Як поміняти свічки на Priora 16 клапанів

Тонкощі вибору і заміни свічок запалювання для 16-клапанних моторів Пріори

Процедура заміни свічок запалювання (СЗ) є невід’ємною частиною технічного обслуговування будь-якого авто. Особливо це стосується автовласників вітчизняних машина LADA Priora. У нас часто запитують. які свічки встановити на Priora з двигуном 16 кл краще і як це правильно зробити? Цей матеріал дозволить розібратися в даних питаннях.

Свічки на Priora повинні бути якісними, інакше водій ризикує зіткнутися з наступними несправностями:

 • При спробі завести двигун буде довго крутити стартер. При цьому мотор може не запуститися або запустити через якийсь час. При тривалому старанні завести двигун є ймовірність посадити акумулятор.
 • При роботі силового агрегату з’являться нові шуми, мова йде про роботу на холостих обертах або прогріванні ДВС. Згодом нехарактерний для роботи мотора шум може стати голосніше.
 • Збільшиться витрата споживаного палива.
 • Зросте обсяг шкідливих речовин, що містяться у відпрацьованих газах.
 • Знизиться потужність двигуна, особливо при їзді в гору.

механізм дій

Заміна свічок на Priora 16 клапанної проводиться на холодному, що не прогрітому моторі, згідно з такою покрокової інструкції:

 • Знімається пластиковий захист мотора. Для цього буде потрібно відкрутити кришку горловини, куди заливається моторне масло. Додатково з лівого боку (в кутку зверху) необхідно зняти пластмасову засувку. Після видалення захисного корпуса рекомендуємо кришку від маслозаливной горловини повернути на місце. Це запобігатиме потраплянню всередину ємності зовнішніх елементів. пилу, бруду і сторонніх часток, сміття.
 • Обов’язково від’єднуються клеми від агрегатів запалювання.
 • Викручуються шурупи, призначені для катушечной фіксації. Залежно від використаних видів кріплення в Priora 16 клапанів, можуть знадобиться зіркоподібний ключ або головка з десятим номером.
 • Для витягування котушки необхідно підчепити її за допомогою викрутки з плоским наконечником;

Викручування свічки запалювання на Priora

 • Відкручуються свічки. Для цього застосовується свічковий ключ з подовжувачем. Після здійснення цих дій, слід візуально оцінити функціональні можливості деталі. За зовнішнім виглядом автовласник здатний визначитися, наскільки коректно працює двигун.

На наступному етапі проводиться заміна свічок запалювання на Priora 16 або повернення базової деталі, за умови її повноцінного функціонування. Далі важливо повернути котушку на своє місце, вкрутити фіксуючий гвинт і розмістити клему.

поміняти, свічки, priora, клапан

В процесі закручування свічки не докладати численних зусиль, деталь розміщується з легкістю. При сильній затягуванні може пошкодитися різьблення, а це призведе до повноцінного і дорогого ремонту ГБЦ (головка блоку циліндрів).

Аналогічні дії проводяться з іншими елементами запалювання. Після завершення процедури пластикова накладка на мотор повертається на місце.

Керівництво по заміні

Як поміняти свічки самому на LADA Priora 16 клапанів і що для цього необхідно? Процедуру заміни опишемо нижче. Щоб зробити заміну СЗ на Денсо або будь-які інші, ніяких специфічних інструментів не потрібно. Підготуйте свічковий ключ, якщо його немає. підійде і звичайна торцева свічкова головка на 16.

Зверніть увагу, що свічковий ключ або торцева головка повинні бути оснащені спеціальною гумкою або магнітом всередині. Це важливо, оскільки магніт зможе утримати демонтовану СЗ у висячому положенні.

 • Відкрийте моторний відсік демонтувати пластмасові кожух мотора. При знятті будьте обережні, щоб не пошкодити фіксатори кріплення.
 • Вимкніть клему від котушки запалювання і викрутити фінт її фіксації. Використовуючи викрутку з плоским наконечником, подденьте котушку і витягніть її. Це робиться для зручності. При знятті котушки будьте обережні. пошкодження пристрою не допускається, так як виникнуть додаткові фінансові витрати.
 • Свічка розташовується всередині свічкового колодязя. Дістати її без подовжувача неможливо, тому використовуйте його для демонтажу, але перед зняттям, необхідно від’єднати всі високовольтні дроти. При знятті зверніть увагу на стан колодязя. якщо в роботі ГБЦ є збої, то в свічковий колодязі може знаходитися трохи моторної рідини. Якщо масло є, потрібно провести заміну прокладки головки блоку циліндрів. У домашніх умовах зробити цю процедуру правильно неможливо, тому краще звернутися до фахівців. На цьому етапі, якщо в колодязі немає масла, його рекомендується продути стисненим повітрям за допомогою компресора. це дозволить видалити всю грязь з нього. Якщо замінюйте СЗ на новому автомобілі вперше, для демонтажу елементів потрібно докласти зусилля. тут може і не підійти звичайний свічковий ключ. Тому краще використовувати торцеву головку з воротком, якщо воротка немає, то підійде потужна викрутка.
 • Викручуючи свічку будьте обережні. Ключ повинен бути оснащений магнітом або гумкою, щоб СЗ можна було утримувати на вазі. Це важливо, інакше можете розбити ізолятор СЗ, а якщо це станеться, то витягти осколки буде не легко. Особливо це буде проблемно, якщо завдяки випадку вони потраплять всередину циліндра.
 • Акуратно витягніть свічку з колодка. Якщо просто демонтувати СЗ не виходить, можна використовувати зняту раніше котушку запалювання. Котушку можна одягнути на хвостовик елемента. так його дістати буде простіше.
 • Відпрацьована СЗ демонтована. Можете зробити діагностику по нагару, який утворився на ній. Наявність червоного або оранжевого нальоту свідчить про присутність ферроценових присадок в паливі. якщо це так, то АЗС необхідно поміняти. Якщо водій використовує присадки в паливо, це може бути причиною появи нальоту. Якщо нагар чорного кольору, то це свідчить про занадто збагаченої суміші, а також збільшеним витратою бензину, білий навпаки. про збідненого суміші. Детально про квіти нагару і варіантах усунення нальоту читайте в статті. Що стосується причин збідненого або збагаченої повітряної суміші, то вони можуть бути різними. Але якщо бачили, що наконечник ізолятора в принципі чистий, при цьому нагар відсутній, можете не переживати. з двигуном автомобіля все в порядку.
 • Можна приступити до монтажу нової СЗ. Встановіть свічку в очищений свічковий колодязь. На початку закручувати елемент необхідно без воротка і особливих зусиль. Це важливо, щоб свічка щільно увійшла в різьбу, а якщо будете використовувати комірець, коли СЗ не потрапила в різьбу, зіпсуєте не тільки свічку, а й криниця. Тому даний крок необхідно виконати обережно. Після того, як СЗ буде закручена вручну і увійде до кінця, для затягування необхідно застосувати комірець. Але і в цьому випадку перестаратися не можна, є ризик зірвати різьбу.
 • Коли свічка запалювання встановлена, можна поставити на місце котушку. Закрутіть до упору гвинт фіксації і встановіть роз’єм на місце. Аналогічним чином здійснюється монтаж інших СЗ.

Від’єднайте роз’єм і витягніть котушку. 2. Викриття свічку і прочистіть свічковий колодязь. 3. Встановіть нову СЗ замість старої.

Особливо це стосується автолюбителів, які зупиняють вибір на СЗ від відомих виробників. Такі продукти підробляються найчастіше. Будьте обережні і купуйте автозапчастини та витратні матеріали у перевірених постачальників.

Пристрій і призначення свічки запалювання

 • металу.
 • кераміки.
 • графітного стрижня.

Керамічний ізолятор свічки не дає імпульсу від котушки запалювання (іскрообразователя), піти на «масу». Усередині свічки знаходиться електрод з металу і графітний сердечник. На так званій спідниці з різьбленням для вкручування її на штатне місце, знаходиться загнутий виступ, електрод. Це, можна сказати, «мінусовій» елемент пристрою. З котушки запалювання, на свічку “Пріори” подається струм високої напруги.

Проходячи через внутрішній стрижень, він трохи замінює свої властивості в графітовому стрижні таким чином, що доходячи до зазору між «плюсовим» і «мінусовим» електродами, утворює стійку високотемпературну спалах, іскру. Саме вона запалює знаходиться в робочій камері циліндра суміш, що складається з повітря і бензину.

Ця суміш, компресією стиснута до певної щільності, при якій іскра може її запалити.

Увага! Ці пристрої випускаються для 8- і 16-клапанних моторів “Пріори”. Відповідно для перших свічки зроблені під ключ на 21, а для других, на 16.

Багато автолюбителів роблять заміну свічок, не звертаючи уваги на різні маркування, нанесені на ці пристрої. Потім виникає здивування, як так, нові деталі, щойно замінили, і вже вийшли з ладу. А адже дані нанесені на свічки не просто так. Їх випускають для трьох типів запалювання.

 • контактного.
 • електронного.
 • Для систем з ЕСУД (система електронного управління двигуном).

Важливо! Хоч на вигляд вони, здавалося б, не мають відмінностей, проте, замінювати один тип іншим не можна.

Справа в тому, що на свічки різних призначень, відповідно приходить і різної сили струм. Їх також можна розподілити за категоріями. У контактної системи напруга приблизно 12-14 кВ (тисяч вольт). У автомобілів, забезпечених електронною системою запалювання з механічним приводом, 18-21 кВ. І відповідно у «інжекторних» автомобілів, зокрема, у «Пріори», 20.25 тисяч вольт.

Здавалося б, ну і яка різниця? Секрет цього криється в графітовому стрижні і матеріалі «спідниці». Властивості його, для свічок різного призначення і мають відмінності. Це так зване краплинне число.

Які свічки вибрати?

Щоб запобігти такому розвитку подій, необхідно знати, які свічки краще встановити на двигун Пріори шістнадцять клапанів. Отже, спеціально для автолюбителів, яким необхідно придбати свічки для Пріори, виробник дав рекомендації щодо підбору СЗ, зазначені в сервісному мануалі.

поміняти, свічки, priora, клапан

Якщо книжки по експлуатації машини немає, список виробників, чиї продукти рекомендовані для вітчизняних двигунів, наведено нижче:

 • на Priora 16 клапанів виробник допускає використання СЗ російських виробників ЕЗ або «Роберт Bosch Саратов», моделі АУ17 (АУ15) ДВРМ;
 • продукція бренду BERU німецького виробника. 14FR7DU;
 • СЗ британського виробництва Champion. RC9YC;
 • СЗ японського виробництва NGK. BCPR6ES;
 • Денс Q20PR-U11;
 • чеська продукція BRISK DR15YC-1 / DR17YC-1;
 • німецькі СЗ Bosch FR7DCU.

Свічки запалювання для Пріори BRISK DR15YC-1

Що вибрати для заміни

Загалом, не варто ганятися за добре розрекламованими брендами. Потрібно враховувати, що ринок зараз заповнений величезною кількістю підробок. А фальсифікують, як правило, саме ті деталі популярні при заміні, які мають найбільшу вартість. Тому російські пристрої для “Пріори” в цьому контексті, не уявляють для фальсифікаторів великого інтересу.

Поруч з ними, з упевненістю стоять чеські «Бріск». Вони користуються великою популярністю у наших ремонтників. Добре йдуть японські «НЖК» і німецькі «Bosch». Але тут, дуже часті підробки. Досить сказати, що фірмові «Bosch», коштують близько 2 доларів за свічку, при покупці, з заводу. І мають 7 ступенів захисту.

Уявіть скільки буде коштувати комплект справжніх свічок тут, в Росії.

Загалом, порада така, не варто занадто захоплюватися імпортними деталями. Практика показує, свічки для «Пріори» російського виробництва, при заміні показують себе відмінно.

Як замінити свічки запалювання на ВАЗ 2170-ВАЗ 2172?

Примітка! Як раніше ми вже говорили, для того щоб поміняти свічку потрібен буде спеціальний ключ свічки який йде для 16 клапанних автомобілів, а спеціальний потрібен лише тому що він споряджений магнітної вставкою яка буде утримувати свічку коли ви її викрутити і будете виймати з отвору, відповідно без магнітної вставки свічку вам дістати буде важче!

Зняття: 1) На самому початку операції, зніміть екран з двигуна щоб він не заважав подальшій роботі, так як він більшу частину двигуна закриває, а про те як його зняти, читайте в статті називається яка: «Заміна екрану двигуна автомобіля».

2) Від кожного модуля запалювання (Всього модулів чотири, кожен йде окремо на кожну свічку запалювання, модулі були ще стрілками на другому фото зверху показані) від’єднайте колодки проводів (Для наочності на фото нижче наведено лише один модуль запалювання, а його колодка вказана червоний стрілкою) які до них приєднані, дані колодки тримаються на фіксаторах відігнувши які, колодку можна буде від’єднати від модуля, а після цієї операції візьміть в руки ключ і з його допомогою виверніть всі гайки які кріплять модуль до двигуна автомобіля (Одна гайка, що кріпить один модуль вказана синьою стрілкою).

Примітка! Коли гайка кріплення буде відвернута, вийміть модуль який вказаний синьою стрілкою, з отвору в якому він знаходиться і після цього відкладіть його вбік і простежте за тим щоб на нього не потрапляла вода, а інакше він може швидко вийти з ладу при підключенні!

Коли потрібно міняти свічки?

Інтервал заміни в 30 тисяч км є досить умовним. Компанія АвтоВАЗ комплектує двигуни Пріори одноелектродная свічками вітчизняного виробництва з маркуванням А17ДВРМ для 16-клапанного агрегату і АУ17ДВРМ. для 8-клапанного. Практика показує, що навіть на новому автомобілі ці свічки часто виходять з ладу задовго до закінчення міжсервісний пробігу, викликаючи нестабільну роботу мотора і підвищена витрата палива. З цієї причини багато автолюбителів віддають перевагу виробам імпортного виробництва.

послідовність заміни

Незважаючи на гадану простоту, до цієї операції слід поставитися відповідально. Заміну слід проводити повним комплектом (!)

Часткова заміна однієї-двох «підгуляли» свічок можлива тільки на нетривалий час.

Різний зазор і тип свічок, їх стану призводить до неодмінного збою синхронності запалювання, підвищеної детонації, сприяє підвищеному зносу двигуна.

Підбір свічок запалювання слід виробляти по автомобілю на підставі довідкових даних. Грунтуватися на рекомендаціях типу «це найкращі» не слід. Краще купувати вироби тільки від перевірених виробників.

В якості основного інструменту для заміни свічок краще використовувати спеціальну довгу головку з гумовими вставками для захоплення витягується свічки. Перед її покупкою слід виміряти діаметр посадкового конструктивного отвори.

Стандартні розміри свічкових головок. 16 і 21. Довжина посадочної зони може бути різною, до 180 міліметрів в окремих моделях двигунів. У деяких випадках можна використовувати свічковий трубку, але слід враховувати, що її надійність менше. Ще гірше використовувати спеціальні ключі невідомих виробників в красивих упаковках. Вони можуть зламатися при першому ж відкручування.

 • зняти встановлені високовольтні дроти, попередньо зазначивши або сфотографувавши послідовність їх установки;
 • якщо в автомобілі встановлені індивідуальні котушки запалювання або блок котушок на околосвечном просторі, зробити їх демонтаж (в V-образних двигунах цей процес може бути ускладнений необхідністю демонтажу частини впускного колектора і інших елементах двигуна);
 • обов’язково перевірити зони установки свічок на предмет наявності сторонніх предметів (при знятті свічки оскільки ізоляції, інші предмети можуть потрапити безпосередньо в циліндр, викликати великі проблеми);
 • надійно встановити свічковий ключ, приклавши середнє зусилля, приступити до відкручування;
 • в разі утруднення процесу демонтажу необхідно застосовувати спеціальні засоби для раскоксовиванія різьбових з’єднань, не намагатися докласти надмірне зусилля;
 • витягти свічку (якщо утримує гумка зіскочила, можна це зробити, використовуючи наконечник високовольтного проводу);
 • на місце, що звільнилося отвір свічки краще встановити заглушку або накинути чисте дрантя (чимало випадків, коли в процесі ремонту туди, тобто в циліндр, потрапляють гайки, шайби та інші «сюрпризи»).

Установку нових виробляють, керуючись правилами:

 • попередньо чистою ганчіркою очищають установче місце від масел, бруду (якщо це місце недоступно для візуального контролю, краще цього не робити: намагаючись видалити забруднення зверху нарізного сполучення, можна його перенаправити на різьбу);
 • при установці нових необхідно ще раз перевірити відповідність посадкової глибини свічки зі старою;
 • початковий напрямок свічки на посадочне місце виробляють акуратно за допомогою свічкового ключа, не слід «кидати» свічку, це може змінити зазор;
 • попереднє закручування слід проводити невеликим зусиллям, при утрудненому русі необхідно відкрутити і знову почати закручувати свічку;
 • остаточне «дотискування» свічки виробляють середнім зусиллям (на СТО для цього використовують динамометрический ключ, момент затягування встановлюють в межах від 15 до 35 Нм в залежності від діаметра різьби і типу посадки);

останній етап монтажу свічок. установка високовольтних проводів.

інструмент

 • Вороток або тріскачка з подовжувачем (можна використовувати спеціальний ключ для свічок);
 • Довга головка на «16 мм» або «21 мм» (залежить від кількості клапанів 16кл-16мм, 8кл-21мм);
 • Головка TORX E8 або головка на «10мм» (залежить від року випуску авто, в нових моделях використовуються «зірочки» TORX);

Знімаємо декоративну накладку двигуна з написом «16 valve», кріпиться вона на гумових фіксаторах, для її демонтажу необхідно потягнути її вгору з кожного кута.

Виймаємо роз’єми індивідуальних котушок запалювання (4 шт.).

Головкою Е8 або «10мм» відкручуємо ІКЗ і виймаємо їх.

Тріскачкою з подовжувачем і головкою на «16мм» відкручуємо свічки запалювання, щоб вийняти свічку з колодязя ГБЦ можна використовувати котушку.

Встановлюємо нові свічок, закручувати свічки бажано без воротка. Це потрібно для того щоб відчувати зусилля, якщо свічку перекосить Ви не зіпсувати різьблення в головці.

Затягувати нові свічки необхідно на 180 ° після їх упору.

Збираємо все в зворотній послідовності і запускаємо двигун.

Заміна свічок на 8 клапанному моторі простіше і легше, достатньо лише зняти високовольтні дроти і викрутити свічки головкою на «21мм».

визначення стану

Нижче наведена картинка, по якій Ви з легкістю визначте стан свічок на своєму автомобілі і прийдете до висновку, чи потрібна їх заміна.

Якщо стан свічок схоже зі станом на зображенні, то заміна обов’язкове, в іншому випадку завдається шкода мотору і наближається дорогий ремонт.

Процес проведення заміни свічок дуже просте заняття, яке не потребує спеціальної підготовки, необхідно лише підготувати потрібний інструмент.

Заміна свічок запалювання на Priora

Ласкаво просимо! Свічка запалювання. дуже важлива хоч і невелика за розмірами річ, яка потрібна для займання паливо повітряної суміші в циліндрі двигуна автомобіля, більш простими словами, завдяки ним автомобіль їде і якщо їх викриття то ви його вже більше не заведете, тому що суміш яку вони підпалюють НЕ запалають в зв’язку з чим і двигун не заведеться.

Примітка! Для того щоб замінити свічки на Priora (А вони знаходяться взагалі в інших місцях, на відміну від 8 клапанних двигунів), вам потрібно буде запастися: Набором гайкових ключів, а так же самим свічним ключем який йде спеціально для автомобіля і до всього цього потрібен буде щуп, яким ви будете перевіряти свічки на зазор який у них виставлено, вити якщо зазор у електродів свічки буде занадто малий (Бракована свічка, але її можна зробити нормальною за допомогою цього самого щупа) то вам потрібно буде відрегулювати його і тим самим повернути в правильний зазор, при якому двигун буде працювати нормально, впевнено і не глухнути!

Де знаходяться свічки запалювання? Свічка запалювання в 16 клапанних двигунах на відміну від 8 клапанних знаходяться в кардинально іншому місці, вони все так же продовжують бути ввёрнути в головку блоку циліндрів, але тільки в 16 клапанних автомобілях вони зверху загорнуті коли на 8 клапанних їх прекрасно видно збоку, для наочності трохи нижче ви зможете подивитися на фото, на якому вказані стрілками чотири модуля запалювання під якими і знаходяться свічки.

Примітка! Але таку картинку як вище, ви на своєму автомобілі не побачите, так як двигун 16 клапанного автомобіля закривається завжди зверху так званим екраном (Вказано червоною стрілкою), даний екран вам доведеться зняти і тільки після цього ви зможете дістатися до модулів запалювання, а вже після модулів, до самих свічок! (Про те як зняти цей екран, ви дізнаєтеся трохи пізніше, у міру прочитання цієї статті)

Замена свечей зажигания, для Новичков на 16 кл. ДВС ВАЗ. ПРИОРА ,2110, Калина.

Коли потрібно міняти свічки запалювання? Свічки підлягають заміні якщо двигун у автомобіля почав троить, тобто при троение, двигун буде смикатися, а так же погано набиратиме швидкість і взагалі буде відчутно гірше їхати, крім того при несправності свічки двигун буде ще гірше запускатися.

Це все ознаки, а що щодо рекомендаціях які дає завод виробника запитаєте ви? Розберемо це по подробней! Згідно з рекомендацією заводу, якщо свічки найзвичайніші і їх електроди складаються з міді або ітрію, тоді їх потрібно міняти з періодичністю в 30.000 тис. Км.

, тому що вони швидко вигорають, але якщо ви використовуєте свічки електроди яких покриті платиною або іридієвим покриттям, то такі свічки набагато менше вам доведеться міняти десь кожні 60.000 тис. км.

, а все тому платина більш стійка до високих температур і крім того вона має стійкість до корозії електродів свічки, де вона і застосовується!

діагностика несправності

Найкращим способом визначення працездатності вважається перевірка свічки під тиском. Суть цього способу діагностики в тому, щоб перевірити іскроутворення на електродах в умовах, наближених до робітників. Для цього свічку вкручують в спеціальну камеру, забезпечену оглядовим віконцем, і пропускають через неї розряд, одночасно накачуючи в камеру повітря компресором або ручним способом.

У певний момент розряд на електродах почне затухати, а потім і зовсім зникне. Фіксують показання манометра в цей момент і порівнюють їх з тиском в циліндрі, яке попередньо заміряли компрессометром. До свідчень компрессометра слід додати плюс 2 атм. так як обороти стартера набагато менше робочих оборотів двигуна. Якщо тиск в циліндрі вище, ніж тиск загасання іскри на електроді, свічку слід міняти, тому що в робочому режимі вона не забезпечує повне спалювання палива, і його надлишки починають потрапляти в масляний картер двигуна.

Наслідки довгої їзди на автомобілі LADA Priora при несправних свічках запалювання можуть бути плачевними, адже, крім втрати потужності, частина незгорілого палива розріджує моторне масло, що завдає шкоди деталям двигуна. Потім у вигляді пари через систему вентиляції картера воно знову потрапляє в циліндри, перенасичує горючу суміш, яка знову в повному обсязі згорає на несправних свічках і потрапляє в масло.

Якщо ж наліт на електродах білий і пухнастий, а з вихлопної труби йде сизий дим, то це проблема потрапляння моторного масла в циліндри, тому слід міняти маслоотражающіе ковпачки або поршневі кільця. Всі ці додаткові навантаження на свічки надають на них негативний вплив, і в будь-якому випадку їх потрібно перевірити на працездатність і при необхідності замінити достроково.

Як замінити свічки запалювання на ВАЗ 2170-ВАЗ 2172?

Примітка! Як раніше ми вже говорили, для того щоб поміняти свічку потрібен буде спеціальний ключ свічки який йде для 16 клапанних автомобілів, а спеціальний потрібен лише тому що він споряджений магнітної вставкою яка буде утримувати свічку коли ви її викрутити і будете виймати з отвору, відповідно без магнітної вставки свічку вам дістати буде важче!

Зняття: 1) На самому початку операції, зніміть екран з двигуна щоб він не заважав подальшій роботі, так як він більшу частину двигуна закриває, а про те як його зняти, читайте в статті називається яка: «Заміна екрану двигуна автомобіля».

2) Від кожного модуля запалювання (Всього модулів чотири, кожен йде окремо на кожну свічку запалювання, модулі були ще стрілками на другому фото зверху показані) від’єднайте колодки проводів (Для наочності на фото нижче наведено лише один модуль запалювання, а його колодка вказана червоний стрілкою) які до них приєднані, дані колодки тримаються на фіксаторах відігнувши які, колодку можна буде від’єднати від модуля, а після цієї операції візьміть в руки ключ і з його допомогою виверніть всі гайки які кріплять модуль до двигуна автомобіля (Одна гайка, що кріпить один модуль вказана синьою стрілкою).

Примітка! Коли гайка кріплення буде відвернута, вийміть модуль який вказаний синьою стрілкою, з отвору в якому він знаходиться і після цього відкладіть його вбік і простежте за тим щоб на нього не потрапляла вода, а інакше він може швидко вийти з ладу при підключенні!

зняття

Перш за все, з метою технік безпеки, зніміть клеми з акумулятора. Потім знімаємо захисну пластмасову декоративну кришку з двигуна машини. Для цього в її далекому лівому кутку від’єднуємо роз’єм електричного клапана продувки адсорбера. Потім викручуємо пробку з маслозаливной горловини мотора. Зараз підсмикує вгору і знімаємо кришку. Одягаємо пробку назад на горловину. Необхідно відзначити, що на деяких моделях сімейства LADA Priora декоративна кришка фіксується за допомогою гайок. Далі рекомендується поміняти свічки запалювання по одній. Це знизить ризик потрапляння в движок сторонніх предметів і допоможе не сплутати черговість відповідних проводів. Відкручуємо болт, що фіксує високовольтну котушку запалювання. Головка болта може бути як шестигранною (на 10), так і у вигляді зірочки. Тому можуть знадобитися не зовсім стандартні інструменти. Зараз знімаємо з котушки клем і виймаємо її. Відкручуємо свічку запалювання свічковим ключем з подовжувачем

Робити це необхідно з обережністю, щоб не розбити її ізолятор. Адже дістати оскільки ізолятора з колодязя буде досить складно

Якщо це сталося, то для очищення колодязя можна користуватися шматком пластиліну. У разі прикипання нарізного сполучення, варто попередньо прогріти двигун. Обережно виймаємо свічку. Якщо на свічковий ключі відсутня удерживатель, то для отримання свічки можна користуватися звільнилася високовольтної котушкою.

Керівництво по заміні

Як поміняти свічки самому на LADA Priora 16 клапанів і що для цього необхідно? Процедуру заміни опишемо нижче. Щоб зробити заміну СЗ на Денсо або будь-які інші, ніяких специфічних інструментів не потрібно. Підготуйте свічковий ключ, якщо його немає. підійде і звичайна торцева свічкова головка на 16.

Зверніть увагу, що свічковий ключ або торцева головка повинні бути оснащені спеціальною гумкою або магнітом всередині

Це важливо, оскільки магніт зможе утримати демонтовану СЗ у висячому положенні

Відкрийте моторний відсік демонтувати пластмасові кожух мотора. При знятті будьте обережні, щоб не пошкодити фіксатори кріплення. Вимкніть клему від котушки запалювання і викрутити фінт її фіксації. Використовуючи викрутку з плоским наконечником, подденьте котушку і витягніть її. Це робиться для зручності. При знятті котушки будьте обережні. пошкодження пристрою не допускається, так як виникнуть додаткові фінансові витрати. Свічка розташовується всередині свічкового колодязя. Дістати її без подовжувача неможливо, тому використовуйте його для демонтажу, але перед зняттям, необхідно від’єднати всі високовольтні дроти При знятті зверніть увагу на стан колодязя. якщо в роботі ГБЦ є збої, то в свічковий колодязі може знаходитися трохи моторної рідини. Якщо масло є, потрібно провести заміну прокладки головки блоку циліндрів У домашніх умовах зробити цю процедуру правильно неможливо, тому краще звернутися до фахівців. На цьому етапі, якщо в колодязі немає масла, його рекомендується продути стисненим повітрям за допомогою компресора. це дозволить видалити всю грязь з нього. Якщо замінюйте СЗ на новому автомобілі вперше, для демонтажу елементів потрібно докласти зусилля. тут може і не підійти звичайний свічковий ключ. Тому краще використовувати торцеву головку з воротком, якщо воротка немає, то підійде потужна викрутка. Викручуючи свічку будьте обережні. Ключ повинен бути оснащений магнітом або гумкою, щоб СЗ можна було утримувати на вазі Це важливо, інакше можете розбити ізолятор СЗ, а якщо це станеться, то витягти осколки буде не легко. Особливо це буде проблемно, якщо завдяки випадку вони потраплять всередину циліндра. Акуратно витягніть свічку з колодка Якщо просто демонтувати СЗ не виходить, можна використовувати зняту раніше котушку запалювання. Котушку можна одягнути на хвостовик елемента. так його дістати буде простіше. Відпрацьована СЗ демонтована. Можете зробити діагностику по нагару, який утворився на ній. Наявність червоного або оранжевого нальоту свідчить про присутність ферроценових присадок в паливі. якщо це так, то АЗС необхідно поміняти. Якщо водій використовує присадки в паливо, це може бути причиною появи нальоту. Якщо нагар чорного кольору, то це свідчить про занадто збагаченої суміші, а також збільшеним витратою бензину, білий навпаки. про збідненого суміші. Детально про квіти нагару і варіантах усунення нальоту читайте в статті. Що стосується причин збідненого або збагаченої повітряної суміші, то вони можуть бути різними. Але якщо бачили, що наконечник ізолятора в принципі чистий, при цьому нагар відсутній, можете не переживати. з двигуном автомобіля все в порядку. Можна приступити до монтажу нової СЗ. Встановіть свічку в очищений свічковий колодязь. На початку закручувати елемент необхідно без воротка і особливих зусиль. Це важливо, щоб свічка щільно увійшла в різьбу, а якщо будете використовувати комірець, коли СЗ не потрапила в різьбу, зіпсуєте не тільки свічку, а й криниця

Тому даний крок необхідно виконати обережно. Після того, як СЗ буде закручена вручну і увійде до кінця, для затягування необхідно застосувати комірець

Але і в цьому випадку перестаратися не можна, є ризик зірвати різьбу. Коли свічка запалювання встановлена, можна поставити на місце котушку. Закрутіть до упору гвинт фіксації і встановіть роз’єм на місце. Аналогічним чином здійснюється монтаж інших СЗ.

Особливо це стосується автолюбителів, які зупиняють вибір на СЗ від відомих виробників. Такі продукти підробляються найчастіше. Будьте обережні і купуйте автозапчастини та витратні матеріали у перевірених постачальників.

Заміна Свічок Priora 16 Клапанів

Як робиться заміна свічок запалювання на LADA Priora 16-клапанної

Залишимо осторонь численні суперечки автолюбителів про те, свічки якої марки необхідно встановлювати на цей тип двигуна. Зупинимося лише на 2-ух принципових моментах:

Замена свечей на Приоре 16v без магнитного ключа.Как самому заменить свечи

 • Зазор між електродами свічки для цього типу двигунів повинен складати 1-1,1 мм. При найменшому зазорі довжини іскри може не вистачити для займання пального, особливо при збідненого паливної суміші. Мотор в даному випадку буде «троить».
 • Свічки запалювання, створені для установки в Priora, відрізняються діаметром різьблення. Наприклад, свічки А17 ДВРМ випускаються для восьмиклапанним движків, а АУ17 ДВРМ. для шестнадцатиклапанного і мають зменшений діаметр різьби.

А зараз про те, як робиться заміна свічок запалювання на авто LADA Priora 16-клапанної.

установка

 • Нову свічку закручуємо точно по різьбі, без застосування воротка ( «від руки»). Адже пошкодження різьблення в головці двигуна призведе до нових витрат. І тільки на кінцевому етапі «дотискати» свічку із застосуванням воротка.
 • Встановлюємо на місце (з невеликим натиском) високовольтну котушку. Надягаємо на неї клему.

Тепер можна приступити до заміни наступній свічці.

З’явився наліт з кераміки. міняємо свічки негайно!

 • Якщо на конусі ізолятора і електродах присутня кіптява чорного кольору ( «замша»), то можна виконати чистку або заміну. Чистка проводиться, в тому числі, шляхом нагрівання. При заміні краще використовувати свічки з дещо меншим значенням калильного числа, ніж було до цього;
 • Якщо поверхню ізолятора виглядає, як жовтувата глянсова кераміка, значить, свічку потрібно замінити. В даному випадку йде освіту склоподібної глазурі. Вона є електропровідною.

У першому з розглянутих випадків нагар утворюється від того, що не всі елементи свічки нагріваються в достатній мірі, і самоочищення не відбувається. Так може виходити, коли авто використовується для коротких поїздок з невисокими швидкостями, частими стартами і зупинками. Той же самий ефект характерний для експлуатації мотора при знижених температурах. Згідно з логікою, в подібних ситуаціях рекомендованої заміною буде свічка з меншим калильним числом, ніж було передбачено виробником. Можете спробувати в 8-клапанний мотор встановити свічки А14ДВРМ замість А17ДВРМ, і так далі. Тільки ось, подібна заміна обов’язково обговорюється з дилером.

Діагностика двигуна по нагару на свічці

За кольором нагару на свічці можна діагностувати роботу двигуна. Перш за все, потрібно видалити з електродів каталітичний наліт. Він, на відміну від нагару, легко стирається. Тільки після цього можна судити про колір справжнього нагару.

Якщо він має світло-сірий колір, то двигун працює нормально. Якщо ж він має вигляд вапняку, то моторне масло має погано спаленні частинки. У цьому випадку варто задуматися про зміну моторного масла або присадок в нього. Адже точно такий же наліт є на поршні і клапанах. При цьому погіршується теплоотведеніе від деталей двигуна.

Нагар у вигляді чорного оксамиту говорить про використання переобогащенной (вуглекислим газом) суміші і підвищеній витраті палива. Можливі причини: забруднене повітряний фільтр, проблема з застосовуваними свічками запалювання, неправильна робота паливної системи автомобіля.

Смоляний або світлий нагар свідчить про те, що необхідна ретельна діагностика роботи двигуна.

А ось червоний колір сигналізує про те, що варто задуматися про зміну заправної станції, так як це говорить про погану якість палива, що заливається.