Скільки масла в рульовому редукторі ГАЗель

Нарешті прийшло тепло і можна без страху обмороження залізти під машинку.) Покатався близько 100 км попередньо, заліз з бадеечкой під машинку і відносно легко викрутив пробочку зливну. Масло, в силу того що заливна пробка прикипіла і умов молотка і 2-х шестигранників з трубкою явно виявилося мало (в результаті залишив офіцій для розваги), випливало погано, добре що було тепле і рідке. Відразу відкрутив сапун, справа пішла швидше, заодно промив його.

Потім як порадив Діма tamp піддомкрачувати міст з одного і з іншого боку, тут вже на скільки зміг, щоб злити масло з піввісь. Злилося едва- ледь, але хоча б спробував!)

Shell Spirax S3 На упаковці не написано мінералка або напівсинтетика, але швидше за все мінералка

Мінералку залив з двох причин:. тепло і мінералка буде по в’язкості норм;. щоб помити міст від старого масла і восени перейти на нормальну полусінтетіку.Залівал через отвір сапуна підлогу літровим шприцом з шлангом, але довелося візьмуть маленький штуцерок, трубка виявилася товстувата для отвори сапуна.І звичайно трохи їжі для шестерень і підшипників:

Одна упаковка на 1 літр. Але так як в міст треба 3 л, а упаковки у мене дві для моста куплено, обидві вони туди і пішли розбавлені з маслом. Тисячах на 15-ти заливав один балончик цього ресурсу, пропало подгужіваніе моста, а зараз із заміною масла само собою покладається!)

07.04.2012г. Покатався трохи з новим маслом

або в мене глюки чи стало помітно тихіше хоча здавалося б де кабіна і де міст. Попутно десь схопив саморіз, його довжини вистачило якраз щоб кінчиком раздрочіть стінку камери! (100 рублів вирішили проблему.Кстаті, з моста злив 2,7 літра заводського масла.

РЕМОНТ ВАЗ 2106. заливка масла в рулевой редуктор

24.11.2012г. Долив літр олії, а то чет спочатку всього 2 літри налив по недогляд в заправні обсяги. Політ нормальний, тиша, міст не турбує.

скільки, масло, редуктор, ГАЗель

Коли потрібна заміна?

Якщо проводити своєчасне обслуговування заднього моста Газелі Бізнес або Next, то він зможе досить довго прослужити своєму власникові.

Якщо слідувати рекомендаціям виробників, то виконувати заміну масла в редукторі потрібно тільки після 50 тис. Км пробігу.

Після придбання автотранспорту, перша заміна може бути зроблена лише після досягнення цієї позначки на спідометрі. Але даний факт залежить в першу чергу, від інтенсивності використання автомобіля.

Тому, в деяких ситуаціях, може знадобитися заміна рідини і після пробігу в 30 тис. Км. Причому, проведення даної процедури не має особливих складнощів, тому вироблено може бути і самостійно.

процес заміни

До початку робіт машину необхідно добре розігріти. Це дозволить рідини в редукторі заднього моста швидше і в більш повному обсязі злитися. Даний процес може зайняти досить тривалий час. Потрібно просто запастися терпінням. На додаток до цього всі наявні в маслі частки піднімуться і змішаються з рідиною, що знаходиться в редукторі, що дозволить видалити їх при зливі масляної суміші.

 • Очищаємо сапун, який знаходиться в картері заднього моста. Потім провертає ковпачок кілька разів.
 • На зливному отворі знаходимо пробку і відвертаємо її за допомогою ключа шестигранного на 12.
 • Даємо стекти старому маслу в заздалегідь підставлену ємність. Зазвичай обсяг відпрацьованої рідини становить приблизно 3 літри.
 • Перевіряємо якість злитого масла. У тому випадку, якщо воно занадто брудна. практично чорне і каламутне або в ньому багато сторонніх домішок у вигляді металевих вкраплень, то потрібно обов’язково зробити промивання редуктора.
 • Ставимо на місце пробку. Перед установкою необхідно з магніту на кришці добре зчистити все металеві відкладення.
 • Далі потрібно зняти пробку з отвору для заливки трансмісійної суміші (шестигранним ключем).
 • За допомогою масляного шприца вливаємо в даний отвір в картері трохи більше 2 літрів трансмісійної рідини або дизельного палива, або ж масла моторного з додаванням 20. 30% гасу.
 • Пробку укручуємо на колишнє місце.
 • Ставимо під передні колеса підпори, піднімаємо їх і тим самим робимо вивішування заднього моста.
 • Запускаємо двигун і виставляємо першу передачу. Даємо машині попрацювати приблизно 5 хвилин.
 • Повторюємо процес зливу промивної суміші. Це займе приблизно 5 хвилин.
 • Знову очищаємо зливну пробку і вкручувати її на місце.
 • Знову знімаємо заливну пробку і за допомогою шприца заливаємо в картер приблизно 3 літри нової трансмісійної рідини.
 • Контролюємо необхідний рівень.
 • Масло в редукторі буде змащувати і підшипники на задніх колесах.
 • Потрібно додатково обробити маточини, для цього по черзі піднімаємо праве і ліве колесо домкратом приблизно на 30 см., На 10 хвилин кожне.
 • Ще раз перевіряємо рівень рідини в редукторі і при необхідності доливаємо до покладеної норми.

ГАЗель. це дуже надійний помічник, так що не лінуйтеся доглядати за нею. Капітальний ремонт заднього редуктора або покупка нового. це зайві і зовсім немаленькі гроші. Набагато вигідніше вчасно провести заміну трансмісійної рідини.

Як замінити масло в редукторі заднього моста Газелі самостоятельноСсилка на основну публікацію

Рівень рідини в мосту?

Перед тим, як використане масло буде злито, потрібно дізнатися, скільки масла залишилося в мосту Газелі.

Виконати цю процедуру можливо, якщо помістити авто на спеціальну яму. Основною умовою тут є наявність рівній поверхні.

Після цього, зливний отвір звільняється від пробки. При проведенні процедури повинне вилитися деяка кількість рідини, це означає, що закрито всі було абсолютно герметично. Коли ж нічого не виливається, в отвір можна опустити палець, провівши ним по краю. Якщо в задньому мосту рідина досягає рівня нижнього краю, то це є нормою. Якщо ж вона опустилася нижче зазначеного показника, то даний факт свідчить про витік. Важливо, усунути проблему, перш ніж заливати нове масло.

Найбільш поширеною причиною витоку з моста є проблеми з сальниками. Візуального огляду буде достатньо, щоб виявити масляні патьоки на них. Коли прийшов час заливати в ємність нове масло, важливо не перестаратися, щоб не його не виявилося занадто багато. У великих обсягах воно може негативно впливати на ККД в цілому.

Перш, ніж приступити до роботи, потрібно підготувати:

 • нову суспензію;
 • ємності для відпрацьованого матеріалу;
 • робочі інструменти.

Рівень масла в задньому редукторі

Перш ніж приступити до зливу відпрацьованої рідини, необхідно перевірити її рівень. Це можна зробити, встановивши машину на естакаду або на оглядову яму. Важливо проконтролювати, щоб поверхня була абсолютно рівною. Далі необхідно вивернути пробку заливного отвору (її потрібно попередньо очистити за допомогою металевої щітки).

Коли в процесі даного дії масло трохи виллється, значить, робочої рідини досить, і пробка була закрита абсолютно герметично. Якщо вміст редуктора НЕ буде виливатися, то необхідно помістити в отвір палець і провести по нижньому краю. У тому випадку, коли рідина досягає даного рівня, то можна говорити про допустимій нормі. При зниженні рівня нижче кромки слід негайно з’ясувати причину витоку і усунути її до початку зміни масла. В першу чергу варто визначити, чи не підтікають чи сальники. це найчастіша причина витоку. Виявити витік можна, просто оглянувши сальники. На них можуть бути маслянисті патьоки.

При подальшій заливці бажано не наливати зайвого. Так як при русі тиск в редукторі підвищується, рідина виливається через сапун. Крім того, буде надаватися негативний вплив на ККД роботи деталей редуктора, а в герметичній порожнині не утвориться достатня кількість масляного туману.

Рульовий редуктор на ГАЗель: діагностика і ремонт

Сьогодні рульової редуктор встановлюється практично на всі сучасні моделі транспортних засобів марки ГАЗель, незалежно від наявності ГУР. Основною функцією представленого механізму вважається забезпечення управління машиною, тому технічна справність пристрою безпосередньо впливає на безпеку водія і пасажирів під час руху.

Регулювання рульового механізму | AUTOFIZIK.RU / авторемонт

Необхідність регулювання виникає у разі збільшення вільного ходу рульового колеса понад 20 ° для автобусів і 25 ° для інших модифікацій автомобіля (див. Перевірка технічного стану рульового управління).Повернув рульове колесо на 2,5 обороту з положення прямолінійного руху в будь-яку сторону

і похитуючи гвинт рульового механізму за закріплену на ньому вилку, перевіряємо осьової або радіальний зазор в підшипниках рульового механізму. Люфт не повинен відчуватися.

Відрегулювати зазор в підшипниках гвинта можна і на автомобілі, але для подальшої регулювання зачеплення гайка. вал-сектор зручніше відразу зняти рульовий механізм.Снімаем рульовий механізм (див. Зняття рульового механізму). Щоб уникнути пошкодження

Головкою «на 13» відвертаємо чотири болти кріплення верхньої кришки картера механізму.

і видаляємо одну з регулювальних прокладок.

Встановлюємо кришку, затягуємо болти і перевіряємо люфт.Прі наявності люфту знімаємо ще одну прокладку. Домігшись відсутності люфту, регулюємо зазор в зачепленні пари гайка. вал-сектор. Для цього встановлюємо на вал сошку і, злегка затягнувши її гайку, обертанням гвинта переводимо сошку в середнє положення, після чого похитує вал-сектор за сошку. Хід кінця сошки не повинен відчуватися (перевищувати 0,3 мм).Якщо він більше, тоді піддягши шилом або тонкої викруткою

Щипцями знімаємо пружинні кільця з обох сторін корпусу механізму.

Тонким бородком з тупим кінцем випрямляє лунки на кромці зовнішнього кільця підшипників вала-сектора.

Спеціальним ключем повертаємо ексцентрикові зовнішні кільця підшипників в отворах картера за годинниковою стрілкою з боку шлицевого кінця вала-сектора.

ВНІМАНІЕПрі регулюванню слід виключити можливість перекосу вала-сектора, для чого повертаємо обидва підшипника по черзі на малий кут до усунення зазорів в зачепленні.

Момент повороту гвинта на відрегульована механізмі повинен бути 10-18 кгс.см. Фіксуємо від проворота ексцентрикові кільця, відігнувши бородком їх буртики в отвори картера.Собіраем рульовий механізм в зворотній послідовності і встановлюємо на автомобіль.Поролоновий ущільнювач вала- сектора при складанні змочуємо трансмісійним маслом, а шлицевое з’єднання. мастилом ШРУС-4 або ШРБ-4.

Порядок проведення робіт

Професійна регулювання рульового управління на моделях ГАЗель починається з його акуратного демонтажу. Далі знімаємо з механізму верхню пластикову кришку поряд з поролоновим ущільнювачем і головкою ключа на 13 відкручуємо чотири кріпильні болти металевої захисту. Знімаємо одну з розташованих всередині регулювальних прокладок, збираємо пристрій в зворотному порядку, перевіряємо люфт і в разі його наявності розбираємо агрегат назад, видаляючи ще одне прокладочне кільце.

Коли вдалося домогтися відсутності люфту, необхідно провести регулювання зазору при зачепленні гайкові пари. вал-сектор. Для виконання даної операції слід встановити на вал сошку і послідовним обертанням гвинта переводити її в середнє положення, а потім повернути вал-сектор безпосередньо за сошку. Люфт наконечника сошки при цьому не повинен відчуватися або перевищувати значення в 0,3 мм.

Коли згаданий показник більше, то за допомогою пластикової викрутки демонтуємо пластикову кришку редуктора, після чого виймаємо дві пробки. Металевими щипцями демонтуємо пружинні кільця по обидва боки корпуса і випрямляє лунки на кромці зовнішнього кільця. Ексцентрикові зовнішні кільця повертаються за годинниковою осі до видалення зазорів з валом-сектором. Щоб запобігти провертання кілець, фіксуємо їх, відігнувши буртики в пазах картера. Збираємо і встановлюємо механізм в зворотному порядку.

Таким чином, регулювання рульового редуктора на машині марки ГАЗель є важливим ремонтним заходом, що дозволяє відновити функціональність керування транспортним засобом, істотно підвищивши безпеку пасажирів під час руху.

Ремонт рульової ГАЗель своїми руками

Як своїми силами здійснити ремонт рульової ГАЗель в гаражних умовах? Розповімо про це, ілюструючи сказане картинками і відео.

Як правило, ця операція має на увазі ремонт рульового редуктора. В яких випадках її слід робити?

 • Різко без причин «поважчав» рульове колесо.
 • У редукторі з’явився люфт понад 20-25⁰.
 • З’явилися специфічні стуки в картері, вібрації.
 • Візуально спостерігається витік масла.

Симптоми серйозні, редуктор доведеться зняти з Газелі для ремонту.

Для цього доведеться розпустити кріплення передньої пари коліс, вивісити передній міст, зняти колеса. Провернути кермо вправо-вліво до упору, вибити рульову тягу, зняти редуктор з сошкою. Алгоритм зменшення люфту кермового ГАЗель наступний (наочно його можна побачити в лайтбоксі нижче).

2-3. Зняти пластикову захист (кришку) і поролоновий ущільнювач.

4-5. Відкрутити 4 кріпильні болти кришки, зняти її.

Видалити одну з регулювальних прокладок.

Залишається зібрати вузол в зворотній послідовності.

Якщо вилученням однієї прокладки люфт на сошки усунути не вдається, знімаємо ще одну і т.д. (Повторюємо операції).

Після того, як проблеми з люфтом будуть вирішені, слід зайнятися ексцетріческімі регулювальними кільцями. Щоб уникнути перекосу провертати їх треба по черзі з фіксованою силою (10-18 кгс / см). На фініші робіт потрібно змастити трансмісійним маслом поролоновий ущільнювач, промазати змазкою (ШРБ-4 або ШРУС-4) шліци, поставити деталь на місце.

Звичайно, це загальна схема ремонту рульової ГАЗель. На практиці можуть зустрітися окремі випадки з іншими несправностями рульової ГАЗель. Деякі види ремонту показані в цих двох

Несправності можуть бути і іншого характеру. Наприклад, може вийти з ладу будь-який елемент рульового механізму: гвинт з гайкою, радіально-наполегливі підшипники, картер. Або елементи рульового приводу: сошка, поперечні і поздовжні кермові тяги, шарніри, важелі поворотних кулаків і т.д. Всі ці випадки потроху будуть розбиратися і тема ремонту рульової ГАЗель буде продовжена. Особливо цінна інформація, яка надходить від майстрів зі стажем водіння автомобіля. 17 січня 2018Teor21

скільки, масло, редуктор, ГАЗель

Регулювання рульового механізму з гідропідсилювачем автомобіля ГАЗель

Регулювання рульового механізму потрібна при низькій курсової стійкості автомобіля на великій швидкості руху (кермо як би не відчуваєш на великій швидкості).

Цей дефект пов’язаний з порушенням регулювання наполегливих підшипників гвинта, і в парі рейка-поршень. вал-сектор рульового механізму.

Після регулювання зусилля, необхідне для обертання вхідного вала, не повинно помітно зрости. В процесі експлуатації слід постійно стежити за станом шлангів, особливо високого тиску. При тріщинах, здутті і порізах шланги необхідно замінити. Також слід перевірити відсутність витоків робочої рідини (масла) з-під хомутів шлангів, кришок рульового механізму або насоса підсилювача. При підвищенні тиску в системі через заклинювання перепускного клапана може видавити технологічні заглушки в корпусі насоса, тому слід стежити за системою і якістю заливається робочої рідини, вчасно проводити її долівку, заміну і зміну фільтра. Не слід надовго затримувати рульове колесо в крайніх положеннях. Це може привести до пошкодження і навіть заклинювання насоса підсилювача. Слабкий шум при роботі підсилювача не є ознакою несправності.

Знімаємо рульовий механізм, не знімаючи сошки.

Затискаємо механізм в лещатах штуцерами вниз і зливаємо залишки масла в ємність, повертаючи вал механізму ключем на 17.

Натиснувши рукою на вал-золотник, похитує сошку. Якщо при цьому відчувається осьовий люфт вала, регулюємо наполегливі підшипники.

Для цього через борідок або вибивання виправляється буртик регулювальної гайки, закерненний в пази картера.

Спеціальним ключем повертаємо гайку за годинниковою стрілкою до усунення зазору.

При цьому контролюємо момент обертання валу, який повинен становити не більше 0,2 кгсм.

Для цього динамометром зачеплення за ключ на 17 вимірюємо момент провертання вала-золотника.

При довжині важеля дорівнює 200 мм зусилля не повинно перевищувати 1,0 кгс.

Бородком загинаємо буртик гайки в паз.

Похитує рукою сошку рульового механізму. Якщо відчувається зазор, регулюємо зубчасте зачеплення.

Для цього знімаємо сошку з вала сектора.

Щоб зняти сошку, відвертаємо гайку сошки

Скільки масла лити в редуктор ГАЗель

Масло в редукторі замінюємо через 20-30 тис. Км пробігу.

Замінюємо масло після поїздки, поки воно розігріте і володіє підвищеною плинністю.

Крім того, частинки забруднень будуть перебувати в підвішеному стані.

Ремонт рулевого редуктора ГАЗель без Гур (с бо’льшим люфтом ездить лучше)

Тому при зливі масла ці частинки будуть видалені разом з маслом.

Очистіть від бруду сапун, ввернути в картер заднього моста, провернув кілька разів його ковпачка

Шестигранним ключем «на 12» відвертаємо зливну пробку

Зливаємо масло в ємність об’ємом не менше 3 л.

Якщо масло темного кольору або в ньому помітні металеві частинки. промиваємо редуктор.

Для цього встановлюємо зливну пробку на місце, очистивши її магніт від стружки

Шестигранним ключем «на 12» відвертаємо заливну пробку.

Масляним шприцом заливаємо в картер заднього моста приблизно 2 л суміші трансмісійного або моторного масла з 20-30% гасу або дизельного палива і встановлюємо на місце заливну пробку

Підставивши під передні колеса упори, вивішуємо задній міст.

Как заменить масло в рулевой колонке на Газели

Пустивши двигун, включаємо першу передачу.

Через 2-3 хв повністю зливаємо промивне масло (тривалість зливу не менше 5 хв).

Очистивши ще раз зливну пробку, загортаємо її на місце.

Вивернувши заливну пробку, масляним шприцом заповнюємо картер свіжим трансмісійним маслом до рівня заливного отвору, що відповідає обсягу 2,2 або 3,0 л (для моста типу «банджо»).

Підшипники задніх коліс змащуються маслом з редуктора.

Для наповнення маточин маслом піднімаємо домкратом по черзі праві і ліві колеса на 30 см і витримуємо в такому положенні по 6-10 хв.

Після цього перевіряємо рівень і доливаємо масло в редуктор.

Кілька зауважень з приводу вибору масла для газелей.

При самостійному обслуговуванні газелі є кілька операцій, наприклад заміна задньої ресори на газелі, при якій крім усього іншого можна обслужити і задній міст (що ніколи не буде зайвим), і деякі особливо просунуті «фахівці», розуміючи, скільки масла в мосту газелі, набувають одну каністру в 4 літри відразу на КПП і міст. Це звичайно дозволяє навести економію, але це неправильне рішення.

По-перше. є рекомендації виробника, і не варто ними нехтувати. Якщо ГАЗ рекомендував масло для КПП з певними характеристиками. можна придбати більш дороге і якісне масло, але ніяк не більше дешеве.

По-друге. КПП і міст працюють в абсолютно різних умовах, як з точки зору навантаження, так і з точки зору теплових режимів.

По-третє. якщо колінвал зможе при морозі провернути вал КПП, навіть якщо масло «застигло», то вже коробка «провернути» міст точно не зможе.

Що це означає? Це означає, що масло для КПП має бути більш довговічним, менш в’язким і стійким до мінусових температур. Начебто очевидно. Але масло для мостів повинно бути ще більш морозостійким і при цьому більш в’язким. Ніякого парадоксу тут немає. це агрегати, що працюють в «протихід» і треба мати на увазі, що старт КПП це ще не старт «моста», і красива каністра не завжди благо.

Саме тому масла для КПП необхідно вибирати нема з брендів (для газелі не працює. не ті у нас поки зазори), а з досвіду. Пошукайте в інтернеті форуми, поспілкуйтеся, багато хто не відмовлять в раді для конкретної КПП і цифри пробігу, заодно підкажуть яке масло вибрати для моста. Ну а якщо знайдете колегу з точно такою ж машиною. він Вам точно підкаже, скільки масла треба буде залити в КПП.

Ах да. Не забудьте при заміні масла в КПП залишити на долівку саме те, що залили. півлітра, (а краще літр, щоб надовго вистачило). Через 3-5 тисяч кілометрів доведеться долити, і краще долити саме те, що заливали.

Заміна масла в редукторі заднього моста ГАЗель

У цьому відео виробляємо заміну масла в КПП авто ГАЗель Підписка на канал

Заміна масла в КПП ГАЗель

Підписуйтесь T.O Підписуйтесь Instagram

Деякі можуть заперечити на таке запевнення, так як для механічних коробок потрібна «всесезонка» GL 4, але наша промисловість дану категорію не виробляє, тому при заміні масла в коробках передач КПП застосовується продукція класу GL 5, яка повинна тільки застосовуватися для мостів. Мабуть, з цієї причини водії і майстри сервісів намагаються одночасно проводити заміну масла в мостах і КПП Газелі. Самим ходовим варіантом для російської зими є масло класу 75W-90.

Заміна масла в мостах Газелі або Соболя проводитися на естакаді або в горизонтальному положенні авто, піднятим над оглядовою ямою. Всі роботи, пов’язані із заміною мастильних матеріалів, проводяться при їх розігрітому стані, так як плинність підвищується, і слив відбувається швидше. Багато молоді водії не знайомі з цією процедурою, у них немає ні знань, ні навичок, тому самостійно цим краще не займатися.

Автослюсарі очистять від бруду всі трубки, зливні і заливні пробки, отвори і акуратно зіллють відпрацьований матеріал. До речі, самостійно викрутити заливну пробку біля заднього моста дуже важко. для цього фахівці користуються спеціальними інструментами. Якщо у відпрацьованому матеріалі помічені металеві частинки, то картер редуктора промивається, для цього задній міст встановлюють на опори, в картер заливається близько двох літрів моторного (з 30% дизельного палива) або трансмісійного засоби, заливний отвір загвинчується пробкою. На 3 хвилини заводиться двигун на першій передачі, потім двигун зупиняється, і промивка зливається, заново все протирається, і через заливний отвір в редуктор заливається свіже масло.

Заміна масла в 16V двигуні ВАЗ, детальний огляд

інші відео каналу http://www.YouTube.com/user/welcomego.

Чому залежить обсяг масла в КПП ГАЗель, і чому цифри різні?

Насправді, згідно з технічними даними обсяг масла в КПП газелі коливається від 1,2 до 1,6 літра, в залежності від модифікації. Але не всі в курсі, що самі коробки передач відрізняються навіть в рамках однієї версії газелі, і саме тому обсяг масла може коливатися в деяких межах. Насправді, незалежно від того, скільки коштує нова ГАЗель, коробка на ній буде однією з трьох. І незалежно від інших даних 2 літри для заміни масла в КПП вистачить для всіх варіантів.

Коливання обсягу, залежать від кількості передач, розмірів приводних шестерень і деяких інших факторів, в ідеалі обсяг приблизно відповідає тому, який заявляє виробник. Але не дивуйтеся, якщо на сервісі Вам запропонують сплатити не 1,6 а 2 літри. На 400 грамах олії не розбагатієш, навіть якщо це дуже якісне масло. До речі про олію, а яке масло для газелі краще?

Скільки масла в коробці ГАЗель?

Питання скільки масла в коробці передач, до сих пір є питанням, хоча ГАЗель давно не нова машина.

І дійсно, є технічні параметри, здавалося б, скільки масла не тільки в коробці, але і в інших агрегатах, якими обладнана ГАЗель цілком зрозуміло, але насправді, це трохи не так.

З точки зору виробника, всі необхідні обсяги добре задокументовані, наприклад система охолодження ГАЗель 406 вмістить рівно 11 літрів (якщо не піддалася модифікаціям), а скільки масла в КПП ГАЗель піде, дізнатися можна тільки на сервісі при заміні.

Давайте спробуємо розібратися, скільки масла в коробці ГАЗель, а заодно спробуємо з’ясувати яке масло краще.