Заміна задніх гальмівних колодок на Renault Logan

Заміна задніх колодок Renault Logan

При мінімально допустимої товщині фрикційних накладок гальмівних колодок розмір, який вимірюється по діаметру колодок, встановлених в гальмівний механізм з наведеними в початковий стан регулятором зазорів, становить 179,4 мм для автомобіля з двигуном робочим об’ємом 1,4 л і 202,45 мм для автомобіля з двигуном робочим об’ємом 1,6 л

Чи не застосовуйте бензин, дизельне паливо або будь-які інші мінеральні розчинники для очищення гальм.

Колодки замінюйте одночасно в гальмівних механізмах обох задніх коліс.

Вам будуть потрібні: ключ для болтів коліс, пасатижі або викрутка з плоским лезом, розсувні пасатижі.

Логан замена задних колодок и не только

Увімкніть 1 передачу і встановіть упори під передні колеса.

Перевірте, щоб важіль стоянкового гальма був опущений до упору вниз (автомобіль расторможен).

Зніміть колесо і встановіть автомобіль на опору.

Якщо рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра знаходиться на мітці «МАХ» або наближається до неї; відкачати з бачка частина рідини. Інакше при заміні колодок вона може виплеснутися.

задніх, гальмівних, колодка, renault, logan

Від’єднайте від передньої колодки пружину важеля регулятора зазорів і зніміть пружину, від’єднавши її другий кінець від важеля регулятора.

Підчепивши викруткою нижню стяжную пружину колодок, виведіть її з отвору в задній гальмівний колодці і зніміть пружину

Відчепіть пассатижами від задньої колодки відігнутий кінець верхньої стягнутий пружини.

При роботі пассатижами або викруткою будьте обережні.

Рекомендуємо користуватися спеціальними кліщами для зняття стяжних пружин.

і, повернувши другий кінець пружини в отворі передньої колодки, зніміть пружину.

Злегка посуньте вперед передню колодку і, притримуючи задню колодку, зніміть регулятор зазорів разом з распорной планкою, повернувши планку на 90 ° уздовж осі.

Притримуючи опорну стійку, натисніть на чашку кріплення притискної пружини, поверніть її на чверть обороту.

зніміть чашку і пружину, а також опорну стійку

Відведіть задню колодку від щита гальма, від’єднайте разжимной важіль від троса гальма стоянки, віджавши пассатижами його пружину, і зніміть колодку.

Снятие тормозного барабана на Рено Логан

Зніміть притискну пружину і опорну стійку передньої колодки так само, як це робили для задньої колодки і зніміть передню колодку

Відразу ж після зняття колодок закріпіть поршні робочого циліндра будь-яким доступним способом (наприклад, стягніть гумовим джгутом або зв’яжіть дротом), інакше поршні можуть бути виштовхнуті з циліндра распорной пружиною і з гідросистеми витече гальмівна рідина.

Очистіть від забруднень і огляньте деталі гальмівного механізму

Деформовані або сильно ознаки корозії деталі замініть. Сильно розтягнуті, що втратили пружність і викривлені пружини замініть.

На місця тертя передньої і задньої гальмівних колодок про гальмівний щит нанесіть тугоплавку мастило для гальмівних механізмів.

Змастіть різьблення стрижня А распорной планки тугоплавкой мастилом для гальмівних механізмів і нагвинтіть на нього до кінця гайку Б, але не затягуйте її,

Звільніть поршні робочого циліндра від фіксуючого пристосування, розсувними пассатижами стисніть поршні робочого циліндра і встановіть гальмівні колодки в порядку, зворотному зняттю.

Врахуйте, що при утопленні поршнів в циліндр підвищується рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра. При необхідності відкачати рідину.

Налаштуйте зазор між гальмівними колодками і барабаном, натиснувши кілька разів на педаль гальма.

Замена задних тормозных колодок Рено Логан, Логан2, Сандеро, Сандеро2, Симбол, Лада Ларгус

При кожному натисканні повинен бути чутний клац регулятора. Якщо клацання припинилися, зазор встановлений.

Встановіть на місце колесо. Перевірте легкість його обертання.

Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму іншого колеса.

Після установки гальмівних колодок відрегулюйте стояночную гальмівну систему

Рекомендуємо при кожній заміні гальмівних колодок замінювати розпірні планки в зборі з регуляторами зазорів.

При кожній розбиранні гальмівного механізму замінюйте притискні пружини, чашки пружин і опорні стійки новими.

Деталі распорной планки і регулятора зазорів лівого гальмівного механізму невзаємозамінні з відповідними деталями правого гальмівного механізму, не переплутайте їх!

Передня 1 і задня 2 колодки заднього гальмівного механізму різні по конструкції. Крім цього гальмівні колодки розрізняються як ліві і праві.

Інструменти

Що потрібно для заміни? В ході робіт нам знадобляться наступні інструменти:

 • Набір гайкових ключів.
 • Набір головок.
 • плоска викрутка.
 • розсувні плоскогубці.
 • домкрат.

Без чого ще не обходиться заміна задніх колодок? «Renault Logan» додатково потребуватиме розпилювач для очищення колодок. Також знадобиться шматок дроту, ємність для гальмівної рідини і універсальна мастило ВД-40. Оскільки ми будемо працювати з хімічними речовинами, потрібно підготувати гумові рукавички.

Не забудьте підготувати і колісні упори. Для заміни задніх колодок потрібно вимкнути гальмо стоянки. Щоб машина не рушила вперед в вивішеному стані, встановіть під передні колеса два «черевика» (з підручних засобів підійде будівельну цеглу).

збірка

Насамперед необхідно ретельно продути і очистити всі сполучні частини і вузли барабанного механізму. Після установки колодок потрібно поставити на місце верхню пружину. Вона монтується короткою частиною направо. Далі встановлюється регулювальний болт. З правого боку надівається друга пружина. Колодки остаточно «заводяться».

Верхні і нижні пружини встановлюються на спеціальні гачки. Далі необхідно встановити шплінти ( «солдатики») з тильної сторони кожуха і встановити гальмівний барабан. Однак, щоб це зробити, потрібно максимально розсунути колодки. Як? Скориставшись викруткою, необхідно крутити барабашек у верхній частині механізму. Кришка барабана повинна щільно увійти в посадочне місце. При цьому він повинен трохи стикатися з колодками під час обертання диска. Затягніть остаточно гайки кришки барабана. Не забудьте долити гальмівну рідину.

Моменти затягування підшипника

Як далі проводиться заміна задніх колодок? «Renault Logan» спускається з домкрата. На завершення закручується ступичні гайки. Фахівці рекомендують скористатися динамометричним ключем. Гайка на ступиці заднього колеса «Renault Логана» затягується із зусиллям від 180 до 210 Нм. При відсутності такого інструменту доведеться виставляти все на око. Так, гайка закручується до тих пір, поки на колесах не буде невеликий люфт. Диск повинен трохи «ходити», якщо його похитати з боку в бік. Будьте обережні: якщо ви перетягніть гайку, ступичний підшипник може розлетітися. Установка нового обійдеться вам в 5 тисяч рублів без урахування робіт.

Заміна задніх колодок “Renault Logan” своїми руками

Гальмівні колодки. невід’ємний елемент будь-якого автомобіля. На машинах марки «Renault Logan» встановлюється гальмівна система комбінованого типу. Так, спереду можна побачити дискові елементи, а ззаду. барабанні. Колодки прирівнюються до витратних матеріалів, тому час від часу машині потрібна заміна задніх колодок. «Renault Logan» 1.4 не є винятком. Сьогодні ми розповімо, коли і як змінювати дані елементи на автомобілях марки «Renault Logan».

Зверніть увагу

Заміна таких елементів, як гальмівні колодки, виконується попарно. Тобто в ході робіт нам потрібно встановити 4 нові накладки, по 2 з кожного боку. Чи допускається часткова заміна задніх гальмівних колодок? «Renault Logan» 1.6 буде відводити в бік при будь-якій спробі знизити швидкість. Тому накладки змінюються в повній мірі.

Скільки служать, коли міняти?

Ресурс колодок. вельми неоднозначна тема для розмов. Адже на їх термін служби впливає безліч факторів. стиль водіння, завантаженість автомобіля, сама його споряджена маса і умови дороги.

Також відзначимо той факт, що передні колодки мають ресурс в 2 рази нижче, ніж задні. Останні служать по 50-100 тисяч кілометрів. Це обумовлюється простими фізичними факторами. при гальмуванні навантаження приводиться саме на передню вісь. Як визначити, чи потрібна автомобілю заміна задніх колодок? «Renault Logan» укомплектовується барабанними механізмами, які приховані за металевою кришкою. Тому візуально визначити знос фрикційних матеріалів, як у випадку з передніми дисковими супортами, не представляється можливим.

Тому тут потрібно керуватися регламентами заміни і поведінкою автомобіля. Якщо машина стала гірше гальмувати, при цьому погано тримає ручник (а саме він затискає задні барабани), значить, автомобілю потрібна заміна задніх гальмівних колодок. «Renault Logan» 1.4 також може зажадати ремонт в разі замасливания фрикційних накладок або відшарування матеріалу.

Приступаємо до роботи

Отже, з чого починається заміна задніх колодок? «Renault Logan» 1.6 встановлюється на домкрат (не забувайте про упори). Попередньо потрібно послабити болти кріплення колісного диска. Далі слід обробити рідиною ВД-30 захисний ковпачок барабана і зняти датчик ABS (якщо автомобіль таким оснащувався). Після цього відкривається капот і перевіряється рівень гальмівної рідини в бачку. Її потрібно злити до середньої позначки. Далі головкою «на 30» прокручується гайка в барабані. Зверніть увагу, що при заміні лівої колодки гайка відкручується проти годинникової стрілки. У випадку з правої все з точністю навпаки. Як далі проводиться заміна задніх гальмівних колодок? «Renault Logan» продовжує стояти на місці, а ми поки приступаємо до демонтажу гальмівного барабана. Далі беремо в руки спеціальний спрей-розчинник і обробляємо їм старі гальмівні колодки.

Тепер можна остаточно витягувати колодки. За допомогою шматка дроту потрібно стягнути поршень гальмівного циліндра. Після цього наносимо на ребристі виступи силіконову змазку (туди, де щиток стикається з колодками). Автомобілісти рекомендують використовувати засіб «Пентас». Воно забезпечує мастило при температурі до 250 градусів Цельсія. Перед установкою нових колодок фіксують стяжки потрібно прибрати. Як далі проводиться заміна задніх гальмівних колодок? «Renault Logan» укомплектовується новими фрикційними накладками. Нижче ми докладно розглянемо алгоритм збірки.

Необхідний інструмент для заміни

Для самостійної заміни задніх гальмівних колодок, знадобляться наступні інструменти:

 • викрутка
 • плоскогубці
 • Комплекти гайкових ключів і головок
 • WD-40
 • Домкрат і противідкатні пристрої
 • нові колодки

Без WD-40 нікуди! Може знадобитися перетворювач іржі

Роботи з монтажу необхідно виконувати спочатку на одному колесі, а потім на іншому. Зверніть увагу, що в комплекті колодки для лівого і правого колеса відрізняються, не переплутайте їх елементи під час установки.

Особливість в експлуатації

Нові колодки повинні проходити притирання протягом перших 100 кілометрів пробігу і при цьому слід повністю уникнути фактів різкого гальмування. Пам’ятайте, що в перший час ефективність гальм буде трохи нижче, а гальмівний шлях більше.

підготовка

Щоб поміняти гальмівні колодки на Renault Logan, потрібно заздалегідь приготувати великий шприц або гумову грушу для відкачування гальмівної рідини, пластичну літієвий мастило для напрямних супортів, про всяк випадок. проникаюче мастило в аерозольній упаковці. Для безпеки варто підшукати відповідний по висоті дерев’яна колода. піднявши машину на домкраті, можна буде підкласти його під поріг і опустити автомобіль на нього, щоб уникнути випадкового падіння з домкрата.

Незалежно від того, з якою з осей Ви збираєтеся працювати, спершу звільніть затяжку колісних гайок (зірвати їх на вивішеному колесі не вийде) і відкачати гальмівну рідину з бачка, інакше при утопленні поршнів вона поллється назовні. Відкачану рідина варто відразу утилізувати, щоб долити свіжу.

ПОРАДА!

У комплексі трьох. чотирьох разів необхідно розігнатися до 60-70 кмч і плавно загальмувати. Саме такі дії дозволять плавно притертися колодки до гальмових барабанів.

Підводячи підсумок можна з упевненістю сказати, що процедура заміни задніх гальмівних колодок для Renault Logan під силу будь-якому автомобілісту, який любить обслуговувати свій автомобіль самостійно.

Заміна заднього підшипника маточини

 • Після зняття гальмівного барабана знімається стопорне кільце, яке перебуває з лицьового боку і воно одне;
 • Старий підшипник можна випрессовать будь-яким доступним способом, або за допомогою кувалди і наставки, або на пресі, при його наявності. На відео Ятуб Ремонт Renault підшипник випрессовивается за допомогою преса.

Підшипники часто прикипають дуже сильно, що не завжди під силу (з першого разу) навіть тритонний пресу зірвати з місця. Задній підшипник маточини Reno Logan найкраще встановлювати оригінальний. З усіх відомих підшипників це найнадійніший при співвідношенні ціна. якість. Оригінальні підшипники фірмові добре і довго «ходять».

Оригінальний каталожний номер підшипника маточини задньої Reno Logan: 7701205812 по виробнику SNR FC.40570.S06.

 • Запрессовку нового підшипника зручно виконувати за допомогою старого підшипника (використовуючи його як направляючу) на пресі. Підшипник необхідно запресовувати до упору;
 • Встановлюється на місце стопорне кільце і барабан готовий до установки.

Задні гальмівні колодки Renault Logan невзаємозамінні, ремкомплект складається з чотирьох задніх колодок:

 • Ліва передня стоїть ближче до переднього бамперу;
 • Ліва задня стоїть ближче до заднього бамперу;
 • Права передня стоїть ближче до переднього бамперу;
 • Права задня стоїть ближче до заднього бамперу.

докладна інструкція

 • В першу чергу необхідно поставити машину на рівну поверхню, зафіксувати важіль КПП на 1 передачі і максимально послабити ручник.
 • Перед процедурою підняття автомобіля на домкраті, не забудьте поставити під передні колеса упори і послабити все гайки на задніх колесах.
 • За допомогою викрутки необхідно підчепити захисний металевий ковпачок і зняти його, після чого послабити гайку, фіксуючу ступичний підшипник і барабан за допомогою ключа на «30».

Налаштування ручника і перевірка роботи системи

Після того як колодки встановлені, автомобіль знято з домкрата, необхідно переконатися в працездатності системи, а саме в установці зазору між колодками і гальмівним барабаном. Для цього кілька разів необхідно натиснути на педаль гальма, внаслідок чого, спрацює механізм їх автоматичного регулювання, і будуть чутні характерні клацання. Після нетривалих зусиль вони припиняться. це буде означати, що регулювання закінчена.

Нагадуємо, що повний хід «ручника» не повинен перевищувати 6-8 клацань. При затягнутому тросі, задні колеса не повинні мати вільний хід, коли на опущеному, вони повинні обертатися вільно і без сторонніх звуків.

Особливість в експлуатації

Нові колодки повинні проходити притирання протягом перших 100 кілометрів пробігу і при цьому слід повністю уникнути фактів різкого гальмування. Пам’ятайте, що в перший час ефективність гальм буде трохи нижче, а гальмівний шлях більше.

У комплексі трьох. чотирьох разів необхідно розігнатися до 60-70 кмч і плавно загальмувати. Саме такі дії дозволять плавно притертися колодки до гальмових барабанів.

Підводячи підсумок можна з упевненістю сказати, що процедура заміни задніх гальмівних колодок для Renault Logan під силу будь-якому автомобілісту, який любить обслуговувати свій автомобіль самостійно.

Нюанси огляду елементів в гальмівному вузлі

Підвищена увага адресуємо станом барабана. 203-204 мм. максимальні параметри для внутрішнього діаметра по протилежних сторонах робочої поверхні. Якщо мають місце борозни або задираки, вдаємося до термінової заміни деталі.

Зовнішні циліндри теж потребують додаткового огляду. Тут слід змістити край пильовика з корпусу циліндра. Якщо просочується гальмівна рідини, то ця деталь дефектна і потребує заміни. Для здійснення процедури прокачування гальмівної системи буде потрібно помічник.

Переходимо до аналізу стану гальмівних шлангів. На їх поверхні не повинні виникнути:

 • сліди патьоків;
 • осередки тещин;
 • місця надривів і потертостей зовнішньої оболонки.

Якщо якийсь із перерахований критеріїв присутній, то шланг негайно замінюємо.

До установці колодок приступаємо після виконання всього переліку моніторингових заходів, що стосуються кожної з деталей гальмівного механізму. Процес монтажу не має на увазі наявності особливих навичок.

Як достовірно визначити необхідність заміни?

Наведені нижче критерії дозволяють конкретно встановити факт зносу деталей і свідчать про те, що необхідна заміна задніх гальмівних колодок, не тільки в Renault Logan, але і в інших автомобілях. Критичне значення товщини не є відокремленим фактором. Поряд з ним присутні кілька інших ознак зносу, а саме:

 • при ухилі близько 25 градусів гальмівна система не здатна утримати авто від скочування;
 • фрикційна накладка починає відшаровуватися від металевого підстави;
 • робоча поверхня гальмівного барабана всіяна борознами, безліччю тріщин і сколами;
 • при різкій активації гальма виникає скрип або скрегіт.

Під час вилучення поршня гальмівна рідина може почати виливатися і забруднить все навколо. Щоб цього уникнути, на початку процесу треба відкачати рівень медичним шприцом або іншим підручним інструментом.

Заміна передніх гальмівних колодок на Renault Logan своїми руками неможлива без:

 • накидного (13) і гайкового (17) ключів;
 • міцної викрутки;
 • пассатижей;
 • металевої щітки;
 • рідкого ключа або хімії для відкручування заржавілих гайок і болтів;
 • нових запчастин.

Які гальмівні колодки радять Логановоди

Сертифікацію на використання гальмівних колодок пройшло безліч фірм і цей список у Renault дуже великий. Однак з часом у автолюбителів Renault Logan визначився список явних фаворитів і аутсайдерів. Завдяки такому рейтингу можна без праці визначитися з вибором і вибрати найкращого виробника.

Один з артикулів гальмівних колодок (нижче описано які розміри використовуються на Renault Logan)

 • Mapco (Німеччина)
 • Fenox (Білорусь)

Логановоди не рекомендують:

Послідовність заміни задніх гальмівних колодок своїми руками:

Заблокувати колеса, додатково підклавши під них цеглу або інші предмети.

Трохи відпустити болтове кріплення, так як в піднятому стані зробити це буде складно. Поставити домкрат і підняти авто на комфортну для роботи висоту. Підставити під автомобіль опору, для надійної страховки.

Зняти колесо. Викруткою підчепити і прибрати ковпачок.

На фото видно весь процес заміни гальмівних колодок на Renault Logan.

Зробити демонтаж гальмівного диска з маточини.

Витягнути диск повністю і ретельно почистити його від прилиплих шматочків землі.

Витягти пружину і регулятор з використанням викрутки і щипців.

За допомогою щипців звільнити колодки від пружини, що знаходиться зверху.

На опорах накладок від’єднати чашки з фіксують пружинами.

Поставити нові задні гальмівні колодки і зробити покроковий процес складання.

Дуже важливо перевіряти проміжок між зовнішніми поверхнями. Оптимальна дистанція: 205,40 /. 0,20 мм.

Змінювати його можна, вивільнивши зубчастий механізм переривчастого руху. Для цього потрібно на распорной планці відкручувати гайку викруткою.

Надійно зафіксувати гайкою (бажано нової) маточину.

З іншого боку проводиться заміна запчастин в такій же послідовності. По закінченню процесу потрібно прокачати гальма, безперервно натискаючи на педаль. Досить 5-7 натискань.

По закінченню роботи потрібно перевірити колеса у вільному обертанні і долити в бачок гальмівну рідину до встановленого рівня.

Не помиліться з вибором

Зверніть увагу, що на автомобілі Renault Logan встановлюються три типи гальмівних колодок:

  Гальмівні колодки на 180 мм. артикул 7701205758 (встановлювалися на автомобілі 2005 року випуску) (найчастіше Логановоди беруть MapcO)

Тому перед тим як зробити покупку ви повинні дізнатися свій артикул.

Renault Logan: гальмівні колодки, особливості та типи

Отже, саме колодки фактично створюють гальмівний момент, в результаті чого сповільнюється обертання коліс або колеса повністю блокуються. Таким чином, знижується швидкість автомобіля або машина зупиняється.

Передні і задні гальмівні колодки Renault Logan є сталеві пластини з фрикційними накладками, виготовленими з матеріалу, що володіє підвищеним коефіцієнтом тертя, високою теплостійкістю і зносостійкість.

Гальмівна колодка. це деталь гальмівної системи, яка схильна до високих температурних навантажень і якість гальмування безпосередньо залежить від складу фрикційних накладок.

 • гальмівні колодки Logan передні дискового типу;
 • Renault Logan задні гальмівні колодки барабанного типу;

Фрикційні накладки на обох типах колодок схожі за своїм складом, оскільки виконують одну і ту ж функцію. На системі гальмування дискового типу, гальмівні колодки на Logan передні (плоска форма) встановлюються на гальмівний диск зовні, зупиняючи його шляхом стиснення з двох сторін за рахунок роботи супорта.

У барабанної системі гальмування гальмівні колодки задні Renault Logan (дугоподібна форма) розташовані всередині гальмівних барабанів і зупиняють обертання колеса шляхом розпирання барабана.

Система гальмування дискового типу має кращий коефіцієнт гальмування на будь-якій поверхні, однак схильна до більшого зносу фрикційних накладок гальмівних колодок, а також гальмівного диска.

У свою чергу, гальма барабанного типу мають гірший коефіцієнт гальмування, але при цьому гальмівні колодки, встановлені в барабанах, мають набагато більш тривалий термін експлуатації.

Зверніть увагу, передні гальмівні колодки на Renault Logan від задніх колодок відрізняються великими розмірами і конструкцією (що обумовлено великими навантаженнями на передню вісь автомобіля)

як замінити

Заміна проводиться при досягненні максимального зносу накладок або барабана гальмівної системи задніх коліс. Наявність відколів, патьоків масла на накладках. переконливі причини для заміни колодок.

Поставити автомобіль на першу передачу. Опустити ручник. Передні колеса блокувати противідкотними пристроями. Підняти автомобіль з боку одного із задніх коліс за допомогою домкрата. Зняти колесо. Змастити захисний ковпачок рідиною WD-40 і зняти. У колодках з автоблокувальні системою гальм. зняти датчик ABS. Перевірити рівень гальмівної рідини. Злити до середньої позначки. Головкою на 30 відкрутити гайку на барабані. При заміні правої колодки гайка відкручується за годинниковою стрілкою, а лівою. проти. Демонтувати гальмівний барабан. Для зручності краще використовувати спеціальний знімний ключ для зняття барабана. Розпорошити на колодки і барабан спеціальний засіб для очищення

Протерти ганчіркою. Зняти пружину регулятора зазору колодок. Зняти стяжную пружину. Передню колодку перемістити вперед і провернути планку на півоберта уздовж осі. Зняти регулятор зазору і планку. Притиснути чашку і провернути. Дістати пружину, підвідний чашку і опорну стійку. Прибрати задню колодку від щитка і витягти разжимной важіль з троса приводу ручника. Демонтувати гальмівну колодку. Важливо! Стягнути дротом або гумовим джгутом поршні гальмівного циліндра. Нанести змазку на ребристі виступи. місця зіткнення колодки з щитком. Фахівці радять використовувати силіконову змазку «Пентас»

Вона зберігає свої властивості до 250 градусів нагрівання. Прибрати фіксують стяжки перед установкою нових гальмівних колодок.

Знімаємо гальмівний барабан в зборі з підшипником на Renault Logan.

Особливості гальмівної системи

Як сказано вище, гальмівна система Logan має два незалежних контури, кожний з яких відрізняється своїм пристроєм. Вона розділяється на:

Перша відповідає за можливість гальмування в будь-який необхідний момент руху. Друга забезпечує зупинку транспорту на стоянці.

Конструктивно пристрій представлено у вигляді двох контурів гідроприводу, які по діагоналі з’єднують передні і задні гальмівні механізми між собою. Вони відповідають кожен за свою частину:

Якщо працездатність одного з контурів порушена, знаходиться в аварійному стані і не може на необхідному рівні виконувати свої функції, то автомобіль зупиняється за рахунок роботи одного контуру, який забезпечить достатню гальмування.

Робоча система має в складі гідравлічного приводу вакуумний підсилювач і редуктор тиску задніх гальм двоконтурного типу. У неї входять наступні елементи:

 • Колісні гальмівні механізми;
 • Педальний комплект;
 • Підсилювач вакуумного типу;
 • Головний гальмівний циліндр;
 • Бачок приводу;
 • При відсутності ABS. регулятор тиску гальмівних механізмів задніх коліс, а при наявності ABS. сам блок;
 • Сполучні трубки і шланги.

Авто оснащене підвісний педаллю гальма, де вимикач сигналів встановлений в кронштейні вузла. При натисканні на педаль відбувається замикання контактів. Вакуумний підсилювач розташовується у відсіку двигуна, між штовхачем і основним гальмівним циліндром.

Головний гальмівний циліндр приєднаний до корпусу підсилювача за допомогою шпильок, а зверху на ньому знаходиться бачок з запасом гальмівної рідини. На бачку нанесені позначки верхнього і нижнього допустимого рівня, а кришка оснащена датчиком, що реагує на зменшення обсягу до мінімального показника.

Коли відбувається натискання на педаль гальма, в роботу вступають поршні основного циліндра (вакуумний підсилювач служить для полегшення зусилля при натисканні). В системі, яка заповнена гальмівною рідиною, створюється тиск. По шлангах воно передається до переднього і заднього гальмівного механізму, проходить через блок ABS або регулятор тиску (чаклун).

У схему Renault Logan входять дві підсистеми для ефективної роботи:

 • Гальмівний механізм;
 • привід.

За рахунок першого відбувається уповільнення руху завдяки протидіє силі тертя, що впливає на колеса. Спереду на кожне колесо встановлюється дисковий гальмівний механізм, ззаду стоїть барабанний.

До складу дискового гальма входить сталевий рухливий диск, а також дві колодки нерухомого типу, встановлені в супорті разом з циліндрами. Принцип роботи системи полягає в тому, що при гальмуванні колодки вдавлюються в диск, який уповільнює і колесо. Кожна колодка має накладки, які досить швидко зношуються і вимагають своєчасної заміни.

На задніх колесах. гальмівний механізм барабанного типу, у якого настройка відстані між колодками і барабаном відбувається в автоматичному режимі.

Висновок і додаткові поради

Фахівці рекомендують міняти деталі в гальмівної системи мінімум кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу.

Точні терміни і рекомендації не існує навіть в офіційних документах від виробника. Є такі причини, при виникненні яких без заміни деталі не обійтися:

 • Барабанне підставу страждає від появи тріщин зі сколами.
 • При гальмуванні машина видає неприємні звуки.
 • Накладки відшаровуються від заснування.
 • При ухилі транспорт не зберігає положення.

Зараз працює безліч фірм, які отримали ліцензію і дозвільні сертифікати для установки колодок. Більшість водіїв рекомендують вибирати моделі від Marco і Fenox, Ferodo, Sangsin, Delphi, Bosch. Часто виробники використовують красиву упаковку, але реальні властивості колодок не відповідають тому, що зазначено на цій самій упаковці. Для навчання краще спиратися на чужі помилки. І вибирати варіанти, які вже завоювали довіру. Ціна заміни задніх колодок залишається доступною для всіх.

Виконуючи монтаж, спочатку розбираємо одне колесо, а потім інше. Головне. пам’ятати про те, що комплекти з колодками для правого і лівого колеса будуть виглядати по-різному.

Їх елементи можна плутати під час установки. Це веде до наслідків, які можуть завдати шкоди здоров’ю водія і пасажирів позначитися на загальну безпечність керування транспортним засобом.