Чи не працює грубка ВАЗ 2112 16

Фотогалерея «Заміна радіатора»

Що стосується заміни в системах старого зразка:

 • В даному випадку вам також необхідно злити витратний матеріал, демонтувати жабо, від’єднати дроселі зі шлангів та вимкнути живлення обігрівача.
 • Після цього знімається розширювальний бачок, в який заливається рідина.
 • Далі, проводиться демонтаж вакуумного підсилювача, для цього викрутити дві гайки за допомогою ключа на 17 і обережно відведіть головний гальмівний циліндр. При цьому будете максимально обережними, щоб не пошкодити шланги гальмівної системи. Шланг вакуумного підсилювача слід демонтувати.
 • Після цього в салоні авто слід викрутити чотири гайки зі шпильок педалі гальма. Сам вакуумний підсилювач демонтується разом з педаллю.
 • Так ви змогли отримати доступ до радіаторної пристрою. Вам залишається тільки відкрутити три болта, за допомогою яких він кріпиться, після чого замінити пристрій на нове. Збірка проводиться в зворотній послідовності, не забудьте налити антифриз.

Перевірка справності роботи САУО

Справність роботи перевіряється мультиметром. Змиритися напруга на клемах рожевого і коричневого проводів, запалювання активовано. Плавно провертає регулятор температури, на дисплеї мультиметра стрілка повинна показувати підвищення напруги.

На опалювачах старого зразка при максимальній напрузі значення контролера незмінно. Це враховуйте, щоб не зробити поспішних висновків про несправності того чи іншого агрегату.

Причиною несправності контролера можуть бути і деформовані заслінки. Щоб переконатися в цьому, усунути поломку, розбираємо обігрівач.

Залежно від виробника, а також версії обігрівача (старого чи нового зразка),, на вторинному ринку можна знайти робочий радіатор за 300-500 рублів.

Профілактика заслінки системи опалення ВАЗ 2112

Якщо бути точним, то огляду підлягають дві заслінки, в такій кількості вони представлені в автомобілі ВАЗ 2112. У верхній частині регулюється паркан холодного повітря. У нижній частині подача теплого (гарячого) повітря в салон автомобіля. Внаслідок зношеності приводного механізму заслінка відкривається наполовину, частково, потік повітря знижений, салон обігрівається в недостатній мірі.

працює, грубка, 2112

Пристрій грубки ВАЗ 2112

Дефектовка мікроредуктора заслінки

Діагностика допустима при наявності спеціального приладу. омметра. Він призначений для виміру опору в електричному ланцюзі. У контролерів старого зразка показники в діапазоні 750. 1250 Ом, в нових 3400. 5100 Ом.

Печка. Отопитель салона ВАЗ 2110. 11.12. Устройство и принцип работы. Авто электрика.

Дефектовка відбувається наступним чином: запускаємо силовий агрегат, виставляємо температуру на позначці «Мінімум», очікуємо 15. 20 секунд, відключаємо. Роз’єднуємо контролери, заміряємо опір при включеному запалюванні між контактами Х1.4 і Х1.1.

При максимальній температурі омметр показує до 5.0 Ом на новому або 1.6 Ом на старому. Відсутність опору вказують на неполадки вихід з ладу датчика мікроредуктора. Найчастіше зношуються доріжки, пошкоджується проводка, перегорає запобіжник. Для заміни мікроредуктора розбирається грубка.

Заслінки печі ВАЗ 2110

Часто причиною поганої роботи обігрівача “десятки” стає заслінка грубки ВАЗ 2110. Заслінка може не щільно закриватися або погано відкриватися. Сама заслінка отопітеля виготовлена ​​з пластику, який може з часом деформуватися і погано працювати. Багато автовласників купують металеву заслінку і змінюють її своїми силами. Як перевірити працездатність і оцінити стану заслінки печі? Все досить просто, знімаєте центральний дефлектор воздуховода і ось вона заслоночка! Дивимося на фото.

Далі уважно оглядаєте заслінку, включаєте грубку, повертаєте регулятори на блоці САУО і дивіться працює заслінка взагалі. Як вона переміщається, щільно прилягає. Якщо вона не реагує на команди, значить проблема може бути зовсім і не в ній. За одне можете подивитися, чи працює важіль перенаправлення повітряного потоку від скла до ніг.

Слабка подача теплого повітря

Повітряний потік досить теплий, але натиск недостатній. У такій ситуації можливі наступні несправності:

 • Салонний фільтр забруднився. У такому випадку потрібно вичистити його від пилу пилососом. Якщо зробити це неможливо, тоді краще його замінити.
 • Засмічення радіатора грубки. Крім пилу, пробку створюють як комахи, так і листя. Дрібні частинки можна видути за допомогою стиснутого повітря. Щоб прибрати великі забруднення, потрібно зняти решітку і помити її.

ВАЗ 2112 электрика.Полный абзац.Очевидное не вероятное.Что делать, куда лезть?

Недостатній повітряний натиск може бути наслідком протікання радіатора. Така проблема визначається дуже просто. якщо ви постійно доливаєте антифриз або тосол, тоді зверніть увагу на стан цього вузла в автомобілі. Для усунення цієї несправності знадобиться отримати доступ до радіатора і демонтувати його разом з обігрівачем.

Практика пайки радіатора ненадійна. Краще встановити нову деталь, щоб потім не розбирати половину передка.

працює, грубка, 2112

Критерії вибору радіатора грубки

Що стосується вибору, то перед покупкою ви повинні точно дізнатися, якого зразка встановлена ​​піч у вашому авто. старого чи нового. Залежно від цього проводиться вибір радіаторного пристрої (автор відео. канал MegaMeyhem).

Піч ВАЗ 2110, пристрій обігрівача, вентилятора, заслінок, відео заміни радіатора грубки ВАЗ 2110

Піч ВАЗ 2110 мабуть самий проблемний і примхливий механізм, у всій конструкції автомобіля. Без грубки або несправного радіатора опалювача салону на ВАЗ 2110 не обійтися, враховуючи наш холодний клімат. Якщо влітку непрацююча грубка може вас і не турбувати, то з настанням холодної пори року часто з’ясовується, що грубка на ВАЗ-2110 дме холодним повітрям. Сьогодні постараємося дуже докладно розповісти про пристрої, ремонті та заміні обігрівача на “десятці”. Текст для наочності доповнимо фотографіями і відео.

Відразу скажемо, що конструкція системи опалення на “десятці” принципово відрізняється від того, що було на старих моделях ВАЗ. Найголовніша особливість і відмінність обігрівача салону, це те що радіатор грубки ВАЗ 2110 і його вентилятор знаходиться не в салоні, а в моторному відсіку. У такій конструкції є свої переваги, наприклад для заміни радіатора отопітеля або вентилятора пічки не потрібно повністю розбирати передню панель (торпедо).

Ще одна важлива відмінність, це електронне управління кліматичними процесами в салоні. Для цього на ВАЗ 2110 встановлена ​​так звана система автоматичного управління обігрівачем (САУО). Фотографія блоку САУО далі.

До речі, блок САУО на “десятках” різного року випуску різниться. З 1996 року проводилося 4 типу контролера САУО. Коштує це враховувати при покупці блоку в якості запасної частини. Саме цей прилад і управляє температурою в салоні і роботою вентилятора. Можлива установка температури від 16 до 28 градусів.

Але як же працює цей диво прилад? На стелі салону “десятки” стоїть температурний датчик або стельовий датчик повітря з вбудованим (дуже невеликим) вентилятором, для циркуляції повітря. Саме цей датчик і відправляє відомості про реальну температурі в салоні, а блок САУО дає команду мікро моторедуктора (ММР), він в свою чергу відкриває або закриває основну заслінку, яка відповідає за доступ гарячого повітря в салон. При зміні температури в салоні, стельовий датчик дає новий сигнал, спрацьовує мікро моторедуктор повертаючи заслінку, закриваючи або відкриваючи доступ гарячого повітря в салон. Таким чином автоматично підтримується заданий температурний режим. Далі фотографія схеми повітропроводів обігрівача ВАЗ 2110.

Залежно від виробника, а також версії обігрівача (старого чи нового зразка),, на вторинному ринку можна знайти робочий радіатор за 300-500 рублів.

Заміна моторедуктора обігрівача

Для виконання цієї процедури будуть необхідні гайкові ключі і фігурна викрутка. Установка нової деталі не представляє великої складності, так що з нею цілком впорається початківець автолюбитель в умовах особистого гаражного боксу.

 • знімаємо склоочисники, відкручуємо контргайку і звільняємо жабо;
 • тепер у нас у вільному доступі саморізи;
 • на цьому етапі потрібно витягти гумовий ущільнювач з відсіку електродвигуна. Для цього потрібно з обох сторін жабо відкрутити гайки;
 • трубопровід заслінки необхідно від’єднати, щоб він не заважав;
 • викручуємо гвинти, які утримують терморадіатори редуктора;
 • біля вакуумного підсилювача гальм в лівій ніші відсіку редуктора розташований моторчик, який необхідно зняти, викрутивши знизу кріпить його гвинт;
 • збирається заслінка в зворотній послідовності відразу після установки моторедуктора обігрівача.

Тестування функціональності встановленого елемента здійснюється шляхом замірів опору на контактах Х1.1 і Х1.4 при відключеному контролері і встановленому в позицію синьою позначки лівому регуляторі. У разі, якщо опір відсутній або під час перевірки залишається постійним, це говорить про несправному датчику положення вала. На жаль, окремо він не продається, тому доведеться міняти моторедуктор.

Як поміняти моторедуктор грубки ВАЗ-2112 своїми руками

Основний несправністю, яка повністю паралізує роботу обігрівача в автомобілях ВАЗ-2112, є вихід з ладу моторедуктора грубки. Призначення цього елемента в системі полягає в управлінні заслінкою обігрівача, тобто моторедуктор (МР) відповідає за її відкриття і закриття. Рух заслінки можна відстежити за допомогою відповідних сигналів від керуючого модуля грубки машини. Варто зауважити, що в ВАЗ-2112 температура в салоні може підтримуватися в автоматичному режимі, тобто повітря при необхідності або нагрівається, або охолоджується.

У разі виходу з ладу моторедуктора обігрівача, перед його покупкою і заміною необхідно звернути увагу на один важливий момент: існує два типи моторедукторів (старого зразка, і нового), які кардинально відрізняються своєю конструкцією. Зважаючи на це, дуже важливо знати, який саме тип елементу встановлено на автомобілі, щоб не витрачати даремно свій час і не робити марних покупок.

Чому погано гріє пічка ВАЗ-2112 16 клапанів і як полагодити

Від коректності роботи грубки на вашому автомобілі безпосередньо залежить рівень комфорту, з яким ви будете їздити в холодну пору року. Після того як була помічена проблема з обігрівачем в машині, багато автовласників починають розбиратися з нею тільки тоді, коли вже підходять перші заморозки. Завбачливі власники авто займаються подібними проблемами в кінці літа.

Всі проблеми з пічкою на ВАЗ-2112 відбуваються через погану якість збірки цієї системи на заводі. З цієї причини надійність обігрівача сильно страждає.

У такому випадку навіть якщо ви впевнені, що з пічкою все в порядку, бажано перевірити критичні вузли і при необхідності усунути несправності.

працює, грубка, 2112

Піч ВАЗ-2112 значно відрізняється від тих систем, які встановлюються на інших моделях марки. «Наша» система опалення є роздільної.

Обігрівач. це перший вузол, який відповідає за підігрів, що подається. Через канали, які проводять повітряні потоки, повітря виходить на скла, в салон і на ноги переднього пасажира, а також водія. За таке розгалуження відповідає розподільник. Іншими словами. це блок регуляції.

У грубці також є випарник, який відсутній на інших моделях.

Вийти з ладу може абсолютно будь-який вузол системи, який потягне за собою погану роботу системи опалення.

Зараз ми розповімо вам про декілька ситуаціях і методах усунення несправностей.

Причини, за якими моторедуктор виходить з ладу

При несправності цього елемента повністю відсутня можливість керування грубкою автомобіля. Перевірити його працездатність можна після установки регулятора грубки в середнє положення і подачі напруги від батареї живлення транспортного засобу на клеми електромотора редуктора. У справному стані він повинен працювати. Якщо ж спостерігається зворотне, значить, з ладу вийшов контролер моторедуктора, що відповідає за регулювання температури всередині салону. Його справність перевіряється за аналогією з редуктором.

Найчастіше МР ламається з наступних причин:

 • В електричної мережі автомобіля виникло дефектне місце, через що на електромотор моторедуктора грубки ВАЗ2112 більше не надходить напруга, і він не може функціонувати, як і раніше.
 • Автономний блок управління обігрівачем в процесі експлуатації отримав будь-які пошкодження, внаслідок цього МР вже не може коректно регулювати подачу повітря відповідно до заданої водієм температурою.
 • Вийшов з ладу датчик положення вала моторедуктора.