Як запаяти бампер в домашніх умовах

Особливості запаювання деталей з поліуретану

Матеріали з поліуретану мають більш низькою температурою плавлення, ніж поліпропіленові, а при нагріванні понад 220 ° С починають руйнуватися. Тому важливо не перегрівати деталь, інакше полімер стане крихким і втратить свої властивості. Також при виконанні попередньої підготовки кінці тріщин в поліуретановому бампера не засверливают.

 • Розколи армують спеціальною сіткою або скобами від меблевого степлера.
 • Для термопистолета або фена вибирається насадка з соплом 10 мм.
 • Потім зверху укладаються поліуретанові електроди шириною 8 мм і розплавляються будівельним феном. При цьому полімер повинен плавитися швидко, але без випарів. Також як і у випадку пропіленового вироби, смужки пріплавляются, починаючи з середини тріщини, потім середини половини і так далі.

Ще один спосіб як запаяти бампер в домашніх умовах

Для більш складного ремонту пластикового бампера вам треба приготувати таке обладнання і матеріали:

 • паяльник, скоби для степлера;
 • фен, шліфувальна машинка.

Також вам знадобляться інструменти для подальшої обробки поверхні:

 • гумовий або пластиковий шпатель;
 • краскопульт, шпаклівка;
 • грунтовка, фарба.

Почніть пайку пошкоджених деталей з внутрішньої сторони, роблячи спайку рівномірно по всій косильною волосіні розлому. Важливо запаяти всі розгалуження.

 • Скріпіть шов скобами від степлера, розташовуючи їх на відстані в пару сантиметрів один від одного. Щоб ніжки скоб не виходили на лицьову сторону, їх слід трохи підпиляти. Ввести скоби в розігрітий пластик буде легко.
 • Лицьова сторона конструкції повинна відновити колишню форму. Обробіть її шліфувальною машинкою. Для шліфування поверхні, в разі відсутності шлифмашинки, можна використовувати грубозернисту наждачний папір.
 • Після шліфування приступайте до спайці лицьового боку.
 • Вирівняйте шви, акуратно розплавлюючи пластмасу в поглиблення. Відшліфуйте оброблену поверхню.
 • Очистіть зону ремонту деталі від пилу і частинок пластмаси.
 • Скористайтеся феном, щоб сплавити волоски пластика на поверхні деталі. Робіть це акуратно, без перегріву матеріалу. Нанесіть на поверхню шпаклівку. Після висихання відшліфуйте шліфувальною машинкою. У важкодоступних місцях скористайтеся шкіркою.
 • Видаліть пил і нанесіть 1-2 шару пластикового грунту, потім. фарбу, використовуючи краскопульт.

Ремонт бампера. Самый лучший способ

Якщо ви недосвідчений майстер, то щоб отримати відмінний результат після фарбування, краще робити повну фарбування конструкції, так як локальна (з переходом) вимагає деяких навичок і уміння.

запаяти, бампер, домашніх, умовах

Підготовка до виконання основних робіт

Спаяти бампер самому, можна в домашніх умовах. Для цього буде потрібно підготувати робоче місце і відповідне обладнання для пайки. Для зручності відновлення обважування в авто, потрібно зняти деталь.

Пайку обважування потрібно виконувати тільки при сильних пошкодженнях кузовний деталі. Дрібні тріщини можна заклеїти.

запаяти, бампер, домашніх, умовах

Роботу можна проводити в повністю закритому приміщенні і на відкритому повітрі. Пайка бампера супроводжується неприємним запахом паленої пластмаси, але якщо операцію по відновленню обважування виконувати на вулиці, результат може бути зіпсований впливом навколишнього середовища. Оптимальне місце для ремонту. гараж. Він захистить оброблювану поверхню від вітру і дощу, і автомобіліст, в будь-який момент може відкрити стулки воріт і провітрити приміщення.

А чи треба: коли доцільний ремонт пластикового бампера

Один з таких випадків. неправильно пофарбоване виріб. ЛКП на бампері має бути пластичним. Тільки в цьому випадку лак і фарба не потріскаються від елементарного вигину або невеликий вм’ятини, легко виправляється нагріванням. Щоб з’ясувати, чи якісно пофарбована ваша деталь, огляньте тріщину на наступний предмет: відшарувалися чи шари один від одного.

Чітке розшарування фарби і грунту вказує на те, що для фарбування бампера були використані невідповідні компоненти. Про те, чим пофарбувати пластик в домашніх умовах, ми розповідали в циклі літніх статей. Повторимося, що в цій справі важливо обзавестися спеціальним праймером і фарбою з пластифікаторами.

Корисне відео

Наочне відео про зварювання бампера своїми руками з декількох частин:

Кожен автовласник повинен знати, що лопнули бампери неможливо склеїти на тривалий термін ніяким клеєм, їх можна тільки запаяти. Для термоактивних пластмас, поліпропілену та інших видів пластику не існує офіційно заявленого клею. «Момент», «Суперклей» та інші види клею, навіть при використанні армуючої тканини, з часом відходять від пластмаси.

Поради по пайку автомобільного бампера

Час металевих бамперів, здається, пішло безповоротно. Сьогодні виробники автомобілів воліють виконувати цю деталь з пластику. Таке рішення робить транспортний засіб більш легким, але у нього є мінуси: пластиковий бампер досить легко пошкодити, це не рідкісне явища при дорожніх пригодах (особливо часто страждає передній бампер).

Не завжди доцільно змінювати пошкоджену деталь, у багатьох випадках її цілком реально відремонтувати шляхом пайки. Зробити це можна за певних навичках і бажанні своїми руками в домашніх умовах.

зняття бампера

На більшості автомашин бампери закріплюються за допомогою пістонів і гвинтів. Труднощі тут полягає в тому, що деякі кріпильні елементи не видно з першого погляду, їх доведеться відшукувати.

Далі буде потрібно від’єднати підкрилки від бампера, часто під ними заховані саморізи, що закріплюють боковини. Потім слід подивитися на деталь знизу: там знаходяться гвинти кріплення до корпусу, і іноді. спеціальна пластикова захист від бризок.

Верхні кріпильні болти переднього бампера знаходяться під декоративною гратами радіатора, тому спочатку знімають її. Додаткові гвинти можуть розміщуватися за нижньою гратами, а також за реєстраційним знаком.

Після вивертання всього кріплення бампер, починаючи з кінцевих частин, обережно від’єднується від корпусу. При необхідності також від’єднуються дроти від протитуманних фар і омивають шланги.

Полагодити пластик своїми руками за допомогою паяльника

Розглянемо варіант, як відновити каркас бампер і його кріплення до крила, використовуючи мінімальну кількість інструментів. Приготуйте міліметрову сітку, паяльник, ножиці, викрутку, гостре лезо. Щоб паяти своїми руками конструкцію було зручно, а також для отримання якісного результату, її необхідно зняти з автомобіля і далі діяти покроково.

 • Розмістіть деталь на рівній поверхні;
 • Увімкніть стоваттному паяльник в мережу, почекайте, поки він нагріється до максимальної температури;
 • З’єднайте рівно пошкоджені частини, щоб паяти їх з фронтальної сторони;
 • Розріжте сітку на шматочки, прикладіть з внутрішньої сторони конструкції і нагрійте її паяльником. Якщо у вас є фен для зварювання пластмаси, скористайтеся ним;
 • Швидко, не давши їй охолонути, за допомогою викрутки, акуратно втисніть сітку в пластик;
 • У разі серйозних пошкоджень повторіть попередню процедуру для фронтальної сторони конструкції;
 • Надлишок пластика зріжте гострим лезом;
 • Вирівняйте шов гумовим шпателем, використовуючи шпаклівку для пластмаси;
 • Для поліпшення зчеплення нанесіть грунтовку, потім можна приступати до фарбування.

Виконуючи ці нескладні дії з мінімальним набором інструментів, ви зможете своїми руками спаяти будь-які пластикові конструкції автомобіля. Головне, серйозно поставитися до роботи, не поспішаючи і акуратно паяти місця розривів.

Якщо Ви зможете виконати акуратно дану процедуру запаювання тільки з внутрішньої сторони деталі, то можна обійтися ремонтом пластика без фарбування бампера!

Пайка бамперів. Як самому запаяти бампер

Навіть самий акуратний водій не застрахований від аварії. Якщо ви пошкодили свій автомобіль, то можна легко запаяти бампер своїми руками. Для цього вам знадобиться мінімальна кількість інструментів і трішки терпіння.

Що необхідно для пайки бампера

Основні матеріали, які необхідні для того щоб запаяти бампер автомобіля:

 • Паяльник. Це універсальний пристрій, який має бути в домі у кожного чоловіка. Пам’ятайте, що для ремонту автомобіля своїми руками потрібно використовувати тільки потужний паяльник. якщо ви візьмете прилад зі потужністю 50 Вт, то робота не принесе очікуваного результату. З приводу виду паяльників фахівці залишають вам свободу дій. ви можете взяти і електричний, і газовий, і термоповітряний, і інфрачервоний прилад. Тут ви здійснюєте вибір в залежності від власних уподобань та особистого досвіду.
 • Сітка. Саме з її допомогою ви будете паяти бампер.

Інструменти і матеріали

 • Ножиці. Вам підійдуть самі звичайні ножиці. Звичайно, не варто брати занадто старі або тупі ножиці. в цьому випадку робота не принесе ніякого результату.
 • Плоска викрутка. Саме її ви частенько використовуєте для закручування шурупів і гвинтів своїми руками.
 • Термофен. Цей прилад знадобиться вам тільки в тому випадку, якщо на бампері є не тільки тріщини, але і деформації. За допомогою термофена ви разогнёте бампер і повернете йому первозданний вигляд. Пам’ятайте, що для пайки потрібно встановити на прилад круглу насадку.

Ремонт бампера ЗА 5 МИНУТ СВОИМИ РУКАМИ простой способ без вложений

Підготовка до роботи

Пам’ятайте, що пайка. це досить складний і небезпечний процес, тому до нього необхідно підготуватися:

 • Вибір робочого місця. Не варто займатися пайкою в щільно закритому приміщенні. сам прилад виділяє не найприємніші запахи. До того ж, на вулиці такою роботою не можна займатися. вітер і вологість зіпсують результат пайки. Ідеальним варіантом під час пайки вважається гараж. ви в будь-який момент його зможете провітрити і убезпечити від атмосферних впливів.
 • Організація робочого місця. Необхідно самому акуратно зняти бампер з автомобіля і покладіть його на рівну стелаж або на стіл.
 • Підготовка паяльника. Для того щоб запаяти бампер, прилад потрібно покласти на стіл і розігріти до максимальної температури.

Підготовка робочого місця

Як паяти бампер

Через те, що від пайки залежить остаточний результат ремонту автомобіля своїми руками, до цього процесу потрібно ставитися дуже уважно. Якщо ви не здійсните пайку правильно, то шпаклівка, грунтовка і фарба ляжуть нерівномірно.

Постарайтеся максимально акуратно виконати всі пункти інструкції:

 • Перш за все, правильно і рівно з’єднайте між собою лопнули частини бампера і спаяти їх з лицьового боку.
 • Тепер вам знадобляться ножиці і сітка. Розмір сітки залежить від того, яку тріщину вам потрібно закрити.
 • Тепер потрібно акуратно спаяти бампер зсередини. Для цього сітка повинна бути додана до пластику і нагріта паяльником. Після цього обережно помістіть в м’яку пластмасу сіточку за допомогою викрутки.
 • Якщо бампер автомобіля дуже сильно пошкоджений, то вам потрібно пропаять за допомогою сіточки не тільки внутрішню, але і лицьову частину. Завдяки цьому ви своїми руками максимально зміцните шов і уникнете можливість повторної поломки.
 • Візьміть лезо і зріжте зайву пластмасу.

завершальний етап

Результат пайки можна зіпсувати своїми руками, навіть якщо ви ретельно виконайте всі пункти інструкції. Справа в тому, що після пайки потрібно ще приділити увагу ремонту автомобіля:

 • Шпаклівка. Той шов на бампері, який залишили сітка і паяльник, вирівняйте за допомогою шпаклівки. Найчастіше автомобілісти вибирають поліефірне речовина. його не потрібно довго готувати до роботи, а досить своїми руками змішати з затверджувачем.

Результат ремонту бампера

 • Грунтовка. Багатьох людей цікавить, скільки шарів грунту потрібно наносити. У більшості випадків достатньо один раз акуратно пройтися речовиною по поверхні машини.
 • Фарбування. Зачекайте п’ятнадцять хвилин, поки грунтовка висохне. і приступайте до фарбування бампера. Ви можете здійснити це двома способами. завдавши фарбу пензликом або ж розпорошивши її спеціальним аерозолем.

Ремонт бампера своїми руками

Як відремонтувати бампер самому. свої руки не для скукі- допоможемо собі в ремонті свого ж бамперадокладна інструкція з фото і відео

Стаття може бути корисна тим, хто шукає, як виконати роботи по бамперу та його фарбування недорого, як його відремонтувати в процесі підготовки авто до фарбування або просто запаяти.

Зазвичай ремонт бамперів виробляють за допомогою спеціального теплового “пістолета” з присадками для термосварки, або ще для ремонту використовують спеціальну дрібну сітку для армування тріщини бампера. Такі примочки поширені в автосервісах. Але якщо Ви прийняли рішення ремонтувати свій бампер самостійно, то швидше за все такого спецінструменту у Вас немає.

Однак своїми руками бампер відремонтувати в домашніх умовах можливо-є спосіб, який по практичності не поступається професійному ремонту.

Зверніть увагу, що тут і далі йде мова про відновлення пластикового бампера, для стеклопластикового такий спосіб не підходить!

Майте на віду- ніякими клеями заклеїти пластмасовий бампер можна, якщо писати точніше, то: на момент написання статті автор не знає такого клею, який би міг надійно на тривалий термін склеїти пластик, з якого ллють бампера. Для поліпропілену, для поліетилену та деяких інших видів пластмас офіційно не існує розчинників і клеїв. Різноманітні види “гумових” клеев- 88й або “Момент” з часом відстають від пластику навіть якщо Ви використовуєте армуючу тканину. Смоли з отвердителями (наприклад, епоксидка) відстануть через час, це 100%. такі смоли можна використовувати тільки для бампера зі склопластику. Суперклей- просто смішно. Ну і т.д.

Надійніше способу (описаного нижче), як склеїти бампер самому в домашніх умовах я не знаю.

Складається спосіб з 2 етапів: стягування тріщини гвинтами і пайка тріщини. Взагалі можна обійтися тільки пайкою, але я б рекомендував застосовувати стягування гвинтами в випадках:

-якщо поруч з тріщинами є кріплення (місця прикріплення бампера до кузова), так як прилегла поверхню бампера часто працює на розрив

Якщо Ви вирішили провести ремонт бамперів своїми руками, то Вам будуть потрібні: дриль і свердла, гвинти діаметром 4 мм невеликої довжини (залежить від товщини бампера, але швидше за все 12- 16 мм) і гайки до них, підвіси, паяльник. Це основний набір, крім того можуть знадобитися ніж, фен-

Ріжемо його (ножівкою, “болгаркою” або просто ламаємо). Як різати? Це залежить від характеру тріщини бампера. Зазвичай використовують частини 1 або 2 використовувані отвори зафарбовані синім кольором. Хоча буває, що коли дві тріщини сходяться разом, використовується залізяка Ось приклад розташування пластин на тріщині бампера- на малюнку синім показані робочі отвори.

Далі. Свердлимо отвори в бампері під гвинти, зі зворотного боку ставимо пластину, в отвори вставляємо гвинт і закріплюємо всю конструкцію гайками.

Детально. Якщо Ви ремонтуєте бампер перший раз, то обов’язково проводите цю процедуру зсередини (та й не в перший краще теж). На тріщину кладете пластину. Через отвори в пластинці свердлите отвори в бампері свердлом діаметром від 3,6 до 3,8 мм. Свердлите так, щоб свердло знаходилося ближче до зовнішньому краю отвору пластини (фото нижче).

Ремонт бампера БЕСПЛАТНЫЙ и НАДЁЖНЫЙ Пайка пластмассового бампера авто Трещина в бампере. ��

Ось білим цветом- отвори від свердла в бампері, тоді при правильному свердлінні пластина стягує краї тріщини і вона (тріщина) НЕ роз’їжджається.

Потім просвердлений отвір в бампері потрібно зенкеровать для того, щоб капелюшок гвинта “потонула” в бампер. Але зенкера у Вас швидше за все немає, замість нього можна використовувати свердло, за діаметром трохи більше діаметра капелюшка гвинта. При зенкеровке не переборщіть, що не прозенкуйте наскрізь! Але і занадто маленьку лунку теж не треба робити. І ще-зенкеровать можна вручну, просто рукою, великим свердлом в просвердленому під гвинт отворі робите пару оборотів. і потрібний кут під капелюшок готовий.

Коли будете вставляти гвинти в отвори бампера, вони підуть з невеликим натягом- це правильно, тому то і застосовуємо свердло трохи меншого діаметру, ніж гвинти (в пластині у нас отвори трохи більше діаметра гвинта, вони вже такі продаються, а от в бампері гвинт повинен бути внатяг і не повинен бовтатися в отворі).

Гвинти вставляємо зовні бампера, одягаємо на гвинти зсередини бампера пластинку і затягуємо гайки. Гвинт повинен потонути трохи нижче поверхні бампера, це важливо Як сильно затягувати? Не сильно, але і не слабо. Недотянете- гайка розгорнеться. Якщо перетяніте- вийде поганий такий момент на бампере- деформація типу воронки, стягнутої навколо вінта- це неприпустимо.

Якщо тріщини проходять не по плоским, а по вигнутих частинах бампера, гнити пластини як потрібно, придумуйте способи розташування отворів. Головне коли свердліть, накладайте як викрійку платівку зсередини, а не зовні! Тоді все співпаде при затягуванні.

запаяти, бампер, домашніх, умовах

Ще цікавий момент-враховуйте, що при установці бампера на автомобіль пластинки з гайками можуть перешкодити встановити бампер, не даючи йому встати на місце-наприклад, будуть упиратися в підсилювач. Пам’ятайте про це і підганяйте, як потрібно. Наприклад, якщо в якості буфера підсилювача під бампером використовується пінопласт, просто розколупайте в пінопласт місце, куди будуть упиратися пластинки з гайками. Також варіант якщо трохи заважають і впираються кінці гвинтів, можна їх спиляти ножівкою, відкусити (потрібні дуже сильні кусачки) або відрізати “болгаркою”. У випадку з “болгаркою”. врахуйте, що гвинти і пластинки нагріються, сам гвинт нагріє пластик, а гаряча капелюшок увійде в бампер і практичність конструкції порушиться. Якщо вже без “болгарки” ніяк, то робимо так: тонким відрізним кругом (товщиною 1,2 мм) швидко обрізаємо один гвинт і відразу поливаємо на це місце холодною водою (з пляшки наприклад), потім другий болт- те ж саме. А взагалі це редкость- те, що кінці гвинтів зі зворотного боку заважають.

Тепер пайка. Іноді рекомендують пропоювати зі зворотного боку. Якщо у Вас великий досвід в пайку бамперів, тоді паяйте зсередини. Якщо Ви новачок, то краще-зовні. Чому? Тому що якщо пропаять бампер зсередини на недостатню глибину тріщини, то накладена на це місце зовні шпаклівка з часом трісне рівно по тріщині. Це не критично, і шпаклівка не відвалиться, просто якщо придивлятися на чистому бампері, то буде помітна тріщинка (але це якщо придивлятися і якщо заїж, де була тріщина). Перед тим, як паяти зовні, видаліть фарбу від країв тріщини (щоб не паяти пластик упереміш з фарбою).

Як паяти бампер? Розігрійте паяльник. Вводимо жало в тріщину повільно, щоб розігріти краю тріщини. Потім запаює краю і розгладжуємо шов.

У місцях розташування пластин. не старайтеся паяльником, і взагалі акуратніше паяйте, щоб не розігріти залізяки. Знову повторюся можна і без залозок, просто пропаять бампер. Але, наприклад, на фото вгорі на бампере- кілька тріщин, що сходяться в одному місці, та ще кілька кріплень поруч знаходиться і тому стягнути тріщини надмірно не буде.

Якщо бампер крім тріщин має ще деформацію, то зігнуте місце гріємо феном і випрямляє руками (в рукавичках!)

Далі ножем зачищаємо шви від облоя. І потім готуємо деталь до фарбування, як зазвичай.

Так, ось ще-перед шпаклюванням можна пошкуріть місця пайки, щоб не було гладких залисин від паяльника. Шліфувати наждачним папером погрубее (наприклад, 120). Перед шпаклівкою ретельно обезжіріть- ну, далі, все як завжди при фарбуванні бампера.