Заміна ременя ГРМ на ВАЗ 2115

Замена ремня ГРМ, метки зажигания 8 клапанный двигатель ВАЗ 2108-2109, 2114

Коли потрібно міняти ремінь?

ременя, 2115

Перший, самий неприємний випадок. це обрив ременя. Трапляється це нерідко, тому бажано мати запасний в багажнику. Причина обриву. це надмірне натяг, вироблення шківів, перевищення терміну експлуатації, а також недостатня надійність ременя. Перед тим, як замінити ремінь ГРМ на ВАЗ 2115, потрібно оцінити його зовнішній вигляд і час експлуатації.

Якщо він прослужив більше двох років або понад 45 тис. Км пробігу, обов’язково проводите його заміну. Справа в тому, що у нього максимальний термін служби 60 тис. Км пробігу. Але якщо машина вже «у віці», краще цей показник знижувати, так як загальний технічний стан всіх вузлів і агрегатів досить сумне. Відповідно, ремінна передача буде сильніше зношуватися.

ВАЗ 2115: заміна ременя ГРМ своїми руками

На автомобілі ВАЗ 2115 заміна ременя ГРМ виробляється так само, як і на інших передньопривідних моделях цієї марки. Ремонт може здійснюватися самостійно, головне. це встановити всі шківи по мітках. Якщо врахувати той факт, що на 15-й моделі ВАЗ не встановлювалися мотори з 16-ю клапанами, можна говорити про відносну простоті проведення заміни. Перш ніж починати ремонт, потрібно вивчити теорію. послідовність, особливості.

Що ще міняти з ременем?

Потрібно відразу згадати про те, що помпа системи охолодження і антифриз мають термін служби не більше 90 тис. Км пробігу або максимум 3 роки експлуатації. При щорічному пробігу в 30 тис. Км все присадки з антифризу випаровуються, що призводить до погіршення охолодження. Що стосується помпи, то вона розбивається, її шків набуває люфт, в результаті чого ремінь при роботі трохи сповзає.

Також обов’язково проводиться установка нового натяжної ролика. Термін його експлуатації такий же, як і у ременя. Якщо він виходить з ладу, то з боку ГРМ з’являється сторонній звук, який свідчить про несправності ролика ВАЗ 2115. Заміна ременя ГРМ на увазі під собою установку нового натяжної ролика. У тому випадку, якщо є знос шківів (або їх термін експлуатації перевалив позначку в 120 тис. Км. Пробігу), бажано їх теж замінити. В іншому випадку нові ремені будуть швидше зношуватися, і можливий обрив.

Інструменти для ремонту і підготовка

Насправді, швидка заміна ременя ГРМ ВАЗ 2115 можлива в тому випадку, якщо у вас є досвід і інструмент. Вам буде потрібно:

 • Ключ на «10».
 • Ключ на «17».
 • Спеціальний ключ для натяжної ролика.
 • домкрат.
 • Ключ на «19».

Ось і все, тепер можна починати заміну. Якщо поломка застала вас в дорозі, але є запасний ремінь, не впадайте у відчай, через кілька хвилин ви запустите двигун і продовжите рух. На восьмиклапанним моторах, як правило, обрив відбувається без наслідків. Процедура розборки:

 • Відпустіть болти кріплення правого колеса до маточини.
 • Підніміть праву сторону за допомогою домкрата. Бажано зафіксуйте ліву задню частину і вичавіть ручне гальмо.
 • Викриття болти з пластикової кришки, що прикриває відсік з ременем ГРМ.
 • Відпустіть гайку кріплення ролика.
 • Відпустіть і зніміть ремінь генератора.
 • Викриття болт зі шківа коленвала.
 • Зніміть ремінь ГРМ.

Установка нового ременя ГРМ

Коли на автомобілі ВАЗ 2115 заміна ременя ГРМ виробляється, важливо мати у своєму розпорядженні правильно мітки. Вони знаходяться в трьох місцях:

 • На шківі распредвала і голівці ДВС.
 • На шківі коленвала і блоці ДВС.
 • На маховику і пластині, прикрученою до блоку двигуна.

Останні мітки можна побачити тільки в тому випадку, якщо витягнути гумову заглушку з картера зчеплення. Для установки нового ременя спочатку потрібно все шківи розмістити по мітках. Потім ставите ремінь, але врахуйте, що при натяжки відбудеться невелике зміщення і може змінитися момент запалювання. Далі здійснюється складання в порядку, зворотному розбиранні. На автомобілі ВАЗ 2115 заміна ременя ГРМ проведена успішно. Збираєте все, встановлюєте кришку, намагаючись не втратити гумовий ущільнювач. Він дозволяє уникнути попадання пилу і води в відсік ременя газорозподільного вузла.

Коли міняти і який ремінь ГРМ ставити на ВАЗ 2114, ВАЗ 2115, ВАЗ 2113

Періодичність заміни ременя ГРМ, відповідно до рекомендацій виробника, становить 60,000 км пробігу.

Разом з ременем рекомендується замінити і натяжна ролик. Найчастіше вони продаються в комплекте.На двигуні ВАЗ-11183 використовується ремінь на 111 зубів.

Номер оригінального ременя ГРМ для двигуна ВАЗ-11183. 2108100604010. Рекомендовані аналоги: Bosh ZP 1987949095, Gates 5521, Conitech CT527, Finwhale BD111.

Щоб поміняти ремінь ГРМ вам потрібно не так вже й багато інструменту та вільного часу, все досить просто, головне дотримуватися порядку і правильно виставити мітки ГРМ при заміні ременя.

Ключ на «10» відкручуємо болти передньої кришки ГРМ сверзу і внизу ключем на «8» болти нижнього захисного кожуха.

Послаблюємо натягувач і знімаємо ремінь приводу генератора.

Комірчиком з головкою на «19» відвертаємо біль шківа коленвала.

Якщо ремінь змінюється планово а не після обриву, то першим ділом поєднуємо мітки на коленвале і і распредвали (провертає за годинниковою стрілкою тримаємо за болт кріплення шківа, і до поєднання мітки на шківі розподільного валу з настановним вусиком), а потім знімаємо ремінь.

Щоб ремінь зняти потрібно буде відпустити гайку натяжної ролика ключем на «13».

На равспредвалу підводимо шестерню до цієї мітці.

На коленвалу мітка ГРМ встановлюється ось так.

Знявши гумову заглушку у верхній частині картера зчеплення можна також перевірити мітку на маховику. Ризику на маховику повинна бути розташована навпроти прорізи кришки. А також бажано зафіксувати колінвал від прокручування, вставивши в отвір викрутку між зубів.

Встановлюємо все в зворотному порядку, ремінь починаємо одягати з клонували.

А потім одягаємо на шестерню распредвала.

Щоб затягнути болт натяжної ролика потрібен спец ключ (зафіксувати ролик), але якщо такого немає, то можна скористатися двома шурупами викруткою.

Вставляємо викрутку щоб тримати ролик натяжителя ременя. Натяжку ременя виробляємо проворячівая його проти годинникової стрілки.

Коли домоглися потрібної натяжки. потім затягуємо гайку. Ступінь натягу постійно контролуруем.

Ступінь натягу повинна бути такою щоб ремінь можна було провернути з невеликим зусиллям на 90 градусів.

Проворачвая колінвал, перевіряємо збігу всіх міток, щоб переконається що ремінь встановлений правильно (проводиться в тому випадку якщо ремінь був обірваний).

Встановлюємо шків, ремінь генератора і захисні кожухи назад.

Розташування роликів ГРМ

Перш ніж приступити до діагностики або заміні ременя ГРМ і роликів на ВАЗ 2115 з 8 клапанами, необхідно визначити, де знаходиться сама система. Знайти її можна з лівого боку двигуна, якщо встати перед капотом.

Вона знаходиться під захисним кожухом, що запобігає попадання сміття і пилу в систему. Для візуальної діагностики досить відкрутити пару болтів і зняти верхню частину кожуха.

Втім, якщо ви плануєте більш серйозну операцію, наприклад, заміну ременя або роликів, цього буде недостатньо.

Заміна ременя ГРМ На ВАЗ 2115 Відео

Підміна ременя ГРМ на ВАЗ 2113, ВАЗ 2114, ВАЗ 2115

Ласкаво просимо! Ремінь Газо-Розподільного Механізму. потрібен щоб синхронізувати роботу мотора, якщо його прибрати то автомобіль просто не заведеться як ще його називають якщо він працював і ремінь порвався або злетів, то движок відразу затихне (Не на всіх автомобілях буде так, якщо движок загинає клапана, то він не те щоб затихне, не рахуючи того і клапана загнеться, але до 8-ми клапанним автомобілів сімейства Самара 2.7 це вже не ставитися, так що там не загинає клапана), тому ремінь необхідно або вчасно міняти, просто якщо він порветься в дорозі. то ви вже нікуди на автомобілі не поїдете, але бувають випадки коли новий ремінь рветься або злітає (це від властивості ременя залежить і від помпи, вити якщо вона заклинить то ремінь так само або злетить, або ж порветься), тому це видаткова річ, Крім того взагалі радимо новий ремінь завжди возити особисто в багажнику, зробити його підміну абсолютно не так то тривалий час (Якщо спочатку робите, то за годину, за два впораєтесь напевно) як прикро б це не зву чало ось в основному лякає той факт, що при його деформації машина на сто відсотків обездвіжевается за умови ви станете далеко від дому та вас трапитися що то з ременем ГРМ, то на автомобілі ви вже нікуди не доїдете, лише на буксирі.

Виставляємо мітки: покрокова інструкція

Інструментарій для робіт з мітками ГРМ

Для того, щоб правильно виставити мітки ГРМ потрібно необхідний інструментарій. Отже, що ж безпосередньо буде потрібно для того, щоб здійснити дану операцію:

 • Ключ на 10.
 • Тонка плоска викрутка.
 • домкрат.

Заміна ГРМ ВАЗ 2115 інжектор 8 Клапанів

Заходьте! Ремінь Газо-Розподільного Механізму. потрібен з метою синхронізувати роботу мотора, якщо його прибрати то автомобіль просто не заведеться або якщо він працював і ремінь порвався або злетів, то движок відразу затихне (Не на всіх автомобілях буде так, якщо движок загинає клапана, то він не те щоб затихне, крім того і клапана загнеться, на жаль до 8-ми клапанним автомобілів сімейства Самара 4.5 це вже не ставитися, так як у них не загинає клапана), тому ремінь необхідно або вчасно міняти, просто якщо він порветься в дорозі, то ви вже нікуди на автомобілі не поїдете, навіть бувають випадки коли новий ремінь рветься або злітає (це від властивості ременя залежить і від помпи, вити якщо вона заклинить то ремінь так само або злетить, або ж порветься), тому це видаткова річ, але а вообщем радимо новий ремінь завжди возити особисто в багажнику, зробити його зміну не в такій мірі то тривалий час (Якщо спочатку робите, то за годину, за два впораєтесь найімовірніше) проте ось більшою мірою лякає той факт, що при його деформації машина на сто відсотків обездвіжевается що ви станете далеко від дому та вас трапитися що то з ременем ГРМ, то на автомобілі ви вже нікуди не доїдете, лише на буксирі.

Де знаходиться ремінь ГРМ? Ремінь укритий під кришкою від забруднення і інших видів відходів, дана кришка під зайнятий він ховається пластмасова і знімається просто, відвертаються болти її кріплення і після цього вона знімається (Про такий крок трохи пізніше), коли кришка буде знята, перед вашими очима буде весь механізм ГРМ видно (Крім поршнів, їх шатунів, клапанів і т.д., просто ці речі в самому блоці циліндрів знаходяться), для наочності трохи нижче ми розташували фото, де чітко видно сам ремінь ГРМ (Вказано червоною стрілкою), і шків распредвала ми на фото вказали блакитний стрілкою, помпу теж вказали зеленої, той натяжна ролик за допомогою якого натяг у ременя і регулюється (Вказано жовтої стрілкою), і все на цій справі, тому найголовніші деталі з якими для вас доведеться зіткнутися протягом зміни ременя запам’ятайте, вони для вас ще в подальшому знадобляться.

Коли необхідно поміняти ремінь ГРМ?

Порядок заміни роликів ГРМ

Перед заміною в першу чергу необхідно встановити автомобіль на оглядовій ямі або підйомнику і дати двигуну охолонути протягом двох-трьох годин. Проводячи заміну на «гарячу», ви ризикуєте заробити серйозні опіки. Перед самою заміною потрібно витягти ключ із замка запалювання і відключити “мінусовий» контакт акумуляторного блоку.

 • Головка на 10 і тріскачка;
 • Ріжкові ключі на 13 і 17;
 • Плоска викрутка;
 • Ключ для ролика натяжителя;
 • домкрат;
 • хрестової ключ.

Процедура заміни роликів і ременя ГРМ на ВАЗ 2115 виглядає наступним чином:

 • Демонтуємо захисний кожух газорозподільні;
 • Знімаємо натягувач ременя навісних агрегатів;
 • Ставимо автомобіль на нейтралці і домкрачувати праве переднє колесо;
 • Прокручуємо колесо автомобіля до тих пір, поки мітка на шестерні розподільного вала не співпаде з міткою на кришці ременя;
 • Виставляємо маховик так, щоб мітка на ньому впоралася з трикутником на корпусі. Для цього, послаблюємо натяжна ролик і повертаємо його проти годинникової стрілки;
 • Фіксуємо маховик в потрібному положенні, вставивши викрутку між його зубів;
 • Демонтуємо переднє праве колесо, після чого демонтуємо захисні арки;
 • Викручуємо підвідний гайку шестерні генератора. Проводячи цю процедуру, переконайтеся, що маховик не зрушив з потрібною позиції;
 • Знімаємо шків генератора;
 • Послаблюємо натяг ременя і знімаємо його. У разі необхідності заміни, демонтуємо сам ролик;
 • Викручуємо паразитний ролик газорозподільні і міняємо його;
 • Монтуємо на місце шківи і шестірні і натягуємо на них ремінь газорозподільні. Переконайтеся, що виставлені мітки коленвала і маховика не заблукали;
 • Натягуємо ремінь ГРМ. Для цього, ми обертаємо натяжна ролик проти годинникової стрілки, використовуючи спеціальний ключ.

Подальшу збірку проводимо в зворотному порядку. При складанні переконайтеся, що ви не збили вставлені мітки.

процес установки

Сам ремінь ГРМ це замкнуте зубцями всередину гумовий виріб, яке і синхронізує крутний момент між розподільним і колінчастим валами. Ігнорування його зносу не приведе ні до чого доброго, адже в кращому випадку у вас на ходу затихне двигун, а в гіршому заклинить вся колісна база, що може привести до самих непередбачуваних обставин на дорозі.

Сама заміна та налагодження проводиться в два етапи, на першому виконуються основні ремонтні та налагоджувальні роботи, а другий етап несе в собі функцію контролю, за виконаною роботою.

заміна

Заміну можна провести своїми руками використовую нашу інструкцію і озброївшись спеціальним інструментом для проведення робіт.

 • Тріскачка з двома подовжувачами
 • Головка на «17» і «15»
 • Шестигранник на «6» або Torx T30 (зірочка)
 • Ключ для натягу ременя ГРМ і ременя генератора
 • Ріжкові ключі на «13»
 • Ремінь ГРМ і ролики

Як замінити ремінь ГРМ на ВАЗ 21102.

Де ремінь ГРМ? Пояс прихований під чохлом від бруду та іншого сміття, цей чохол, під яким він повинен бути захований, пластиковий і його легко зняти, відкрутити болти його кріплення, а потім зняти (про це трохи пізніше), коли кришка знята, весь механізм синхронізації буде перед вашими очима видно (крім поршнів, їх шатунів, клапанів і т. д., це речі в блоці циліндрів), для наочності нижче, ми розмістили фотографію, на якій чітко видно сам зубчастий ремінь (відзначений червоною стрілкою), а ми на распредвали виставляємо синю жилку. Наприклад, насос також був показаний зеленим, той же колесо натягу, з якого ремінь регулюється (позначений жовтою стрілкою), і це все в цьому випадку, тому запам’ятайте найбільш важливі деталі, які ви зустрінете під час майбутнього ременя заміна.

Коли мені потрібно міняти ремінь ГРМ? Загалом, буде корисно дивитися цю адресу кожні 15-20 тисяч, інакше ви не зрозумієте, в який час потрібно буде міняти ремінь, оскільки вам доведеться візуально дивитися на цю адресу, якщо ви виявите сліди масло, сліди зносу на поверхні зубчастого ременя (це той, який зношується від того, що залишилося від шківів нашого клієнта і утримує ремінь через це), або різні тріщини, складки, відшарування гуми та інші дефекти, потім ремінь повинні бути негайно замінені і замінені для перегляду цієї адреси, як ми сказали R, він повинен знати (інструкції по його видаленню наведені в пункті 1 нижче) і рекомендації, які дає завод (вони рекомендують кожні 60 000 тис. км замінювати ремінь ГРМ), ми не рекомендуємо його взагалі, тому що нашому клієнтові все ще доводиться виготовляти різні ремені, і один ремінь може сягати до 60 000 тис. км, а інший, навіть 40 000 тис. км, не має блоку.

коли міняти

Заміну ременя необхідно проводити не пізніше 50 000 км пробігу. АвтоВАЗ дає гарантію на термін служби ременя в 100 000 км пробігу. Як правильно ремінь проходить дана кількість км, а ось ролики найчастіше не витримують такої пробіг і виходять з ладу.

зняття

Заміна ременя ГРМ ВАЗ 21154 починається зі зняття його, для цього:

 • Застопоріть машину і підкладіть упори під задні колеса
 • Головкою «10» відкрутите шість болтів, якими кріпиться передня кришка, і зніміть її

Знімаємо кожух механізму газорозподілу

 • Потім знімаємо колесо праве і за ним пластиковий щиток, що прикриває моторний відсік
 • Головкою «17» проверніть коленвал по ходу руху годинникової стрілки, використовуючи болт, яким кріпиться приводний шків генератора
 • У плоть до збігу позначок на шківах распредвалов і відміток на задній кришці кожуха ГРМ
 • На маховику двигуна при цьому ризику повинна встати навпроти мітки на прорізи в кришці кожуха зчеплення
 • Вставте через отвір розташоване на картері зчеплення між зубцями маховика викрутку з метою фіксації його, відверніть болт приводного шківа генератора
 • Зніміть шків
 • Потім ключем »17″ звільніть гайку ролика натяжителя

Ключем послаблюємо натяжку приводу, відпустивши гайку ролика натяжителя

замена ремня грм ваз 2115. 2114. 2113 на 8 клапанном моторе и натяжного ролика

 • Повертаємо ролик, і послаблюємо натяг ременя, знімаємо його задню гілку, починаючи з зубчастого шківа на випускному распредвали, потім з натяжної ролика, потім зі шківа помпи
 • Після цього знімається ремінь зі шківів коленвала і випускного распредвала і з опорного ролика
 • Встановлюється приводний ремінь так само, послідовність надягання зворотна зняттю
 • Неодмінно переконуємося в збігу настановних міток валів
 • Провертаючи ролик натягувач, натягуємо приводний ремінь і фіксуємо ролик
 • Після цього проверніть коленвал на два кругових обороту, і знову перевірте збіг настановних позначок
 • Заміна ГРМ ВАЗ 21154 ремінного приводу завершена
 • Натяжку перевіряють натискаючи пальців в середній частині між шківами распредвалов

Ось і все, що не важливо, якого типу у вас мотор, наша стаття корисна в обох випадках, бережіть автомобіль, крім цих процедур додержувати, а інші, визначені в керівництві, і додатково подивіться наше відео.

ВАЗ 2115: заміна ГРМ ременя. не все так складно

ВАЗ 2115 заміна ременя ГРМ, схема роботи ременя

Заміна ГРМ ременя на ВАЗ 2115 стандартна процедура, яка входить в технічне обслуговування, заміну слід проводити кожні 50000 км пробігу або раз в 3 роки експлуатації машини. Якщо ремінь порветься при експлуатації, тоді слід одягнути новий і спочатку визначити ступінь пошкодження механізмів газорозподілу (перевірити компресію, при відсутності перевірити клапани, потім стан поршнів і далі), щоб уникнути проблем краще замінити ремінь ГРМ ВАЗ 2115 по регламенту, не залежно від зовнішнього його стану.

Інструменти

Для заміни своїми руками вам потрібні такі інструменти:

Процес проведення роботи

 • Знімаємо колесо і захисні кожухи моторного відсіку
 • Знімаємо ремінь генератора, для цього необхідно ключем на «13» послабити кріплення генератора, потім ключем на «10» послабити натяг ременя генератора і демонтувати ремінь.
 • Знімаємо захисний кожух ременя ГРМ.
 • Далі необхідно відкрутити шків колінчастого вала, для цього знадобитися тріскачка з двома подовжувачами і головкою на «17».
 • Щоб відкрутити болт фіксує шків генератора необхідно поставити автомобіль на передачу, вставити викрутку в Струмінь повітря отвір гальмівного диска.

Відкручуємо болт шківа генератора проти годинникової стрілки.

 • Перед тим як скинути ремінь генератора з шестернею, необхідно виставити мітки. Мітки необхідно виставити як на картинці.
 • Мітка на шестерні колінчастого вала є не на всіх модифікаціях авто тому найкраще знайти мітку на маховику, знаходиться вона під гумовою заглушкою, під термостатом.
 • Далі ключем на 15 відкручуємо натяжна ролик і знімаємо ремінь ГРМ.

Переходимо до заміни

При заміні, обов’язково змінюється і натяжна ролик, (крім того, рекомендується замінити помпу охолодження, при кожній другій заміні ременя). Порядок роботи:

 • Застопорити машину ручним гальмом, потім підкласти упори під задніми колесами
 • Домкратом підняти передню праву сторону відкрутити колесо
 • Знімаємо колесо і захисний бризговики
 • Ключем «10» відкручуємо і знімаємо кожух ГРМ
 • Щоб зірвати болт шківа генератора (можете зупинити маховик, вставивши викрутку або монтировку через вікно оглядове на корпусі КПП)
 • Знімаєте ремінь генератора, потім шків
 • Відкручує і знімаєте захисний кожух ГРМ
 • Виставляєте мотор за відмітками (одна розташована на распредвали, а друга знаходиться на маховику)
 • Послаблюємо натяжна ролик, потім знімаємо ремінь

Увага: При знятому, або ослабленому ремені категорично забороняється крутити коленвал або распредвал, щоб уникнути поломки деталей системи газорозподілу

 • Після перевірки стан шестерень на предмет зносу, помпи на предмет люфтів або підтікання, потім, переконавшись, що витік масла відсутня, можете приступати до установки нового ремінного приводу
 • Встановлюємо новий ролик натягувач і заводимо новий ремінний привід (варто бути уважним, іноді на ремінному приводі стоїть стрілка напрямку обертання)
 • Ще раз, перевіривши збіг міток (см.Меткі ременя ГРМ і заміна по ним), одягаємо ремінний привід. спочатку за нижню шестірню (коленвала)
 • Потім продовжуємо надягати проти руху годинникової стрілки. шестерня распредвала і ролик натягувач
 • При цьому вільний хід перебуває у нас на стороні ролика натяжителя
 • Виконуємо натягування ременя, стежачи при цьому за мітками (мітки, розташовані на коленвале і распредвали при повному натягу повинні співпасти ідеально)
 • При натягу, ролик потрібно провертати в напрямку проти годинникової стрілки
 • Прокрутіть мотор кілька разів, потім перевірте збіг міток

Потім перевіряється натяжка ременя, як правило, при відсутності інструменту для перевірки, перевіряється так:

 • Зі зведеною (з правого) боку, фото внизу, він повинен перекручуватися до кута в 90градусів, з невеликим зусиллям. приблизно 2кілограмма
 • Тобто, можна впевнено сказати, що, не доходячи до 90градусів, опір практично не відчувається, а при перекручуванні його більш 90градусів, необхідні зусилля зростають
 • Зіставте і встановіть приводний шків генератора
 • Встановіть і натягніть ремінь генератора
 • Захисний кожух ставимо на його місце
 • запускаємо мотор
 • Після всіх процедур, мотор повинен заводитися як годинник
 • Заміна ременя ГРМ на 2115 ВАЗ з успіхом закінчена
 • Якщо раптом він запускається з працею, або працює нестабільно і глухне, тоді, ймовірно у вас не співпали або змістилися мітки газорозподілу
 • Коли при роботі мотора чутні сторонні звуки (типу виття, тріск, або стукіт по кожусі, і інші), тоді ймовірно, у вас перетягнуть або недотягнутого ремінний привід

Заміна ременя ГРМ на ВАЗ 2115

 • Інструменти: ключі, головки, ключ для відгвинчування гайки клонували, тріскачка;
 • Ліхтарик, ганчір’я, домкрат, підйомний механізм;
 • Комплект прокладок ущільнювачів під шківи коленвала і распредвала, щоб поміняти деформовані;
 • Новий зубчастий ремінь.

На інжекторі ВАЗ 2115 8 клапанів і 16 клапанів процес заміни приводу ГРМ ідентичний.

Послідовність дій при самостійній заміні ременя:

 • Домкрати автомобіль, вивішуємо підйомним механізмом, при наявності;
 • Блокуємо задні колеса клиновидними черевиками, вичавлюємо гальмо стоянки з метою безпеки;
 • Відгвинчуємо болти, знімаємо колеса;
 • У моторному відсіку демонтуємо пластиковий захисний кожух, під який розташований ремінний привід з механізмами;
 • З правого боку в колісної арці знімаємо захисний щиток, для доступу до шківа коленвала;
 • Виставляємо шківи коленвала і распредвала за заводськими мітках;
 • Відпускаємо кріплення ролика. натяжителя (ключ на «17»);
 • Знімаємо ремінь зі шліців распредвала, коленвала;
 • Послаблюємо кріплення генератора (ключ на «14»);
 • Викручуємо болт, знімаємо натягувач, проводимо його профілактику, замінюємо новим у міру необхідності;
 • Проводимо дефектовку ущільнювачів сальників, гумок, перевіряємо герметичність системи. Встановлюємо нові втулки в міру необхідності;
 • Правильно укладаємо новий ремінь в напрямку від шківа коленвала до шківів розподільних валів;
 • Центруємо ремінь на шліцах, повторно звіряємо розташування знаків. Коригуємо в міру необхідності;
 • Затягуємо кріплення, гайки;
 • Провертає колінвал на 2. 3 обороту, звіряємо розташування знаків. При розбіжності повторюємо вище описану процедуру знову.

Далі потрібно встановити деталі, натягнути ролик, збірка завершена.

Ремінь ГРМ на ВАЗ 2115

Конструкція газорозподільного механізму на автомобілі ВАЗ 2115 ідентична попереднім модифікаціям 2114, 2112, 2110. Основне призначення ГРМ. передача моменту обертання від колінчастого вала до розподільних валів з метою подальшого руху автомобіля.

В ході систематичної експлуатації технічного засобу привід часто виходить з ладу. На високих швидкісних режимах, оборотах ремінь розривається на частини, блокуючи роботу головки блоку циліндрів, клапанного механізму. Нерідкі випадки пробоїн в блоці, вигинів клапанів.

Процес самостійної заміни приводу зовсім не складний, але вимагає уважності з боку майстра. Порушення технології не допустимо. При виникненні труднощів з ремонтом, зверніться за допомогою до фахівців СТО.

На автомобілях ВАЗ 2115 встановлено зубчастий ремінь. На відміну від клинових і поліклинових, він має тривалий ресурс експлуатації. Вартість ременя на 10% вище аналогів.

На ранніх моделях ВАЗів встановлювалися ланцюгові приводи, але вони не настільки ефективні, мають більший рівень гучності при роботі.

Наслідки несвоєчасної заміни приводу ГРМ

 • Знос поршнів, вкладишів коленвала, распредвала, клапанного механізму;
 • Підвищений витрата моторного масла;
 • Деформація шестернею, головки блоку циліндрів (ГБЦ).

Причини зносу ременя ГРМ на ВАЗ 2115

 • Тривалість експлуатації автомобіля без проведення проміжної профілактики, діагностики;
 • Установка неоригінальних деталей, низької якості виготовлення;
 • Невідповідність довжини, ширини, кількості зубів;
 • Агресивний стиль водіння, швидкісні режими;
 • Високі, низькі температурні режими, кліматичні особливості регіону використання технічного засобу.

Ремінь ГРМ на автомобілі ВАЗ 2115

Ремінний привід на ВАЗ 2115 ідентичний за розмірами з ВАЗ 2110. 2114. Технічні характеристики приводу: довжина 1306 х число зубів 116 х ширина 9.5 мм.

Найменування / артікулЦена в рублях
оригінал
ВАЗ-2112/2110 дв.16 клапанів, 2112-1006040-83 від 1600
ВАЗ 21120 (2110).1006040-00 від 1600
ВАЗ 2112 (2110).1006040 (16 клапанів) від 1600
GATES K015644XS от 2000
GATES K015536XS (16 клапанів) от 2000
GATES K055781XS, K015587, K015564 от 2000
аналоги
Bosch 2112-1006040 від 1200
INA 530055410 від 1200
CONTITECH CT996 від 1200
GATES 5539 від 1200
Bosch 1987948286 (16 клапанів) від 1300
Bosch 1987946329 від 1300
CONTITECH CT527K2 від 1800
CONTITECH CT1137K1 від 1800
LYNXauto 137FL22 (16 клапанів) від 1500
Hola TH1372 (16 клапанів) від 1500
Bosch 198798527 (ролики натягу) для ВАЗ 8 і 16 клапанів від 450

уточнюйте ціни у офіційного дилера на момент придбання деталей.

Перед покупкою комплектуючих уточніть сумісність деталі з вашим технічним засобом. Звірте артикули з даними, зазначеними в інструкції по експлуатації.

При заміні деталей не забувайте виставити мітки на коленвале, распредвали. Багато автолюбителів нехтують правилом, внаслідок чого двигун не запускається, працює нестабільно, зміщується кут випередження запалювання.

Який виробник краще: вітчизняний або зарубіжний. Російські аналоги за якістю не поступаються імпортним. Чи варто переплачувати за «доставку». вирішуйте індивідуально, але прислухатися до думки фахівців необхідно.

Ознаки зносу ременя на ВАЗ 2115

Коли міняти ремінь на ВАЗ 2115

Виробник в інструкції по експлуатації вказує на інтервал заміни в 120000 км. На практиці, ремінні приводи служать не довше 70 тис. Км., Після чого підлягають заміні новими.

При виникненні труднощів в процесі установки, звертайтеся за допомогою до фахівців СТО.