Заміна головного гальмівного циліндра ВАЗ 2110

Заміна головного гальмівного циліндра ВАЗ 2110

Головний гальмівний циліндр (ГТЦ) є головним елементом гальмівної системи (ТС) машини вітчизняного виробництва марки «ВАЗ-2110». Система гальмування моделей вітчизняного автопрому і іномарок працює практично ідентично, якщо і є відмінності, то вони незначні. Розібравшись з принципом роботи головного гальмівного циліндра в одній марці автомобіля, можна «спілкуватися на« ти »і з іншими.

Кріплення самого ГТЦ здійснюється до вакуумного підсилювача ТЗ, при його наявності (читайте також про те, як влаштований вакуумний підсилювач гальм в іншому матеріалі на нашому сайті).

Деякі моделі автомобілів додатково оснащуються індикатором для контролю за перепадами тиску всередині контурів. У розрізі циліндр виглядає як конструкція, що складається з двох секцій, кожна з яких відповідає за нормальне гальмування всіх коліс, але тільки в прямо протилежному напрямку від корпусу.

Процес активізується натисканням на гальмівну педаль. Результатом механічного зусилля стає навантаження всередині циліндра, здійснювана за допомогою штока. Він і направляє поршні по потрібній траєкторії, долаючи зусилля поворотної пружини. Переміщення поршнів супроводжується перекриттям компенсаційних каналів, що викликає відкриття перепускного каналу і герметизацію всього контуру.

Паралельно створюється тиск, що приводить в рух супорт. Частина рідини відходить в трубопроводи, активуючи ТЗ, інша. підштовхує другий поршень, який при пересуванні виконує ті ж функції.

Супорта стискають гальмівні диски за допомогою колодок, машина зупиняється. Повернення поршнів через компенсаційний отвір до початкового стану відбувається після віджимання педалі гальма. Вихідний режим поршнів всередині контурів встановлюється впливом пружин. Повернувшись в початкове положення, поршні знову відкривають компенсаційні канали, ніж вирівнюють тиск в ТС. Відпрацьована рідина повільно перетікає назад в свій резервуар.

ГТЦ перетворює зусилля, що прикладається до педалі гальма, в гідравлічний тиск в ТС. Основний гальмівний циліндр тримається за корпус вакуумного підсилювача на 2х шпильках. У нижній частині циліндра вкручені 2 гвинтика, які не надаватимуть в повній мірі переміщення поршнів. Гвинтики заповнені мідними прокладками. У передній частині циліндра вставлена ​​заглушка, що є упором поворотної пружини, ущільнена мідної прокладкою. Поршні в головному циліндрі знаходяться один після одного, самий близько розташований до вакуумного підсилювача так сказати заводить спереду правий і ззаду лівий гальмівні механізми, а той, що ближче до заглушки навпаки, спереду лівий і ззаду правий. Ущільнювальні гумові кільця високого тиску основного гальмівного циліндра (ТЦ) і задніх колісних циліндрів взаємозамінні (номінальний діаметр. 20,64 міліметра). Кільце ущільнювача низького тиску з проточкою, поставлено на поршні, який співвідноситься зі штоком вакуумного підсилювача. Від справного стану основного ТЦ залежить надійність функціонування ТС.

2110 Ремонт главного тормозного цилиндра

Ознаки несправності ГТЦ марки вітчизняного автомобіля «ВАЗ-2110»:

 • виникнення патьоків гальмівної рідини на корпусі вакуумного підсилювача гальм в місці стику з ГТЦ;
 • м’яка або підклинювати педаль гальма (ПТ);
 • заїдання ПТ в ході гальмування;
 • ПТ не повертається вихідне положення.

Умови несправностей основного ТЦ вітчизняного авто «ВАЗ-2110»:

Перше: Виникнення патьоків гальмівної рідини з-під головного циліндра на корпусі вакуумного підсилювача є причиною того, що прийшов в непридатність 2х-комірцевий манжет низького тиску в головному циліндрі гальм і потрібно змінити ГТЦ.

Друге: М’яка педаль гальма свідчить або про наявність повітря в системі гальм, або про те, що прийшов в непридатність манжет поршнів основного циліндра або ж уже зносилися «дзеркала» основного циліндра.

Третє: підклинювати педаль гальма. значить перекрито компенсаційне отвір або воно засмічено в корпусі ГТЦ.

Четверте: Заїдання педалі гальма може бути також викликано подклиниванием поршнів в головному циліндрі через проникнення бруду.

П’яте: Неповернення педалі гальма може бути через поломки однієї або двох зворотних пружин поршнів ГЦ, або несправністю в приводі педалі гальма.

При розбиранні ГТЦ будьте уважні, щоб внутрішньо не посипалися під дією пружини і все елементи можна було поставити по черзі, по порядку зняття. Довжина пружини під впливом навантаження. 39,01-45,9 Н (3,8-4,8 кгс). 41 мм, при іншому способі повинні бути інші показники 82,01-99,48 Н (8,35-10,15 кгс). 21 мм. У вільному стані пружина має довжину 59,8 мм. Якщо пружини не мають подібних показників, то і здійснювати зміну не потрібно. Після розбирання ГТЦ всі частини підлягають очищення та сушіння.

Під суворою забороною очищення за допомогою бензину гумових виробів або за допомогою олії. Все це може зіпсувати їх, і вони втратять форму.

Очистивши корпус циліндра потрібно уважно оглянути його внутрішнє дзеркало на предмет появи раковин або еліпса. У місці, де з’явився останній, блиску дзеркала не буде. Якщо дзеркало ГЦ не ушкоджене, то ставляться нові ущільнювальні кільця на поршні циліндра, новий 2х-комірцевий манжет і все збирається в зворотному порядку. Також не забудьте змінити мідні кільця під стопорними болтами.

Якщо в процесі огляду виникне що-небудь з перерахованого вище, то циліндр поміняйте, так як лагодження ГТЦ не гарантує потрібний результат. Ви тільки дарма викинете гроші на вітер.

Для роботи по зміні ГТЦ на машині вітчизняного виробника «ВАЗ- 2110» будуть потрібні наступні інструменти:

гальмівного, циліндра, 2110
 • плоскогубці;
 • плоска і хрестоподібна викрутка;
 • ріжкові ключі «на тринадцять», «п’ятнадцять і« сімнадцять », накидний ключ« на сімнадцять »;
 • торцевої ключ «на тринадцять»;
 • особливий ключ для гальм «на десять»;
 • рідина для гальм (DOT4);
 • новий ГТЦ (21083505010);
 • паперовий рушник або ганчірки.

Ремонтний набір ГТЦ «ВАЗ-2110»

Для початку купіть набір для заміни старих частин і спец. ключ. Він потрібен, щоб не зірвати грані штуцерів гальмівних трубок при їх відкручування на корпусі ГЦ.

Замена главного тормозного цилиндра ваз 2110

Ремкомплект буває повний і неповний. У перший вид входять всі манжети, пильовик, пружини, шайби і пластикові конуса для монтажу нових манжет на тіло поршнів. У другій же, як правило, самі манжети ГЦ.

Приберіть мінусову клему з акумуляторної батареї та роз’єми проводів з бачка гальмівної рідини.

Демонтувати шумоізоляційні оббивки, відкрутивши 3 гвинтика на шумоізоляційний кожусі.

А потім ще один болт за гальмівним циліндром.

Використовуйте шприц або груші, щоб відкачати гальмівну рідину з бачка ГТЦ.

Викруткою або ключем зривів бачок ГТЦ, гарантуємо доступ до 2м гайок кріплення до корпусу вакуумного підсилювача гальм.

Ключем штуцера знімаємо гальмівні трубки.

Надягаємо на штуцери трубок гумові заглушки і відводимо трубки в сторони від циліндра.

За допомогою динамометричного ключа «на сімнадцять» відгвинчуємо дві гайки кріплення головного циліндра до корпусу вакуумного підсилювача гальм.

Ставимо новий головний циліндр на місце і закручуємо гайки його кріплення.

На початку від руки наживляємо штуцера кріплення гальмівних трубок.

Якщо ваш новий циліндр без бачка, то використовуйте бачок від старого циліндра. Витягніть 2 гумові втулки, на які він кріпиться. Старі замініть. Потім поставте ці втулки на новий циліндр.

Ставимо бачок ГТЦ на місце. злегка вдавлюємо.

Залийте гальмівну рідину і прокачати гальмівну систему. Після прокачування системи потрібно виконати пробний заїзд для перевірки ефективності роботи гальмівної системи.

Замена главного тормозного цилиндра ваз 2108 2109 2110

Рекомендація щодо проведення ремонтних робіт даного елемента проста: легше замінити його повністю, а то й потрібно банальної заміни ущільнювачів з гуми. Найпоширеніша причина некоректної роботи ГТЦ це підтікання гідравлічного речовини, тому треба періодично контролювати стик гальмівного циліндра.

При відсутності зовнішніх механічних пошкоджень треба змінити зношені запчастини, обов’язково промивши ремкомплектние ізопропіловий спирт. Наявність набряклий манжет може сигналізувати про низьку якість гальмівної рідини, тому варто змінити і її.

Коректна робота головного циліндра. запорука безпечного управління автомобілем і забезпечення безпеки життя водія та інших учасників дорожнього руху. Тому контроль за правильним функціонуванням гальмівної системи повинен здійснюватися регулярно.

зняття циліндра

ВАЗ 2110 заміна головного гальмівного циліндра

 • Насамперед слід від’єднати датчик рівня гальмівної рідини від розширювального бачка головного гальмівного циліндра.
 • Далі потрібно відкрутити кришку розширювального бачка.
 • За допомогою шприца відкачати гальмівну рідину з розширювального бачка.
 • Наступний крок. від’єднання трубопроводу гальмівної системи.
 • За допомогою ключа на 10 від’єднайте послідовно всі 4 трубки, 2 з одного боку циліндра і 2 з іншого.
 • Тепер трубки слід трохи відігнути так, щоб вони не заважали при знятті головного гальмівного циліндра.
 • Щоб дістатися до болтів кріплення головного циліндра до вакуумного підсилювача гальм необхідно відкрутити кілька саморізів за допомогою хрестової викрутки.

Часткове зняття обшивки моторного відсіку

 • Ці саморізи утримують оббивку моторного відсіку. Зігніть оббивку і забезпечте собі хороший доступ до двох гайок.
 • За допомогою ключа на 17 відкрутіть ці дві гайки.
 • Потім просто зніміть головний гальмівний циліндр з шпильок разом з бачком.
 • Якщо доведеться зняти гальмівний бачок для того, щоб встановити його на новий (в разі поломки бачка на новому циліндрі), то його слід просто підчепити викруткою і зняти.

Кріплення розширювального бачка до головного гальмівного циліндра

 • Якщо необхідно замінити бачок, зробіть це перед початком установки.
 • Установка головного гальмівного циліндра відбувається в зворотному порядку.
 • Спочатку слід потрапити штоком-штовхачем в отвір головного гальмівного циліндра.
 • Після чого одягніть його на дві шпильки і щільно затисніть гайки кріплення ключем на 17.
 • Підключіть всі трубки трубопроводу гальмівної системи.

Порада! Не затягуйте сильно щільно трубки. їх все одно доведеться попускати для того, щоб прокачати головний гальмівний.

 • Відкрутіть кришку бачка і наповніть його гальмівною рідиною.
 • Встановіть назад обшивку моторного відсіку і прикріпіть її за допомогою саморізів.

І ось, на ВАЗ 2110 головний гальмівний циліндр поміняний!

Інструменти для роботи

Інвентарю для заміни головного гальмівного циліндра потрібно не багато:

 • Викрутка плоска і хрестова
 • Ключ на 10
 • Ключ на 17
 • Ємність з гальмівною рідиною (півлітрова пляшка)
 • Гальмівна рідина
 • шприц

Також для прокачування головного гальмівного циліндра знадобиться напарник.

Заміна головного гальмівного циліндра на ВАЗ 2110: керівництво

Заміна головного гальмівного циліндра ВАЗ 2110 робиться просто!

гальмівного, циліндра, 2110

Завжди настає час, коли певна деталь виходить з ладу. Коли під час поїздки пропадають гальма. це не обіцяє ні водієві, ні пасажирам нічого хорошого. Звідси висновок. потрібно вчасно замінити головний гальмівний циліндр ВАЗ 2110. Ця інструкція по заміні головного циліндра допоможе вам своїми руками здійснити невеликий, але дуже важливий ремонт.

 • Причини зникнення гальм
 • Можливість ремонту головного гальмівного циліндра
 • Інструмент для роботи
 • Заміна головного циліндра
 • зняття циліндра
 • установка циліндра
 • Прокачування головного гальмівного циліндра ВАЗ 2110

Можливість ремонту головного гальмівного циліндра

 • Чи можна відремонтувати головний гальмівний циліндр ВАЗ 2110? Можна, але не у всіх випадках.
 • В основному, якщо на ВАЗ 2110 потік головний гальмівний циліндр, можна скористатися ремкомплектом і відновити працездатність циліндра.
 • У разі, коли подряпане внутрішнє дзеркало циліндра, шліфувати не можна, а значить циліндр ремонту не підлягає.
 • Ремонт головного гальмівного циліндра можна здійснити і своїми руками при тому, що ціна на ремонтний комплект невелика. це вигідно.

Ремкомплект на ВАЗ 21102 головний гальмівний циліндр

Порада! Все-таки кращий головний гальмівний циліндр ВАЗ 2110. це новий головний гальмівний циліндр.

Причини зникнення гальм

 • Якщо раптом на автомобілі зникли гальма, не поспішайте звинувачувати на головний гальмівний циліндр.
 • Причиною може бути потекшіе робочий циліндр. Якщо він тече, то рідина може витекти поступово, а може і набагато швидко.
 • Перевірте рівень гальмівної рідини в бачку і стан головного гальмівного.
 • Якщо на головному циліндрі видно сліди підтікання, то причина в ньому.
 • Причина витоку гальмівної рідини може бути і в обриві трубопроводу гальмівного. Можуть перетертися гумові гальмівні шланги або прогніть, пробитися трубки.
 • На ньому будуть видні сліди патьоків гальмівної рідини.
 • Педаль гальма не буде у скрутному становищі.
 • Також педаль гальма може просто рухатися в холосту, не створюючи жодних зусиль.

Заміна головного циліндра

А тепер приступаємо безпосередньо до заміни головного гальмівного циліндра на автомобілі ВАЗ 2110.

Прокачування головного гальмівного циліндра ВАЗ 2110

Після установки циліндра, щоб забезпечити його працездатність, слід його прокачати. Далі наведена інструкція, як це робити:

 • Як уже згадувалося, для цієї операції, як і для прокачування робочих циліндрів, потрібно напарник, якого слід посадити в салон автомобіля.
 • Слід накачати педаль (зробити кілька качків).
 • Тепер педаль слід затиснути, а тим часом, за допомогою ключа на 10, пріоткрутіть штуцер однієї з трубок гальмівної системи.
 • В цей час повинен вийти повітря і трохи гальмівної рідини.
 • Тепер потрібно затягнути штуцер ключем на 10.
 • Потім педаль можна відпустити.
 • Операцію повторювати до тих пір, поки під час відкриття штуцера не виходитимуть бульбашки повітря.
 • Таким чином слід прокачати кожен з 4-х контурів.

Пам’ятайте! Обов’язково залийте гальмівну рідину в розширювальний бачок до необхідного рівня.

І пам’ятайте. завжди майте при собі (в багажнику) запас гальмівної рідини, адже випадки на дорозі трапляються найрізноманітніші.

Отже, ми розглянули, як поміняти головний гальмівний циліндр на автомобілі ВАЗ 2110. На допомогу вам надається також відео, що допомагає наочно побачити суть процесу. Дуже сподіваємося, що ці фото і поради, дані в цій статті допоможуть вам в самостійному ремонті улюбленої десятки.

Самостійна заміна головного гальмівного циліндра на ВАЗ 2114

Перш ніж поговорити про заміну пристрою, спочатку слід розібратися в його суті. Що собою являє цей самий головний гальмівний циліндр?

Це дуже важливий елемент гальмівної системи автомобіля. Його основне завдання полягає в перетворенні зусилля натискання на педаль гальма в тиск всередині гальмівної системи.

Найчастіше визначити несправність ГТЦ можна за кількома ознаками:

Ремкомплект або новий ГТЦ?

Перед багатьма автовласниками при виході з ладу ГТЦ виникає питання. як саме виконувати ремонт головного гальмівного циліндра. Адже існує два основні варіанти:

 • Придбати новий ГТЦ;
 • використовувати ремкомплект.

Купівля ремкомплекта і його використання для відновлення функціональності гальмівного циліндра тягне за собою нерівномірний знос старих і нових елементів, зрив кілець і ряд інших проблем. У зв’язку з цим радимо усувати поломку методом повної заміни ГТЦ, а не за рахунок ремкомплекта.

Перевірка

Вам слід упевнитися, що винуватцем порушення нормального функціонування гальмівної системи виступає саме головний циліндр. Зробити це легко, вам навіть не доведеться їхати в сервісний центр і витрачати на це гроші.

 • Затисніть педаль гальма при вимкненому силовий агрегат.
 • Заведіть двигун, не знімаючи при цьому ногу з педалі газу.
 • При нормальному функціонуванні ГТЦ провалюється під дією вакууму.
 • Якщо провал педалі не відбувається, потрібно провести більш ретельну діагностику і відновити працездатність пристрою.

Найімовірніше, буде потрібно відновити герметичність з’єднання зворотного регулятора. Він знаходиться на корпусі усилка впускного колектора.

демонтаж

Для проведення демонтажних робіт, які спричинять за собою заміну головного гальмівного циліндра, потрібно підготувати певний набір інструментів і матеріалів. У нього входять:

 • Гальмівна рідина;
 • Інструмент для відкручування штуцерів;
 • плоскогубці;
 • Суха дрантя;
 • Щітка по металу для зачистки контактів;
 • Ключ на 17, 13 і 10 міліметрів;
 • Пристрій для натяжки пружин;
 • Новий гальмівний циліндр.

Перед початком робіт підготуйте собі майданчик, де ви зможете розмістити все знімаються елементи. Записуйте або фотографуйте, або якось інакше фіксуйте, звідки був знятий той чи інший агрегат. Це істотно спростить процедуру зворотного збирання.

Після всіх підготовчих заходів можна приступати до роботи.

 • Обов’язково зніміть мінусову клему з акумуляторної батареї вашого ВАЗ 2114. Без цього не починається практично жодна ремонтна або профілактична робота на авто.
 • Підніміть капот, надійно його зафіксуйте.
 • За допомогою шприца видаліть залишки гальмівної рідини з ємності.
 • Відкрутіть трубки подачі гальмівної рідини за допомогою ріжкового ключа. Відгвинчуйте акуратно, щоб гальмівна рідина не потрапила на інші агрегати підкапотного простору.
 • У деяких випадках різьблення прикипає, через що зняти її виявляється дуже складно. У такій ситуації радимо обробити різьблення за допомогою гальмівної рідини і дати настоятися їй деякий час. Потім ключем на 10 міліметрів знімаються шланги.
 • Якщо і ці заходи не допомогли, вам буде потрібно спецключ з болтом і накидною прорізом. Він кріпиться на гайці, затискається болтом і провертає деталь.
 • Демонтувавши патрубки гальмівної рідини, обов’язково позначте їх маркером або коректором, щоб знати, яка трубка куди з’єднується при зворотній збірці.
 • Тепер потрібно демонтувати головний гальмівний циліндр. Для цього в першу чергу демонтуйте дві основні гайки, які утримують ГТЦ на підсилювачі.
 • Все, пошкоджений елемент можна зняти зі свого посадкового місця.

Обов’язково паралельно перевірте правильність роботи вакуумного підсилювача. Якщо він несправний, потрібно його заміна.

Поради фахівців

Досвід. справа корисна. Тому прислухайтеся до кількох дуже слушною радам, що стосуються заміни гальмівного циліндра і втручання в гальмівну систему взагалі.

 • Перед тим як виконати зворотну збірку вузла, обов’язково обробіть всі демонтовані елементи за допомогою ізопропілового спирту. Продуйте отвори агрегатів і ретельно протріть їх сухою ганчіркою. Це істотно підвищить термін їх служби і дозволить уникнути ряду проблем на ранніх стадіях експлуатації.
 • Намагайтеся не допускати контакту гумових, пластикових елементів, ущільнювачів, патрубків з бензином, гасом і іншими хімічно потужними речовинами. Їх контакт може привести до пошкоджень і втрати цілісності елементів.
 • Перш ніж змінювати ГТЦ, приведіть в порядок корпус пристрою. Потрібно видалити всі сліди окислення, забруднення, наліт.
 • Слідкуйте за герметичністю пристрою. Періодичну перевірку кілець ущільнювачів проводите навіть в тому випадку, якщо ГТЦ не проявляє жодних ознак порушеною працездатності.
 • Виконуючи збірку вузла, обробіть всі елементи за допомогою гальмівної емульсії.
 • Під гвинтами кріплення ГТЦ знаходяться ущільнювальні прокладки, які потрібно обов’язково замінити в процесі ремонту пристрою.
 • Провівши заміну головного гальмівного циліндра, не забудьте прокачати гальма. Це необхідно для того, щоб прибрати потрапив в систему повітря. Наявність повітряних пробок може привести до аварій, оскільки педаль гальма просто не спрацює в якийсь момент.
 • Знімаючи колодку з проводами (при заміні вакуумного підсилювача), обов’язково закрийте всі відкриті отвори, щоб туди не потрапляв пил, бруд, гальмівна рідина.
 • При проведенні демонтажних робіт по вилученню головного гальмівного циліндра, рекомендується насамперед зняти бачок ГЦ, а вже потім відкрутити кріпильні гвинти. Це дасть можливість набагато простіше отримати агрегат і всі інші елементи системи.
 • Найчастіше ГТЦ виходить з ладу через появу пропусків в системі подачі гальмівної рідини. Підніміть капот і подивіться на стик пристрою. Наявність слідів витоку говорить про те, що манжета ГТЦ зносилася і потребує заміни.

Завжди пам’ятайте, що будь-яке втручання в гальмівну систему вимагає обов’язкову прокачування гальм після завершення робіт. Ігнорування цього етапу може спричинити за собою серйозні наслідки.

Як бачите, самостійно провести роботи по заміні ГТЦ більш ніж реально. Це дозволить заощадити значну суму грошей, оскільки подібні послуги на професійних станціях технічного обслуговування будуть коштувати мінімум 1000 рублів. Причому це при ідеальних розкладах і наявності хороших знайомих на СТО.