Заміна масла в варіаторі X-Trail t32

Jatco JF016e. заміна масла в в варіатора Nissan (CVT-8, моделей RE0F10D, RE0F10F), неоригінальні витратні матеріали.

Варіатор моделі Jatco JF016e (серія воротарів називається CVT-8) з 2012 року встановлюється на деякі моделі автомобілів, виробництва компаній Nissan, Mitsubishi, Renault (по суті цей варіатор прийшов на заміну більш популярною раніше моделі JF011e).

Компанія Nissan за традицією має свій внутрішній артикул, для позначення даного варіатора. Xtronic CVT RE0F10D і RE0F10F. Компанія Mitsubishi даний варіатор JF016E називає своїми артикулами W1CJC / F1CJC (повний / передній привід). Комерційне (продуктове) назва варіатора у компанії Mitsubishi. INVECS-III CVT.

Нижче таблиця з вживаності даного варіатора Jatco JF016e (на поточний момент часу) на автомобілях Nissan:

масло, x-trail

Як видно з таблиці, найпопулярніші (!) Автомобілі Nissan з варіатором Jatco JF016e на території колишнього СРСР, це.

Nissan QASHQAI (другого покоління, в кузові J11 випуску з листопада 2013 по 2019) 2. Nissan X-TRAIL (третього покоління, в кузові T32 випуску з вересня 2013 по 2019 рік) 3. Nissan Teana (третього покоління в кузові 33, випуску з березня 2014 по 2019 рік)

Однак не все так просто. Справа в тому, що в Росії сильно розповсюджені автомобілі Nissan, ввезені з Японії (в тому числі з правим кермом і оснащені варіатором Jatco JF016e). А, наприклад, в Білорусі і Україні. досить багато автомобілів Nissan з варіатором Jatco JF016e, ввезених з США При цьому (що важливо) різні країни виробництва цих автомобілів. сильно вплинули на те, що ті ж фільтра на цей варіатор. сильно відрізняються і між собою не взаємозамінні (з цієї причини багато помилок і плутанини в інтернеті). Але про це нижче.

Якщо у вас є сумніви (чи встановлений у вас варіатор Jatco JF016e або якийсь інший), то ви можете перевірити це на табличці на кузові автомобіля. За традицією, Nissan вказує свій (!) Внутрішній артикул, для позначення даної моделі варіатора. Тобто, для Jatco JF016e. це буде табличка з позначенням RE0F10D і RE0F10F.

Отже, припустимо, що ви встановили (або точно знаєте), що ваш автомобіль марки Nissan оснащений варіатором моделі Jatco JF016e. Так ось, досвід експлуатації та досвід вже численних (!) Ремонтів даного варіатора. показав, що дана модель варіатора дуже сильно критична до чистоти трансмісійного масла (на відміну від попередньої моделі Jatco JF011e). Справа в тому, що в гідроблоків варіатора Jatco JF016e замість степ-мотора присутні соленоїди регулятори з маленькими зазорами. І продукти зносу в трансмісивному олії (а це дрібна металева стружка, фрикційна пил і т д) досить швидко виводять з ладу гідроблок варіатора JF016e. А новий гідроблок на цей варіатор JF016e варто (до слова) аж 700. 800 (це 40 000. 55 000 російських рублів), в залежності від модифікації. Причому багато хто змушений змінювати гідроблок при пробігах всього 70 000. 80 000 кілометрів. І не завжди вдається це зробити безкоштовно (в рамках гарантії на автомобіль). Хочете заощадити? Вихід тільки один. міняйте трансмісійне масло в даному вариаторе якомога частіше, нехай і частково (не полная заміна), але бажано не рідше, ніж раз в 40 000 кілометрів. Причому (що так само важливо) обов’язково зі зняттям піддона, чищенням магнітів від стружки і заміною двох фільтрів (фільтра грубої очистки і фільтра тонкої очистки). До речі, в вариаторе JF016e при частковій заміні зливається всього лише 5 літрів олії.

Фільтр грубої очистки (знаходиться в піддоні). На схемі дуже докладно.

Зверніть увагу, що даний фільтр (на схемі вище він позначений номером 3178) в вариаторе JF016e на автомобілях Nissan має різні (!) Каталожні номери в залежності від дати і країни виробництва автомобіля. По суті є аж 7 (!) Різних фільтрів. І це перша причина плутанини. Три номери з семи найпоширеніші.

31728-1XZ0D (на випущених в Європі і Росії) до 2015-2016 року. 2. 31728-1XF03 (на випущених в Японії і Кореї) до 2015-2016 року. 3. 31728-28X0A. після 2015-2016 року (в залежності від моделі авто).

Ще три фільтра зустрічаються на JF016e набагато рідше:

31728-3YX0A Nissan Pathfinder Hybrid і Nissan Juke (4WD) в Японії і США 5. 31728-1XZ0A Nissan Rogue (локального складання США) до 2016 року 6. 31728-3ZX0A Nissan X- trail (T32) HEV (збірки Японії). 7. 31728-3TX0A Nissan Juke NISMO RS 4WD (збірки Японії після 2015 року)

Відповідно, якщо ми говоримо про автомобілі Nissan, які офіційно (!) Продавали в РФ, Білорусії, Україні та Казахстані, то по суті на них зустрічається три (!) Різних фільтра. 31728-1XZ0D, 31728-1XF03 і 31728-28X0A. У чому їх відмінності? Ось нижче навіть на схемі (!) Вони відрізняються, так само спеціально для вас підготували і фото відмінностей:

Чому міняють масло і коли це робити?

Так, як принцип роботи трансмісії з безперервно мінливою передачею відрізняється від принципу роботи АКПП, то і масло для них потрібен спеціальний. Найчастіше така рідина для варіатора має маркування CVT (безступінчата трансмісія). Відрізняється це масло багатьма властивостями.

Наприклад, при нагріванні до певної температури на робочій поверхні конусів створюється спеціальна плівка, яка перешкоджає прослизанню ременя. Тому головна вимога до власників автомобіля з варіатором. це своєчасна заміна мастильного матеріалу.

Однак деякі виробники стверджують, що заміна масла в варіатора не потрібно. Але, як стверджують фахівці в цій галузі, перевіряти якість масла все ж необхідно, і при зміні кольору, запаху або прозорості слід зробити заміну рідини. Кращим варіантом буде заміна масла через кожні 20 тис. Км. пробігу. Іноді виробниками вказується цифра в 45 тис. Км. пробігу. Таким чином, заміна масла в середньому буде здійснюватися один раз на три роки.

Винахід да Вінчі

Вперше змінювати передавальне число за допомогою ременя натягнутого між двома парами конусів запропонував ще в 15 столітті великий італійський винахідник і вчений Леонардо да Вінчі. З того часу про нього майже забули і лише зрідка технологією користувалися то мірошники, то мануфактурщиков.

В кінці 19 століття світ побачив перший патент на варіатор. Спочатку в якості приводу в ній використовували ремінь зі шкіри. У 70-х роках компанією «Volvo» був випущений перший автомобіль з варіатором, в якому приводную функцію виконував гумовий ремінь, а вже в кінці 90-х таку функцію став виконувати складальної ремінь зі сталі, який використовується в даний момент.

Щодо періодичності заміни масла в варіаторі

Варіантів виходу із ситуації кілька: замінити мало 3 або більше разів частково, тоді збільшиться коефіцієнт присутності чистого масла в системі (злили / залили, покаталися добу, і так від 3 до 5 разів) Або скористатися заміною масла шляхом заміщення під тиском, але це не найлояльніший метод заміни, тому що при цьому стружку з піддону розкидає по всьому варіатору (шланги системи підключаються до магістралі, немає зливу з піддона).Але скидати показники старіння масла потрібно в будь-якому випадку, тому що якщо цього не зробити, система буде працювати в надмірному тиску, приймаючи нове масло за старе, що призводить до швидкого виходу з ладу передачі.А у масел для варіатора дуже жорсткі вимоги, фактично найжорсткіші з усіх масел. Це масла з цілим набором як хімічних, так і фізичних властивостей, які змінюються з пробігом, температурою, і т.д. і якраз цей алгоритм «старіння масла» призначений для того, щоб при зміні властивостей масла, його вихідні характеристики для передачі мали лінійне значення.

Заміна масла в варіаторі Nissan Х-Trail Т31 своїми руками

В останні кілька років японський автовиробник Nissan все частіше став оснащувати свої автомобілі безступінчатим трансмісією або ж варіаторами. Даний вид трансмісії є одним з найбільш високонавантажених вузлів транспортного засобу і потребує грамотного та своєчасному техобслуговуванні, в основі якого лежить своєчасна заміна масла. Що таке варіатор? Як виглядає заміна масла в варіаторі Nissan X-Trail 31 своїми руками? На ці та інші питання спробуємо відповісти в нашій статті.

Міняємо масло в варіаторі Nissan X-Trail своїми руками

Отже, щоб самостійно замінити мастильний матеріал в вариаторе, нам необхідно буде запастися наступним інструментом:

 • Торцевий ключ на 10;
 • Ємність для старого масла;
 • Нове масло для варіатора;
 • Фільтри очищення;
 • прокладки.

На цьому заміна масла в варіаторі Nissan Х-Trail 31 своїми руками закончена.Замена на двигуні 2.0 практично нічим не відрізняється від двигуна 2.5 літра.

Залишилися питання? Дивіться відеоінструкцію:

Nissan X-Trail T32: ремонт варіатора

Сьогоднішній звіт буде про ремонт варіатора JF016E (RE0F09F) на Nissan X-Trail T32.

Пробіг на момент ремонту становив лише 17000 км, вік автомобіля 2 роки.

Власник автомобіля вирішив провести експеримент: встановив турбокомпресор для збільшення потужності двигуна, однак трансмісія такий тюнінг не пережила.

Автомобіль до нас приїхав в аварійному режимі: практично завжди була відсутня завантаження при перемиканні селектора в реверс і драйв, тиск впав до близьконульових значень.

Розбираємо варіатор і оцінюємо стан нутрощів.

Гідротрансформатор не перегріта (колір металу не змінився). Пізніше при його ремонті з’ясувалося, що достатньо замінити тільки фрикционную прокладку і промити всі нутрощі від стружки і продуктів зносу варіатора.

На магнітному датчику швидкості видно стружка.

При знятті піддона побачили величезну кількість стружки.

Колір нутрощів варіатора підтверджує пробіг в 17000 км.

Клапан насоса заклинило, на ньому видно численні ушкодження, клапана всередині гидроблока в такому ж стані.

Сам насос теж постраждав від потрапила туди стружки.

Посадочне місце підшипника в середній частині корпусу вже почало виробляти. Це свідчить про надмірні навантаженнях і низьку якість алюмінієвого сплаву.

Для ремонту цього варіатора потрібні були такі запчастини: комплект прокладок і сальників, конуса з ременем, насос, гідроблок, пакет Forward, обидва фільтра, масло. Гідротрансформатор відремонтували. Також в обов’язковому порядку міняємо радіатор охолодження варіатора, тому що його нереально промити зсередини від стружки.

Після ремонту отримуємо ресурс нового агрегату.

Бажаємо всім довгої і безпроблемної експлуатації Ваших автомобілів!

Адреса: Московська область, Хімки, вулиця Робоча, будинок 6

Режим роботи: понеділок. неділя з 10:00 до 20:00

підводимо підсумок

Варіатори Nissan і призначені для них масла

Таблиця. перелік воротарів, які встановлюються в автомобілі Nissan, використовуваних в них маслел для заміни, їх аналогів

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

CVT NS-2 Fluid. ZIC CVT MULTI, Kixx CVTF;

Масло для воротарів Nissan CVT NS-1 Fluid

Масло для воротарів Nissan CVT NS-2 Fluid

Масло для воротарів Nissan CVT NS-3 Fluid

Заміна масла в варіаторі Nissan Qashqai j10 j11, X-trail t31 t32, Teana j31 j32, Juke, Murano z50 z51

Періодичність заміни масла в варіаторі Nissan, регламент обслуговування воротарів Nissan

Заміна масла в варіаторі автомобілів Nissan повинна проводитися навіть ніж в АКПП. Про це мало говорять, а так як варіатори встановлюються на величезну кількість автомобілів Nissan. Qashqai j10 j11, X-trail t31, t32, Teana j31, j32, Juke, Murano z50, z51, Serena, Note, Tiida, Primera, Pathfinder r52, Sentra і багато інших. Знати про періодичністю заміни масла в варіаторі власникам даних автомобілів просто необхідно.

Регламент обслуговування воротарів Nissan, періодичність заміни масла в варіаторі

Варіатор, в зв’язку постійним тертям, викликаним проходженням ременя варітора по валах, виробляє підвищену кількість стружки, з цієї причини міняти масло потрібно навіть частіше, ніж в автоматичних коробках перемикання передач. І виробник (не дивлячись на вік маркетингу), визнає цей факт. У більшості технічної літератури виробники вказують в регламенті обслуговування варітора інтервали періодичності заміни масла. кожні 60 тис. км. пробігу. Приблизно такі інтервали заміни трансмісійного масла повинні бути у автоматичної коробки передач, але чи достатньо це часто для варіатора? Найчастіше. немає. Міняти масло необхідно в міру настання втрат його якостей і забруднення. Якості трансмісійних масел губляться при пробігу в 50. 60 тис. Км., Але в вариаторе воно може забруднитися набагато раніше, завдяки все тій же підвищеного вироблення стружки.

Оптимальна періодичність заміни масла в варіаторі Nissan. кожні 40. 50 тис. км. пробігу. Але так само необхідно стежити за його станом, адже в залежності від умов експлуатації момент заміни може наступити раніше або ж навпаки. можна відсунути процедуру по заміні масла в варіаторі на більший пробіг, наприклад. на ті ж 60 тисяч км.

У кожному вариаторе, навіть в споріднених моделях, свій рівень вироблення стружки, але все варіатори, як один, дуже критично сприймають несвоєчасну заміну в них масла. У воротарів Jatco, які встановлюються на автомобілі Nissan, в першу чергу страждає клапан насоса подачі масла, а так же сам насос, порушується тиск масла, його циркуляція по коробці, слідом же засмічуються соленоїди гидроблока, він так само відчуває підвищений знос і в такому режимі роботи дуже швидко виходить з ладу. Радіатор охолодження масла в варіаторі так само дуже швидко накопичує в собі стружку, що тут же позначається на температурному режимі роботи варіатора, коробка перегрівається, що призводить до швидкого виходу з ладу гидроблока, гідротрансформатора або обриву ременя варіатора.

Згідно зі статистикою звернення за ремонтом варіатора на автомобілях Nissan в автомайстерні Москви і Санкт-Петербурга, в переважній більшості випадків варіатор виходить з ладу саме через невчасність або отсутсвия заміни в ньому масла. При чому дуже велика кількість воротарів, в яких не змінювалася масло, виходять з ладу на пробігу в 70. 100 тис. Км. Тобто, дуже рано. Що ще раз підтверджує критичну необхідність заміни масла в варіатора Nissan

Процес заміни масла в варіатора Nissan

Заміна масла в варіаторі нічим особливим не відрізняється від процесу заміни масла в АКПП. Процедуру можна розбити на кілька кроків:

 • На автомобілі прогріті двигун і коробка, колеса вивішені в повітрі. Заміряємо рівень масла щупом на прогрітому автомобілі, знімаємо захист мотора внизу машини, відкручуємо зливну пробку і зливаємо масло, заміряємо об’єм витекло масла;
 • Відкручуємо піддон, знімаємо старий масляний фільтр, промиваємо піддон і магніти від масла і стружки, видаляємо прокладку;
 • Досвідчені автовласники так само можуть зняти і прочистити шланги і тубкі охолодження, що йдуть від і до радіатора охолодження масла, прочистити сам радіатор, замінити фільтр маслоохладителя (якщо такий є);
 • Після чищення піддону, магнітів і заміни прокладки, Фільт (ів) очищення масла, встановлюємо піддон на місце, заправляємо нове масло через заливний отвір (трубку щупа масла варіатора);
 • Перевіряємо рівень залитого масла. на холодній коробці його рівень знаходиться між рисок, на прогрітій. вище рисок в районі написи HOT. Можна прогріти коробку і перевірити чи відповідає рівень колишньому до заміни.
 • Обнуляємо датчик старіння масла (обов’язково).
 • Детальний опис заміни масла в варіаторі Nissan Qashqai на Драйв2.

Приклад заміни масла в варіаторі Nissan Qashqai 2012 випуску

Так виглядають піддон і магніт на вариаторе, в якому не змінювали масло протягом 90 тис. Км

Навіщо і як правильно міняти масло в варіаторі Nissan

Виробники автоматичних коробок передач для автомобілів європейського та азіатського ринку ZF, Jatco, Aisin рекомендують проводити повну заміну масла АКПП кожні 40-60 тис. Км пробігу з очищенням піддону і заміною фільтрів. Трансмісійне масло старіє і окислюється при нагріванні і високих навантаженнях. Дрібні частинки зносу механізмів забивають фільтри і осідають на магнітах піддону. Не всі СТОА мають спеціалізоване устаткування, навчений персонал і можуть правильно обслужити АКПП.

При відсутності планового обслуговування АКПП / варіатора проблеми можуть наростати, як снігова куля:

 • Спочатку ривки і затримки перемикання передач.
 • Потім дорогий ремонт ??
 • В перспективі. заміна автоматичної трансмісії.

Експертний рівень повної заміни масла варіатора Nissan

Юніон Моторс. найбільші 5-зіркові техцентри післягарантійного обслуговування Nissan. Ми щомісяця обслуговуємо близько 250 автоматичних трансмісій. У нас величезний досвід, навчені фахівці, найкраще обладнання, оригінальні трансмісійні масла Nissan, Shell, Castrol, Motul. Ми знаємо всі тонкощі і обслуговуємо варіатори Nissan X-Trail T32 на експертному рівні!

Повна заміна масла варіатора Nissan з промиванням піддону

Виробники автоматичних трансмісій ZF, Jatco, Aisin рекомендують проводити повну заміну масла варіатора кожні 40-60 тис. Км. пробігу. Трансмісійне масло старіє, окислюється при нагріванні і високих навантаженнях. Дрібні частинки зносу механізмів забивають фільтри і осідають на магнітах піддону варіатора.

Знімаємо піддон і зливаємо старе масло варіатора.

Витягуємо старий брудний зовнішній фільтр-картридж варіатора.

Встановлюємо новий зовнішній фільтр-картридж варіатора.

Очищаємо знятий піддон від продуктів фрикційного зносу варіатора.

Використовуємо тільки нові одноразові прокладки та ущільнювачі.

Очищений піддон варіатора встановлюємо на нову прокладку.

Знімаємо і очищаємо внутрішній металевий сітчастий фільтр варіатора.

Чистий внутрішній сітчастий фільтр масла варіатора встановлюємо на нову прокладку.

Заміняємо 100% старого масла новим з контролем кольору через прозорі трубки.

Порівнюємо колір масла варіатора до і після заміни.

Після завершення заміни ми коригуємо рівень масла варіатора при заданій виробником температурі, скидаємо лічильник старіння масла і надаємо Вам роздруківку стенду з точним обсягом використаного масла.