Chevrolet Lacetti не заводиться в мороз

Як вирішити проблему з автомобільним акумулятором

Щоб спробувати запобігти виникненню проблеми з акумулятором, рекомендується заряджати акумулятор не рідше одного разу в тиждень в зимові місяці, особливо якщо йому більше трьох років.

Індикатор рівня комфорту автомобільного акумулятора може допомогти контролювати його стан. Але якщо ваша батарея зовсім не заряджає, можливо, варто замінити її, коли зможете.

Чи не Заводиться в Мороз Lacetti Дивимося положення заслінки

Настала зима, пішли перші морози і мою поштову скриньку став наповнюватися листами. Багато хто скаржиться на свої машини. ну не хочуть заводиться вже прі.10.15 градусів. Особливо з автозапуску. Кому доводиться заводити тільки з ключа. Кому при запуску потрібно натискати на педаль газу, тільки тоді починає схоплювати, і тримати педаль, поки машина не прогріється. Все це говорить про несправності в електроніці або неякісному бензині. Почнемо з нього Чи не для кого не секрет, що чим більше октанове число бензину, тим менше його випаровуваність. А чим нижче температура, тим випаровуваність ще гірше. А якщо ще й заправка з підпільним бензином. в загально хана. На Півночі мужики, щоб заводилася машина при тутешніх морозах, на зиму заправляються 92 і навпіл розбавляють його 80 бензином. Шкода, звичайно, машини, але у них немає вибору. А пам’ятаєте раніше, коли ще заправлялися 76 бензином, і машини були гірше, і морози міцніше, але таких поголовних проблем з запуском не було.

Тепер про електроніку. Напевно багато їздили на карбюраторних машинах. Там все управлялося в ручну витягувати трос підсосу. важелі відкривають дросельну заслінку на більший кут, щоб підняти обороти, і прикривають повітряну заслінку щоб збагатити паливо. Все було дуже просто. На інжекторах всім цим процесом керує електроніка, отримуючи сигнали з датчиків. Одним з основних датчиків є ДТОЖ. Він передає ЕБУ сигнал про температуру двигуна. За цими показниками Мізки подають напругу на РХХ (регулятор холостого ходу), і він відкриває дросельну заслінку на певний кут, для впевненого запуску. Чим нижче температура. тим більше кут (але є і межа у РХХ). Будуть у нас морози сильніші. постараюся обчислити цю межу. Так само ЕБУ готове подати на форсунки певна напруга, щоб ті впорснули в момент запуску певну кількість бензину для впевненого запуску. Співвідношення паливо-повітряної суміші так само залежить від показань ДТОЖ.

вимкни все.

Вимкніть обігрівач, обігрівач, фари та інші електричні аксессуари.Ето зроблено для того, щоб акумулятор зосередився тільки на одному. включенні двигуна.

Олія

Якщо подивитися на картину в цілому, в багатьох нових автомобілях використовується рідке масло, таке як 5W-20, щоб витримувати холодну погоду. Більшість автовласників, які живуть в холодних країнах, вважають за краще використовувати синтетичні моторні масла. Це масло залишається в рідкому вигляді, навіть якщо сильно охолоне. З іншого боку, густе масло, таке як 10W-30, має тенденцію до злипання молекул, коли починається морозна погода. Це змушує двигун працювати сильніше через липкого речовини.

Інші заходи безпеки в автомобілі до і після зими

Перед зимою замініть рідину для склоочисника. Занадто багато мулу і солі можуть повністю заблокувати лобове стекло.Снімайте двірники, коли вони не використовуються, так як вони можуть прилипнути до скла через дуже низьку температуру. Можливо, вам доведеться зламати їх для видалення, якщо ви забудете розпорядок дня. Також замініть антифриз, щоб зупинити іржу двигуна.

Відразу після зими ви все одно будете займатися своєю машиною. Замініть двірники, тому що морозна погода їх тріснула. Проведіть генеральне очищення всього автомобіля, щоб видалити бруд і сіль в важкодоступних місцях.

Автомобіль не заводиться в холодну погоду в Великобританії? Ось як привести свій автомобіль в рух, коли в Британії настав мороз і сніг.

Обмороження вікна, обмерзлі дороги, не запускаються двигуни і снігопад. ось лише деякі з проблем, до яких нам потрібно бути готовими цієї зими.

Ми не можемо допомогти з усім цим, але ми можемо пояснити, що ви можете зробити, якщо ваш автомобіль не запускається, з нашим керівництвом по поверненню вас до передачі.

Машини, як і більшість людей, погано реагують на холодну погоду

А як щодо розморожування моєї машини?

Обливання гарячою водою матового лобового скла може здатися гарною ідеєю, але насправді це може привести до розбивання скла, якщо на екрані з’явиться невелика тріщина.

Кращий метод, на думку метеоролога Кена Везерс. це створити свій власний розчин, використовуючи спирт і воду з пульверизатора.

Містер Везерс каже, що він змішує 1/3 склянки води з 2/3 склянки медичного спирту, щоб отримати спрей для розморожування. Це працює, тому що медичний спирт має точку замерзанія.128 ° C.

Також завжди тримайте в машині скребок для льоду для вікон.

На жаль, розморожування вашого автомобіля взимку може бути звичайним явищем

підніміть його.

Потім проверніть двигун менш ніж на 10 секунд і зупиніть його. Робіть це кілька разів, поки двигун не наздожене. Пам’ятайте, що стартери дуже швидко перегріваються, якщо дати їм попрацювати більше 10 секунд. Якщо все одно не виходить, відпочиньте пару хвилин, щоб повторити весь процес ще раз.

Чи не Заводиться в Мороз ДТОЖ

Як вже всі переконалися, переглянувши відео, що Датчик Температури Охолоджуючої Рідини є головним у підготовці двигуна до запуску в залежності від його температури. Під час включення запалювання ДТОЖ передає ЕБУ сигнал про температуру двигуна. Мізки обробляють його і подають на Регулятор холостого Хода певна напруга, щоб той відкрив дросельну заслінку на потрібний кут для підтримки обертів двигуна для впевненого запуску. Так само за показаннями ДТОЖ, ЕБУ дає команду на форсунки, щоб ті, в момент запуску впорснули певну кількість бензину. Всі знають, що при низьких температурах паливна суміш повинна бути багатшими. На бідній суміші машина не заведеться.

Ось для цього і потрібен двигуну справний датчик ДТОЖ, інакше з настанням холодів. удачі не бачити. І найголовніше, що Джекі Чан у вас загориться тільки тоді, коли в датчику буде обрив або замикання. А просто невірні свідчення не будуть враховані, і ви не будете знати про помилку. Влітку при 15, 20 Машина заведеться і з несправним датчиком. Якщо різниця в показаннях невелика. то ви можете навіть не відчути. Я включаю обманку при температурі двигуна 20, і у мене відразу виходить 43. Ніяких відчуттів. Але якщо різниця в 23 градуси буде при мінусових температурах, то машина просто затихне на бідній суміші. Ось таблиця, що показує опір датчика в залежності від температури: Вранці прокинулися, подивилися скільки градусів на вулиці, якщо машина стоїть під вікном, значить стільки і у двигуна. Взяли прилад, поміряли опір на ніжках датчика і звірили з таблицею. У кого бортовий комп’ютер. тим простіше.

Погано одне, дуже важко дістатися до ДТОЖ без зняття трубки від ЄДР, вона показана в відео: Заглушити Клапан ЄДР. Збираюся на днях прибрати провід, припаяний до ДТОЖ, який йде на обманку. Набрид він мені, йде через весь двигун, бачили напевно: Датчик Температури Охолоджуючої Рідини Lacetti. Хочу його зняти і припаятися до ЕБУ, а заодно зніму відео, де покажу на якому дроті можна буде поміряти опір датчика. Тільки кудись зачіпав терморегулятори мізків. Але знайду. зроблю. Не минуло й трьох днів. Можете вже подивитися на сторінці: Як перевірити ДТОЖ Ну і не забувайте звертати увагу на Регулятор холостого Хода. Від нього залежать обертів двигуна, і в мороз на малих обертах машина не заведеться. Деяким доводиться тримати педаль газу в натиснутому положенні до прогріву, коли обороти стануть стійкими: Чи не Заводиться в Мороз.

16.02.2021 Дев’ятий рік машині і брешуть вже обидва датчика і рідини і повітря. І найцікавіше, що брешуть-то дружно, як ніби змовилися. Обидва показують 1, а в гаражі мороз.5. Дивіться на сторінці Несправність ДТОЖ

Чи не Заводиться в Мороз ДТОЖ: 3 коментаря

І так, машинка у мене першу зиму, поміняні всі фільтра які тільки можуть бути в ній, свічки нові denso tt20. бензин з нормальною заправки ( 30 літрів в баку АІ-92), акумулятор заряджений (щільність в кожної банку 1.29-1.30) але акумулятор Тюмень 55 А / ч з пусковим струмом 500 ампер. Сіль вся в тому. що В.17 машина завелася дещо як з другого разу, при цьому спалахи були але прям чуть чуть чогось не вистачало для запуску, в результаті запустилася! А ось сьогодні уже.6 ° на вулиці, прийшов в гараж, викрутив всі свічки. вони всі сухі і як нові, для різноманітності дістав і почистив спиртом датчик положення коленвала (той що поруч з масленим фільтром). потім завів машину з першого разу, прогрів одну хвилину, виїхав з гаража, заглушив, через п’ять хвилин повторний запуск, в результаті стартер тупо крутить але машина не заводиться навіть коли натиснув педаль газу, роблю другу спробу і з полпинка завелася, що за фак? До цього літа і восени з запуском взагалі проблем немає, у дружини 2115 з автозапуску В.20 миттєво запускається при чому прям тільки стартер починає обертатися, а ось у Лачі з моменту покупки відразу звернув увагу що машинка запускається де то через 1.5 секунди обертання стартера, може це і нормально, але прям п’ятнашка порадувала, запускається так, як ніби вже на готове і ти тільки поверни ключ (за ВАЗом завжди доглядав дуже щепітільно). Куди ще залізти варто? ВВ дроти міняти? (Міряв опір. у всіх 3 ома, у одного найдовшого 4ома) начебто означає ще не вбиті і темряві блискавка на них не бігає. Помилок ЕБУ немає, дросель почищений, скидання адаптацій виконаний. становище заслінки на ХХ 3.4%. Залишаються думки перевірити тиск в рампі ну або форсунки почистити деміксідом! які пропозиції? Машина хетч 2010 р 1.6 пробіг 90 000, динаміка авто нормальна!

А не пробували для початку поміняти місцями реле https://gra911.ru/ne-zavoditsya-mashina

Тріскачка 3/8 з довгою головкою на 19 подлазіт.Нужно відкрутити верхнє кріплення генератора, відкинути генератор до моторного щитка і все відкручується і закручується. Вчора так поміняв у себе ДТОЖ.

Методи вирішення проблеми

Як показує практика, на Chevrolet Lacetti проблеми з пуском виникають не тільки в зимову пору року, але і в інші пори року може виникнути така несправність. Все пов’язано з технічним станом агрегатів, частотою обслуговування силового агрегату автомобіля і способом експлуатації.

Розглянемо приклад: зношеність того чи іншого елемента може привести ланцюгову реакцію для інших деталей і систем машини. Отже, розглянемо, де конкретно шукати поломки і як їх усунути самостійно, не вдаючись до звернення в дорогі автосервіси.

електрика

Електроніка. один з основних елементів. Однією з причин того, що автомобіль не завівся ставати несправності в електричній частині.

Так, перше, що спадає на думку стає акумуляторна батарея. Справа може бути в тому, що ні заряджений елемент не дає достатньої напруги, щоб провернути колінчастий вал.

Тому, рекомендується перевірити силу струму, яка йде на стартер, а також стан АКБ.

Неодноразової причиною порушення пуску стає несправність то одного, то іншого запобіжника. Саме тому рекомендується переглянути всі елементи, які відносяться до силового агрегату, при необхідності замінити пошкоджені.

Лачетти не заводится в мороз❓❄Запуск обслуженного автомобиля при низких температурах❄

Окислення і корозія проводки, особливо дроти від АКБ до стартера може призвести до того, що на другий буде надходити малий розряд, якої не вистачатиме для пуску двигуна. В процесі діагностики варто переглянути провід і визначити його працездатність. При необхідності елемент змінюється.

Датчики двигуна повністю впливають на пуск силового агрегату. Так, варто визначити, може справа саме в цих елементах. Рекомендується провести діагностичні операції таким елементам: датчик колінчастого вала, датчик масової витрати повітря, РХХ, датчик детонації, датчик температури двигуна. Якщо будуть виявлені пошкоджені елементи, то їх варто замінити їх.

Методи вирішення проблеми

Найчастіше, як показує практика, на Chevrolet Lacetti проблеми з пуском виникають в зимову пору року, але і в інші пори року може виникнути така несправність. Все пов’язано з технічним станом агрегатів, частотою обслуговування серця автомобіля і способом експлуатації.

Наприклад, зношеність того чи іншого елемента може провести ланцюгову реакцію для інших деталей і систем машини.

Отже, розглянемо, де конкретно шукати поломки і як їх усунути самостійно, не вдаючись до звернення в дорогі автосервіси.

Чи не заводиться Chevrolet Lacetti: причини, як виправити

Попадання масла на робочі поверхні веденого диска, 2. Сильний знос, викривлення і пригорання накладок веденого диска. Ускладнене або неможливе перемикання Chevrolet Lacetti несправності Lacetti 1. Порушено регулювання приводу перемикання передач.

Деформована тяга приводу перемикання передач, 3. Поломка або знос пластмасових деталей приводу механізму перемикання.

Стук клацання при повороті на невисокій швидкості 1. Знос зовнішніх шарнірів рівних кутових швидкостей. Ослаблення кріпильних деталей передньої підвіски, 3.

Чому не заводиться машина, а стартер крутить

Перш ніж перейти безпосередньо до розбору всіх моментів і нюансів, за якими могла виникнути несправність з пуском двигуна на Lacetti, варто розуміти, що стартер дійсно працює.

Поверніть ключ у замку запалювання, і переконайтеся в тому, що стартер дійсно крутить!

Для цього необхідно послухати працює втягує реле при повороті ключа в замку запалювання.

Система запалювання

Тепер система, яка впливає на безпосередній нормальний пуск двигуна. І це. запалювання. Так, окремі елементи можуть вплинути на те, чи відбудеться запуск силового агрегату. Першим таким елементом є свічки запалювання, які виробляють займання повітряно-паливної суміші в циліндрах.

Забруднена стан може привести до того, що свічка просто не дає іскру, і суміш не загоряється. Для усунення проблеми необхідно відновити працездатність елементів шляхом заміни, оскільки, як показує практика, звичайна очищення не дає нормальних результатів.

Високовольтні дроти. причина, по якій мотор може, чи не заводитися. Для їх перевірки, необхідно зняти елементи з автомобіля і за допомогою мультиметра продзвонити. Якщо є провід, який зламаний, то його необхідно замінити.

Можливі варіанти

Поняття «не заводиться» дуже розмите. Щоб знайти джерело проблеми і усунути несправність, потрібно зрозуміти, як саме не заводиться, адже ситуації бувають різні. Наприклад, такий варіант: машина працювала відмінно, потім двигун заглушили, і більше він не завівся. Це один випадок, а існує їх багато.

Так, для запуску двигуна необхідно все більше і більше часу, а потім він зовсім відмовлявся запускатися. Автомобіль може нормально їхати, а потім раптом стихнути. Мотор може стріляти і чхати, практично заводитися, але без особливого успіху. Ще один популярний випадок. на гарячу мотор відмінно запускається, а на холодну «ChevroletLacetti» не заводиться, і навпаки. Ще часто зустрічається випадок. двигун запускається і відразу ж глухне, а потім перестає подавати ознаки життя.

Як видно, варіанти бувають різні, але розглянемо тільки найпопулярніші з них. Це допоможе початківцям автолюбителям виправляти поломки самостійно.

Мотор не заводиться

Це саме той випадок, коли ось тільки що двигун працював, але через деякий час без особливих на те причин працювати не хоче. Найголовніше при попаданні в цю неприємну ситуацію. не крутити довго стартер в надії на запуск. Якщо двигун не завівся відразу, то пробувати не варто. Потрібно почати діяти, щоб з’ясувати, чому не заводиться машина «ChevroletLacetti».

Нерідко проблема може ховатися в установленому ГБО. Найчастіше десь в газовій магістралі є витік газу. Проблема може проявлятися навіть у тих випадках, коли перемикач газ / бензин встановлений на бензин. Якщо автомобіль їздить на бензині, а газу ніколи не «нюхав», то можна виділити дві причини.

Зазвичай мотор не заводиться, тому що або нічому горіти, або нічим підпалювати. У першому випадку паливо може не подаватися в циліндри. У другому винна іскра. вона може зовсім пропасти або бути слабкою. Є ще один різновид другий «іскровий» причини. є і іскра, і паливо подається, але його багато. Коли бензину в паливній суміші в надлишку, він буде добре горіти десь у відкритому просторі, але в циліндрі двигуна запалати не може.

Іскра є, бензин в циліндри не подається

Це ситуація, коли «Chevrolet-Lacetti» не заводиться, а стартер крутить колінчастий вал. Але тут легко можна помилитися. бензин може і надходити в камери згоряння, але його мало і не вистачає для запуску. Перевіряють датчик удару і ДПДЗ.

Якщо це результатів не принесло, тоді слід зрозуміти, де бензин не може дійти до циліндрів. Якщо мотор гарячий, то діагностика може бути небезпечною. На холодному двигуні особливих проблем не буде.

Для перевірки потрібно включити запалювання, потім через дві-три секунди вимкнути. Далі знімають шланг з паливної рампи. Якщо бензонасос в автомобілі працює. добре, буде потужний струмінь бензину. Значить, тиск є.

Тиск в рампі є, іскра є, стартер добре крутить двигун, а «Chevrolet-Lacetti» не заводиться. Причини можуть бути в повітряної пробці в паливній рампі. Це можна легко перевірити.

Потрібно включити запалювання, потім почекати кілька секунд і вимкнути. Далі знову включити, почекати, вимкнути. Після цього можна пробувати заводити машину. Якщо двигун запустився, то можна перевірити роботу лічильників води в паливній системі. Також можуть бути проблеми з регулятором тиску палива.

Датчик удару

Це той випадок, коли автомобіль нормально їхав, заглох і більше не заводиться. Слід знайти датчик удару. Він може спрацьовувати навіть тоді, коли самого удару не було. Датчик не одноразовий і заміна не потрібно. На ньому є кнопка, яку потрібно натиснути, і тоді машина запуститься. Функція даного датчика. відключити електроніку, в тому числі і бензонасос в разі ДТП.

стартер

Якщо при повороті ключа в замку не чути нічого, то проблема явно в стартері. Якщо при включенні елемента гаснуть фари, то є поганий контакт з АКБ або батарея розряджена. Можна запустити мотор за допомогою буксира.

Якщо стартер не крутить, лампи не гаснуть, тоді виною всьому втягує реле. Або ж на керуючий провід стартера не подається напруга від замка запалювання. Якщо стартер клацає, але не крутить, значить, або АКБ розряджається або відсутній контакт. Нерідко таке трапляється, якщо є прогари на контактах всередині втягує реле.

Як перевірити іскру самостійно?

Насправді перевірити, чи є іскра, можна тільки візуально, більше це зробити ніяк не вийде. Якщо в багажнику відсутні запасні свічки, то можна викрутити з блоку циліндрів одну з них. Потім надіти на неї ВВ-провід, покласти металевою частиною на металевий ділянку мотора.

Далі потрібно покрутити стартер і спостерігати за свічкою. Якщо система запалювання повністю справна і проблем з нею немає, то періодично на свічці буде проскакувати потужний іскровий електричний розряд. Розряди повинні проскакувати ритмічно.

Отже, іскра є, і це вже добре. І якщо “Chevrolet-Lacetti” крутить, але не заводиться, варто перевірити решту свічки. Іскра є на всіх свічках. це добре, а от якщо немає, то її потрібно знайти.

Щоб перевірити, чи надходить паливо в циліндри двигуна, потрібно кілька секунд крутити стартер. Потім швидко відкручують свічку. Якщо вона мокра, значить, паливо надходить. А ось якщо суха, це вже гірше. При цьому навіть може гудіти паливний насос.

З цього можна зробити кілька висновків. Якщо автомобіль “Chevrolet-Lacetti” не заводиться, маємо три ситуації:

  • Є іскра, паливо в циліндри надходить.
  • Є іскра, але паливо не надходить.
  • Немає іскри, але бензин подається в циліндри.

Четверта ситуація можлива, коли немає іскри, і бензин не подається в циліндри двигуна. Якщо немає іскри, потрібно її знайти. Слід спробувати пригадати, як себе вів двигун до цього. Рекомендується перевірити кожен запобіжник.

Автомобіль заводиться і глохне

У чому полягає причина? Проблема переобогащенной паливної суміші часто призводить до того, що автомобіль «ChevroletLacetti» заводиться і глохне. Виною всьому ДМРВ. Також можна перевірити РХХ. Нерідко допомагає чистка дросельного вузла. Варто пошукати підсмоктування неврахованого повітря.

стартер

Проблеми в роботі і виході з ладу елементів цього вузла може послужити причиною поганого пуску. Так, вихід з ладу втягующего реле або Бендикс може послужити причиною того, що Lacetti НЕ буде заводитися з першого разу. Також, варто перевірити дроти, які можуть окислюватися і пропускати контакти через раз.

Почему не заводится автомобиль на холодную с утра Шевроле Лачетти

запалювання

Другою причиною поганого пуску служить несправність системи запалювання. Проблема може критися в наступних вузлах:

  • Несправність замку запалювання.
  • Пробій в високовольтних проводах.
  • Знос свічок або їх забрудненість.

При розгляді проблеми необхідно, в першу чергу, звернути увагу на Свічки, очистити їх і відрегулювати зазори за допомогою щупа. Далі, необхідно перевірити дроти запалювання, опір і наявність пошкодження ізоляції. При необхідності варто змінити вийшли зі строю вироби.

електрика

Останньою причиною, по якій може виникнути така несправність стає електричні деталі і ланцюги. Так, проблема може критися в стартері, електронному блоці управління або проводці. Відкидаємо основну причину АКБ, оскільки якщо він сів, то автомобіль і з другого разу НЕ заведеться. Розглянемо всі причини по окремості.

Чому Chevrolet Lacetti заводиться не з першого разу

Багато автолюбителів стикалися з проблемою, коли Chevrolet Lacetti заводиться не з першого разу. Цьому можуть служити різні причини, які необхідно знати і вчасно усувати. У цій статті розглянемо основні причини того, що машина заводиться не з першого разу і методи усунення цих несправностей.

Паливна система

Першою причиною того, що автомобіль може, не заводиться з першого разу, стає паливна система. Недостатня кількість палива або занадто велика подача бензину стає проблемою.

Вихід зі строю бензонасоса або засміченість паливного фільтра можуть послужити тому, що тиск у паливній магістралі недостатнє і суміш виходить бідна. Відповідно мала кількість палива в камерах згоряння недостатньо для запуску двигуна. Якщо ж подається занадто багато паливної суміші, то свічки запалювання просто закидає і немає іскри для займання, що служить причиною НЕ запуску двигуна.

Основні причини

У Kalina досить поширена причина того, що вона не заводиться з першого разу. Це пов’язано з конструкцією, зносом і електрикою. Але, варто розбити проблеми на категорії і розглянути їх детальніше. Отже, розглянемо основні категорії, на які ділиться ця несправність:

  • Проблема з паливною системою.
  • Причина в запалюванні.
  • Вихід зі строю елементів ГРМ.
  • Проблема в роботі електроланок і ЕБУ.

Коли все розібрано на причини, варто розглянути їх більш деталь і те, як усунути їх на автомобілі.

Газорозподільчий механізм

Неодноразово в мануалах можна зустріти, що запуск не з першого разу пов’язаний з неправильною роботою газорозподільного механізму. В першу чергу, це пов’язано з нагаром, який утворюється на клапанах, а також невірною роботою фаз розподілу газів. Несправність варто шукати в розподільних валах, а також положенні колінчастого вала щодо распредвала.

Ще однією причиною може служити знос ременя і ролика ГРМ. Розтягнутий ремінь може порушити фази газорозподілу. Варто перевірити і при необхідності встановити новий ремкомплект ГРМ.

проводка

Пробої і проблеми в проводці можуть послужити причиною того, що автомобіль не з першого разу буде заводитися. Так, варто шукати проблему між клемами акумулятора і стартером, а також котушкою запалювання і свічками.

Електронний блок управління може послужити основною причиною того, що автомобіль не хоче заводитися з першого разу. Так, велика кількість помилок, може привести до видачі невірних команд. Наприклад, неправильне кількість розподіляється палива або збагачення суміші. У ЕБУ варто лізти після того, як перевірена паливна система, запалювання і стартер. Усувається причина обнуленням помилок або зміною прошивки.