набір крейди;
 • парочка старих газет середнього обсягу.

Замість листа можна використовувати рівну вертикальну поверхню, наприклад, паркан будівництва.

Як правильно налаштувати фари на Granta: рекомендації та схеми

Автоматика сучасного автомобіля здатна на багато що, від створення мікроклімату до налаштування параметрів «за бортом». Але бувають випадки, коли останні краще перевірити водієві після поїздки, і часто це стосується коригування фар. LADA Granta. не виняток. Часом регулювання дуже допомагає водієві-новачкові заощадити трохи грошей на послуги СТО.

особливості регулювання

Потрібно знати, як на Granta регулювати фари правильно і своїми руками. Знаходимо рівну поверхню, щоб її сторона підходила до стіни. На стіні не повинно бути присутнім виступів і інших нерівностей. Під’їжджаємо на LADA Granta до упору до стіни і намічаємо на ній центральні точки осей ламп і сам центр симетрії авто. Щоб забезпечити коректну розмітку, заміряємо і фіксуємо відстань від ламп до земної поверхні. Потім прокреслює волосінь, яка розташовується в 5 см нижче перших відміток. Після від’їжджаємо на певну відстань і розмічаємо на поверхні стіни волосінь, яка призначена для з’єднання центральних точок ламп. Потім наносимо вертикальні косильною волосіні (через ті ж центри ламп). Тепер ви розумієте принцип, як відрегулювати фари.

По завершенні процедури розмітки включаємо фари і налаштовуємо кути нахилу ламп до суміщення світлового пучка з горизонтальною розміткою. Ділянка підйому світлової плями (верхня межа) по вертикалі вгору повинен збігатися з раніше нанесеної пересічної лінією.

Як відрегулювати фари до ідеального пучка слід обертати регулювальні гвинти, що знаходяться в підкапотному просторі. Оптимальна настройка буде в тому випадку, коли світло почне потрапляти в ділянку, що розташовується нижче косильною волосіні позначки центрів.

Важливо! Налаштування далекого і ближнього світлового пучка слід здійснювати в роздільному порядку. Параметри розмітки будуть трохи відрізнятися. У ближнього світла вони ідентичні описаної тут схемою, а у далекого пучок повинен потрапляти точно в розмітку центру.

Рекомендується скористатися спеціальним обладнанням і вивчити відеоматеріал як відрегулювати.

План дій

Резюмуючи все вищевикладене, послідовність дій організовуємо такий спосіб:

 • Вибираємо спосіб настройки освітлювальних приладів (самостійно, СТО);
 • Готуємо машину, перевіряємо тиск з шинах (2.0 / 2.2 мПа), виставляємо Lada Granta на відстані трьох метрів від стіни (умовної перепони), знімаємо кришку з тильного боку фари;
 • Розкреслюють схему по ГОСТу, паралельні і перпендикулярні косильною волосіні;
 • Звіряємо світловий промінь з фактичними точками на стіні;
 • Проводимо настройку гидрокорректор.

Як можна помітити, процедура регулювання фар на LADA Granta своїми руками зовсім не складна. Вся процедура, при наявності готової «стіни» займе не більше двадцяти хвилин.

Права фара буквально «звалилася» вниз, так їздити небезпечно

Як правило, оптика не має чітким часом експлуатації. Тривалість використання нічим не обмежується, так як все залежить від дорожніх умов, а також стилю, в якому водій керує автомобілем.

Але, навіть при нормальних вихідних даних, оптика рідко витримує більше ста тисяч кілометрів пробігу, так як її поверхня покривається великою кількістю дрібних подряпин. Як ми вже сказали, усунути такі подряпини можна полиролями або більш істотним абразивом, але ресурси такого відновлення не безмежні.

Приділіть трохи уваги і потужності галогенною фари. Справа в тому, що відхилення в більшу або меншу сторону можуть привести до того, що регулювання фар на LADA Granta не зможе бути виконана якісно.

До того ж, у кожної партії авто можуть бути свої особливості постановки пучка світла, про що ви можете дізнатися, просто заглянувши в інструкцію по експлуатації.

Щоб уникнути підстерігає небезпеки тимчасового засліплення водія, що рухається в зустрічному потоці, потрібно правильна настройка головної оптики автомобіля. Як повинна здійснюватися правильно LADA Granta регулювання фар? Про це поговоримо в даній статті.

фари, lada, granta

Як на Granta регулювати фари? Мають місце кілька способів, в результаті застосування яких можна відрегулювати фари в LADA Granta, а саме:

 • власноручний регулювання фар по мануали або відеоматеріалів;
 • звернення в спеціалізований сервіс, де ця операція виконується із залученням обладнання.

Якщо поставити собі за мету в економії коштів, то дану нехитру процедуру можна виконувати своїми руками. Робота здійснюється в чотири прийоми.

Перед процесом регулювання оптики вам необхідно:

 • точно розмітити контрольні точки ламп на стіні;
 • налаштувати лампи ближнього освітлення;
 • виконати аналогічні дії з дальнім світлом.

Далі при перевірці настоянок потрібно взяти до уваги важливі особливості і забезпечити присутність наступних параметрів:

 • не допускати відмінностей в діаметрі дисків і типорозмірі шин;
 • перевірити стан пружинних елементів підвіски;
 • досягти рівномірного розподілу навантаження по осях;
 • домогтися ідентичного тиску в шинах.

Якщо у передній оптики LADA Granta присутні дефекти, то домогтися коректної установки пучка світла буде неможливо. Регулювання фар безпосередньо своїми руками з досягненням правильних параметрів слід користуватися штатним коректором і виконувати процедуру на рівній вертикальній стіні, довжина якої не менше 7,5 метра, а висота. 2-2,2 м. Регулювання фар на моделі LADA Granta виконується в індивідуальному порядку з огляду на власні уподобання власника. Не слід виходити за рамки стандартних меж для кутів пучка світла.

Підготовка та налаштування фар відповідно до ГОСТу

 • Попередньо перевіряємо тиску в шинах, розміщуємо вантаж (75.0 кг.) На передньому сидінні, вичавлюємо важіль стоянкового гальма;
 • На стіні (перешкоді) малюємо горизонтальну волосінь на відстані 550 мм. від землі. Це і буде рівень видимості зіниць водія на відстані трьох метрів від переднього бампера;
 • Перпендикулярно прорисовуємо волосінь, що проходить по центру світлового променя для кожної з фар: волосінь 1 і 2.
 • Проводиться вертикальна волосінь по центру.

Коригування та налаштування фари вручну

 • Заміряють відстань ліній 1 і 2, вони повинні бути рівними. Для об’єктивності даних, Качний бік машини, перевіримо точність відновлення купчастості променя, імітуючи дорожній вибоїна;
 • За допомогою гидрокорректора завершуємо настройку фар по висоті. Спочатку важіль встановлюємо в положення «0». Майстри рекомендують налаштовувати кожну з фар окремо, попередньо закривши неактивну непрозорим матеріалом;
 • Регулювання ближнього світла фар на LADA Granta вважається завершеною, коли світлові плями на стіні повністю збігаються з горизонтальною лінією;
 • При необхідності, повторіть процес налаштування знову.

Покращуємо якість виконаної роботи

Щоб домогтися оптимального результату, необхідно перевірити, щоб кузов автомобіля не мав тими чи іншими деформаціями, інакше налаштувати фари буде вкрай важко, і світло від них буде світити, як ніби, в розкид.

Перевірте і то, щоб скло оптичних приладів було максимально чистим. Видалити пил і деякі інші види бруду можна за допомогою пилососа, що не демонтуючи фару.

Навіть не озброєним оком видно подряпини на фарі автомобілі

Якщо автомобіль експлуатується вже тривалий час, тим більше на грунтових дорогах, то скло фар могло отримати ушкодження у вигляді невеликих подряпин. Міняти фари зовсім необов’язково. Досить буде просто відполірувати їх.

Деякі проблеми можуть траплятися і при пошкодженні відбивача або при порушенні його геометрії. Тут допомогти вже складно, так як дзеркальна поверхня відновлюється вкрай складно. Доведеться замінити відбивач новим. Виявити дефекти на ньому зовсім нескладно, так як рівномірність викривлень картинки на відбивачі буде порушена.

І, звичайно ж, враховуйте те, що в оптиці повинні бути встановлені лампи з однаковою один одному потужністю, а також з ідентичними розмірами. Якщо це не так, то толку від регулювання не буде зовсім.

Покращуємо якість виконаної роботи

З метою підвищення ефективності освітлення дорожнього полотна перевіряємо елементи кузова на наявність дефектів, пошкодження, деформацію. Ігноруючи викривлення на кузові неможливо домогтися максимальної концентрації світлового променя.

Перевіряємо цілісність скла фар, герметичність елементів ущільнювачів. Всередині модуля оптики є пил, бруд. ознака поганої герметизації. Замініть гумовий ущільнювач, поновіть силіконовий герметик.

Тривала експлуатація машини на пересіченій місцевості, грунтовому покритті призводить до пошкоджень, подряпин на оптиці. Міняти фари зовсім не обов’язково, досить ретельно відполірувати спеціальними засобами.

При пошкодженні відбивача, дзеркальної поверхні беззастережна заміна оптики. Такий дефект відновленню не підлягає.

Установка ламп строго відповідно до каталожними артикулами. Купівля комплектуючих, відмінних від заводських, не гарантує якість освітлення, тривалість ресурсу експлуатації.

Процес коригування нескладний, під силу кожному водієві. При відсутності часу зверніться в сервісний центр для надання допомоги.

Регулювання фар LADA Granta

На автомобіль LADA Granta встановлені дві фари головного світла з галогенними лампами ближнього і дальнього світла. Також на автомобілі встановлений гидрокорректор, що дозволяє при необхідності (при різному навантаженні) змінювати напрямок світлового пучка у вертикальній площині з салону. У цій статті розглянемо ситуацію, коли з’являється необхідність відрегулювати світло фар LADA Granta у вертикальній і горизонтальній площині своїми руками за допомогою регулювальних болтів.

Для регулювання світла фар потрібно:

 • Приготувати хрестову викрутку або шестигранник “на 6”.
 • Підготувати автомобіль (тиск шин має відповідати нормі, заправити автомобіль до повного бака, перевірити наявність запаски в багажнику і розмістити вага 75кг. На водійському сидінні).
 • Встановити автомобіль навпроти стіни на відстані 3м.
 • Розмістити на стіні екран, як показано на схемі.

Регулювання світла фар своїми руками:

 • Поздовжня вісь симетрії автомобіля повинна проходити по косильною волосіні 0 на екрані.
 • Вертикальні косильною волосіні 1 і 2 розташовані на рівній відстані від косильною волосіні 0.
 • Відстань А між лініями 1 і 2 має дорівнювати відстані між центрами ламп ближнього світла фар.
 • Виміряйте висоту центрів фар від землі. це буде відстань h на екрані.
 • Встановіть гидрокорректор в положення 0 (автомобіль з одним водієм).
 • Увімкніть ближнє світло фар і на час регулювання однієї фари другу закрийте непрозорим матеріалом.
 • Відкрийте капот і відрегулюйте світло фари, обертаючи регулювальні гвинти через спеціальний отвір.

Регулювання фар LADA Granta вважається виконаним якщо верхня межа лівих частин світлових плям збігаються з лінією 4, а вертикальні косильною волосіні 1 і 2 проходять через точки Е1 і Е2 перетину горизонтальних і похилих ділянок світлових плям.

Як відрегулювати фари також показано на

Можливо зацікавить інші інструкції по ремонту LADA Granta.

Налаштування фари (баранчики для регулювання)

Баранчик служить для регулювання в горизонтальній площині, а болт-шестигранник регулює положення пучка світла по вертикалі. По можливості, пучки повинні максимально точно відповідати точкам на виготовленої стіні, як у вертикальній, так і в горизонтальній площині.

Самий важкодоступний болт регулювання у вертикальному положенні

Вважається, що оптика правильно відрегульована тоді, коли промені виходять прямо на місця необхідних проекцій, заздалегідь нанесених на стіну, згідно з правилами експлуатації машини.

Тепер проводиться, так званий, тестовий заїзд. Це потрібно зробити для того, щоб закріпити регулювання фар, а також перевірити, чи було зроблено робота правильно. Слідкуйте за тим, щоб пучки світла не засліплювали водіїв, які їдуть вам назустріч.

Регулюємо світло фар на LADA Granta своїми руками: фото та відео

LADA Granta стала одним з найбільш доступних автомобілів нашого часу. Саме це зробило його настільки популярним. Покращує ситуацію і факт наявності непоганих технічних характеристик, включаючи і якісну оптику незалежно від комплектацій (стандарт, норма, люкс).

Покращуємо якість виконаної роботи

Щоб домогтися оптимального результату, необхідно перевірити, щоб кузов автомобіля не мав тими чи іншими деформаціями, інакше налаштувати фари буде вкрай важко, і світло від них буде світити, як ніби, в розкид.

Перевірте і то, щоб скло оптичних приладів було максимально чистим. Видалити пил і деякі інші види бруду можна за допомогою пилососа, що не демонтуючи фару.

Навіть не озброєним оком видно подряпини на фарі автомобілі

Якщо автомобіль експлуатується вже тривалий час, тим більше на грунтових дорогах, то скло фар могло отримати ушкодження у вигляді невеликих подряпин. Міняти фари зовсім необов’язково. Досить буде просто відполірувати їх.

Деякі проблеми можуть траплятися і при пошкодженні відбивача або при порушенні його геометрії. Тут допомогти вже складно, так як дзеркальна поверхня відновлюється вкрай складно. Доведеться замінити відбивач новим. Виявити дефекти на ньому зовсім нескладно, так як рівномірність викривлень картинки на відбивачі буде порушена.

І, звичайно ж, враховуйте те, що в оптиці повинні бути встановлені лампи з однаковою один одному потужністю, а також з ідентичними розмірами. Якщо це не так, то толку від регулювання не буде зовсім.

НИЗКО СВЕТЯТ ФАРЫ на гранте! Самый простой способ это исправить!

Перевірка і настройка фар LADA Granta

Поговоримо про регулюванню фар, яка схожа з тим, як проводиться регулювання на інших моделях автомобілів. Проводити дану процедуру потрібно, як на повністю новий автомобіль, так і після русі по нерівній дорозі.

Якщо у Вас перестав горіти ближнє світло фар, то виною тому може стати реле або запобіжник. А якщо навпаки, ближнє світло не вимикається, то, швидше за все у Вас «залипнула реле«.

Для регулювання нам буде потрібно обзавестися хрестоподібної викруткою типу «Philips», стандартним інструментом, а також запасним колесом і повним баком бензину (по можливості). Останні пункти потрібні для того, щоб забезпечити повне завантаження транспортного засобу.

  Автомобіль потрібно встановити на рівну поверхню повністю горизонтального типу.

Перевірка горизонтальності установки автомобіля

Регулювальна схема для настройки фар

Як можна помітити, процедура регулювання фар на LADA Granta своїми руками зовсім не складна. Вся процедура, при наявності готової «стіни» займе не більше двадцяти хвилин.

Права фара буквально «звалилася» вниз, так їздити небезпечно

Як правило, оптика не має чітким часом експлуатації. Тривалість використання нічим не обмежується, так як все залежить від дорожніх умов, а також стилю, в якому водій керує автомобілем.

Але, навіть при нормальних вихідних даних, оптика рідко витримує більше ста тисяч кілометрів пробігу, так як її поверхня покривається великою кількістю дрібних подряпин. Як ми вже сказали, усунути такі подряпини можна полиролями або більш істотним абразивом, але ресурси такого відновлення не безмежні.

Приділіть трохи уваги і потужності галогенною фари. Справа в тому, що відхилення в більшу або меншу сторону можуть привести до того, що регулювання фар на LADA Granta не зможе бути виконана якісно.

До того ж, у кожної партії авто можуть бути свої особливості постановки пучка світла, про що ви можете дізнатися, просто заглянувши в інструкцію по експлуатації.