Як правильно перевірити масло в АКПП

Як перевірити масло в АКПП

Прогріли, знайшли рівну ділянку дороги. Знайдіть де на автомобілі щуп, якщо він взагалі передбачений у вашій моделі, і витягніть його (тобто коробки без щупа, але про це нижче). Протріть чистою ганчіркою, сновапогрузіте на місце і знову витягніть для контролю рівня.

масло, акпп

На щупі буде видно де рівень і в межах чи мітки з написом «HOT». Бувають нижні мітки, вони показують рівень, коли масло холодне. Але майте на увазі, це тільки для приблизного затоки при заменемасла. Точний вимір завжди на прогрітому маслі.

На японських автомобілях Acura і Honda рівень перевіряється при прогрітому і заглушеному двігателе.А на передньопривідних авто Hyundai, Mitsubishi, перевірка рівня в положенні селектора «N».

Звертаю вашу увагу, що АКПП від Mitsubishi може бути встановлена ​​на Chrysler і навпаки, де виміри в положенні «Р».

Так що перед перевіркою з’ясуйте який у вас автомат і в якому становищі вам потрібно перевіряти рівень масла, в «N» або «P».

Головне не поплутати. На АКПП тієї ж фірми Chrysler. Jeep Grand Cherokee і Jeep Cherokee, змиритися при «N».

На автомобілях Volkswagen і Audi з 3-х швидкісними АКПП в «N».

У багатьох коробках взагалі немає щупа, їх замінює пробка. І як перевірити рівень масла в АКПП?

Масло наливається до рівня отвору. Цей отвір, як ви здогадалися, використовується для затоки, яке і буде правильним рівнем.

Це звичайно незручно, доведеться автомобіль піднімати або заїжджати на яму. Але це зроблено не спроста, а для того, щоб не перелити, наслідки переливу завжди плачевні.

Пробки роблять в основному європейці, американські автомобілі все зі щупами на АКПП, крім однієї коробки. 4Т40Е.

Але є і взагалі без щупа і отворів для контролю рівня масла. Це популярна мерседесовская 5-ти ступінчаста автоматична коробка, маркується вона. 722.6.

Як перевірити масло в АКПП такого типу? А не треба перевіряти. Тому що німці придумали відокремити ємність з маслом і робочим піддоном. Між ними встановлений перепускний клапан, що підтримує потрібний рівень автоматично.

Як правильно перевірити масло в АКПП

Розглянемо тему Як перевірити масло в АКПП і відповідно Як правильно перевірити рівень масла АКПП.

Як правило, вимірюють рівень, при працюючому двигуні і на малих обертах. Положення селектора, перемикача режимів, має бути в «Р», а масло прогріте до 90 гр.С. Як дізнатися температуру? Просто проїхати кілометрів 15.

Як правильно перевірити рівень масла в АКПП і чим небезпечний перелив і недолив?

Низький рівень, чим він небезпечний. Насос прихоплює повітря і починає утворюватися масло-повітряна емульсія, вспененное масло.

Така суспензія має властивість стискатися, що призводить до зниження тиску в системі управління передачами. Плюсом до того, знижується відведення тепла, коробка починає грітися.

Погіршується змащуюча роль такої суміші. Коробці приходить «кердик».

Засада в ще в тому, що водій, помітивши недобре, зможе здогадатися заміряти рівень, а рівень не покаже недолік, рідина спінити.

Як перевірити рівень масла в АКПП в таких умовах? Потрібно заглушити мотор і дати час маслу заспокоїться і випустити повітря, рівень напевно стане нижче норми. Долив обов’язковий, інакше АКПП накаже довго жити і потребують розщедритися.

Перелив масла в АКПП. Воно теж спінюється, але на відміну від недоливу, не відразу після заведення двигуна, а в процесі роботи, особливо на високих оборотах.

Теж збільшується об’єм рідини, яка шукає виходу з обмеженого простору картера через сапуни.

Під машину буде страшно зазирнути. Все буде в маслі.

Слідкуйте за рівнем масла в АКПП і буде вам щастя!

Наслідки експлуатації авто з неправильним рівнем масла в АКПП

При експлуатації авто з недостатнім рівнем масла в АКПП, проявляються такі симптоми:

 • ТС гірше управляється;
 • з трансмісії доносяться нехарактерні звуки;
 • авто гірше реагує на перемикання передач.

Якщо ви помітили хоч один із симптомів, варто долити або повністю міняти масло.

Проблеми з машиною при нестачі мастила в автоматичній коробці викликані тим, що насос затягує повітря. Дотичні деталі гірше змащуються, а згодом зношуються. Крім того, коробка сильніше гріється.

Як перевірити масло в АКПП, що не оснащеної щупом?

Не всі моделі авто оснащені щупом для перевірки рівня масла. Іноді для оцінки передбачено оглядове віконце. В інших випадках коробка має лише 2 отвори. для заливки і зливу масла.

У подібних АКПП поява надлишку рідини неможливо. для її відведення в піддон є спеціальна трубка. Але важливо знати, що не знижений чи рівень. Процедура виглядає так:

 • проїжджають кілька кілометрів з метою прогріти АКПП;
 • розміщують авто на яму або підйомник для доступу до нижньої частини;
 • ручку ставлять в положення паркінгу;
 • відкручують пробку з зливного отвору на піддоні. якщо масла вистачає, воно трохи виллється, якщо навіть на капає. рідина треба доливати.

Заливка масла при перевірці його рівня в АКПП без щупа

Додають масло через маслоналивная отвір в моторі. ллють, поки з зливу не потече емульсія. Потім чекають, поки надлишок стече, після чого можна закручувати пробку.

Наслідки їзди на автомобілі з високим рівнем масла в АКПП

Надлишок рідини можливий тільки в машинах, оснащених перевірочним щупом. Там немає автоматичного скидання надлишку. Зайва рідина спінюється, окислюється і при сильному нагріванні випаровується. У підсумку виходять з ладу клапани системи та інші елементи.

При тривалій їзді в такому режимі змінюється молекулярна структура масла, що позначається на його якості. В результаті деталі коробки змащуються погано і швидше зношуються. Якщо упустити момент, швидше за все, знадобиться серйозний ремонт.

Порядок перевірки рівня масла в АКПП

Коли мастильна рідина залита в потрібному обсязі, вузли трансмісії працюють коректно, машина краще управляється. Ефективний спосіб уникнути поломки АКПП. своєчасний контроль рівня мастила. Як це робити, найточніше описує виробник кожної марки авто. Однак в ряді випадків не вдається використовувати мануал, тому далі поетапно описані методи контролю.

Підготовка до перевірки рівня масла в АКПП

 • ТС встановлюють на рівну площадку;
 • знаходять під капотом спеціальний перевірки щуп, найчастіше в машинах з АКПП він пофарбований в червоний колір, щоб не плутати зі щупом для моторного масла, який пофарбований в жовтий;
 • зону поруч зі щупом ретельно очищають, щоб в трансмісію не були забруднення;
 • витягають щуп і також витирають чистою ганчіркою, щоб нитки або ворс не були в рідину.

Чистка щупа перед перевіркою рівня масла в АКПП

Стандартно на щуп нанесені позначки для вимірювання рівня трансмісійної рідини. для прогрітій і не прогрітій коробки. Вони позначені відповідно: «Hot» і «Cold».

Ознаки нестачі нестачі рідини в АКПП

На сучасних машинах середній інтервал заміни трансмісійної рідини в АКПП складає 60-70 тис. Км на одометрі. Але іноді масло потрібно доливати, не чекаючи названого терміну.

Розробники АКПП рекомендують перевіряти рівень ATF через кожні 5-7 тис. Км пробігу. Це допомагає визначити приблизний момент, коли знадобиться залити нову рідину. Крім того, своєчасна перевірка дозволяє уникнути зносу ущільнень і маслонасоса.

Ознаки нестачі рідини в трансмісії:

 • сильний шум в КПП при вижимі зчеплення, коли авто нерухомо;
 • машина смикається при переході на підвищені передачі.

Звичайно, краще не чекати прояву подібних симптомів і вчасно перевіряти позначку рівня масла в АКПП. Так трансмісія прослужить довше.

Перевірка рівня масла в АКПП. Особливості процесу для різних моделей авто

Ми розглянули усереднені методи і нюанси вимірювання трансмісійної рідини. Але в залежності від конкретної моделі з’являються невеликі нюанси процедури.

 • Audi, Volkswagen, BMW. Більшість з них не модифіковані щупами. Замість цього передбачено оглядове вікно, щоб перевірити рівень масла. Якщо щуп є, селектор ставлять не на «паркінг», а на «нейтралці».
 • Dodge, Honda, Mitsubishi, Hyundai, Jeep, Mazda. у всіх цих автомобілях слід перевіряти мастило при положенні важеля в позиції N, а не P.

Як перевірити масло в АКПП

Багатьом водіям зручніше їздити на АКПП. Але вона технічно складніше і відноситься до дорогих вузлів в машині. Для підтримки трансмісії в належному стані потрібно зберігати масло на рівні, рекомендованому виробником. Тому водієві треба знати, як перевірити рівень масла в АКПП і коли його пора поповнити.

«Рівень масла в АКПП»

Дізнатися про перевірку рівня масла в АКПП можна на відео від каналу Alexandr Potapkin.

Як перевірити масло в коробці автомат

Якщо брати щоденну експлуатацію транспортного засобу, то оцінювати рівень масла в АКПП не обов’язково перед кожною поїздкою.

Робити це рекомендується в наступних випадках:

 • при кожному черговому технічному обслуговуванні;
 • після виконання будь-яких ремонтних робіт з трансмісією автомобіля;
 • в разі появи сторонніх звуків з боку коробки або змін в поведінці автомобіля;
 • при виявленні маслянистих плям під автомобілем;
 • після поновлення або доливання рідини ATF.

Перевірити масло в АКПП, в залежності від конструктивних особливостей машини, в більшості випадків неможливо нижчеописаними способами:

 • використовуючи щуп;
 • через контрольне або спускное отвір.

Пластикова обмежує втулка характерна для коробок, що встановлюються на автомобілі BMW. Вона не дає уявлення про те, скільки масла зараз в коробці. Це засіб служить таким собі інструментом контролю.

Вимірювання за допомогою щупа дають більш об’єктивну картину. Часто на щупі є позначки COLD і HOT. Орієнтуватися на мітку COLD потрібно в процесі вимірювань на остигнула АКПП, відповідно відмітка HOT призначена для гарячої перевірки.

Це дозволяє правильно і об’єктивно перевіряти рівень масла в АКПП незалежно від того, знаходиться вона в гарячому або холодному стані.

Що потрібно для перевірки рівня АКПП і як здійснити перевірку. відео інструкція

ЗаключеніеДля перевірки масла в АКПП бажано користуватися інформацією від виробника. При відсутності технічної документації керуватися можна спільними рекомендаціями:

 • виконувати перевірку після розігріву АКПП до робочої температури;
 • перед перевіркою прокачати систему, давши коробці попрацювати на всіх режимах селектора не менше ніж по 10-20 сек.;
 • виконати перевірку повторно через невеликий проміжок часу.

В іншому контроль рівня рідини ATF в автоматичній КПП проводиться за індивідуальною технологією, розробленою заводом-виробником.

Наслідки високого або низького рівня масла в коробці автомат: як правильно перевірити кількість

Масло забезпечує якісну мастило тертьових компонентів АКПП, тим самим захищає агрегат від прискореного зносу і сприяє його правильній роботі. З огляду на це, кожен власник авто повинен знати, як перевірити рівень масла в коробці автомат. Адже зниження або перевищення кількості мастильної рідини може спричинити за собою серйозні наслідки.

Якщо в роботі АКПП відзначаються незрозумілі збої, шуми, нехарактерні для нормального функціонування, ривки при перемиканні режимів передач або під час руху, то перевірка рівня масла. перше, з чого слід починати діагностику авто. Можливо, заміри кількості мастила відразу вкажуть, що причина проблем в роботі КПП пов’язана з надлишком або нестачею рідини.

Правильна перевірка рівня масла в автоматичній коробці повинна виконуватися з періодичністю після кожних 5-7 тисяч пройдених кілометрів. А через 60-70 тисяч. потрібно повністю міняти рідину.

Недотримання термінів огляду часто призводить до того, що єдиним рішенням проблеми несправності коробки автомата є установка нової.

Як правильно перевірити рівень масла в АКПП

Перед початком процедури прогрійте коробку до температури 65С. Найпростіше це зробити, проїхавши на авто 12-15 км.

А можна просто запустити двигун і почекати, поки температура антифризу не досягне 95 градусів (це можна визначити по включити вентилятор).

Далі переведіть важіль КПП в «паркінг» (P). Переважна кількість АКПП мають щуп для перевірки рівня масла, але є і такі коробки, в яких він відсутній.

Кожен з варіантів варто розглянути окремо.

Перед тим, як почати проводити вимірювання, необхідно пройти кілька етапів:

 • після того, як АКПП буде прогріта, встановіть авто на рівне місце;
 • важіль автомата пересуньте в положення «Р» (двигун при цьому повинен працювати);
 • знайдіть, де знаходиться щуп (при необхідності погляньте в інструкцію).

Вийнявши вимірювальний елемент, ви побачите на ньому пару відміток: Hot, Cold. За першою з них можна визначити кількість гарячого масла в коробці. це більш точний варіант вимірювання.

Друга показує рівень холодного матеріалу. Щоб отримати більш точну інформацію, вимір потрібно проводити 2-3 рази (дотримуючись інтервал приблизно в 5-10 хвилин).

Якщо рівень доходить до Hot, то кількість ПММ в коробці нормальне. А якщо слід масла між відмітками, значить, рідини недостатньо.

Ці агрегати розраховані на сервісне обслуговування в спеціалізованих автоцентру. АКПП мають конструкцію, в якій передбачена пара отворів: для затоки і зливу ПММ.

Яким чином же визначається кількість рідини в коробці? Все просто: в зливний пробці вставлений обмежувач, що має вигляд довгої трубки.

Якщо в агрегат потрапляє зайва кількість масла, то воно стікає в піддон, т. Е. Перелив АКПП не загрожує.

Інша річ, коли необхідно переконатися в достатній кількості ПММ.

 • розігріти коробку, як зазначено вище;
 • встановити машину над оглядовою ямою на рівній поверхні;
 • при працюючому двигуні поставити важіль в «Р»;
 • викрутити пробку з піддону.

Якщо після всього вищезазначеного з отвору поллється масло, значить, його рівень достатній. При відсутності повному рідини рівень необхідно відновити.

Для цього через вхідний отвір долийте масло (двигун глушити не треба). Як тільки з піддону потечуть перші крапельки, припиніть заправку ПММ.

Після цього можна закручувати всі отвори: зливний і заливне.

Особливості грамотної перевірки кількості мастила в системних АКПП на різних машинах

 • Audi. Велика частина існуючих АКПП в автомобілях Audi йдуть без щупів.
 • BMW. Автомати автомобілів BMW теж до речі йдуть без щупа, отже перевірка кількості мастила проводиться через подібне оглядове вікно.
 • Honda. тут нюанс такий, що на деяких моделях автомобіля цієї марки кількість мастила перевіряється при вимкненому моторі.
 • Hyundai. Важіль для обертання селектора на АКПП варто встановлювати не в значення «P», а скоріше в значення «N».
 • Jeep. Теж саме. Важіль для обертання селектора на АКПП варто встановлювати не в значення «P», а в значення «нейтрал».
 • Mazda. Важіль селектора на АКПП варто встановлювати не в значення «P», а в значення «N».
 • Volkswagen. Велика частина систем АКПП в автомобілях Volkswagen не мають спеціальних, і замість нього в коробці так само варто оглядове вікно. Правда і тут важіль селектора на АКПП варто встановлювати не в значення «P», а в значення «N».

Ознаки нестачі масла в АКПП

Фахівці рекомендують повністю міняти масло в автоматичній коробці передач на сучасних автомобілях приблизно через кожні 60-70 тисяч кілометрів. При цьому долити масло може знадобитися раніше. Згідно з рекомендаціями розробників автоматичних коробок, потрібно кожні 5-7 тисяч кілометрів перевіряти рівень масла в автоматі. Це дозволить спрогнозувати, коли необхідно буде долити рідина, а також виявити знос прокладки маслонасоса і кільця, через яку масло може швидко залишати коробку.

Якщо за рівнем масла не стежити, і його буде недостатньо, то з’являться такі симптоми:

 • На нерухомому автомобілі з заведеним двигуном трансмісія буде сильно шуміти при зміні оборотів;
 • Машина буде смикатися при перемиканні на підвищені передачі.

Краще не доводити трансмісію до ситуації, коли з’являться симптоми нестачі рівня масла. Своєчасна перевірка кількості масла в автоматі і його додавання дозволять продовжити термін служби коробки.

Що робити далі?

 • Потім ви повинні дати своєму мотору попрацювати протягом пари хвилин на середньому ходу. Можна ще дати йому попрацювати на холостому ходу.
 • Далі просто беріть свій масляний щуп і протріть цей щуп чистою ганчіркою без ворсу і всяких ниток, які можуть зачепитися за щуп.
 • Далі просто засуньте щуп назад в трубу і потримайте його в такому стані кілька секунд. знову витягніть.
 • Перевірте кількість мастила на вашому щупі.

Там же ви зможете помітити позначення (зазвичай позначення йде у вигляді декількох яскравих насічок) з відповідними позначками показника мінімуму і максимуму.
Рівень мастила в автомобільній АКПП на всунути щупі повинен бути на позначці близько мінімальної і поряд з максимальною позначкою в області «Hot».

Зважайте на те, що «Cold». це не підходящий кількість мастила в автоматі на нерозігріті АКПП, а скоріше кількість мастила, яке використовують при заміні.

Перевірте ще наявність відміток бруду або відміток металу на всунути щупі. це зазвичай говорить про знос механізму коробки передач автомобіля.

Крім усього іншого, досить корисним для перевіряючого буде дізнатися колір рідини. Якщо раптом масло змінило колір або охолоджуюча суміш червоного кольору стала темніше, це означає її перегрів, і дана суміш повинна бути якомога швидше замінена на нову.

На завершення основної послідовності кроків я б попросив вас повторити ступені з 4 по 6 ще один раз, оскільки нерідко перевірка кількості смазкіможет дати неправильні результати.