Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina

Заміна передніх гальмівних дисків і колодок LADA Granta \ Kalina 2 Крос

 • Дотримуватися графіка перевірки тс і всіх його систем, в тому числі і системи гальмування.
 • Використовувати запчастини незвичайного виробника, так само скористатися «рідними» витратними матеріалами.
 • Дотримуватися адекватного стилю водіння. Використовувати тс тільки в підходящої для нього місцевості.
 • Створювати заміну гальмівної рідини в потрібні періоди.
 • Потрібно використовувати гальмівну рідину, прописану в анотації до тс.
 • Часто інспектувати патьоки під автомобілем.
 • Дивитися за зносом прокладок.

Загальні питання по заміні колодок на Granta

Розглянемо основні моменти по частотності заміни гальмівних колодок і їх вибору для машини.

Вибираємо колодки для Niva Chevrolet

На задніх і передніх колесах даного автомобіля використовуються різні види систем гальмування. Виходячи з цього, колодки на їх теж різні: дискові. на фронтальних колесах, барабанні. на задніх. Частина, яка грає головну роль в процесах гальмування. колодки, вони несуть основне навантаження і найбільше зношуються в процесі використання.

передніх, гальмівних, колодка, lada, kalina

Колодки між собою відрізняються сировиною, яке вживають у процесі виробництва, тривалістю терміну служби і відповідно ціною.

При виборі колодок варто орієнтуватися на наступні критерії:

замена передних тормозных колодок ВАЗ 2109, 2110, 2114, 2115, Калина, Гранта, Приора

 • Чим нижче температура нагріву при гальмуванні, тим довше прослужать колодки.
 • Необхідність збільшувати градус колодок в прохолодні пори року.
 • Звуки, що видаються гальмівною системою в процесі гальмування.
 • Дуже довгий термін служби.

Як перевірити і відрегулювати натяг троса ручника

У такій ситуації потрібно регулювання ручного гальма Chevrolet Niva. Цей вид ремонту нескладний, проводиться порівняно швидко і не вимагає застосування спеціального устаткування. Все, що вам знадобиться для роботи. це два ключа на «12», пасатижі і домкрат, якщо немає можливості поставити машину на оглядову яму.

І останній етап. тест ручника в дорожніх умовах. Іншими словами для вас необхідно провести стандартну перевірку ефективності роботи стоянкового гальма, як це описано в першому пт управління.

Після складання, ручник потрібно протестувати в дорожніх умовах

 • Для проведення заміни задня частина автомобіля повинна знаходитися в вивішеному стані. Тому підійміть її за допомогою підйомника або домкрата і зніміть гальмівні барабани з задніх коліс.
 • Ключем на «12» звільніть затяжку контргайки на регулювальному штоку і цілком виверніть її вкупі з регулювальної гайкою. З штока потрібно попередньо зняти пружину, тому що вона не дасть вивернути гайки.
 • Після чого ви просто можете зняти зрівнювач троса і витягти з нього сам трос.
 • Далі, потягнувши на себе трос, витягніть наконечники оболонки з кріплень, розташованих зліва і справа на днище кузова.
 • Зусиллям руки виведіть праву і ліву гілки троса з кріплень балки заднього моста.
 • Гайковим ключем виверніть болти, що фіксують власники на гальмівних щитках.
 • Зараз, від’єднавши наконечники троса від важелів приводу гальмівних колодок, потягніть за нього, щоб вивести з отвору гальмівного щита.

Після демонтажу встановіть новий задній трос ручного гальма ВАЗ 2121. Для цього також скористайтеся цією інструкцією, але все діяння робіть в зворотному порядку. І на цьому заміна троса ручника Chevrolet Niva завершена, а в результаті не забудьте відрегулювати ступінь його натягу

Важливо також після закінчення ремонтних робіт змастити регулювальну різьблення на штоку, щоб уникнути проблем з відкручуванням гайок під час чергової регулювання або заміни

Прокачування гальм автомобіля Niva Chevrolet: інструкція покрокова

Таким же методом необхідно позбавлятися від повітря за допомогою верхнього штуцера на фронтальній шині зліва. Щоб видалити утворюються бульбашки в іншому контурі, слід провести прокачування в черговості: ліва. задня. передня права шина.

Прокачування гальм особливо потрібна, якщо має місце будь-який з позначених ознак:

Заміна передніх гальмівних колодок Kalina 2

Home »Заміна передніх гальмівних колодок Kalina 2

Операції із заміни задніх гальмівних колодок LADA Granta

Для заміни задніх колодок на автомобілі LADA Granta для вас згодяться: викрутка, пасатижі, молоток, брусок, ключ на 7 або 12 мм (для напрямних шпильок утримують гальмівний барабан, розмір залежить від виду встановленого кріплення), 2 монтажки

Встановіть автомобіль на вертикальну поверхню. Розблокуйте ручне гальмо цілком. Увімкніть передачу в МКП. Покладіть під передні колеса стопорні черевики. Зніміть колесо з боку з якою мається на увазі заміна задніх гальмівних колодок

Зніміть гальмівний барабан, для цього відкрутіть дві шпильки

і збийте помірно простукуючи барабан зі зворотного боку по його ободу.

Зніміть верхню пружину відтягнувши її отверкой або пассатижами

Зніміть напрямну пружину передньою і задньою колодки.

Задня колодка також має важіль для розведення колодок за допомогою ручного гальма. Важіль потрібно буде вивести з зачеплення з петлею гальмівного троса.

5 Витягніть шплінт і шайбу утримує палець в задній колодці. Видаліть палець і демонтуйте важіль з задньої гальмівної колодки.

6 Установка задніх гальмівних колодок на автомобілі LADA Granta робиться в зворотному порядку. При установці задніх колодок проконтролюйте щоб вони встали в напрямні прорізи на циліндрах гальмівного механізма.7. Для того щоб було легше звести поршні, можна відкрутити спускний штуцер, при цьому переміщення поршнів в гальмівному механізмі стане значно легше. Зводити колодки можна за допомогою 2-ух монтажних лопаток, тому що показано на фото.

Після установки гальмівного барабана закрутіть штуцер, встановіть колесо на місце.

Під час заміни передніх і задніх колодок на автомобілі LADA Granta категорично забороняється тиснути на педаль гальма, коли поршні гальмівних пристроїв не впираються в встановлені колодки, а для задніх коліс, коли не встановлено гальмівний барабан. В іншому випадку поршні будуть видавлені з пристроїв, буде порушена щільність системи, справність пристроїв, відбудеться завоздушіваніе гідравлічних трубопроводів.

Поради по догляду за гальмівними колодками

На тривалість служби гальмівних колодок впливає багато причин: стан гальмівних дисків, здатності водіння водія, експлуатація та якість колодок, кліматичні і погодні умови, а також умови зберігання транспортних засобів.

Поради по догляду за гальмівними колодками

Для продовження терміну служби колодок потрібно:

Отже, заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками. поїхали

Спершу зніміть колесо, про те як це зробити говорити не буду, так як це і так всім зрозуміло. Загалом «зірвіть» болти кріплення поки машина стоїть на землі, затягніть ручник і включіть першу швидкість.

Поддомкратьте машину з того боку з якою будете створювати заміну, колесо повинно бути вивішених. Під колеса, які «залишилися на землі» встановіть противідкатні клинки або як варіант. цеглу, це виключить можливість.

Нові гальмівні колодки, зазвичай, товщі старих зношених, тому перед тим як замінити гальмівні колодки рекомендую витягнути шприцом гальмівну рідину з бачка до позначки «MIN», в іншому випадку вона буде виливатися під час виконання робіт.

Домкрат потрібно встановити в особливе гніздо «1» (Washing machine. Фото) або «2», якщо ви встановите домкрат в інше не створене для цього місце, це може зруйнувати кузов або привести до перекидання автомобіля.

На фото можна побачити доказ версії про те, що штатні колодки на Kalina порядком стирають диск, навіть маленький пробіг залишив значний слід на гальмівному диску.

Щоб було комфортно створювати всі наступні роботи викрутити кермо дуже на ліво.

Підніміть супорт, для цього відкрутіть болт «1″, використовуючи ключ на «13».

Візьміть викрутку і плоскогубці, за допомогою їх відігніть стопорну пластинку, утримуючи ключем на «17» гайку «2» від прокручування. Так як старі гальмівні колодки стерті, потрібно трохи втопити гальмівний поршень, для того щоб встановити нові. (Washing machine. Фото позначено червоним прямокутником). Час від часу зусилля рук недостатньо, щоб вм’ятий поршень на місце, тому як варіант зможете використовувати приготовлену раніше струбцину або розвідний ключ.

залиште з внутрішньої сторони одну колодку, після чого в місце, яке позначене на фото стрілкою, встановіть величезну плоску викрутку. Наголошувати викрутку потрібно ближче до осі в неробочу частину диска, потім використовуючи викрутку як важіль, потягніть рукоять викрутки на себе. Цим ви можете зрушити супорт до для себе по відношенню до диска, також вдавите гальмівний поршень всередину.

Встановіть нові колодки і опустіть супорт.

Затягніть болт і застопоріть запобіжну платівку, це дозволить попередити мимовільне відкручування болта.

Вирівняйте колеса кермом, щоб вони дивилися прямо.

Одягніть колесо на місце і «наживите» чотири кріпильні болти.

Термін експлуатації колодок

Згідно технічно-нормативних документів термін експлуатації фронтальних гальмівних колодок LADA Kalina виробництва АвтоВАЗу складає 20 000 км. При цьому ті ж деталі від Fenox, Brembo або Girling служать до 30-35 тис. Км.

Важливий аспект терміну експлуатації фронтальних гальмівних колодок стає стиль водіння. Якщо нерідко жати різко педаль гальма, то колодки вийдуть зі ладу швидше. Те ж саме чекає і при міських експлуатаційних умовах, якщо автомобіль їздить тільки по місту. Найменш зношуються колодки на приміському циклі, за умови, що дотримуються правила дорожнього руху.

Заміна передніх ГАЛЬМОВИХ колодок ВАЗ 2109, 2110, 2114, 2115, Kalina, Granta, Priora

Опустіть домкрат і зробіть дотяжки болтів.

Та все це повторіть по відношенню до іншого колеса. Долийте гальмівну рідину в разі необхідності, її рівень повинен бути по позначці «MAX».

Замена передних тормозных колодок. Лада Калина (Lada Kalina. AvtoVAZ)

поширені проблеми

В ході роботи можна зіткнутися з проблемами, які будуть перешкоджати заміні колодок. Якщо при знятті барабана він буде надійно триматися на місці, можна побризкати навколо місця його розміщення засобом WD-40 і почекати скільки необхідний часу (зазвичай через 10-15 хвилин), потім приступити до демонтажу. Також аерозоль знадобиться для легкого зняття колодки з місця фіксації. У разі коли не виходить встановити нову колодку, потрібно глибше втопити поршень в циліндр, поки кріплення не буде ослаблено.

Своєчасно встановивши нові колодки на Ладу Калину, ви зможете продовжити термін служби гальмівної системи. Справно функціонують гальма допоможуть запобігти виникненню небезпечних ситуацій на дорозі і зроблять керування автомобілем гранично комфортним.

необхідні інструменти

Щоб поміняти фронтальні колодки на LADA Kalina буде потрібно подальше обладнання:

 • домкрат для підняття кузова;
 • накидний ключ на 17 і ріжковий на 13;
 • баллоннік, щоб відкрутити болти і зняти колесо;
 • велика плоска викрутка, її можна замінити газовим ключем або молотком;
 • щітка з металу для очищення деталей від окису і бруду;
 • мастило, щоб виключити скрип від тертя (для супорта і внутрішньої сторони прокладок);
 • герметик для змащування різьби болтів.

Фахівці рекомендують використовувати пристосування для фіксації задніх коліс, щоб при піднятті кузова LADA Kalina НЕ покотилася назад. Це може бути деревне брус або особливий залізний стопор.

Як самостійно поміняти гальмівні колодки на Kalina

LADA Kalina, також як інші авто, потребує своєчасного технічного обслуговування та ремонту. Як самостійно поміняти гальмівні колодки на Kalina? Хоча ця модель досить надійна, її деталі і вузли мають певний експлуатаційний ресурс або можуть зламатися.

При експлуатації автомобіля потрібно періодично міняти масло, фільтри, також тримати під контролем і в міру потреби доливати ОЖ

Але підвищена увага слід приділити стану гальмівної системи, на яку діють велике навантаження

Для забезпечення безпеки руху на Ладі Kalina, слід знати, як замінити на ній гальмівні колодки.

Заміна задніх гальмівних колодок на Kalina

 • Машина ставиться на швидкість, і під колеса заднє і два фронтальних встановлюються підкладки. Потім за допомогою домкрата здійснюється підйом задньої частини машини. Після підйому колеса над землею, потрібно до кінця вивернути болти і демонтувати його.
 • За допомогою воротка з головкою на «7», потрібно відкрутити 2 шпильки, які утримують гальмівний барабан.
 • Для полегшення процесу зняття барабана, місце, де стосуються один одного барабан і маточина, необхідно обробити WD-40. Приблизно через 10 хвилин, барабан можна зняти.
 • Щоб не було проблем з демонтажем барабана на тросі ручника. Слід послабити гайку.
 • Плоскогубцями потрібно зняти дрібні пружинки, розташовані в центрі гальмівної колодки. Потім потрібно дістати нижню пружину, якої колодки перетягнуті разом.
 • Не знімаючи верхню пружину, слід дістати колодку, що знаходиться праворуч. З цією метою необхідно схопити її центр і відвести в сторону. При цьому її потрібно піднімати поки не відбудеться випадання пластинки.
 • Після чого колодка знімається без проблем. При установці нових колодок, потрібно використовувати зворотний послідовність дій.

Не треба використовувати автомобіль, відразу після того як, були заміни гальмівні колодки.

Перед цим потрібно виконати прокачування гальм. Для цього пару раз вичавлюється гальмо, при цьому не повинно бути провалів педалі.

Якщо нічого не змінилося, необхідно перевірити, наскільки правильно були здійснені всі дії.

Як самостійно поміняти гальмівні колодки на Kalina ми розповіли. успішного ремонту!

Замена задних тормозных колодок LADA Kalina

Заміна гальмівних колодок на Ладі Kalina

При покупці LADA Kalina будьте готові до її обслуговування і своєчасному ремонту. Незважаючи на надійність авто, та чи інша деталь може вийти з ладу або відпрацювати свій ресурс.

Заміна масла, фільтрів, перевірка і долівка охолоджуючої рідини. все це важливі складові експлуатації. Не варто забувати і про гальмівній системі, якої доводиться витримувати величезні навантаження. Щоб бути впевненим у безпеці, ви повинні знати, коли і як проводиться заміна гальмівних колодок на Kalina.

Коли необхідна зміна гальмівних колодок на Kalina?

Звичайно, ви не зобов’язані змінювати колодки щороку. Виробник чітко встановлює кілометраж, який повинні «відходити» заводські вироби. Інша справа, що стиль їзди у кожного автолюбителя різний. Одні люблять активне водіння з частим гальмуванням, а інші воліють спокійну їзду.

У першому випадку заміна гальмівних колодок може знадобитися набагато швидше, наприклад, через 5-7 тисяч кілометрів. У той час як при спокійній їзді вони можуть відслужити в два рази довше. Але і це ще не все.

Міняти колодки бажано в наступних випадках:

 • При покупці автомобіля на вторинному ринку;
 • при появі сильного не усуває скрипу в процесі гальмування;
 • при товщині фрикційної колодки менше півтора міліметрів.

Для виконання заміни підготуйте групу необхідних інструментів.

 • Домкрат, щоб підняти автомобіль, зняти колеса і підтримувати транспортний засіб у висячому положенні весь період ремонту;
 • балонний ключ;
 • плоска викрутка, за допомогою якої можна виконати більшу частину операцій;
 • пасатижі;
 • ключі (торцевої і ріжковий). Що стосується розмірів, то підготуйте вироби на «тринадцять» і «сімнадцять»;
 • противідкатні підставки або цеглини, за допомогою яких можна зафіксувати автомобіль;
 • комірець з «тридцятої» і «сьомий» голівкою;
 • струбцина.

Самостійна заміна передніх і задніх колодок

Установка нових колодок на передніх і задніх колесах LADA Kalina трохи відрізняється. Отже, алгоритм робіт бажано розглядати окремо:

Заміна передніх колодок на Kalina проводиться таким чином:

Для початку трохи відпустіть всі болтові з’єднання на колесі, де буде проводитися заміна. Після поставте на ручне гальмо і покладете під задні колеса упори. Це необхідно, щоб зафіксувати авто.

Врахуйте, що при виконанні робіт, тобто при знятих колодках заборонено вичавлювати гальмо. В іншому випадку поршень може бути видавлений з циліндрів гальмівної системи.

Приступайте до демонтажу колеса. Щоб спростити собі задачу, викручуйте рульове колесо в ту сторону, з якої виконується робота по заміні колодок.

Далі використовуйте пасатижі і викрутку, щоб вигнути стопорну пластинку. Беріть ключ на «тринадцять», викручуйте фіксує болт, для цього утримуйте поруч розташовану гайку ключем на «сімнадцять» (це дозволить запобігти провертання), після чого можна піднімати супорт.

Щоб колодки зайняли свою позицію, втопите поршень гальм. Якщо у

вас достатньо сили, то можна це зробити вручну (краще взяти струбцину

Зробіть все маніпуляції в зворотному порядку і встановлюйте нові вироби. При цьому пам’ятайте про платівці, яка захищає від випадкового викручування болта. Коли колодки поставлені на одному колесі, можна переходити на інше. При цьому не забудьте перевірити і підлити гальмівної рідини в бачок.

Зверніть увагу! При стисненні колодок гальмівна рідина в бачку піднімається і може политись через верх, це пов’язано з тим що нові колодки товщі.

Заміна задніх гальмівних колодок на Kalina виконуйте за алгоритмом нижче:

Ставте авто на швидкість, підкладайте упори під колеса (обидва передніх і одне заднє). Після беріть домкрат і піднімайте задню частину авто (перед цим не забудьте трохи послабити болтові з’єднання);

Як тільки колесо відірветься від поверхні, викручуйте болти до кінця і знімайте його.

Використовуйте комірець з «сьомий» головкою і викручуйте з його допомогою дві шпильки (на них кріпиться барабан).

Щоб спростити процес демонтажу барабана, обробіть простір WD-40 в тому місці, де стикається барабан до маточини, він зазвичай там щільно сидить. Вже через десять хвилин можна починати процес демонтажу.

Зверніть увагу! Щоб барабан знявся легко потрібно послабити гайку на тросі стоянкового гальма.

Демонтувати невеликі пружинки за допомогою щипців з центральної частини колодки.

Після за допомогою щипців діставайте нижню пружинку, яка стягує колодки між собою (починайте роботу з правого боку).

Діставайте колодку, яка розташована з правого боку без демонтажу верхньої пружини. Для цього візьміться сильніше за центральну частину і відводите її в сторону. Одночасно з цим піднімайте її до моменту, поки пластина чи не випаде сама.

Тепер колодку можна сміливо демонтувати, як і саму пружину.

Ставте нові колодки і виконуйте монтаж по зворотному алгоритму.

Після заміни колодок не поспішайте відразу виїжджати на дорогу. прокачати гальма. Для цього зробіть кілька натискань на педаль гальма. вона не повинна провалюватися. Якщо ж ситуація не змінюється, то перевірте правильність виконаних робіт.

Як замінити передні гальмівні колодки на LADA Kalina: артикули і алгоритм

Передні гальмівні колодки. це перша ланка безпеки. Вони забезпечують своєчасне гальмування автомобіля для запобігання зіткнення або повної зупинки автомобіля. На LADA Kalina оригінальні передні гальмівні колодки не зовсім досконалі і мають ряд недоліків, тому власники автомобіля часто звертаються до більш якісним аналогам.

Відео заміни передніх гальмівних колодок нижче.

Також, якщо мова пішла про доробки та тюнінгу варто встановлювати м’які колодки, які мають більше на 1 мм фрикційної поверхні. Вони краще роблять гальмування і менше зношують гальмівний диск, але при цьому їх термін експлуатації становить до 15 000 км.

оригінальні колодки

Почнемо з оригінальною деталі від АвтоВАЗу. Номер деталі, за яким і відбувається пошук, виглядає так. 2110-3501080. Це ті самі колодки, які встановлюються на ВАЗ 2110 і Priora. Завод вирішив не змінювати структуру передніх гальм. за комплект.

Процес заміни передніх гальмівних колодок

Заміна передніх гальмівних колодок, майже на всіх автомобілях стандартна і не складна операція. На LADA Kalina, як і на інших автомобілях серії ВАЗ. цей процес займаємо 30-40 хвилин і може відбуватися в одну пару рук.

Отже, для заміни передніх гальмівних колодок LADA Kalina знадобиться наступний інструмент:

 • домкрат,
 • пасатижі,
 • балонний ключ,
 • плоска викрутка,
 • протівооткати,
 • ключі та головки.

Тепер, коли розібралися з інструментарієм, можна переступити до роботи:

 • Ставимо автомобіль на гальмо стоянки, фіксуємо колеса противідкотними підставками і демонтуємо переднє колесо. Якщо є можливість, можна зняти і друге.
 • Повертаємо рульове колесо в ту сторону, з якої будемо працювати.
 • Вигинаємо стопорну пластину. В даному випадку, на допомогу прийдуть пасатижі і викрутка.

На фото все зазначено. Стопорну пластину відгинаємо за допомогою плоскої викрутки, решта відкручуємо ключами на 13 і 17

Використовуємо спеціальне пристосування схоже на струбцину

Встановлюємо нові колодки. Якщо супорт одягнути назад не виходить, значить ви не до кінця відвели в початкове положення гальмівний циліндр

Таким чином, легко і просто замінюються передні гальмівні колодки на LADA Kalina.

аналоги

Червоні феродо. гальмують краще, але вважається, що сильно жеруть гальмівний диск

Тепер, розглянемо можливі аналоги, які можна встановити замість оригінальних гальмівних колодок на Ладу Калину.

Таблиця аналогів, а також їх каталожні номери і ціни.

Найменування проізводітеляАртікулСредняя ціна по РФ в рублях
Dafmi D140IE 390-450
Master-Sport 13-046D-2965-2-E-SET / 4 /.MS 590-630
Tomex 10-361 600
Mapco 6502 620
Pilenga FD-P2003 850
Trialli PF965 850
Fenox BP40006O7 865
Finwhale V210 910
Hola BD811 950
Optimal 12075 978
ABS 37079 1070
EGT 322107EGT 1150
Denckermann B111048 1165
LRP 05P988 1165
Samko 5SP988 1185
LINXauto BD-4601 1200
FiT FP0289 1320
TRW GDB1446 1350
Road House 2221.02 1350
Icer 181308 1360
Brembo P41003 1700
Delphi LP551 1765
Girling 6114461 2400
Feredo «Premium» FDB1325 3000

Як видно з таблиці, вибір передніх гальмівних колодок на Ладу Kalina досить широкий і власнику буде з чого вибрати. Звичайно, цінова політика на багато аналоги. занадто висока, оскільки в порівнянні з оригіналів в 400 рублів і аналогом в 2000 руб. багато хто вибирає оригінал.

Чи не оригінальні колодки на Калину, бренд Nippon, дуже популярний у каліноводов

Але, якщо брати виробників «Фенокс» або «Брембо», то якість і ресурс колодок в 2-3 рази краще, а рівень гальмування вище на 50% (за результатами незалежних тестів). При цьому вони зношуються на 3-4 рази повільніше, оскільки зроблені з більш якісного матеріалу.

Причини, за якими може знадобитися заміна колодок

Старі і нові колодки. Знос у старих ще не катастрофічний, але за регламентом необхідна заміна, інакше вони «с’ёдят» гальмівні диски

Існує ряд причин, за якими рекомендується змінити передні гальмівні колодки на LADA Kalina. А саме:

 • Скрип в передніх колесах при натисканні на педаль гальма.
 • При розсипання колодки всередині супорта вона починає «торохтеть».
 • При покупці підтриманого автомобіля на авторинку або в салоні.
 • Коли знос колодки досяг максимуму. Зазвичай це фрикційна товщина менше 1,5 мм.
 • Один раз на рік, після зимового сезону їзди.
 • Коли при гальмуванні нерівномірно хапають гальма.

Всі зазначені фактори стають основополагательнимі для заміни передніх гальмівних колодок на Ладі Kalina.

Вибір колодок і артикули

Перед кожним власником авто Kalina стоїть непростий вибір запасної частини. Що ж краще оригінал або аналог? Адже колодки. це перша ланка безпеки руху і гальмування. Відповідь криється на поверхні. І ті, і інші досить гарні і за якістю, і ефекту. Але, ось сучасні аналоги стають ще краще, оскільки фрикційний матеріал, у більшості, набагато якісніше і витривалішими.

Отже, розглянемо, які ж передні колодки підходять на Ладу Калину.

Артикули гальмівних колодок

Колодки на перше і друге покоління різні. Варіанти без ABS.

Для Kalina 1. 21100-3501080-00 або 21100-3501080-01.

Колодки LADA Sport (ТІІР-295) для Kalina першого покоління.

 • ATF 142E3946
 • AVTOSTANDART 21100350108088
 • PILENGA ITALY FD-P 2005
 • FORTECH FB-1102F
 • TRIALLI PF 965
 • KRAFT KT091355
 • FINWHALE V210
 • Bosch 0 986 495 214
 • LUCAS / TRW GDB1446
 • Bosch 0 986 494 533

Для другого покоління застосовують артикул 11180-3501800-83.

Колодки АТО артикул 142E3946 в оригінальній упаковці.

Аналогічні номери використовуються для LADA Пріори. Власниками помічено, що з заводу використовують колодки ТІІР, але вони відрізняються середнім якістю, швидким зносом, а також появою скрипу під час гальмування після декількох тисяч кілометрів шляху.

аналоги

Червоні феродо. гальмують краще, але вважається, що сильно жеруть гальмівний диск

Тепер, розглянемо можливі аналоги, які можна встановити замість оригінальних гальмівних колодок на Ладу Калину.

Таблиця аналогів, а також їх каталожні номери і ціни.

Найменування виробника Артикул Середня ціна по РФ в рублях
Dafmi D140IE 390-450
Master-Sport 13-046D-2965-2-E-SET / 4 /.MS 590-630
Tomex 10-361 600
Mapco 6502 620
Pilenga FD-P2003 850
Trialli PF965 850
Fenox BP40006O7 865
Finwhale V210 910
Hola BD811 950
Optimal 12075 978
ABS 37079 1070
EGT 322107EGT 1150
Denckermann B111048 1165
LRP 05P988 1165
Samko 5SP988 1185
LINXauto BD-4601 1200
FiT FP0289 1320
TRW GDB1446 1350
Road House 2221.02 1350
Icer 181308 1360
Brembo P41003 1700
Delphi LP551 1765
Girling 6114461 2400
Feredo «Premium» FDB1325 3000

Як видно з таблиці, вибір передніх гальмівних колодок на Ладу Kalina досить широкий і власнику буде з чого вибрати. Звичайно, цінова політика на багато аналоги. занадто висока, оскільки в порівнянні з оригіналів в 400 рублів і аналогом в 2000 руб. багато хто вибирає оригінал.

Чи не оригінальні колодки на Калину, бренд Nippon, дуже популярний у каліноводов

Але, якщо брати виробників «Фенокс» або «Брембо», то якість і ресурс колодок в 2-3 рази краще, а рівень гальмування вище на 50% (за результатами незалежних тестів). При цьому вони зношуються на 3-4 рази повільніше, оскільки зроблені з більш якісного матеріалу.

також ознайомтеся

Як замінити салонний фільтр LADA Priora своїми руками

Установка нових передніх стійок на автомобілях LADA Priora

Алгоритм заміни лобового скла ВАЗ 2110

Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

 • На фотографії можна розглянути, як базовими гальмівними колодками стирається диск.

Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

 • Вивернути кермо по максимуму вліво.
 • Підняти супорт, відкрутивши болт «1». Для цього скористатися ключем на «13».

Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

 • Викруткою і плоскогубцями відігнути стопорну пластину, притримуючи за допомогою ключа на «17» гайку «2», щоб уникнути прокручування. Так як старі гальмівні колодки стерлися, потрібно опустити гальмівний поршень, щоб вдалося поставити нові (на фотографії це зазначено червоним прямокутником). Якщо без спеціальних інструментів зробити це не виходить, варто скористатися струбциной або розвідним ключем.

Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

Другий варіант: з внутрішньої сторони залишити тільки одну колодку. На місце, позначене на фотографії стрілкою, поставити велику плоску викрутку. Найкраще уперти її ближче до осі, в неробочу частину диска. Потім, користуючись викруткою як важелем, потягнути її рукоять на себе. Це дозволить змістити супорт до себе і втисне гальмівний поршень всередину.

Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

 • Поставити нові колодки, опустити суппорт.
 • Затягнути болт, застопорити запобіжну пластину. Цим вдасться уникнути мимовільного відкручування болта.
 • Повертаючи кермо, поставити колеса прямо.
 • Повернути на місце колесо, поставити 4 кріпильні болти.
 • Опустити домкрат, дотягнути болти.

Повторити всі дії на іншому колесі. Після цього слід долити ТЖ до позначки «MAX».

Коли міняти (регламент)

Для контролю зносу колодок досить заглядати в оглядове віконце пару раз за рік, наприклад, при зміні гуми.

 • Заміну передніх колодок необхідно проводити в 1.5-2 рази частіше, ніж обслуговування задньої гальмівної системи.
 • Точно визначити пробіг для заміни складно, але в середньому знос настає через 30-50 тис. Км.
 • Для точної діагностики рекомендується кожні 10-15 тис. Км перевіряти товщину накладки на колодках.
 • Критичне значення. 2 мм і менше.

Детально про вибір передніх колодок ми вже писали.

оригінальні колодки

Почнемо з оригінальною деталі від АвтоВАЗу. Номер деталі, за яким і відбувається пошук, виглядає так. 2110-3501080. Це ті самі колодки, які встановлюються на ВАЗ 2110 і Priora. Завод вирішив не змінювати структуру передніх гальм. за комплект.

Як замінити гальмівні колодки на Ладі Kalina

На Lada Kalina передні гальмівні колодки виходжують приблизно 30-50 тис. Км, задні. 60-90 тис. Км.

Багато власників Kalina, зіткнувшись з непомірним скрипом заводських колодок, вирішуються на їх заміну мало не відразу після покупки машини. Сама по собі операція не дуже складна. З нею впорається будь-який автолюбитель, якщо буде неухильно слідувати рекомендаціям нашого механіка.