Заміна масла в двигуні Kia RIO

Замена моторного масла и фильтра на КИА Рио 3

Як часто міняти масло

Цей фактор залежить від умов експлуатації. Якщо машина використовується в сприятливих кліматичних зонах. наприклад там, де немає суворих зим, низьких температур і поганих доріг, то в цьому випадку можна довіряти офіційним регламентом, який зазвичай завжди завищений. Так, виробник Kia рекомендує робити заміну через 50 тисяч кілометрів. У суворих російських умовах до цього моменту масло може стати непридатним для використання, а цього допускати не можна ні в якому разі. Справа в тому, що негативні зовнішні фактори, такі як мороз, бруд, сльоту і погані дорожні умови. все це скорочує термін дії корисних властивостей моторного масла, і воно вже не здатне охолоджувати компоненти ДВС, і тим самим запобігати їх від перегріву. Не виключено, що якщо затягувати із заміною, то можна зіткнутися з непередбаченими наслідками. Наприклад, справа може дійти до капітального ремонту двигуна. Тому необхідно завжди вчасно міняти масло.

Історія моделі, комплектації

Kia RIO. це компактний сімейний автомобіль з переднім приводом. Спроектована південнокорейською компанією Kia, ця машина їздить по дорогах планети, починаючи з 2000 року. Всього було випущено 3 покоління авто. Перше. з 2000 по 2005 роки, причому до початку 2004 року автомобіль пережив серйозний рестайлінг. Тоді їх збирали на Kalina заводі «Автотор», комплектуючи 1,5-літровим мотором, для Європи пропонувалася більш широка гама двигунів. КПП можна було вибрати. механічну або автомат. Кузови також були двох варіантів. седан і хетчбек.

Друге покоління продавалося з 2005 по 2009 роки. Для російських автолюбителів збиралися седани і хетчбеки тільки з двигуном 1,4 літра. Для європейських споживачів в Kia RIO пропонувалося на вибір 3 мотора від попереднього покоління машин. З 2006 року авто почали збирати на Іжевському автомобільному заводі. До 2009 року модель знову пережила рестайлінг і оновленої випускалася аж до початку 2011 року. Крім Росії, випуск був налагоджений в Словаччині, Китаї, Індонезії, Еквадорі і на Філіппінах.

Третє покоління побачило світ до 2011 року. Екстер’єр змінився кардинально, ставши сучасним і агресивним. все це завдяки знаменитому німецькому дизайнерові Петеру Шрайер. З цього часу складання перенесли на Санкт-Петербурзький завод. До цього дня машина випускається з кузовами хетчбек і седан. Варіантів двигунів для Kia RIO два. 1,4 і 1,6 літра. Коробок передач також дві. механічна і автоматична. Машина має таку ж платформу, як і Hyundai Solaris. Крім того, більшість деталей цих автомобілів уніфіковані, що полегшує і здешевлює їх складання. У 2014 році автомашина пройшла невеликий рестайлінг зовнішнього вигляду.

Яким чином виконується процес заміни масла?

Необхідно міняти моторне масло при проходженні понад 10 000 км пробігу. Автолюбитель може виконати дані операції самостійно, керуючись наступними пунктами:

 • Прогрівання двигуна авто протягом 10-15 хвилин. Далі власник знімає захист картера, витягуючи при цьому болти кріплення. Вона буде заважати безпосередньо в процесі заміни масляного фільтра.
 • Другий крок полягає в зливі відпрацьованого масла з картера в попередньо приготовлену ємність. Деякі автомобілісти промивають відсік смивочним маслом (ця процедура рекомендована в тих випадках, коли використовувалася неякісна мастило).
 • Далі необхідно скрутити масляний фільтр для заміни. У новий елемент додається близько 100-150 мл мастила. Установки фільтра проводиться без використання додаткового інструменту. Для затягування фільтра вистачить зусиль рук, однак необхідно бути обережним, щоб не пошкодити сам фільтр.
 • Після заміни фільтра необхідно закрутити зливну пробку. Деякі автолюбителі відразу ж змінюють прокладку для підвищення надійності. Для закрутки потрібен гайковий ключ «на 17».
 • Останнім кроком стане заливка синтетичної або напівсинтетичний мастила. Приблизний обсяг. 3,3 л. Саме на цьому маслі двигун буде функціонувати наступні 10 тис км шляху. Рівень масла рекомендується відстежувати по щупі. Він повинен трохи не діставати до максимальної позначки.

Заміна масла в двигуні Kia RIO своїми руками: регламент, як правильно вибрати масло

Щоб уникнути швидкого зносу стикаються деталей, а також перегріву під час роботи. потрібна якісна мастило з низьким ступенем в’язкості. При виконанні такої важливої ​​процедури як заміна масла в Kia RIO, суворо дотримуйтесь рекомендацій заводу-виробника.

Нові двигуна вимагають змащення з меншим показником в’язкості, який в даний час досяг уже позначки 20. Якщо ж використовувати мастильні матеріали з більш високим коефіцієнтом. двигун буде відчувати своєрідне масляне «голодування», результатом якого буде прискорений знос всіх його елементів.

Останнім часом автомобілі Kia RIO оснащуються двигунами лінійки Gamma (G4AE), що мають таку систему змащення, яка вимагає наступні масла з в’язкістю по SAE:

 • 5W-20;
 • 5W-30.

З цими даними можна ознайомитися в технічному керівництві автомобіля.

Мій Kia RIO

Для правильного вибору моторного масла прийнято керуватися параметрами, зазначеними в інструкції по експлуатації до машини. Це можна зробити самостійно, як і самому замінити моторне масло. Дана процедура не вимагає професійних навичок, і проводиться без використання спеціального обладнання. Але процедурі заміни завжди передує вибір витратного матеріалу. У цій статті розглянемо, як на прикладі популярного автомобіля Kia RIO вибрати моторне масло, виходячи з параметрів допуску, в’язкості і кращих брендів. Також розглянемо, скільки потрібно мати моторного масла, і звернемо увагу на періодичність заміни.

Киа Рио 4 замена масла в двигателе моточасы или пробег (Х Лайн, Солярис) | Бонусы под видео

Моторне масло Kia RIO 2

Для бензинових двигунів Kia RIO другого покоління компанія Kia рекомендує використовувати масло рівня качесва не нижче ILSAC GF-4 (актуальні специфікації ILSAC GF-5, GF-6A), або за специфікацією API класом не нижче SM.

В’язкість моторного масла слід вибирати з кліматичних умов експлуатації. Для бОльшей частини регіонів Росії, це масла в’язкість 5W-30, або 5W-40. Масла 10W-40 можна використовувати тільки за умови температур не ніже.20 ° C. Відповідні масла можна побачити за посиланням.

Регламент обслуговування Kia RIO 2 доступний за посиланням в форматі PDF.

Коли міняти, скільки і яке масло заливати RIO 3

Періодичність заміни масла і масляного фільтра Kia RIO 3 складає 15,000 км пробігу або раз на рік. З огляду на важкі умови експлуатації, частина водіїв вважає за краще міняти масло раніше. на 10,000. Шкоди від цього (крім як гаманцю) немає.

Заправний обсяг масла, враховуючи фільтр. 3,3 літра. Рекомендується заливати масло Kia / Hyundai Premium Gasoline 5W20, Kia / Hyundai Super Extra Gasoline 5W30, SHELL Helix PLUS 5W30 / 5W40, SHELL Helix ULTRA 0W40 / 5W30 / 5W40 або Exxon Mobil SHC Formula MB 5W30. Рівень якості масла повинен бути не нижче ACEA A3 або SL і вище по API.

Номер оригінального масляного фільтра. 2630035503. Аналоги: MANN W81180, MAHLE C205, FILTRON P617 і інші. Перед покупкою варто уточнити їх застосовність.

Номер прокладки зливної пробки. 2151323001.

Як зрозуміти, що масло пора міняти

Визначити поганий стан витратних матеріалів дуже просто. Для цього буде потрібно відкрити капот і витягнути мірний щуп з оливозаливно∂ горловини. Дивимося на відбиток масла. якщо рідина має темний колір, і видає специфічний запах, тоді масло потрібно терміново міняти. Тим більше, якщо воно містить металеву стружку. Якщо рідина прозорого кольору, і в ході перевірки щупом був виявлений недостатній рівень масла, то в цьому випадку досить долити ще трохи рідини.

Ознаки, що вказують на поганий стан маслаВиделім кілька ознак, причинами яких може бути поганий стан масла:

 • Двигун розвиває неповну потужність, не може розвивати максимальні оберти
 • Періодично підвищується витрата палива
 • Передачі КПП перемикаються із затримкою, можливі запізнювання на 1-2 секунди
 • Шуми і вібрації, які виходять від трансмісії і ДВС

При виборі відповідного мастила важливо враховувати параметри в’язкості, ступінь плинності, стандарти допуску і ступінь якості мастильного матеріалу. Також при цьому не варто забувати, що разом з маслом необхідно міняти і масляний фільтр. По крайней мере, це стосується Kia RIO модельних років 2012, 2013 і 2014. Що стосується параметрів і допусків, вони вказані в керівництві користувача Kia RIO.

Замена масла в двигателе и фильтров на Киа Рио 2015 года Kia Rio 1,6

Назвемо найпопулярніших виробників моторних масел на сьогоднішній день:

 • Шелл Хеликс Ультра. лідер на ринку мастильних матеріалів. Цей продукт успішно пройшов всі випробування, і показав високі показники плинності, стійкості до корозії, низьких температур, а також володіє хорошими антипригарні властивості, ефективно охолоджує деталі і виключає їх перегрів. Містить оптимальну кількість присадок.
 • Total Quartz. відрізняється широким спектром дії і довгим терміном служби. Це найбільш економне масло, якого вистачить надовго, незалежно від умов експлуатації. Даний продукт привертає невисокою ціною і високою якістю.
 • Divinol. масло з мінімальною витратою, відмінними показниками лужної числа і кислотності. Ефективно захищає двигун від передчасного зносу. Сам бренд Divinol не дуже популярний на російському ринку. Але статистика показує, що цей мастильний матюкав все частіше заливають в двигун Kia RIO.
 • ZIC XQ LS. масло за доступною ціною і з гідною якістю. Володіє оптимальним набором присадок, і добре захищає компоненти мотора від передчасного зносу.

Обсяг води, що заливається рідини в двигун Kia RIO становить 3.3 літра, але цей обсяг може відрізнятися в меншу сторону, якщо виконується неповна заміна масла. В даному випадку не вийде видалити все старе масло, тому повний обсяг свіжої рідини ввести не вдасться. Це можна зробити тільки в дилерському центрі, де є всі умови для повної заміни масла. В ході даної процедури старе масло видаляється за допомогою спеціального промивного речовини, який очищає компоненти ДВС від пилу, бруду і металевої стружки.

Як варіант, можна спробувати виконати часткову заміну кілька разів з перервою 300-400 кілометрів. На третій-четвертий раз деталі ДВС будуть очищені, і тоді можна буде ввести нове масло в повному обсязі.

періодичність заміни

Почнемо з того, як часто змінюється моторне масло на такому автомобілі, як «Kia RIO» від корейського виробника. Якщо ви придбали нову машину з салону, пробіг у неї відсутня. Тому спочатку автомобіль буде проходити період обкатки і опрацювання внутрішніх деталей. Тому першу заміну проводять через 3 тисячі кілометрів пройденого пробігу. Під час обкатки всередині системи будуть утворюватися дрібні частинки, оскільки деталі повноцінно притираються між собою і створюють оптимальні зазори. Щоб ці частки не почали руйнувати двигун зсередини, слід після 3 тисяч кілометрів поміняти залите з заводу масло. Що використовується для обкатки «Kia RIO» оригінальне масло служить обмежений період часу.

Оскільки нова машина на гарантійному обслуговуванні, перші процедури заміни вам будуть виконувати на авторизованих СТО. Надалі ви зможете своїми руками зливати і заливати мастило в двигун. Згідно з регламентом, робити це рекомендується кожні 8. 10 тисяч кілометрів, але не рідше 1 разу на 3. 4 роки. Якщо машина експлуатується в тяжких умовах, водій дотримується агресивного стилю водіння, тоді періодичність заміни скорочують до 5. 6 тисяч кілометрів. Орієнтуйтеся по рівню і станом моторного масла. Для цього періодично перевіряйте його щупом.

Рекомендації по самостійній заміні моторного масла в автомобілях «Kia RIO»

Щоб зберегти двигун автомобіля «Kia RIO» в хорошому стані і уникнути дорогих поломок, його слід грамотно обслуговувати. Одним з основних заходів по обслуговуванню мотора виступає своєчасна заміна моторного масла. Процедура здійснюється згідно з регламентом і з обов’язковим урахуванням особливостей експлуатації та поточного стану автомобіля. При заміні масла в двигуні автомобіля «Kia RIO» обов’язково використовуйте якісні моторні склади і згідно з інструкціями виконуйте роботу.

Kia RIO заміна масла

Будь-якому сучасному автомобілю, оснащеному двигуном внутрішнього згоряння, потрібно періодична заміна масла в двигуні. Не є винятком і така затребувана модель, як Kia RIO з двигуном 1.4 і 1.6. Технологія заміни мастила ідентична порядку дії на більшості моторів інших авто. Поряд зі змазкою обов’язковій заміні підлягає фільтр даної системи.

Яким чином виконується процес заміни масла?

Необхідно міняти моторне масло при проходженні понад 10 000 км пробігу. Автолюбитель може виконати дані операції самостійно, керуючись наступними пунктами:

 • Прогрівання двигуна авто протягом 10-15 хвилин. Далі власник знімає захист картера, витягуючи при цьому болти кріплення. Вона буде заважати безпосередньо в процесі заміни масляного фільтра.
 • Другий крок полягає в зливі відпрацьованого масла з картера в попередньо приготовлену ємність. Деякі автомобілісти промивають відсік смивочним маслом (ця процедура рекомендована в тих випадках, коли використовувалася неякісна мастило).
 • Далі необхідно скрутити масляний фільтр для заміни. У новий елемент додається близько 100-150 мл мастила. Установки фільтра проводиться без використання додаткового інструменту. Для затягування фільтра вистачить зусиль рук, однак необхідно бути обережним, щоб не пошкодити сам фільтр.
 • Після заміни фільтра необхідно закрутити зливну пробку. Деякі автолюбителі відразу ж змінюють прокладку для підвищення надійності. Для закрутки потрібен гайковий ключ «на 17».
 • Останнім кроком стане заливка синтетичної або напівсинтетичний мастила. Приблизний обсяг. 3,3 л. Саме на цьому маслі двигун буде функціонувати наступні 10 тис км шляху. Рівень масла рекомендується відстежувати по щупі. Він повинен трохи не діставати до максимальної позначки.
масло, двигуні

Масло для АКПП

Оригінальна трансмісійне масло Kia дозволяє гарантувати відмінні змащувальні властивості, завдяки яким деталі АКПП прослужать кілька довше. Виробник радить вибирати для виконання даного завдання трансмісійну рідина ATF SP-III. Її застосування сприятливим чином позначиться на періодичності заміни масла. Як аналог, який також відповідає технічним характеристикам авто Kia RIO виступає рідина з маркуванням SP-3.

Її можна віднести до оригінальних, багато заводських конвеєри застосовують її в якості мастила. Серед більш доступних аналогів, які отримали сертифікат схвалення від брендів Hyundai і Kia виступили мастила таких компаній, як ZIC, Aisin і Chevron.

Заміна масла в Kia RIO своїми руками

Виробник рекомендує здійснювати заміну моторного масла для автомобілів Kia RIO по досягненню позначки 15 тисяч кілометрів пробігу.

Виконати цю процедуру можна і самостійно, єдина умова, наявність оглядової ями або естакади.

Самостійна заміна масла в двигуні Kia RIO 3 (фото і відео).

Доброго дня. Тема сьогоднішньої записи. заміна масла в двигуні Kia RIO 3. Традиційно для нашого сайту, стаття являє собою покрокову інструкцію з відео і фотоматеріалами. Стаття актуальна для власників автомобілів з двигуном 1.4 і 1.6 літра.

У технічному обслуговуванні Kia RIO-3 заміна моторного масла є необхідною операцією, яку можна провести самому, без особливих зусиль. Заощаджені ж кошти використовувати на придбання моторного масла вищої якості, яке продовжить період експлуатація вашого автомобіля. Бажана періодичність зміни масла на Kia RIO 3 покоління. 15 тисяч км. Практика показує, що, в вітчизняних умовах, краще проводити заміну через 7. 10 тисяч км. У цьому немає нічого незвичайного. На швидке зниження якості моторного масла великий вплив мають стан доріг в населених пунктах Росії, низька якість і часті зупинки під час руху в місті. Спочатку погіршуються очищають і змащувальні властивості масла, що призводить до збільшення зносу частин мотора і його властивості погіршуються. Не забуваємо про заміну масляного фільтра. На будь-якому автомобілі фільтр і масло завжди змінюються одночасно.

куди звернутися?

На сьогодні власники авто Kia RIO розташовують двома варіантами:

 • попрямувати в дилерський центр;
 • відвідати звичайну СТО.

Багато хто вважає, що звертатися до офіційного представництва Kia RIO буде престижно і «якісно», оскільки там працюють професіонали, спеціалізація яких передбачає ремонт і обслуговування розглянутої нами корейської моделі. Вартість послуги в таких центрах набагато перевершує найсміливіші очікування власника, адже вона може дворазово перевищити аналогічну ціну, що виставляється СТО (враховується ціна на матеріали та вартість роботи). Даний факт спонукає більшість володарів Kia RIO уникати фірмове обслуговування, особливо в разі закінчення гарантійного забезпечення. Але заміна масла в двигуні цілком здійсненна процедура самостійно.

Цінова політика звичайного сервісу, як уже зазначалося, більш демократична. Такий варіант дозволяє власнику вдатися до самостійного вибору матеріалів. Процес придбання не викличе складність, адже для цього достатньо заглянути у відповідний мануал і підібрати продукт, що підходить по температурному фактору і в’язкості.

Самостійна заміна масла в двигуні Kia RIO 3 (фото і відео).

Доброго дня. Тема сьогоднішньої записи. заміна масла в двигуні Kia RIO 3. Традиційно для нашого сайту, стаття являє собою покрокову інструкцію з відео і фотоматеріаламі.Статья актуальна для власників автомобілів з двигуном 1.4 і 1.6 літра.

У технічному обслуговуванні Kia RIO-3 заміна моторного масла є необхідною операцією, яку можна провести самому, без особливих зусиль. Заощаджені ж кошти використовувати на придбання моторного масла вищої якості, яке продовжить період експлуатація вашого автомобіля.Желательная періодичність зміни масла на Kia RIO 3 покоління. 15 тисяч км. Практика показує, що, в вітчизняних умовах, краще проводити заміну через 7. 10 тисяч км. У цьому немає нічого незвичайного. На швидке зниження якості моторного масла великий вплив мають стан доріг в населених пунктах Росії, низька якість і часті зупинки під час руху в місті. Спочатку погіршуються очищають і змащувальні властивості масла, що призводить до збільшення зносу частин мотора і його властивості погіршуються. Не забуваємо про заміну масляного фільтра. На будь-якому автомобілі фільтр і масло завжди змінюються одночасно.

Яке краще вибрати масло?

До вибору потрібно підходити ретельно, так як заливка неякісного масла може привести до проблем з двигуном.

Для заміни підійдуть масла Shell Helix Ultra, завод-виробник часто використовує в двигунах саме цю марку.Для оптимальної роботи підійдуть моторні масла в’язкістю 5W-40 або 5W-30. При виборі масла 5W-30 враховуємо рекомендації, зазначені в гарантійному талоні: масло класу SN або SM (SN. краще, сучасний стандарт).

масло, двигуні

Необхідні для роботи інструменти і витратні матеріали:

 • Одяг, яку не шкода забруднити.
 • Щільні гумові рукавички, щоб не забруднити руки.
 • ганчір’я чиста.
 • Моторне масло. 4 літри.
 • Фільтр масляний. код 26300 35503N.
 • Зливна пробка з кільцем ущільнювача. код 21513-23001
 • Гайковий ключ на «17» для скручування зливної пробки.
 • Шприц з трубочкою для відкачування в піддоні картера залишків олії.
 • Тара для зливу відпрацьованого масла
 • Промивальне масло 3 літри (при зміні типу масла).

Заміну масла бажано проводити на естакаді або «оглядовій ямі», так як сливно

Керівництво по заміні моторного масла в двигуні Kia RIO Gamma 1.6L I4. з 2012 по 2016 модельні роки

Kia RIO 1.6L I4 Керівництво по заміні моторного масла Як замінити моторне масло і замінити фільтр в Kia RIO 3-го покоління 2012-2016 з двигуном Gamma 1.6L I4.

2014 RIO 1,6 л GDI I4 Кришка маслозаливной горловини Twist Off Масляний щуп Pull Up Це керівництво по обслуговуванню автомобілів було спеціально написано для допомоги власники третього покоління (2012, 2013, 2014, 2015 року, а також освіжив 2016 модельного року) в Kia RIO поміняв моторне масло і заміна масляного фільтра каністровий типу на Hyundai Gamma 1.6 рядний чотирициліндровий двигун GDI.

Власники інших автомобілів Kia і Hyundai такі як Optima, Forte, Cadenza, K900, Sorento, Sportage, Sedona, Душа, Elantra, Велостер, Sonata, Азера, Тусон, Санта-Фе, Буття, ix20, i20, ix35 і Equus можуть також порахувати ці інструкції своїми руками корисними.

Утеплення доведення двигуна до температури, близької до робочої, допоможе зупинити будь-які забруднюючі речовини в старому маслі, а також дозволяють йому швидше стікати.

Потім включите аварійний / гальмо стоянки і поставте підкладки під задні колеса з обох сторін, щоб автомобіль не рухався.

Підніміть передню частину автомобіля за допомогою підлоговий домкрат і надійно підтримайте його двома підставками.

Я вважаю за краще працювати збоку від машини, час тримати три колеса на землі для додаткової безпеки.

Зніміть вісім болтів, що утримують пластиковий під кожухом двигуна (а.к.а. “бризговики” або “захисна пластина”) на місці за допомогою повертаючи їх проти годинникової стрілки за допомогою торцевого ключа на 10 мм і храпового ключа.

Встановіть пластикову застібку і вісімку 10мм. Відкладіть болти в надійному місці.

Зніміть пластик під кожухом двигуна з автомобіль і відкладіть його вбік.

Масляний фільтр знаходиться прямо перед масляний піддон.

Будьте обережні при знятті болта зливу масла, так як старе масло може бути гарячим. досить, щоб обпалити шкіру в залежності від того, як довго ви дозволяли двигуну розігрівати.

Відпустіть болт зливу масла, повернувши його. проти годинникової стрілки за допомогою торцевого ключа на 17 мм і гайкового ключа з тріскачкою.

Укручуємо від руки болт зливу масла. повертається проти годинникової стрілки, щоб він не перехрестився різьбовій.

Затягніть болт зливу масла, повернувши його. за годинниковою стрілкою за допомогою торцевого ключа на 17 мм і гайкового ключа з тріскачкою, щоб вручну або близько 30 фунт-футів крутного моменту.

Відверніть старий масляний фільтр в проти годинникової стрілки.

Якщо у вас проблеми з поворотом старого масла фільтра, вам може знадобитися ключ для масляного фільтра, наприклад Лісл 3600.

Окуні свій мізинець пальцем налийте нове масло SAE 5W-20 і злегка змастіть гумове кільце ущільнювача. прокладка на новому масляному фільтрі.

Мастило гумового ущільнювального кільця на новому масляному фільтрі допоможе йому сформувати краще ущільнення, запобігання витокам масла, а також полегшення його видалення під час наступна заміна масла.

Ще раз перевірте, що слив масла затягніть болт і новий масляний фільтр, перш ніж переходити до наступних кроків.

Зіставте пластик під кришкою двигуна і утримуйте його на місці однією рукою.

Знову вставте пластикову застібку, а потім натисніть в невеликий пластиковий гвинт з головкою під хрестову викрутку, щоб закріпити його на місці.

Затягніть болти з торцеву головку на 10 мм і храповой ключ за годинниковою стрілкою, поки вони затишно.

Вставити автомобільну воронку в масло. заливний отвір.

Набагато краще мати трохи менше масла ніж потрібно в двигуні, ніж мати занадто багато. Запуск двигуна, який був переповнений маслом, це може привести до пошкодження ущільнень, прокладок або інших компоненти.

Hyundai Gamma GDI 1.Всего двигуна 6L I4 ємність для заміни масла із заміною фільтра становить 3,8 кварти США або 3,6 літрів.

Встановіть на місце кришку маслозаливной горловини, закрутивши її за годинниковою стрілкою і натисніть масляний щуп вниз.

Запустіть двигун і дайте йому попрацювати кілька хвилин, вимкніть двигун і дайте маслу стекти назад до каструлю не менше 5-10 хвилин.

При необхідності сповільнити залийте ще масла і кілька разів перевіряйте рівень масломірного щупом, поки він досягає або нижче верхньої металевої точки буквою «F» на щуп, який вказує волосінь «Повний» або «Максимум».

Можливо, вам не потрібно заливати все 3.8 Кварти нової нафти в США для досягнення позначки “Full” в залежності від того, як довго ви дозволив старому маслу стекти.

Як тільки масло досягне потрібного рівня, замініть щуп і затягніть кришку маслозаливной горловини за годинниковою стрілкою.

Обов’язково записуйте заміну масла в свій сервісна книжка автомобіля. Також було б непогано перевірити свою парковку. місце, гараж або під’їзна доріжка для крапель свіжого масла, які можуть вказувати на витік від зливного болта або нового фільтра.

Детальніше, подивися мій інший 2012-2016 Kia RIO DIY Repair Maintenance Guides.

Заміна масла і фільтра Kia RIO (2001-2005)

У цьому відео показано, як замінити масло і масляний фільтр в вашому Kia RIO 2004 року випуску. Коли ви змінюєте власне масло, ви знаєте, що заливаєте якісне масло в свій RIO і що фільтр теж змінюється. Найголовніше, у вас буде можливість озирнутися під своїм RIO в пошуках потенційних проблемних місць. У цьому відео показано розташування пробки маслосливного отвори, масляного фільтра, кришки маслозаливной горловини і масляного щупа на додаток до кроків, необхідних для заміни масла і фільтра в вашому RIO.Для більшості Kias ви можете обернути старий ремінь навколо масляного фільтра і відкрутити його вручну. Якщо ви не можете цього зробити, відвідайте нашу сторінку запчастин, щоб знайти ключ для масляного фільтра Kia RIO. Якщо ваш RIO знаходиться дуже низько над землею, щоб отримати доступ до зливної пробці і масляного фільтру, обов’язково використовуйте домкрати та безпечні процедури підйому перед тим, як потрапити під RIO.

У більшості Kias тип масла вказано на кришці маслосборника. швидше за все, це буде 5W-20, 5W-30, 5W-40, 10W-30 або 10W-40. Якщо його немає на кришці маслосборника, уточніть тип масла в керівництві користувача, перш ніж додавати нове масло.Ми рекомендуємо носити захисні окуляри, коли ви працюєте під своїм RIO. Ніколи не знаєш, що може капати з двигуна, кислота з акумуляторної батареї, охолоджуюча рідина двигуна, гальмівна рідина і т. Д. Всі ці рідини надзвичайно шкідливі для очей і шкіри, тому важливо захистити себе.

Яке масло вибрати для Kia RIO

При виборі відповідного мастила важливо враховувати параметри в’язкості, ступінь плинності, стандарти допуску і ступінь якості мастильного матеріалу. Також при цьому не варто забувати, що разом з маслом необхідно міняти і масляний фільтр. По крайней мере, це стосується Kia RIO модельних років 2012, 2013 і 2014. Що стосується параметрів і допусків, вони вказані в керівництві користувача Kia RIO.

Назвемо найпопулярніших виробників моторних масел на сьогоднішній день:

 • Шелл Хеликс Ультра. лідер на ринку мастильних матеріалів. Цей продукт успішно пройшов всі випробування, і показав високі показники плинності, стійкості до корозії, низьких температур, а також володіє хорошими антипригарні властивості, ефективно охолоджує деталі і виключає їх перегрів. Містить оптимальну кількість присадок.
 • Total Quartz. відрізняється широким спектром дії і довгим терміном служби. Це найбільш економне масло, якого вистачить надовго, незалежно від умов експлуатації. Даний продукт привертає невисокою ціною і високою якістю.
 • Divinol. масло з мінімальною витратою, відмінними показниками лужної числа і кислотності. Ефективно захищає двигун від передчасного зносу. Сам бренд Divinol не дуже популярний на російському ринку. Але статистика показує, що цей мастильний матюкав все частіше заливають в двигун Kia RIO.
 • ZIC XQ LS. масло за доступною ціною і з гідною якістю. Володіє оптимальним набором присадок, і добре захищає компоненти мотора від передчасного зносу.

Як зрозуміти, що масло пора міняти

Визначити поганий стан витратних матеріалів дуже просто. Для цього буде потрібно відкрити капот і витягнути мірний щуп з оливозаливно∂ горловини. Дивимося на відбиток масла. якщо рідина має темний колір, і видає специфічний запах, тоді масло потрібно терміново міняти. Тим більше, якщо воно містить металеву стружку. Якщо рідина прозорого кольору, і в ході перевірки щупом був виявлений недостатній рівень масла, то в цьому випадку досить долити ще трохи рідини.

Ознаки, що вказують на поганий стан масла Виділимо кілька ознак, причинами яких може бути поганий стан масла:

 • Двигун розвиває неповну потужність, не може розвивати максимальні оберти
 • Періодично підвищується витрата палива
 • Передачі КПП перемикаються із затримкою, можливі запізнювання на 1-2 секунди
 • Шуми і вібрації, які виходять від трансмісії і ДВС

Як часто міняти масло

Цей фактор залежить від умов експлуатації. Якщо машина використовується в сприятливих кліматичних зонах. наприклад там, де немає суворих зим, низьких температур і поганих доріг, то в цьому випадку можна довіряти офіційним регламентом, який зазвичай завжди завищений. Так, виробник Kia рекомендує робити заміну через 50 тисяч кілометрів. У суворих російських умовах до цього моменту масло може стати непридатним для використання, а цього допускати не можна ні в якому разі. Справа в тому, що негативні зовнішні фактори, такі як мороз, бруд, сльоту і погані дорожні умови. все це скорочує термін дії корисних властивостей моторного масла, і воно вже не здатне охолоджувати компоненти ДВС, і тим самим запобігати їх від перегріву. Не виключено, що якщо затягувати із заміною, то можна зіткнутися з непередбаченими наслідками. Наприклад, справа може дійти до капітального ремонту двигуна. Тому необхідно завжди вчасно міняти масло.

Скільки масла в двигуні Kia RIO

Для правильного вибору моторного масла прийнято керуватися параметрами, зазначеними в інструкції по експлуатації до машини. Це можна зробити самостійно, як і самому замінити моторне масло. Дана процедура не вимагає професійних навичок, і проводиться без використання спеціального обладнання. Але процедурі заміни завжди передує вибір витратного матеріалу. У цій статті розглянемо, як на прикладі популярного автомобіля Kia RIO вибрати моторне масло, виходячи з параметрів допуску, в’язкості і кращих брендів. Також розглянемо, скільки потрібно мати моторного масла, і звернемо увагу на періодичність заміни.

обсяг

Обсяг води, що заливається рідини в двигун Kia RIO становить 3.3 літра, але цей обсяг може відрізнятися в меншу сторону, якщо виконується неповна заміна масла. В даному випадку не вийде видалити все старе масло, тому повний обсяг свіжої рідини ввести не вдасться. Це можна зробити тільки в дилерському центрі, де є всі умови для повної заміни масла. В ході даної процедури старе масло видаляється за допомогою спеціального промивного речовини, який очищає компоненти ДВС від пилу, бруду і металевої стружки.

Як варіант, можна спробувати виконати часткову заміну кілька разів з перервою 300-400 кілометрів. На третій-четвертий раз деталі ДВС будуть очищені, і тоді можна буде ввести нове масло в повному обсязі.

види масел

Можна зробити висновок, що для Kia RIO потрібно підбирати масло на синтетичній або напівсинтетичній основі.