Як поміняти підвісний підшипник на ВАЗ 2107

Заміна підвісної підшипника на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Підшипники. вони бувають двох типів, перший тип це підшипники ковзання, а другий тип підшипники кочення які найчастіше і зустрічаються у всіх вузлах і агрегатах, взагалі підшипники грають дуже важливу роль якщо вони використовуються в будь-яких механізмах і підвісний підшипник далеко не малу роль грає при роботі карданного валу, якщо він буде зношений і гума буде тверда як камінь у нього, тоді з’являться великі вібрації по кузову які будуть відбуватися як під час їзди, так і коли машина стояти заведеної буде, ну і звичайно ж якщо машина сильно навантажена або якщо у неї був навіть трохи занижений кліренс, то підвісний підшипник в цьому дуже велику роль грає і якщо він буде зіпсований, то налаштовуйтесь на те, що навіть при самій незначно просадки в підвіски авто, кардан почне бити про кузов.

Примітка! Щоб зробити заміну цього підшипника на авто, знадобиться не мала кількість інструментів, найголовніше запасіться: гайкові, накидними і такого ж роду ключами, якщо є у Вашому арсеналі комірець з накидними головками то його теж візьміть, а так же знадобиться молоток з м’якого металу, гас або що щось на зразок, крім того спец. щипці потрібні будуть за допомогою яких стопорні кільця чашок хрестовин зняти доведеться, а так само оглядова яма, універсальний знімач і кліщі по типу «Кобра»!

Де знаходиться підвісний підшипник? Підвісний підшипник знаходиться в самій центральній частині карданного валу (див. Фото нижче), а закріплений він за допомогою поперечини до кузова автомобіля (Правильніше буде так: Поперечина пріворачівается гайками до кузова, а до поперечки вже кріпитися підшипник за допомогою двох болтів центральних), щоб даний підшипник зняти, доведеться і карданним валом зайнятися (він знятий повинен бути, інакше цей підшипник Ви не заміните), а потім озброївшись знімачі, підшипник без праці можна буде спресувати з вала на якому він знаходиться і зробити його заміну.

Коли потрібно міняти підвісний підшипник? Підшипник складається з наступних елементів: По-перше сам підшипник кочення, а по-друге з гумової частини яка цей підшипник облягає, так от з часом гума твердне і через те що вона груба стала, все коливання при обертанні карданного валу просто не будуть гаситися за рахунок цієї гуми, через це з’являться такі проблеми як зайва вібрація по кузову і ще хрестовини по раніше вийти з ладу можуть, тому навіть при покупці нового підшипника звертайте увагу на цю гуму, вона повинна бути еластична, в іншому випадку купите підшипник в іншому якому ні будь місці або від іншого виробника, що стосовно самого підшипника, з часом у нього з’являється люфт і він заїдати почати може (При купівлі нового це теж враховуйте, навіть найменший люфт або заїдання, не припустимо), якщо з’явитися люфт то важкі удари будуть йти по кузову при рушанні автомобіля з місця або після перемикання передач, ну і звичайно ж вібрації, що стосовно заїдань, то це можна побачити тільки з няв підшипник або просто залезьте під автомобіль і карданний вал по обертайте, закушування бути в районі підшипника не повинно, в іншому випадку він змінюється на новий.

Як замінити підвісний підшипник на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

На початку самому зняти карданний вал обов’язково буде потрібно з машини, щоб було набагато зручніше працювати з підвісним (Як зняти, читайте «в цій статті»), після того як це буде завершено, в центральній частині роз’єднати між собою дві вилки карданного валу і одну частина відкладіть в одну сторону, а іншу частину в іншу (див. пункт 2 і 3 «тут»), на цьому основна робота закінчена і якщо у Вас є спец. знімач то завершальну частину закінчити не складе Вам праці ніякого.

Тепер коли все знято, відкручуйте але не до кінця (Прямо на кінчику залиште) центральну гайку яка підвісний на валу зміцнює, потім беріть знімач і за допомогою нього як це на маленькому фото показано, випрессуйте одну з вилок (Ту саму за якої підвісний розташовується) і відвертайте гайку до кінця і знімайте вилку.

Примітка! Зверніть увагу на маленьке фото вище, там використовується молоток, його потрібно буде застосовувати в тому випадку якщо вилка не захоче зніматися (заіржавіли тощо), пару ударів молотком (Допомогти знімачі буде потрібно) і вважайте що вилка знята з вала!

І на завершення відверніть два болти (Вони поруч один з одним перебувають) які поперечину кріплять до проміжної опори і після чого зніміть її (див. Фото 1), потім обіпріть проміжну опору разом з підшипником на два куточка або що щось на зразок цього і через головку. збийте підшипник з проміжного вала (див. фото 2), на цьому підвісний підшипник в зборі знятий з вала, якщо Ви будете міняти чисто один підшипник (Краще все в зборі замініть), то його відокремити від решти буде потрібно, він тримається при допомоги стопорного кільця (Перед цим грязеотражателі зніміть) яке потрібно зачепити спец. пристосуванням для зняття стопорних кілець (див. фото 3), а після зробленого, відповідної за розміром головкою вибийте підшипник (див. фото 4) і зробіть установку нового в зворотному порядку.

Примітка! Якщо підвісний Ви не зможете зняти за допомогою його вибивання, то в цьому випадку його буде потрібно розрізати, болгарка Вам на допомогу, але тільки якщо зважитеся це зробити, будьте обережні щоб не пошкодити вал і до речі, окремо в такому випадку замінити підшипник Ви вже не зможете ( тільки підвісний в зборі)!

Встановлюється підвісний в зворотному порядку, в нові підшипники дуже рідко кладуть гарне кількість мастила, в основному чуть чуть покладуть і все, це економія така, якщо Ви не хочете постійно лазити в автомобіль, то рекомендуємо Вам додати в підшипник ще додаткового змащення, яку мастило краще додавати дивіться на свій розсуд, тому що в підшипники люди додають дуже різну мастило і кому то подобається одного типу, а кому то іншого, тому щоб не виникало розбіжностей, додавайте мастило на свій розсуд і до речі, подивіться для наочності ролик нижче, в ньому звичайно само не підвісний підшипник показаний але точно такий же підшипник кочення, куди додавати мастило, в цьому ролику і дивіться.

Додатковий відео-ролик: Як швидко зробити заміну підвісного, розповідається в ролику трохи нижче:

Діагностика несправностей еластичної муфти

Муфта може вийти з ладу в результаті:

 • зносу металевих втулок;
 • зносу корпусу;
 • розриву корпусу.

У кожному з цих випадків несправність проявиться у вигляді вібрації кузова і сторонніх звуків, що доносяться з боку КПП.

Перевірити стан муфти можна тільки шляхом її огляду та оцінки розміру люфту між фланцями валів КПП і кардана. Робиться це в такий спосіб.

Вибрация карданного вала которая связанна с подвесным.

Розташування еластичної муфти

Еластична муфта розташована в передній нижній частині автомобіля з тильного боку КПП. Її можна побачити, якщо зняти захист двигуна і забратися під машину. Муфта легко впізнавана завдяки своїй шестигранною формі.

Самостійна діагностика еластичної муфти і підвісного підшипника карданного валу ВАЗ 2107

ВАЗ 2107 відноситься до типу задньопривідних автомобілів. Передача крутного моменту від коробки передач до редуктора заднього моста здійснюється за допомогою карданного валу. Сам вал вважається досить надійним вузлом і може служити десятиліттями. Однак деякі його елементи, такі як еластична муфта і підвісний підшипник, вимагають постійної уваги і періодичної заміни.

Діагностика несправностей еластичної муфти

Муфта може вийти з ладу в результаті:

 • зносу металевих втулок;
 • зносу корпусу;
 • розриву корпусу.

У кожному з цих випадків несправність проявиться у вигляді вібрації кузова і сторонніх звуків, що доносяться з боку КПП.

Перевірити стан муфти можна тільки шляхом її огляду та оцінки розміру люфту між фланцями валів КПП і кардана. Робиться це в такий спосіб.

 • Автомобіль заганяється на естакаду або оглядову яму;
 • Знімається захист двигуна;
 • Оглядається корпус муфти і оцінюється стан болтового з’єднання.
 • Шляхом розхитування кардана визначається наявність або відсутність люфту.

Якщо на корпусі муфти виявлені сліди зносу або механічні пошкодження (корпус частково або повністю розірваний), деталь потрібно замінити. Невеликий люфт (за умови цілісності корпусу) усувається затягуванням гайок сполучних болтів. Якщо ж люфт великий, еластичну муфту доведеться міняти на нову.

Заміна підвісної підшипника ВАЗ 2107

Для заміни підвісної підшипника карданного валу необхідно:

 • Від’єднати трос приводу ручного гальма і демонтувати карданний вал відповідно до пп. 1-13 інструкції по заміні еластичної муфти.
 • Круглогубцами витягти стопорні кільця голчастих підшипників хрестовини.

Заміна муфти карданного валу ВАЗ 2107

Заміна муфти здійснюється на естакаді, підйомнику або з оглядової ями. З інструментів потрібні:

 • два гайкові ключі на 13;
 • два гайкові ключі на 19;
 • головка або ключ на 27;
 • набір головок;
 • пасатижі;
 • зубило;
 • молоток;
 • шліцьова викрутка;
 • шило;
 • сталевий борідок;
 • круглогубці з тонкими загнутими кінцями;
 • лещата з верстатом;
 • спеціальний знімач для підшипників (бажано);
 • пластичне мастило типу «Шрус».

Для заміни муфти необхідно виконати наступні дії:

  Під машиною знайти зрівнювач троса гальма стоянки. Пасатижами зняти пружину переднього троса.

Заміна підвісної підшипника ВАЗ 2107

Для заміни підвісної підшипника карданного валу необхідно:

 • Від’єднати трос приводу ручного гальма і демонтувати карданний вал відповідно до пп. 1-13 інструкції по заміні еластичної муфти.
 • Круглогубцами витягти стопорні кільця голчастих підшипників хрестовини.

Діагностика несправностей підвісного підшипника

Причинами виходу підвісного підшипника з ладу зазвичай є його знос або механічні пошкодження. Експлуатаційний ресурс підшипника складає близько 150 тис. Км пробігу. Однак вплив вологи, бруду, а також навантаження, викликані поганим станом доріг, можуть його істотно скоротити.

“ГТ” Замена подвесного подшипника на ВАЗ классика.

Точно діагностувати вихід підшипника з ладу досить складно. для цього буде потрібно демонтувати карданний вал.

Еластична муфта карданного валу ВАЗ 2107

Карданний вал ВАЗ 2107 складається з двох частин (передній і задній), з’єднаних між собою шарнірної муфтою (хрестовиною). Така конструкція дозволяє в процесі руху уникнути навантажень на вал, коли кузов і ходова частина автомобіля починають «грати».

Кінець заднього вала з’єднаний з редуктором моста, а кінець переднього. з валом коробки перемикання передач. З’єднання з КПП здійснюється через еластичну муфту, яка представляє собою свого роду буфер для нівелювання ударних і динамічних навантажень, що припадають на карданний вал і вал КПП.

Таблиця: технічні характеристики підвісної підшипника ВАЗ 2107

Характеристики показники
Марка сталі ШХ 15
Діаметр зовнішній, мм 62
Діаметр внутрішній, мм 25
Висота, мм 24
Номінальне навантаження обертання, об / хв 7500
Вантажопідйомність статична / динамічна, кН 11,4 / 22,5
Діаметр кульки, мм 11,5
Маса, г 325

Заміна муфти карданного валу ВАЗ 2107

Заміна муфти здійснюється на естакаді, підйомнику або з оглядової ями. З інструментів потрібні:

 • два гайкові ключі на 13;
 • два гайкові ключі на 19;
 • головка або ключ на 27;
 • набір головок;
 • пасатижі;
 • зубило;
 • молоток;
 • шліцьова викрутка;
 • шило;
 • сталевий борідок;
 • круглогубці з тонкими загнутими кінцями;
 • лещата з верстатом;
 • спеціальний знімач для підшипників (бажано);
 • пластичне мастило типу «Шрус».

Для заміни муфти необхідно виконати наступні дії:

  Під машиною знайти зрівнювач троса гальма стоянки. Пасатижами зняти пружину переднього троса.

Критерії вибору нової муфти

Муфти карданного валу для ВАЗ 2107 в Росії випускаються під каталожними номерами 2101-2202120 і 2101-2202120Р. Роздрібна

Діагностика несправностей еластичної муфти

Муфта може вийти з ладу в результаті:

 • зносу металевих втулок;
 • зносу корпусу;
 • розриву корпусу.

У кожному з цих випадків несправність проявиться у вигляді вібрації кузова і сторонніх звуків, що доносяться з боку КПП.

Перевірити стан муфти можна тільки шляхом її огляду та оцінки розміру люфту між фланцями валів КПП і кардана. Робиться це в такий спосіб.

 • Автомобіль заганяється на естакаду або оглядову яму;
 • Знімається захист двигуна;
 • Оглядається корпус муфти і оцінюється стан болтового з’єднання.
 • Шляхом розхитування кардана визначається наявність або відсутність люфту.

Якщо на корпусі муфти виявлені сліди зносу або механічні пошкодження (корпус частково або повністю розірваний), деталь потрібно замінити. Невеликий люфт (за умови цілісності корпусу) усувається затягуванням гайок сполучних болтів. Якщо ж люфт великий, еластичну муфту доведеться міняти на нову.

Як зняти підвісний підшипник ВАЗ 2107

Для того, щоб замінити підвісний підшипник ВАЗ 2107 необхідно зняти карданний вал в сборе.Для цього не обов’язково звертатися на СТО, а можна виконати ремонт авто своїми руками. Для заміни знадобиться оглядова яма або естакада, а також необхідний мінімум інструменту, знімач, верстак і слюсарні лещата.

Новий підвісний підшипник найкраще придбати заводського виготовлення, так як в продажу сьогодні є багато відвертого «ліверу» і така заміна «шило на мило» буде лише марною тратою ваших кровно зароблених.

Знайти заводську деталь не так складно, потрібно лише звертатися до перевірених продавців, які реалізують запчастини від проізводітеля.Перед заміною підвісної підшипника ВАЗ 2107 необхідно переконатися в цілісності хрестовин карданного валу і еластичною муфти, щоб під час роботи не встати перед фактом ще і необхідності заміни цих деталей. яких не буде під рукою.

До того ж, якщо у вас немає досвіду в заміні хрестовин карданного валу, то одну хрестовину найкраще придбати разом з підвісним підшипником, так як в процесі заміни «підвісної» одну з хрестовин доведеться знімати і швидше за все, при цьому, вона буде пошкоджена.

Схема роботи по заміні підвісної підшипника ВАЗ 2107. машина на оглядовій ямі

Віддається кріплення фланця кардана до фланця хвостовика редуктора заднього моста і фланці роз’єднувати відгинати пелюстки захисного пильовика (манжети) на вході шліцьовій частини кардана в з’єднання фланця еластичної муфти і пильовик зсувається Віддається кріплення планки підвісного підшипника Віддається страхувальна скоба кардана (кріпиться по краях тунелю під карданний вал ) Карданний вал виймається із з’єднання з фланцем еластичної муфти Передня частина кардана опускається вниз і виймається весь кардан в зборі

Далі карданний вал витягується з оглядової ями і можна приступати до заміни підвісної підшипника ВАЗ 2107. Для цього попередньо потрібно демонтувати хрестовину, щоб отримати доступ до підшипника. Перед зняттям хрестовини необхідно позначити взаємне положення вилок її кріплення, щоб не переплутати їх при подальшому монтажі хрестовини. В іншому випадку зіб’ється балансування карданного валу і під час руху з’явиться вібрація.

Після зняття хрестовини і роз’єднання карданного валу, задню частину кардана з підвісним підшипником необхідно затиснути в лещата для зручності роботи. При цьому також потрібно позначити взаємне положення вилки і тіла кардана шляхом нанесення фарби або керненія деталей.Подвесной підшипник кріпиться через упор вилки хрестовини за допомогою гайки, яку необхідно віддати. Для цього знадобиться головка і комірець. Гайка з заводу раскернена і доведеться докласти певних зусиль для зняття.

Після відкручування гайки потрібно зняти вилку, для чого найкраще скористатися знімачем. При відсутності такого, можна в вушка вилки вставити відрізок труби і спробувати акуратно вибити вилку з шліцьового з’єднання з карданом. Це вимушений захід і застосовується лише, в крайньому випадку, так як можна пошкодити посадкові отвори під хрестовину з подальшими проблемами.

Після демонтажу вилки для зручності подальшого зняття підвісної підшипника, його гумова основа можна просто зрізати, що дасть можливість зняти підшипник знімачем або «на удар» через проставлення їх дерева або кольорового металу.

Замена подвесного подшипника и крестовины ВАЗ 2106

Знявши старий підшипник потрібно подивитися не пом’ялися чи при знятті захисні накладки підшипника і при необхідності їх отрихтовать. Спочатку встановлюється внутрішня захисна шайба.накладки, а потім новий підшипник. Перед установкою вилки перевіряється збіг накерненних міток на вилці і тілі карданного валу. Далі ставиться зовнішня захисна шайба- накладка, вилка і гайка. Щоб затягнути гайку і раскернивают. Перед установкою хрестовини також перевіряються раніше нанесені мітки, і все збирається в зворотному порядку.

на днях загудів підшипник, їздив як на трамваї, набридло, та й думав делов то на пів дня, але не все так просто, задер машину набік, вирішив спочатку відкрутить еластичну муфту від КПП, але там все дуже НЕ удомно (заважав глушник), відкручувати відразу частина кардана не вийшло, не міг підлізти ключем, далі відкрутивши муфту болти не витягнути вони впираються коробку і карданом НЕ посмикати далі. знімати підшипник з кузова, далі знімати трос ручника, і довго мучився сдергівая муфту згадав все богів, після чого вибивав хрестовину. робив все в перший раз, в результаті коли вибив втратив все підшипники (як знав що доведеться хрестовину купувати), витягнув малу частину кардана

з підшипником далі все просто, мітить ікло як він стоїть у відношенні з карданом

і починаємо вибивати я довго не міг його вибити, близько години бризкав всякими рідинами, далі зібрався з силами взяв молоток доросліші і як гепнувся по пальцю, і ікло зіскочив, далі все просто збив підшипник,

ВАЗ 2107 відноситься до типу задньопривідних автомобілів. Передача крутного моменту від коробки передач до редуктора заднього моста здійснюється за допомогою карданного валу. Сам вал вважається досить надійним вузлом і може служити десятиліттями. Однак деякі його елементи, такі як еластична муфта і підвісний підшипник, вимагають постійної уваги і періодичної заміни.

Критерії вибору підвісної підшипника

Підвісні підшипники для ВАЗ 2107 в Росії виробляються під каталожними номерами 2101-2202080 і 2105-2202078. До них застосовуються вимоги ГОСТ 6-180605. Імпортні аналоги повинні відповідати вимогам ISO 62305.2RS. Якщо на упаковці нової деталі таких позначень немає, це, швидше за все, підробка, і від її покупки краще відмовитися. Середня роздрібна При виборі виробника перевагу краще віддати Вологодської підшипниковому заводу. Підшипники, вироблені на ВПЗ, вважаються найбільш якісними і довговічними.

Розташування підвісного підшипника

Підшипник встановлений перед хрестовиною на кінці передньої частини кардана. Його можна побачити з оглядової ями в осьовому поглибленні днища за вихлопною трубою в місці її з’єднання.

Діагностика несправностей підвісного підшипника

Причинами виходу підвісного підшипника з ладу зазвичай є його знос або механічні пошкодження. Експлуатаційний ресурс підшипника складає близько 150 тис. Км пробігу. Однак вплив вологи, бруду, а також навантаження, викликані поганим станом доріг, можуть його істотно скоротити.

 • легка вібрація;
 • гул, що виходить від місця «підвісу» кардана;
 • люфт вала.

Точно діагностувати вихід підшипника з ладу досить складно. для цього буде потрібно демонтувати карданний вал.

Діагностика несправностей еластичної муфти

Муфта може вийти з ладу в результаті:

 • зносу металевих втулок;
 • зносу корпусу;
 • розриву корпусу.

У кожному з цих випадків несправність проявиться у вигляді вібрації кузова і сторонніх звуків, що доносяться з боку КПП.

Перевірити стан муфти можна тільки шляхом її огляду та оцінки розміру люфту між фланцями валів КПП і кардана. Робиться це в такий спосіб.

 • Автомобіль заганяється на естакаду або оглядову яму;
 • Знімається захист двигуна;
 • Оглядається корпус муфти і оцінюється стан болтового з’єднання.
 • Шляхом розхитування кардана визначається наявність або відсутність люфту.

Якщо на корпусі муфти виявлені сліди зносу або механічні пошкодження (корпус частково або повністю розірваний), деталь потрібно замінити. Невеликий люфт (за умови цілісності корпусу) усувається затягуванням гайок сполучних болтів. Якщо ж люфт великий, еластичну муфту доведеться міняти на нову.

Еластична муфта карданного валу ВАЗ 2107

Карданний вал ВАЗ 2107 складається з двох частин (передній і задній), з’єднаних між собою шарнірної муфтою (хрестовиною). Така конструкція дозволяє в процесі руху уникнути навантажень на вал, коли кузов і ходова частина автомобіля починають «грати».

Кінець заднього вала з’єднаний з редуктором моста, а кінець переднього. з валом коробки перемикання передач. З’єднання з КПП здійснюється через еластичну муфту, яка представляє собою свого роду буфер для нівелювання ударних і динамічних навантажень, що припадають на карданний вал і вал КПП.

Таблиця: технічні характеристики еластичної муфти карданного валу ВАЗ 2107

Характеристики показники
Довжина, мм 140
Ширина, мм 140
Висота 35
Вага, г 780
Жорсткість при згині, Нм / град 3,14
Жорсткість при крученні, Нм / град 22,5
Жорсткість при зміщенні по осі, Н / мм 98
Руйнівне навантаження (не менше), Н 4116
Циклічна довговічність, циклів Проте 700000

Самостійна діагностика еластичної муфти і підвісного підшипника карданного валу ВАЗ 2107

ВАЗ 2107 відноситься до типу задньопривідних автомобілів. Передача крутного моменту від коробки передач до редуктора заднього моста здійснюється за допомогою карданного валу. Сам вал вважається досить надійним вузлом і може служити десятиліттями. Однак деякі його елементи, такі як еластична муфта і підвісний підшипник, вимагають постійної уваги і періодичної заміни.

конструкція муфти

Основу муфти становить подушка, виконана з особливо міцної гуми. За її окружності розташовані шість вплавлений в гуму сталевих втулок, через які проходять болти з’єднання фланців кардана і вторинного вала КПП. У комплект муфти входить також спеціальний стягує хомут, який надягає на неї при установці або демонтажі.