Як поміняти передню маточину на ВАЗ 2107

Нижній важіль передньої підвіски ВАЗ 2107

Автомобіль ВАЗ 2107, а в народі його просто «Сімка», є останнім заднеприводним представником з модельного ряду популярного вітчизняного виробника. На відміну від передньопривідних автомобілів, тут передня підвіска має менше деталей, тому її діагностику і ремонт проводити набагато простіше і з усім впоратися можна самостійно, не залучаючи дорогих фахівців.

«Сімка» має незалежну передню підвіску, основними деталями якої є два важелі: верхній і нижній. Нижній важіль з’єднує між собою маточину або поворотний кулак з кузовом автомобіля. За рахунок важелів передньої підвіски, колеса утримуються у вертикальному положенні, а також гасяться коливання кузова, що виникають під час руху автомобіля.

поміняти, передню, маточину, 2107

Про нижній важіль

Нижній важіль фіксується на поперечині підвіски, яка кріпиться на передніх лонжеронах. На ньому закріплена кульова опора, а також нижнім краєм спирається пружина. Все це ускладнює заміну цього елемента підвіски, але впоратися з таким завданням своїми руками зможе навіть початківець автолюбитель. Досить визначити причину поломки, після чого діяти згідно з розробленими правилами і рекомендаціями фахівців.

Нижній важіль фіксується на поперечині підвіски, яка кріпиться на передніх лонжеронах

Заміна нижнього важеля передньої підвіски на автомобілях ВАЗ 2107

Одним з найбільш поширених вітчизняних автомобілів є ВАЗ 2107. Передня підвіска будь-якого авто піддається серйозним навантаженням, а з урахуванням стану наших доріг ресурс елементів підвіски значно скорочується. Щоб забезпечити комфортну і безпечну їзду треба регулярно оглядати стан всіх елементів передньої підвіски, особливу увагу приділяють кульовим опор, сайлентблоков і важелів. У разі виявлення несправностей, виконати ремонт передньої підвіски ВАЗ 2107 можна самостійно.

зняття важеля

Нижній важіль на автомобілях ВАЗ 2107 необхідно міняти якщо: важіль зігнутий або на ньому виявлено тріщини (варити важіль не рекомендується), сайлентблоки прокручуються в вушках. Дану роботу можна назвати легкою. Але і не здійсненним її назвати теж не можна. Чи впорається з нею зможе навіть початківець автолюбитель, головне мати в наявності необхідний інструмент.

 • Піднімають передню частину автомобіля. Для цього використовують домкрат, але можна і підйомник.
 • Відкручують болти і знімають колесо.
 • Відкручують нижнє кріплення амортизатора.
 • Послаблюють затяжку гайок осі нижнього важеля.
 • Звільняють кріплення подушки стабілізатора.
 • Трохи навантажують підвіску. Для цього знадобиться надійна опора, яку підставляють під важіль і трохи опускають автомобіль.
 • Відкручують гайку на опорі і випрессовивают палець. Робити це зручніше за допомогою спеціального знімача (але можна і без нього).
 • Розвантажують підвіску. Робити це треба плавно. Акуратно відтягують стабілізатор, щоб перевести його через шпильку, наявну на нижньому важелі.
 • Знімають пружину. Для цього її піддягають і знімають з опорної чашки.
 • Відкручують болти кріплення осі. Під ними є шайби, які використовуються для регулювання кута «розвалу» коліс. Треба запам’ятати їх розташування і кількість з кожного боку, інакше доведеться знову проводити регулювання.
 • Знімають нижній важіль. Для цього використовують монтажну лопатку, якою акуратно віджимають вісь.

Це все. Збоку проводимо в зворотній послідовності. Перед складанням, змащуємо болти балки і шийки осі, наприклад, графітним мастилом. Останніми затягуємо гайки (ключ на 22) осі нижнього важеля, на повністю опущеному автомобілі на землю (це необхідно для належного функціонування сайлентблоков).

Що таке ступичний підшипник

Ступичний підшипник. найважливіша деталь автомобіля. Його головне завдання. забезпечити плавне і рівномірне обертання колеса. Він виступає як сполучна ланка між віссю машини і маточиною (на яку за допомогою шпильок кріпляться гальмівні диски і колесо). Побачити ступичний підшипник зовні неможливо. Щоб до нього добратися, доведеться знімати з машини так званий поворотний кулачок, всередині якого і знаходиться цей підшипник.

Зовнішній вигляд підшипника автомобіля ВАЗ 2109

Схема розташування підшипника на ВАЗ 2109

Конструкція підшипників може бути різною. Вони бувають як кульковими, так і роликовими (це залежить як від марки підшипника, так і від автовиробника). Оскільки мова в статті йде про автомобіль ВАЗ 2109, то автовласникові доведеться мати справу з дворядними ступичні кульковими підшипниками закритого типу, більш відомими як HUB-1. Саме їх ставлять практично на всі «дев’ятки», причому надійність даних підшипників залишає бажати кращого.

Коли слід міняти підшипник передньої маточини

Відразу слід сказати, що підшипники як на передніх, так і на задніх ступицах ВАЗ 2109 не мають строго обумовленого терміну служби. Якщо брати усереднені дані, що наводяться самими автовласниками, то вийде, що новий ступичний підшипник вітчизняного виробництва може успішно пройти до 100 000 кілометрів. Після цієї цифри можуть початися проблеми.

Як зняти підшипник на ВАЗ 2109 методом із зняттям стійки, але без використання знімача

Знімається вся конструкція, разом з поворотним кулаком. Заміна деталі відбувається безпосередньо на стійці (можна зі знімним пристроєм). Чи не буде потрібно робити сход-розвал.

Порядок виконання:

 • Відкручуванням і знімаємо так само рульової наконечник.
 • Після цього буде потрібно звільнити стійку від верхніх болтів під капотом.
 • Так само виймаємо вузол стійки з ШРУСа, від’єднуємо від автомобіля.
 • Тепер міняємо деталь, способами, описаними вище. Або за допомогою знімача, або використовуємо оправлення для вибування і подальшої запрессовки нового ступичного переднього підшипника

Важливо знати: Не рекомендується застосовувати ударні методи, особливо при монтажі нової деталі. Скористайтеся варіантами запрессовки, описаними в способі або в

Заміна підшипника ВАЗ 2108, 2109, 21099 своїми руками

Порядок виконання:

 • Тепер виймаємо з передньої маточини з поворотним кулаком вал ШРУСа, тут вистачить і зусилля рук.
 • Для зручності виконання операцій по заміні, рульовий наконечник рекомендується від’єднати від стійки.
 • Наступний крок. виймаємо передню маточину з кулака. Використовуйте зубило, вибийте її як показано на фото.
 • Інший варіант демонтажу маточини ВАЗ 2107. за допомогою барабана від гальм, прикріплюємо його болтами до маточини, як показано на фото, потім з деякими зусиллями висмикуємо маточину.
 • Після демонтажу передньої маточини, прибираємо її в сторону.
 • Виймаємо стопорне кільце з кулака, в якому залишилася зовнішня частина старого підшипника.
 • Монтуємо знімач на поворотний кулак в такий спосіб.
 • Затягуємо болт знімного пристосування, починаємо процес випрессовкі.
 • Поступово деталь вийде з цапфи, тепер переходимо до маточини.
 • Знімаємо захисний кожух, потім стягували внутрішню обойму з маточини.
 • Якщо у вас універсальне пристосування, одягаємо його, як показано на фото.
 • Кільце з маточини спресовується в такий спосіб.

Порада: Якщо у вас немає універсального знімного пристрою то, як варіант. стягніть обойму з маточини гострим зубилом, або надпілов обойму болгаркою і розколіть акуратно молотком.

 • Переходимо до установки нового вироби. Для початку відчищаємо внутрішню поверхню кулака, обов’язково змащуємо солідолом.
 • Встановлюємо знімач з новим переднім підшипника по аналогії пунктів 9-10.

Порада: До цього часу, бажано охолодити новий передній ступичний підшипник, наприклад в холодильнику і запресовування пройде набагато легше.

 • Деталь ставимо в кулак рівно і без перекосів, і тільки потім затягуємо пристосування, запресовувати.
 • Тепер надягаємо маточину, якщо буде потрібно. запресовувати. Подальша збірка робиться в зворотній послідовності. Починаємо з ступичні гайки, затягуємо її динамометричним ключем із зусиллям 20 НМ.

Як зробити заміну на ВАЗ 2109

В цілому процес заміни ділиться на кілька етапів, але перед цим слід запастися всім необхідним.

Заміна підшипника на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Ступичний подшіпнік- для чого взагалі потрібен підшипник, ми думаємо Ви знаєте, але для тих хто не знає, в двох словах скажемо, щоб якісь ні будь деталі оберталися, крутилися і т.д., підшипники бувають декількох видів, а саме підшипники ковзання і підшипники кочення (Це за видами тертя), ще підшипники класифікуються за тим, де вони будуть використовуватися, ось наприклад взяти підшипник ковзання, класифікація “Радіальний. він сприймають радіальне навантаження і призначені для роботи в тяжких умовах, його температура максимум може досягати цілих 400 ° с, а швидкість відносного переміщення поверхонь може бути максимум 40 м / с “, ще бувають підшипники класифікації” Опорний “,” Самоустановлювальні “та інші.

Примітка! Для заміни підшипника маточини, потрібно буде придбати: Рем комплект для маточини (Там підшипники будуть і мастило), а так само запастися молотками, викрутками і всіма необхідними ключами і звичайно ж вибрати вільний день і приступити до роботи!

Де знаходиться ступичний підшипник? Прочитавши сама назва, вже можна зрозуміти що підшипник пов’язаний з маточиною, так ось він розташовується у внутрішній її частині, зазвичай при здійсненні заміни даного підшипника, люди знімають гальмівний диск спільно з маточиною, тому що відокремлювати гальмівний диск це тільки час своє втрачати, а поміняти підшипник на встановленої ступиці взагалі ніяк не вийти, тому її потрібно буде зняти (Не знімаючи гальмівний диск) і після чого здійснити заміну.

Коли потрібно міняти ступичний підшипник? Коли він гудіти почне, але вся суть в тому що це дуже важко визначити коли їздиш постійно на автомобілі, тому що сильно гудіти підшипник почне тільки тоді, коли дійсно вже весь розіб’ється і прийде в непридатність, тому так перевіряти це не варіант, для здійснення більш точної перевірки, потрібно буде вивісити спершу колесо (Спочатку праве переднє, потім ліве, без різниці, обидва колеса перевірити потрібно) і після цього, прокрутити рукою його, воно повинно буде крутитися без будь-яких заїдань і гулу (стороннього звуку), бути не повинно (Можуть тільки колодки про гальмівний диск зачіпати, але цей звук буде зовсім іншим, як гуде підшипник і як труть колодки, Ви розрізните), більш детально про те як його перевірити, дивіться в ролику нижче, там і про цей гул буде сказано, а ще про те, як за допомогою похитування визначити, чи прийшов підшипник в непридатність або ще немає поки.

Як замінити ступичний підшипник на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

Спершу вивісите потрібне для Вас переднє колесо, якщо буде потрібно то обидва вивішують і найголовніше, застопоріть задню частину автомобіль за допомогою ручного гальма (Для більшої безпеки ще підкласти під задню частину цеглини або головами можна буде), після чого зніміть колесо з маточини (Як це зробити, читайте в статті: «Правильна заміна коліс на автомобілях») і взявши тонку плоску викрутку, подковирніте захисний ковпачок, який захищає гайку кріплення маточини, від попадання бруду, більш детально дивіться на фото нижче:

Йдемо далі, так як маточина спільно з гальмівним диском буде зніматися (За інакше не замінити підшипник), в такому випадку зніміть з гальмівного диска, супорт, а інакше він буде заважати і маточину в зборі з дисків Ви просто не зніміть, після того як супорт буде знятий, підвісьте його за пружину, що не отсоединяя при цьому гальмівний шланг від супорта, завдяки чому прокачувати гальма коли все встановіть назад буде не потрібно, більш докладно як всі ці операції провести, читайте в статті під назвою: «Заміна гальмівного супорта на автомобілі ».

Тепер виверніть центральну гайку яка зміцнює маточину, вона вказана червоною стрілкою, вивертайте її краще за допомогою накидного ключа, тому що гайковим її зірвати можна і ще кой що, дана гайка контр, тому перед тим як почати її відвертати, расконтріте гайку за допомогою викрутки ( там у неї місця будуть загнуті, їх відразу знайдете, ось їх розігнути буде потрібно) і вивертайте її ключем після цього, до речі в залежності від того на якій стороні гайку Ви будете вивертати, залежить напрямок обертання, наведемо приклад, якщо Ви будете викручувати гайку з лівого боку (див. по ходу руху автомобіля) то вона викручується точно так само як і всі гайки, з правого ж боку гайка закручується і відкручується навпаки (У неї різьблення по іншому зроблена) і щоб її відкрутити, її потрібно буде не проти годинникової стрілки крутити, а за годинниковою, ось це запам’ятайте раз і на завжди, вже багато випадків було коли гайку просто напросто зривали, через те що просто не знали в яку її з торону потрібно крутити.

Примітка! Коли гайка буде викручені, зніміть знаходиться за нею шайбу і сепаратор зовнішнього підшипника який йде в зборі з роликами і внутрішнім кільцем, як це показано на маленькому фото трохи вище!

Після виконаних операцій, візьміться руками за гальмівний диск і потягніть його на себе, в зв’язку з чим він спільно з маточиною зніметься з вала на якому встановлено, покладіть диск у зборі з маточиною на землю (Таким чином, щоб задня частина диска на Вас дивилася) і приступайте до зняття підшипника, спершу зніміть верхній сальник як це показано на фото 1, для зняття можна використовувати як розсувні пасатижі, так і викрутку з товстою основою, але плоским лезом при цьому, як тільки сальник буде прибраний, приступайте до зняття сепаратора внутрішнього підшипника з роликами, його точно так же викруткою підчепити буде потрібно або просто перевернути диск і руками його вийняти (див. фото 2), після цього очистіть рукою, а потім ганчіркою, всю внутрішню частину, де сепаратор стояв, де стояв сальник, від бруду і старого мастила (мастила взагалі залишитися неповинно) і потім піддягши тієї ж самої викруткою дистанційну втулку, зніміть її і на завершення, потрібно буде вибити два кільця які всередині рас покладаються, вони вибиваються молотком і вибиванням (Замість вибивання можна використовувати викрутку), на початку вибивати Ви будете кільце внутрішнього підшипника (Якщо гальмівний диск не перевертається, а так по суті без різниці яке кільце вибивати, головне вибити їх обидва), ну так ось, вибивається дане кільце легкими круговими ударами по ньому (див. фото 4), в кінці в самому він упреться в асфальт, потрібно буде що ні будь підкласти під гальмівний диск щоб він став вище або ж затиснути його в лещатах, а інакше кільце не як не вибити буде, як тільки перше кільце буде вибито, перевертайте гальмівний диск в зборі з маточиною і вибивайте друге кільце, кільце зовнішнього підшипника, більш детально побачити ці кільця можна буде на схемі, яка розташована на другій фотографії якщо дивитися зверху, там буде фото маточини і все що входить всередині неї і до речі, все підшипники там і сальники розкладені по порядку (Це маленьке фото, «клікніть сюди» і Ви якраз на нього перейдете).

Все знято, тепер потрібно все встановити назад, але тільки все старі деталі будуть поміняні на нові, так ось перш ніж все встановлювати, промийте всі деталі в гасі або ж в уайт-спірит і на посадочні місця підшипників маточини, нанесіть пластичне мастило яка швидше за все буде додаватися в коробочці в якій був придбаний ступичний підшипник і приступайте до збірки, першими установки підлягають кільця підшипників, їх потрібно садити до самого упору і головне встановлюйте їх на ті ж місця де вони і стояти повинні (див. ту саму схему), але щоб запресувати кільця Аж до самого упору, доведеться брати на себе будь ні будь прокладки, можна скористатися відрізком труби наприклад або чим щось на зразок цього (див. фото нижче), але до того поки кільце не почне потопає в середину, запресовувати його потрібно через дерев’яну простаку, це дуже зручно або ж за допомогою старих кілець (див. маленьке фото).

ЗАМЕНА ПЕРЕДНЕГО ТОРМОЗНОГО ЦИЛИНДРА И ПРОКАЧКА ВСЕЙ СИСТЕМЫ ВАЗ КЛАССИКА

Примітка! Неповна запрессовка кілець або їх перекіс не допускається, а так само вони повинні сидіти чітко і добре, від зусилля руки кільця не повинні будуть всередині провертатися, за цим дуже строго прослідкуйте!

І під самий кінець, заповніть внутрішню частину маточини мастилом (Їй як правило виступає пластичне мастило Літол-24), мастило наносити потрібно буде так само на запресовані кільця підшипників, на ще не встановлені сепаратори теж її нанесіть, після чого зберіть маточину в зворотній послідовності, дотримуючись всі рекомендації які дані в відео-роликах при цьому, ну і звичайно ж встановіть гальмівний диск в зборі з маточиною на вал, загорніть гайку і в кінці, зробіть регулювання підшипника маточини за допомогою гайки і обов’язково її законтрите, більш докладно як це зробити, дивіться в ролику нижче:

діагностика несправності

Для перевірки ступичні підшипників передньої маточини ВАЗ 2107 необхідно виконати наступні дії:

 • Переднє колесо вивішується на домкраті, попередньо зробивши відповідні заходи безпеки: постановка на ручник, противідкатні башмаки під задні колеса;
 • Під нижній важіль встановлюється надійну опору і автомобіль знімається з домкрата. Для додаткової безпеки рекомендується встановити упор під кузов, що страхує від можливого падіння в разі зісковзування важеля з упору. Ця дія часто упускають, хоча воно дуже важливо для правильної діагностики.
 • Взявшись руками за верхню і нижню частину колеса, здійснюють руху від себе / до себе. Не повинно бути ніякого люфту, стуку.
 • Необхідно прокрутити колесо. При наявності проблем з підшипниками можуть з’явитися стукіт, гул, скрегіт.

Як замінити ступичний підшипник на ВАЗ 2107

Проблеми з передньої маточини ВАЗ 2107 можуть стати причиною серйозних неприємностей як з самим колесом (підвищений знос гуми), так і з гальмівними колодками і диском. Основною причиною таких проблем може стати зношений або пошкоджений підшипник передньої маточини.

регулювання підшипників

Найчастіше з’явився люфт можна усунути, підтягнувши гайку маточини. Для цього необхідно повністю затягнути гайку, потім поступово її відпускати доти, поки колесо не почне вільно крутитися, і при цьому буде повністю відсутні люфт. Таке регулювання можлива при незначному зносі підшипника.

заміна підшипників

Процедура нічим не складніше інших, пов’язаних з ремонтом автомобіля ВАЗ 2107. Після вивішування на домкраті і зняття колеса, виконується безпосередньо заміна. Спочатку знімають супорт, відкрутивши болти його кріплення. Гальмівний шланг знімати необов’язково, досить акуратно підвісити супорт, щоб він не заважав працювати.

Далі, необхідно за допомогою плоскої викрутки підчепити ковпачок, що закриває гайку, і зняти його. Відкрутивши ступичні гайку і вийнявши шайбу і сепаратор, можна зняти маточину з гальмівним диском. Далі все просто:

 • Виймаємо сальник;
 • Витягуємо сепаратор;
 • Виймаємо кільце, що розділяє внутрішній і зовнішній підшипник;
 • За допомогою надставки потрібного розміру і звичайного молотка вибиваємо обидві обойми.

Установка нових підшипників та збирання маточини відбувається в зворотній послідовності. Перед складанням необхідно видалити старе мастило, ретельно промивши всі деталі.

 • Запресовувати обойми нових підшипників;
 • Змащуємо і встановлюємо внутрішній сепаратор;
 • Вставляємо кільце;
 • запресовувати сальник.

Залишилося одягнути маточину на місце і прикрутити супорт. Вставивши на місце попередньо змащений сепаратор зовнішнього підшипника і завзяте кільце, закручуємо гайку маточини до упору. Поступово відпускаючи гайку, добиваємося вільного обертання колеса при повній відсутності люфту. Таким чином, підшипник працює в нормальному режимі, значить саме в такому положенні потрібно законтрить гайку.

Із захисного ковпачка видаляємо відпрацьовану змащення і накладаємо нову, після чого одягаємо його на маточину. Ставимо на місце і прикручуємо колесо, знімаємо машину з домкрата. Справу зроблено, несправність успішно усунута, заміна виконана. Після невеликого пробігу рекомендується перевірка маточини на відсутність люфту, при необхідності. регулювання.

Заміна Задньою Маточини ВАЗ 2107

Заміна підшипника задньої маточини ВАЗ 2107

Для підміни підшипника необхідно відвернути гайку на осі маточини (на рис. 1 деталь 33-042). Не знімаючи гальмівний супорт тиснемо гальмо і закріплюємо його в натиснутому положенні (вантаж на педаль або палицю в сидінні уперти). Гайка маточини виявилася 28,7 мм.

Головки на 29 в продажі не бачив, взяв на 30, але їй не вийшло згорнути гайку, тільки злизувати ребра. Спробував взяти вузьку жесть і зробити вставку всередину головки. НЕ допомогло, жерсть розірвало.

Заміна підшипника передньої маточини ВАЗ 2109 по часу займає кілька годин при наявності всіх необхідних інструментів, в тому числі знімача. Тоді взяв огроменное зубило і старим Тазовському методом вирішив зірвати гайку з місця.

Постукати в центрі, зробивши канавку, а пізніше під кутом долбануть, щоб зірвати гайку. Постукав по одній грані, за іншою. ніфіга.

Зате побачив, що гайка деформувалася і місцями стала більше. Приміряв головку на 30. налізло насилу. Метровим важелем звернув її і відкрутив! Далі зняв супорт, підвісив його на зволіканні до пружини щоб не заважав.

Інструкція по ремонту передньої маточини на ВАЗ 2109 Заміна переднього підшипника: каталог матеріалів. Зняв диск гальма. А ось маточина бовтається, але вийматися не бажає (через напресованной на неї підшипників).

Потрібен знімач, але тому що у мене розвалився внутрішній підшипник, то я виколупав розсипалися ролики, залишки сепаратора і зумів витягнути вісь, що не спресованного підшипники.

діагностика несправностей

Підшипники передньої маточини в автомобілі схильні до екстремальних навантажень. високі перепади температур, вплив навколишнього середовища, освіта ударних навантажень під час заїзду в ями, ривки рульового управління, гальм, приводу. Люфти не повинні перешкоджати обертанню колеса, важливо, щоб воно оберталося з мінімальним тертям і допускаються шумом.

Однак незважаючи на фактично колосальні навантаження, ступичні підшипники є довговічними і дуже міцними. При гальмуванні і прискоренні на них виникає збільшений тиск, а під час переміщення, на них робить свій вплив не одна, а кілька сил.

Дуже часто власники транспортних засобів згадують про ці деталі лише тоді, коли при роботі коліс виникає зайвий шум. Найпоширеніші проблеми. неправильна експлуатація або установка передніх ступичні підшипників.

Про виникають якісь проблеми з передніми ступичні підшипниками будуть свідчити такі ознаки. сильний гул або шум, який найбільш помітний при проїзді поворотів, поява люфту в колесі, який також супроводжується шумами або постукуваннями.

Як правило, в передній маточині зустрічаються конічні однорядні підшипники роликового типу. Механізми складніше найчастіше використовуються на передньопривідних автомобілях. Такі підшипники здатні витримати величезні навантаження, але і ціни на них помітно відрізняються.

Підшипники маточини закритого типу простіше в експлуатації. при виготовленні в них заливають мастильний склад і не буде необхідності в заміні. Вони повністю герметичні і розібрати їх не можна. Відкриті роликові підшипники вимагають постійного догляду. Якщо за станом підшипників постійно стежити, то передні ступичні підшипники цілком можуть прослужити до 130 тисяч кілометрів пробігу.

Перед заміною задній підшипник маточини ВАЗ 2114 бажано перевіряти кожні 20 000 км пробігу, тоді ви зможете заздалегідь передбачити заміну. Для діагностики піднімаємо автомобіль домкратом, а точніше сторону з характерними ознаки поломки:

 • Шум з боку колеса, що переходить в вібрацію;
 • Скрегіт засвідчується про те, що сепаратор або обойми вже зруйновані
 • Збільшений люфт шассі- гайка не затягнута або підшипник вийшов з ладу.

ПОДРОБИЦІ: Що це значить Причини і Усунення помилки

Покрутіть шасі в підвішеному стані, якщо чуєте шум або інший сторонній звук, то підшипник доведеться замінити. Так само колесо при прокручуванні може тормозіть.2. Перевірте люфт колеса, руками переміщаючи його в осьовому напрямку. Якщо значного люфту немає, це не говорить про те, що деталь справна.

Так як осьової зазор перевіряють спеціальною методикою. Орієнтуєтеся по пункту 3. Для точного визначення «діагнозу», відкрутіть болти і перевірте, як крутитися гальмівний диск. При справному виробі, легкість обертання. без заїдання і шуму. На відео показано, який галас виникає при обертанні шасі якщо є несправність в маточинного вузлі. На другому відео. докладно по заміні.

В першу чергу перед розбиранням вузла і заміною ознайомтеся з пристроєм задньої маточини ВАЗ 2114.

Ремонтувати ВАЗ 2114 слід тільки на рівній поверхні. Забезпечте вільний простір і освітлення ремонтується вузла. Чи включається перша передача, ставляться упори. Вимкніть ручної, а так само педальний гальмо, щоб колодки не завадили розбиранні.

Інструменти і пристосування для роботи

 • монтування.
 • зубило.
 • молоток.
 • Ключ на 12.
 • Торцевий ключ на 30.
 • плоскогубці.
 • домкрат.
 • Балонний ключ.
 • Знімач для випрессовкі ступичні підшипників.

Щоб самостійно зробити ремонт ходової ВАЗ 2114, вам потрібен наступний інструмент:

 • Домкрат. бажано гідравлічний або пневматичний підкатна типу (з коліщатками), щоб зручніше було працювати.
 • Набір ключів і викрутки.
 • Плоскогубці, кліщі, качкодзьоби.
 • Знімач для стопорних кілець.
 • Знімачі для підшипників передніх і задніх маточин. Можна використовувати як різні, так і універсальний.
 • Молоток і кілька оправок різного діаметру.

Також може знадобитися наявність газового балончика з насадкою. Щоб встановити новий підшипник було простіше, можна трохи прогріти маточину (але не дуже сильно, так як сальники можуть оплавитися). Тому на автомобілі ВАЗ 2114 заміна підшипника проводиться максимально акуратно і за певною схемою.

Ви знаєте, як виробляється на автомобілі ВАЗ 2114 заміна підшипника, тепер можна поговорити про деякі особливості. Багато автомобілістів проводять поліпшення. ставлять на задній півосі дискові гальма. Так, вони дають ряд переваг: зменшується гальмівний шлях, полегшується заміна колодок, підвищується надійність.

Ручне гальмо також ідеально працює: немає троса, а замість нього гідравліка. Але при проведенні ремонту всі дії будуть схожі на ті, які відбуваються при роботі з передніми маточинами. Доведеться знімати диски, супорти, повністю розбирати вузол.

Щоб замінити розглянутий елемент самостійно, потрібно запастися наступним інструментарієм:

 • Гайкові ключі, розраховані на діаметри «17» і «19».
 • Торцевої ключ “30”.
 • Знімач для підшипників.

Заміна підшипника задньої маточини колеса на ВАЗ 2107 2109 2110, ціна

Однією з найбільш небезпечних поломок автомобіля є несправність підшипника маточини заднього колеса. Мало того, що виникає небезпека ДТП, дану проблему складно взагалі діагностувати. Зламана деталь видає шуми, але розрізнити їх з задньої підвіски важко.

 • Особливості переднього приводу
 • без знімача
 • Ціни на ремонт по містах

Розглянемо характер такої поломки на прикладі заднеприводного автомобіля ВАЗ 2107. Заодно розпишемо, як своїми руками проводиться заміна підшипника задньої маточини.

У ВАЗ 2107 причиною описуваної несправності можуть бути.

 • Неправильна, неакуратно їзда з постійними різкими гальмуваннями і разгонами.
 • Попадання усередину води і піску, витікання мастила.
 • Закінчення терміну служби.

Очевидний спосіб перевірки нашої деталі: на піднесеному автомобілі придушити на зовнішню частину колеса, намагаючись його покачати. Якщо воно бовтається з характерними стукотами, необхідна заміна підшипника в задній ступиці.

Що нам знадобиться для ремонтних робіт:

 • набір гайкових ключів, викрутка;
 • молоток, зубило;
 • кругляк і дерев’яний брусок;
 • підставки для ремонтованої частини машини;
 • знімач;
 • мастило «Літол».

Також читайте про заміну підшипника передньої маточини і заміну радіатора охолодження.

Наведемо один по одному, як проводиться заміна підшипника задньої маточини.

 • Вивішуємо всю ремонтовану частина автомобіля, щоб можна було прокручувати ведучий міст.
 • Знімаємо колесо, яке «люфтить».
 • Викручуємо дві шпильки з барабана і вставляємо їх в технологічні отвори. Затягуючи шпильки, висуваємо барабан з посадкового місця. Демонтуємо гальмівний барабан.
 • Скинувши ковпака за допомогою викрутки, викручуємо ступичні гайку. Щоб її зірвати з місця, доведеться скористатися зубилом і молотком.
 • За допомогою знімача стягуємо маточину з цапфи ведучого моста.
 • Далі з цапфи стягуємо знімачем внутрішню обойму замінної деталі.
 • З маточини витягаємо обойми зовнішньої і внутрішньої замінної деталі.
 • Наступним етапом проводиться безпосередньо заміна підшипника маточини заднього колеса.
 • Загальну складання виробляємо в зворотному порядку. Не забуваємо попередньо змащувати нові запчастини.

Така технологія заміни у задньопривідного ВАЗ 2107. Зрозуміло, що доведеться потрудитися. Може бути, у передньопривідних машин легше замінити заповітну деталь? подивимося.

Зняття заднього підшипника

 • Починаємо з ослаблення колісних болтів і ступичні контргайки, до того як підійміть авто домкратом.
 • Тепер піднімаємо авто домкратом. Згвинчувати до кінця ступичні гайку, знімаємо колесо. Відкручуємо кріплення барабана.
 • Знімаємо барабан. Пробуйте спочатку розхитати його руками.
 • Якщо не виходить, обробіть з’єднання мастилом WD-40.
 • Отримуємо доступ до маточини і контргайці. Розгинаємо стопор, відкручуємо її. Для посилення моменту використовуємо подовжувач для ключа у вигляді труби.
 • Спресовувати маточину. Для цього встановлюємо знімач з лапками, як показано на фото.

  Захоплюємо тильну частину маточини, упор робимо на торець цапфи. Затягуємо знімний пристрій, так деталь поступово зніметься.

 • Усередині корпусу залишиться зовнішня частина виробу з сепаратором і роликами, а на валу внутрішня обойма. Якщо збираєтеся міняти колодки, то відкручуємо кріплення півосі.

 • Відкрутивши болти, демонтуємо конструкцію (цапфу, гальмівний щиток з колодками). Допомагаємо ударами молотка по накрученою ступичні гайки. Чи не повертите піввісь!
 • Щиток гальм зніметься разом з-віссю, задня частина якої зазвичай прикипають. Стукаємо по ній, демонтуємо.
 • З посадкової поверхні цапфи стягували обойму підшипника, за допомогою знімача. Цю ж операцію здійснюють так само безпосередньо на автомобілі, не знімаючи піввісь, в тому випадку якщо не потрібна заміна гальмівної системи.
 • Тепер переходимо до маточини.

  Встановлюємо її, як показано нижче, наприклад між двох цеглин або брусків. Підбираємо головку під діаметр внутрішньої обойми, за допомогою якої, ударами молотка вибиваємо деталь з маточини. демонтаж завершено.

На замітку!

Якщо використовувати третій спосіб, то потрібно злегка нанести пару ударів молотком по оправі. Це потрібно робити дуже обережно, тому що якщо пошкодити посадкову поверхню, то її доведеться міняти.

Після цього можна акуратно зачистити місце, що звільнилося від всіляких забруднень. Після цього варто покрити шаром масла. Це потрібно для полегшення установки нового підшипника.

Підшипник встановлюємо легким постукуванням будь-яким наконечником. Через матеріалу підшипника, при сильних ударах їм властиво ламатися і розсипатися на шматочки.

Перш за все, він входить досить важко і туго. Зазвичай через це відбувається перекіс. Постарайтеся не прикладати даремні зусилля.

Щоб вирівняти, потрібно трохи сильніше постукати по потрібному краю. Продовжуйте поки не зможете вирівняти і вставити в потрібну позицію.

процес заміни

Процес не найлегший, але ви цілком можете провести заміну заднього підшипника навіть своїми руками.

Для початку авто блокується. Послаблюються кріплення на потрібному колесі і трохи центральну гайку.

Піднімаємо домкрат. Ставимо страхувальні стійки. Потрібно трохи постукати молотком по напрямних болтів перед їх демонтажем. Прибираємо барабан гальм.

Тепер ви можете побачити ступичний підшипник. Зазвичай на фото він виглядає досить добре, але насправді вистачить трохи натиснути, щоб він розсипався.

Замена подшипников передней ступицы ВАЗ 2107

Тільки зараз ми повністю прибираємо центральну гайку. Оглядаємо вісь на різні сліди від підшипника. Якщо подібні є, то необхідно буде міняти і її.

Якщо установка нових підшипників проходить погано і ви наносите будь-які зарубки або знімаєте шар маточини, то вона буде зіпсована і не буде більше підлягати експлуатації. Простіше відразу її поміняти.

 • Якщо проводиться заміна підшипника, то слід перевірити і поруч знаходяться елементи.
 • За допомогою спеціального пристосування витягується стопорне кільце і якщо потрібно під наливають спеціальну рідину, щоб спростити весь процес.
 • В цілому, існує 3 способи, як прибрати зовнішньої обойми.
 • гідравлічним пресом.
 • спеціальним знімачем.
 • Молотком або легкої кувалдою.

Зняття і заміна переднього підшипника на ВАЗ 2101, 2102, 2103, 2104, 2105, 2106, 2107

Привіт з цієї статті Ви дізнаєтесь, як замінити передній ступичний підшипник на ВАЗ 2101, 2102, 2103, 2104, 2105, 2106, 2107. Ступичний підшипник змінюється в разі, якщо при їзді почав лунати гул з боку колеса. Щоб визначити який підшипник вийшов з ладу треба вивісити колесо і покачати його в різних площинах. Якщо у колеса, при гойдання в якійсь площині, є люфт, значить ступичний підшипник став непридатним і його треба міняти. Тривала їзда НЕ зношеному підшипнику загрожує заклинювання колеса, тому зволікати з цим не варто. Для даної операції Вам будуть потрібні: головка на 17 і на 27, ключ або глибока головка на 7, плоска викрутка, лещата. Для початку послаблюємо затяжку ступичні гайки головкою на 27

Потім знімаємо колесо, до кінця відкручуємо ступичні гайку, знімаємо шайбу і сепаратор зовнішнього підшипника з роликами

Тепер відкручуємо і знімаємо гальмівний супорт з гальмівного диска. Далі витягуємо на себе гальмівний диск разом з маточиною

Зі зворотного боку гальмівного диска піддягаємо викруткою і знімаємо сальник і сепаратор внутрішнього підшипника

Так само знімаємо розрізну дистанційну втулку

Потім головкою або ключем на 7 відвертаємо штифти гальмівного диска і від’єднуємо маточину

Після цього затискаємо маточину в лещатах і вибиванням вибиваємо з маточини кільце внутрішнього підшипника

Перед запрессовкой нового підшипника треба очистити і змастити його посадочне місце. Зовнішні кільце підшипника запресовувати в лещатах через кільця від старих підшипників

Новий сальник можна запресувати за допомогою молотка і монтування

Збираємо все в зворотному порядку. Ступичні гайку рекомендується закручувати нову.