Гальмівна рідина dot 4 яка краще

Тормозная жидкость. Dot3. Dot4. Dot5. Dot5.1

Відмінність DOT 4 від DOT 3, 5 і 5.1

Основа гальмівних рідин dot 3, dot 4 і dot 5.1. поліетиленгліколі і поліефіри борної кислоти.

Винятком є ​​dot 5, в якій використовується силікон. Решта рідини розрізняються лише комплектом присадок і їх концентрацією.

На території Росії в продажу можуть зустрітися гальмівні рідини з індексом 4, або 4.5, від їх покупки краще утриматися, оскільки в класифікації DOT таких рідин просто не існує.

DOT 3 застосовується для застарілих автомобілів з повним комплектом барабанних гальм, або з задніми барабанними гальмами. Вона швидше поглинає вологу, отже, швидше знижується температура кипіння. Ще один мінус. агресивна дія на гумові, або пофарбовані деталі. З очевидних плюсів. тільки низька ціна. Термін придатності ДОТ 3. 1,5 року.

DOT 5 має в своєму складі силікон, що наділяє її масою плюсів. низька в’язкість, висока температура кипіння, знижена гігроскопічність (накопичення вологи) і щадне відношення до неметалічних частин гальмівної системи.

Характеристики практично ідеальні, але є і мінуси. Силікон не дає рідини змішуватися з вологою, яка накопичується в циліндрах, що може викликати серйозні наслідки при мінусових температурах. Крім цього, ДОТ 5 легко насичується повітрям, а це відбивається на роботі ABS. Тому гальмівну рідину ДОТ 5 заборонено застосовувати в автомобілях з антиблокувальною системою. Мінімальний термін служби ДОТ 5. 4-5 років.

DOT 5.1. найсучасніша з гальмівних рідин, ідеальна майже за всіма показниками, крім одного: вологою вона насичується навіть швидше, ніж ДОТ 3. Температура закипання знижується максимально швидко, змінюються і інші параметри. Зате ця рідина успішно застосовується в гальмівних системах болідів Формули-1, де її можуть замінювати після кожних змагань. Термін служби DOT 5.1. всього один рік.

Виходячи з перерахованого вище, можна зробити висновок, що DOT 4, хоча і поступається за деякими параметрами інших рідин, однак в цілому, має оптимальні характеристики для переважної більшості сучасних автомобілів, завдяки своїй універсальності.

Колір у більшості ТЖ жовтий, трохи розрізняються відтінками, залежно від виробника. Відрізняється лише DOT 5, що має в своєму складі силікон. її фарбують в рожевий колір. Робиться це, щоб уникнути змішування її з рідинами, основу яких складає гліколь.

заміна

Заміна гальмівної рідини в сучасних авто. процес, який краще довірити фахівцям в сервісі.

У старих машинах гаражні умільці міняли «тормозуху» самостійно, благо, процес був не особливо складний, що вимагає мінімуму інструментів і одного напарника. Особливо просунуті могли провернути всю операцію в поодинці. Варто було відкачати стару рідину з бачка, зняти шланги з штуцерів гальмівних циліндрів, злити рідину, пролити шланги нової рідиною. Після цього здійснити прокачування DOT 4 через систему, позбавляючись від надлишків повітря, закрутити штуцери і долити рідину в бачок. Виглядає все просто, але треба знати, що в сучасних машинах гальмівна рідина, крім свого основного призначення, також впливає на роботу ABS, а також системи стабілізації автомобіля.

Неполадки в будь-який з систем не приведуть ні до чого хорошого. З огляду на невисоку вартість зміни рідини в сервісі, має сенс звернутися туди. Та й часу це займе небагато, тому краще обійтися без самодіяльності.

захист

Циліндри і поршні гальм схильні до поступового руйнування і корозії. Присадки, що містяться в dot 4, забезпечують захист цих поверхонь від виникнення задирів і вогнищ корозії.

в’язкість

Цей параметр теж має 2 показника: по верхній. при 100ºC і нижньої. при. 40ºC кордонів, і становить, відповідно, не більше 1,5 сСт і не менше 1800 сСт.

Занадто загусла гальмівна рідина цілком здатна паралізувати всю систему, занадто рідка обов’язково знайде, де просочується назовні.

Ці дві якості dot 4 можна вважати основними, але є ще й другорядні:

стабільність

Мається на увазі, що ТЖ не повинна змінювати свої хімічні та фізичні показники під час терміну використання. Головні причини, що призводять до таких змін. це постійні перепади температур, накопичення вологи, а також термін експлуатації.

Важливо! Термін безпроблемної роботи гальмівної рідини ДОТ 4 становить 2 роки, незалежно від інтенсивності використання.

Навіть якщо весь цей час автомобіль простоював, гальмівна рідина за вказаний період все одно втрачає нормальний стан, її застосування неприпустимо.

нейтральність

ТЖ не повинна бути агресивна по відношенню до неметалічних частин системи.

температура закипання

Для dot 4 цей показник дорівнює 230ºC для «сухої» рідини і 155ºC для «вологої».

Справа в тому, що засіб для гальм має неприємну властивість накопичувати в собі атмосферну вологу. Чим більше відсоток вологи тим нижче температура закипання. При вмісті вологи всього 3,5% температура закипання змінюється в півтора рази.

гальмівна, рідина, краще

Критичною температурою закипання вважається 175 градусів, при таких показниках рідина слід замінити. У спокійному режимі водіння гальмівні диски і супорти вкрай рідко нагріваються до 200ºC, проте в агресивних умовах міського руху такі цифри цілком досяжні.

як змішувати

Допускається, хоча і не вітається змішування рідин.

Основне правило, як і у більшості автомобільних рідин: вищий клас можна додавати до більш низького, навпаки. не можна.

DOT 5 категорично не можна змішувати з іншими рідинами. у них різна основа.

Motul DOT 5.1 Brake Fluid

Motul DOT 5.1 Brake Fluid. ще одна популярна гальмівна рідина, яка призначена виключно для сучасних автомобілів. Її можна заливати виключно в транспортні засоби, обладнані антиблокувальною системою. Motul DOT 5.1 Brake Fluid створений на гліколевої основі, за рахунок чого і забезпечуються високі технічні засоби. Гальмівна рідина показує наступні характеристики:

Гальмівна рідина DOT 4. огляд варіантів

Гальмівна рідина. вкрай важлива технічна складова будь-якого автомобіля. Я прекрасно розумію, що до вибору цього продукту треба ставитися відповідально. Багато автомобілістів не розуміють, що гальмівна рідина багато в чому визначає поведінку автомобіля.

Перш, ніж вибирати її, я настійно рекомендую зрозуміти суть цього продукту, розібратися зі складом і багатьом іншим. У статті я представляю кілька найбільш популярних і якісних варіантів, які ви зможете заливати в власний автомобіль без побоювання.

Рейтинг гальмівних рідин

На гальмівної рідини економити категорично заборонено. Для сучасного автомобіля цієї рідини потрібно небагато, близько 1-2 літрів. Саме з цієї причини прагніть вибирати виключно якісні та перевірені варіанти, які точно не підведуть вас у відповідальний момент.

Що таке гальмівна рідина?

До вибору гальмівної рідини кожен автомобіліст повинен підходити максимально відповідально. Основна мета цього продукту. передати зусилля від гальмівного циліндра безпосередньо на механізми на колесах. Від якості гальмівної рідини залежить те, наскільки рівномірно і стабільно буде зупинятися автомобіль. Перш, ніж вибрати цей технічний продукт, слід звертати увагу на ряд характеристик. Серед них:

 • Температура кипіння. Вона повинна бути максимально високою. В такому випадку в рідини не будуть утворюватися бульбашки повітря, які знижують відсоток переданого зусилля.
 • Температура замерзання. вона повинна бути низькою.
 • Технічні характеристики гальмівної рідини повинні зберігатися протягом всього терміну служби.
 • Гігроскопічність гальмівної рідини повинна бути малою. Якщо в неї потрапить волога, то елементи гальмівної системи почнуть покриватися корозією. Саме з цієї причини гальмівна рідина повинна мати малу гігроскопічність. В сучасні гальмівні рідини додають спеціальні добавки, які захищають поверхню від утворень корозії.
 • Наявність додаткових присадок. У гальмівній рідині міститься певна кількість мастил, які перешкоджають надмірному зносу гальмівної системи.
 • Відсутність негативного впливу на стан різних гумових деталей.

При виборі гальмівної рідини звертайте увагу на технічні характеристики. Тільки при грамотному підході вдасться зберегти працездатність гальмової системи на максимально тривалий термін.

Liqui Moly SL6 DOT-4

Liqui Moly SL6 DOT-4. ще один популярний варіант гальмівної рідини. Багато фахівців вважають його найкращим. Доведено, що в складі присутні додаткові присадки, які захищають гальмівні механізми від передчасного зносу. За рахунок цього робочі механізми зберігають свою цілісність протягом довгого часу. Серед технічних характеристик Liqui Moly SL6 DOT-4 можна виділити:

 • Температура кипіння. 230 градусів.
 • В’язкість не дозволяє використовувати гальмівну рідину при вкрай низьких температурах.
 • Призначена для використання в середній смузі.
 • Присутній ряд антикорозійних присадок.
 • Чи не руйнує гумові деталі.

Mobil Brake Fluid Universal DOT-4

Mobil Brake Fluid universal DOT 4. універсальна гальмівна рідина. В її основі лежить гликолевой склад, який перешкоджає передчасному зносу системи. Основною відмінністю даного продукту є доступна вартість і сумісність з усіма сучасними автомобілями. Підтверджено, що Mobil Brake Fluid universal DOT 4 зберігає свої технічні характеристики навіть при використанні в умовах підвищеної вологості.

Mobil Brake Fluid universal DOT 4 дозволяє скоротити частоту замін гальмівної рідини. Також в її складі присутні додаткові присадки, які перешкоджають передчасному зносу або утворення корозії. Навіть при низьких температурах гальмівна рідина зберігає свою нормальну плинність.

Castrol React DOT 4 Low Temp

Castrol React DOT 4 Low Temp. гальмівна рідина, яку багато фахівців називають найкращою. За своїми технічними характеристиками вона перевершує навіть більш дорогих конкурентів. Дана гальмівна рідина підходить для автомобілів, призначених для швидкої їзди. Castrol React DOT 4 Low Temp володіє наступними характеристиками:

 • Температура кипіння становить 265 градусів за Цельсієм.
 • Зберігає нормальні властивості навіть після тривалого терміну експлуатації.
 • Вимагає заміни один раз в 2 роки.
 • Має досить високу вартість.
 • Випускається в тарах по 500 мл.

Вибрати гальмівну рідину досить просто. Сучасний ринок представляє величезний вибір таких засобів. Звертайте увагу на технічні характеристики, вам вдасться вибрати відмінний продукт.

SINTEC Super ДОТ 4

Одними з найпоширеніших і кращих гальмівних рідин на російському ринку є склади марки SINTEC. Незважаючи на поширеність мастильних матеріалів даної компанії і чималий асортимент, продукція не підходить для іноземних автомобілів класу преміум і люкс.

за літр, що робить її найбільш доступною на ринку. Виготовляється вона в Московській області і відповідає всім стандартам якості.

Температура кипіння рідини. 240 градусів; через рік активної експлуатації даний параметр знижується до 150 градусів. В’язкість SINTEC Super ДОТ 4 зберігається незмінною протягом двох років використання в умовах низьких температур. Фахівці, відповідаючи на питання про те, яка гальмівна рідина ДОТ 4 краще, нерідко згадують SINTEC, проте відзначають і її недолік. зміна якості в залежності від партії, і нерідко в гіршу сторону.

 • доступна вартість.
 • Збереження в’язкості при різній температурі навколишнього середовища.
 • Відповідність стандартам класу.
 • Висока температура кипіння.
 • Зміна якості в залежності від партії.

Castrol ДОТ 4

Гальмівна рідина, яка вважається однією з кращих для автомобілів, що експлуатуються в суворих погодних умовах. В’язкість складу залишається незмінною при температуре.40 про C. Температура кипіння. 265 градусів. Технічні характеристики зберігаються через рік активної експлуатації гальмівної рідини, відповідно, заміна здійснюється тільки через два роки.

 • Непогана в’язкість при негативних температурах.
 • Збереження стабільної температури кипіння через два роки експлуатації.
 • Може використовуватися в автомобілях, оснащених системою ABS.
 • Відповідає вимогам і стандартам класу.
 • Висока вартість.
 • Невеликий обсяг продукції, що випускається тари.

Гальмівні рідини іноземних брендів

Більшість автовласників у відповідь на питання про те, які гальмівні рідини ДОТ 4 краще, називають склади зарубіжних марок. Такі мастильні матеріали відрізняються високою якістю і не менш високою ціною. Нижче наведені найбільш популярні марки гальмівної рідини.

Гальмівна рідина ROS ДОТ 4

Вітчизняна мастильна рідина, яка відповідає вимогам класу ДОТ 4. Виробник. компанія “Тосол-синтез”. Кипить гальмівна рідина при температурі в 255 градусів, однак через рік експлуатації вона знижується до 100 градусів. В’язкість зберігається незмінною під впливом низьких температур.

 • Доступна за літр.
 • Висока температура кипіння.
 • збереження в’язкості.
 • Відповідність стандарту класу.
 • Необхідність частої заміни зважаючи на зниження якості рідини через рік активної експлуатації.

Liqui Moly ДОТ 4

Популярна і затребувана гальмівна рідина для автомобілів. Температура кипіння мастильного матеріалу. 230 градусів; через рік активної експлуатації знижується до 155 градусів, у чому рідина схожа з аналогами вітчизняного виробництва. В’язкість рідини значно підвищується при низьких температурах, в зв’язку з чим фахівці не рекомендують використовувати її в північних регіонах країни.

 • Відмінна стійкість до корозії.
 • доступна вартість.
 • Висока температура кипіння.

Felix ДОТ 4

Високотемпературна рідина, використовувати яку можна не тільки в гальмівній системі, а й у зчепленні сучасних автомобілів. До складу входить пакет спеціальних присадок, що захищають вузли машини від корозії і знижують рівень зносу.

Температура кипіння. 230 градусів, в’язкість прі.40 про C зберігається на рівні 1800. Незважаючи на досить хороші характеристики, через рік експлуатації рідина починає їх втрачати.

 • Доступна за літр.
 • Популярність і поширеність на автомобільному ринку.
 • відповідність стандартам.
 • Зниження показників за рік активної експлуатації.
 • У деяких випадках відзначалося передчасне закипання.

Вітчизняний виробник

Які краще вітчизняні гальмівні рідини ДОТ 4? Багато автолюбителів віддають перевагу гальмівних рідин російського виробництва, що добре зарекомендували себе на ринку. Імпортні гальмівні рідини ДОТ 3 і ДОТ 4 не завжди відповідають заявленим характеристикам і відрізняються досить високою вартістю.

Motul DOT 4

Ця несіліконовая синтетична рідина призначена для гідравлічних гальм і систем зчеплення. Вона має екстремальне термічне опір і стабільність, і дуже високу температуру кипіння (312 градусів за Цельсієм). Вона не має терміну придатності.

Ця рідина значно покращує відчуття педалі. Це чудова альтернатива звичайної гальмівної рідини пропонує найкраще співвідношення ціни і високої продуктивності для всіх типів транспортних засобів. Вона сприяє більшому захисту від проникнення води і підвищує продуктивність. Це одна з кращих гальмівних рідин dot 4 на ринку за ціною.

Форма пляшки може бути незручною і може привести до витоку. Крім того, вона дорожче, ніж деякі конкуруючі бренди, і вам доведеться міняти цю рідину частіше через характеристик продуктивності.

Brembo Premium DOT 4

Ця гальмівна рідина має дуже низьку в’язкість і рекомендується для транспортних засобів, які оснащені сучасними електронними системами управління гальмуванням і різними функціями, такими як антиблокувальна система гальм, електронний контроль стійкості, контроль тяги і електронний розподіл гальмівного зусилля. Гальмівні рідини преміум-класу Brembo мають більш високі точки кипіння і знижену в’язкість для захисту від парових пробок. Цей продукт відмінно доповнює рейтинг гальмівних рідин для іномарок.

Brembo спеціалізується на виробництві гальмівних систем для високопродуктивних транспортних засобів і мотоциклів, тому її продукція високо цінується в галузі. В цілому, це гальмівна рідина хорошої якості, а низька в’язкість повинна покращувати роботу систем ABS і стійкості в холодну погоду. Ваші гальма можуть бути трохи більш агресивними після використання цієї рідини. Однак вона може не підходити для деяких автомобілів, тому переконайтеся, що продукт сумісний з вашою маркою і моделлю.

Гальмівна рідина на Priora, яка краще? Зверніть увагу на ATE. АТО. всесвітньо відомий виробник автомобільних рідин, мастил і масел.

Продукт розроблений з видатною здатністю «замикати» воду. Це означає, що він призначений для запобігання просочування води через пористі шланги гальмівної системи і розведення рідини. При покупці ви отримуєте літр рідина, а, що є просто чудовою цінністю для такого високопродуктивного продукту.

Види гальмівних рідин.

При виборі рідини необхідно, перш за все, звернути увагу на її тип (клас). Це дозволить вам оптимально підібрати ТЖ для типу, марки і моделі нашого автомобіля. Це надзвичайно важливе питання, оскільки він гарантує надійність гальмової системи.

Ось основні типи гальмівних рідин, доступних на ринку, які відрізняються, перш за все, точками кипіння:

 • DOT 3. зазвичай її підставу є простий ефір гліколю, а її температура кипіння досягає 205 ° С.
 • Гальмівна рідина Dot 4. на додаток до гликолевому ефіру, вона містить суміш складних ефірів бората, завдяки чому її фізичні властивості краще в порівнянні з гальмівною рідиною DOT 3, включаючи підвищення температури кипіння до 230 градусів Цельсія. При використанні цієї рідини варто пам’ятати, що вона має більш високу і стабільну температуру кипіння на початкових етапах використання продукту. У ситуації, коли починається процес поглинання води, температура кипіння рідини DOT 4 зазвичай падає швидше, ніж в порівнянні з рідиною DOT 3. Якщо вам потрібна краща гальмівна рідина дот 4, вибирайте продукт з більш високого цінового діапазону.
 • Гальмівна рідина Dot 5.1. це не що інше, як рідина класу DOT 4, що відповідає вимогам рідин DOT 5, для яких силікон використовується для отримання оптимальної в’язкості і температури кипіння. Поряд з технічним прогресом виявилося, що ті ж характеристики можуть бути отримані з використанням боратного ефірів. Для гальмівних рідин 5.1 температура кипіння становить 260 градусів Цельсія.
 • Гальмівна рідина R3. використовується в старих типах автомобілів, оснащених дисковим і барабанним гальмом. При виборі цього типу продукту ви повинні вибрати R3 рідина, яка може змішуватися з рідинами DOT 3 і DOT 4.

95% світового ринку складають продукти на основі простих ефірів і похідних гліколю, тому, якщо ми шукаємо автомобільні рідини для BMW, VW, Audi, Peugeot, Opel, Ford або Toyota, ми зазвичай вибираємо рідини DOT 3, DOT 4 і DOT 5.1. Варто пам’ятати, що мінеральна гальмівна рідина, також існує. В основному вона використовуються для Rolls Royce або Citroen.

Якщо ви не впевнені, яка гальмівна рідина використовується в вашому автомобілі, ви можете скористатися Інтернетом. Тоді потрібно пам’ятати, що важливо правильно ввести рік випуску автомобіля. Для отримання відомостей про гальмівної рідини також знаходиться на кришці розширювального бачка в автомобілі.

Гальмівна рідина ДОТ 4 яка краще ?

Правильно функціонуюча гальмівна система є одним з найбільш важливих факторів, що впливають на безпеку водіння. Ми можемо подбати про його правильному функціонуванні самостійно, не тільки регулярно відвідуючи автомобільну майстерню, але, перш за все, регулярно перевіряючи рівень гальмівної рідини. Коли необхідно усунути недоліки, варто мати під рукою кращу гальмівну рідину.

Яку гальмівну рідину вибрати DOT4? Багато водіїв задають це питання. Відповідь на нього ви знайдете в нашій статті, а також ми складемо рейтинг гальмівних рідин дот 4, щоб ви могли знайти кращу.

Bosch

Останнє місце в нашому топі гальмівних рідин займає якісний продукт від великого виробника. Bosch.

З ціною від 500 рублів, ви отримаєте гальмівну рідину, яка володіє чудовими змащувальні властивості, перевершує всі стандарти DOT і може використовуватися з DOT 3, DOT 4 і DOT 5.1. Якість дозволяє одночасно поєднувати високу температуру кипіння у вологому стані і низьку в’язкість при роботі.

Valvoline

ТЖ від відомого виробника займає 2-е місце в нашому рейтингу гальмівних рідин дот 4. Ця гідравлічна гальмівна рідина на 1000 мілілітрів розроблена для систем ABS, барабана і дискового гальма, яким потрібна гальмівна рідина DOT 3 або DOT 4. Це універсальний продукт, який можна легко комбінувати із звичайними рідинами, і він має високу температуру кипіння. 250 градусів за Цельсієм, що зводить до мінімуму випаровування і відмова гальм.

Ця рідина поєднує в собі першокласні гликоли і гліколеві ефіри для захисту від корозії. Це формула з низьким м вологи, тому вона має чудовий захист від парових пробок.

Є не так багато мінусів, пов’язаних з цим продуктом. Тим не менш, це може бути недобре, якщо ви використовуєте рідина на гусеничних транспортних засобах або, сильно і різко гальмуєте.

На що звернути увагу при виборі гальмівної рідини?

Яка гальмівна рідина краще? Перейдемо до відповіді на це питання. Має значення не тільки тип гальмівної рідини, але і її фізичні параметри, які визначають її якість і правильне вплив на гальмівну систему.

При виборі підходящої рідини на увазі наступні положення:

 • Концентрація розчинника. рідина хорошої якості буде мати в своєму складі 70-80% розчинника. Його роль відіграють алкілові ефіри алкілгліколей, які мають високу гігроскопічність, тобто водовбирним властивостями. Слід мати на увазі, що вода є речовиною, що робить негативний вплив на гальмівну систему.
 • Концентрація мастила. в рідини хорошої якості ми знайдемо близько 20-25% мастила. Зазвичай це поліетиленові, пропіленгліколь або боратного ефіри алкіленгліколевих алкілових ефірів.
 • Концентрація інгібіторів. зазвичай це кілька відсотків. Інгібітори являють собою групу добавок, які призначені для поліпшення властивостей рідини. Вони забезпечують захист від корозії і окислення рідини.
 • Оптимальна кінетична в’язкість. впливає на те, наскільки високим буде опір потоку гальмівної рідини в гідравлічній системі автомобіля. Як занадто висока, так і занадто низька кінетична в’язкість рідини не сприятливі. Перше надмірно збільшує опір потоку, а друге надмірно зменшує його, що може привести до витоку.
 • Термостійкість. в цьому випадку застосовується одне правило: чим вище температура кипіння рідини, тим краще. Таким чином, навіть підвищена робоча температура автомобіля і гальмівної системи, яка виникає, коли ми часто і сильно гальмуємо, спускаємося по схилах, рухаємося по звивистій дорозі або їдемо з важким вантажем, не робить негативного впливу на безпеку водіння і гальмівний шлях. Низька якість гальмівної рідини може привести до неправильного поводження автомобіля на дорозі.

Наслідком покупки низкокипящей гальмівної рідини є те, що ви не чините опір педалі гальма при її натисканні або, що педаль реагує з затримкою.

Ще більш небезпечна ситуація. повна відсутність реакції педалі на натискання. Коли гальмівна система працює при температурі 150-300 ° С, а температура кипіння гальмівної рідини нижче цих значень, вся система може стати «повітряної». Наслідки цього явища можуть бути дуже небезпечними, оскільки вони призводять до повної втрати гальмівної здатності. Тому варто вибирати гальмівні рідини, які мають високу температуру кипіння. Як правило, передбачається, що мінімальна температура кипіння гальмівної рідини не повинна бути нижче 180 ° C.

 • Гігроскопічність. як уже згадувалося, вода. це речовина, яка може завдати великої шкоди гальмівній системі, оскільки негативно впливає на температуру кипіння, знижуючи її. В результаті може утворитися парова пробка. З цих причин важливим параметром гальмівної рідини є її здатність розчиняти молекули води, що знаходяться в гальмівній системі. Це питання особливо важливе взимку. Протягом цього часу негативна температура навколишнього середовища може призвести до перетворення води в лід. Наслідком цього може бути повна втрата гальмівної здатності. Тому не варто вибирати рідини з високим м води.

Гальмівна рідина ДОТ 4 яка краще

Серед відносно недорогих гальмівних рідин сьогодні найбільш поширені два представника: DOT-3 і DOT-4. І більшість автомобілів, що експлуатуються по дорогах РФ, вимагають в гальмівній системі застосування саме цих складів. Нижче розберемося, чи можна змішувати гальмівну рідину ДОТ-3 і ДОТ-4.

Чи можна змішувати DOT-3 і DOT-4?

Тут розглянемо сумісність хімічного складу рідин. Не вдаючись в подробиці, можна сказати так: обидві розглянуті рідини на 98% складаються з гликолей. Решта 2% припадає на присадки. Причому з цих 2% загальних компонентів як мінімум половина. Тобто різниця в реальному хімічному складі не перевищує 1%. Склад присадок продуманий таким чином, щоб компоненти не вступали в небезпечні хімічні реакції, результатом яких може стати зниження експлуатаційних характеристик рідини.

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити однозначний висновок: можна сміливо лити ДОТ-4 в систему, розраховану на ДОТ-3.

Однак рідина ДОТ-3 агресивніша до гумових і пластиковим деталям. Тому в непристосовані системи її лити небажано. У довгостроковій перспективі це може знизити термін служби елементів гальмівної системи. При цьому ніяких різких наслідків не настане. Суміш з ДОТ-3 і ДОТ-4 НЕ просяде за експлуатаційними властивостями нижче, ніж найменший з показників серед цих двох рідин.

Також звертайте увагу на сумісність рідини з ABS. Перевірено, що ДОТ-3, не розрахована на роботу з ABS, буде працювати з антиблокувальною системою. Але ймовірність збоїв і появи течі через ущільнювачі блоку клапанів зросте.

У чому різниця між гальмівними рідинами DOT-3 і DOT-4?

Обидві розглянуті гальмівні рідини виготовлені на одній і тій же основі: гліколь. Гликоли. це спирти з двома гідроксильними групами. Це визначає їх високу здатність без випадання в осад перемішуватися з водою.

Один по одному розберемо основні експлуатаційні відмінності.

 • Температура закипання. Мабуть, в плані безпеки це показник найвагоміший. У мережі часто можна зустріти таке оману: гальмівна рідина не здатна закипіти, так як в системі в принципі немає настільки гарячих джерел розігріву. А диски і барабани знаходяться на досить великій відстані від супортів і циліндрів, щоб передати температуру в обсяг рідини. При цьому ще й вентилюються проходять потоками повітря. Насправді розігрів викликають не тільки зовнішні джерела. При активному гальмуванні гальмівна рідина піддається стиску з колосальним тиском. Цей фактор також позначається на розігріві (можна провести аналогію з розігрівом об’ємної гідравліки при інтенсивній роботі). У рідини ДОТ-3 точка кипіння знаходиться на позначці 205 ° С. У ДОТ-4 температура кипіння трохи вище: 230 ° С. Тобто ДОТ-4 більш стійка до розігріву.
 • Падіння температури кипіння при зволоженні. Рідина ДОТ-3 закипить після накопичення в обсязі 3,5% вологи при температурі 140 ° С. ДОТ-4 більш стійка в цьому плані. І при такій же частці вологи закипить не раніше, ніж після проходження позначки в 155 ° С
 • В’язкість при.40 ° С. Цей показник для всіх рідин чинним стандартом встановлюється на рівні не вище 1800 сСт. Кінематична в’язкість впливає на низькотемпературні властивості. Чим більше густа рідина, тим складніше працювати системі при негативних температурах. У ДОТ-3 низькотемпературна в’язкість становить 1500 сСт. Рідина ДОТ-4 густіша, і при.40 ° С має в’язкість близько 1800 сСт.

Відзначається, що завдяки гідрофобним присадкам рідина ДОТ-4 повільніше вбирає воду з навколишнього середовища, тобто служить трохи довше.

Гальмівна рідина дот 4: яка краще?

Для початку розберемося, для чого ж потрібна гальмівна рідина?

Гальмівна рідина використовується в системі гідравлічного приводу гальм, яка розташовується абсолютно у всіх сучасних автомобілях. Головними перевагами гідравлічного приводу є швидкість спрацьовування, більш високий коефіцієнт корисної дії, простота конструкції.

Отже, коли ми натискаємо на педаль гальма, то між диском і колодками виникає велика сила тертя, що призводить до нагрівання гальмівних елементів, які передають своє тепло рідини, що знаходиться в гальмівній системі, в результаті чого вона може просто закипіти і привести до неполадок системи.

Для уникнення даних проблем використовується особлива рідина, яка буває декількох видів.

Існують «сухі» і «зволожені» рідини:

 • «Суха» рідина, як зрозуміло з назви, включає до свого складу менше води
 • «Зволожена». частка води становить близько 3%. При цьому дані види гальмівної рідини поділяють ще на чотири групи: DOT 3, 4, 5 і DOT 5.1.

У цій статті ми поговоримо про гальмівної рідини DOT 4, так як вона є найпопулярнішим наповнювачем для сучасних гальмівних систем.

Думаю у багатьох тут виникне питання: що таке DOT і чому чотири?

Класифікація була створена в Америці. Абревіатура означає «Департамент транспорту», ​​а номер «4», вказує на те, що в складі речовини є елементи, що зв’язують водний конденсат.

Виробляється вона хімічним шляхом і складається із з’єднання борної кислоти зі складними ефірами.

На відео-гальмівна рідина дот 4, яка краще:

ДОТ 4 і ДОТ 4 в чому різниця?

Ці дві шампуні мають досить велику кількість схожих характеристик, але відрізняються по більш значного показника температури закипання. Це дозволяє застосовувати її в гальмівних системах гоночних автомобілів і в різній швидкісний мототехніки. По інших технічних характеристиках ці дві речовини досить схожі.

Тормозная жидкость. Все нюансы: интервал, вязкость, состав, температура, смешиваемость.

Загальні відомості

Гальмівною рідиною є речовина, яка використовується в системі зчеплення для регулювання швидкості руху автомобіля. Основними властивостями вищезгаданої рідини є:

 • низький параметр стисливості;
 • високий рівень ступеня нагретости і закипання;
 • стійкий параметр в’язкості;
 • відрізняється незначним показником абсорбції вологи;
 • не робить руйнівних дій на гумові деталі гальмівної системи.

Детально вивчивши всі перераховані вище властивості можна зробити висновок про важливість своєчасної заміни авторідини певної марки.

Вітчизняні гальмівні рідини

У цьому розділі статті ми розглянемо вітчизняних виробників, які добре зарекомендували себе на ринку, і багато автолюбителів віддали переваги саме цих марок. Нагадуємо, що не варто гнатися за імпортним продуктом, адже часом він просто не відповідає заявленим характеристикам, а ціна його значно вище. У таких випадках вам знадобиться інформація, викладена нижче по тексту.

Кастрол ДОТ 4

Багато хто вважає, що це відмінний вибір для тих, хто проживає в північних районах нашої країни. Напевно ви зрозуміли чому. Дана ТЖ володіє найкращими характеристиками при мінусових температурах. Незалежні оцінювачі стверджують, що прі.40 градусів, даний продукт зберігає свою в’язкість в межах норми. Температура закипання Castrol DOT-4 знаходиться на рівні 265 ° C, що дуже навіть непогано. Після одного року використання цієї рідини, вона залишається вірною параметрам, тому можна судити про високий виробничому якості. Таким чином вам не варто переживати про заміну ТЖ через порядком двох років.

Однак є і негативна сторона у цього продукту. виробник випускає тільки півлітрову тару.

Ликви Моли ДОТ 4

Дуже поширений варіант для вашого автомобіля. Хоча бренд зі світовим ім’ям не позбавлений недоліків.

Температура закипання цього продукту становить 230 градусів. Після року експлуатації цей показник знижується до 155 градусів за Цельсієм. Це нагадує нам вітчизняних виробників. При значно мінусових температурах рідина істотно збільшує свою в’язкість, тому її не рекомендується використовувати в північних регіонах.

Гальмівна рідина ДОТ 4 яка краще?

Якісна гальмівна рідина (ГР). це сукупність умов, яким вона повинна відповідати. Першим і найважливішим моментом, на який слід звертати увагу. висока температура закипання. Якщо ж ця умова не дотримана, то водій відчуває провалювання гальмівної педалі. Варто розуміти, що ця подія несе за собою вкрай негативні наслідки. Другий момент. це протидія ТЖ розвитку корозії в гальмівній системі. Розвиток корозійних процесів вкрай негативно позначається на працездатності цієї системи автомобіля. Третій момент стосується змащувальних якостей ТЖ. Це особливо стосується власників авто з ABS, тому що в такі системи заливається тільки ДОТ 5.1. Четвертий і останній момент. це сталість в’язкості гальмівної рідини. Відхилення від цього параметра ТЖ призведе промерзання гальмівних елементів в зимовий час експлуатації машини. У цій статті ми торкнемося гальмівної рідини ДОТ 4 і проаналізуємо, яка з них краще підходить для використання.

Синтек Супер ДОТ 4

Півлітра Синтек Супер ДОТ 4 стоять в буквальному сенсі копійки. Така цінова політика виробника робить її однією з найдешевших на ринку мастильних матеріалів. До речі, виготовляється вона на заводі Обнінскоргсінтез, який розташований поблизу Москви.

Нова, недавно відкрита і залита рідина Sintec має температуру кипіння 240 градусів за Цельсієм. Це звичайно не ідеальний результат, але він цілком достатній для 90 відсотків автомобілів. Тести показують, що після року експлуатації даний параметр падає до 150-ти градусів. В’язкість цієї ТЖ показала відмінні результати навіть протягом двох років використання в умовах сильних морозів. Єдиним недоліком, який безперечно має місце бути. це різна якість, виражене в партіях, вироблених в різний час. Іншими словами, сьогодні вам попадеться один продукт, а через місяць інший такий же, але з деякими відмінностями в параметрах і при цьому далеко не в кращу сторону. Даний момент неодноразово підтверджений різними дослідженнями.

RosDOT-4: короткий огляд

Як ви бачите, краща гальмівна рідина ДОТ-4 випускається фірмою “Кастрол”. Незважаючи на високу вартість, вона дуже і дуже хороша.

Гальмівна рідина “Лукойл ДОТ-4

Температура кипіння цієї рідини. 170 градусів (зволоженою) і 240 (сухий), що цілком підходить під стандарт навіть з невеликим запасом. “Лукойл ДОТ-4” в рейтингу займає досить високу позицію, за рахунок своєї стабільності і високої якості. Крім цього, невисока вартість продукту робить його більш доступним для споживача.

На ринку практично не зустрічаються підробки “Лукойл ДОТ-4”, так як продукція добре захищена і має невелику ціну. В цілому це гідний претендент на звання переможця, проте розглянемо ще декілька варіантів.

Castrol React DOT4 Low Temp

Півлітрова банка від даного виробника коштує приблизно 450 рублів. Чи не найдешевший варіант, однак один з кращих. Температура кипіння в зволоженому стані 175 градусів, а в сухому. 265 градусів за Цельсієм. За регламентом заміна проводиться кожні два роки експлуатації.

Варто звернути увагу, що гальмівна рідина DOT-4 Low Temp відмінно підходить для використання при критично низьких температурах. Виробник спеціально знизив в’язкість рідини до 650 мм 2 / с. Подивившись на результати тестів і характеристики даної рідини, можна говорити про те, що це повноцінний ДОТ-5.1. Проте на ринку більш затребувана рідина ДОТ-4, тому реалізовувати її доцільніше. Склад гальмівної рідини ДОТ-4 від “Кастрол” відрізняється від аналогів пакетом присадок, що підвищують температуру кипіння.

Liqui Moly Bremsflussigkeit DOT-4

Це ще один лідер продажів на російському ринку. Цінник тут не такий великий, як у “Кастрол”. Обійдеться вам банку ємністю півлітра в 300 рублів, що досить таки небагато. Поріг закипання свіжої рідини становить 250, а походившей приблизно 165 градусів за Цельсієм. В’язкість. 1800 мм 2 / с. В цілому “Ликви Моли” вписується в рамки стандарту ДОТ-4, але не більше того. Однак варто віддати перевагу “Кастрол”, але якщо коштів недостатньо, то відмінно підійде і “Ликви Моли”.

Незайвим буде відзначити, що виробник зробив акцент на захист гальмівної системи від корозії. Їм це вдалося на славу, про що говорять експериментальні дані. Протягом всього терміну експлуатації немає ознак появи іржі. Також компанія приділила велику увагу змащує властивостями рідини. Її можна рекомендувати для використання в центральній частині Росії і південніше. “Ликви Моли” можна змішувати з ДОТ-3 і ДОТ-4, не рекомендується з ДОТ-5.

Те, що дуже важливо

Температура закипання. один із самих основних показників якісної гальмівної рідини. Справа в тому, що через тепла, що віддається колодками і диском в систему, звичайна рідина закипить. Це призводить до появи пухирців в системі і утворення повітряної пробки або повної відмови. На дорозі така ситуація з великою ймовірністю може призвести до аварії.

Саме тому виробники гальмівних рідин намагаються максимально збільшити температуру закипання. Адже це дає більше надійності. Всі ми знаємо, що в’язкі характеристики рідини змінюються від її температури. У гальмівної рідини цього відбуватися не повинно. Давайте більш детально розглянемо, що таке гальмівна рідина ДОТ-4, яка краще, та й інші важливі моменти.

Гальмівна рідина ДОТ-4: яка краще, склад. Яку гальмівну рідину заливати?

Гальмівна система відповідає за безпеку водія і пасажирів під час руху. Складається вона з великої кількості компонентів і вузлів. Збалансована робота всіх компонентів системи. ось до чого потрібно прагнути. Ми ж з вами поговоримо про те, що таке гальмівна рідина ДОТ-4, яка краще і на що звернути увагу при виборі. А почнемо ми з фундаментальних понять.

Яку гальмівну рідину заливати в систему?

Це питання хвилює багатьох автомобілістів. В першу чергу необхідно керуватися рекомендаціями заводу-виробника. Більшість автомобілів сімейства ВАЗ експлуатуються на ДОТ-3, хоча їм відмінно підійде ДОТ-4. Це оптимальний варіант як за ціною, так і за якістю.

В цей же час використовувати ДОТ-3 на іномарках не рекомендується, хоча це і допустимо. Це обумовлено низькою температурою закипання, що може вивести гальма з ладу. Для помірної їзди підходить гальмівна рідина ДОТ-4. Яка краще? А ось з цим ми зараз і розберемося.

Як зробити правильний вибір?

Тут все гранично просто і зрозуміло. Багато що залежить від вашого стилю їзди. Якщо ви віддаєте перевагу агресивну манеру поведінки на дорозі, то краще вибрати “Кастрол”, який хоч і позиціонується як ДОТ-4, однак його характеристики говорять про більш високому класі.

Для більш спокійним і розміреним їзди відмінно підійде будь-який з вітчизняних виробників. Правда, тут важливо звертати увагу на в’язкість рідини при мінусових температурах. Для північних регіонів бажано віддавати перевагу більш текучим рідин.

Ще один важливий момент перед тим як визначитися, яку гальмівну рідину заливати. потрібно зберегти гальмівну систему. В цьому випадку краще всього вибрати “Ликви Моли”. Саме від цього виробника гальмівна рідина показує найкращі результати. Вона не призводить до корозії, а, навпаки, захищає від неї систему, що дуже добре.