Які свічки запалювання на газ 53

Як виставити запалювання на газ 53

Установка запалювання ГАЗ 53, ГАЗ 66. (ЗМЗ 53) контактно-транзисторна

Встановлюємо момент запалювання на двигуні ЗМЗ 53 з контактно-транзисторної системою на автомобілях ГАЗ-53.

Проблема раннього запалювання

 • Раніше запалювання загрожує падінням потужності мотора. Коли суміш запалюється раніше певного терміну, це призводить до неправильного впливу сили газів, що виникли при згорянні суміші. Вона діє назустріч поршню в момент, коли він рухається до ВМТ. При цьому рівні регулювання нерідко виникає детонація. Варто відзначити, що на навантажувальних режимах при виставленні оптимального кута запалювання може також відбуватися вибуховий займання суміші. Щоб уникнути цього кут випередження слід виставляти трохи більше по відношенню до реального значення.
 • Пізніше запалювання крім погіршення потужності силового агрегату призводить до надмірних навантажень деталі мотора. Зниження ККД пояснюється тим, що горюча суміш не встигає повністю згоріти в той проміжок, коли поршень знаходиться в положенні ВМТ. Робоче середовище продовжує займатися при русі поршня вниз, що викликає падіння ефективності і нагрів системи. Визначити перегрів можна за допомогою впускного трубопроводу. Його температура буде вищою за норму через те, що частина суміші буде догоряти при випуску.

Всі операції зі зміни кута запалювання, як і його перевірці, проводяться на ХХ. Частота обертання коленвала повинна бути в діапазоні від 820-900 оборотів в хвилину. Оптимальний кут нахилу моменту запалювання знаходиться в межах от.1 до 1 градуса щодо самої верхньої мертвої точки.

Наслідки неправильного кута запалювання призводять до падіння потужності, підвищеної витрати палива та перегрівання системи. Для перевірки моменту запалювання потрібно демонтувати гумову заглушку.

Як орієнтири оптимального кута використовуються позначки (риски) на маховику і шкалою люка кратера зчеплення.

Установка запалювання ЗМЗ 53 безконтактні ГАЗ-53, ГАЗ-3307, ГАЗ-66

Встановлюємо момент запалювання на двигуні ЗМЗ-53 безконтактні.

Якщо на вакуумному регуляторі трамблера діафрагма робить пропуски, то спостерігається падіння потужності двигуна. При цьому якщо різко газувати, то силовий агрегат буде забуханкаивается і може перегрітися. Трамблер виходить з ладу рідко, найчастіше причиною його поломки є знос через виробленого ресурсу.

самостійна регулювання

Якщо запалювання пізніше, проблему можна вирішити своїми силами. Щоб зробити регулювання приводу розподільника необхідно правильно встановити і виставити мітки.

Установка приводу здійснюється наступним чином:

 • Для початку слід встановлювати поршень першого циліндра у верхню мертву точку. Колінвал провертається до того часу, поки не будуть суміщені мітки на його шківі з міткою верхньої точки.
 • Після колінвал провертається до того моменту, коли мітки на шківі НЕ будуть суміщені з міткою 9 на покажчику.
 • Далі, слід послабити гвинт фіксації верхньої пластини коректора до переривач. Необхідно здійснити підключення контрольної лампи до клеми переривника і маса. Запалювання активується, після чого корпус переривника провертається проти стрілки годинної до тих пір, поки лампа не почне горіти
 • Далі, необхідно затягнути гвинт фіксації переривника і поставити ротор з кришкою. На ділянці пластини ротора підключається дріт до свічки першого циліндра. Всі інші кабелю необхідно підключити до свічок по стрілці годинника, при цьому дотримуючись порядок функціонування самих циліндрів. Тобто перший, п’ятий, четвертий, другий, шостий, третій, сьомий і восьмий. Виставляючи правильно запалювання, слід провернути колінвал таким чином, щоб мітка на його валу не доходила до центральної мітки на самому вказівнику ВМТ (автор відео. Наіль Порошин).

Часто буває таке, що навіть після проведення регулювання електронної СЗ мотор все одно перегрівається. Силовий агрегат втрачає тягу, починає зростати витрата бензину, можуть мати місце перебої в роботі двигуна.

Проблему дозволяє вирішити регулювання кута системи при запущеному ДВС:

 • Коли силовий агрегат працює на холостих обертах, потрібно дістатися до гвинта фіксації трамблера. За допомогою гайкового ключа на 10 його послабити.
 • Потім несильно провернути трамблер в напрямку проти годинникової стрілки. Гвинт слід зафіксувати.
 • Натискаючи на педаль газу, перевірте прийомистість силового агрегату. Якщо почуєте, що силовий агрегат став детонувати, тобто з’явився дзвін, трамблер відсуньте назад. Практичним методом потрібно виставити необхідний кут.
 • Після цього роботу силового агрегату необхідно перевірити під час їзди. Якщо мотор став працювати в нормальному режимі, можна вважати, що процес регулювання успішно завершений.

Інструкція по налаштуванню запалювання

Причиною перегріву мотора і падіння його потужності може бути пізнє запалювання. Це може проявлятися ударами у впускному колекторі. Тому потрібно знати, як встановити правильно запалювання (автор відео. Наіль Порошин).

Установка виконується по мітках наступним чином:

 • Спочатку потрібно поршень на першому циліндрі виставити в ВМТ і поєднати мітку покажчика установки з міткою на шківі колінчастого вала.
 • Далі коленвал потрібно повертати проти руху годинникової стрілки до збігу ризики 9 на покажчику і мітки на його шківі.
 • Потім потрібно послабити болт верхньої пластини коректора, завдяки якому вона кріпиться до переривач.
 • Далі потрібно підключити один дріт контрольки до кузова авто (масі) і другий до клеми переривника. Після включення запалення переривник слід повільно повертати до моменту, як засвітиться контролька. Це говорить про те, що контакти почали розмикатися.
 • Тепер потрібно затягнути кріпильний болт переривника і встановити кришку і ротор. На ділянці, протилежному тому, на якому встановлювалася пластина ротора, потрібно приєднати високовольтний провід до свічки на 1-му циліндрі. Як встановити розвал сходження на ВАЗ сходження коліс, так як від зробити самому в. Як часто в даі дивляться номер рами на Уазах при (від газ 53 на UAZ) а де номер на старій. Решта дроти приєднуються до свічок циліндрів, згідно порядку, в якому вони працюють: 1-5-4-2-6-3-7-8.

Виставляти момент запалювання ГАЗ-53 потрібно точно, так як при відхиленнях падає потужність мотора і підвищується витрата палива. Крім того, можливо прогоряння клапанів, поршнів, пробої в прокладці ГБЦ і інші неполадки, пов’язані з детонацією.

Тому остаточне регулювання виконується на працюючому двигуні, який прогрівається до температури ОЖ в межах 80. 90 градусів. При працюючому на холостих обертах двигуні потрібно гайковим ключем на «10» послабити кріплення трамблера, щоб його можна було провернути. Злегка провернув трамблер проти годинникової стрілки, затягуємо болт кріплення.

Натискаючи на газ, як працює силовий агрегат. Якщо чути «дзвін пальців», тобто виникає детонація, провертає трамблер за годинниковою стрілкою в зворотному напрямку. Шляхом проб і помилок встановлюємо потрібний кут випередження.

Перевірка робиться на керування автомобілем спричиняє. При стабільній роботі силового агрегату настройка більше не потрібна.

Часом трамблер відсунутий в крайнє положення, а регулювання не вистачило. В цьому випадку потрібно проконтролювати стан приводу трамблера щодо двигуна.

Виконується перевірка на непрацюючому моторі:

 • Спочатку виставляються мітки на передньому шківі коленвала. Вони повинні збігатися на 1-м і 6-м циліндрах. Щоб не зробити помилку, краще зняти кришку клапанів з перших 4-х циліндрів і перевірити клапана. При правильному положенні міток клапана в 1-м циліндрі будуть вільними.
 • Знявши трамблер оглядаємо, як встановлено привід. Якщо він розташований паралельно мотору, то необхідна його заміна або ремонт, регулювання, в цьому випадку, не допоможе.
 • Якщо положення приводу неправильне, потрібно відкрутити гайку кріплення і зняти деталь.
 • Після того, як привід буде повністю встановлений на своє місце, потрібно перевірити, щоб канавка під трамблер йшла паралельно ДВС (по ходу руху машини), а невелика ділянка втулки на трамблере дивився на 4-й і 8-й циліндри (в сторону водія). Дослідним шляхом потрібно домогтися правильного положення приводу розподільника.

Перший спосіб установки запалювання

Перший спосіб підходить до всіх двигунів з контактною або безконтактною системою запалювання.

Для установки викручується свічка першого циліндра, а отвір затикається пальцем (при установці з помічником) або не тугою пробкою з паперу або іншого матеріалу.

Після цього провертається двигун заводний рукояткою, а при її відсутності піднятим ведучим колесом при включеній передачі. Підвищення тиску в циліндрі під пальцем або вибивання пробки означає рух поршня вгору при такті стиснення.

Після визначення такту стиснення треба поєднати мітки верхньої мертвої точки. Розташування міток індивідуально для кожного двигуна. Для двигунів ВАЗ, ГАЗ-402 мети розташовуються на шківі коленвала і передній кришці, у двигунів ГАЗ-52, ГАЗ-66 розташовані на маховику і кожусі моховики.

Після установки верхньої мертвої точки треба встановити трамблер таким чином, що б бігунок був спрямований на виведення першого циліндра кришки трамблера. При установці системи запалювання ГАЗ, УЗМИ з безконтактним трамблером, треба поєднати мітку на якорі трамблера зі стрілкою на статорі.

Якщо всі дії виконані правильно і немає несправності інших систем, двигун повинен завестися.

Які свічки запалювання на газ 53

Технічне обслуговування системи запалювання автомобіля ГАЗ-53-12

Свічки запалювання А11 автомобіля ГАЗ-53-12

Какие свечи зажигания лучше и как определить оригинальный BRISK | (свечи для ГБО) выбрать свечи

Для двигуна рекомендується застосовувати свічки запалювання А11

Технічне обслуговування свічок запалювання полягає в перевірці їх стану, очищення від нагару і регулюванню зазору між електродами. Необхідно регулярно протирати ізолятори свічок. Періодично слід вивертати свічки для огляду і регулювання іскрового зазору. Перед викручування свічки потрібно обов’язково видалити бруд щіткою або стисненим повітрям з гнізда свічки в голівці циліндрів.

Свічки слід перевіряти після роботи двигуна під навантаженням. Робота двигуна на холостому ходу змінює і характер нагару, за яким можна зробити неправильні висновки

про роботу свічки. Вивертати свічки слід тільки спеціальним (свічним) торцевим ключем, наявними в комплекті інструменту водія.

При огляді свічки треба особливо уважно перевірити, чи немає тріщин на ізоляторі, звернути увагу на характер нагару, а також на стан електродів і зазор між ними. Конусна частина ізолятора свічки (спідниця) не повинна мати нагару і тріщин. Свічки, що мають тріщини ізолятора, підлягають заміні.

Необхідно пам’ятати, що при роботі свічок на їх спідницях зазвичай утворюється червонувато-коричневий наліт, який не заважає роботі свічок. Цей наліт не слід змішувати з нагаром, такі свічки в чищенні не потребують.

Свічки з нагаром підлягають ретельному очищенню на спеціальному піскоструминному апараті Е203.

При очищенні ізолятора не рекомендується застосовувати гострі сталеві інструменти, так як при цьому на його поверхні утворюються подряпини і нерівності, що сприяють надалі відкладенню нагару. Якщо очищення свічок зробити неможливо і шар нагару великий, то свічки слід замінити.

Після чищення необхідно перевірити зазор між електродами за допомогою круглого дротяного щупа

Рис 199. Регулювання іскрового зазору в свічці

Регулювання зазору між електродами повинна проводитися за рахунок подгибки бічного електрода Величина зазору між електродами повинна бути 0,8. 0,95 мм.

Свічки, очищені від нагару, з відрегульованим зазором між електродами рекомендується перед установкою на двигун перевірити на приладі для випробування свічок під тиском. У справних свічках при тиску 800. 900 кПа іскра повинна з’являтися регулярно, без перебоїв між центральним і бічним електродами і без поверхневого розряду. При тиску 1000 кПа нова непрацюючих свічка повинна повністю бути герметична: не повинна пропускати повітря ні по з’єднанню корпусу з ізолятором, ні по з’єднанню центрального електрода з ізолятором. Для свічок, які працювали на двигуні, допускається пропуск повітря до 40 см3 / хв.

Свічка повинна встановлюватися на місце обов’язково з прокладкою. Ввертати свічку слід спочатку рукою, а потім підтягти свічним ключем. Прокладка являє собою не суцільну шайбу, а згорнута з тонкого металу і розрахована на зминання при затягуванні, тому не слід при установці свічки докладати надмірне зусилля. Необхідно затягнути її так, щоб прокладка не була повністю сплющена. Повністю сплюснуту прокладку рекомендується замінити при черговому знятті свічок. При від’єднанні проводу від нормально працюючої свічки число обертів двигуна знижується, а при від’єднанні проводу від пошкодженої свічки число оборотів залишається незмінним. Непрацюючі свічки або працюють з великими перебоями на дотик холодніше інших, отже, їх можна іноді виявити за цією ознакою. Несправна робота свічок є однією з причин розрідження масла в картері двигуна. При виявленні розрідженого масла його необхідно змінити, а свічки перевірити і непрацюючі замінити.

Дроти високої напруги виготовлені з дроту марки ПВВП або ПВППВ. Ці дроти мають сердечник з феритовим наповнювачем, на який намотана спіраль з дроту з високим провідникові (2000 ± 200) Ом на 1 м довжини. Провід з розподіленим опором знижують рівень радіоперешкод, створюваних системою запалювання.

експлуатації необхідно стежити, щоб на поверхню проводів не потрапляло масло, так як при цьому поверхню проводів буде інтенсивно забруднюватися, що в свою чергу викличе витоку струму і пробою ізоляції.

З метою видалення з проводів пилу і бруду їх слід протирати серветкою, зволоженою у чистому бензині.

Яка різниця між свічками

Головним завданням системи запалювання автомобіля є забезпечення якісного іскроутворення на всіх режимах роботи ДВС. На відміну від бензину, горіння високооктанової газо-повітряної суміші в камері згоряння двигуна, відбувається при підвищеній температурі і часу згоряння, а ефективна робота свічки запалювання можлива тільки в певному температурному діапазоні. До того ж газову суміш (метанову або пропановий) складніше підпалити, для її займання потрібно більш потужна іскра, що викликає збільшене навантаження на елементи запалювання авто.

Для виконання цих умов, розробниками проведена адаптація свічок саме під роботу на газі, де застосовані конструктивні рішення:

 • скорочення зазору між електродами (відстань між бічним і центральним електродом);
 • зменшення діаметра центрального електрода;
 • застосування матеріалів для виготовлення електродів витримують температурні навантаження (платина, срібло, ітрій, іридій).

Перераховані параметри вже враховані в дорогих бензинових свічках запалювання, де електроди також мають напайку з дорогоцінних металів. Відрізняються вони від газових тільки зазором.

Які свічки запалювання на газ 53

Технічне обслуговування системи запалювання автомобіля ГАЗ-53-12

Свічки запалювання А11 автомобіля ГАЗ-53-12

Для двигуна рекомендується застосовувати свічки запалювання А11

Технічне обслуговування свічок запалювання полягає в перевірці їх стану, очищення від нагару і регулюванню зазору між електродами. Необхідно регулярно протирати ізолятори свічок. Періодично слід вивертати свічки для огляду і регулювання іскрового зазору. Перед викручування свічки потрібно обов’язково видалити бруд щіткою або стисненим повітрям з гнізда свічки в голівці циліндрів.

Свічки слід перевіряти після роботи двигуна під навантаженням. Робота двигуна на холостому ходу змінює і характер нагару, за яким можна зробити неправильні висновки

про роботу свічки. Вивертати свічки слід тільки спеціальним (свічним) торцевим ключем, наявними в комплекті інструменту водія.

При огляді свічки треба особливо уважно перевірити, чи немає тріщин на ізоляторі, звернути увагу на характер нагару, а також на стан електродів і зазор між ними. Конусна частина ізолятора свічки (спідниця) не повинна мати нагару і тріщин. Свічки, що мають тріщини ізолятора, підлягають заміні.

Необхідно пам’ятати, що при роботі свічок на їх спідницях зазвичай утворюється червонувато-коричневий наліт, який не заважає роботі свічок. Цей наліт не слід змішувати з нагаром, такі свічки в чищенні не потребують.

Свічки з нагаром підлягають ретельному очищенню на спеціальному піскоструминному апараті Е203.

При очищенні ізолятора не рекомендується застосовувати гострі сталеві інструменти, так як при цьому на його поверхні утворюються подряпини і нерівності, що сприяють надалі відкладенню нагару. Якщо очищення свічок зробити неможливо і шар нагару великий, то свічки слід замінити.

Після чищення необхідно перевірити зазор між електродами за допомогою круглого дротяного щупа

Рис 199. Регулювання іскрового зазору в свічці

Установка зажигания с контактного на бесконтактное (электронная) ГАЗ-53,ГАЗ-3307,ГАЗ-66, ЗИЛ-130

Регулювання зазору між електродами повинна проводитися за рахунок подгибки бічного електрода Величина зазору між електродами повинна бути 0,8. 0,95 мм.

Свічки, очищені від нагару, з відрегульованим зазором між електродами рекомендується перед установкою на двигун перевірити на приладі для випробування свічок під тиском. У справних свічках при тиску 800. 900 кПа іскра повинна з’являтися регулярно, без перебоїв між центральним і бічним електродами і без поверхневого розряду. При тиску 1000 кПа нова непрацюючих свічка повинна повністю бути герметична: не повинна пропускати повітря ні по з’єднанню корпусу з ізолятором, ні по з’єднанню центрального електрода з ізолятором. Для свічок, які працювали на двигуні, допускається пропуск повітря до 40 см3 / хв.

Свічка повинна встановлюватися на місце обов’язково з прокладкою. Ввертати свічку слід спочатку рукою, а потім підтягти свічним ключем. Прокладка являє собою не суцільну шайбу, а згорнута з тонкого металу і розрахована на зминання при затягуванні, тому не слід при установці свічки докладати надмірне зусилля. Необхідно затягнути її так, щоб прокладка не була повністю сплющена. Повністю сплюснуту прокладку рекомендується замінити при черговому знятті свічок. При від’єднанні проводу від нормально працюючої свічки число обертів двигуна знижується, а при від’єднанні проводу від пошкодженої свічки число оборотів залишається незмінним. Непрацюючі свічки або працюють з великими перебоями на дотик холодніше інших, отже, їх можна іноді виявити за цією ознакою. Несправна робота свічок є однією з причин розрідження масла в картері двигуна. При виявленні розрідженого масла його необхідно змінити, а свічки перевірити і непрацюючі замінити.

Дроти високої напруги виготовлені з дроту марки ПВВП або ПВППВ. Ці дроти мають сердечник з феритовим наповнювачем, на який намотана спіраль з дроту з високим провідникові (2000 ± 200) Ом на 1 м довжини. Провід з розподіленим опором знижують рівень радіоперешкод, створюваних системою запалювання.

експлуатації необхідно стежити, щоб на поверхню проводів не потрапляло масло, так як при цьому поверхню проводів буде інтенсивно забруднюватися, що в свою чергу викличе витоку струму і пробою ізоляції.

З метою видалення з проводів пилу і бруду їх слід протирати серветкою, зволоженою у чистому бензині.

Технічна характеристика системи запалювання ГАЗ-53

Порядок запалювання ГАЗ-53. 1. 5. 4. 2-6. 3.7. 8

Тип розподільника запалювання (трамблер). 24.3706

Частота обертання валика розподільника в 1 хв з безперебійним іскра-освітою при роботі з котушкою запалювання Б116 на трьохелектродний розрядник при искровом проміжку 7 мм, хв-1. 20. 2300

Напрямок обертання валика розподільника запалювання (трамблер) ГАЗ-53. за годинниковою стрілкою

Величина іскрового проміжку в свічках, мм. 0,8. 0,95

Котушка запалювання ГАЗ-53 (Б 116) служить для перетворення струму низької напруги в струм високої напруги.

Котушка запалювання ГАЗ-53 (Б 116) являє собою трансформатор, на залізному осерді якого намотані вторинна, а зверху її первинна обмотки. Сердечник з обмотками встановлений в герметичному сталевому корпусі, наповненому маслом і закритому високовольтної пластмасовою кришкою.

Після перекладу транспортного засобу на газове паливо (найчастіше це установка ГБО 4 і 2 покоління), виробники систем запалення, рекомендують встановлювати на двигун авто свічки запалювання для ГБО, розроблені спеціально до експлуатації на «CNG» і «LPG» (метан / пропан).

І дійсно, через якийсь час після монтажу газового обладнання, автовласники помічають зниження ресурсу свічок запалювання, котушок, високовольтних проводів.

У даній статті розберемося, в чому відмінність свічок запалювання для газу і бензину. Чи ставити газові свічки, або можна обмежитися регулюванням зазорів штатних деталей.

Які свічки запалювання краще вибрати для авто з ГБО

Від вибору свічок запалювання залежать витрата палива, потужність двигуна, токсичність вихлопу. Щоб правильно підібрати іскрообразователі для роботи на газу, потрібно дотримуватись рекомендацій виробника системи запалювання для конкретної марки двигуна.

У лінійці популярних марок, таких як Denso (Денсо), NGK (НЖК), Bosch (Bosch), Beru (Беру) і Brisk (Бріск) є свічки, розроблені спеціально під роботу мотора на газі (з газобалонним обладнанням), з уже відрегульованими зазорами і підібраним калильним числом.

Краплинне число свічок запалювання для ГБО. також дуже важливий параметр, експерименти зі зниженням або підвищенням даного значення можуть тільки нашкодити двигуну. Але якщо ви наважуєтеся на такий крок, то свічки краще вибирати більш «холодні» (в більшості випадків у виробників своя індивідуальна таблиця величини числа).

Більш наочно про гартівному числі і можливі наслідки його невірного вибору, можна ознайомитися з відеоролика:

Ідеальним рішенням для машини з газовим обладнанням буде застосування «газових» свічок, краще підходять Іридієві або платинові, тільки вартість їх значно вище стандартних. Штатні іскрообразователі теж будуть відмінно працювати, але для цього важливо пам’ятати про необхідність регулювання зазорів кожні 5-7 тис. Км. пробігу. Ресурс таких свічок можливо знизитися.

Варто відзначити, що періодичність (інтервал) заміни воспламенителей призначених для ДВС з ГБО, також може скоротитися, все залежить від ряду факторів:

 • якість його функціонування двигуна і системи запалювання;
 • умови і манера експлуатації транспортного засобу;
 • якість палива газ / бензин;
 • правильна установка свічок.

До всього іншого, ринок заполонили дешеві підробки, остерігайтеся неякісної продукції! Купувати краще всього у офіційних представників заводів виробників.

Монтаж нових деталей з ущільненням шайбою або конусом, проводиться вгвинчуванням від зусилля руки (за допомогою ключа), до упору. Затягування свічки з кільцем робиться в половину обороту, а конусної на 1/15. Якщо свічка ставиться повторно, то в обох випадках вона тягнеться на 1/15 обороту. Але правильніше скористатися динамометричним ключем і зробити установку згідно заводським рекомендаціям, вказаним в каталогах і на упаковці.

Який зазор на свічках для газу і бензину виставляти

Часто після установки ГБО на автомобіль, ДВС починає троить, з’являються провали і підвищена витрата газу, щодо очікуваного. Відбуватися ці явища можуть з різних причин, один з варіантів це пропуски в запалюванні через збільшеного зазору в штатних свічках, через підгоряння електродів при експлуатації на бензині. Причому при переході на бензин все приходить в норму. Проблема вирішується зменшенням відстані між електродами або заміною елементів.

Правильно відрегульований зазор свічок для ГБО безпосередньо впливає на повноту згоряння, ефективність займання паливної суміші і стабільну роботу двигуна, так для газу виставляється розмір в діапазоні 0,7-0,9 мм. Але даний параметр дуже індивідуальний і підбирається в залежності від ряду факторів:

 • тип застосовуваної системи запалювання;
 • модель і характеристики двигуна;
 • умови і режим експлуатації авто з ГБО.

При більш частій їзді на газовій суміші, підійдуть зазори 0,7 мм і навпаки.

Огляд (рейтинг) рекомендованих свічок для ГБО

Найбільш поширені (через дешевизну) свічки Бріск Сільвер для газу (Brisk Silver LPG / CNG. Чехія), мають срібний центральний електрод малого діаметра. за одну штуку:

Маркування свічки Зазор, мм Ущільнення Інтервал заміни, км Розмір ключа, мм Довжина різьби, мм Розмір різьблення Момент затяжки, Нм
1BR12S 0.55 ш max. 20.000 16 15 M 12 × 1,25 15-20
AR12YS 0.7 ш max. 30.000 16 19 M 10 × 1,00 10-15
AR14YS 0.7 ш max. 30.000 16 19 M 10 × 1,00 10-15
BR14YS 0.7 ш max. 30.000 16 19 M 12 × 1,25 15-20
BR14YS-9 0.9 ш max. 30.000 16 19 M 12 × 1,25 15-20
DOR15YS 0.7 ш max. 30.000 16 21 M 14 × 1,25 20-30
DOR15YS-1 1 ш max. 30.000 16 21 M 14 × 1,25 20-30
DR14YS 0.7 ш max. 30.000 16 19 M 14 × 1,25 20-30
DR14YS-9 0.9 ш max. 30.000 16 19 M 14 × 1,25 20-30
DR15YS 0.7 ш max. 30.000 16 19 M 14 × 1,25 20-30
DR15YS-9 0.9 ш max. 30.000 16 19 M 14 × 1,25 20-30
DR17YS 0.7 ш max. 30.000 16 19 M 14 × 1,25 20-30
DR17YS-9 0.9 ш max. 30.000 16 19 M 14 × 1,25 20-30
ER15YS-9 0.9 ш max. 30.000 16 26,5 M 14 × 1,25 20-30
GR14YS 0.7 K max. 30.000 16 17,5 M 14 × 1,25 10-20
GR15YS 0.7 K max. 30.000 16 17,5 M 14 × 1,25 10-20
GR15YS-9 0.9 K max. 30.000 16 17,5 M 14 × 1,25 10-20
GR17YS 0.8 K max. 30.000 16 17,5 M 14 × 1,25 10-20
LR12YS 0.7 ш max. 30.000 21 19 M 14 × 1,25 20-30
LR14YS 0.7 ш max. 30.000 21 19 M 14 × 1,25 20-30
LR15YS 0.7 ш max. 30.000 21 19 M 14 × 1,25 20-30
LR15YS-9 0.9 ш max. 30.000 21 19 M 14 × 1,25 20-30
LR17YS 0.7 ш max. 30.000 21 19 M 14 × 1,25 20-30
LR17YS-9 0.9 ш max. 30.000 21 19 M 14 × 1,25 20-30
LOR15YS 0.7 ш max. 30.000 21 21 M 14 × 1,25 20-30
MR14LS 0.7 ш max. 30.000 14 26,5 M 12 × 1,25 15-20
NR14S 0.55 ш max. 30.000 21 12,7 M 14 × 1,25 20-30
NR15S 0.55 ш max. 30.000 21 12,7 M 14 × 1,25 20-30
RR15YS 0.7 K max. 30.000 16 25 M 14 × 1,25 10-20
RR15YS-9 0.9 K max. 30.000 16 25 M 14 × 1,25 10-20
RR15YS-1 1 K max. 30.000 16 25 M 14 × 1,25 10-20
RR17YS-1 1 K max. 30.000 16 25 M 14 × 1,25 10-20

Доступні за вартістю свічки у фірми Bosch (Bosch- Німеччина), також мають відмінні рекомендації, в каталозі маркуються BGB. Добре підходять до ДВС з ГБО 4 покоління. Вартість 180-220 руб. за одну одиницю:

Маркування свічки / матеріал електрода Зазор, мм Ущільнення Інтервал заміни, км Розмір ключа, мм Довжина різьби, мм Розмір різьблення Момент затяжки, Нм
FR7DC / хром-нікель з мідним стрижнем 0,9 ш max. 30.000 16 19 M 14 × 1,25 30
YR6DES / срібло 0,7 ш max. 40.000 16 19 M 12 × 1,25 25
WR7DP / платина 0,8 ш max. 60.000 21 19 M 14 × 1,25 30

Бесконтактная система зажигания на ГАЗ-53

Найкращим по співвідношенню ціна / якість можна вважати свічки Денсо серії TT (Denso-Японія). Центральний і бічний електроди виготовлені з нікелевого сплаву, за рахунок чого забезпечується рівна робота двигуна, економія палива і знижена токсичність вихлопних газів. Ціна за одну штуку 150-180 руб. Також в лінійці є іридієві свічки для ГБО по вартості вже не такі доступні (550 руб. За 1 шт.), Але володіють підвищеним ресурсом, більш стабільним іскроутворенням і стійкістю до дії низьких температур:

Маркування свічки / матеріал електрода Зазор, мм Ущільнення Інтервал заміни, км Розмір ключа, мм Довжина різьби, мм Розмір різьблення Момент затяжки, Нм
W22TT / нікель 0,8 ш max. 60.000 16 17,5 M 14 × 1,25 20-25
K20TT / нікель 1,1 ш max. 60.000 16 19 M 14 × 1,25 20-25
IT20TT / іридій 0,8 ш max. 120.000 16 17,5 M 14 × 1,25 20-25
IW20TT / іридій 0,8 ш max. 120.000 21 19 M 14 × 1,25 20-25
IK20TT / іридій 1,1 ш max. 120.000 16 19 M 14 × 1,25 20-25
VW22 / іридій 0,8 ш max. 120.000 21 19 M 14 × 1,25 20-25

Відмінний вибір для більшості автомобілів. свічки НЖК (NGK LPG LaserLine.8) з центральним іридієвим електродом, платинової напайкою на бічному електроді і спеціальною конструкцією ізолятора, забезпечують оптимальну роботу двигуна внутрішнього згоряння на будь-яких режимах експлуатації. Існує один мінус. ціна за 1 штуку в середньому 700 руб.:

Маркування свічки Зазор, мм Ущільнення Інтервал заміни, км Розмір ключа, мм Довжина різьби, мм Розмір різьблення Момент затяжки, Нм
LPG 1 0,8 Ш max. 60.000 16 19 M 14 × 1,25 25-30
LPG 2 0,8 Ш max. 60.000 21 19 M 14 × 1,25 25-30
LPG 3 0,8 Ш max. 60.000 16 19 M 14 × 1,25 25-30
LPG 4 0,8 до max. 60.000 16 25,5 M 14 × 1,25 10-20
LPG 5 0,8 ш max. 60.000 16 17,5 M 14 × 1,25 25-30
LPG 6 0,8 ш max. 60.000 16 19 M 14 × 1,25 25-30
LPG 7 0,8 ш max. 60.000 16 26,5 M 14 × 1,25 25-30
LPG 8 0,8 ш max. 60.000 16 19 M 12 × 1,25 15-20

Більш детальний підбір свічок запалювання, до конкретного автомобіля, можна зробити, скачавши електронний каталог цікавить виробника по посиланнях нижче.