Скільки за часом треба заряджати автомобільний акумулятор

Скільки часу потрібно заряджати автомобільний акумулятор

У недосвідчених автовласників, які зіштовхнулися з розрядженою батареєю, часто виникає питання, скільки потрібно заряджати акумулятор автомобільний за часом? Однак точно відповісти на поставлене запитання ніхто не зможе, оскільки все залежить від зарядного пристрою, стану приладу, його енергоємності і методу виконання зарядки.

У даній статті ми розповімо про те, що потрібно зробити перед зарядкою акумулятора автомобіля зарядним пристроєм, скільки по часу заряджається акумулятор при різних методах зарядки, а також яким чином виконується контроль рівня зарядженості АКБ.

Підзарядка батареї при постійному струмі

Скільки годин займає процедура відновлення ємності при використанні цього способу?

Відновлюється ємність регульованими ЗУ, при цьому таку процедуру потрібно весь час контролювати. Обслуговується тип треба заряджати струмом, рівним 1/10 від номінальної енергоємності приладу. Наприклад, пристрій з номінальною енергоємністю 55Ач заряджають струмом, рівним в 5,5 А. При таких показниках пристрій відновлює ємність за 10год. Крім того, треба зазначити, що на ЗУ треба поставити цей показник не вище 30% від номінального значення.

Виконується підзарядка таким методом в кілька етапів:

 • Подзаряжаем пристрій до значення вольтажу, рівного 14,4.
 • При стабільному напрузі в 14,4 зменшуємо показник струму в 2 рази. При цьому треба контролювати значення вольтажу кожні 2 год.
 • При досягненні напруги в 15В, знову знижуємо ток до значення, яке необхідно розрахувати за такою формулою: (енергоємність оборудованія10) / 4. Далі заряджаємо пристрій, контролюючи вольтаж, і коли він перестане рости, то це означає, що прилад зарядився.

Назвати точний час закінчення процесу проблематично, оскільки він залежить від багатьох параметрів, які у різних виробів можуть серйозно відрізнятися один від одного. Однак можна помітити, що чим новіше АКБ, тим менше треба часу для відновлення її ємності.

Перед зарядкою АКБ

Перед тим, як почати зарядку акумулятора, необхідно виконати наступне:

 • Від’єднати клеми і зняти АКБ з машини. Хоча існують метод зарядки без зняття батареї, але такий спосіб важкий, тому його краще не використовувати.
 • Протерти корпус акумулятора автомобіля. Поки обладнання знаходилося під капотом, на ньому накопичувалось багато пилу і бруду, а також під час випаровування електроліту відбувалася конденсація на його корпус. Все це підвищує саморазряд вироби, тому без цієї процедури не обійтися.

Для зарядки автомобільного акумулятора нам знадобиться:

 • зарядник;
 • прилад для визначення напруги. мультимера;
 • прилад для визначення щільності електроліту. ареометр.

Тільки після виконання цих процедур можна заряджати прилад.

Щоб дізнатися, скільки заряджати акумулятор автомобіля, необхідно вивчити три основних способи зарядки:

 • Постійним струмом. Цей метод використовують, як правило, при сильній розрядженого АКБ. Він дозволяє максимально відновити її енергоємність. Тривалість такої підзарядки займає багато часу, в порівнянні з іншими варіантами.
 • Постійною напругою. У більшості випадків застосовують такий спосіб, оскільки він швидше і легше інших методів.
 • Швидка зарядка. Застосовується цей спосіб для швидкого запуску мотора машини. Він відмінно підійде, якщо часу на повноцінну зарядку немає і треба терміново їхати.

Далі ми розглянемо ці методи заряджання акумулятора докладніше.

Прискорена підзарядка батареї

Скільки за часом заряджається автомобільний акумулятор при використанні швидкої зарядки? Швидка підзарядка потрібна для запуску двигуна в короткий час при глибокої розрядки вироби.

Прискорена зарядка для ручного зарядного пристрою обчислюється за формулою: (енергоємність 10) 30.

У приладах з автоматичною системою нічого вираховувати не потрібно, так як тут є режим Boost, який самостійно виконує цю процедуру. Час зарядки акумулятора автомобіля становить 20 хвилин.

Але слід враховувати, що такий метод негативно позначається на стані акумулятора, тому застосовувати його треба якомога рідше.

Підзарядка батареї при постійній напрузі

Цей спосіб підзарядки є найпопулярнішим. Акумуляторна батарея відновлює ємність рівномірно. Цей метод використовується і для необслуговуваних, і для обслуговуваних акумуляторів.

Скільки часу заряджається обладнання при такому способі підзарядки? Головною особливістю подібних приладів полягає в автоматичному регулюванні напруги на контактних клемах. При цьому внутрішній опір зменшується пропорційно зменшенню сили струму і збільшення рівня енергоємності. Коли струм дійде до значення, рівного 0,2 А, виріб відключається від зарядки.

Скільки заряджається пристрій до 100%, і яка напруга слід виставити? Якщо вольтаж АКБ дорівнює 14,4, то відновлення ємності буде відбуватися не менше 1 дня, а заряд при цьому складе 80%. Якщо батарея відновлюється при 15 вольтах, то через 1 день заряд складе 90%. Для досягнення 100% заряду необхідно виставити вольтаж, рівний 16 вольт. Така процедура буде виконуватися не менше 1 дня.

Контроль ступеня заряду АКБ

Щоб дізнатися заряд батареї, необхідно виконати наступне:

 • Виміряти вольтаж на контактних клемах акумулятора. Для цього, треба використовувати вольтметр. Здійснювати процедуру необхідно при постійній напрузі. Воно повинно складати приблизно 12 вольт.
 • Дізнатися велектролітичні щільність. За цим показником можна перевірити заряд тільки для акумуляторів, заснованих на рідкому електроліті.

Як виконати «прикурювання» авто

Щоб запустити автомобіль при розрядженою акумуляторної батареї, потрібно комплект проводів з перерізом не менше 10 мм ² і зажимами в задовільному стані. Подальші кроки:

 • Підганяється друга машина.
 • Двигун допоміжного авто глушити не можна.
 • Плюсові клеми з’єднуються кабелем.
 • Спочатку підключається плюс АКБ легковика сусіда, потім в іншій машині.
 • Потім робота ведеться з мінусовими клемами за згаданою вище схемою.

Нескладний спосіб дозволяє виконати швидку зарядку джерела електричного струму.

ВАЖЛИВО! Для виключення ризику короткого замикання, послідовність описаних дій необхідно дотримуватися.

Після 10-15 хвилин «прикурювання» дроти можна від’єднати. Заводити несправний автомобіль при аварійній підзарядці не можна. Основне навантаження, в короткий проміжок часу, лягає на генератор. Додатковий відбір потужності призведе до виходу з ладу елемента навісного обладнання. Багато водіїв поспішають заперечити, що пристрою в цьому випадку нічого не загрожує. Цілісність генератора залежить від перетину кабелю і опору. Якщо жили тонкі, може, обійдеться без ексцесів, але ризикувати не рекомендується.

В автотранспортних засобах з дизельними або інжекторними ДВС, пуск силової установки в аварійній машині слід виконувати при включеному двигуні другого авто. Чи встигнуть прогрітися гартівні свічки (в дизелі), запуститься бензонасос, створивши необхідний тиск (в інжекторі). Якщо спроба запуску мотора вдалася, клеми можна відключати. Дії виконуються в зворотній послідовності щодо підключення.

Скільки заряджати акумулятор автомобільний?

Акумулятор для авто вважається повністю зарядженим, якщо електроліт починає закипати. В середньому АКБ заряджається близько 9 годин. Однак це вважається зразковим значенням. Як правило, час зарядки авто різний і залежить воно від поточного заряду батареї.

Експерти не рекомендують робити сильні перезарядити, оскільки на свинцевій пластині з’являється накип, після якої АКБ вже неможливо відновити. Щоб цього не сталося, необхідно періодично вимірювати щільність електроліту, особливо взимку. Влітку підзарядка здійснюється, коли ємність акумулятора становить 50%, в зимовий період дане значення становить 25%.

Після завершення заряджання, батарею слід помити і посушити, так як на корпус іноді капає кислота або бруд. Ці дефекти потрібно швидко усувати, інакше вони можуть стати причиною розрядки автомобільного акумулятора, оскільки корпус пропускає напругу. В цьому випадку, батарею потрібно помити содовим розчином. Робіть це акуратно, щоб вода не потрапила в банки АКБ.

Як видно даний процес не важкий, необхідно лише дотримуватися правил безпеки, тоді пристрій буде служити довго і злагоджено.

Зарядка при постійній напрузі

Таким способом заряджається автомобільний акумулятор до 95% номінальної ємності і живе довше. Мінус цього способу. істотний прогрів пристрою через збільшену сили струму в початковій зарядці. Напруга джерела, до якого підключається акумулятор, буде постійним. Залежно від значення напруги, струм досягає максимальної сили, потім по ходу зарядки знижується до нульової позначки. Як правило, напруга джерела дорівнює від 14,6 до 15 Вольт.

Відразу після включення в розетку, ток зарядки встановлюється відповідно до такими факторами:

 • Вихідна напруга джерела живлення.
 • Ступінь зарядженості АКБ.
 • температура електроліту.

Згідно з усіма цими параметрами в початковий момент, заряд досягає 100%.ного значення від своєї ємності. Для нового акумулятора, але розрядженого, подібні високі значення струму не принесуть шкоди. Незважаючи на великий струм спочатку зарядки, тривалість зарядного процесу дорівнює тривалості зарядки при сталості струму. Це пов’язано з тим, що остаточний етап проходить при невеликих значеннях сили струму.

Такий спосіб зарядки дозволяє оперативно зарядити акумулятор до 100% стану. Що повідомляється енергія на початку зарядного процесу витрачається практично вся на цілком всю зарядку. Таким чином, відновлює активну масу на акумуляторної пластині. При цьому гази не утворюються. Відповідно, зарядці при постійній напрузі допоможе прискорити зарядку.

Даний процес застосовується навіть при відновленні необслуговуваних пристроїв, оскільки в них неможливо встановити і контролювати щільність електроліту.

Підготовка акумулятора та необхідних заходів безпеки

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Після того, як поточний рівень зарядки був встановлений, починаємо заправку АКБ з дотриманням всіх правил. Кожна дія слід виконувати акуратно і обережно.

Основні етапи підготовки АКБ автомобіля:

 • В першу чергу необхідно зняти клеми, відключивши живлення від бортової мережі. Від’єднати акумулятор і встановити на місце для зарядки.
 • Очистіть клеми від забруднень, мастильного матеріалу і окислення. Це поліпшить контакт в процесі заправки і роботи.
 • Корпус батареї потрібно витерти, щоб знизити її теплове навантаження. Для цього використовуйте суху м’яку тканину, змочену в розчині з нашатирного спирту і соди (в пропорції 1: 1).
 • Потім акуратно виверніть кришки банок АКБ або належним чином відключіть заглушку. Даний етап важливий, оскільки при закритій кришці пари електроліту можуть вийти і всередині акумулятора утворитися небезпечний тиск.
 • Проконтролюйте, скільки електроліту знаходиться в банку. Якщо його недостатньо, залийте кожну банку дистильованою водою до повного покриття внутрішніх пластинок.
 • Перед підзарядкою, огляньте візуально поверхню корпусу обладнання. Переконайтеся в цілісності. Якщо є порушення або механічні пошкодження, які не ремонтуйте його і не заряджайте. У даній ситуації зверніться в спеціалізовану організацію по сервісу подібних автомобільних аксесуарів.

Час зарядки в залежності від відмінності акумулятора

Є два види батарей: обслуговуються і не обслуговуються (або малообслуговувані). У таких АКБ присутній кислота і середньостатистичному користувачеві працювати з таким пристроєм не рекомендується. Хімічна рідина, капая на одяг, може її пропалити. Якщо кислота капає на шкіру, потрібно моментально помити уражену ділянку проточною холодною водою. Експерти не рекомендують використовувати і заряджати несправний акумулятор, якщо користувач не володіє конкретними знаннями і з великим досвідом. Краще поставити запитання експерту, який допоможе і розповість, як заряджати акумулятор будинку самостійно і в якій ситуації цього не потрібно робити.

Чим же відрізняються обслуговуються батареї від необслуговуваних, скільки ампер потрібно для зарядки. Є обслуговуються АКБ, мають прямий доступ до банків, де можна контролювати рівень, щільність і відтінок електроліту. Це допомагає грамотно проводити обслуговування та ремонт батареї.

На корпусі необслуговуваного АКБ кришка герметично зафіксована, в ній відсутні будь-які ознаки. Всередину банок немає доступу. У деяких є індикатор заряду, за яким можна побачити, сіл чи АКБ або знаходиться в хорошому стані. Необслуговувані називаються так тому, що ніяких дій з ними зробити неможливо, крім того, як поставити на підзарядку.

Одна з характеристик роботи без обслуговування АКБ в тому, що вода з нього нікуди не випаровується, навіть при перезаряді, так як потрапляє в систему фільтрації клапанного механізму верхньої кришки. А коли в АКБ остигає вода, вона конденсує назад в банки. Але пластини при частому або тривалому перезаряді можуть руйнуватися, що призводить в непридатність батареї, а відповідно колір електроліту стає багряним. В цьому випадку АКБ перестає тримати заряд і передавати заявлений ампераж, тому підлягає утилізації.

Якщо порівнювати два типи пристроїв, то довше буде служити не обслуговуюча структура. Треба сказати, що у професійного автомобіліста і новий рідний акумулятор прослужить довше, але таких водіїв зараз мало. А на автомобільному ринку на даний момент близько 70% необслуговуваних видів. Якщо говорити про термін придатності АКБ, то вибирайте краще перевірених відомих виробників, які дають гарантію. Вони коштуватимуть дорожче, але працювати будуть близько 7 років точно.

Зарядка АКБ при постійному струмі

Для успішної та ефективної підзарядки батареї постійним струмом, потрібно підключити її до зарядного пристрою, яке максимально видаватиме 16,5 В. Сила струму при 10-тічасовой зарядці складе 1/10 Ср (Ср. номінальна ємність батареї).

Плюсом зарядки постійним струмом є швидкість зарядки АКБ, що не завжди є якісним процесом. Тому що свинцеві пластини АКБ складаються зі свинцю, а якщо АКБ не нова, то їх покриває сульфатация. Щоб зарядити акумулятор якісно і повністю на всі 100% потрібно паралельно підвісити на мінусову і плюсову клеми 3-20 Вт лампочку, що призведе в активність пластини, швидше їх розігріє і зніме частину сульфатации.

До мінусів цього способу зарядки вважається:

 • Потрібно стабілізувати силу струму.
 • Велике скупчення газів.
 • Підвищення температури.

Для того щоб знизити зазначені негативні ефекти використовують 2-хступенчатий режим зарядки. При 1-ступеневу режимі здійснюють зарядку струмом 0,1 Ср до тих пір, поки батарея не досягне напруги в 14,4 Вольт. Після цього заряджають струмом, зниженим в пару раз.

Специфіка застосування бустера

Пристрої виготовляються в двох варіантах:

 • Підключення до «прикурювача». Основний плюс. невеликі розміри. Мінус. невисокий ККД. Якщо потрібне «гніздо» підключається до АКБ одночасно з поворотом ключа запалювання, що створює додаткове навантаження, бустер почне розряджатися.
 • Використання клем. В цьому випадку заряджати акумуляторну батарею можна без активації функції запалювання.

Рекомендації, як зарядити підсів джерело струму в машині за допомогою бустера фактично однакові, як і в прикладі «прикурювання» за допомогою іншого авто.

Як і скільки часу заряджати акумулятор автомобіля постійним струмом

Існує два способи заряджати АКБ: постійним струмом і постійною напругою (мається на увазі незмінність значення електричної величини). Найбільшого поширення набув перший метод.

Підготовлений автомобільний акумулятор включають на зарядку коли температура електроліту в ньому не вище 35 о C. Для нової і сильно розрядженою батареї спочатку виставляють струм зарядки рівним 10% від ємності АКБ (для 60 Ah. 6 А). Якщо ЗУ автоматично не підтримує величину струму, то це роблять вручну за допомогою реостата або спеціального перемикача. Заряд автомобільного акумулятора виробляють до початку газовиділення в його банках. це буде відповідати досягненню напруги на вивідних контактах АКБ 14,4 В (тобто 2,4 В на кожній її секції). Після чого струм знижують для нового акумулятора в 2 рази, а для б / у. в 2-3. Далі АКБ заряджається зниженим струмом, поки у всіх її банках не настане рясне виділення газу. Такий двоступеневий спосіб дозволяє прискорити процес зарядки і зменшити інтенсивність газоутворення, яке руйнує електроди (пластини) АКБ.

Несильно виряджену АКБ потрібно заряджати в одноступенчатом режимі. Весь цикл зарядки проводять одним струмом рівним 10% номінальної ємності АКБ. Ознакою завершення зарядки, як і при двухступенчатом методі, буде служити наступ рясного газовиділення. Закінчення заряду, крім рясного газовиділення в банках АКБ, характеризується наступними ознаками:

 • у електроліту щільність протягом трьох годин не збільшується;
 • напруга на вивідних контактах акумулятора досягло 15-16,2 В (2,5-2,7 В на контактах кожної її секції) і не збільшується протягом трьох годин.

В процесі зарядки кожні 2-3 години потрібно перевіряти щільність, а також температуру електроліту в банках АКБ.

Під час заряду значення температури повинні бути не більше 45 о C.

При перевищенні цього значення необхідно знизити струм в 2 рази або припинити заряд на час, який необхідно для падіння температури до 30-35 о C. Якщо заряд не переривався, то струм слід підвищити до колишнього значення після зниження температури в процесі заряджання. Під час зарядки необхідно контролювати рівень електроліту.

Перший заряд нової (незарядженою) АКБ може тривати відносно довго: 25-50 годин (залежить від стану АКБ). Як довго буде заряджатися б / у батарея, залежить від її ступеня розрядки, часу експлуатації і стану. Для сильно розрядженою батареї може знадобитися 14-16 годин або більше.

Необслуговується батарею краще заряджати методом постійної напруги. У всякому разі не можна допускати, щоб напруга на вивідних контактах АКБ перевищувало 14,4 В. Заряд буде завершено, коли струм знизиться до 0,2 А.

скільки, треба, заряджати, автомобільний, акумулятор

Скільки потрібно заряджати автомобільний акумулятор. різні способи і їх результативність

Купуючи новий або знімаючи з автомобіля розряджений акумулятор автовласники задаються питанням: скільки треба часу для його зарядки? Жоден фахівець не скаже скільки точно потрібно годин, так як час залежить від ряду факторів. Він дасть тільки рекомендації як заряджати.

Підготовка автомобільного акумулятора до процесу зарядки

Будь-автомобільний акумулятор (тільки куплений або знятий з автомобіля) потрібно підготувати до зарядки. У новий заливають електроліт необхідної щільності до передбаченого рівня.

Акумулятор, знятий з автомобіля, готують наступним чином. Спочатку потрібно ретельно очистити його вивідні контакти від бруду і окислів. Потім автомобільний акумулятор бажано протерти м’якою чистою ганчіркою, зволоженою в розчині соди (краще кальцинованої) або нашатирному спирті. На цьому підготовка не потребує постійного обслуговування батареї закінчується. Якщо АКБ яку обслуговує (з пробками на банках для заливання електроліту), то верхню кришку разом з вкрученими пробками обов’язково треба ретельно очистити. інакше при відкриванні банок або під час зарядки в електроліт може потрапити бруд, що призведе до швидкого виходу батареї з ладу. Тільки після цього вивертають пробки. Потім перевіряють рівень електроліту, а також його щільність. Якщо треба, то рівень доводять до необхідного. Додають дистильовану воду або електроліт з такою щільністю, щоб отримати в банках щільність потрібної величини. Після цієї операції пробки залишають відкритими, щоб автомобільний акумулятор під час зарядки «дихав». Якщо їх закрити, то батарею може розірвати газами, які будуть виділятися в процесі зарядки. До того ж треба буде періодично контролювати температурний режим електроліту, щоб не дати йому перегрітися і закипіти.

Тепер до клем автомобільного акумулятора можна підключати зарядний пристрій (ЗУ). При цьому обов’язково треба дотримуватись полярності (не переплутати «мінус» і «плюс») і наступну послідовність: спочатку приєднуємо до клем «крокодили» проводів ЗУ і тільки потім підключаємо його мережевий шнур до електромережі і включаємо зарядний пристрій. Після закінчення зарядки всі робимо навпаки: спочатку відключаємо ЗУ, а потім від’єднуємо його від автомобільного акумулятора. Це потрібно, щоб уникнути вибуху або загоряння киснево-водневої суміші від іскор, що утворюються при приєднанні і від’єднанні «крокодилів». Всі хімічні реакції в розчині електроліті супроводжуються виділенням водню, банки АКБ відкриті, а в повітрі присутній кисень.

Як і скільки годин заряджати акумулятор автомобіля постійною напругою

Для заряду АКБ цим способом потрібно, щоб ЗУ стабільно підтримував напругу в 13,8-14,4 В. В цьому випадку величина зарядного струму встановлюється автоматично виходячи зі стану батареї (ступеня розряду, температури електроліту і так далі). Практика підтвердила, що при постійній напрузі джерела струму в зазначених межах автомобільний акумулятор можна заряджати в стані будь-якого ступеня його розряду і він буде автоматично заряджатися без рясного газовиділення і без небезпечного нагрівання електроліту. Максимальний зарядний струм навіть при повністю розрядженою батареї не перевищує величини її номінальної ємності.

При позитивній температурі електроліту ступінь зарядки акумулятора за першу годину зростає до 50-60% від його ємності, за другий. до 15-20%, за третій. до 6-8%. За 4-5 годин АКБ повинна зарядиться до 90-95% своєї номінальної ємності. Втім, в кожному індивідуальному випадку час може виявитися і іншим. Зарядка АКБ буде завершена, коли струм знизиться до 0,2 А.

Заряджати цим методом до 100% неможливо внаслідок недостатнього напруги, так як для повного закінчення заряду, як зазначено вище (в методі постійним струмом), потрібно підвищити напруга на вивідних контактах акумулятора до 16,2 В.

 • Забезпечує прискорений заряд.
 • Простота проведення. не потрібно під час заряду регулювати струм і можна заряджати автомобільний акумулятор на машині, не знімаючи.

При експлуатації на авто АКБ заряджається також при постійній напрузі (від генератора). Тому в «польових» умовах, коли посаджена батарея, можна спробувати зробити її зарядку від електромережі іншого авто, якщо його господар не пошкодує генератор і АКБ, навантаження на які збільшиться. Втім, це більш щадний спосіб завестися, ніж «прикурювання». Скільки часу знадобиться на таку зарядку, щоб її вистачило для запуску, залежить і вуличної температури і від того, наскільки ви вже встигли «замучити» власну АКБ.

розрахунок часу

Скільки за часом заряджати автомобільний акумулятор на 60 ач можна розрахувати за спеціальною формулою. Для вимірювання ємності батареї використовують міліампер на годину або мАг. Інформація про її розмірі завжди вказується виробниками на корпусі батареї. На зарядці завжди містяться відомості про те, що генерує струм приладу. Цей показник виражають в міліампер.

Якщо розділити ємність АКБ на зарядний струм зарядного пристрою, виходить час, виражене в годиннику. Але потрібно також враховувати і ККД зарядки. Щоб визначити час більш точно, результат ділення слід помножити на 1,4.

Для розрахунку часу, необхідного для зарядки батареї, використовують таку формулу:

 • Т. це час, який необхідно для повної зарядки АКБ. Його вказують на приладі.
 • C. розмір ємності акумулятора в міліампер на годину.
 • I. зарядний струм зарядки.

Зарядка при постійній напрузі

Скільки заряджається акумулятор автомобіля від зарядного пристрою, залежить і від напруги. Цим методом воно подається на висновки АКБ постійно. Весь процес зарядки буде полягати в вирівнюванні напружень на виводах батареї і клемах зарядного пристрою.

Цю схему використовують, якщо зарядний пристрій оснащений автоматичним режимом роботи. Поступово відбувається збільшення внутрішнього опору батареї і знижується струм. Якщо струм падає до 200мА, то процес зупиняється. Після цього акумулятор можна залишити підключеним до ЗУ і коли заряд буде знижуватися, пристрій включиться і підзарядить його. Це дуже зручний домашній метод, так як контролювати процес не потрібно, прилад буде самостійно регулювати зарядку.

При цьому можна припустити, скільки приблизно буде тривати зарядка автомобільного акумулятора в залежності від величини напруги, що подається:

 • Якщо воно досягає 14,4, то протягом доби батарея 12В буде заряджена приблизно на 80%.
 • При напрузі в 15В за добу прилад буде заряджений на 90%.
 • Якщо рівень напруги досягає 16 вольт, то в цьому випадку автомобільний акумулятор буде повністю зарядженим.

Щоб уникнути зниження працездатності батареї, виробники встановлюють захист на зарядний пристрій, і вони самі знижують струм до безпечної величини.

Зарядка АКБ при постійному струмі

Процес складається з декількох етапів, але на кожному з них потрібно підтримувати постійну силу струму, коригувати її при необхідності і вимірювати напругу. Тому такий спосіб не дуже зручний. Для нього доведеться обзавестися зарядним пристроєм регулюванням сили струму.

Щоб з’ясувати, скільки заряджається акумулятор при постійному струмі, потрібно озброїтися мультиметром і виконати такі дії:

 • На першому етапі встановлюється струм в розмірі 0,1 від номінальної ємності АКБ. На легкових автомобілях поширені батареї 60 А-ч. Тому для них встановлюють значення в розмірі 6 А при напрузі сили струму в 14,4 вольта. Контролювати ці показники допоможе мультиметр.
 • На другому етапі напруга поступово досягне 14,4 В і електроліз води різко збільшиться. В результаті цього процесу утворюється кисень і водень. Тому відбувається зниження струму заряду в два рази або до 3А.
 • На третьому щаблі рівень напруги підвищується до 15В, тому струм потрібно зменшити ще в два рази до 1,5 А. перевірку напруги важливо проводити раз в 2 години. Якщо воно буде видавати одні і ті ж результати, а в осередках спостерігається активне виділення газу, заряд можна зупинити.

При цьому способі досить важко визначити, скільки часу займе зарядка батареї. Все залежить від ступеня її розрядження, віку і ступеня сульфатации. Ці фактори впливають на те, наскільки добре АКБ прийме заряд. Згодом на поверхні пластин осідає шар сульфату свинцю, через що ємність акумулятора знижується. Чим вона нижче, тим швидше буде заражатися батарея.

обслуговуються вид

Відмінність кальцієвих необслуговуваних батарей в тому, що вони не мають витрати води або він дуже низький. У стандартних акумуляторах розкладання води на кисень і водень відбувається, коли напруга на клемах досягає 14,4.

Для необслуговуваних батарей цей термін вище. Тому витрата води значно нижче або практично нульовий. Але це не означає, що подібні пристосування не потребують підзарядки. Процедура проводиться так само, як і для інших типів батарей і не представляє складнощів навіть у домашніх умовах.

Необхідність в зарядці визначити неважко. Найчастіше це очевидно. Наприклад, якщо водій забув вимкнути фари або музику і АКБ сідав. До ранку в цьому випадку вся ємність батареї буде спустошена і машина не зможе поїхати.

Підзарядка потрібно взимку, так як в періоди низької температури працює грубка, обігрів і батарея погано відновлює заряд. Тому не обслуговуються пристрою так само потребують підзарядки, як і інші типи.

Спочатку за допомогою регулятора виставляють струм, рівний 1/10 від ємності. Скільки потрібно заряджати акумулятор, залежить від його розрядки. Через кілька годин після початку процедури, встановлені показники струму починають автоматично знижуватися, щоб електроліт НЕ закипів. Коли він буде повністю заряджений, на клеми будуть подаватися за все 220мА. У цьому виді АКБ і зарядник, підключений до нього, можуть перебувати будь-який період часу без небезпеки.

Якщо не обслуговуюча батарея розрядилася на 90%, то вона виходить з ладу, і за допомогою автоматичного зарядного пристрою привести її в робочий стан не вийде.

Цікаво, що за допомогою автоматичної зарядки можна заряджати не тільки не обслуговуються акумулятор, а й інші види. Але не можна допускати, щоб батарея повністю сідала.

Заходи безпеки

Перш ніж заряджати автомобільний АКБ, потрібно правильно його підготувати:

 • Спочатку потрібно провести видалення конденсату, окису і бруду з поверхні контактів. Для цього достатньо приготувати розчин соди, змочити в ньому ганчірку і протерти верхню частину. контакти. Дотримуватись чистоти дуже важливо, так як, якщо кришка акумулятора відкручується зверху, то під час демонтажу бруд потрапить всередину, що може привести до пошкоджень і скорочення терміну служби приладу.
 • Відкрити кришки і перевірити рівень електроліту. Якщо його недостатньо, то пластини не закривають і додають дистильовану воду. В іншому випадку під час зарядки свинцеві пластини нагріються і обсипаючи. Ідеальним варіантом буде провести і вимірювання щільності електролітів. Цей показник, якщо батарея нормальна і знаходиться в робочому стані, має становити 1,26-1,30 г / см3.
 • Вигвинтити або витягнути пробки з АКБ за допомогою викрутки. Їх слід докласти до отворів, щоб не бризкав кислота. Завдяки цьому гази, які будуть утворюватися в процесі, вільно вийдуть назовні.

Після підготовчих робіт, може проводитися зарядка. Її виконують із застосуванням постійного струму або постійної напруги. Як довго триватиме процедура, залежить від виду.

Щоб автомобіль знову завівся, і батарея збереглася в колишньому стані, потрібно дотримуватися запобіжних заходів:

 • Не можна проводити зарядку з замерзлим акумулятором. Потрібно дати йому час відтанути.
 • Стежити за рівнем струму. Оптимальним вари антом вважається застосування струму в розмірі 10% або 0,1 від ємності батареї. Наприклад, якщо цей показник становить 60 Ah, то струм заряду не повинен перевищувати 6 ампер.
 • Процедуру можна проводити тільки в приміщеннях, які добре провітрюються.
 • Якщо акумулятор вмонтований, то в ході процедури капот слід тримати відкритим.
 • Потрібно стежити, щоб позитивні полюс АКБ був з’єднаний з таким же у зарядного пристрою. Це ж стосується і негативних.
 • Заражатися батарея повинна до тих пір, поки у всіх осередках не почне активно утворюватися газ.
 • Влітку процедуру потрібно проводити, як тільки рівень заряду досягне 50%, а взимку. 25%.

В кінці потрібно почекати 20 хвилин, поки АКБ очиститься від газу, після чого загвинтити і вставити пробки на місце. Також батарею рекомендують промити і просушити. Щоб перевірити, пропускає корпус напруга чи ні, потрібно виміряти напругу кришки акумулятора. Якщо він нижче нуля, значить, пропускає.

Як встановити ступінь зарядженості акумуляторної батареї

Щоб визначити, наскільки заряджений акумулятор, враховують його напруга. Перевірити цю характеристику можна двома способами:

скільки, треба, заряджати, автомобільний, акумулятор
 • Проводять звичайне вимір електричної напруги на контактних клемах батареї. Для цього користуються цифровим вольтметром. Цей прилад дозволить показати точне значення рівня напруженості АКБ до десятих і навіть сотих часток вольта. Для вимірювання розрядний і зарядний струм повинен бути відсутнім протягом 4-5 годин, щоб напруга прийшло в нормальний стабільний стан. Повинен бути показник від 12,5 до 12,9 вольт. Корисно використовують спеціальні зарядні пристрої з мікропроцесором і пам’яттю. Вони дозволяють більш точно визначити рівень зарядженості. Такі прилади здатні відстежити розряд і заряд АКБ за кілька циклів.
 • Визначають щільність електроліту, і за цим параметром виявляють ступінь зарядженості батареї. Але цей варіант підходить тільки для пристроїв з рідким електролітом.

Час зарядки в залежності від типу акумулятора

Існують два способи, за допомогою якого можна повернути батарею в робочий стан: постійним струмом і постійною напругою. До методу постійного струму вдаються, якщо акумуляторний генератор обслуговується і малообслуговувані типу. Важливо знати, скільки ампер подавати на клеми, щоб не завдати шкоди приладу.

підготовка акумулятора

Перш ніж заряджати батарею, її потрібно правильно підготувати, адже якщо ви її знімаєте, то потрібно перевірити всі і відразу. Як я писав зверху піде мова саме про яку обслуговує акумуляторі.

 • Для початку потрібно видалити весь конденсат, окис і бруд з поверхні і контактів. Для цього просто беремо звичайну ганчірку, мочім її в розчині звичайної соди і протираємо верхню частину. контакти. Таким чином, ми добиваємося чистоти. це важливо! Адже якщо ваш акумулятор має відкручувати кришки зверху, то в них при демонтажі може потрапити бруд. що вкрай не бажано! Адже вона може бути причиною виходу з ладу батареї, просто перемкнув банки.
 • Можна відкрутити кришки. Перевіряємо рівень електроліту, якщо він вкрай низький. не закриває пластини, то потрібно. ОБОВ’ЯЗКОВО, додати дистильованої води. Інакше просто «вб’єте» свою батарею. Свинцеві пластини нагріються і осипяться.
 • В ідеалі потрібно заміряти щільність електроліту. Нагадаю для робітника, нормального акумулятора вона становить. 1,26. 1,30 г / см3.

Після підготовчих робіт можна переходити до зарядки. Однак варто зазначити. що вона буває двох варіантів. за допомогою постійного струму і за допомогою постійної напруги, час може сильно відрізнятися від цих параметрів. Якщо звичайно у вас не універсальний зарядний пристрій, там ви по мінімуму маєте налаштувань.

Скільки за часом заряджати акумулятор автомобіля? Розберемо варіанти починаючи від 55, 60 закінчуючи 90, 100 Ач

У зимовий період часу особливо актуальні теми пов’язані з акумуляторами автомобіля (адже холодний пуск може його швидко розрядити). Багато міняють старі батареї (просто здаючи їх скупникам), купують нові (головне правильно вибрати полярність). однак більшість намагається їх зарядити і використовувати далі. Благо сучасні батареї ходять досить довго (близько 4. 5 років), але цей термін може бути набагато зменшений! Якщо ви неправильно подасте ток і розрахуєте неправильний час заряду, то акумулятор може швидко вийти з ладу. Тому сьогодні детальна інформація. скільки по часу потрібно проводити зарядку вашого АКБ

Відразу хочеться обмовитися. заряджати акумулятор автомобіля ми будемо вдома спеціальним зарядним пристроєм, при приблизною температурі в 25 градусів Цельсія, це важливо, адже якщо температура перевищує 35 градусів, то процес краще не починати (тут залежність температури електроліту і навколишнього повітря)! Вся справа в тому, що електроліт має різну щільність при різній температурі (до речі, можете подивитися. скільки його в різних АКБ). Однак я пропоную згадати принципи заряду і розряду.

Час заряду постійним струмом

Думаю, не варто пояснювати. що мінусову клему акумулятора ви під’єднуєте до мінуса «зарядника» з плюсом точно також. Багато дотримуються саме цього варіанту, адже «Ампераж» який ми подаємо на АКБ дуже важливий параметр. його ні в якому разі не можна перевищувати, а якщо сильно знизити, то батарея буде довго заряджатися.

Також хочеться попередити. що напруга повинна бути більше номінального. тобто від зарядного пристрою отримуємо близько 13,8. 14В, приблизно стільки ж дає автомобільний генератор. Тільки тоді піде заряд, якщо напруга буде менше ніж 12 (а тим більше 11В), то нічого не станеться, а швидше за все ще більше посилить розряд.

ОТЖЕ: Оптимальним вважається напруга в 10% від загальної ємності батареї, тобто якщо у вас 75 Ач, то заряджати потрібно з струмом в 7,5А.

Таким чином. якщо ваша батарея повністю розряджена (напруга менш 11,7В), то вона повинна зарядитися за 10 годин! Однак час може скоротитися від рівня розряду.

У варіанті з обслуговується батарей визначити це досить легко. як тільки підуть бульбашки з поверхні електроліту в банках, це означає. заряд повністю відбувся.

Від себе хочу додати. в далекі часи (років так 20 тому), мій батько дуже часто заряджав АКБ будинку, особливо взимку. Він ставив на 60Аг варіант ток в 2А і залишав на ніч, таким чином. батарея брала потрібну кількість енергії. з цього малого струму. Потрібно відзначити розряд був тоді не глибоким. Тому якщо хочете просто «підживити» свій АКБ, наприклад напруга на контактах рівно 12В, поставте його на ток в 1. 2А на ніч!

Однак зараз існує ще один спосіб, який вимагає також мінімум втручання людини.

Два будови акумуляторів

Це також важлива рядок, вся справа в тому. що заряджати кожен з типів, потрібно по-різному, точніше готуватися до процесу заряду. ОТЖЕ:

Перший тип. це так звані обслуговуються батареї. У яких всередині є електроліт і він як би «запаяний» всередині, тобто не може випаруватися. Якщо перетворюється в пар, далі конденсується на стінках і повторно випадає в основний електроліт. Це самий безпроблемний тип. Не потрібно забивати голову з поповненням рівня, щільністю і т.д.

Другий тип. (який йде в минуле). обслуговується. У нього немає герметичного корпусу, тому електроліт (а точніше вода з нього), може випаровуватися, тим самим знижуючи рівень. Цей варіант один із найпроблемніших, за ним потрібно вміти доглядати і заряджати! Наприклад, якщо знижений рівень. зарядка недолжна проводитися! Потрібна правильна підготовка.

Час заряду постійною напругою

Цей варіант набирає все більшої популярності. саме цей принцип реалізований на багатьох китайських пристроях, де практично немає індикаторів «вольтаж» і «Ампераж», а є тільки світяться «крапочки» або шкала, яка сигналізує заряд. Такий пристрій розроблено спеціально для необслуговуваних акумуляторів, адже ви не зможете дивитися за кипінням електроліту і виділенням з нього газу, бо все герметично. Тому перший варіант, не зовсім хороший. Тут автоматично регулюється напруга і «ампераж».

ОТЖЕ: Напруга може плавати в межах від 13,8 до 14,5В, чим більше напруга тим швидше йде заряд.

Так в першу годину батарея може увібрати в себе від 50 до 60% від номінальної ємності. ТО є якщо вона 60А, то 60Х60% = 36А

У другій годину. напруга падає, і заряд відбувається повільніше, близько 15. 20%

Четвертий. майже повна місткість в 90. 96%.

Наступні годинник не дуже то і потрібні, сила струму може «впасти» до 0,2 А, зарядка до 100% займають майже ці ж 10 годин.

Цей варіант зручний тим, що вам не потрібно «париться» і налаштовувати пристрій. воно все зробить за вас.

ДОКЛАДНИЙ ВІДЕО. ДИВИМОСЯ ОБОВ’ЯЗКОВО!

скільки, треба, заряджати, автомобільний, акумулятор

Принцип роботи акумулятора

Для того щоб його заряджати потрібно розуміти як він працює. немає я зараз не буду розкладати його на різні складові, все і так знають що всередині свинцеві пластини в спеціальному розчині сірчаної кислоти. Нам потрібно зрозуміти. що таке, наприклад. 55 амперчасах і 12 Вольт.

 • Ампер і годинник. Ємність акумулятора вимірюється в амперчасах. Тобто якщо ваш АКБ (акумуляторна батарея) 60 Аг. то він може віддавати 60 Ампер протягом однієї години. Відповідно якщо навантаження падає, наприклад до 30А, то він може віддавати вже дві години і так далі. Думаю це зрозуміло.
 • Напруга. прийнято вважати, що напруга дорівнює 12 Вольт, хоча це не зовсім правильно. Нормальне значення робочого варіанту 12,6. 12,7В (є варіанти і з великим), це повністю заряджений на 100% варіант.

Якщо напруга становить 12В, то можна констатувати що розряд батареї приблизно 40. 50%, однак з такими показниками можна їздити. Якщо ваш авто справний і генератор дає нормальну «зарядку», то напруга швидко відновиться. Також хочеться відзначити що показник в 11,5. 11,6В говорить про «глибоку розряді», це дуже «неприємно» для батареї. Починається процес «сульфацил» свинцевих пластин всередині, що просто зменшує ємність АКБ. може настільки, що автомобіль просто не запуститися.

Тобто ми з вами зрозуміли. нормальні показники в 12,7В (заряджений), саме з такою напругою буде віддаватися 60 Ампер протягом години, а далі воно впаде до 11,6В (розряджений). Потім зарядка і повторна експлуатація.

Так все ж, скільки часу на АКБ 55, 60, 75. 100 Ач?

Хлопців як ви зрозуміли все досить індивідуально, який пристрій використовуєте. Також потрібно зрозуміти. повністю розряд чи ні.

Якщо перебільшувати і представити повний розряд будь-який з батарей. ТО:

У випадку з силою струму в 10% від номіналу. 10 годин, до повного заряду.

У випадку з «регульованим» напругою. 4. 5 годин, до 90. 95% (що цілком достатньо) і знову ж 8. 10 годин до повного заряду.

Як ви зрозуміли це при максимальному розряді, якщо у вас частковий. то час набагато коригується.

На цьому все, думаю інформація була для вас корисною. Читайте наш автоблог.

(170 голосів, середній: 3,95 з 5)

Схожі новини

Яку клему знімати з акумулятора. При тривалій стоянці, для.

Чи потрібно відкручувати пробки акумулятора при зарядці. І як це.

Відмінності тягового акумулятора від стартерного. У чому основний сек.

Перед зарядкою АКБ

Перед зарядкою акумулятора потрібно виконати ряд дій. Для початку відкрутіть клеми і зніміть батарею з автомобіля. В інтернеті можна зустріти ряд порад по зарядці АКБ прямо на автомобілі, навіть не знімаючи клем. Пам’ятайте, що робити цього не слід. Акумулятор, звичайно, штука нелегка, але краще попрацювати і зняти його з машини для зарядки.

Що знадобиться для грамотної зарядки акумулятора:

 • зарядний пристрій;
 • мультиметр;
 • ареометр.

Щоб зрозуміти, скільки заряджати автомобільний акумулятор, вам потрібно знати про основні способи зарядки АКБ. Умовно можна виділити три методи:

 • заряд постійним струмом. Цей спосіб добре підходить при глибоких розрядах батареї. Він дозволяє по максимуму відновити ємність акумулятора. Час зарядки при цьому досить тривалий;
 • заряд з постійною напругою. Більшість зарядних пристроїв використовують такий спосіб в режимі автоматичної зарядки. Простіше і швидше першого способу;
 • прискорена зарядка. Цей режим може знадобитися в ситуації, коли на повну зарядку АКБ часу немає. За допомогою цього методу акумулятор швидко набирає ємність, необхідну для запуску двигуна.

Увага! Під час використання батареї не забувайте про техніку безпеки. Електроліт. це розбавлена ​​сірчана кислота. Оскільки це їдка речовина, з ним потрібно працювати в рукавичках і захисних окулярах. Заряджати АКБ слід в добре провітрюваному приміщенні через виділення водню. Поруч з місцем зарядки забороняється проводити зварювання, різання та інші роботи пов’язані з відкритим полум’ям і іскрами.

Скільки заряджати акумулятор постійним струмом?

Сенс цього способу зарядки акумулятора полягає в тому, що процес розбивається на кілька етапів. На кожному етапі підтримується постійна сила струму. Незручність цього варіанта полягає в тому, що процес потрібно постійно контролювати, вимірювати напругу і коригувати силу струму. Тобто, «включити і забути» не вийде. До того ж для цього буде потрібно зарядний пристрій з регулюванням сили струму.

 • перший ступінь. Струм встановлюється 0,1 від номінальної ємності батареї. Для поширених на легкових автомобілях АКБ 60 А-ч слід встановити значення 6 ампер. Ця сила струму повинна підтримуватися до напруги 14,4 вольта. Для контролю використовуйте мультиметр;
 • другий ступінь. Значення 14,4 вольта обрано не випадково. При досягненні цієї напруги різко збільшується електроліз води, в результаті якого вода розпадається на кисень і водень. Тому на другому ступені струм заряду знижується в два рази. У нашому випадку до 3 ампер;
 • третій ступінь. Коли на АКБ напруга зростає до 15 вольт, струм треба знизити ще в 2 рази (1,5 ампера). На цьому етапі перевіряйте напругу раз в 1─2 години. Якщо воно залишається постійним і в банках спостерігається активне газовиділення, то процес зарядки можна зупиняти.

Прискорена зарядка акумулятора

Цей спосіб зарядки акумулятора застосовується в тих випадках, коли потрібно швидко відновити ємність хоча б на один запуск двигуна. Для цього в багатьох сучасних зарядний пристрій є режим Boost. При включенні такого режиму при зарядці дається збільшене значення струму. В цьому випадку, час зарядки автомобільного акумулятора, необхідне для запуску мотора, складає близько 20 хвилин.

Прискорену зарядку потрібно застосовувати тільки в екстрених ситуаціях, коли треба терміново завести автомобіль. Після поїздки радимо провести повноцінну зарядку АКБ в штатному режимі.

Скільки за часом потрібно заряджати автомобільний акумулятор

Недосвідчені автолюбителі часто запитують, скільки по часу потрібно проводити зарядку акумулятора. На це питання не можна відповісти однозначно, назвавши якесь певне значення в годиннику. У такій ситуації багато що залежить від того, в якому стані знаходиться акумулятор, його місткість, наскільки він зношений і т. П. Тут важливо знати способи зарядки автомобільних акумуляторних батарей, як і в яких ситуаціях вони використовуються. А час заряду автомобільного акумулятора буде визначатися в залежності від стану АКБ. Для того щоб дізнатися час закінчення зарядки, є методи контролю, про які буде сказано нижче.

Скільки заряджати акумулятор при постійній напрузі

Тут суть полягає в подачі постійної напруги на висновки акумулятора. Процес зарядки буде йти завдяки вирівнюванню напружень на висновках АКБ і клемах зарядного пристрою. Тут ступінь заряду буде визначатися від напруги, яка подається на акумулятор.

Ця схема використовується в зарядний пристрій з автоматичним режимом роботи. У міру зарядки зростає внутрішній опір батареї і знижується струм. Зупинка відбувається при падінні струму до 200 мА, що відповідає струму саморозряду. Надалі можна залишити акумулятор підключеним до ЗУ. При зниженні заряду пристрій буде включатися і заряджати його. Плюс в тому, що контроль з боку людини не потрібно. Пристрій самостійно припиняє зарядку.

 • напруга 14,4 вольта. Через 24 години акумулятор 12 вольт зарядиться приблизно на 80 відсотків;
 • напруга 15 вольт. За 24 години АКБ зарядиться приблизно на 90 відсотків;
 • напруга 16 вольт. З цим напругою за 24 години акумулятор можна зарядити практично повністю.

Для того щоб не пошкодити акумулятор на початковому етапі великим струмом, виробники ЗУ роблять в своїх пристроях захист. Пристрій сам знижує струм до безпечних величин.

Контроль ступеня заряду АКБ

При контролі напруги акумулятора мультиметром, як говорилося вище, ми отримуємо приблизне уявлення про ступінь зарядки. Щоб точно дізнатися, наскільки заряджений акумулятор, слід виміряти щільність електроліту. Для цього вам буде потрібно ареометр.

Щільність електроліту потрібно вимірювати у всіх банках і оцінювати ступінь зарядки за середнім значенням. Щільність в банках повинна бути приблизно однаковою з незначними відхиленнями. Детально про вимірювання щільності електроліту можна прочитати в статті «Яка кислота в акумуляторі автомобіля».

Щільність електроліту, г / см. куб. (15 гр. Цельсія) Напруга, В (за відсутності навантаження) Напруга, В (з навантаженням 100 А) Ступінь заряду АКБ,% Температура замерзання електроліту, гр. Цельсія Щільність електроліту, г / см. куб. (15 гр. Цельсія) Напруга, В (за відсутності навантаження) Напруга, В (з навантаженням 100 А) Ступінь заряду АКБ,% Температура замерзання електроліту, гр. Цельсія
1,11 11,7 8,4 0 -7
1,12 11,76 8,54 6 -8
1,13 11,82 8,68 12,56 -9
1,14 11,88 8,84 19 -11
1,15 11,94 9 25 -13
1,16 12 9,14 31 -14
1,17 12,06 9,3 37,5 -16
1,18 12,12 9,46 44 -18
1,19 12,18 9,6 50 -24
1,2 12,24 9,74 56 -27
1,21 12,3 9,9 62,5 -32
1,22 12,36 10,06 69 -37
1,23 12,42 10,2 75 -42
1,24 12,48 10,34 81 -46
1,25 12,54 10,5 87,5 -50
1,26 12,6 10,66 94 -55
1,27 12,66 10,8 100 -60

Тепер ви маєте уявлення про те, скільки заряджати автомобільний акумулятор. А конкретний час вже визначається в залежності від ступеня зарядки АКБ і її стану. можна дати пару рекомендацій.

Зарядку постійним струмом краще використовувати в разі сильного розряду акумулятора. Так він набуде більш повний і рівномірний заряд. Зарядку при постійній напрузі використовується при невеликій дозарядженню.