Заміна підшипника Opel Astra h

Пошкодження колісного підшипника може бути небезпечним

Якщо є підозра на несправний підшипник колеса (ви помітили один з вищеописаних ознак), якомога швидше слід перевірити автомобіль в майстерні.

Наслідки дефекту можуть бути різноманітними. Наприклад, маточина і колісний диск можуть сильно нагрітися. Дуже швидко руйнування нутрощів елемента призведе до неминучого заклинювання колеса під навантаженням. Це найгірший сценарій, який може привести до ДТП. Причому наслідки будуть непередбачуваними навіть на малих швидкостях.

У певних випадках і при конструктивних особливостях автомобіля може навіть відвалитися колесо.

підшипника, opel, astra

Пристрій передньої маточини Opel Astra H, особливості конструкції і кріплення

Ступичний підшипник Opel Astra Н в зборі, являє собою стандартну фланцеву деталь з запресовані всередину радіально-наполегливою дворядним закритим шарикопідшипником. Конструкція в зборі кріпиться до поворотного кулака, а так само до приводного валу. На зображеннях нижче представлена ​​компонування вузла, з переліком додаткових деталей і кріпильних елементів.

Залежно від року випуску вашого автомобіля, конструкція і пристрій ступичного вузла може несуттєво відрізнятися. це видно з виносок 17x, 1x, 2x. При цьому принципово технологія заміни залишається аналогічною. Саме про вибір ступичного підшипникового ступичного вузла для вашого авто по артикулу і виробникові читайте в кінці статті.

Підшипник передньої маточини

Примітка:. Нижче описані зняття і установка підшипника передньої маточини з правого боку. Зняття і установка з лівого боку виконуються аналогічним чином Ступица, підшипник і датчик частоти обертання ABS є нерозбірними вузол. У разі несправності підшипника або іншого елемента вузла необхідно замінити всю маточину в зборі При виході з ладу підшипника однією з маточин рекомендується замінювати обидві маточини одночасно.

Професійна заміна підшипника маточини

Підвіска автомобіля приймає на себе всі вибоїни, ями і нерівності дорожнього покриття. Найчастіше необережне або неуважне водіння лише посилює навантаження на робочі елементи підвіски, що призводить до їх передчасного зносу. Експлуатувати машину з несправним підвіски ризиковано. Існує реальна загроза не тільки для водія, але і інших учасників дорожнього руху. Важливо стежити за станом підвіски, своєчасно виконати обслуговування і огляди. Своєчасний ремонт підвіски допоможе забезпечити безпечну експлуатацію транспортного засобу.

Робочі елементи піддаються природному зносу, впливу нерівностей дорожнього полотна і зовнішніх негативних чинників. Особлива увага водієві слід звернути на стан підшипників маточини автомобіля. Дуже важливий вузол в системі управління транспортним засобом. Відповідає за своєчасне обертання коліс під час руху машини. Підшипник ступиці автомобіля приймає на себе динамічні змінні навантаження при пересуванні машини по нерівній дорозі. Важливо регулярно проводити його огляди на предмет цілісності або зносу. Руйнування підшипника маточини під час руху здатне спровокувати дорожньо-транспортна пригода.

ЩО ТАКЕ підшипника

Під час експлуатації транспортного засобу найуразливішими є деталі підвіски. Вони найбільш схильні до зносу, механічних пошкоджень, несприятливих впливів навколишнього середовища. Ступичні підшипники Opel Astra. це одні з найбільш відповідальних частин підвіски, що забезпечують обертання коліс і приймають на себе динамічні навантаження, що виникають при їзді машини по нерівній дорозі.

Зазвичай в автомобільних маточинах встановлюють два типи елементів обертання. До них відносяться: радіально наполегливі кулькові і конічні роликові. Зараз на більшості сучасних моделей машин застосовують більш надійні марки HUB (Hub Unit Bearings).

На деяких моделях на елементи обертання маточини Opel Astra встановлено багатополюсному магнітне кільце, при зберіганні та встановлення необхідно не тримати деталь поблизу магнітного поля. При його монтажі потрібно уважно дивитися за правильністю монтажу. Деталь слід встановлювати полюсним кільцем, зверненим до датчика оборотів. Необхідний постійний контроль за їх станом, щоб запобігти серйозні поломки під час поїздок, включно до аварій по шляху проходження. При появі перших ознак зносу, виникнення гулу під час пересування, осьового люфту, потрібно відвідати СТО та пройти діагностику.

Заміна підшипника передньої маточини на Opel Astra (фото)

Заміна підшипника маточини Opel Astra операція не складна. Сам підшипник в більшості своїй продається в зборі з маточиною. Для його зняття і установки доведеться відкрутити всього три болта. Якщо ви зможете зірвати пріржавевшіе болти зі своїх місць, значить знімати поворотний кулак не потрібно!

Якщо ж болти не піддаються, тоді доведеться знімати весь поворотний кулак в зборі з маточиною. Це більш тривалий процес, але в даному випадку ви зможете бути чітко впевненим, в тому що три болта кріплення маточини ви прикрутили як слід. Заміна передніх підшипників в Опелі Astra природно краще проводити парно, на обох колесах.

У даній статті ми розглянемо варіант із зняттям поворотного кулака. Але в дилерських центрах і хороших сервісах роблять все простіше, без зняття поворотного кулака, правда у них є інструмент, якого може не виявитися у вас. Заміна підшипника Opel Astra зажадає головок під «зірочку». Крім самої маточини вам знадобляться нові болти і ШРУСовая гайка.

Для того, що б відкрутити ШРУСовую гайку потрібно головка на 32.

Для того, що б відкрутити гальмівний супорт необхідно відкрутити два болта. Відводимо супорт, головне що б він не висів на гальмівному шлангу, краще його підвісьте, прикрутивши дротом. Для того, що б відкрутити гальмівний диск знадобиться ключ «зірочкою» розміром TORX T-30. Далі відкручуємо три болта кріплення маточини, які вкручуються зсередини і в цьому вся складність. Для болтів маточини знадобиться ключ TORX 18.

Якщо все вийшло, то можете ставити нову маточину і збирати всі в зворотному порядку.

Але якщо без зняття кулака відкрутити болти маточини не вдається, доведеться знімати поворотний кулак Opel Astra. Для цього необхідно виконати наступні операції.

 • Зриваємо гайку маточини з місця
 • знімаємо колесо
 • Відкручуємо 2 гайки кріплення стійки до поворотного кулака ключем на 18
 • Відкручуємо 2 болта кріплення супорта до куркуля ключем на 18
 • Стягаємо супорт з гальмівного диска і кладемо його на підставку
 • Остаточно відкручуємо гайку кріплення ШРУСа до маточини
 • Ключем TORX T-30 викручуємо болт фіксації гальмівного диска
 • Відкручуємо ключем на 19 гайку кріплення рульового наконечника
 • Відкручуємо гайку кріплення пальця кульової опори до куркуля
 • Витягуємо рульової наконечник
 • Відключаємо проводок датчика АВS
 • Знімаємо поворотний кулак в зборі
 • Відкручуємо 3 болта кріплення маточини головкою TORX 18 до куркуля
 • Вибиваємо стару маточину з кулака

ЗАМЕНА СТУПИЦЫ OPEL ASTRA H. ГУДИТ СТУПИЧНЫЙ ПОДШИПНИК

Прикручуємо нову маточину Opel Astra до поворотного кулака і збираємо все в зворотному порядку.

Ознаки несправності передньої маточини Opel Astra H і діагностика поломки

Першими важливими ознаками того, що підшипник передньої маточини Opel Astra H став несправне працювати. це сторонній шум з боку колеса. Додаткові ознаки: вібрація в салоні, звук скреготу, нестабільність роботи датчика, нагрів, вільний хід колеса.

Щоб перевірити підшипник маточини на Opel Astra Н зробіть наступні операції:

 • Спочатку вивішується переднє колесо, з того боку, де замінені проблеми (шум);
 • Далі руками розкручуємо колесо, щоб упевнитися що шум йде від нього;
 • Відразу перевіряється вільний хід і плавність обертання;
 • По змозі визначте осьової люфт індикатором, значення не повинно перевищувати 0,05 мм;
 • Нагрівання ступичні деталі перевіряється відразу після зупинки автомобіля;
 • Подивіться вибірку відео з діагностики, а так само приклади роботи несправного підшипника в маточині Opel Astra H 1.6-1.8.

Діагностика пoдшіпніka маточини фронтального колеса:

vazoved Я їжджу на LADA VESTA CROSS м.Москва

Тоді просто не буде кому платити штрафи! Це Корейська автопланшет відеореєстратор 15 в 1 на Андройде.

Я Забув про штрафи і Яндекс-Навігатор. Тут і Full HD зйомка, антирадар та GPS з 32 супутниками. Брав за демократичною вартості для такого величезного функціоналу: Тут

 • Частий перегрів деталі через потрібної кількості мастила на підшипнику;
 • Попадання бруду або води через розгерметизацію сальників (ущільнень);
 • Чи не ощадлива їзда по нерівностях на дорозі (ями, вибоїни, бордюри);
 • Закінчення регламентованого терміну служби заявленого заводом-виробником;
 • Шлюб або заводський брак вузла.

Ознаки несправності передньої маточини Opel Astra H і діагностика поломки

Першими важливими ознаками того, що підшипник передньої маточини Opel Astra H став несправне працювати. це сторонній шум з боку колеса. Додаткові ознаки: вібрація в салоні, звук скреготу, нестабільність роботи датчика, нагрів, вільний хід колеса.

Заміна передньої маточини Opel Astra

Opel Astra H: Процедура заміни на передній осі більш трудомістка через наявність механізму повороту коліс. Принциповою особливістю як фронтальних, так і задніх ступичні підшипників автомобіля Opel Astra H є їх невіддільність від маточини.

Тому в процесі ремонту робиться заміна маточини спільно з підшипником. Деякі народні умільці навчилися развальцовивается маточину, підбирати за розміром і створювати заміну тільки підшипника.

Технологія заміни підшипника маточини на Opel Astra H

Перед тим, як поміняти ступичний підшипник потрібно перевірити стан шліців приводного вала і поворотного кулака, а так само щільність ШРУСа. Заміна підшипника передньої маточини на Opel Astra H проводиться відповідно до інструкції.

 • Готуємо новітню запчастина до монтажу, знявши пластикову кришку. Потім наставляємо її на монтажні отвори і прикручуємо до поворотного кулака.
 • Підключаємо провід датчика ABS.
 • Далі вставляємо наконечник кульової в отвір, прикрутивши назад до куркуля, встановлюємо диск гальма з супортом в зворотному послідовності.
 • В закінчення збирання затягуємо контргайку динамометричним ключем. Момент затяжки дивіться у відповідній статті на нашому веб-сайті або в технічної інформації далі.
 • Поставте шплінт, потім прикрутіть колесо на місце. На цьому заміна підшипника на автомобілі Opel Astra H завершена.

Opel Astra h заміна маточини

Якщо одягнений ковпачок, піддягаємо його плоскою викруткою і витягуємо.

Підшипник передньої маточини

Примітка:. Нижче описані зняття і установка підшипника фронтальної маточини з правого боку. Зняття і установка з лівого боку виробляються аналогічним чином Ступица, підшипник і датчик частоти обертання ABS є нерозбірними вузол. У разі несправності підшипника або іншого елемента вузла потрібно замінити всю маточину в зборі При виході з ладу підшипника однією з маточин рекомендується підміняти обидві маточини відразу.

Opel Astra. задня маточина

Заміна підшипників задньої маточини робиться за тим же принципом і методу, як і заміна фронтальних. Симптоми зношених підшипників повністю схожі. гуркіт при їзді на швидкості вище 60 км. На годину. Зазвичай, другим симптомом є і вільний хід колеса при його розхитуванні.

На функцію заміни 1-го підшипника йде до 4 годин часу, залежно від наявності потрібного інструменту і досвіду ремонту ходової частини автомобіля. З інструментів потрібно все той же, що і при заміні підшипників фронтального колеса.

Opel Astra H заміна передньої маточини, підшипника. Фото і відео інструкція

Знімаємо колесо, відкручуємо гайку маточини. Далі витягуємо скобу на гальмівний шланг Витягуємо сам гальмівний шлаг з кріплення витягується на себе відключаємо датчик ABS тягнемо вниз від’єднуємо дріт датчика від гальмівного шланга Голівкою на 18 відкручуємо 2 болта кріплення супорта Завчасно підготуйте або поставку, щоб покласти супорт, або мотузочку, на яку його можна підвісити. Знявши диск гальмівної системи беремо молоток і акуратно вибиваємо вал приводу.

Розкручуємо болтове з’єднання у кульової опори. Потім вставляємо викрутку в паз і забиваємо молотком, щоб розтиснути кріплення. Обережно молотком стукаємо по важелю підвіски, щоб вибити наконечник кульової з поворотного кулака.

Повертаємо кулак, щоб отримати доступ до задніх заміна підшипника фронтальної маточини Opel Astra h ступичного фланця для їх відкручування.

Розробка заміни підшипника маточини на Opel Astra H Перед тим, як поміняти ступичний підшипник потрібно перевірити стан шліців приводного вала і поворотного кулака, а так само щільність ШРУСа.

Заміна підшипника передньої маточини на Opel Astra H проводиться відповідно до інструкції. Пізніше неодмінно забудь! Чи не складно, що вона здохла При цьому там де сальник притиснутий пружиною. чисто! Мабуть бруд із зовнішнього боку потрапляє. Відразу звернув увагу, що при їзді на круїзі в гірку машина починає сіпатися.

Коли знімаєш лог роботи турбіни, то при їзді на круїзі заміна підшипника фронтальної маточини Opel Astra h неплавного синусоїда як годиться, а що то начебто осцилографи з вінампа при програванні Раммшайна! Списав на криво приклеєне кільце, що в принципі відповідало реальності, так-як рівно його переклеїти нереально.

Так більше півроку відкатав, поки одного разу не спалахнуло символ ABS. Проблема з круїзом тут-же вирішилася! Залишився ось тільки без допомоги електроніки, взимку, при тому що кабінет в області. Обійшлася в при дуже далеко поскакав доларі. добре. За майже рік нічого не прикипіло, змінилося все стрімко!

На Moog чомусь стерлося під нуль магнітне кільце. При цьому нічого нікуди не видавлювали Все що залишилося від магнітного кільця. вузенький заміна підшипника фронтальної маточини Opel Astra h Навіть герметик стерло, на який кільце приклеєне було Сам датчик в минулий раз прикипів до поворотного кулака і я його чіпати не став, а даремно ! В кінцевому підсумку він виявився дуже близько до магнітного кільцю. Вже на даний момент вибив його всередину до шрусом без фанатизму і розслаблено вийняв. Єдине бентежить, що SKF стрімко летять у багатьох людей!

Але, крім цього, існує ряд додаткових причин, здатних прискорити процес руйнування. Розглянемо ці руйнують причини. Попадання у внутрішню порожнину підшипника води і абразивних частинок. Це призводить до вимивання змащення і прискореного руйнування обойм і кульок.

Opel Astra h заміна маточини

Якщо одягнений ковпачок, піддягаємо його плоскою викруткою і витягуємо.

Opel Astra h ступичный подшипник передний в сборе замена своими руками

Opel Astra H заміна передньої маточини, підшипника. Фото і відео інструкція

Знімаємо колесо, відкручуємо гайку маточини. Далі витягуємо скобу на гальмівний шланг Витягуємо сам гальмівний шлаг з кріплення витягується на себе відключаємо датчик ABS тягнемо вниз від’єднуємо дріт датчика від гальмівного шланга Голівкою на 18 відкручуємо 2 болта кріплення супорта Заздалегідь підготуйте або поставку, щоб покласти супорт, або мотузочку, на яку його можна підвісити. Знявши диск гальмівної системи беремо молоток і акуратно вибиваємо вал приводу.

Розкручуємо болтове з’єднання у кульової опори. Потім вставляємо викрутку в паз і забиваємо молотком, щоб розтиснути кріплення. Обережно молотком стукаємо по важелю підвіски, щоб вибити наконечник кульової з поворотного кулака.

Повертаємо кулак, щоб отримати доступ до задніх заміна підшипника передньої маточини Opel Astra h ступичного фланця для їх відкручування.

Технологія заміни підшипника маточини на Opel Astra H Перед тим, як поміняти ступичний підшипник необхідно перевірити стан шліців приводного вала і поворотного кулака, а так само герметичність ШРУСа.

Заміна підшипника передньої маточини на Opel Astra H виконується згідно з інструкцією. Потім обов’язково забудь! Не дивно, що вона здохла Причому там де сальник притиснутий пружиною. чисто! Мабуть бруд із зовнішнього боку потрапляє. Відразу звернув увагу, що при їзді на круїзі в гірку машина починає сіпатися.

Коли знімаєш лог роботи турбіни, то при їзді на круїзі заміна підшипника передньої маточини Opel Astra h неплавного синусоїда як годиться, а що то начебто осцилографи з вінампа при відтворенні Раммшайна! Списав на криво приклеєне кільце, що в принципі відповідало дійсності, так-як рівно його переклеїти неможливо.

Так більше півроку відкатав, поки в один прекрасний момент не зайнявся знак ABS. Проблема з круїзом тут-же вирішилася! Залишився ось тільки без допомоги електроніки, взимку, при тому що офіс в області. Обійшлася в при дуже далеко поскакав доларі. непогано. За майже рік нічого не прикипіло, змінилося все швидко!

На Moog чомусь стерлося під нуль магнітне кільце. При цьому нічого нікуди не видавлювали Все що залишилося від магнітного кільця. вузький заміна підшипника передньої маточини Opel Astra h Навіть герметик стерло, на який кільце приклеєне було Сам датчик в минулий раз прикипів до поворотного кулака і я його чіпати не став, а даремно! У підсумку він виявився занадто близько до магнітного кільцю. Уже зараз вибив його всередину до шрусом без фанатизму і спокійно витягнув. Єдине бентежить, що SKF швидко летять у багатьох людей!

Однак, крім цього, існує ряд додаткових факторів, здатних прискорити процес руйнування. Розглянемо ці руйнують фактори. Попадання у внутрішню порожнину підшипника вологи і абразивних частинок. Це призводить до вимивання змащення і прискореного руйнування обойм і кульок.

Високоякісна заміна підшипника Opel Astra Н (Opel Astra H) ступичного

Також проникла в порожнину підшипника волога поступово веде до утворення вогнищ корозії. Особливо цей процес прогресує при вже частково вимитого мастилі, коли автомобіль тривалий час стоїть на одному місці. Високі навантаження. Незважаючи на значний запас міцності, ступичний підшипник під впливом високих навантажень виходить з ладу в прискореному темпі. Наприклад, систематичне рух автомобіля на великій швидкості з перевезеної масою, близькою до максимально допустимої, істотно збільшує швидкість зносу підшипника.

Також негативно впливає їзда по нерівностях з різкими перепадами.

Ударні навантаження особливо згубно впливають на підшипник, який вже має деякий знос. Перегрів ступичного вузла. Цей фактор особливо актуальне в літній час при експлуатації автомобіля з частим гальмуванням. Температура від гальмівного диска передається на поворотний кулак і маточину.

При цьому розпечена мастило частково втрачає свої властивості. Поряд з тепловим розширенням металу, це веде до прискорення зносу. Наносимо дещо не сильних ударів молотком по маточини, вибиваючи її. Головкою на 19 відкручуємо рульової наконечник: Далі ми використовуємо знімач для рульових наконечників, при його відсутності, наконечник можна акуратно вибити молотком: головкою E18 відкручуємо 3 болта кріплення маточини: