Стартер клацає але не крутить ВАЗ

Стартер еле крутит или щелкает, как будто сел аккумулятор. Ваз

Чому стартер клацає, але не крутить на ВАЗ-2107

Людина досить швидко адаптується до будь-яких умов, а до комфорту особливо. Активно користуючись своїм автомобілем, а потім раптово через несправність віддаючи його на ремонт в техцентр, ви залишаєтеся, немов без рук. Але ще страшніше сприймається ситуація, коли авто несподівано перестає заводитися, при тому, що ще вчора відмінно все працювало. При повороті ключа запалювання стартер клацає, але не крутить, і ваш ВАЗ-2107 коштує як укопаний. Для новачка-автовласника це може стати справжнім приводом для паніки, а для бувалого черговим приводом залізти під капот залізного коня.

Чому це трапляється

Причинами такої поведінки стартера може виступати кілька факторів.

Для тих, хто, можливо, забув, нагадаємо: стартер. електродвіжок короткого періоду дії і за визначенням легко припустити, що для тривалої роботи він не призначений. Під час гальмування він зачіпається з маховиком, беручи напруга до 350А. Саме тому при вимушеної тривалої роботі пристрій дає збої.

Клацання, який чується при нібито поломки стартує механізму, належить насправді не йому, а його тягового реле. Останнє має пару обмоток. одна призначена для утримування, друга. для втягування. Коли реле клацає, це відбувається через наступний. Одна обведення відповідного призначення втягує сердечник. Але в утримує обмотці утворюється дефіцит напруги, і втягує упускає сердечник.

І так процес повторюється кілька разів, поки ключ знаходиться в положенні «стартер».

Так як тягове реле в будь-якої моделі ідентично, не має значення марка машини: ВАЗ, Kia або навіть BMW. принцип у всіх однаковий.

Справний механізм заводиться максимум з другої спроби, але переважно з першої. Зламаний ж і з трьох років не заведеться. Тому не варто знущатися над двигуном, поки акумулятор не сяде.

Ситуації, в яких клацає, але не крутить стартер

Множинні і часті звуки в пристрої:

 • недостатній заряд в акумуляторної батареї. перевірте струм заряду;
 • некоректна маса кузова з двигуном. продублюйте масу додаткових приводом;
 • на клемах батареї нестабільний контакт.
 • підгоріли контакти. розібрати пристрій, а потім почистити контакти;
 • перевірте масу движка;
 • простежте надійність фіксатора стартера з тяговим реле;
 • зламаний стартер. точно визначитися лише після розбирання.

Обставини такої поведінки стартера, пов’язані саме з ним:

 • обгорів провід, що веде до реле;
 • зносилися щітки;
 • заклинив якір;
 • замкнула обмотка;
 • обірвалася обмотка;
 • зламана або деформована вилка при бендіксном приводі;
 • забилися зуби Бендикс;
 • зламаний Бендикс.

Щоб визначити поломку, достатньо автотестером визначити рівень напруги силового болта стартера, до якого підходить прямий струм з акумулятора. Потім перенесіть щуп пристрою, що перевіряється на болт з’єднання біля виходу стартера. Знадобиться помічник, який в цей момент переведе ключ в положення «Пуск».

Можливі такі варіанти стану речей:

 • Наприклад, на вході тестер показав 13,2 V, що говорить про повністю зарядженій батареї авто, і аналогічне напругу вийшло на виході реле. Це означає, що контакти справні, і, швидше за все, причина неполадок криється в самому стартере.
 • Якщо на вході акумулятора. 13,2 V, а при спрацьовуванні реле є клацання і напруга в 5-6 V. підгоріли болти елемента втягування, через що перекидають всю напругу з причини поганого контакту.

Реле розбирається, зачищаються силові контакти і силова пластина. Якщо пристрій не підлягає розбору, воно повністю замінюється.

Несправний Бендикс. одна з неполадок

Зуби Бендикс можуть бути пошкоджені і заважають нормальному запуску стартера

Важливу роль у запуску ДВС (двигун внутрішнього згоряння) грає Бендикс. Він входить до складу пусковий системи і розташований в стартері. Якщо Бендикс деформований, то старт двигуна буде утруднений. Ось дві часті несправності Бендикс: пошкодження зубів робочої шестерні, поломка вилки приводу.

Втягує і Бендикс пов’язані між собою виделкою. Якщо в момент включення не відбувається повне втягування, то зуби не входитимуть до зчеплення з маховиком. В цьому випадку мотор не запускається.

стартер, клацає, крутить

Стартер щёлкает, но не крутит. причины и способы проверки. Замена втягивающего реле стартера

Коли двигун заводиться з другого чи третього разу, то не варто відкладати візит до автомобільного майстру по обслуговуванню транспортного засобу. Одного разу ви не зможете завести свій автомобіль, доведеться шукати інші способи для запуску двигуна.

Чому стартер клацає, але не крутить

Складові частини стартера на прикладі ВАЗ 2114

Водії-новачки часто помиляються, думаючи, що клацання видає реле стартера. Але насправді джерело звуків. це втягує пристрій, який приводить в зчеплення робочу шестерню Бендикс з вінцем маховика двигуна і забезпечує його запуск.

На замітку: звук, який видає втягує реле, практично не чути. Помилка багатьох початківців автолюбителів в тому, що вони грішать саме на цей прилад. Якщо реле несправне, то і стартер машини не буде працювати.

Як усунути причини проблем з запуском двигуна машини

Купівля новенького стартера не завжди виправдана. Старий агрегат здатний послужити ще довгий час. Досить провести кваліфіковану діагностику і замінити несправні внутрішні деталі: втулки, щітки.

Якщо доставити несправний автомобіль на СТО не представляється можливим, то необхідно зняти несправну деталь і відвезти його майстру. Тільки кваліфікована діагностика на спеціальному обладнанні може виявити точну несправність. Ремонт внутрішніх деталей набагато дешевше, ніж покупка нової деталі.

Зазвичай ремонт не займає багато часу. Все залежить від завантаженості майстра по ремонту та наявності необхідних запасних частин. Краще звернутися на сервіс, який спеціалізується на ремонті електроустаткування для автомобілів. При сприятливому збігу обставин ви вже на наступний день зможете сісти за кермо свого автомобіля.

Стартер клацає, але не крутить: чому і як виправити

Власники автомобілів нерідко стикаються з неприємною ситуацією: після повороту ключа в замку запалювання чутно як клацає стартер, але він не крутить. Двигун не заводиться. І справа, як правило, не в акумуляторі або у відсутності палива в бензобаку. Без нормально працюючого стартера подальша експлуатація транспортного засобу неможлива. Причин, чому він видає клацання і не крутить, може бути кілька: від простих проблем з контактами до серйозних поломок в системі запуску. Зовнішніх ознак неполадки теж буває безліч.

Чути один клацання

Потужний клацання і незапуск мотора вказує на проблему в стартері. Сам звук говорить про те, що тяговий пристрій працює і до нього йде електричний струм. Але сила заряду, що надходить на втягує пристрій, недостатня для запуску двигуна.

Слід спробувати кілька разів (2-3) з інтервалом 10-20 секунд завести мотор. Якщо спроби будуть невдалими, то можливі такі причини:

 • втулки і внутрішні щітки стартера сильно зношені і підлягають заміні;
 • є замикання або обрив обмотки всередині агрегату;
 • підгорілі контакти силового кабелю;
 • втягує пристрій вийшов з ладу і блокує запуск;
 • проблеми з Бендиксен.

Якщо чутно кілька клацань

Досвідчені водії за характером клацань можуть визначити, де саме є несправність. Якщо при повороті ключа запалювання чутні кілька клацань, то слід шукати проблему в:

 • тяговому реле, подає напругу на стартер;
 • поганому контакті між реле і стартером;
 • недостатньому контакті маси;
 • інших контактах стартера, погано прилягають одна до одної.

Якість його функціонування системи запуску двигуна залежить від нормального функціонування кожної складової. І не має значення, на якому автомобілі ви їздите: Priora або Kalina, Ford, Nexia або інша іномарка. Тому спочатку треба перевірити електричні з’єднання, починаючи від клем автомобільного акумулятора до контактів стартера. Часто це допомагає запустити двигун, дістатися до найближчої станції техобслуговування і провести більш детальну діагностику системи запуску.

Пошук та усунення несправностей на прикладі ВАЗ 2110

Детальніше про виправлення проблем на ВАЗ:

Якщо стартер клацає і не крутить, то не варто впадати в паніку. Перевірте контакти і електричні з’єднання на акумуляторі, стартер, реле, масу на кузові. Пам’ятайте, що 90% несправностей таяться в поганому контакті. Повторіть спробу запуску, з інтервалом 15-20 секунд. У разі успіху, рекомендується швидше їхати на сервісну станцію для проведення діагностики. Якщо завести автомобіль природним чином не вдалося, то спробуйте інші способи запуску. Або якщо ви впевнені в своїх силах, займіться самостійним демонтажем, щоб потім доставити деталь в ремонтну майстерню.

стартер, клацає, крутить

Пристрій стартера ВАЗ 2110

Такий важливий елемент в пристрої авто, як стартер, складається з корпусу з приєднаними чотирма магнітами. Кришка і корпус закріплені парою шпильок. Пристрій знаходиться на валу і називається якорем. Вал стоїть на двох металокерамічних втулках, які закріплені на опорі з кришкою.

Сила обертання переходить від якоря за допомогою спеціального редуктора на привод. Редуктор створений з основною і трьох додаткових шестерень. На валу передбачена обгону муфта, Бендикс, які подають силу від стартера до двигуна, роз’єднуючи їх.

На корпусі розташовано спеціальне втягує пристосування, яке подає шестерні приводу для зачіпки з коленвалом. Воно запускає в роботу електродвигун стартера. У процесі запуску запалювання, на двигун підходить напруга.

Номінальна потужність, кВт 1,55
Струм при максимальній потужності, А, не більше 375
Струм в загальмованому стані, А, не більше 700
Струм в режимі холостого ходу, А, не більше 80

Планетарний редуктор і Бендикс

Бендикс. це такий пристрій, який включає в себе два елементи. Це шестерня і обгону муфта. Ці два елементи пов’язані між собою. Муфта встановлюється на шківі і фіксується за допомогою шліців, які розташовані по спіралі. Це зроблено для того, щоб полегшити переміщення шестерні з муфтою по осі двигуна.

Як тільки ви повертаєте в замку запалювання ключ, втягує реле спрацьовує і приводить в рух Бендикс. У тому випадку, якщо стартер крутить надто повільно або ж взагалі не обертається на гарячу або холодну, то несправність може бути саме в Бендиксен. Іноді виходить з ладу обгону муфта, при цьому можна чути, що електродвигун працює ривками.

По суті це звичайний електромагніт, що складається з таких елементів:

 • корпус.
 • обмотка.
 • якір.
 • Пластина для замикання контактів.
 • Контакти для з’єднання з обмоткою електродвигуна і плюсом акумуляторної батареї.

Як ви розумієте, цей елемент підключається в розрив живлення електродвигуна. І якщо ВАЗ-2110 не заводиться і стартер не крутить, то велика ймовірність того, що вийшло з ладу реле. Потрібно звернути увагу на те, що плюс від акумулятора з’єднаний з втягує реле без запобіжника постійно. А ось за допомогою ключа запалювання ви керуєте котушкою електромагніту, яка знаходиться в конструкції реле.

Крім того, що за допомогою реле ви робите замикання силових контактів, це ж пристрій надає руху Бендикс, про який ми говорили вище. Дуже часто відбувається обгорання силових контактів, при цьому спостерігається велика втрата струму. В цьому випадку стартер навіть при повному заряді акумуляторної батареї обертається дуже повільно. Якщо ж станеться обрив в ланцюзі живлення обмотки, то при повороті ключа стартер не буде навіть клацати.

Несправний блендікс або вінець ВАЗ 2110. як перевірити

Бендикс являє собою пристрій, що складається з двох частин. обгонів муфти, а також шестерінки, яка розташована прямо на ній

Слід зазначити, що обгону муфта безпосередньо пов’язана зі шківом стартера завдяки шліцам, встановленим по спіралі. За цим шліцам здійснюється пересування механізму в той момент, коли водій намагається запустити двигун.

Блендікс ВАЗ 2110 в ідеальному стані

У тому випадку, якщо стартер не клацає і не працює або працює повільно навіть на гарячу, усть проблеми може полягати саме в Бендиксен. Крім цього, на пристрої розташовується ще одна вилка, що складається з двох металевих пластин, встановлених безпосередньо на обгінної муфті. Ця вилка кріпиться до двох протилежних точок елемента. Один з країв пластин виконаний у вигляді прямокутника.

Коли водій провертає ключ у замку запалювання, втягує реле впливає на ці пластини. Далі шестерня переміщує по шківа за допомогою шліців до того моменту, поки елемент не зчепиться з вінцем маховика.

Якщо повільно обертається стартер

Якщо стартер обертається повільно або ж взагалі немає видимості його роботи, то може бути таке, що контакт з «масою» дуже слабкий. В цьому випадку з’являються дуже великі втрати струму. Нерідко виходять з ладу обмотки або щітки вузла. Якщо ВАЗ-2110 погано заводиться, довго крутить стартер, то поломка явно не в ньому, а в системі подачі палива. Але врахуйте, що при довгій роботі стартера він швидко вийде з ладу.

Практика показує, що при несправності одного або декількох обмоток найпростіше встановити новий стартер або ж був у вжитку. Вартість запасних частин, які необхідні для ремонту, досить висока, приблизно 1/3 або навіть половина ціни нового стартера.

Знос щіток двигуна стартера

Щітки електродвигуна грають далеко не останню роль в роботі стартера. Оглянути стан можна, знявши реле, статор, якір, відкрутивши гайки стяжних шпильок. Потім необхідно зняти шестірню з вала, на кришці ззаду відвернути гвинти і зняти її.

Ретельно проаналізуйте стан обмотки і колектора. Не повинно відчуватися обривів і обгорання. Для працездатності рекомендується зачистити колектор і шийку вала якоря. При зносі щіток, їх слід замінити в зборі.

Чи не крутить стартер на ВАЗ 2110. причини і способи їх усунення

Досить часто власники автомобілів задають питання: чому не крутить стартер ВАЗ 2110? З цієї поширеною проблемою щодня стикається кожен. Як то кажуть, не поїдеш, поки не заведеш. Необхідно з’ясувати причину, чому стартер не крутить, а також виправити збої в ВАЗ 2110.

Без стартера транспорт просто не можна завести, тому до даної задачі рекомендується ставитися з особливою увагою. Якщо зберегти комплектуючу не вдається, то завжди можна здійснити ремонт своїми руками. Тим більше, що на вітчизняному транспорті це завдання вирішується набагато швидше і простіше.

Схема підключення стартера

Схема присутній в керівництві по експлуатації та обслуговуванні ВАЗ 2110. Схема включає в себе наступні елементи стартера: вимикач запалювання, акумулятор (АКБ), генератор. Це основні елементи, схема працює за наступним принципом:

 • При запуску двигуна напруга від АКБ подається на обмотки реле через замок запалювання. Після цього утворюється магнітне поле, за рахунок якого в дію наводяться шестерні приводу;
 • Запущений привід пускає в хід маховик двигуна;
 • Коли контактні болти замикаються, шестерня працює за допомогою утримує обмотки;
 • При поверненні ключа в замок запалювання обмотка знеструмлюється, тим самим роз’єднуючи маховик двигуна і шестерню. Дана схема працює і в сучасних автомобілях, в тому числі і в моделях ВАЗ.

Несправний акумулятор автомобіля

Найпростіша і поширена проблема, яка призводить до того, що стартер клацає, але не крутиться при повороті ключа запалювання, це малий заряд акумулятора. Якщо автомобільний джерело живлення розряджений або просто виведений з ладу, будуть спостерігатися подібні «симптоми».

Система пуску двигуна буде вести себе таким чином, якщо не надходить на стартер з акумулятора необхідний струм при повороті ключа запалювання:

 • Нічого не відбувається. немає ніяких звуків, клацань і спроб стартера розкрутитися. У такій ситуації необхідно діагностувати справність акумулятора включенням будь-якого споживача. магнітоли, фар або інших;
 • Лампи на приладовій панелі гаснуть і чути клацання втягує реле стартера. У такій ситуації практично напевно винен акумулятор;
 • Стартер видає серію клацань, а лампи на приладовій панелі автомобіля злегка загасають.

У всіх трьох випадках обов’язково треба перевірити рівень заряду акумулятора за допомогою мультиметра або навантажувальної вилки. Якщо акумулятор несправний або розряджений, його слід замінити або зарядити. Коли в результаті перевірки з’ясувалося, що проблем з акумулятором немає, необхідно переходити до наступних можливих причин появи клацань з-під капота при старті двигуна.

Стартер клацає або дзижчить, але двигун не схоплює: основні причини несправності

Якщо має місце несправність, яка проявляється у вигляді клацань стартера в момент запуску двигуна, тоді аналіз характеру клацань може вказати на причини поломки. У тому випадку, якщо тягове реле стартера клацає постійно:

 • акумуляторна батарея розряджена, необхідно провести перевірку зарядного струму;
 • слід перевірити затяжку клем АКБ;
 • виникли проблеми з «масою», потрібна перевірка місця контакту маси з кузовом або ДВС, можливо знадобиться реалізація додаткової размінусовкі;

Якщо стартер клацає тільки один раз і не крутить двигун, тоді можливо наступне:

 • недостатнє кріплення тягового реле до корпусу стартера;
 • відбулося підгоряння контактів в тяговому реле стартера;
 • несправність пов’язана з поганим контактом «маси»;
 • сталася поломка стартера;

Відсутність несправностей тягового реле стартера вкаже на те, що далі необхідно зняти сам стартер для детальної діагностики. Відзначимо, що стартер клацає, але не крутить як через поломок втягує реле стартера, так і в результаті власних несправностей. Найбільш поширеними є:

 • силовий провід, який йде від обмоток стартера до тягового реле, може отгорать;
 • стався критичний знос щіток стартера. В такому випадку щітки вимагають заміни;
 • виникає заклинювання якоря стартера через знос втулок стартера. Втулки стартера потрібно замінити;
 • відбувається замикання обмотки якоря стартера, а також обрив або замикання обмоток статора;

Також слід окремо згадати такий елемент, як Бендикс стартера. Бендикс може бути деформований або має місце поломка вилки приводу Бендикс. Ще однією проблемою, яка пов’язана з Бендиксен стартера, є пошкодження його зубів. Забій зубів Бендикс означає, що пристрій не може увійти в зачеплення з зубами на вінці маховика.

Ще Бендикс пов’язаний з сердечником втягує за допомогою спеціальної вилки. Відсутність зачеплення Бендикс з зубами вінця маховика означає, що в цьому випадку не відбудеться повного втягування в обмотку тягового реле в момент включення. В результаті так званий «п’ятак» не зможе здійснити замикання силових контактів реле для подачі живлення на електромотор стартера.

стартер, клацає, крутить

Після повороту ключа запалювання стартер клацає, мотор стартером не крутиться

Якщо двигун не заводиться від стартера, тоді висока ймовірність появи різних несправностей даного пристрою. Однією з частих поломок стартера є те, що стартер клацає або дзижчить, але не крутить двигун. Іншими словами, водій повертає ключ запалювання і чує виразні клацання або гул стартера замість запуску мотора (колінвал від стартера не крутиться). Далі ми розглянемо основні причини, за якими стартер клацає, але двигун не прокручується.

Клацання, які чує водій при спробі завести двигун, є клацанням тягового реле стартера. Зазначене реле стартера конструктивно включає себе два типи обмотки. Одна з обмоток називається втягує, інша отримала назву утримує.

Клацання стартера при запуску означає те, що клацання виходять з тягового реле. Так відбувається через те, що втягує обмотка здійснює втягування сердечника реле, але в результаті зниженого напруги на утримує обмотці відбувається відпускання сердечника.

Така несправність супроводжується зазначеним клацанням стартера, що фактично є клацанням тягового реле. Додамо, що тягове реле (втягує) має схожу конструкцію і принцип роботи на більшості транспортних засобів незалежно від марки і моделі автомобіля.

Стартер клацає, але двигун не крутиться

Стартер автомобіля являє собою електродвигун, який живиться від АКБ. Завданням стартера є входження в зачеплення з маховиком двигуна внутрішнього згоряння для провертання колінчастого вала і подальшого запуску мотора. Під час зачеплення з маховиком (гальмівний момент) автомобільний стартер приймає на себе електричний струм близько 350 А.

Ваш пристрій живиться нетривалу роботу, тривалий обертання стартера значно скорочує його ресурс. Відзначимо, що повністю справний двигун заводиться від стартера практично відразу, без необхідності довго обертати коленвал. У холодну пору року допускається до 2 спроб запуску ДВС від стартера.

Як самому перевірити тягове реле стартера

Перевірити тягове реле стартера своїми руками можна за допомогою автотестера. Для цього спочатку необхідно здійснити завмер напруги від АКБ на контакті стартера. Після цього щуп тестера під’єднується до виходу стартера, після чого необхідно включити запалювання і повернути ключ в положення «старт».

Під час замірів потрібно звернути увагу на наступне: якщо виміри на вході показують напругу, яка відповідає нормальному заряду батареї, але в разі необхідності зливу тягового реле на виході напруга падає в 2-3 рази, тоді висока ймовірність підгоряння силових контактів втягує реле.

Якщо ж напруга на вході відповідає напрузі зарядженої АКБ і аналогічний показник напруги відзначається на виході тягового реле, тоді контакти тягового реле в повному порядку. Це говорить про те, що поломка сталася в стартері. У першому випадку тягове реле слід розібрати, після чого слід зачистити контакти, а також почистити Плазуни пластину. Нерозбірне тягове реле слід замінити на нове або свідомо справний пристрій. У другому випадку знадобиться зняття стартера для детальної діагностики і виявлення несправностей пристрою.