Щуп для перевірки масла в АКПП Mercedes

Mercedes-benz S320 w220 Щуп для измерения масла в АКПП

Ігнорування керівництва по експлуатації

Автоматичні коробки передач бувають різних видів. Одні з них оснащені щупами, інші. оглядовим віконцем, треті. контрольної пробкою. Кожна конструкція коробки задає свій алгоритм дій при перевірці масла. Щоб швидко зорієнтуватися, найпростіше заглянути в інструкцію з експлуатації для вашого автомобіля. Тоді ви заощадите час і сили, а головне. не зробите помилок.

Наприклад, у багатьох німецьких моделях (Volkswagen, Audi, BMW) використовується контрольна пробка. І все-таки навіть серед них може попастися АКПП, в якій для вимірювання масла застосовується щуп. Це відбувається тому, що конструкція АКПП не визначається маркою автомобіля, тому керівництво по експлуатації залишається в пріоритеті.

Неправильне розуміння символів на щупі

Визначившись з типом коробки, можна приступати до подальших дій. Якщо АКПП має щуп, то зазвичай він виконаний в червоному кольорі. Але найчастіше плутанина виникає не з його місцезнаходженням, а з зазначеними на щупі символами: HOT і COLD. Символи можуть бути й іншими. Наприклад, FULL і ADD, а можуть бути вказані градуси або просто зроблені насічки без символів. Але сенс від цього не змінюється. Перший варіант більш поширений і викликає ряд непорозумінь.

как сделать щуп для измерение масла в АКПП 722.6

Напис COLD означає «холодний». Але це не означає, що можна підійти до автомобіля і, не прогріваючи його, виконати завмер. Якщо так зробити, то результат буде невірним. Прогрівання двигуна обов’язковий в будь-якому випадку. Напис COLD не використовується при вимірі рівня масла. Ця насічка потрібна для початкового затоки, після чого при включеному моторі масло доливається до потрібного рівня.

Отже, нас цікавить діапазон HOT. Масло має перебувати в ньому.

avtoexperts.ru

Те, що потрібно регулярно контролювати рівень рідин під капотом, ні у кого сумнівів не викликає. Однак, приділяючи уваги моторного масла, антифризу і гальмівної рідини, про автоматичну КПП нерідко забувають. Не кожен знає, як правильно перевірити рівень масла в АКПП, тому щоб уникнути помилок прийнято відкладати цю маніпуляцію на потім. Подібна ситуація вводить коробку перемикання передач в зону ризику. У разі ремонту таке недбале ставлення буде коштувати дорого.

При вимірі рівня рідини в АКПП існують певні тонкощі і нюанси. Їх недотримання веде до невірного результату. Перелити трансмісійне масло також погано, як недолити. Виконання загальних правил може виявитися недостатнім. Ми зібрали основні помилки, які виникають при контролі рівня масла в автоматичній КПП, щоб ви їх не допустили.

Порушення процедури виміру

Банальні помилки можуть стати фатальними. Якщо ви не помітите, що машина стоїть на горбку, то це спотворить підсумковий результат. Поверхня, на якій стоїть автомобіль при перевірці рідини, повинна бути рівною. Це важлива умова.

масло, акпп, mercedes

Наступна не менш важлива. прогрів коробки перемикання передач. КПП не прогрівається, якщо двигун працює на холостих обертах, як би активно ви не подгазовивать при цьому. АКПП прогрівається тільки в дорозі, тому потрібно проїхати 10-15 кілометрів. Тоді можна розраховувати на отримання достовірних результатів. При перевірці рекомендується не глушити мотор. Однак до Honda це не відноситься, тому з метою уточнення даного постулату конкретно для вашого автомобіля знову направляємо вас до інструкції по експлуатації.

Замір масла при важелі селектора на P (паркінгу) або N (нейтралке)

Вирішення цього питання залежить від типу автоматичною КПП. За замовчуванням більшість моделей ставиться на паркінг, але це правило носить загальний характер. Перевірка рівня трансмісійної рідини в багатьох моделях Dodge, Hyundai, Jeep, Mazda, Mitsubishi виконується при важелі селектора на нейтралці.

W211АКПП 722.6 Как измерить уровень масла Щуп с Алли

У деяких автомобілях щуп не передбачений. Тоді ні у дворі, ні в гаражі провести неможливо. Наприклад, до таких маркам відносяться Mercedes, BMW, Peugeot, Renault, Citroen. В цьому випадку доведеться вдатися до допомоги підйомника або оглядової ями. Такі автомобілі мають контрольну пробку. Її великим плюсом є неможливість перелити масло. Зайве кількість машина поверне вам назад.

Ефект «масляного голодування» призводить до поломки АКПП. Він виникає не тільки тоді, коли деталі працюють при недостатній кількості мастильної рідини, але і тоді, коли масло в коробку наливається з надлишком. У цьому випадку воно утворює піну і втрачає свою однорідність. Домішка повітря в рідині приводить до того, що елементи коробки не отримують потрібної змазки, тому так важливо, щоб масла в автоматичній КПП було рівно стільки, скільки передбачив виробник.

масло, акпп, mercedes