Чи не працює вентилятор пічки Ford Focus 2

Основні несправності

До списку найбільш поширених причин поломки пічки і відсутності тепла в салоні відноситься несправність вентилятора. Можливо, грубка не працює через запобіжника, а в механізмі ніяких проблем немає. Саме з цього і потрібно почати перевірку. Відкриваємо блок запобіжників (він розміщений в лівій частині підкапотного простору) і знаходимо потрібний нам елемент. Для цього можна використовувати спеціальну схему. Запобіжник відповідає за безпеку всієї системи опалення та вентиляції, а тому його вихід з ладу може привести до відмови в роботі грубки.

У разі якщо запобіжник в порядку, потрібно шукати далі. Можливо, поламалося реле вентилятора, яке знаходиться в тому ж блоці, що і запобіжник. Перевірка його здійснюється спеціальним приладом. тестером, до якого підключається реле. Якщо ж його немає, то потрібно взяти робоче реле і встановити в гніздо. Проблема з пічкою зважилася, а несправність була виявлена. Якщо до цих пір не працює вентилятор обігрівача Focus 2, то потрібно шукати далі і розбиратися з самим електричним мотором.

Дістатися до електродвигуна досить складно, а про те, як це зробити, ми розповімо трохи далі. Коли мотор знаходиться в руках, його потрібно перевірити. Для цього напряму підключаємо до АКБ і слухаємо, чи працює він. Якщо немає, то доведеться виконати заміну або ремонт. У разі, коли він працює, потрібно шукати несправність в проводці або в блоці управління.

У деяких випадках грубка працює лише в одному з режимів. Як ви знаєте, можна вибрати 4 швидкості, і чим вона вища, тим інтенсивніше буде здійснюватися обдув. Досить часто вентилятор працює лише на найвищій швидкості, а на всіх інших нічого не відбувається. Як правило, це означає про несправності резисторів, які винесені в окремий блок. Якщо один з резисторів вийшов з ладу, доведеться замінити весь блок, який розміщений під бардачком.

Отже, це найбільш часті причини виходу грубки з ладу. Відзначимо, що усунути проблему можна самостійно, якщо є гараж, де можна зняти двигун або розібратися з іншими несправностями. Якщо ж такої можливості немає, то можна звернутися до фахівців, які швидко виявлять поломку і виконають ремонт.

Як зняти моторчик пічки?

В принципі, як кажуть досвідчені автомеханіки, справа ця не настільки складне, скільки копітка, так як більшу частину роботи доводиться виконувати навпомацки.

Тому, приступаючи до процесу вилучення моторчика пічки, необхідно запастися терпінням і робити все в описаній послідовності:

 • Необхідно зняти бардачок, відкрутивши сім кріпильних саморізів.
 • Зняти кришку модуля, в якому розташовані запобіжники і сам блок.
 • Зняти дроти живлення з рециркуляционной заслінки.
 • Після від’єднання кліпси необхідно зняти ізоляцію.
 • Відкручуємо кріплення і витягуємо заслінку, попередньо забравши дрантям залишки старого мастила.
 • Знімаємо дроти з клем моторчика.
 • З боку водія, на корпусі вентилятора, розташований фіксатор. Його необхідно намацати і віджати у напрямку до центру, після чого корпус без зусиль провернути проти годинникової стрілки. По можливості, необхідно максимально опустити заслінку вниз, після чого моторчик перемістити в верхню праву частину.
 • Витягнути моторчик через вікно, яке утворилося після зняття блоку з запобіжниками.

Установку моторчика виробляти в зворотній послідовності, при цьому на рециркуляционную заслінку необхідно нанести мастило.

Погано гріє пічка Ford Focus 2

Буває і так, що грубка все ж працює, але дме холодним повітрям, або і зовсім видає недостатню для прогріву салону температуру. Отже, спробуємо розібратися і знайти причини, внаслідок яких грубка погано гріє:

 • погано циркулює охолоджуюча рідина в системі. Можливо, знизився її рівень в результаті течі, або «охлаждайка» виробила свій ресурс, десь утворилася повітряна пробка. У будь-якому випадку варто провести ревізію системи охолодження двигуна, обов’язково перевірити і долити до потрібного рівня антифриз або зовсім його замінити в разі погіршення якісних показників;
 • несправний термостат або термодатчик. Тут без заміни цих деталей ніяк не обійтися;
 • неправильна циркуляція повітря через порушення правильного положення клапанів термостата. Це призводить до того, що рідина охолодження циркулює лише по великому колу, в результаті чого холодний повітря не потрапляє в радіатор грубки;
 • в системі опалення накопичилося занадто багато сміття і бруду, які перешкоджають її нормальному функціонуванню.

Як видно, причини нестачі тепла в салоні «Фокуса» багато в чому взаємопов’язані між собою. До речі, рестайлінг моделі має такі ж проблеми.

Заміна резистора грубки

Для виконання цієї процедури необхідний ключ TORX T25. Відзначимо, що послідовність заміни опору грубки однакова для Ford Focus 2 і його рестайлінгових варіантів.

Спочатку необхідно від’єднати мінусовий дріт з клеми акумулятора. Далі знімаємо блок управління акселератором і педаллю гальма і від’єднуємо підходять до резистору дроти. Ключем TORX T25 відкручуємо монтажні болти і виймаємо резистор обігрівача.

Збирається все в зворотній послідовності.

Ford Focus 2 не працює вентилятор пічки

Прочитавши пару сотень статей так і не знайшов конкретної відповіді. У всіх статтях вентилятор не крутить тільки на 123, а на 4 крутить і в цьому випадку винен резистор вентилятора обігрівача, але в моєму випадку взагалі не крутить.

Запобіжники F10, R10 справні Сам мотор теж справний-зняв і перевірив безпосередньо.

Ще відразу питаннячко, чи підходить електромагнітний клапан ВАЗ 2107 на мій ФФ? В інеті деякі пробували ставити і не скаржилися.

Ford Focus II, 2008 р, 125 к.с., 1.8 М, рестайл

Всім привіт, в даній невеличкій статті відео я постараюся максимально докладно розповісти як самостійно поміняти мотор (вентилятор) грубки на автомобілі Ford Focus 2. У мене дорестайл, на рестайла начебто схожа схема, хоча Фініс коди на двигуни у деяких відрізняються.

Все почалося з того, що грубка початку поскрипувати. Мене це сильно не бентежило, в минулому році вона поскрипувала на холодну і після прогріву скрип пропадав. Цього року почалися поскрипування і на прогріту, і морозів сильних не було, а вона скрипить І в один не сильно морозний (і тепле, щоб їздити без грубки) ранок вона тупо не включилася. Вірніше включилося все, крім того, що дме Для переміщення рятувало тільки те, що є у мене обігрів лобового скла, а так само що хоч грубка і не працювала, через повітрозабірники при русі трохи дуло, що не давало пітніти склі.

Для початку я вивчив кілька мінлива, статей і так далі, і вже було зневірився і хотів відігнати машину в сервіс, тому що причину проблеми сам я знайти не міг Загалом вирішив що якщо вже повезу машину в сервіс, можна і самому спробувати, якщо що виправлять мої косяки. гуляти так гуляти =)

У мануалах все описують повне зняття панелі зі зняттям грубки, в відео розповім як обійтися без цього

Загалом спочатку знімаємо бардачок і блок запобіжників

Далі відключаємо фішку від двигуна і починаємо зняття

Рекомендую подивитися, там все досить докладно розказано. Вибачте за моє «е» я згадував всі нюанси, щоб максимально докладно і зрозуміло пояснити і нічого не забути

Припустимо, що двигун у вас вийшло зняти (якщо потрібно, тому що в відео я говорю і про методи діагностики реле і самодіагностики клімат-контролю)

Його можна трохи розібрати. цього вже немає в відео Щоб розібрати, там є гумові частини які виступають в якості защелок.На них (3 штуки) потрібно натискати по черзі, щоб зняти корпус.

Можна витягнути контакти, якщо витягнути білу пластикову кліпсу.

на кришці якщо що, є мітка, так що не переплутати полярність (напевно)

Взагалі я в перший день коли намагався це зняти вбив 2 години і почав збирати назад, тому що припустив що ні зберу назад якщо зніму

На другий день я вирішив, що якщо вже везти в сервіс, то нехай якщо що за мною виправляють, мені все одно платити повну за літієвий мастило в балончику.

Я сподіваюся моя стаття і відео допоможуть у вирішенні проблем. Краще займатися цим в тепло і в гараже.Я займався цим в гаражі але не в спекотний літній день, хоча міг би. Не потрібно було відкладати на «коли то там потім подивлюся»

З інструментів понадобятся- викрутки TORX, точних цифр не пам’ятаю, 25 і 15 вроде- телефон щоб дивитися де болти (або ноут з окремою Вебком). мультіметр- Проводу- ліхтарик

З настанням холодів за підтримання комфортної температури в салоні автомобіля Ford Focus 2 відповідають дві системи:

 • охолодження силового агрегату;
 • вентиляція та опалення.

Тому, якщо грубка не працює і в салон не надходить тепле повітря, причину поломки доведеться шукати саме в них.

Найбільш частою причиною відсутності опалення в «Фокусі» є перегоріли запобіжник F10 (30A), який знаходиться в ланцюзі вентилятора клімат-контролю. У блоці запобіжників його можна знайти в лівій частині. Точніше його розташування підкаже схема.

У разі, якщо з запобіжником все в порядку, варто звернути увагу на реле вентилятора, яке також знаходиться в запобіжному відсіку. Перевірити його справність доцільніше за допомогою тестера, попередньо витягнувши з гнізда реле. Однак, дієвіше спосіб перевірки за допомогою нового, справного реле, яке встановлюється в гніздо замість старого, після чого запускається вентилятор обігрівача. Якщо він заробив, значить, причина неполадки виявлена. В іншому випадку необхідно перевірити працездатність електромотора вентилятора. Крім цього, є ще ряд несправностей, упускати які з уваги не варто.

Основні причини несправності грубки FORD Focus 2

Автомобіль сьогодні. це не тільки засіб пересування. У своїй машині щодня люди проводять багато часу, особливо це стосується жителів мегаполісу. Комфорт в Ford Focus другого покоління забезпечується різними приладами і системами, які дозволяють водієві і пасажирові не відчувати жодних незручностей. Вкрай важливою є грубка, без якої експлуатувати автомобіль в зимовий час практично неможливо. Що робити, якщо не працює грубка на Ford Focus 2? Які основні несправності призводять до такої проблеми? У нашій статті ми спробуємо з’ясувати це.

Основна функція грубки. підтримання температури в салоні автомобіля і подача теплого повітря. Якщо всередині холодно, то їздити просто неприємно. Однак крім цього грубка виконує і інші завдання. Наприклад, коли в зимовий час роки замерзли всі стекла, то завдяки опалювачу виходить нагріти вікна і забезпечити достатню для безпечного руху видимість. Отже, якщо грубка не працює, куди потрібно дивитися?

Підтримання комфортної температури в салоні Фокуса здійснюється за рахунок декількох систем:

 • охолодження двигуна;
 • отоплення та вентиляція.

Якщо піч не дме теплим повітрям або не працює зовсім, то потрібно перевірити саме ці дві системи, оскільки проблема, швидше за все, там.

Перевірка електродвигуна

Сумно, якщо ваш другий крок у пошуку причини також не увінчався успіхом. Це вказує на те, що шукати проблему слід в самому електродвигуні. Вам, звичайно, доведеться серйозно попітніти, щоб зняти його. Це, дійсно, не стільки складно, скільки незручно, але оскільки іншого варіанту немає, закочуйте рукава і дійте.

Щоб витягти електродвигун, доводиться витягати ще й інші складові. Зокрема, спочатку вам потрібно буде відкрутити болт, що забезпечує фіксацію бардачка. Далі, потрібно буде витягти блок запобіжників. Ви виявите провід, що підключається до заслінки рециркуляції, його теж потрібно зняти. Після цього ви виявите кліпсу, витягніть і її, потім усуньте ізоляцію.

Тепер ми практично підібралися до бажаної мети. Вам потрібно зняти заслінку з кріплення, ви побачите залишки старого мастила під нею. Найкраще її витерти. Далі, приступайте до акуратного від’єднання всіх електропроводів, що забезпечують харчування електродвигуна.

Тепер рекомендуємо вам добре розглянути звільнене простір. В цьому випадку ви виявите з лівого боку фіксатор, натиснувши на який по центру вам вдасться його отримати. Залишаються два останніх завершальних кроку, що забезпечують на автомобілі Ford Focus 2 акуратне зняття електродвигуна грубки. Просто поверніть його проти годинникової стрілки і через праву сторону витягніть.

Ось тепер, коли електродвигун успішно витягнутий, можна провести перевірку його працездатності. З цією метою підключіть електродвигун безпосередньо до акумулятора. Якщо він заробив, значить, проблема не в ньому, слід шукати причини в проводці, а також в блоці управління.

Коли ж пряме підключення до АКБ вказало, що електродвигун «мовчить», значить, саме він вийшов з ладу. Іноді вдається його відремонтувати і повернути йому колишню працездатність, але здійснити такі ремонтні роботи може тільки фахівець. На жаль, в окремих випадках «воскресити» електродвигун не вдається навіть самому висококваліфікованому майстрові, тому доводиться купувати новий і проводити заміну.

Дуже часто вентилятор відмінно працює, але тільки на четвертій швидкості, забезпечуючи сильну подачу теплого повітря. Якщо ж включити якусь іншу швидкість, вентилятор зупиняється. В цьому випадку можна бути впевненим в тому, що вийшов зі строю один з резисторів. На жаль, замінити тільки один не вийде, тому доводиться міняти повністю блок.

Отже, виявити причини, за якими не бажає нормально функціонувати вентилятор, внаслідок чого не подається в салон тепле повітря, може будь-який автовласник, якщо він перед собою позначив такі цілі і налаштований на виконання деяких маніпуляцій, що дозволяють усунути несправність. Скориставшись нашими підказками, вам буде трохи простіше виконати технічні завдання, відновити працездатність вентилятора власними силами.

Варіант 1

37 10А Дальнє світло лівої фари
38 10А Далекий сіє правої фари
39 20А Прикуриватель, задня додаткова розетка
40 20А Люк
41 20А Модуль електрообладнання двері переднього пасажира
42 7,5А Обігрів дзеркал
43 10А Електронні модулі (живлення від акумуляторної батареї)
44 10А Діагностичний роз’єм (OBD II)
45 10А Денні ходові вогні
46 10А Комбінація приладів, багатофункціональний електронний модуль (GEM)
47 15А Склоомивач, обігрів форсунок склоомивача
48 20А Ближнє світло фар, денні ходові вогні
49 15А Перемикач світла
50 20А Стеклоочиститель
51 15А Паливний насос
52 25А Обігрів заднього скла
53 7,5А Габаритний світло з лівого боку
54 7,5А Габаритний світло з правого боку
55 20А Модуль електрообладнання двері водія, центральний замок
56 20А Система безключового доступу / запуску
57 10А Сирена протиугінною системи
58 15А Аудіосистема (живлення від акумуляторної батареї)
59 25А Розетка в багажному відділенні, роз’єм причепа
60 15А Ближнє світло правої фари
61 15А Ближнє світло лівої фари
62 20А Електропривод регулювань сидіння водія
63 25А Склопідйомники
64 резерв
65 10А Подушки безпеки
66 7,5А Коректор фар, ближнє світло фар, блок ксенонових фар
67 10А Іммобілайзер (WFS), комбінація приладів (живлення від вимикача запалювання)
68 7,5А Радіо, комбінація приладів
69 20А Протитуманний світло
70 10А Електронні модулі (живлення від замка запалювання)
71 10А Денні ходові вогні
72 25А Багатофункціональний електронний модуль (GEM)
73 7,5А Освітлення номерного знака
74 15А Лампи стоп-сигналу
75 10А Блок управління коробкою передач, електронна педаль газу
76 7,5А Електронний гальмо стоянки (EPB)
77 25А Реле центрального замка
78 15А Очисник заднього скла
79 15А Електропривод складання дзеркал
80 10А Освітлення салону, дзеркала з електроприводом
81 20А Модуль електрообладнання правих задніх дверях
82 20А Модуль електрообладнання лівих задніх дверей
83 10А CD-чейнджер, розважальна система для задніх пасажирів (RSE)
84 10А Лампи заднього ходу, модуль причепа
85 10А Система охолодження
86 20А Підігрів сидінь
реле
K1 Обігрів заднього скла
K4 Паливний насос
K5 Денні ходові вогні

В даному виконанні за роботу прикурювача відповідає запобіжник номер 39 на 20А.

Ford Focus 2 запобіжники і реле

Компактний автомобіль Ford Focus 2 го покоління проводився в 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 і 2011 роках як з бензиновими, так і дизельними двигунами. За цей час автомобіль пройшов рестайлінг один раз, який торкнувся як інтер’єру так і екстер’єру. У даній публікації ми покажемо опис блоків запобіжників і реле Ford Focus 2, місця їх розташування, схеми і фотографії. Окремо відзначимо запобіжник прикурювача. А в ув’язненні запропонуємо для скачування повні електричні схеми автомобіля.

Актуальне призначення запобіжників може відрізнятися від представленого і залежить від року випуску і країни поставки Ford Focus 2. Звіряйте позначенням зі схемою на зворотному боці кришки корпусу. А якщо у Вас не те покоління моделі, дивіться тут: Focus 1 і Focus 3.

несправність реле

За роботу вентилятора відповідає реле, що регулює інтенсивність оборотів. Знайти його можна в монтажному блоці, трохи в стороні від запобіжників. Для діагностики потрібно витягти його з посадкового гнізда. Робіть це дуже акуратно.

Діагностику можна робити декількома способами. Найпростішим є завмер показників реле за допомогою мультиметра. Але, також часто застосовують метод установки свідомо справною деталі. Якщо після установки працездатною релюшки вентилятор заробив, то можна сказати, що несправність ви знайшли.

Ford focus 2 ремонт, перестала дуть печка

Охолоджуюча рідина

Ще один нюанс, який варто пам’ятати. наявність в системі достатньої кількості антифризу. Якщо його буде не вистачати, то пічка буде працювати дуже слабо. При цьому, в цілому двигун буде перегріватися. Причина такого явища в особливостях розміщення радіатора. Він розташований в найвищій точці системи охолодження. Тому, при нестачі охолоджуючої рідини до грубки вона просто не доходить. Завжди контролюйте кількість антифризу в системі охолодження. Це дозволить не тільки нормалізувати роботу опалення, але і уникнути цілого ряду складнощів з двигуном автомобіля.

Стаття «У чому різниця між червоним, зеленим і синім антифризом».

Якщо піч погано гріє, обов’язково загляньте під килимок. У деяких випадках ви там побачите калюжу антифризу. Радіатор поступово може протиратися, що призводить до утворення витоків рідини з системи. Основною ознакою цього є стійкий запах антифризу в салоні, а також наявність рідини під килимками, куди вона стікає. Єдиний варіант. заміна деталі.

Стаття «Чому пахне антифризом в салоні?».

Основні причини несправності грубки FORD Focus 2

автомобіля. Варто відзначити, що конструктивно опалювачі на всіх цих поколіннях майже однакові, тому ми не будемо розглядати їх окремо. Всі перераховані проблеми можуть зустрічатися на будь-яких поколіннях Focus.

електродвигун

Ще один елемент системи опалення, який часто впливає на роботу вентилятора, причому безпосередньо. електродвигун. Він виходить з ладу досить часто. Особливо на першому поколінні моделі. Тому, не варто скидати його з рахунків.

Для діагностики потрібно зняти двигун з вентилятора. Після зняття перевіряють найпростішим і надійним способом. Беруть два дроти, приєднують їх до висновків електродвигуна, а вільні кінці накидають на контакти АКБ

Справний електродвигун повинен задзижчав. Якщо цього не відбулося, то слід його замінити на працездатний.

Блок під капотом

Він знаходиться з лівого боку під захисною кришкою.

Приклад актуальною схеми на зворотному боці захисної кришки.

опис запобіжників

F1 40 / 60А Електричний двигун вентилятора системи охолодження
F2 80А Підсилювач керма
F3 60А Монтажний блок реле і запобіжників в салоні
F4 60А Монтажний блок реле і запобіжників в салоні
F5 80А Кондиціонер з ручним або автоматичним управлінням
F6 60А Резерв
F7 30А Насос гідравлічного блоку ABS
F8 20А Клапани гідравлічного блоку ABS
F9 20А Контакти і обмотка головного реле
F10 30А Електричний двигун вентилятора обігрівача (запобіжник грубки)
F11 20А Вимикач запалювання
F12 40А Силова ланцюг реле запалювання
F13 20А Стартер
F14 40А Обігрів вітрового скла. правий елемент
F15 30А Реле вентилятора системи охолодження
F16 40А Лівий елемент обігріву вітрового скла
F17 30А Резерв
F18 резерв
F19 10А Блок управління системи ABS
F20 15А Звуковий сигнал
F21 20А Додатковий обігрівач
F22 10А Блок управління підсилювачем рульового управління
F23 30А Насос омивача фар
F24 15А Резерв
F25 10А Обмотка реле обігріву вітрового скла
F26 10А Автоматична коробка передач
F27 10А Муфта компресора кондиціонера
F28 10А Резерв
F29 10А Система роздільного клімат. контролю
F30 3А Блок управління двигуном, блок управління автоматичною коробкою передач
F31 10А Система зарядки акумуляторної батареї
F32 10А Блок управління автоматичною коробкою передач, датчик положення селектора
F33 10А Підігрів датчиків концентрації кисню
F34 10А Форсунки, котушка запалювання
F35 10А Система управління двигуном
F36 10А Блок управління двигуном
R1 Реле включення заборони запуску
R2 Реле звукового сигналу
R3 Реле ліхтарів заднього ходу
R4 резерв
R5 Реле системи рециркуляції ОГ (EGR). для бензинових двигунів, Реле нагрівача палива. дизель
R6 Основне реле
R7 Реле обігрівача вітрового скла
R8 реле запалювання
R9 Реле омивача фар
R10 Реле вентилятора обігрівача
R11 Реле компресора кондиціонера
R12 Реле електро двигуна вентилятора системи охолодження, реле свічок розжарювання
R13 реле стартера
R14 Реле вентилятора системи охолодження, Електричний двигун вентилятора

обрив ланцюга

Також грубка може не працювати в зв’язку з обривом ланцюга. Таке відбувається досить часто. Зазвичай це не ушкодження проводів (на них реагує запобіжник), а проблема з роз’ємами. Вони або просто окислилися

і не пропускають струм. Або просто виявилися роз’єднані. Останній варіант зазвичай відбувається в разі, коли проводилися які-небудь роботи.

Перевіряти проводку варто, починаючи від блоку з запобіжниками, до перемикача й грубки. Так значно простіше знайти проблемну ділянку ланцюга.

Основні несправності

До списку найбільш поширених причин поломки пічки і відсутності тепла в салоні відноситься несправність вентилятора. Можливо, грубка не працює через запобіжника, а в механізмі ніяких проблем немає. Саме з цього і потрібно почати перевірку. Відкриваємо блок запобіжників (він розміщений в лівій частині підкапотного простору) і знаходимо потрібний нам елемент. Для цього можна використовувати спеціальну схему. Запобіжник відповідає за безпеку всієї системи опалення та вентиляції, а тому його вихід з ладу може привести до відмови в роботі грубки.

У разі якщо запобіжник в порядку, потрібно шукати далі. Можливо, поламалося реле вентилятора, яке знаходиться в тому ж блоці, що і запобіжник. Перевірка його здійснюється спеціальним приладом. тестером, до якого підключається реле. Якщо ж його немає, то потрібно взяти робоче реле і встановити в гніздо. Проблема з пічкою зважилася, а несправність була виявлена. Якщо до цих пір не працює вентилятор обігрівача Focus 2, то потрібно шукати далі і розбиратися з самим електричним мотором.

Дістатися до електродвигуна досить складно, а про те, як це зробити, ми розповімо трохи далі. Коли мотор знаходиться в руках, його потрібно перевірити. Для цього напряму підключаємо до АКБ і слухаємо, чи працює він. Якщо немає, то доведеться виконати заміну або ремонт. У разі, коли він працює, потрібно шукати несправність в проводці або в блоці управління.

У деяких випадках грубка працює лише в одному з режимів. Як ви знаєте, можна вибрати 4 швидкості, і чим вона вища, тим інтенсивніше буде здійснюватися обдув. Досить часто вентилятор працює лише на найвищій швидкості, а на всіх інших нічого не відбувається. Як правило, це означає про несправності резисторів, які винесені в окремий блок. Якщо один з резисторів вийшов з ладу, доведеться замінити весь блок, який розміщений під бардачком.

Отже, це найбільш часті причини виходу грубки з ладу. Відзначимо, що усунути проблему можна самостійно, якщо є гараж, де можна зняти двигун або розібратися з іншими несправностями. Якщо ж такої можливості немає, то можна звернутися до фахівців, які швидко виявлять поломку і виконають ремонт.

Основні причини несправності грубки FORD Focus 2

Автомобіль сьогодні. це не тільки засіб пересування. У своїй машині щодня люди проводять багато часу, особливо це стосується жителів мегаполісу. Комфорт в Ford Focus другого покоління забезпечується різними приладами і системами, які дозволяють водієві і пасажирові не відчувати жодних незручностей. Вкрай важливою є грубка, без якої експлуатувати автомобіль в зимовий час практично неможливо. Що робити, якщо не працює грубка на Ford Focus 2? Які основні несправності призводять до такої проблеми? У нашій статті ми спробуємо з’ясувати це.

Основна функція грубки. підтримання температури в салоні автомобіля і подача теплого повітря. Якщо всередині холодно, то їздити просто неприємно. Однак крім цього грубка виконує і інші завдання. Наприклад, коли в зимовий час роки замерзли всі стекла, то завдяки опалювачу виходить нагріти вікна і забезпечити достатню для безпечного руху видимість. Отже, якщо грубка не працює, куди потрібно дивитися?

Підтримання комфортної температури в салоні Фокуса здійснюється за рахунок декількох систем:

Якщо піч не дме теплим повітрям або не працює зовсім, то потрібно перевірити саме ці дві системи, оскільки проблема, швидше за все, там.

Процес зняття електродвигуна

Якщо говорити в цілому, то дістати мотор грубки нескладно і під силу це практично кожному. Однак проблема полягає в тому, що виконувати зняття дуже незручно і багато чого доводиться робити наосліп. Якщо ви зважилися на самостійний ремонт, то потрібно бути готовим до незручностей. Зняття електродвигуна здійснюється наступним чином:

 • відкручуємо болт кріплення бардачка і виймаємо його з штатного місця;
 • знімаємо блок запобіжників, попередньо забравши його кришку;
 • відключаємо провід, який підключається до заслінки рециркуляції;
 • витягуємо кліпсу і прибираємо ізоляцію;
 • знімаємо заслінку з кріплення і видаляємо ганчіркою старе мастило;
 • від’єднуємо дроти живлення електродвигуна;
 • з боку водія на корпусі розміщений фіксатор, який потрібно віджати, натиснувши на нього до центру;
 • повертаємо електродвигун проти годинникової стрілки і витягуємо його в праву частину;
 • виймаємо мотор через місце, де стояв блок запобіжників, і виконуємо його перевірку на працездатність.

Після виконання всіх робіт, необхідно поставити справний двигун на місце, виконавши дії в зворотному порядку. Не забуваємо використовуватися мастило при установці заслінки рециркуляції.

Погана робота грубки

У деяких випадках на Ford Focus 2 пічка працює, але при цьому вона гріє недостатньо добре або дме холодом. Це означає, що вона не виконує свої функції. Як правило, причин такої проблеми кілька, в тому числі:

 • вийшов з ладу термостат;
 • несправний радіатор грубки;
 • неправильне положення клапанів термостата, внаслідок чого відбувається неправильна циркуляція повітря в системі (охолоджуюча рідина рухається виключно по великому колу, тому повітря не нагрівається);
 • в грубці велика кількість бруду та інших сторонніх предметів, що не дозволяє їй нормально працювати;
 • проблеми з охолоджувальною рідиною.

Давайте зупинимося на останньому пункті більш детально. Досить часто холодне повітря з печі дме в тому випадку, якщо кількість охолоджуючої рідини в системі нижче норми. Подібна ситуація може спостерігатися тоді, коли охлаждайка втратила свої властивості. Можливо, в системі утворилася пробка з повітря. Усунути проблему можна заміною або доливкою охолоджуючої рідини.

Заміна резистора грубки

Для виконання цієї процедури необхідний ключ TORX T25. Відзначимо, що послідовність заміни опору грубки однакова для Ford Focus 2 і його рестайлінгових варіантів.

Спочатку необхідно від’єднати мінусовий дріт з клеми акумулятора. Далі знімаємо блок управління акселератором і педаллю гальма і від’єднуємо підходять до резистору дроти. Ключем TORX T25 відкручуємо монтажні болти і виймаємо резистор обігрівача.

Збирається все в зворотній послідовності.

Погано гріє пічка Ford Focus 2

Буває і так, що грубка все ж працює, але дме холодним повітрям, або і зовсім видає недостатню для прогріву салону температуру. Отже, спробуємо розібратися і знайти причини, внаслідок яких грубка погано гріє:

 • погано циркулює охолоджуюча рідина в системі. Можливо, знизився її рівень в результаті течі, або «охлаждайка» виробила свій ресурс, десь утворилася повітряна пробка. У будь-якому випадку варто провести ревізію системи охолодження двигуна, обов’язково перевірити і долити до потрібного рівня антифриз або зовсім його замінити в разі погіршення якісних показників;
 • несправний термостат або термодатчик. Тут без заміни цих деталей ніяк не обійтися;
 • неправильна циркуляція повітря через порушення правильного положення клапанів термостата. Це призводить до того, що рідина охолодження циркулює лише по великому колу, в результаті чого холодний повітря не потрапляє в радіатор грубки;
 • в системі опалення накопичилося занадто багато сміття і бруду, які перешкоджають її нормальному функціонуванню.

Як видно, причини нестачі тепла в салоні «Фокуса» багато в чому взаємопов’язані між собою. До речі, рестайлінг моделі має такі ж проблеми.

Чи не працює вентилятор пічки Ford Focus 2. Як зняти?

Досить часто цей елемент системи опалення автомобіля виходить з ладу. Часом доводиться слухати, як моторошно свистить його підшипник. Нерви просто не витримують і відповідальний автовласник починає шукати способи, як зняти цю проблемну деталь?

Буває так, що при включеному першому, другому або третьому положенні перемикача не працює вентилятор, починаючи запускатися лише на четвертому режимі. Така поломка обумовлена ​​виходом з ладу додаткових резисторів.

Починаємо знімати вентилятор пічки.

Дістатися до нього можна лише після зняття бардачка. Після чого необхідно витягти правий воздуховод, зняти з клем електромотора дроти електроживлення і, відкрутивши кріплять саморізи, зняти вентилятор.

Ford Focus 2 не працює вентилятор пічки

Прочитавши пару сотень статей так і не знайшов конкретної відповіді. У всіх статтях вентилятор не крутить тільки на 123, а на 4 крутить і в цьому випадку винен резистор вентилятора обігрівача, але в моєму випадку взагалі не крутить.

Запобіжники F10, R10 справні Сам мотор теж справний-зняв і перевірив безпосередньо.

Ще відразу питаннячко, чи підходить електромагнітний клапан ВАЗ 2107 на мій ФФ? В інеті деякі пробували ставити і не скаржилися.

Ford Focus II, 2008 р, 125 к.с., 1.8 М, рестайл

Всім привіт, в даній невеличкій статті відео я постараюся максимально докладно розповісти як самостійно поміняти мотор (вентилятор) грубки на автомобілі Ford Focus 2. У мене дорестайл, на рестайла начебто схожа схема, хоча Фініс коди на двигуни у деяких відрізняються.

Все почалося з того, що грубка початку поскрипувати. Мене це сильно не бентежило, в минулому році вона поскрипувала на холодну і після прогріву скрип пропадав. Цього року почалися поскрипування і на прогріту, і морозів сильних не було, а вона скрипить І в один не сильно морозний (і тепле, щоб їздити без грубки) ранок вона тупо не включилася. Вірніше включилося все, крім того, що дме Для переміщення рятувало тільки те, що є у мене обігрів лобового скла, а так само що хоч грубка і не працювала, через повітрозабірники при русі трохи дуло, що не давало пітніти склі.

Для початку я вивчив кілька мінлива, статей і так далі, і вже було зневірився і хотів відігнати машину в сервіс, тому що причину проблеми сам я знайти не міг Загалом вирішив що якщо вже повезу машину в сервіс, можна і самому спробувати, якщо що виправлять мої косяки. гуляти так гуляти =)

У мануалах все описують повне зняття панелі зі зняттям грубки, в відео розповім як обійтися без цього

Загалом спочатку знімаємо бардачок і блок запобіжників

Далі відключаємо фішку від двигуна і починаємо зняття

Рекомендую подивитися, там все досить докладно розказано. Вибачте за моє “е” я згадував всі нюанси, щоб максимально докладно і зрозуміло пояснити і нічого не забути

Припустимо, що двигун у вас вийшло зняти (якщо потрібно, тому що в відео я говорю і про методи діагностики реле і самодіагностики клімат-контролю)

Його можна трохи розібрати. цього вже немає в відео Щоб розібрати, там є гумові частини які виступають в якості защелок.На них (3 штуки) потрібно натискати по черзі, щоб зняти корпус.

Можна витягнути контакти, якщо витягнути білу пластикову кліпсу.

на кришці якщо що, є мітка, так що не переплутати полярність (напевно)

Взагалі я в перший день коли намагався це зняти вбив 2 години і почав збирати назад, тому що припустив що ні зберу назад якщо зніму

На другий день я вирішив, що якщо вже везти в сервіс, то нехай якщо що за мною виправляють, мені все одно платити повну за літієвий мастило в балончику.

Я сподіваюся моя стаття і відео допоможуть у вирішенні проблем. Краще займатися цим в тепло і в гараже.Я займався цим в гаражі але не в спекотний літній день, хоча міг би. Не потрібно було відкладати на “коли то там потім подивлюся”

З інструментів понадобятся- викрутки TORX, точних цифр не пам’ятаю, 25 і 15 вроде- телефон щоб дивитися де болти (або ноут з окремою Вебком). мультіметр- Проводу- ліхтарик

Не работает мотор печки(климат) Ford Focus2 рестайлинг

З настанням холодів за підтримання комфортної температури в салоні автомобіля Ford Focus 2 відповідають дві системи:

 • охолодження силового агрегату;
 • вентиляція та опалення.

Тому, якщо грубка не працює і в салон не надходить тепле повітря, причину поломки доведеться шукати саме в них.

Найбільш частою причиною відсутності опалення в «Фокусі» є перегоріли запобіжник F10 (30A), який знаходиться в ланцюзі вентилятора клімат-контролю. У блоці запобіжників його можна знайти в лівій частині. Точніше його розташування підкаже схема.

У разі, якщо з запобіжником все в порядку, варто звернути увагу на реле вентилятора, яке також знаходиться в запобіжному відсіку. Перевірити його справність доцільніше за допомогою тестера, попередньо витягнувши з гнізда реле. Однак, дієвіше спосіб перевірки за допомогою нового, справного реле, яке встановлюється в гніздо замість старого, після чого запускається вентилятор обігрівача. Якщо він заробив, значить, причина неполадки виявлена. В іншому випадку необхідно перевірити працездатність електромотора вентилятора. Крім цього, є ще ряд несправностей, упускати які з уваги не варто.

Як зняти моторчик пічки?

В принципі, як кажуть досвідчені автомеханіки, справа ця не настільки складне, скільки копітка, так як більшу частину роботи доводиться виконувати навпомацки.

Тому, приступаючи до процесу вилучення моторчика пічки, необхідно запастися терпінням і робити все в описаній послідовності:

 • Необхідно зняти бардачок, відкрутивши сім кріпильних саморізів.
 • Зняти кришку модуля, в якому розташовані запобіжники і сам блок.
 • Зняти дроти живлення з рециркуляционной заслінки.
 • Після від’єднання кліпси необхідно зняти ізоляцію.
 • Відкручуємо кріплення і витягуємо заслінку, попередньо забравши дрантям залишки старого мастила.
 • Знімаємо дроти з клем моторчика.
 • З боку водія, на корпусі вентилятора, розташований фіксатор. Його необхідно намацати і віджати у напрямку до центру, після чого корпус без зусиль провернути проти годинникової стрілки. По можливості, необхідно максимально опустити заслінку вниз, після чого моторчик перемістити в верхню праву частину.
 • Витягнути моторчик через вікно, яке утворилося після зняття блоку з запобіжниками.

Установку моторчика виробляти в зворотній послідовності, при цьому на рециркуляционную заслінку необхідно нанести мастило.

Заміна радіатора грубки

Опишемо процес заміни радіатора отопітеля без зняття торпеди.

Для початку необхідно зняти центральну консоль, від’єднати і прибрати повітропроводи, що подають тепло в задню частину салону. Акуратно, щоб не пошкодити засувку, знімаємо нижню частину обробки (пластик напівкруглої форми з лицьової панелі). Відкрутивши розташовані під обробкою болти, необхідно зняти металеві куточки. Обидві частини нижньої секції корпусу печі також необхідно зняти. Для цього викручуємо кріпильні саморізи і акуратно відгинаємо засувки. Знімаємо бардачок і обидва воздуховода, після чого від’єднуємо корпус печі, разом з яким повинен здатися і радіатор. Зробити це не так просто. Щоб полегшити цей процес, необхідно трохи розігнути в сторону ребра жорсткості торпеди. Від радіатора необхідно від’єднати всі шланги, після чого витягти корпус обігрівача разом з ним. Після ремонту або заміни радіатора збірка вузла здійснюється по зворотній схемі.