Заміна ступичні підшипників передніх ВАЗ 21

спеціальний інструмент

ступичні, підшипників, передніх

зняття маточини

Після цього викручуєте дві гайки з болтів, якими вироблено кріплення маточини до стійки. Потім потрібно розібратися з нижньою частиною, а там встановлена ​​кульова опора. Ключем на «17» викручуєте два болта, якими кріпиться корпус кульової опори до важеля підвіски автомобіля. Тепер маточина повністю вільна, її можна отримати з шарнір рівних кутових швидкостей. Бажано використовувати молоток з дерев’яною проставкой або бронзову болванку. Якщо ними користуватися, то металу не буде завдано шкоди. Після демонтажу маточини можна приступити до наступного кроку.

заміна підшипників

Якщо вже немає спеціального знімача, то доведеться працювати молотком і зручними проставкамі. Але тільки зверніть увагу на те, що таким чином можна зруйнувати маточину. Спочатку виймаєте стопорні кільця. Після цього встановлюєте універсальний знімач і, прокручуючи його повільно, Випрессовиваемие підшипник з посадкового місця. Спочатку зовнішній, потім внутрішній або в зворотній послідовності. Це не грає великої ролі, заміна переднього підшипника 2110 проводиться по кожній із цих схем.

Після демонтажу старих підшипників обов’язково перегляньте всю поверхню маточини зсередини. На ній не повинно бути задирів, подряпин, так як установка нових елементів може бути проблематична в цьому випадку. Якщо раптом вони мають місце бути, потрібно акуратно зашліфувати їх. Можна навіть нанести невелику кількість мастила на поверхню, щоб запрессовка нових підшипників сталася набагато швидше. За допомогою того ж універсального знімача проводиться установка нових підшипників.

Підготовка до ремонту

Проводити заміну підшипників потрібно на підготовленому автомобілі. Вам не буде потрібно зливати масло з коробки передач, так як внутрішні гранати не дістаються з останньої. Але вам потрібно буде зафіксувати автомобіль, встановити під задні колеса надійні упори. Головне, щоб машина часом не покотилася під час проведення ремонту. Додатково можна вичавити важіль стоянкового гальма. Це удвічі убезпечить вас. Після цього потрібно придбати комплект підшипників, в ньому обов’язково повинні бути стопорні кільця.

Коли проводиться заміна переднього підшипника ВАЗ 2110, ніякої додаткової мастила в них наносити не потрібно. Отже, починається підготовка, передню сторону автомобіля необхідно вивісити, щоб колеса знаходилися над землею. Тільки перед цим обов’язково потрібно расконтріть гайки ступичні і трохи їх послабити. Так як на вивішеному автомобілі зробити це виявиться проблематично. Тепер необхідно повністю зняти маточину. Робота на лівій і правій сторонах автомобіля виконується однаково, ніяких відмінностей немає.

Інструмент для проведення ремонту

Ви тільки уявіть, скільки сил доведеться витратити на те, щоб вибити з внутрішньої чашки маточини старі підшипники. Встановити нові буде, звичайно ж, трохи простіше, тому що можна скористатися елементарними фізичними законами. Для цього трошки нагрівається маточина, досить зробити до 50 градусів, а підшипник потрібно покласти в морозильну камеру, щоб він максимально охолов. Так, не потрібно буде використовувати знімач для запресовування. Але ось при демонтажі найкраще працювати саме з ним. Що стосується стопорних кілець, то їх витягати і встановлювати можна навіть без спеціальних щипців. Хоча останніми виконується ця робота набагато швидше.

Заміна переднього підшипника ВАЗ

У даній статті ви дізнаєтеся про те, як проводиться заміна переднього підшипника на передньопривідних автомобілях ВАЗ. Звичайно, для цього вам буде потрібно ознайомитися з технічною літературою, в якій розказано більш детально і докладно про всі тонкощі цієї процедури. Але і загальні знання у вас повинні бути присутніми. Без цього неможливо зробити ремонт свого автомобіля. Якщо раптом почули жахливе виття, з’явилося відчуття того, що ви летите в літаку, набираєте швидкість, і ось-ось відірветься від землі, то це явна ознака того, що є несправність в маточинних підшипниках.

Ось і все, тепер ви знаєте, як самостійно зробити заміну підшипника на передньопривідному автомобілі. Процедура ця забере у вас не більше однієї години на кожну сторону. Звичайно ж, бажано робити заміну відразу на обох сторонах машини, так як це виявляється набагато ефективніше і практичніше. Якщо вирішите скористатися спрощеною схемою установки, при якій відбувається нагрів маточини, то не перестарайтеся. Якщо розжарити метал, то після вставки нового підшипника відбудеться оплавлення його сальника, що призведе до витоку мастила, отже, зменшення ресурсу елемента.

Замена подшипника передней ступицы ВАЗ 2106

Тому будьте пильні при нагріванні, коли робиться заміна переднього підшипника ВАЗ 2114. У статті розглянута розбирання маточини і заміна підшипників в ній, а ось збірка здійснюється в зворотному порядку. Причому на всіх передньопривідних автомобілях ці процедури ідентичні. А ось в задньопривідних автомобілях підшипники мають конічну форму, тому їх не можна сильно затискати. З іншого ж боку, у них велика площа дотику з обоймою, отже, вони витримують набагато більші навантаження.

Замена ступичного подшипника ВАЗ

діагностика несправності

Для перевірки ступичні підшипників передньої маточини ВАЗ 2107 необхідно виконати наступні дії:

 • Переднє колесо вивішується на домкраті, попередньо зробивши відповідні заходи безпеки: постановка на ручник, противідкатні башмаки під задні колеса;
 • Під нижній важіль встановлюється надійну опору і автомобіль знімається з домкрата. Для додаткової безпеки рекомендується встановити упор під кузов, що страхує від можливого падіння в разі зісковзування важеля з упору. Ця дія часто упускають, хоча воно дуже важливо для правильної діагностики.
 • Взявшись руками за верхню і нижню частину колеса, здійснюють руху від себе / до себе. Не повинно бути ніякого люфту, стуку.
 • Необхідно прокрутити колесо. При наявності проблем з підшипниками можуть з’явитися стукіт, гул, скрегіт.

Заміна підшипника на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Ступичний подшіпнік- для чого взагалі потрібен підшипник, ми думаємо Ви знаєте, але для тих хто не знає, в двох словах скажемо, щоб якісь ні будь деталі оберталися, крутилися і т.д., підшипники бувають декількох видів, а саме підшипники ковзання і підшипники кочення (Це за видами тертя), ще підшипники класифікуються за тим, де вони будуть використовуватися, ось наприклад взяти підшипник ковзання, класифікація «Радіальний. він сприймають радіальне навантаження і призначені для роботи в тяжких умовах, його температура максимум може досягати цілих 400 ° с, а швидкість відносного переміщення поверхонь може бути максимум 40 м / с », ще бувають підшипники класифікації« Опорний »,« Самоустановлювальні »та інші.

Примітка! Для заміни підшипника маточини, потрібно буде придбати: Рем комплект для маточини (Там підшипники будуть і мастило), а так само запастися молотками, викрутками і всіма необхідними ключами і звичайно ж вибрати вільний день і приступити до роботи!

Де знаходиться ступичний підшипник? Прочитавши сама назва, вже можна зрозуміти що підшипник пов’язаний з маточиною, так ось він розташовується у внутрішній її частині, зазвичай при здійсненні заміни даного підшипника, люди знімають гальмівний диск спільно з маточиною, тому що відокремлювати гальмівний диск це тільки час своє втрачати, а поміняти підшипник на встановленої ступиці взагалі ніяк не вийти, тому її потрібно буде зняти (Не знімаючи гальмівний диск) і після чого здійснити заміну.

Коли потрібно міняти ступичний підшипник? Коли він гудіти почне, але вся суть в тому що це дуже важко визначити коли їздиш постійно на автомобілі, тому що сильно гудіти підшипник почне тільки тоді, коли дійсно вже весь розіб’ється і прийде в непридатність, тому так перевіряти це не варіант, для здійснення більш точної перевірки, потрібно буде вивісити спершу колесо (Спочатку праве переднє, потім ліве, без різниці, обидва колеса перевірити потрібно) і після цього, прокрутити рукою його, воно повинно буде крутитися без будь-яких заїдань і гулу (стороннього звуку), бути не повинно (Можуть тільки колодки про гальмівний диск зачіпати, але цей звук буде зовсім іншим, як гуде підшипник і як труть колодки, Ви розрізните), більш детально про те як його перевірити, дивіться в ролику нижче, там і про цей гул буде сказано, а ще про те, як за допомогою похитування визначити, чи прийшов підшипник в непридатність або ще немає поки.

регулювання підшипників

Найчастіше з’явився люфт можна усунути, підтягнувши гайку маточини. Для цього необхідно повністю затягнути гайку, потім поступово її відпускати доти, поки колесо не почне вільно крутитися, і при цьому буде повністю відсутні люфт. Таке регулювання можлива при незначному зносі підшипника.

Заміна підшипника ВАЗ 2107 (фото і відео)

Проблеми з передньої маточини ВАЗ 2107 можуть стати причиною серйозних неприємностей як з самим колесом (підвищений знос гуми), так і з гальмівними колодками і диском. Основною причиною таких проблем може стати зношений або пошкоджений підшипник передньої маточини.

Заміна підшипника маточини lada 2105 (ВАЗ 2105)

Якщо не вдається виконати регулювання, то необхідно робити заміну підшипника маточини переднього колеса на автомобілі ВАЗ 2105. Так само заміну виконуємо в разі виявлення течі мастила з-під гайки маточини, що свідчить про вихід з ладу сальника. Так само варто мати на увазі, що заміна підшипників виконується парно з кожного боку. Для виконання ремонтних робіт підготуйте стандартний набір інструментів і виконайте наступну послідовність дій:

 • Знімаємо колесо з ремонтованої боку. Далі знімаємо гальмівний супорт і щоб він не висів на гальмівному шлангу, підвішуємо його на дріт.
 • Далі торцевих ключем на двадцять сім спочатку послаблюємо, а потім повністю відвертаємо гайку маточини і знімаємо її з розташованої під нею шайбою. Після чого знімаємо сепаратор зовнішнього підшипника маточини.
 • Тепер можна зняти маточину в зборі з гальмівним диском, для цього акуратно тягнемо їх на себе і вона злізе з цапфи.
 • Використовуючи плоскогубці або будь-який інший зручний захоплення, витягаємо з маточини спочатку сальник, а потім сепаратор внутрішнього підшипника.

На цьому ремонтні роботи по зняттю і заміні підшипників маточин, сальника переднього колеса на автомобілі ВАЗ 2105 завершені. Подальшу збірку виконайте в зворотній послідовності. Після складання виконайте регулювання підшипника.

LADA 2105 # стільбешенний 2008 року на DRIVE2

Всім привіт, відразу говорю що текст спзжен скопійований з сайту. Оскільки часу було мало, та й руки все в мазуті щоб фоткати.

Процедура нічим не складніше інших, пов’язаних з ремонтом автомобіля ВАЗ 2105. Після вивішування на домкраті і зняття колеса, виконується безпосередньо заміна. Спочатку знімають супорт, відкрутивши болти його кріплення. Гальмівний шланг знімати необов’язково, досить акуратно підвісити супорт, щоб він не заважав працювати.

Далі, необхідно за допомогою плоскої викрутки підчепити ковпачок, що закриває гайку, і зняти його. Відкрутивши ступичні гайку і вийнявши шайбу і сепаратор, можна зняти маточину з гальмівним диском. Далі все просто: Виймаємо сальник; Витягуємо сепаратор; Виймаємо кільце, що розділяє внутрішній і зовнішній підшипник;

Установка нових підшипників та збирання маточини відбувається в зворотній послідовності. Перед складанням необхідно видалити старе мастило, ретельно промивши всі деталі.Запрессовиваем обойми нових підшипників; Змащуємо і встановлюємо внутрішній сепаратор; Вставляємо кільце; запресовуються сальник.

Залишилося одягнути маточину на місце і прикрутити супорт. Вставивши на місце попередньо змащений сепаратор зовнішнього підшипника і завзяте кільце, закручуємо гайку маточини до упору. Поступово відпускаючи гайку, добиваємося вільного обертання колеса при повній відсутності люфту. Таким чином, підшипник працює в нормальному режимі, значить саме в такому положенні потрібно законтрить гайку.

Із захисного ковпачка видаляємо відпрацьовану змащення і накладаємо нову, після чого одягаємо його на маточину. Ставимо на місце і прикручуємо колесо, знімаємо машину з домкрата. Справу зроблено, несправність успішно усунута, заміна виконана. Після невеликого пробігу рекомендується перевірка маточини на відсутність люфту, при необхідності. регулювання.

Заміна передніх ступичні підшипників logbook Lada 2105 старенька одна тисяча дев’ятсот дев’яносто сім on DRIVE2

Отже, переходимо на ліве колесо. Ось відео, до того моменту, як я розібрав і зібрав його. Воно крутиться з шумом і довго.

Як я писав в 1 частини, ліву сторону мені міняли в грудні в сервісе.Перейдем до справи.

Литол почав текти з під кришки маточини, немов маточина була в воді.

Зняв кришку і офігів просто. Що це за зелені такі соплі, замість літолу. Мабуть помазали тим, що під руку потрапило, не собі ж роблять:. ((((

Ось друзі, це те, за що ми платимо їм не малі гроші. Я машину залишав їм з ранку, а сам пішов на роботу, а забрав ввечері. Тут саме за себе все говорить, що коли немає господаря, там можуть зробити що завгодно. Не здивуюся, якщо вони ці підшипники і не міняли навіть, а просто зверху замазали цю зелену хрень і все.

Жахливо був здивований зовнішньому підшипника-на ньому крім тирси металу більше нічого видно не було. Мабуть гайку маточини затягнули так, що підшипники з’їдала тільки так.

А маточину і зовсім зняти не вдалося. Довелося використовувати знімач, який чоловік сестри купував для своєї сімки, що підшипники знімати з валів генератора.

Результат бачите самі, крім зеленої мастила іншого і не побачиш.

Мастило всередині була в колір нафти напевно, а горілої смороду підшипників відчувалося навіть не підносячи до носа маточини.

А ось мастило усередині ступіци- я страшенно здивований, немов 3 різних літолу мазали в колір веселки.

А обойма внутрішнього підшипника мала не малу вироблення.

Встановив нову зовнішню обойму підшипника.

Встановив внутрішній підшипник і сальник.

Не встиг маточину встановити, як насунулася гроза з вітром, а потім і град ліванул.

Довелося встановлювати маточину після дощу. Заодно замінив подушку стабілізатора з лівого боку, комплект подушок стабілізатора теж міняли в той же день на СТО в грудні. Вистачило їх на місяці 4-5. Результат зносу-внизу на фото.

Тут без коментарів все зрозуміло-наші дороги колінчастих деталі машин майже миттєво.

Замінена подушка стабілізатора з лівого боку.

замена подшипника передней ступицы нива

Ну ось такий ремонт видався минулої суботи. Як видно тепер, після сервісів такі справи довго не живуть. А якщо ви самі при ремонті присутні, то ретельно перевіряйте їх роботу, адже таких наслідків можна уникнути. Так би мовити: Довіряй, але перевіряй! Всім поки, удачі на дорогах і без поломок звичайно ж!

Підготовка автомобіля для заміни переднього крила

Для проведення всіх необхідних процедур знадобляться такі інструменти:

 • дриль або так званий дирокол;
 • шліфувальна машина;
 • гайкові ключі;
 • ударна викрутка і т. д.

Щоб зняти пошкоджену деталь автомобіля, а саме крило, потрібно спочатку демонтувати кілька інших частин. В першу чергу необхідно прибрати передні двері.

Зробити це можна за допомогою ударної викрутки, так як вона прикручена гвинтами під хрестоподібний інструмент.

Далі демонтується капот, колесо, блок-фара, а також передній бампер, незалежно від того, заміна проводиться правого або лівого крила. Бажано при цьому заклеїти дверний отвір, щоб пил не потрапила в салон. Цим ви уникнете зайвих витрат на послуги хімчистки. При роботі шліфувальної машини необхідно закрити лобове скло від попадання абразиву, частинок.

Після проведення всіх заходів щодо демонтажу та підготовці місця для установки нового крила можна приступити до безпосередньої заміни деталі.

Міняємо заднє крило ВАЗ 2107

Заміна заднього крила. операція досить затребувана, особливо для тих, хто тільки придбав автомобіль ВАЗ 2105-2107 або просто бажає привести його в порядок. Корозія і механічні пошкодження (в результаті ДТП або хуліганських дій) вимагають періодичної заміни цього елемента. Для моделей ВАЗ 2105-2107 операція проводиться аналогічним чином.

Вибирати заднє крило для свого автомобіля найкраще заздалегідь, причому особливу увагу звернути на якість. Дешеве крило з тонкого металу із заводськими дефектами вже через один-два сезони потребують заміни, тому економити на цьому факторі нерозумно.

Інструменти і обладнання для проведення робіт

 • болгарка;
 • дриль і свердла в наборі;
 • набір викруток,
 • зварювальне обладнання.

Що стосується додаткових комплектуючих, якими бажано запастися заздалегідь, то це, крім власне крила, також зовнішня частина внутрішньої арки заднього крила. Також необхідно перевірити стан, фільонок, бака і ніші під запаску. можливо, там також буде потрібно як мінімум ставити латки.

Особливості заміни переднього або заднього крила в ВАЗ 2107

Виробництво ВАЗ 2107 закінчилося в 2012 році, але і сьогодні ця марка залишається однією з найбільш експлуатованих в лінійці ВАЗ поряд з 2106 і 2109. Особливістю комплектації 2107 водії вважають міцний, важко вбиваємо кузов, елементи якого хоч і не покриті цинком, але показують високі експлуатаційні Характеристики.

Заміна крила ВАЗ 2107. це вид ремонту, з яким рано чи пізно доводиться стикатися кожному власнику Жигулів. На ринку представлений повний каталог кузовних елементів на всю лінійку ВАЗ, тому вибрати оригінальну деталь від офіційних виробників не складає труднощів.

Порядок робіт по заміні

На початку операції по демонтажу знімається переднє або заднє крило на автомобілі шляхом зрізання болгаркою або зрубування пневмозубілом на відстані 10-15 мм від кромки.

Перед початком брудних і гучних робіт необхідно зняти всі сусідні цілі деталі: передні двері, бампер, світлові прилади. Після демонтажу крила ВАЗ 2105, крила ВАЗ 2107 необхідно зачистити місця з’єднання, висвердлити зварні точки, видаливши зайвий метал, і відокремити за допомогою звичайного зубила водостік.

Після відділення старого крила і усунути залишки металу зварювання необхідно зачистити болгаркою місце з’єднання по колу майбутньої стиковки нового крила і кузова. Механічна зачистка дозволить прибрати бруд і сліди іржі.

Буде корисно: Вихлопна система LADA Priora: пристрій і несправності

Необхідно відчистити нове крило від транспортувального грунту за допомогою шліфувальні машини і покрити внутрішню поверхню свіжим засобом. Для хорошого прилягання крила до водостоку в нижній частині і порогу автомобіля потрібно просвердлити отвори під зварювання і зашліфувати місця зсередини для вирівнювання і щільного прилягання.

Перед зварюванням рекомендується зафіксувати крило в місці прилягання за допомогою саморізів для регулювання відстаней до капота і дверей автомобіля.

Сварка може бути проведена як кліщами для контактного зварювання (при їх наявності), так і звичайними електродами переривчастим швом довжиною по 10 мм і інтервалами 15-20 мм.

Після зварювання необхідно проконтролювати сполучення деталей і поправити неточності.

Потім потрібно відшліфувати місця з’єднання, прогрунтувати поверхню для підготовки до фарбування. Після фарбування змонтувати на колишні місця все зняті деталі: бампер, передні двері, світлові прилади. Встати перед автомобілем і помилуватися добре зробленим ремонтом.

При цьому в мінусі лише витрачений на це час, який покривається мінімальними витратами, набутими знаннями і вміннями, почуттям задоволення від якісно зробленої роботи своїми руками.

Зняття старого крила на ВАЗ

Спочатку потрібно подбати про те, щоб був весь необхідний інструмент:

 • гайкові ключі;
 • ударна викрутка;
 • болгарка;
 • дриль;
 • молоток;
 • зубило.

Перед демонтажем потрібно тимчасово прибрати деталі, які можуть перешкодити роботі:

 • передні двері;
 • капот;
 • колесо під крилом;
 • бампер;
 • блок-фару.

Як правило, кріпильні гвинти затягуються досить щільно, тому їх буде простіше відкрутити за допомогою ударної викрутки. Попередньо потрібно побризкати на різьбу WD-40 і дати постояти кілька хвилин.

Інші елементи откручиваются легше.

Самі крила прикріплені до кузова за допомогою зварювання. Для їх зняття доведеться використовувати шлифмашинку.

Перед тим, як приступити до процесу зрізання, радимо заклеїти отвір дверей за допомогою поліетилену або скотча. Це захистить салон від попадання в нього великої кількості металевого пилу і тирси. Також корисно закрити лобове скло, щоб захистити його від попадання гарячих іскор і абразиву.

Демонтаж здійснюється в чотири етапи:

 • Зріжте або зрубаєте всі крапки зварювання, які кріплять крило до жолобку стоку.
 • Відступите два-три міліметри і зріжте з’єднання близько блок-фари.
 • Приблизно в п’яти міліметрах від косильною волосіні вигину зріжте з’єднання з бічною стійкою.
 • Болгаркою видаліть залишилися частини крила і зачистите місця посадки.

Керівництво по заміні переднього крила на ВАЗ 2107

 • В яких випадках міняють кузовні деталі
 • Зняття старого крила на ВАЗ
 • Як встановити нове крило на ВАЗ

Підготовка ВАЗ 2107 до заміни крила

Для підготовчих робіт знадобиться:

 • ударна викрутка;
 • кутова шлифмашинка ( “болгарка”) з диском;
 • дриль зі свердлом;
 • зубило;
 • молоток;
 • набір гайкових ключів.

Перш ніж демонтувати старе переднє крило ВАЗ 2107, необхідно зняти з машини деякі прилеглі деталі:

Гвинти кріплення передніх дверей ВАЗ 2107 затягнуті дуже сильно, тому відкрутити їх без ударної викрутки не вдасться. Полегшити їх відкручування можна, обробивши різьблення рідиною WD-40.

Кріплення інших деталей відкручується легше. Передні крила кріпляться до кузова звареним з’єднанням. Тому для їх демонтажу доведеться використовувати шлифмашинку.

Перш ніж зрізати старі крила, необхідно заклеїти дверний отвір (там, де була демонтована двері) поліетиленовою плівкою і скотчем. Інакше пил і металеві тирса можуть забруднити салон машини. Також слід прикрити лобове скло від попадання розпечених частинок і абразиву. Старе крило демонтується в чотири етапи:

 • Зрізати або зрубати точки контактного зварювання, що кріплять крило до стічних жолобку.
 • Відступивши 2-3 мм, зрізати з’єднання крила з передньою панеллю (біля блок-фари).
 • Відступивши 5 мм від косильною волосіні вигину, зрізати з’єднання крила зі стійкою боковини.
 • Видалити залишки крила з кузова і зачистити “болгаркою” посадочні місця.

Коли старе крило знято, необхідно перевірити стан порожнин кузова, які воно прикривало. Їх слід ретельно очистити від забруднень і вимити. При наявності вогнищ корозії їх необхідно зачистити і загрунтувати. Перед установкою нового крила все порожнини потрібно обробити цінкохроматним грунтом і нанести на поверхню додатковий захист “мовілем”. Це дозволить не побоюватися виникнення нових вогнищ корозії після установки крила.

Як відбувається заміна переднього крила ВАЗ

Класичні моделі ВАЗ зараз найбільш широко представлені марками 2105 і 2107, які довше за інших трималися на конвеєрі. А сьома модель випускалася в Єгипті до 2014 року.

Тип кузова седан передбачає наявність в автомобілі як передніх крил, так і двох задніх крил ВАЗ 2107. За ремонтопридатності і прийомам, що застосовуються при цій операції, заміна заднього крила ВАЗ 2107 практично повторює роботи по передньому крилу. ВАЗ 2105 по конструкції кузова практично не відрізняється, різниця тільки в багатій обробці салону і наявності більш потужного двигуна у сьомої моделі.

Для заміни переднього крила ВАЗ 2105, переднього крила ВАЗ 2107 (за аналогією проводиться і заміна заднього крила ВАЗ 2107) необхідний нехитрий набір інструментів і наявність бажання і місця для ремонту в гаражі:

 • Болгарка або Пневмозубило, щоб зняти старе переднє або заднє крило ВАЗ і зачистити поверхню перед зварюванням для посадки нового крила.
 • Дриль зі свердлами по металу діаметром 6 і 8 мм для висвердлювання заліза в місцях точкового зварювання.
 • Гостре зубило для підчищення дрібних залишків зварювального шламу на поверхні і відділення ринви водостоку.
 • Викрутка і саморізи для фіксації крила перед зварюванням.
 • Цінкохроматний грунт для захисту зачищеною поверхні перед зварюванням і грунтовки задньої поверхні нового крила.

Бляхарі нарікають на низьку якість нового заліза, яке йде на виробництво запчастин для класики, тому вважають за краще міняти цілком деталі кузова тільки в тому випадку, якщо цього не можна уникнути, латаючи і ріхтуя стару деталь.