Як підтягнути ланцюг на ВАЗ 2107 інжектор

Регулювання натягу ланцюга на ВАЗ 2107

У статті розповімо, навіщо потрібно регулювати натяг ланцюга газорозподілу, що може трапитися, якщо цього не зробити, і про те, як натягнути ланцюг на ВАЗ 2107.

Коли потрібна регулювання натягу ланцюга?

 • якщо ланцюг витягнулася. Про це свідчить поява високого дзвону з металевим відтінком з передньої сторони двигуна, в торцевій частині, або стукіт з-під кришки клапанів. Це добре чутно, якщо двигун набирає обертів.
 • якщо ланцюг була знята, або двигун ремонтувався.
 • перед тим, як повинна бути проведена регулювання клапанних зазорів;
 • після того, як поміняли заспокоювач або натяжітель.
 • підтяжка потрібна після тривалої експлуатації, після пробігу 10-20 тис. км.

Поступово зміщуються фази газорозподілу, двигун починає працювати з перебоями, виникає підвищений розігрів і знос деталей циліндро-поршневої групи.

Який інструмент буде потрібно для натягу?

 • простий ріжковий ключ на 13;
 • ріжковий ключ для провертання коленвала на 38;
 • трубчастий ключ на 10 для зняття кришки головки блоку.

Послідовність необхідних операцій:

Знімаємо з карбюратора корпус повітряного фільтра. Потім від’єднуємо тягу «газу» від валика

І, нарешті, від’єднуємо від кронштейна паливний шланг, що йде від бензонасоса на карбюратор.

Трубчастим ключем на 10 знімаємо кришку головки блоку циліндрів. Це потрібно зробити, щоб можна було перевірити натяг ланцюга рукою.

Послаблюємо натягувач. У корпусі двигуна, біля помпи, з правого боку спереду по ходу автомобіля, відвертаємо колпачковую гайку ключем на 13 мм.

Відбувається розрядка натяжителя ланцюга, башмак «клацає» зі специфічним звуком. Якщо клацання немає і натягувач «заїло», то можна акуратно постукати молотком по гайці, і звільнити плунжер натяжителя.

При відкритій кришці можна легко визначити провисає чи ланцюг, натиснувши збоку на неї. Варто запам’ятати, який ступінь її «слабини».

Рожковим ключем 38 повертаємо колінвал за годинниковою стрілкою в середньому на півтора-два оберти. Коли виникне найбільший опір руху, то тоді ланцюг буде максимально натягнута. Головне. стежити, щоб колінвал не повернувся б назад, внаслідок ходу через компресії, і натяг кола не ослабло. Якщо немає ключа на 38, то можна включити запалювання і провернути стартером колінчастий вал. Для того щоб не «проскочити» момент і підтягнути ланцюг, потрібно навик, адже включати стартер треба на частки секунди. Можна навіть провернути колінвал і без ключа, і без акумулятора. Доведеться вивісити задній міст і включити саму «легку» для обертання 5-ю передачу. Потім, обертаючи колесо за годинниковою стрілкою, провернути ланцюг до потрібного положення.

Закручуємо гайку назад, утримуючи колінчастий вал від «амортизації» назад. Потім перевіряємо результат натягу, знову натискаючи рукою на ланцюг.

Ніякого прогину бути не повинно. Тепер встановлюємо на місце кришку головки блоку.

Регулювання закінчена. Тепер запускаємо двигун і на слух перевіряємо роботу. Якщо вдалося підтягнути ланцюг газорозподільного механізму правильно, то металевий дзвін зникне.

Такий спосіб натягу можна рекомендувати всім. Досвідченим автолюбителям можна не знімати кришку головки блоку за умови, що вони на дотик, по опору безпомилково знайдуть саме такий стан клонували, при якому ланцюг виявиться максимально натягнутою.

Як часто потрібно проводити натяг

В процесі експлуатації ланцюг піддається великим навантаженням, тому її ресурс складає 60-80 тисяч км. Регулювання ж необхідно заміняти кожні 15 тисяч км, але якщо водій виявляє раніше, що щось почало гриміти при роботі двигуна, то слід провести її діагностику. Перш ніж здійснювати натяг, потрібно перевірити її справність.

Здійснювати перевірку натягу потрібно так само в разі, коли проводився ремонт ГРМ на ВАЗ 2107 або в разі, коли після натягу все ще спостерігається стук вироби. Стук, а точніше, шелест ланцюга відрізнити не важко навіть малодосвідченому водієві. Цей шелест чітко чутно, якщо підняти капот і послухати роботу мотора на холостих обертах. Якщо додати газ, то шелест зникає, що власне і говорить про те, що прийшла пора натягнути ланцюг ГРМ. Для цього застосовується натягувач ланцюга ГРМ, які бувають різних видів: автоматичні і механічні.

Чому це так важливо робити?

В процесі експлуатації ланцюг піддається значним навантаженням. Адже вона взаємодіє з двома валами. колінчатим і розподільним. Згодом деталь витягується. Змінюється крок ланцюга, і двигун починає нестійка працювати. Внаслідок цього плавають обороти, а сам механізм перескакує на один або кілька зубів. Якщо ланцюг стала видавати шум. це перша ознака для діагностики.

Фахівці рекомендують проводити затяжку ланцюга кожні 15 тисяч кілометрів. Сам її ресурс складає близько 100 тисяч. До цього часу деталь необхідно замінити. Також змінюється і заспокоювач. Перед тим як натягувати ланцюг на ВАЗ-2107, перевірте і його стан. Всі необхідні елементи можна знайти в ремкомплект ГРМ ВАЗ-2107.

Регулювання ланцюга на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Іноді регулювання натягу ланцюга «Газо-Розподільчих Механізмів» зараз це невід’ємна частина автомобілів «класичного» сімейства. Ланцюг а точніше її натяг регулюється за допомогою 2-ух речей: за допомогою болта клонували, а так само за допомогою натяжителя ланцюга. Коли ланцюг на авто послаблюється, виникає відповідний стукіт в районі знаходження ланцюга який дуже чітко чути на холостих обертах.

Как натянуть цепь ваз 2101-2107,а главное избавиться от стука механизма г.р.м.

Примітка! Для регулювання для вас згодяться наступні інструменти: по-1-х знадобиться накидний ключ, а по-2-х для вас стане в нагоді особливий ключ для прокручування болта колінчастого вала. (Якщо спеціального ключа у вас немає, то в такому випадку можна користуватися допомогою головки «на 36»)

Коли необхідно регулювати ланцюг на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107? 1) Якщо ланцюг ослабла і бовтається. 2) Якщо при різкому натискання на педаль акселератора а так само при її скидання відбувається деренчання в движку.

Основні причини несправності ланцюга

В результаті набору оборотів мотора ланцюг починає деренчати. При цьому металевий дзвін йде в міру зниження оборотів. Розтягнута ланцюг ГРМ сприяє поступового зміщення фази газорозподілу, що призводить до появи збоїв в роботі мотора.

Як натягнути ланцюг на ВАЗ 2107, повинні знати всі власники машин даної марки. Ця робота виконується за допомогою ключа на «13» і молотка. Регулювання ланцюга здійснюється наступним чином.

 • Розряджається натягувач. При проведенні даної процедури черевик повинен відщепнути. Якщо цього не відбулося, значить, заїло плунжер натяжителя ланцюга ГРМ. Усувається проблема постукуванням молотком по корпусу агрегату.
 • За допомогою ключа на «13» відвертається колпачковая гайка.
 • Спеціальним ключем для клонували шків провертається на пару оборотів.
 • Зупиняється клонували в момент максимального опору обертанню. У такому положенні проводиться натяг.
 • Утримуючи колінчастий вал від провертання в зворотну сторону, закручують колпачковую гайку.
 • Проводиться монтаж кришки ГБЦ.

У деяких випадках подібна натяжка неефективна. Досвідчені автомеханіки знають, як підтягти ланцюг ВАЗ 2107 інжектор. Для цього будуть потрібні наступні інструменти: головки на «8» і «10», плоскогубці і тріскачка з воротком. Відкручується і демонтується кришка клапанів, таким чином з’являється доступ до зірки распредвала. Натяг ланцюга перевіряється вручну.

Наступний крок полягає в провертанні колінчастого вала ВАЗ 2107 інжектор на кілька оборотів. Дана робота проводиться при включенні на кілька секунд стартера або за допомогою ключа, який накидається на храповик.

Наступний етап вирішення проблеми того, як натягнути ланцюг, полягає в перевірці натягу. Для цього рекомендується натиснути на бічну гілку розглянутого механізму. Дана процедура проводиться до досягнення потрібного результату. Після цього болт натяжителя загортається до упору. Щоб роботи були виконані правильно, використовується спеціальна схема.

Search

Ланцюг газорозподілу на ВАЗ 2107: як затягнути

Потрібно затягувати ланцюг на ВАЗ 2107 в наступних випадках:

 • при тривалому використанні автомобіля,
 • коли перед движком звучить залізний дзвін,
 • після ремонту, який включав зняття ланцюга газорозподілу ВАЗ 2107 і інших частин цієї складної бухгалтерської програми,
 • перед регулюванням зазору в клапанах,
 • якщо натягувач ланцюга ГРМ або його демпфер замінені.

ЛАНЦЮГОВОЇ ПРИВІД ВАЗ 2107

Ланцюговий привід на автомобілях ВАЗ призначений для передачі руху від колінчастого вала на розподільний вал. Крутиться распредвал кулачками відкриває і закриває клапана, за допомогою яких відбувається заповнення циліндрів паливної сумішшю, і в їх відбувається робочий цикл. Несправності в системі газорозподілу призводять до збоїв в роботі або до повної зупинки ДВС. Тому ланцюгову передачу потрібно підтримувати в справному стані і в міру потреби проводити регулювання.

Натяжка ланцюга ГРМ ВАЗ 2107 інжектор

Підтягнути ланцюг на ВАЗ 2107 необхідно в наступних випадках:

 • при тривалій експлуатації автомобіля,
 • при появі металевого дзвону в передній частині мотора,
 • після проведення ремонту, який передбачав зняття ланцюга ГРМ ВАЗ 2107 і інших елементів даної системи,
 • перед регулюванням зазору в клапанах,
 • після того як натягувач ланцюга ГРМ або її заспокоювач замінялися.

Як перевірити натяг ланцюга

Ланцюг ГРМ ВАЗ 2107 знаходиться в передній частині двигуна. Зверху вона закрита кришкою головки блоку циліндрів, знизу. піддоном двигуна, середня частина проходить всередині блоку і дістатися до неї можна лише знявши ланцюг.

Для перевірки натягу ланцюга досить зняти кришку головки блоку циліндрів. Для цього необхідно відвернути 8 гайок кріплення. Після зняття кришки обов’язково потрібна заміна прокладки. Коштує вона недорого, але, якщо цього не зробити, після установки кришки зі старою прокладкою практично гарантовано з-під неї почне сочитися масло.

Коли «клапанна кришка» знята, відкривається доступ до верхньої частини ланцюга. Перевірити натяг можна руками, але краще використовувати велику викрутку. Її необхідно вставити між ланцюгом і корпусом блоку циліндрів і, користуючись нею як важелем, спробувати прогнути ланцюг. При цьому ланцюг не повинна прогинатися. Перевірку натягу потрібно проводити з двох сторін. з лівого і правого боку двигуна. Натягнута як струна, що не прогинається при натисненні викруткою або пальцями ланцюг. ознака її правильного натягу. Інакше її необхідно натягнути або замінити.

Важливо: не слід прикладати занадто великі зусилля, натискаючи на ланцюг щосили. Це може привести до деформації ланок ланцюга. Тому тиснути треба «упівсили».

Коли потрібно регулювати натяг

Якщо потрібно підтягнути ланцюг, необов’язково перевіряти натяг. Досить використовувати натягувач ланцюга (про це буде сказано нижче). Перевірка натягу потрібна, якщо проводилася заміна ланцюга або якщо після натягу ланцюг продовжує стукати. Стук ненатягнутої ланцюга легко відрізнити від інших шумів: при підвищенні оборотів двигуна він пропадає.

Щоб перевірити це самостійно, необхідно відкрити капот і завести машину. Потім попросити помічника натиснути педаль газу або самостійно потягнути рукою за трос, керуючий приводом дросельної заслінки. Якщо стук в передній частині двигуна зник. причина в слабкому натягу ланцюга. Необхідно підтягти її.

Автоматична система натяжителя

Деякі автовласники класичних ВАЗів замінюють штатний натягувач ланцюга на автоматичний типу «Пілот». Автоматичний натягувач після встановлення не потребує обслуговування і без втручання майстра забезпечує підтягування ланцюга у міру її розтягування. До плюсів пристрою «Пілот» можна віднести:

 • відсутність необхідності в підводі масляної магістралі, що виключає перетирання ланцюга ГРМ ВАЗ 2107 інжектор і втрату тиску масла;
 • відсутність плунжерних елементів, через що автоматичний натягувач ланцюга «Пілот” не клинить;
 • крок переміщення становить 1 мм, що дозволяє регулярно відстежувати ступінь натягу;
 • відсутність зношування черевика;
 • зниження шуму мотора;
 • збільшення ресурсу всіх вузлів ГРМ;
 • великий експлуатаційний термін. близько 25 років.

Натягувач ланцюга «Пілот» покращує робочі характеристики двигуна ВАЗ 2107 інжектор за рахунок точного виконання фаз клапанного газорозподілу. Процес, пов’язаний з тим, як натягнути ланцюг, здійснюється незалежно від роботи двигуна автомобіля.

Під час експлуатації автомобіля кожен силовий агрегат піддається досить великому навантаженні. В результаті відбувається деформація, тертя, а можливо, і поломка тій чи іншій деталі. Настає час, коли стає необхідна заміна. Привід ГРМ в автомобілі ВАЗ-2107 здійснюється за допомогою металевої ланцюга, яка проходить через дві спеціальні зірочки, а також за рахунок успокоителя і натяжителя. Іноді з’являється необхідність провести регулювання газорозподільного механізму. Це потрібно, коли при різкому наборі оборотів в моторі з’являються сторонні звуки.

В такому випадку зміщується час відкриття, а також закриття клапанів, що вельми негативно позначається на роботі самого двигуна. У разі появи цих ознак несправності, слід провести дослідження приводу ГРМ, а також, можливо, його регулювання. Може виявитися і так, що знадобитися замінити ланцюг ГРМ, оскільки досить натягнути його не представляється можливим.

Основні причини несправності ланцюга

В результаті набору оборотів мотора ланцюг починає деренчати. При цьому металевий дзвін йде в міру зниження оборотів. Розтягнута ланцюг ГРМ сприяє поступового зміщення фази газорозподілу, що призводить до появи збоїв в роботі мотора.

Як натягнути ланцюг на ВАЗ 2107, повинні знати всі власники машин даної марки. Ця робота виконується за допомогою ключа на «13» і молотка. Регулювання ланцюга здійснюється наступним чином.

 • Розряджається натягувач. При проведенні даної процедури черевик повинен відщепнути. Якщо цього не відбулося, значить, заїло плунжер натяжителя ланцюга ГРМ. Усувається проблема постукуванням молотком по корпусу агрегату.
 • За допомогою ключа на «13» відвертається колпачковая гайка.
 • Спеціальним ключем для клонували шків провертається на пару оборотів.
 • Зупиняється клонували в момент максимального опору обертанню. У такому положенні проводиться натяг.
 • Утримуючи колінчастий вал від провертання в зворотну сторону, закручують колпачковую гайку.
 • Проводиться монтаж кришки ГБЦ.

У деяких випадках подібна натяжка неефективна. Досвідчені автомеханіки знають, як підтягти ланцюг ВАЗ 2107 інжектор. Для цього будуть потрібні наступні інструменти: головки на «8» і «10», плоскогубці і тріскачка з воротком. Відкручується і демонтується кришка клапанів, таким чином з’являється доступ до зірки распредвала. Натяг ланцюга перевіряється вручну.

Наступний крок полягає в провертанні колінчастого вала ВАЗ 2107 інжектор на кілька оборотів. Дана робота проводиться при включенні на кілька секунд стартера або за допомогою ключа, який накидається на храповик.

Наступний етап вирішення проблеми того, як натягнути ланцюг, полягає в перевірці натягу. Для цього рекомендується натиснути на бічну гілку розглянутого механізму. Дана процедура проводиться до досягнення потрібного результату. Після цього болт натяжителя загортається до упору. Щоб роботи були виконані правильно, використовується спеціальна схема.

підготовка двигуна

Перш ніж приступити до заміни ланцюга, автомобіль слід встановити на горизонтальній поверхні і поставити на ручне гальмо. Далі порядок підготовки двигуна в вимірі ланцюга виглядає наступним чином:

 • важіль, що відповідає за перемикання передач, встановлюється в нейтральне положення;
 • знімається кришка головки двигуна. Зробити це можна, взявши в руки ключ і головку на 10;
 • стара прокладка на кришці головки двигуна, замінюється на нову.

Завдяки таким, досить нехитрим діям, перед поглядом людини постануть всі деталі ГРМ, включаючи ланцюг.

Пам’ятайте, що на регулювання цього приводу вам не доведеться витрачати багато часу. Проте слід бути гранично акуратним і уважним. Для твори регулювання вам буде потрібно ріжковий ключ на 38 і торцевий на 13.

Самостійне натяг ланцюга ГРМ на ВАЗ-2107

Натягувач в моторі даного автомобіля є цангові пристрій з черевиком і кілька підпружиненим штоком. Відрегулювати його можна, дотримуючись такої схеми:

 • За допомогою торцевого ключа відвертаємо колпачковую гайку, фіксуючу своєю присутністю механізм. За рахунок цього під впливом пружини башмак почне переміщатися, тим самим натягуючи ланцюг.
 • Якщо шток заїдає, його потрібно звільнити. Для цього по гайці, причому через мідну вибивач, слід зробити кілька легких ударів молотком.
 • За допомогою ріжкового ключа повертаємо колінчастий вал максимум на два оберти, при цьому виключно по ходу обертання самого двигуна. Припинити обертати ключ слід в той момент, коли ви в руках відчуєте найбільший натяг. Саме в цьому положенні і слід зафіксувати ріжковий ключ.
 • Затягнувши гайку натяжителя, процес регулювання можна вважати завершеним.
 • Встановлюємо на місце кришку головки разом з новою прокладкою.

Після прочитання цієї статті у вас більше не повинно виникати питання «Як натягнути ланцюг на ВАЗ-2107?» Більш того, тепер ви можете робити це абсолютно самостійно, заощадивши власні кошти, які могли б бути витрачені на оплату роботи майстра на станції технічного обслуговування.

Пам’ятайте, що натягувати ланцюг на вашому ВАЗ-2107 необхідно регулярно. Тільки тоді у вас ніколи не будуть з’являтися сторонні звуки з-під капота в разі різкого набору оборотів. Крім усього іншого, не варто забувати і про те, що цей автомобіль вимагає постійного догляду за собою. Тільки при своєчасній заміні витратних матеріалів, а також необхідних йому рідин, ви зможете продовжити термін служби вашого улюбленого залізного коня.

Как натянуть цепь ГРМ ВАЗ-2107

В якості приводу ГРМ на різних типах двигунів встановлюється зубчастий ремінь або ланцюг. Вони передають крутний момент з клонували на распредвал, який керує роботою клапанної системи автомобіля. У двигунах ВАЗ 2107 використовується саме ланцюговий привід, що забезпечує більшу надійність в порівнянні з ремінною передачею. Нерідкі випадки обриву ременів ГРМ, що призводить до пошкодження клапанів газорозподільної системи і вимагає дорогого трудомісткого ремонту двигуна. На відміну від ременя, ланцюг ГРМ гарантує відсутність обривів і наслідків, пов’язаних з цим.

Під час експлуатації ланцюг потроху зношується і розтягується, починаючи видавати неприємний стук. Якщо не усунути несправність вчасно, занадто ослаблена ланцюг може перескочити на один-два зубці, що призведе до зміщення фаз газорозподілу, втрати потужності і працездатності двигуна. Якщо ланцюг проскочить на більше число зубців, можлива «зустріч» клапанів ГРМ з поршнями, як це трапляється на деяких двигунах при обриві ременя ГРМ. Щоб цього не сталося, необхідно періодично контролювати натяг і, при необхідності, натягувати ланцюг ВАЗ 2107.

Про натяг ланцюга на ВАЗ-2107

Одним з найважливіших вузлів кожного автомобіля є газорозподільний механізм. Справність роботи даного агрегату впливає на роботу всього мотора. Приводним механізмом системи ГРМ на автомобілі ВАЗ 2107 є ланцюг. Якщо вона сильно провисла. вона може перескакувати на якійсь із зірочок. При зміщенні її хоча б на один зуб спостерігається виникнення провалів в роботі двигуна, а також дестабілізація оборотів. Щоб уникнути провисання ланцюга, потрібно періодично здійснювати її натяг, а при певних ознаках робити заміну.

Покрокова інструкція по натяжки

Тепер приділимо увагу питанню про те, як правильно натягнути ланцюг механізму ГРМ на ВАЗ 2107. Спочатку варто відзначити, що механізм ГРМ на автомобілях ВАЗ 2107 з системою подачі палива інжектор і карбюратор абсолютно ідентичні. Натяжка на ВАЗ 2107 виконується в наступній послідовності:

 • Автомобіль ставиться на рівну поверхню, включається “нейтраль”, фіксуються колеса.
 • Послаблюється капелюшок натяжителя (ключем на 13), розташування якого знаходиться біля помпи.
 • Здійснюється проворачивание клонували на 2 оберти за годинниковою стрілкою, для чого використовується спец-ключ (на фото).
 • Після цього натяжітель затягується до відмови.
 • Далі запускаємо мотор, і слухаємо залишилося лязгонье.
 • Якщо зникло, значить ланцюг натягнута. Якщо залишилося. рекомендуємо повторити процедуру з пункту

У разі якщо виконані дії не увінчалися успіхом, і шум залишився, доведеться вдатися до виконання візуального огляду механізму ГРМ, а для цього доведеться розбирати двигун.

Відрегулювати натяг ланцюга потрібно шляхом обертання колінчастого вала. Якщо в наявності немає спеціального ключа для обертання коленвала, то можна підвісити задню частину автомобіля або одне з коліс, після чого включити 5 передачу і обертати колесо.

Як часто потрібно проводити натяг

В процесі експлуатації ланцюг піддається великим навантаженням, тому її ресурс складає 60-80 тисяч км. Регулювання ж необхідно заміняти кожні 15 тисяч км, але якщо водій виявляє раніше, що щось почало гриміти при роботі двигуна, то слід провести її діагностику. Перш ніж здійснювати натяг, потрібно перевірити її справність.

Здійснювати перевірку натягу потрібно так само в разі, коли проводився ремонт ГРМ на ВАЗ 2107 або в разі, коли після натягу все ще спостерігається стук вироби. Стук, а точніше, шелест ланцюга відрізнити не важко навіть малодосвідченому водієві. Цей шелест чітко чутно, якщо підняти капот і послухати роботу мотора на холостих обертах. Якщо додати газ, то шелест зникає, що власне і говорить про те, що прийшла пора натягнути ланцюг ГРМ. Для цього застосовується натягувач ланцюга ГРМ, які бувають різних видів: автоматичні і механічні.

підтягнути, ланцюг, 2107, інжектор

Перевірка натягу

Ланцюг ВАЗ 2107 розташовується в передній частині мотора. Її не видно, так як її закриває кришка головки блоку циліндрів і сам блок. Перш ніж починати розбирання двигуна ВАЗ 2107, потрібно розібратися з особливостями візуального огляду і перевірки її натягу. Перевірку натягу ланцюга раціонально здійснювати тільки в разі, коли звичайна її натяжка не допомогла вирішити проблему.

Щоб візуально проконтролювати натяг ланцюга ГРМ ВАЗ-2107, потрібно спочатку зняти корпус повітряного фільтра, потім кришку головки блоку циліндрів. Для цього знадобиться ключ на «10», за допомогою якого потрібно вигвинтити 8 кріпильних гайок.

Коли здійснюється зняття кришки ГБЦ, потрібно звернути особливу увагу на цілісність прокладки. При необхідності її краще замінити, так як в більшості випадків можливе виникнення течі моторного масла.

Після зняття кришки клапанів з’являється доступ до верхньої частини виробу. Тут потрібно оглянути башмак натяжителя і заспокоювач на цілісність, а після цього вже виконувати перевірку ланцюгового механізму за допомогою рук, а якщо не виходить, можна скористатися монтуванням або великою викруткою.

Монтировку потрібно встановити таким чином, щоб вона стала між ланцюговим механізмом і корпусом блоку. У підсумку отримуємо важіль, яким і здійснюється перевірка натягу ланцюга на автомобілі ВАЗ 2107. Якщо вона легко прогинається, то потрібно регулювання її натягу або заміна. Ідеальним вважається натяг, при якому виріб не прогинається і натягнуто, як струна.

Важливо знати! Під час перевірки натягу ланцюга механізму газорозподілу, потрібно виключити прикладання великих зусиль, так як це може спричинити за собою деформацію ланок пристрою.

Ремонт натяжителей ВАЗ 2107 не здійснюється, тому виріб доведеться замінити новим. Заміна потрібно рідко, але найкраще для цього підходить автоматичний натягувач АНЦ «Пілот». Після його установки ви надовго забудете про шум і брязкоті двигуна. Але якщо автоматичний натягувач у вас вже встановлений, і при цьому двигун застукав або шумить ланцюг, то проводити регулювання не має сенсу. Доведеться відразу здійснюється розбирання і заміну деталей механізму ГРМ.

Регулювання натягу ланцюга на ВАЗ 2107

У статті розповімо, навіщо потрібно регулювати натяг ланцюга газорозподілу, що може трапитися, якщо цього не зробити, і про те, як натягнути ланцюг на ВАЗ 2107.

підтягнути, ланцюг, 2107, інжектор

Коли потрібна регулювання натягу ланцюга?

 • якщо ланцюг витягнулася. Про це свідчить поява високого дзвону з металевим відтінком з передньої сторони двигуна, в торцевій частині, або стукіт з-під кришки клапанів. Це добре чутно, якщо двигун набирає обертів.
 • якщо ланцюг була знята, або двигун ремонтувався.
 • перед тим, як повинна бути проведена регулювання клапанних зазорів;
 • після того, як поміняли заспокоювач або натяжітель.
 • підтяжка потрібна після тривалої експлуатації, після пробігу 10-20 тис. км.

Поступово зміщуються фази газорозподілу, двигун починає працювати з перебоями, виникає підвищений розігрів і знос деталей циліндро-поршневої групи.

Який інструмент буде потрібно для натягу?

 • простий ріжковий ключ на 13;
 • ріжковий ключ для провертання коленвала на 38;
 • трубчастий ключ на 10 для зняття кришки головки блоку.

Послідовність необхідних операцій:

підтягнути, ланцюг, 2107, інжектор

Знімаємо з карбюратора корпус повітряного фільтра. Потім від’єднуємо тягу «газу» від валика

І, нарешті, від’єднуємо від кронштейна паливний шланг, що йде від бензонасоса на карбюратор.

Трубчастим ключем на 10 знімаємо кришку головки блоку циліндрів. Це потрібно зробити, щоб можна було перевірити натяг ланцюга рукою.

Послаблюємо натягувач. У корпусі двигуна, біля помпи, з правого боку спереду по ходу автомобіля, відвертаємо колпачковую гайку ключем на 13 мм.

Відбувається розрядка натяжителя ланцюга, башмак «клацає» зі специфічним звуком. Якщо клацання немає і натягувач «заїло», то можна акуратно постукати молотком по гайці, і звільнити плунжер натяжителя.

При відкритій кришці можна легко визначити провисає чи ланцюг, натиснувши збоку на неї. Варто запам’ятати, який ступінь її «слабини».

Рожковим ключем 38 повертаємо колінвал за годинниковою стрілкою в середньому на півтора-два оберти. Коли виникне найбільший опір руху, то тоді ланцюг буде максимально натягнута. Головне. стежити, щоб колінвал не повернувся б назад, внаслідок ходу через компресії, і натяг кола не ослабло. Якщо немає ключа на 38, то можна включити запалювання і провернути стартером колінчастий вал. Для того щоб не «проскочити» момент і підтягнути ланцюг, потрібно навик, адже включати стартер треба на частки секунди. Можна навіть провернути колінвал і без ключа, і без акумулятора. Доведеться вивісити задній міст і включити саму «легку» для обертання 5-ю передачу. Потім, обертаючи колесо за годинниковою стрілкою, провернути ланцюг до потрібного положення.

Закручуємо гайку назад, утримуючи колінчастий вал від «амортизації» назад. Потім перевіряємо результат натягу, знову натискаючи рукою на ланцюг.

Ніякого прогину бути не повинно. Тепер встановлюємо на місце кришку головки блоку.

Регулювання закінчена. Тепер запускаємо двигун і на слух перевіряємо роботу. Якщо вдалося підтягнути ланцюг газорозподільного механізму правильно, то металевий дзвін зникне.

Такий спосіб натягу можна рекомендувати всім. Досвідченим автолюбителям можна не знімати кришку головки блоку за умови, що вони на дотик, по опору безпомилково знайдуть саме такий стан клонували, при якому ланцюг виявиться максимально натягнутою.

Основні причини несправності ланцюга

В результаті набору оборотів мотора ланцюг починає деренчати. При цьому металевий дзвін йде в міру зниження оборотів. Розтягнута ланцюг ГРМ сприяє поступового зміщення фази газорозподілу, що призводить до появи збоїв в роботі мотора.

Як натягнути ланцюг на ВАЗ 2107, повинні знати всі власники машин даної марки. Ця робота виконується за допомогою ключа на «13» і молотка. Регулювання ланцюга здійснюється наступним чином.

 • Розряджається натягувач. При проведенні даної процедури черевик повинен відщепнути. Якщо цього не відбулося, значить, заїло плунжер натяжителя ланцюга ГРМ. Усувається проблема постукуванням молотком по корпусу агрегату.
 • За допомогою ключа на «13» відвертається колпачковая гайка.
 • Спеціальним ключем для клонували шків провертається на пару оборотів.
 • Зупиняється клонували в момент максимального опору обертанню. У такому положенні проводиться натяг.
 • Утримуючи колінчастий вал від провертання в зворотну сторону, закручують колпачковую гайку.
 • Проводиться монтаж кришки ГБЦ.

У деяких випадках подібна натяжка неефективна. Досвідчені автомеханіки знають, як підтягти ланцюг ВАЗ 2107 інжектор. Для цього будуть потрібні наступні інструменти: головки на «8» і «10», плоскогубці і тріскачка з воротком. Відкручується і демонтується кришка клапанів, таким чином з’являється доступ до зірки распредвала. Натяг ланцюга перевіряється вручну.

Наступний крок полягає в провертанні колінчастого вала ВАЗ 2107 інжектор на кілька оборотів. Дана робота проводиться при включенні на кілька секунд стартера або за допомогою ключа, який накидається на храповик.

Наступний етап вирішення проблеми того, як натягнути ланцюг, полягає в перевірці натягу. Для цього рекомендується натиснути на бічну гілку розглянутого механізму. Дана процедура проводиться до досягнення потрібного результату. Після цього болт натяжителя загортається до упору. Щоб роботи були виконані правильно, використовується спеціальна схема.

Ланцюг ГРМ на ВАЗ 2107: як правильно натягнути

Підтягнути ланцюг на ВАЗ 2107 необхідно в наступних випадках:

 • при тривалій експлуатації автомобіля,
 • при появі металевого дзвону в передній частині мотора,
 • після проведення ремонту, який передбачав зняття ланцюга ГРМ ВАЗ 2107 і інших елементів даної системи,
 • перед регулюванням зазору в клапанах,
 • після того як натягувач ланцюга ГРМ або її заспокоювач замінялися.

Автоматична система натяжителя

Деякі автовласники класичних ВАЗів замінюють штатний натягувач ланцюга на автоматичний типу «Пілот». Автоматичний натягувач після встановлення не потребує обслуговування і без втручання майстра забезпечує підтягування ланцюга у міру її розтягування. До плюсів пристрою «Пілот» можна віднести:

 • відсутність необхідності в підводі масляної магістралі, що виключає перетирання ланцюга ГРМ ВАЗ 2107 інжектор і втрату тиску масла;
 • відсутність плунжерних елементів, через що автоматичний натягувач ланцюга «Пілот” не клинить;
 • крок переміщення становить 1 мм, що дозволяє регулярно відстежувати ступінь натягу;
 • відсутність зношування черевика;
 • зниження шуму мотора;
 • збільшення ресурсу всіх вузлів ГРМ;
 • великий експлуатаційний термін. близько 25 років.

Натягувач ланцюга «Пілот» покращує робочі характеристики двигуна ВАЗ 2107 інжектор за рахунок точного виконання фаз клапанного газорозподілу. Процес, пов’язаний з тим, як натягнути ланцюг, здійснюється незалежно від роботи двигуна автомобіля.