Налаштування ГБО 4 покоління своїми руками

Для настройки понадобяться

 • Програма настройки ГБО
 • Кабель для підключення до блоку управління ГБО
 • Діагностичний кабель (наприклад ELM327)

Налаштуйте за допомогою діагностичного сканера.

Найбільш правильним варіантом є регулювання ГБО 4 покоління за допомогою діагностичного сканера. Діагностичні сканери показують паливну корекцію ЕБУ автомобіля (FuelTrim). Паливна корекції відображає відхилення вприскування від норми в процентах. Знову ж швидше за все використовуються показання MAP і MAF сенсорів і таблиця еталонних значень часу уприскування при певних показаннях цих датчиків. Коли час вприскування відходять від еталонних, корекція зміщується від 0. Наприклад все той же приклад з 3мс при роботі на бензині і 4 мс при роботі на газі. Корекція при цьому буде 33%.

Суть настройки з діагностичного сканера зводиться в підборі коефіцієнтів карти таким чином, щоб при будь-яких навантаженнях і оборотах корекція не виходила за рамки.5%. Спочатку я рекомендував би налаштувати карту тільки по навантаженню, а потім подивитися чи немає різниці по оборотам. Зазвичай достатньо настройки тільки по навантаженню.

Зручність використання сканера в тому, що Вам не потрібно обчислювати в розумі відхилення. Це дуже допомагає при налаштуванні в реальному часі. Ви під час руху бачите карту коефіцієнтів і свідчення паливної корекції. Миттєво вносите правильний коефіцієнт і дивіться за реакцією автомобіля. Якщо Ви використовуєте не є повноцінний сканер, а OBD адаптер з ноутбуком, то дані так само можна записати і обробити пізніше. Знову ж прив’язавшись до MAP сенсора.

Обробка даних діагностичної програми в табличному процесорі, на прикладі Digimoto 5 версії я опишу в майбутньому.

Процедура настройки ГБО 4-го покоління. як виконати своїми руками

Після того, як авто оснащується газовим обладнанням, потрібно правильна коригування його роботи. Крім цього, під час експлуатації машини, що працює на газу, або після її ремонту, може знадобитися діагностування, а потім. калібрування / регулювання ГБО.

Сьогодні ми розберемося, як зробити налаштування ГБО 4 покоління своїми силами.

Від того, наскільки якісно відрегульована газова система, буде залежати і витрата пального, і ресурс мотора. Для її регулювання необхідна наявність:

 • ноутбука, планшета або смартфона;
 • спец. софта;
 • кабелю для діагностики або Bluetooth-сканера (формату OBD2);
 • достатнього кол-ва пального в баках. має бути 10-15 л газу / бензину.

Софт для цієї мети можна скачати вільно на сайтах виробників обладнання або на сайтах їх оф. представників. Софт може мати незначні відмінності в інтерфейсі, проте суть у всіх однакова. Ось тільки шнур потрібно буде придбати або зробити самостійно.

Груба настройка по навантаженню (по часу уприскування)

Регулювання ГБО по навантаженню на увазі зміну осередків не по оборотам, а по часу уприскування. Тобто запам’ятовуєте час уприскування бензину в певний момент руху (наприклад 3 мс), перемикаєтеся на газ. Дивіться як змінюється час уприскування бензину (умови руху і зусилля на педаль газу не міняти). Порівнюєте з показаннями на бензині. Наприклад вийшло 4 мс, а було 3 мс. Значить відбулося збільшення уприскування на 33%. Якщо час уприскування бензину при роботі на газі збільшилася, це означає суміш бідніше ніж потрібно. І біднішими вона на 33%. Тепер весь рядок 3 мс змінюємо на 33 одиниці і так далі по всій навантаженні.

Компанії виробники ГБО до, приблизно, середини минулого року, в своїх програмах закривали карту коефіцієнтів і залишали у вільному доступі лише грубу настройку по навантаженню. Грубе регулювання по навантаженню виглядала у вигляді 8 клітин, куди вводилися коефіцієнти. Ці коефіцієнти накладалися на паливну карту. Перший стовпець з 4 клітин відповідав за холостий хід. Перша клітина змінювала стовпець карти 1000 оборотів від 2 мс до 3 мс; 2 клітина змінювала від 3.5 мс до 6 мс і так далі. Клітини другого шпальти грубого регулювання міняли карту у всіх шпальтах крім 1000 оборотів. Тобто все крім холостого ходу.

Для наочності я зробив скріншоти старої версії програми.

Карта коефіцієнтів програми OMVL. Я спеціально змінив все значення на 100.

Клітини настройки по навантаженню, їх не стало з 6 версією.

Вводимо поправочні коеефіціенти в грубу настройку.

Дивимося, що стало з картою коефіцієнтів.

Це добре показується як працює настройка по навантаженню. При регулюванні по часу уприскування простіше буде використовувати саме стару версію програм (5.0.5 або 5.0.8).

Як цього добитися?

Налаштовувати маючи тільки кабель для регулювання ГБО зі зміни часу уприскування. Якщо Вам доводиться використовувати цей варіант, то простіше скористатися старими версіями програм, де є грубе налаштування ГБО по навантаженню.

Налаштовувати за допомогою діагностичного сканера по паливній корекції. Якщо у Вас є діагностичний сканер або адаптер, то зручно буде налаштовувати будь-якою програмою.

автокалібровка

Улюблений розділ налаштувань більшості установників. В принципі з цього завжди потрібно починати. Автокалібровка це досить проста дія, блок управління запам’ятовує час уприскування бензину. Переходить на газ. І підлаштовує коефіцієнти паливної карти, щоб на газі повторити час уприскування бензину.

Тільки от є одне велике АЛЕ. Змінюється вся карта за даними одного осередку. Тобто наприклад OMVL змінює всю карту коефіцієнтів по клітці мінімального навантаження при 3000 оборотах. LOVATO змінює всю карту по холостому ходу. Це необхідно, щоб автомобіль зміг поїхати для настройки в русі. Ні про яку 100% налаштування всіх оборотів і всієї навантаженні тут мови не йде.

процедура автонастройки

Після входу в інтерфейс софта (візьмемо для прикладу софт Stag (Стаг)), знадобиться установка основних даних. Щоб її провести, у вкладці «параметри». «параметри авто», виставляємо необхідні значення:

 • Кількість циліндрів (тут все зрозуміло).
 • Кількість циліндрів на котушку (воно залежить від того, яким типом системи запалювання обладнано авто). Коректність значень, які були виставлені, можна визначити, порівнюючи свідчення, розташовані в правій колонці софта. Повинно бути макс. збіг холостих обертів (ХХ) мотора з показаннями тахометра, розташованого на приладовій панелі авто.
 • У разі, якщо обороти ДВС знімаються з датчика распредвала, потрібно поставити відповідну галочку, однак тут важливо знати, який кол-во імпульсів видається при одному обороті вала (найчастіше, це 1 імпульс).
 • «Сигнал оборотів». можемо залишити 2,5 V.
 • При плаванні оборотів мотора слід виставити галочку «фільтр сигналу RPM».
 • Далі слід вибрати тип двигуна стандарт / турбо.
 • Якщо ви не знаєте, якого типу лямбда-зонд, буде краще, якщо ви залишите заводські настройки софта і пропустіть цей пункт. А ось що стосується бензинового вприскування, то тут потрібно знати, який. попарний або ж фазований (як правило, це фазує.).

Далі слід відкрити вкладку «установки газового контролера»:

 • Ставимо температуру для включення (при переході на газ). тут має бути виставлено 30-35 C (у разі зношеності редуктора-випарника або якщо це відбувається взимку, можна поставити 40-45 C).
 • Обороти мотора, у яких планується надалі перехід авто на газ, можна виставити в діапазоні 500-650 об / хв.
 • Що стосується часу включення. цей час затримки запуску ГБО при пуску прогрітого двигуна. Встановлюємо 3-60 секунд, даний параметр не є особливо важливим, він потрібен, щоб стабілізувати роботу бенз. форсунок.
 • Показник відключення циліндра залишаємо незмінним. Параметр існує для того, щоб перехід на газ був менш помітний, настройка здійснюється індивідуально.
 • Для регіонів, де досить жарко, допускається «теплий старт». В інших умовах цей пункт краще пропустити і залишити, як є.
 • Мінімальна температура газу також залишається в такому вигляді, як є. Якщо фактична температура газу опуститься нижче цього параметра, системою буде виконаний перехід на бензин.
 • Для мінімальних оборотів на газі ставимо показник 300-400 об / хв. Якщо це значення знизиться, буде проведений перехід ДВС на бензин.
 • Виставляємо макс. обороти мотора в інтервалі між 4000-4500. Якщо значення будуть перевищені, буде включена подача бензину. Завдання цього значення. скоротити ризики згубного впливу газового пального на мотор.
 • Показник макс. навантаження на газі залишаємо 100%.
 • Що стосується часу помилки по тиску. можемо залишити 300 мс.
 • Тип пального LPG. пропан-бутан або CNG. метан.
 • По робочому тиску редуктора: його налаштовують при Автокалібровка (до 1.4), а ось за мінімальним. потрібно виставити 0,5-0,6 бар (якщо воно зменшиться, системою буде включений бензин).
 • Тип форсунок встановлюємо відповідно до встановлених.
 • Прогрів форс. можете включити, так, інжектори будуть активуватися після довгої стоянки.
 • «Екстра-уприскування» потрібно залишити незмінними.
 • Відносно маркування датчиків температури газу і редуктора, то ця інфо повинно бути відома при установці. Необхідно зразкову збіг t редуктора з t ДВС штатного покажчика.
 • По покажчику рівня газу: цей параметр повинен бути встановлений, згідно з маркуванням.

Вкладка «додаткові настройки» має в своєму розпорядженні параметрами для виконання більш тонкої / просунутої настройки. Тут потрібно лише встановити дозвіл аварійних запусків на газі, а також їх кількість.

Потім відкриваємо опцію «автонастройка». Виконуємо активацію кнопки «старт».

Розпочнеться виконання софтом автоматичного калібрування, вона триватиме приблизно 1-3 хвилини. Коли вона завершиться, потрібно увійти у вкладку «карта». Необхідно, щоб помаранчева волосінь розташовувалася в діапазоні 1-1.4 коефіцієнта.

Ситуація, коли волосінь розташовується вище цього порогу, говорить про неправильному підборі дюз форсунок, що призвело до заниження їх пропускної здатності. У даній ситуації доведеться вдатися до Розсвердлювання жиклерів або підбору інших. Ну а в разі, коли крива опускається нижче даного діапазону, можна говорити про дуже великих отворах сопел. Тут потрібно буде виконати підбір інших жиклерів / форсунок або вдатися до Запевняю наявних і регулюванню (свердління) їх під необхідний розмір.

Іноді, щоб стабілізувати становище косильною волосіні графіка, регулюють тиск редуктора ГБО 4 покоління, виконати це можна і самому, використовуючи ключ-шестигранник і дивлячись прямо на діаграму. Візьмемо, наприклад, редуктор Tomasetto Аляска AT09. Якщо повертати проти годинникової стрілки гвинт, розташований в середині передньої кришки корпусу, це призведе до підвищення тиску. Схожим способом налаштовують і зменшення тиску. А нормальним для даного випарника є показник в 0,9-1,8 bar.

І це буде завершенням автокалибровки, її параметри краще зберегти. Для цього призначена кнопка «зберегти» в софті.

Створюємо бензинову і газову карти. коригування вручну

При підключеному ноутбуці (щоб було зручно спостерігати за побудовою карти), виконується заїзд десь в 3-7 км., Спочатку на бензині, потім на газу. Необхідно дотримуватися такі умови при цьому:

 • Рух рівномірний (не можна різко прискорюватися);
 • Передача повинна бути підвищеною.

При русі на графіку ви побачите сині точки і суцільну пряму. Після потрібно виконати перехід на газ і постаратися виконувати рух в тому ж режимі, тим самим шляхом. Далі ви побачите суцільну зелену криву з точками.

Потрібно щоб між синьою і зеленою лінією було максимальний збіг. Ви можете це перевірити візуально, або, дивлячись у вкладку «відхилення». При розбігу червоною косильною волосіні в рамках 7-10%, вважається, що настройка завершилася правильно.

Якщо результат інший, слід максимально поєднати один з одним косильною волосіні. Це можна зробити з використанням кнопок миші ноутбука, а також клавіш клавіатури (← →), можна поставити доп. точки (в разі необхідності) на помаранчевої косильною волосіні коефіцієнта перерахунку і управляти ними, таким чином виконуючи поєднання паливних карт. Отже, ми відрегулювали газобалонне обладнання. Тепер потрібно виконати збереження карт в пам’яті комп’ютера, тому що вони можуть бути корисні в подальшій калібрування (більше не знадобиться катати), і закрити програму.

Складнощі в налаштуванні ГБО 4

Більшість газобалонних систем четвертого покоління використовують одну архітектуру, не знаючи якої, про регулюванню говорити нічого.

Необхідно знати хоча б основні параметри і компоненти системи.

Інтерфейс програмного забезпечення також багато в чому схожий у більшості виробників.

Ми будемо розглядати настройку і пристрій газобалонної системи на прикладі ГБО 4 з електронним блоком управління Stag і з програмним забезпеченням Stag-4 Qbox Plus. яке є у вільному доступі на офіційному сайті польської компанії АС.

Програмне забезпечення русифіковане, тому складнощів з перекладом бути не може. Ми розберемо основні пункти налаштувань, які бажано відкоригувати, але для початку заглянемо під капот.

Пристрій ГБО 4 Стаг

На відміну від ГБО більш свіжих поколінь, четверте покоління продовжує використовувати газ в рідкій фазі, перетворюючи його в газоподібну і подаючи його в камеру згоряння через власні газові форсунки.

Основні компоненти газобалонного обладнання четвертого покоління наступні:

Клапан подачі газу. Він встановлений між балоном з рідким газом і редуктором. Його задача проста. по команді системи управління ГБО клапан відкривається і подає скраплений газ в редуктор. Коли на клапан не подається напруга, він повинен бути щільно закритий.

Газовий редуктор. Усередині редуктора нафтова газова суміш випаровується за рахунок перепаду тиску і температури, переданої системою охолодження двигуном. Крім цього, редуктор повинен знижувати тиск в системі до робочого, цей параметр також регулюється.

Форсунки. Встановлюються як можна ближче до впускних клапанах, щоб скоротити час подачі газу в камеру згоряння. Чим менше час відкриття газової форсунки, тим точніше дозується газоподібне паливо і тим вище віддача двигуна, менша витрата газу.

Датчик тиску та температури палива (МАР-сенсор). Контролюючи ці параметри, датчик видає дані на електронний блок управління ГБО, дозволяючи йому робити точні розрахунки і коригування в реальному часі в залежності від умов експлуатації.

Фільтр тонкого очищення газу. Залежно від моделі редуктора, може бути встановлений як в його корпусі, так і мати виносну конструкцію. Тонка фільтрація палива в газоподібному стані проводиться на рівні близько 80 мікрон.

Приступаючи до регулювання і налаштування ГБО, необхідно знати ряд параметрів системи, якщо вони не купувалися комплектом, або ж автомобіль вже був куплений з ГБО.

Наприклад, важливо знати тип форсунок, діаметр сопла, а це може залежати від обсягу, потужності і моделі двигуна.

Крім цього, слід перевірити систему на наявність несправностей і зносу. Частина найпоширеніших поломок ГБО ми розбирали тут, але варто звернути увагу на якість затягування хомутів на патрубках ГБО, контакти на електронному блоці управління системи, а також контакти харчування, які йдуть на акумулятор.

Для настройки системи нам буде необхідний ноутбук під керуванням системи Windows, а також кабель, який підключається до діагностичного роз’єму блоку управління ГБО і до USB-входу ноутбука.

Завантажувати з офіційного сайту бажано найостаннішу прошивку програми, там же можна скачати і драйвера для ПО на будь-яку систему, починаючи з Вісти, закінчуючи Win10.

Налаштування ГБО 4 покоління своїми руками на прикладі Chevrolet Aveo

Газобалонне обладнання приваблює багатьох водіїв. Перш за все, можливістю заощадити на дорожчає бензин.

Налаштувати ГБО 4 покоління сьогодні можна на СТО або можна встановити самостійно, як і будь-які запчастини на Chevrolet Aveo, Lacetti, DAEWOO Lanos, Sens і більшості бюджетних автомобілів хоч на первинному, хоч на вторинному ринку.

Налаштовуємо ГБО своїми руками

Коли все обладнання для настройки готове і підключено, ПО встановлено та оновлено, можна запускати двигун на холостих обертах і відкривати програму з налаштування.

На першій вкладці нам покажуть параметри автомобіля. Теоретично вони повинні виставлятися автоматично. Проте перевірити їх варто.

Кількість циліндрів, тут питань не виникне.

Кількість циліндрів на котушку. Залежить від типу системи запалювання. Якщо виставити цей параметр правильно, обороти двигуна (вказані стрілкою) будуть відповідати показаннями тахометра.

Друга вкладка показує параметри ГБО. Необхідно звернути увагу на такі пункти:

Тип палива, пропан-бутан або метан (LPG, CNG).

Тип форсунки. Система повинна їх розпізнати, але краще знати назву форсунок самому.

Температура включення газового обладнання. Питання спірне, але більшість користувачів схиляються до температури 40-45 градусів. Це оптимальна температура як для зими, так і для літа.

Обороти двигуна при перемиканні на газ. Можна залишити значення за замовчуванням, можна встановити індивідуальні обертів.

Час включення ГБО. Оптимальний час спрацьовування після пуску. 60 секунд мінімум.

Відключення циліндра. Можна залишити за замовчуванням, а можна поекспериментувати, щоб домогтися максимальної плавності перемикання на газ.

Теплий старт. Можливість запуску двигуна на газу, коли мотор прогрітий.

Мінімальна температура газу. Встановлює температуру газу, при якій двигун переходить на бензин.

Максимальні обороти на газі. Оптимально встановити максимальні оберти двигуна, щоб перехід на бензин був якомога рідше.

Мінімальні обороти на газі. Переклад на бензин здійснюється при зазначених оборотах.

Максимальне навантаження двигуна на газі. Краще залишити в межах 80%.

Тиск редуктора. Якщо відрегулювати мінімальне споживання, то двигун зможе працювати на газу аж до повного спустошення газового балона, тобто на парах. А після переключиться на бензин.

Датчики температури газу і редуктора. Тут потрібно бути уважним, якщо датчики не йшли в комплекті з устаткуванням.

Найпростіший спосіб визначити тип датчика. порівняти його показники з температурою антифризу. Вони повинні максимально збігатися.

Вкладка Розширені параметри дозволяє дозволити або заборонити аварійні запуски на газу, без залучення стандартної паливної системи на бензині.

Але використовуючи цю опцію, потрібно пам’ятати, що бензонасос може працювати без бензину, що призведе до моментального виходу з ладу.

Тому запускаючи мотор тільки на газу, необхідно відключити бензонасос (вийняти запобіжник або відключити провід).

Після цього необхідно виконати Автокалібровка на відповідній вкладці.

На холостих обертах натискаємо кнопку «Старт», після цього всі чотири газові форсунки будуть підключатися по черзі, при цьому час їх спрацьовування буде відображатися на поле праворуч біля часу спрацьовування бензинових форсунок.

На автокаліброку нових блоків управління йде не більше 2-3 хвилин.

Переходимо на вкладку Карти, де відображуються криві роботи двигуна на бензині (синя), на газі (зелена) і крива множника (помаранчева), яка залежить від тиску в редукторі, а також від діаметра отвору в газових форсунках.

Якщо крива множника не перебуває на рівні 1,2-1,4 одиниць (залежить від індивідуальних параметрів двигуна), необхідно коригувати тиск в редукторі або ж міняти перетин отвору в форсунках:

Якщо крива множника вище параметра 1,6, тиск в редукторі занадто низька, необхідно в реальному часі збільшити тиск в редукторі, провернув гвинт на корпусі в бік збільшення.

Якщо цього недостатньо, необхідно встановити форсунки більшого діаметра або рассверлить старі.

налаштування, покоління, своїми, рука

Якщо крива множника нижче параметра 1,1. знижуємо тиск в редукторі або ставимо форсунки з меншим діаметром отвору. Діаметр форсунок підбирається за потужністю двигуна, таблиця вище.

Залишилося отрисовать карти бензину і газу в русі. Детальніше про те, як налаштувати ГБО 4 покоління в русі, ми розповідали тут, а в загальних рисах регулювання зводиться до наступного:

Проїжджаємо 8-10 км на бензині на різних оборотах і різному навантаженні. В цей час отрісовивется синя карта бензину.

Те ж відстань проїжджаємо на газу при тих же навантаженнях і швидкості.

Оцінюємо стан бензинової і газової карт. В ідеалі вони повинні зливатися в одну жилку.

Якщо цього не відбулося, коригуємо газову карту точками на кривій множника так, щоб синя і зелена криві збіглися максимально точно.

Таким чином, маючи ноутбук і з’єднувальний кабель, а також програмне забезпечення, можна швидко налаштувати газобалонне обладнання четвертого покоління своїми руками.

Що значить правильна настройка ГБО?

Багато разів говорилося, писалося і найголовніше є у всіх інструкціях до автомобільного газового обладнання. при правильно налаштованому ГБО 4 покоління час бензинового вприскування залишається однаковим при роботі на бензині і газі. Зробити так, щоб час вприскування не змінювалося. це і є завдання налагоджувальника ГБО. Звернемося наприклад до інструкції для газового обладнання 4 покоління OMVL. Налаштування паливної карти. Читаємо з пункту 4.4.1 Modify the map (Корекція паливної карти). І інші системи нічим не відрізняються. Це головне.

Налаштування ГБО 4 покоління своїми руками

Дуже часто встановивши на автомобіль газове обладнання 4 покоління, користувачі не задоволені витратою палива або динамічними характеристиками автомобіля. Це змушує їздити в сервісний центр для додаткового регулювання ГБО. Добре якщо майстри розуміють, як вирішити проблему. Бувають же ситуації коли їздити на регулювання ГБО сенсу немає. Це відбувається якщо співробітники фірми установника погано розібралися в принципі настройки, а не рідко зустрічається взагалі абсурдне думку. автонастройка італійських систем вирішує всі проблеми. Немає автонастройка зробить мінімум. щоб машина хоча б не глухнуть. Інші налаштування необхідно проводити вручну використовуючи діагностичне обладнання.

автокалібровка

Улюблений розділ налаштувань більшості установників. В принципі з цього завжди потрібно починати. Автокалібровка це досить проста дія, блок управління запам’ятовує час уприскування бензину. Переходить на газ. І підлаштовує коефіцієнти паливної карти, щоб на газі повторити час уприскування бензину.

Тільки от є одне велике АЛЕ. Змінюється вся карта за даними одного осередку. Тобто наприклад OMVL змінює всю карту коефіцієнтів по клітці мінімального навантаження при 3000 оборотах. LOVATO змінює всю карту по холостому ходу. Це необхідно, щоб автомобіль зміг поїхати для настройки в русі. Ні про яку 100% налаштування всіх оборотів і всієї навантаженні тут мови не йде.

Навантаження на двигун

Уточню, що є навантаженням на двигун. Для багатьох підвищення навантаження це підвищення оборотів. Це в корені не вірно. Якщо ви на нейтральній передачі натиснете газ в підлогу, обороти злетять до межі, але навантаження буде найнижча. Навантаження пропорційна часу уприскування, а отже розрядці в колекторі (для спалювання великої кількості палива потрібно більше повітря, тому розрядження в колекторі пропорційно навантаженню).

Використання розрядження в колекторі

Розглянуті раннє спосіб настройки не зручний при налаштуванні в русі. Дуже складно тримати ногу в одному положенні і знайти дорогу з ідеально рівним покриттям теж не завжди можливо. Зручніше було записувати дані і аналізувати їх вже відключилися від автомобіля. Спочатку записуємо їзду на бензині, потім на газі. Порівнюємо час уприскування. Але тут виникає складність. Як порівняти час вприскування в різних режимах роботи? Для цього потрібно синхронізувати дані при їзді на бензині з даними при їзді на газі за показаннями MAP сенсора.

MAP сенсор показує розрядження в колекторі. Його показання змінюються від зміни навантаження, але не змінюються якщо неправильно підібрати коефіцієнт в програмі настройки ГБО. Наприклад при роботі на бензині на холостому ходу у Вас час вприскування 3 мс, розрядження 0.3 атмосфери. Переходьте на газ, час уприскування стає 4 мс, але свідчення MAP сенсора не змінюються і залишаються 0.3 атмосфери.

Для використання цього принципу потрібно скористатися вкладкою реєстрації сигналів в програмі настройки (пункт 6.1 Acquisitions (Реєстрація сигналів)).

 • Спочатку потрібно поїздити на бензині кілометрів 100, щоб паливна корекція прийшла в норму.
 • Записати дані при їзді на бензині, зберегти їх.
 • Виписати чому дорівнює розрядження в колекторі при часу уприскування використовуваному в програмі ГБО (2, 2.5, 3, 3.5, 4.5 мс і тд).
 • Записати дані при їзді на газі, зберегти їх.
 • У газових даних дивитися на показання MAP і за ними визначати на скільки пішло час бензинового вприскування.

Наприклад потрібно налаштувати рядок 3 мс, дивіться скільки MAP дорівнює при 3 мс при їзді на бензині, наприклад 0.3. Дивіться скільки час бензинового вприскування при їзді на газі при MAP 0.3, наприклад 4 мс. Значить в рядку 3 мс суміш бідна на 33%, додаємо 33 одиниці.

Даний принцип чудово реалізований в ГБО Digitronik. Програма збирає дані, і будує графік роботи на бензині і на газі. Відразу стає видно де додати, де відняти. У простеньких блоках можна подивитися криві тільки по навантаженню. карта 2D. У блоках серйозніше Ви бачите карту 3D, в ній видно зміні вприску щодо навантаження і оборотів. Через цю функцію я всім рекомендую використовувати блоки управління Digitronik. Для їх налаштування вистачить тільки кабелю для ГБО.

Для зручності обробки записаних даних можна використовувати табличний процесор. Excel або Calc (OpenOffice). Як це зробити я розповім в іншому матеріалі.

Як цього добитися?

Налаштовувати маючи тільки кабель для регулювання ГБО зі зміни часу уприскування. Якщо Вам доводиться використовувати цей варіант, то простіше скористатися старими версіями програм, де є грубе налаштування ГБО по навантаженню.

Налаштовувати за допомогою діагностичного сканера по паливній корекції. Якщо у Вас є діагностичний сканер або адаптер, то зручно буде налаштовувати будь-якою програмою.

Налаштування ГБО омвл 4 покоління своїми руками

Як відомо професійним фахівцям з руховим установкам, якісне, виготовлене в заводських умовах обладнання. запорука успіху. Тим більше, якщо це газове обладнання ОМВЛ. Даний виробник зарекомендував себе, як один з кращих в світі.

Важливо, що інженери та конструктори компанії ретельно опрацьовують кожен вузол, приділяючи особливо пильну увагу можливості його функціонування в суворих російських реаліях: з не завжди якісним і чистим паливом і екстремальними температурними умовами експлуатації.

Саме тому автомобілі ГАЗ оснащуються газовим обладнанням OMVL. потужним і високонадійним. Більш того, в переважній більшості випадків, при виборі газового обладнання автовласники зупинять свій вибір на цій марці, як на найпоширенішою.

Особливості установки і експлуатації

Як і інші версії газорозподільного обладнання, ГБО ОМВЛ не рекомендується для самостійного монтажу. На поточний момент 4 версія. найпопулярніша. Більш сучасні (і дорогі) установки поки що тільки освоюються, а попередні покоління, разом з поступовим відходом в минуле карбюраторних моторів, стають незатребуваними.

Серед найбільш ходових. набори Saver і Dream. Підходять для всіх без винятку моделей з інжекторним уприскуванням, відмінно з ними стикуються. Комплекти повністю готові до монтажу, потрібно тільки звернути увагу на відповідність автоматики двигуну (кількість циліндрів) і розподільника-редуктора. Всі сполучні кабелі, датчики, штуцери та інші комплектуючі підібрані виробником, їх не доведеться шукати самостійно.

Важливо. Програмне забезпечення Saver базується на оригінальних бензинових картах, тому гарантована стабільна робота двигуна на блакитному паливі. різниця практично невідчутна. Якщо це не так, можливо, неправильно виконана настройка ГБО або несправна електроніка.

Читайте за посиланням, як використовувати діагностичний кабель для настройки ГБО.

Ще один великий плюс. програма доступна для скачування на сайті OMVL в самій останній редакції. Dream в цьому відношенні ще досконаліше: в ньому виконується підбір оптимальних параметрів упорскування, що дозволяє домогтися збереження плавного ходу навіть при мінімальній витраті палива. Знову ж, таке регулювання ГБО ОМВЛ 4 покоління своїми руками реалізувати не вдасться: необхідна допомога фахівців з сервісного центру. До експлуатації вимога, мабуть, одне: стежити за чистотою газу. Від цього залежить довговічність всієї системи.

налаштування, покоління, своїми, рука

Газове обладнання ОМВЛ

До складу установки входять наступні елементи:

 • балон з паливом;
 • вентиль подачі газу (клапан);
 • пристосування для заправки;
 • розподільник тиску в системі;
 • газовий фільтр;
 • блок уприскування (інжектори);
 • електронна плата управління;
 • датчик контролю тиску.

Паливний бак найчастіше встановлюється в багажник. туди, де є багато вільного місця.

Увага. Для пропановой суміші необхідний клапанний механізм, для метану. запірний вентиль. Це потрібно знати при виборі системи. Читайте в цій статті, що краще метан або пропан.

Розподіл тиску і одночасно випаровування з рідкого стану (в балоні) відбувається в редукторі, далі суміш фільтрується і потрапляє в блок інжекторів. Електроніка управляє подачею палива в двигун, в залежності від навантаження, здійснює контроль над всією системою в цілому. При цьому запобігається перевитрата газу, виробляється забезпечення безперервної подачі суміші в камеру згоряння і виконуються інші функції.

Плюси і мінуси ГБО ОМВЛ

А також прості факти. По-перше, за статистикою, такі агрегати вибирають більш ніж в 40 країнах. Тільки в Росії це близько 20 тисяч змонтованих комплектів. По-друге, більше 50% всього обсягу поставок йде на заводи, для монтажу ГБО під ключ, на нові авто під марками: Toyota, Hynday, FAW, Volkswagen, BYD, Suzuki, Tata, Ford, ГАЗ, причому цей перелік постійно розширюється. По-третє, на ГБО 4 покоління ОМВЛ схема підключення одна з найбільш продуманих: в ній немає жодної зайвої деталі або випадкового елемента.

Нарешті, горьковский автозавод більше 5 років використовує обладнання цієї марки для переоснащення своєї продукції. А це солідна рекомендація. До мінусів можна віднести розбірливість в ступеня очищення палива (одвічна хвороба всіх систем), велика кількість електроніки, недешеве обслуговування (і тільки в офіційних ремонтних майстерень), а також схильність розподільного вузла до виходу з ладу.

І тоді виникає проблема під назвою: «газовий редуктор ОМВЛ 4 покоління, ремонт», а вартість його складає круглу суму. Вихід один: не затягувати профілактику, вчасно міняти дрібні відмовили вузли і звертати увагу на будь-які збої в роботі двигуна. При виконанні цих умов установка прослужить довго і практично безвідмовно.

Установка газобалонного агрегату в автомобіль в поточних економічних умовах повністю виправдана: пропан за вартістю в кілька разів дешевше бензину, до того ж таке паливо екологічно є чистішим. Доказом на користь переходу на зріджений газ виступає і неухильно зростаюча надійність альтернативної системи постачання паливом.

Електронний впорскування і подача суміші, можливість тонких налаштувань режимів роботи двигуна відкривають для власника нові перспективи: не тільки знизити витрати на заправку, а й зберегти незмінними швидкісні характеристики автомобіля.

Чудовим з усіх точок зору рішенням буде вибір ГБО 4 покоління ОМВЛ. марки, що зарекомендувала себе найкращим чином. Компанія з більш ніж 30 річним досвідом проектування газових установок для транспорту входить в число провідних виробників, а якість італійських заводів завжди оцінювалося, як високе, особливо, коли це стосується автотехніки.

Повністю укомплектований, випробуваний в умовах негативних температур і екстремальної експлуатації набір ГБО, змусить битися серце чотириколісного друга рівно і чітко.

Регулювання ГБО 4 покоління самостійно

Динамічні параметри автомобіля і витрата палива далеко не завжди влаштовує автовласників при установці газобалонного обладнання, оскільки в багатьох майстерень фахівці вважають, що автоматична італійська система вичерпно вирішує проблеми налаштування.

Але, як показує практика, автоматичне регулювання стабільно забезпечує лише один результат. автомобіль не глухне. Налаштування в комплексі потрібно здійснювати лише вручну, незамінним пристроєм в даному питанні є діагностика ГБО. Правильне регулювання покликана забезпечити однаковий час вприскування палива, незалежно працює автомобіль на бензині або газі. Вирішити це завдання. головна проблема для автовласника.

 • Налаштування газобалонного обладнання по навантаженню. В цьому випадку вам буде необхідний кабель для діагностики ГБО. Регулювання здійснюється за змінами часу сопло. В даному випадку краще користуватися старими версіями програм, в яких є грубе регулювання.
 • Налаштування ГБО по корекції палива. Дана процедура здійснюється за допомогою діагностичного адаптера для ГБО 4 покоління. Налаштування можна здійснювати за допомогою будь-якої програми. Програми безкоштовні. Їх пишуть виробники ГБО з метою встановлення саме їх обладнання. Отже, потрібен адаптер і програма.

Слід внести одне уточнення, оскільки більшість водіїв вважають, що навантаження на двигун збільшується при підвищенні оборотів. Це абсолютно невірне розуміння питання. Наприклад, на нейтральній передачі ви повністю вичавлюєте газ, обороти при цьому гранично збільшуються, а ось навантаження на двигун в цьому випадку максимально низька. Таким чином, навантаження на мотор прямо пропорційна часу уприскування, що рівносильно розрідженості в колекторі, адже для спалювання великого обсягу палива необхідний більший об’єм повітря. Отже, навантаження двигуна пропорційна розрідженості колектора. Тепер розглянемо, що відбувається при кожному з варіантів калібрування.

Цей варіант більшість установників газобалонного обладнання вважають цілком достатнім. Але з іншого боку саме з автоматичного калібрування слід починати настройку. Це досить проста процедура. Електронний блок визначає уприскування бензину. Потім ЕБУ перемикається на газ, і коригує коефіцієнт карти палива. Таким чином, газ починає дублювати час бензину. Але даний варіант калібрування має істотний недолік. він фіксує тільки 1 клітинку і змінює карту саме по ній. Наприклад, Lovato коригує карту по холостим ходам, а OMVL. за мінімальними навантажень на 3 тисячах оборотів. Цього достатньо, щоб транспортний засіб міг пересуватися, а в русі його можна було б налаштувати. Тобто, настройка всіх навантажень на всіх оборотах не здійснюється.

Регулювання по часу уприскування

Налаштування газобалонного обладнання на увазі коригування осередків по часу (t) упорскування палива, а не по оборотам двигуна. Не забуваємо шнурок для ГБО. Тобто, фіксується момент уприскування бензинового палива в конкретний момент часу, переводите автомобіль на газ, і бачите, як змінюються показники. Зусилля тиску на педаль, так само як і обставини руху міняти не слід. Наприклад, значення було 3 мс, а стало. 4 мс. Збільшення одно 33 одиниці в процентах. Відповідно це є показником бідності суміші на 33%. Рядок 3мс змінюється на 33 ділення і те ж саме потрібно зробити по всій навантаженні двигуна. Але даний спосіб буде абсолютно непридатний при налаштуванні в русі автомобіля, оскільки знайти трасу з ідеальним покриттям і фіксувати ногу в одному і тому ж положенні вкрай складно. Зручніше дані зібрати, а проаналізувати показники пізніше.

Орієнтація на розрядження в колекторі

Спочатку записуються показники руху на бензині, потім на газі, попередньо необхідно їх синхронізувати за значеннями MAP-сенсора, який показує розрядження в колекторі. Послідовність дій:

Настройка ГБО Stag (Стаг) своими силами за 5 минут : просто о сложном

 • Привести паливну корекцію в норму, для цього потрібно проїхати близько 10 км на бензині.
 • Записати і зберегти дані при пересуванні на бензині.
 • Записати значення розрядження в колекторі.
 • Записати і зберегти дані при пересуванні на газі.
 • Газові дані коригувати по MAP.

Для зручності аналізу краще використовувати табличний процесор.

Налаштування по корекції палива

Оптимальним варіантом є регулювання уприскування палива, яка здійснює діагностика ГБО 4 покоління. Вона показує корекцію палива електронним блоком управління, яка відображає у відсотках відхилення показників від норми. Як правило, розглядаються і порівнюються показники MAF або MAP сенсорів і таблиці нормативних значень. Якщо уприскування палива не відповідають встановленим цифрам, то показники відмінні від нуля. Наприклад, автомобіль працює на бензині зі значенням 3мс, а на газі. багатозначно 4 мс. В даному випадку корекція становитиме 33%.

Сенс настройки по адаптера ГБО зводиться до зіставлення коефіцієнтів паливної карти таким чином, щоб при різних використовуваних оборотах і навантаженнях, вони не перевищували значення /. 5 у відсотках. Спочатку рекомендується регулювати карту по навантаженнях, і тільки після цього дивитися різницю показників по оборотам. Другий етап є, як правило, контрольним. Зазвичай достатньо регулювання по оборотам.

Переваги адаптера ще і в тому, що він дозволяє не робити підрахунки відхилень в розумі, що дозволяє робити настроювання в режимі реального часу. Тобто під час руху автомобіля ви можете спостерігати карту коефіцієнта і значення паливної корекції. Тут же існує можливість внести правку і стежити за реакцією вашого транспортного засобу. Можна використовувати OBD-адаптер комутований з ноутбуком. У цьому випадку інформацію можна записати і обробити її пізніше, прив’язавшись до MAP-сенсора.

У даній статті ми докладно розглянемо підключення Автосканер elm327 mini на прикладі японської марки Toyota.

Не дивлячись на те, що для самостійної діагностики автомобілів використовується обмежений асортимент пристроїв. адаптерів. Є багато особливостей підключення для кожного окремого випадку. Ми розповімо про особливості використання діагностичних адаптерів на автомобілях Lanos і ЗАЗ SENS (Chance).

Ця стаття буде дуже корисна автовласникам, які не мають в своєму розпорядженні Renault Can Clip.

Настройка ГБО 4 поколения своими рукамиSTAG 4