Датчик швидкості Kalina 8 клапанів де знаходиться

Де знаходиться датчик швидкості на Kalina

Для того, щоб приступити до дослідження датчика швидкості Lada Kalina, необхідно знати, де він розташований. Шукати цей елемент потрібно на корпусі КПП. він пригвинчений до неї одним болтом і з’єднаний з електронікою трьома кабелями. Доступ до нього вільний в достатній мірі, тому для огляду знімати інші деталі не обов’язково. У випадку з 16-клапанною версією двигуна усувати ймовірну поломку слід тільки після попереднього відсунення бачка з омивають сумішами, а, якщо мотор 8-клапанний, тоді до датчика можна підібратися впритул після вилучення гофрованого патрубка воздухозаборной системи, підведеної до основи фільтра.

З тим, де знаходиться датчик швидкості, розібралися, тепер перейдемо до розгляду можливих причин, у зв’язку з якими в першу чергу варто «грішити» саме на нього. У практичних малолітражки Lada Kalina, як і в багатьох інших машинах даного класу, подібні несправності, на жаль. не рідкість, проте вони досить легко визначаються за зовнішніми ознаками, серед яких:

 • повна відсутність руху стрілки спідометра при переміщенні;
 • при русі стрілки спостерігаються різкі скачки;
 • стрілка зависає в якомусь місці шкали, навіть коли машина зупинена;
 • світіння символу електропідсилювача керма на приладовій панелі;
 • лічильник пробігу перестав показувати пройдені кілометри;
 • стрілка датчика рівня палива коливається, не дозволяючи в точності визначити кількість залишився палива;
 • знизилася потужність силового агрегату, і, як наслідок. втрата мотором приемистости;
 • силовий агрегат глухне на холостому ходу (нейтральній передачі).

Датчик швидкості автомобіля LADA Kalina

Контроль швидкості в кожному авто здійснюється на підставі показників спідометра. Той, в свою чергу, залежить від датчика швидкості. Технічно останній є пристроєм, що забезпечує передачу імпульсів в електронний блок керування двигуном (ЕБУ). На прикладі популярного автомобіля вітчизняного виробництва компанії Lada розглянемо основні нюанси роботи даного пристрою, а також покажемо і проілюструємо, де знаходиться датчик швидкості на Kalina, як перевірити датчик швидкості на Kalina мультиметром, як поміняти датчик швидкості на Kalina і так далі.

Заміна датчика швидкості

Перевірку мультиметром з демонтажем виконують в такій послідовності:

 • Знімають датчик (докладніше про це. відео кінці статті).
 • З’єднують перший контакт з клемою імпульсних сигналів.
 • Другим контактом підключаються до «масі» машини.
 • Прокручують датчик швидкості, попутно спостерігаючи за надходженням сигналів і рівнем вихідної напруги. Обертання осі датчика здійснюється через надіти на неї трубку. Цілком достатнім буде обертати її зі швидкістю до 5 км / год. від швидкості буде залежати величина напруги, яка відображається вольтметром.
датчик, швидкості, kalina, клапан, знаходиться

Перевірку мультиметром «на місці», без вилучення пристрою, роблять так:

Замена датчика скорости на примере Лада Калина 8 клапанов!

 • Ставлять авто на домкрат одним колесом.
 • Закріплюють щупи вольтметра на контактах датчика швидкості.
 • Обертають висить на домкраті колесо, перевіряючи показання напруги. У справного датчика, не залежно від застосовуваного методу вимірювання, напруга коливається в діапазоні 0.5-10 В.

Перевірка датчика швидкості, виявила його несправність. Значить, потрібно знайти аналогічний (з таким же номером), виконати демонтаж відпрацьованого і поміняти на придбаний. Заміна датчика швидкості на Kalina вимагає наявності певних інструментів. ключа «шістки» і хрестоподібної викрутки. Конструкції датчиків розрізняються за типом, і у кожного є особливе кодове позначення, що також вкрай важливо врахувати при пошуку підходящої нової деталі. Сама процедура відносно не складна і у Lada Kalina 8 клапанів включає п’ять етапів:

 • відкручування болта.
 • Відведення гофрованого патрубка з області дій і віджимання фіксатора.
 • Аналогічно, як з патрубком, потрібно вчинити з колодкою і підводить проводкою.
 • Відкручування кріплення і демонтаж старого пристрою.
 • Монтаж нового пристрою в порядку, зворотному вищеописаного.

Таким чином, провівши деякі не складні маніпуляції, можна не тільки повернути колишню плавність вимірювання швидкості в своїй Lada Kalina, але і домогтися звичної надійності показань спідометра нічого при цьому не змінюючи. Завдяки більш-менш зручному розташуванню під капотом машини відповідального за вимірювання швидкості елемента на практиці його лагодження / заміна виявляється посильної для власника автомобіля з будь-яким рівнем знань.

Клапана управління довжиною каналів системи впуску

Впускний колектор із змінною геометрією АвтоВАЗ почав встановлювати починаючи з двигуна ВАЗ-21127. Така конструкція дозволяє досягти максимального крутного моменту на низьких оборотах і максимальної потужності на високих. Регулювання довжини впускного колектора (перемикання з однієї довжини на іншу) проводиться за допомогою клапана, що входить до складу системи управління двигуном.

Не работает спидометр на Калине, не спешите раскошелится. Датчик скорости.

Датчик детонації (ДД)

Призначений для визначення моменту виникнення високочастотних коливань блоку циліндрів, які виникають при детонаційному згорянні палива. За сигналом датчика електронний блок керування двигуном вибирає оптимальний кут випередження запалювання, що дозволяє домогтися найбільш повного і ефективного спалювання паливо-повітряної суміші в циліндрах двигуна, а також автоматично регулювати момент запалювання для палив з різним октановим числом. Датчик детонації знаходиться на передній стінці блоку циліндрів між 2? М і 3? М циліндрами.

Див. «Заміна та перевірка датчика детонації».

Перелік основних несправностей

Ознаки виходу з ладу розглядається нами датчика визначити досить легко. З таким «завданням» впорається навіть початківець власник Калини.

До числа симптомів можна відносити такі ситуації:

 • стрілка на шкалі спідометра не функціонує (вона знаходиться в спокої не дивлячись на факт руху авто);
 • робота покажчика швидкості супроводжується різкими стрибками стрілки;
 • спостерігається зависання стрілки на певному показнику швидкості навіть на зупиненому автомобілі;
 • символ електричного підсилювача керма світиться на приладовій панелі.

При наявності цих ознак власнику LADA Kalina слід вживати заходів з профілактики або заміні зчитувача. Сам елемент закріплений на корпусі коробки передач за допомогою одного гвинта. До його роз’єму підходять три кабелі.

Замена датчика скорости на калине

Дістатися до елемента можна після попереднього демонтажу поруч розташованих елементів підкапотного простору. Якщо перед нами 16-клапанна версія мотора, то для забезпечення доступу слід відсунути бачок з омиває складом.

Коли власник має LADA Kalina з мотором 8 клапанів, то датчик швидкості буде доступний, якщо витягти гофрований патрубок системи забору повітря, який підходить до корпусу фільтруючого компонента.

Фахівцями помічено, що поява несправності даного елемента може бути пов’язано з поломками, присутніми в електричному підсилювачі рульового вузла.

Деякі власники LADA Kalina, замінивши датчик, виявляють відсутність його функціонування. Тут виною може виступити дефект, присутній у нового виробу або датчик просто не підходить до даної модифікації авто. Це свідчить про необхідність вибору вироби тільки по присутнього на корпусі номеру.

Датчик температури охолоджуючої рідини (ДТОЖ)

Призначений для вимірювання температури охолоджуючої рідини в системі охолодження двигуна. На підставі показників ЕБУ коригує частоту обертання коленвала, склад паливно-повітряної суміші і кут випередження запалювання. Датчик практично не ламається, але буває, бреше. Досить часто перетираються дроти у підставі роз’єму так, що навіть припаяти ні до чого. Датчик температури охолоджуючої рідини встановлений в кришці термостата.

Датчик швидкості автомобіля (ДС)

Служить для вимірювання швидкості автомобіля і передачі цієї інформації на ЕБУ. Його поломка безпосередньо пов’язана з непрацюючим спідометром. Датчик швидкості автомобіля встановлений зверху на картері зчеплення, над корпусом внутрішнього шарніра приводу правого переднього колеса. Його заміна вельми проста.

Про датчики автомобілів LADA і систему управління двигуном

12 жовтень 2015 LADA.Онлайн 213 853

За роботу всіх систем сучасного автомобіля відповідають різні датчики. Вони знімають показання і передають їх електронного блоку управління двигуном (ЕБУ). У разі несправності датчика в пам’яті зберігається помилка, а на щитку приладів в деяких випадках з’являється помилка Check Engine.

Місце розташування, призначення і пристрій

Швидкісний контролер в автомобілі LADA Kalina являє собою пристрій, виконане в пластмасовому корпусі у вигляді циліндра. Усередині корпусу розташований чутливий компонент, який визначає швидкість пересування. Як можна зрозуміти, основне призначення пристрою полягає в точному визначенні швидкісного режиму.

Що стосується того, де знаходиться датчик, то він розташовується на коробці передач автомобіля, зверху. Щоб отримати до нього доступ, необхідно відкрити капот. в моторному відсіку повітряний шланг з’єднується дросель з повітряним фільтром. Якщо ви демонтіруете цей патрубок, то прямо під ним, на верхній частині трансмісії, зможете побачити контролер.

Дад і ДТВ

Датчик абсолютного тиску (ДАТ) і датчик температури повітря (ДТВ) використовуються на двигунах ВАЗ 21129 і ВАЗ 21179. Вони об’єднані в одному корпусі, який встановлений на ресівері модуля впуску. Більш детально про них розповідається тут.

Датчик детонації (ДД)

Призначений для визначення моменту виникнення високочастотних коливань блоку циліндрів, які виникають при детонаційному згорянні палива. За сигналом датчика електронний блок керування двигуном вибирає оптимальний кут випередження запалювання, що дозволяє домогтися найбільш повного і ефективного спалювання паливо-повітряної суміші в циліндрах двигуна, а також автоматично регулювати момент запалювання для палив з різним октановим числом. Датчик детонації знаходиться на передній стінці блоку циліндрів між 2? М і 3? М циліндрами.

Див. «Заміна та перевірка датчика детонації».

Датчики зчеплення і гальма

За сигналами датчика положення педалі зчеплення і вимикача сигналів гальмування контролер розрізняє нажатое і не нажатое положення педалей. При натиснутій педалі зчеплення контролер відключає регулювання навантаження двигуна. Обидва датчика знаходяться на педальному вузлі.

Див. «Заміна та перевірка датчика педалі зчеплення» і «Заміна та перевірка датчика педалі гальма».

На деяких варіантах виконання автомобілів використовується електронний привід дросельної заслінки (Е-газ). Нагадаємо, щоб зрозуміти які помилки записані в ЕБУ слід їх розшифрувати.

Ключові слова: датчики LADA Granta | датчики LADA Kalina | датчики LADA Priora | двигун LADA Granta | двигун LADA Kalina | двигун LADA Priora | датчики LADA Vesta | датчики LADA Largus | датчики 4х4 | датчики lada xray | двигун lada xray | двигун LADA Vesta | двигун LADA Largus | двигун 4х4 | ЕСУД LADA Vesta | ЕСУД Lada XRAY | ЕСУД LADA Largus | ЕСУД LADA Granta | ЕСУД LADA Kalina | ЕСУД LADA Priora | ЕСУД 4х4 | датчики Niva | двигун Niva | ЕСУД Niva | універсальна стаття

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть CtrlEnter.

Можливі несправності: ознаки і причини

Поломку контролера можна визначити за такими симптомами:

 • На спідометрі, розташованому в приладовій панелі, демонструються невірні показання. Стрілка покажчика може пересуватися хаотично, то різко підстрибуючи, то так само швидко опускаючись. У деяких випадках спідометр може зовсім не працювати, тобто стрілка не піднімається.
 • Збільшився витрата споживаного пального.
 • Якщо автомобіль обладнаний електропідсилювачем, то він може відмовитися працювати. Справа в тому, що за принципом роботи ЕУР повинен автоматично вимикатися при перевищенні швидкості руху 60 км / год. Якщо ж датчик не працює, то блок управління електропідсилювачем не зможе розрахувати швидкість, відповідно, ЕУР просто перестане працювати.
 • На приладовій панелі з’явився індикатор Чек Енджін, що свідчить про необхідність діагностики двигуна.
 • Ще одна ознака. одометр (лічильник) пробігу. не вказує пройдений кілометраж.
 • Непряма ознака несправності також може торкнутися і датчика рівня палива. Стрілка датчика може коливатися, що не дозволить точно виявити обсяг, що залишився пального в баку.
 • Також про несправності датчика може свідчити зниження потужності силового агрегату. Двигун може втратити прийомистість.
 • Іноді силовий агрегат може глухнути при русі на холостих обертах (нейтральної передачі).

Ці симптоми також можуть свідчити і про інші несправності. Пропонуємо також ознайомитися з основними причинами поломки.

 • Відсутня контакт пристрою з електромережею автомобіля. Контакт може бути порушений в самому роз’ємі девайса, потрібно перевірити якість підключення штекера і при необхідності зачистити контакти від окислення. Іноді контакти виявляються пошкодженими, тоді їх треба міняти.
 • Причина може полягати в порушенні цілісності електричного кола. Пошкоджені дроти більш схильні до окислення і дії корозії, тому при пробої ізоляції їх бажано відразу міняти, оскільки це в будь-якому випадку доведеться зробити в майбутньому.
 • При регулярній роботі в жорстких умовах на чутливих компонентах пристрою може збиратися бруд. Це буде сприяти погіршенню передачі сигналу на спідометр і блок управління. Проблему дозволить вирішити очищення пристрою.
 • Вийшов з ладу сам датчик, мова йде саме про його чутливому елементі. Виходу, окрім як заміна пристрою, немає (відео оприлюднено каналом VooDoo).

Датчик масової витрати повітря (ДМРВ)

Цей важливий датчик розташовується за повітряним фільтром двигуна. Також його називають витратомір повітря. Його призначення. оцінка кількості повітря, що надходить у двигун автомобіля. На підставі інформації, отриманої за датчика, електронний блок управління (ЕБУ) обчислює необхідний обсяг палива, щоб підтримувати стехиометрическое співвідношення палива і повітря для заданих режимів роботи двигуна.

датчик, швидкості, kalina, клапан, знаходиться

Див. «Як перевірити ДМРВ на автомобілях LADA»

Підведемо підсумки

Отже, ми з’ясували основні симптоми несправності датчика, при появі яких власнику LADA Kalina слід турбуватися про усунення виниклої неприємною поломки. Дізналися, де знаходиться датчик і як перевірити правильно його. Також познайомилися з ситуаціями, при яких замість такої процедури, як заміна датчика швидкості, власник може обійтися нескладними ремонтними та профілактичними діями. Як бачимо, обидва напрямки роботи з усунення несправності досить прості. Дотримуючись наших рекомендацій, сміливо усувайте проявила себе поломку.

Заміна датчика своїми руками

 • Знімаємо декоративну пластикову захист і прибираємо її в сторону, щоб не заважала
 • Акуратно стискаємо фіксатори і знімаємо колодку з датчика
 • За допомогою накидного або ріжкового ключа на «21» відкручуємо датчик.
 • Тепер проведемо його огляд і діагностику по пунктам, які ми розписали вище.

Закручуємо новий датчик, приєднуємо колодку проводів і запускаємо мотор. Якщо лампа тиску масла згасла, значить проблема була в датчику, якщо немає, значить потрібно шукати причину далі.

Як замінити датчик?

Перед установкою нового датчика потрібно демонтаж що стала непридатною деталі. Для виконання даної маніпуляції власнику потрібно обзавестися ключем на «6» або хрестової викруткою.

Датчики мають кілька конструктивних різновидів, причому кожному типу вироби присвоєно власний код. Це важливо при підборі аналогічного компонента.

Заміна датчика швидкості не перебуває в числі складних процедур, тому виконати її буде під силу будь-якому власникові LADA Kalina.

 • Відвертаємо гвинт хомута.
 • Прибираємо гофрований патрубок і віджимаємо фіксуючий елемент.
 • Колодку з підвідної проводкою знімаємо і відводимо убік.
 • Відкручуємо кріплення і видаляємо старий датчик.

Монтаж здійснюємо, дотримуючись зворотного алгоритму маніпуляцій.